Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κοστος παρτυ γεννεθλιων!


Recommended Posts

Veni συμφωνω μαζί σου και ισως γιαυτο να στεναχωρησα κατα λαθος την καντινου . Νομιζα οτι κανει οσα κανει επειδη ετσι πλεον προσταζει το κοινωνικο γιγνεσθαι !

Φυσικά ειναι ωραιο να χαρίζουμε χαρα στα μικρουλάκια μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

Ιφιγενεια 21 Νοεμβρη τι γιορταζεις?λοιπον Πινιατα με 30 ευρω ετοιματζιδικη φιλεναδα ,το πρωι δεν δουλευες κυρια μου?ολο μεσα σε εβλεπα ε?

Το Μαράκι μου. Τα Εισόδια γιορτάζουμε εμείς.

Που θα τη βρω την ετοιματζίδικη?

Ναι, δούλευα...

Το αφήνω ανοιχτό όλο το πρωί και στο διάλειμμα για τσιγάρο γράφω... :blush:

Μετα ήρθε ο Υπο και με τέντωσε. Μόνη μου στο γραφείο, γκάζια τρελλά, ποσοστά αδειών, ασκήσεις, βάρδιες, δε βγαίνουν από τις πολλές άδειες που έδωσα.. χαχα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Veni συμφωνω μαζί σου και ισως γιαυτο να στεναχωρησα κατα λαθος την καντινου . Νομιζα οτι κανει οσα κανει επειδη ετσι πλεον προσταζει το κοινωνικο γιγνεσθαι !

Φυσικά ειναι ωραιο να χαρίζουμε χαρα στα μικρουλάκια μας :)

Καλε, αυτην την εντυπωση εχεις?

Δεν με στεναχωρησες!

Ισα ισα!

Λοιπον, εγω σαν παιδακι, δεν εκανα γεννεθλια και θελω να εχει να θυμαται!

Ολλα τα κανω βαση αυτων που θελει η μικρη!

Το θεμα "ντορα" ηταν δικια της επιλογη και εγω ακολουθησα!

Την πινιατα μου την ζητουσε και την ονειρευοταν!

30 ευρω για ετοιμη δεν ειχα και ετσι εφτιαξα μια(δεν θα γελασετε οταν σας δειξω φωτο).

Τα πιατακια, ποτηρακια, εκτος απο την ευκολια μου, τα ταιριαξα και με το θεμα μου.

Τα δωρακια για τα παιδια ειναι κατι συμβολικο.(μου στοιχισε ενα ευρω το παιδι).

Τωρα, για τον μπουφε, αυτα που ειπα οτι θα φτιαξω, αυτα σκεφτηκα οτι θα ηταν τα ποιο οικονομικα!

Τωρα,LaLa, για την πινελια που μου ειπες, σιγουρα θα την δωσω αφου οπως σου ειπα τιποτα απο ολλα αυτα δεν κανουν εδω!

Μην ανχωνεσαι!

Δεν με στεναχωρησες!

Δεν μου αρεσει καθολου, οτι κανουν οι αλλοι να κανω και εγω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

savropinguinos έγραψε:

Το Μαράκι μου. Τα Εισόδια γιορτάζουμε εμείς.

Που θα τη βρω την ετοιματζίδικη?

Ναι, δούλευα...

Το αφήνω ανοιχτό όλο το πρωί και στο διάλειμμα για τσιγάρο γράφω... :blush:

Μετα ήρθε ο Υπο και με τέντωσε. Μόνη μου στο γραφείο, γκάζια τρελλά, ποσοστά αδειών, ασκήσεις, βάρδιες, δε βγαίνουν από τις πολλές άδειες που έδωσα.. χαχα...[/quote:h91g8os3]

kai ego apo ti douleia se evlepa xaxaxaxa filenada den xonevete me tpt siga siga tha sunithiso,eleni mou eimai sigouri oti ola tha einai teleia,na steileis k ena kommati tourta se emas nai?na ti xeresai!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Γιωτα μου!

Βρε κοριτσια, για μενα τα κανω?

Οταν το παιδι αρχιζει να μιλαει, να καταλαβαινει και να θελει, δεν μπορεις να μην του κανεις το "ονειρεμενο" παρτι γι'αυτο!

Απλα, προσπαθησα οσο μπορουσα, να βρουμε μια μεση λυση!

Ειναι φοβερο να βλεπεις το παιδι σου να γελαει και να ειναι ευτηχισμενο και η αιτια εισαι εσυ!

Το ευχαριστω που μου ελεγε σημερα και το ειμαι χαρουμενη το αλλαζω?

Απλα ανχωθηκα λιγο με τα λεφτα!

Οταν δεν σου περισευουν νιωθεις καπως!

Αλλα και παλι μια φορα κανεις τα γεννεθλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι καλε μαι χαρα θα ειναι ολα!!! σου ειπε ευχαριστω μωρε το γλουκουλι μου???????

απλα εμενα δεν με νοιαζει ποσο κανανε τα δωρακια των καλεσμενων βρε παιδια..η νοοτροπια μου την δινει...καποιος το ξεκινησε και καθιερωθηκε..ειναι χαζο αν το σκεφτειτε!

δωρο παμε εμεις σε γιορτη και μας φερνουν στην δικια μας! τελος! :laugh:

οπως και η αποκλειστικα παιδικη μπομπονιερα(και εγω εκανα) :blush:

τελοσπαντων σε γενικες γραμμες παντως οικονομικα την εκανες την γιορτη και με ολα οσα ηθελε η μικρη οποτε ολα καλα!!!

υ.γ. και η βαφτισιμια μου 2χρονων και εχει τρελα με την ντορα! τι της βρισκουνε??????? :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

Ευχαριστω Γιωτα μου!

Βρε κοριτσια, για μενα τα κανω?

Οταν το παιδι αρχιζει να μιλαει, να καταλαβαινει και να θελει, δεν μπορεις να μην του κανεις το "ονειρεμενο" παρτι γι'αυτο!

Απλα, προσπαθησα οσο μπορουσα, να βρουμε μια μεση λυση!

Ειναι φοβερο να βλεπεις το παιδι σου να γελαει και να ειναι ευτηχισμενο και η αιτια εισαι εσυ!

Το ευχαριστω που μου ελεγε σημερα και το ειμαι χαρουμενη το αλλαζω?

Αλλα και παλι μια φορα κανεις τα γεννεθλια!

:cheer::cheer::cheer:;););)

Έτσι σκέφτομαι και εγώ...

Μιζέρια από τώρα;;;

Δεν λέει...

Αλλά όχι και κανένα εξωφρενικό ποσό!!!

ΥΣ.όμως πχ αντιτίθεμαι οικτρά στη νέα μόδα που προστάζει έπειτα της βάφτισης να δίδεται και αντικείμενο...

Προκλητικότατο...

Και μάλιστα πάντα καταλήγει στα σκουπίδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααχ τυχερες ειστε εσεις με τα κοριτσια...ντορα, barbie,χιονατη κ πριγκιπισσες...

Να δω τι θα κανω οταν μου ζητησει παρτυ με gormiti :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

Ιφιγενεια, εγω την εκανα με εφημεριδες και χυλο απο αλευρι!

Επιασα λοριδες απο εφημεριδες, τις βουτηξα σε χηλο απο αλευρι και γεμισα μια μπαλα φουσκωτη θαλασσης!

Χρονοβορο και αρκετα εκνευρηστηκο!

!

αλλη φορα αντι για μπαλα να βαλεις μπαλονια ,και αντι για αλευρι παρε μια atlacol ή καμια κολλα παρομοια μη τοξικη ,στεγνωνουν πιο γρηγορα!Δεν θελω να τη θυμαμαι αυτη τη διαδικασια!!! εχουμε κανει εργασιες με τα παιδακια και παντα εβγαζα κολλες απο τα μαλλια κ τα ρουχα μου (οχι,τα παιδακια παρεμεναν καθαρα :laugh: )

νορμαλ μου φαινεται το κοστος για τοσα ατομα,θα κανεις ωραιο παρτυ απο οτι καταλαβαινω,θα χαρει η μικρη σου! :)

400 ευρω ο παιδοτοπος??? :ohmy::ohmy: σχεδον το μισο τραπεζι της βαφτισης μας πηγε τοσο!ελεος κοριτσια,τι ακριβεια ειναι αυτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

καλημερα σας! να συστηθω:)

το ονομα μου ειναι Φωτεινη Δημοπουλου, μενω στο Ελληνικο και δουλευω σε παιδικο σταθμο του Δημου Αθηναιων, ενω ημουν απο το 2007 σε ιδιωτικους παιδ.σταθμους.

Παραλληλλα ασχολουμαι με παιδικα παρτυ, (http://www.pedikaglentia.gr) ως ανιματερ- ψυχαγωγος παιδιων, με παιχνιδια, τραγουδια, χορο, εικαστικα, μπαλονοκατασκευες και face painting!

εχω μια ποικιλια απο στολες για να διαλεγουν οι γονεις και εχω παρακολουθησει σεμιναρια σχετικα με τις διαφορες δραστηριοτητες των παρτυ και γενικα ειναι ουτως ή αλλως μες το αντικειμενο μου!

Δε διοργανωνω ολο το παρτυ με διακοσμηση κλπ, απλα ερχομαι και ψυχαγωγω τα παιδια, ειτε ειναι σε σπιτι ειτε σε παιδοτοπο ειτε σε τραπεζι βαπτισης ή γαμου. οπου με καλεσουν δηλαδη!

οι τιμες για παιδικο παρτυ ειναι:

45 ευρω/μια ωρα

70ευρω/2ωρες

85ευρω/3ωρες.

Οι τιμες για ψυχαγωγια σε δεξιωσεις ειναι:

60 ευρω/μια ωρα

90 ευρω/2 ωρες

110 ευρω/ 3 ωρες.

εαν το παρτυ ειναι πολυ μακρια, χρεωνονται επιπλεον τα εξοδα μετακινησης

Για οποιον ενδιαφερεται το τηλεφωνο μου φαινεται στη στην ιστοσελιδα

http://www.pedikaglentia.gr

http://www.facebook.com/?ref=home#!/hom ... 76788&ap=1

Join me στο group στο facebook!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...