Μετάβαση σε περιεχόμενο

αιμα και μικρη β χοριακη αρχικο σταδιο


Recommended Posts

γεια σας ειμαι νεο μελλοσ στο φορουμ θα ηθελα να με βοηθησετε δεν ξερω τι συμβενει αν ξερει καποια κατι η εχει παθει κατι αναλογο...........στησ 10-9-09 εκανα μια β χωριακη κ οι μοναδεσ ηταν 25,6 μετα στησ15-9 αλλη 115,9 ο γιατροσ μου μου ελεγε οτι ειναι λιγη κ οτι επρεπε να αυξηθει ποιο πολυ απο εκινει την μερα ειχα αιμμα οχι πολυ σαν περιοδο αλλα καμποσο εχω τρελαθει .μου εδωσε ο γιατροσ μου κατι χαπια κ μου ειπε τεζα στο κρεβατι τα χαπια ηταν τα utrogestan.στησ 17-9 ξανα εκανα κ ηταν 191 παλι μικρο μου ειπε μου μιλησε για πηθανω εξωμητριο η αποβολη. Κ σημερα ξανα εκανα κ ηταν 555 μου εχει σταματησει το αιμα κ μου ειπε παμε καλητερα.τι δευτερα θα με δει αν κ λεει ειναι νωρισ ακομα.τι λετε ρε κοριτσια βοηθηστεμε σαυτο το αδιεξοδο.πονο δεν ειχα καθολου.τελικα ειναι ολλα καλα αφου η τιμη η τελευταια απο την προ τελευταια τριπλασιαστηκε σχεδον.περιμενω απαντηση σασ κ με το καλο σε καθε μανουλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SOY EYXOMAI NASOY PANE OLA UETIUKA KATI PAROMOIO EIXA K EGV ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑΙ Κ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙΕΙΧΑ ΟΕΡΙΟΔΟ ΟΤΑΝ ΟΜΩς ΜΕΤΑ ΑΠΟΛΙΓΕς ΩΡΕς Κ ΚΑΛ.Α ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟς Δ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΕΚΑΝΑΤΕΣΤ Κ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΡΑ ΟΥΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ ΕΚΑΤΣΑ 2ΜΗΝΕς ΚΡΕΒΒΣΑΤΙΚ ΔΟΞΣΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΕΡΑ ΑΠΟΣΥΣΠΑΣΕΙς ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ ,ΣΤΗΝ ΔΨΕΥΤΕΡΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΠΗΓΑ ΜΕ 10ΜΕΡΕς ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΟΥΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΟΓΙΑΤΡΟς Κ ΕΙΔΕ ΜΕΝ ΣΑΚΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΒΟ Κ Δ ΦΑΙΝΟΤΑΝΜ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑΑ Η Β ΧΩΡΙΑΚΗ ΠΟΛΥ ΜΙΡΚΗ Κ ΕΤΣΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑΑΥΞΗΘΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3000 Κ ΝΑΑΚΟΥΣΟΥ,ΜΕ ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΠΕΡΑΣΑ 3ΕΒΔΟΜΑΔΕς ΑΓΩΝΙΑς ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΙΣΩς ΗΤΑΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΟΤΙ Δ ΑΝΑΠΤΥΣΕΤΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩς ΗΤΑΝ ΑΔΕΙΟς ΣΑΚΟς ΠΟΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩς ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ Κ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΖΟΥΖΟΥΝΑ 3120 ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Λουκίτσα. Προφανώς η σύλληψη έγινε αργότερα και γι αυτό άργησε να ανέβει η χοριακή. Το γεγονος ότι διπλασιάστηκε σχεδόν είναι ελπιδοφόρο σε συνδυασμό με το σταμάτημα του αιματος. Όλα αυτά είναι θετικά!Μην αγχώνεσαι..δεν υπάρχει λόγος. Ό,τι είναι να γίνει, θα γινει. Ευχομαι να μας ενημερώσεις σύντομα για ακόμη πιο ευχάριστα νέα!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γνωμη μου ειναι οτι τα καταφερατε με το μπεμπακι σου βασει της τελευταιας χοριακης.Να δεις που από εδώ και πέρα όλα θα κυλήσουν ομαλά.

Μείνε στο κρεβατι και από δουλειές μην κάνεις τίποτα.Τίποτα όμως.

Τη Δευτέρα τα νέα θα είναι τέλεια.Και μη στεναχωριέσαι καθόλου, η ρ ε μ ί α!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afou arxise na diplasiazetai opws prepei auto einai kalo shmadi. O uperixos se auth thn fash apla tha apokleisei thn periptosh eksomhtriou.

Na ksereis oti se 1-2 gunaikes stis 10 h b-xwriakh den diplasiazetai kai auksanetai pio arga. Dhladh an diplasiazetai einai polu kalo alla an auksanetai pio arga den shmainei sigoura problhma.

Elpizw ola na pane kala mesa apo thn kardia mou.

filia

Tania

Oso gia to aima,ki egw eixa se auth thn egkumosinh kai twra eimai 16 bdomades.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια δεν ξερω πωσ να σασ ευχαριστησω.πραγματικα μεσα απο την καρδια μου οτι ποθητε.αυτο το μωρακι το θελω πολυ εχω κανει ονειρα .αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι η χωριακεσ ανεβαινουν μεχρι την τελευταια τοσο λιγο εχει τυχη σε καμια να μην διπλασιαζεται να εχει αιμα κ να ειναι οκ?βεβαια η τελευταια ανερη ισωσ τισ προηγουμενεσ αλλα αυτο δεν ξερω κατα ποσο ισχυει.πραγματικα σασ ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου.την δευτερα θα κανω νεα β χωριακη κ επισεισ θα με δει.βεβαια θα σασ πω τα νεωτερα ευχομαι κ δοξαζω το θεο να ειναι καλα αλλα οπωσ κ να χουν τα πραγματα θα γραψω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia γεια σας οπωσ σασ ειπα ειχα ραντεβου δευτερα με το γυναικολογο μου αλλα τελικα σημερα προεκυψε αιμα περισσοτερο κ πονοσ.πηγα σημερα κ μου εκανε κ υπερηχο εμφανηστηκε ο σακοσ .απο οτι μου λεει εκινωσ ολλα καλα φαινοντε αυριο μου ζητησε μια νεα χωριακη.οπωσ σασ ειπα εχθεσ η χωριακη μου ηταν 555 για να φανει ο σακοσ δεν θελει τουλαχιστον 1000?.αρα εφτασε σε μια μερα τοσο?κ σιγουρα φενεται μονο στα 1000 κ πανω.περιμενω απαντηση σασ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loukitsa2 έγραψε:

koritsia γεια σας οπωσ σασ ειπα ειχα ραντεβου δευτερα με το γυναικολογο μου αλλα τελικα σημερα προεκυψε αιμα περισσοτερο κ πονοσ.πηγα σημερα κ μου εκανε κ υπερηχο εμφανηστηκε ο σακοσ .απο οτι μου λεει εκινωσ ολλα καλα φαινοντε αυριο μου ζητησε μια νεα χωριακη.οπωσ σασ ειπα εχθεσ η χωριακη μου ηταν 555 για να φανει ο σακοσ δεν θελει τουλαχιστον 1000?.αρα εφτασε σε μια μερα τοσο?κ σιγουρα φενεται μονο στα 1000 κ πανω.περιμενω απαντηση σασ
οντως ετσι ειναι ....πονας ακομη;;;
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi πολυ σχεδον καθολου μου εκανε κ μια ενεση απο οτι καταλαβα να σταματησει το αιμα κ να βοηθησει το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΘΕΤΙΚΑ ΦΑΙΝΟΝΤΕ.ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ.ΙΣΩΣ ΕΙΧΕ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΛΙΓΟ ΣΤΡΑΒΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΩΡΑ ΦΑΙΝΟΝΤΕ ΟΚ.ΠΕΡΕΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ ΑΥΡΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ παλι σημερα; εκανα την νεα χωριακη κ νουμερο 1077 ενω το σαββατο 555 ο γιατροσ μου ειπε παμε καλα την παρασκευη θα με ξαναδει το αιμα εχει ελλατωθει κ η ελπιδεσ μου ξανα επανερχονται.πωσ βλεπεται τησ μοναδεσ?περιμενω μην σασ..........:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου ευχομαι απο εδω και περα να σου πανε λα τελεια και να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη χωρις αλα προβληματα και να αγκαλιασεις το μωρακι σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se ευχαριστω πολυ κ εσυ οτι ποθεισ αν δεν εισαι μανουλα μανουλα γρηγορα να γινεισ.ΕΙΧΑ ΑΠΕΛΠΙΣΤΗ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΠΟΛΥ Κ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ.ΑΝΥΣΗΧΩ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΛΑ ΚΑΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Loukitsa mou ta pragmata fainetai na phgainoun kala. Afou diplasiazetai h b xwriakh sou. Twra kane ligo upomonh na anebei kai ligo perissotero gia na deite kai to mikrouli sou kai thn kardoula tou.

Oso gia to aima mhn anhsuxeis kai polu (an kai den einai eukolo). Ki egw etsi eimoun stis arxes kai phre guro stis 10 meres gia na katharisei teleiws. Twra konteuw 17 bdomades.

Sou euxomai na pane ola kala

Filiakia

Tania

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Loukitsa μου βοήθησέ με λιγάκι γιατί είσαι αναστατωμένη και μας τα γράφεις λίγο περιληπτικά και έχω μπερδευτεί...

Από ότι είδα, οι χοριακές σου ανά 2 μέρες διπλασιάζονταν (εννοώ και πριν την 555), γιατί σου έλεγε ο γιατρός ότι κάτι δεν πάει καλά;;;

Ολα τα συμπτώματα που αναφέρεις έχουν οδηγήσει και σε φυσιολογικότατες εγκυμοσύνες και σε πανέμορφα μωράκια!

Ηρέμησε και ξεκουράσου, κάνε τις εξετάσεις σου για να σιγουρευτείς ότι όλα πάνε καλά και όλα θα πάνε καλύτερα! Ο πανικός είναι κακός σύμβουλος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irene1 Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ 555 ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΤΡΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ 10-9 25,6 15-9 115,9 Κ 17/9 191 ΑΠΟ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΟΝΤΑΝ Κ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΝΟ Κ ΤΟ ΑΙΜΑ ΑΥΤΑ ΣΚΕΥΤΟΤΑΝ ΑΠΟ 17/9 ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΣ 19/9 Κ ΒΓΗΚΕ 555 Κ ΣΗΜΕΡΑ 1077 ΑΠΛΑ ΕΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΠΟΝΟ Κ ΠΗΓΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΣΑΚΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΗΤΡΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΝΕΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΧΘΕΣ Κ ΠΟΝΟ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ.ΓΙΑΥΤΟ ΑΝΥΣΗΧΟΥΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επαναλαμβάνω ότι τα συμπτώματά σου έχουν οδηγήσει σε φυσιολογικότατες εγκυμοσύνες στο παρελθόν....

Κάθε αρχή και δύσκολη...

Παρεμπιπτόντως και για να ηρεμήσεις λίγο, την περίπτωση του εξωμητρίου την έχεις αποφύγει διότι είδατε σάκο...Εχω εμπειρία και ξέρω!

Οσο για τα υπόλοιπα, αίμα είχαν πολλές γυναίκες και μάλιστα για μήνες μετά (ψευδοπερίοδος) ή στην αρχή λόγω της εμφύτευσης του εμβρύου στην μήτρα, όσο για τον πόνο μπορεί να είναι συσπάσεις της μήτρας διότι μεγαλώνει...

Η Ρ Ε Μ Η Σ Ε και ξεκουράσου!

Ολα θα πάνε καλά! Μην κάνεις κακό στον εαυτό σου και στο μωράκι σου!

ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχομαι να πανε ολα καλα τελικα!!!!!!!!!!!!!!

και να εχεις ενα υγιεστατο μωρακι στην αγκαλια σου σε εννεα μηνες!!!!!

κι εμενα στην αρχη η χοριακη δεν ανεβαινε καλα.δε διπλασιαζοταν, ειχα λιγο καφε αιματακι και πονουσα αρκετα. μετα εκατσα στο κρεβατι και πηρα τα utrogestan.ετσι η χοριακη μου ανεβηκε πολυ και τωρα ειμαι στην 25η βδομαδα!!!τα χριστουγεννα πρωτα ο θεος περιμενω το κοριτσακι μου!!!!

σε φιλω και περιμενω τα νεα σου!!!!ελπιζω να ειναι ΤΕΛΕΙΑΑΑΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EYXARISTV NA SAI KALA K EMENA EXUEWS MOY TO APEKLHSE TO EJOMHTRIO K BEBAIA ESIODOJIA OLLA KALA THA PANE THN PARASKEYH EXO PALI RANTEBOY NA DOYME TI KAINOYRGIO THA DOYME ISOS NA EXEI MEGALOSEI O SAKOS GIATI MORO NORIS MOY FAINETE.SE EYXARISTO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loukitsa τώρα είδα το μήνυμα σου,

ισχύει ότι σου λένε τα κορίτσια, κάποιες είχαν αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης ,εγώ είχα στην αρχή του 3ο μήνα κ δεν ήταν τίποτα.

Αφου είδατε σάκο κ η χοριακή ανεβαίνει πιστεύω ότι είναι όλα οκ

περιμένουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia καλησπερα οπωσ σασ ειχα πει ραντεβου με το γιατρο την παρασκευη αλλα εχθεσ ανεβασα λιγο πυρετο κ το αιμα ακομα να σταματηση.μιλησα με το γυναικολογο κ μου ειπε να κανω σημερα μια β χωριακη.πηγα κ εκανα την δευτερα η τελευταια 1077 κ σημερα 2040.5.μου ειπε να κανω κ κατι αλλεσ εξετασεισ να δει μηπωσ η εμωραγια οφειλεται σε κατι αλλο.απο οτι μου ειπε παμε καλα.την παρασκευη θα παο για υπερηχω.απο το μεσημερι εχει σταματησει το αιμα ελπιζω τελιωτικα γιατι εχει ξανασταματησει αλλα μετα παλι αρχισε.ελπιζω την παρασκευη να εχουν τελιωσει ολλα κ να δω στον υπερυχο το επιθημητο αποτελεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα εχθεσ οπωσ σασ ειπα ειχα ραντεβου με των γυναικολογο.το αιμα ειχε σταματησει απο την τεταρτη 10 μερεσ αιμα ειχα τωρα απλα λιγο καφε.πηγα λειπον εχθεσ μου εκανε υπερηχο ειχε μεγαλοση ο σακοσ κ ειδε εμβρυακα στοιχεια μεσα 5 εβδομαδων ειμαι.ειμαι παρα πολυ χαρουμενη,μου ειπε παμε καλα.την τεταρτη 7/10 εχω ξανα ραντεβου να ακουσουμε την καρδουλα του.δοξα την μεγαλοχαρη παναγια μασ που με βοηθησε η χαρα μου ειναι απεριγραπτη.δεν ξερω αν αυτη την στιγμη μπορω να περιγραψω με λογια ολλα αυτα τα συναισθηματα που νιωθω αν υπαρχουν λογια.ελπιζω να τα λεμε απο εδω μεσα για ολεσ.τα δικα μου καινουργια νεα τωρα 7 του μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...