Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ..ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΙΝΕΤΑΙ?


Recommended Posts

Καλησπερα! Ειμαι καινουργιο μελος και εγω. Θα ηθελα να σας ρωτησω. Εχω σταθερο κυκλο περιοδου και ειχα καθυστερηση 2 μερες και η περιοδος μου ηρθε την τριτη μερα εχω κανονικη ροη αλλα εχω και καποιες μικρο ζαλαδες αραια και που και εμετο. Υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Καλησπερα.!! ειμαι καινουρια εδω και θα ηθελα να μου απαντησετε σε κατι που με προβληματιζει....:dry:

Ειμαι 19 χρονων.Στις 14 ιουνιου ειχα καποια συμπτωματα οπως ευαισθησια στηθους, πρηξιμο στηθους,λιγο αιμα, εκκρίσεις βλεννων (σορυ γι αυτο :P) και ενιωθα εξαντλημενη... παρ ολα αυτα μεχρι στιγμης μου εχει ερθει 2 φορες περιοδος...καποια στιγμη αρχισα να συχαινομαι το τσιγαρο, και μεχρι τωρα εχω πριξημο στην κοιλια και χθες που πηγα να σηκωσω τη λεκανη με τα ρουχα με επιασε δυνατος πονος χαμηλα στην κοιλια....δεν εχω κανει τεστ λογω περιοδου αλλα και γιατι τους τελευταιους μηνες το εχω πολυ στο μυαλο μου και φοβαμαι μηπως ειναι η ιδεα μου...  αλλα πλεον αρχιζω και ανησυχω....ειχε καποια απο εσας κατι παρομοιο?? παρεμπιπτωντος σε 6 μερες περιμενω περιοδο...... ειμαι πολυ μπερδεμενη και θα ηθελα τη βοηθεια σας...ευχαριστω εκ των προτερων.!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...
  • 10 months later...

@Καλιρες Ολα αυτα που περιγραφεις μπορουν να ειναι συμπτωματα εγκυμοσυνης, αν κανεις μια χοριακη θα δειξει στα σιγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Καλιρες είπε:

Σε ευχαριστώ που μου απάντησες μήπως ξέρεις πόσο κάνει η χωρική?

Γύρω στα 10-15€.εξαρτάται κ το μικροβιολογικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Καλιρες είπε:

Σε ευχαριστώ που μου απάντησες μήπως ξέρεις πόσο κάνει η χωρική?

Κάνε μια χοριακή, δεν έχεις να χάσεις τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Καλιρες είπε:

Επειδή είμαι άσχετη από αυτά όταν πάρω τά αποτελέσματα θά μου πουν εκεί αν είμαι η όχι πως θα το καταλάβω

Θα το καταλάβεις γτ θα δεις κάποιον αριθμό γραμμένο, αν όχι σημαίνει πως δεν είσαι... Απο τη στιγμή όμως που είχες κανονικά περίοδο δεν πιστεύω πως υπάρχει το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης... Οι ανακατωσούρες και οι ζαλάδες της εγκυμοσύνης απο όσο ξέρω δεν κάνουν αμέσως την εμφάνιση τους!! Θα συμφωνήσω και εγώ με την @Rosemary οτι κάτι άλλο σε έχει πειράξει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Καλιρες η χοριακη ειναι η ορμονη που αυξανεται στην εγκυμοσυνη. Αν η τιμη της ειναι απο 0 εως 5 δεν εισαι,αν ειναι απο 5 και επανω εισαι.Τα αποτελεσματα βγαινουν μεσα σε 2 ωρες το πολυ και ειναι 100%αξιοπιστη. Η τιμη της δεν ξεπερνα τα 15€.Οπως και να εχει κλεισε ενα ραντεβου στο γιατρο σου για εναν ελεγχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Τα δυο κείμενα στον παραπάνω διάλογο είναι προφανές οτι εχουν γραφτεί απο το ιδιο ατομο..... Μια γρηγορη αναγνωση δυο λεπτά έκανα και είδα πως ακόμη και η σειρά των λέξεων είναι ίδια........Έλεος πια με το τρολαρισμα απαράδεκτα όντα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 years later...

Γίνεται να συνυπάρξει εγκυμοσύνη με περίοδο;; Είχα ελεύθερες επαφές τον προηγούμενο μήνα, πριν τα Χριστούγεννα δηλαδή. Μου ήρθε περίοδος κοντά στην ημερομηνία που περίμενα (2 μέρες αργότερα για την ακρίβεια) αλλά αυτό το μήνα έχω μία εβδομάδα καθυστέρηση συν απίστευτη κόπωση, υπνηλία, αναγούλες κ πονάκια περιόδου. Λόγω απόστασης όμως, αυτό το μήνα δεν είχαμε καθόλου επαφές με τον άντρα μου. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ήδη από τα Χριστούγεννα κ αυτό τότε να μην ήταν κανονική περίοδος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 8/2/2024 at 5:17 ΜΜ, ο/η Mrs Warren είπε:

Γίνεται να συνυπάρξει εγκυμοσύνη με περίοδο;; Είχα ελεύθερες επαφές τον προηγούμενο μήνα, πριν τα Χριστούγεννα δηλαδή. Μου ήρθε περίοδος κοντά στην ημερομηνία που περίμενα (2 μέρες αργότερα για την ακρίβεια) αλλά αυτό το μήνα έχω μία εβδομάδα καθυστέρηση συν απίστευτη κόπωση, υπνηλία, αναγούλες κ πονάκια περιόδου. Λόγω απόστασης όμως, αυτό το μήνα δεν είχαμε καθόλου επαφές με τον άντρα μου. Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος ήδη από τα Χριστούγεννα κ αυτό τότε να μην ήταν κανονική περίοδος;

Πιστεύω αν είχες κανονικά περίοδο με κόκκινο αίμα και κομμάτια, λίγο δύσκολο... Πάντως δεν χάνεις κάτι να κάνεις ένα τέστ εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους ,προσπαθούμε για 2ο παιδάκι..καιρό ,,αδιαθετησα 1/2 για 5 ημέρες κανονική ροή .είχα θετικό τεστ ωορρηξίας (του εμπορίου)13/2 . Αδιαθετησα ξανά 28/2 για 2 ημέρες καφέ αίμα.

Σήμερα 3η μέρα τίποτα. Λες κ τελείωσε . 3 ημέρες ημικρανία. Ο γιατρός μου είπε την Δευτέρα 4/3 να πάω για χοριακη. Σήμερα λόγω άγχους ,έκανα τεστ εγκυμοσύνης αλλά είναι αρνητικό . Λογικά δεν θα δείξει θετική και η χοριακη,σωστά? Πείτε μου κάτι θα σκάσω από το άγχος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλους . Αδιαθετησα 1/2 κανονικά για 5 ημέρες. 28/2 ξανά περίοδος καφέ ροή για δύο ημέρες.σημερα τίποτα ,λες κ κόπηκε.

Ο γιατρός είπε να πάω για χοριακη στις 4/3. Από την αγωνία μου έκανα τεστ εγκυμοσύνης είναι αρνητικό. Λογικά κ η χοριακη θα είναι αρνητική σωστα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 1/3/2024 at 6:30 ΜΜ, ο/η roulakigp είπε:

Καλησπέρα σε όλους . Αδιαθετησα 1/2 κανονικά για 5 ημέρες. 28/2 ξανά περίοδος καφέ ροή για δύο ημέρες.σημερα τίποτα ,λες κ κόπηκε.

Ο γιατρός είπε να πάω για χοριακη στις 4/3. Από την αγωνία μου έκανα τεστ εγκυμοσύνης είναι αρνητικό. Λογικά κ η χοριακη θα είναι αρνητική σωστα ? 

Τι έγινε κορίτσι; Τελικά τι έδειξε η χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...