Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΤΕ ΕΙΔΑΤΕ ΚΑΡΔΙΑ;;;


Recommended Posts

Κορίτσια παρακαλώ πείτε μου σε ποια εβδομάδα είδατε καρδια;;; πήγα εχθές ακριβώς πέντε εβδομάδων και είδαμε μόνο σάκκο. Μου είπε να κάνω δύο χοριακές την άλλη εβδομάδα και την παρασκευή την επόμενη να ξαναπάω για υπέρυχο. Τον ρωτάω θα πάνε καλά όλα αυτή τη φορά και μου λέει "ΘΑ ΔΟΥΜΕ":( Τι θα δούμε;;; Έχω κάνει του κόσμου τις εξετάσεις πέρνω τα χάπια μου, ανέβηκαν οι χοριακές τι θα δουμε ;;; θέλω επιτέλους λίγη αισιοδοξία!! Θέλω να ακούσω όλα καλά θα πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα martha,

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και σύντομα να ακούσετε καρδούλα.

Εγώ και στα 2 παιδιάμου άκουσα καρδούλα 6εβδομάδων.

Μην αγχώνεσαι είναι νωρίς ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα σιγουρα εμεις την ακουσαμε μετα την 6 εβδομαδα...

μην αγχωνεσαι και ο γιατρος μπορει να το ειπε γιατι δεν μπορει να ειναι σιγουρος και θελει να ειναι καλυμενος οχι γιατι κατι τρεχει με εσενα...

παντως 5 εβδομαδα ειναι νωρις..

ολα θα πανε καλα να εισαι εσυ θετικη μην δινεις πολυ σημασια στους γιατρους δεν θα ακουσεις ευκολα καλα λογια απο αυτους..εχουν βεβαια και αυτοι τα δικια τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΧΑΡΗ ΣΕ ΣΑΣ ΕΠΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΩ. ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΟΥΝ ΑΝΗΣΥΧΗ ΕΧΘΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΑΚΟ. ΑΥΤΟ ΤΟ "ΘΑ ΔΟΥΜΕ"...................

ΑΧ ΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΚΤΗ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ! ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα καλά σου λένε τα κορίτσια, όχι τόσο άγχος!΄ Ηταν νωρίς για να ακούσεις την καρδιά, εγώ την άκουσα 7 εβδομάδων!

Ηρέμησε και σκέψου θετικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ απο εμένα Μάρθα...

μην αγχώνεσαι βρε, καρδούλα ακούς μετά την 6η εβδομάδα.Εγώ πήγα 5,5 εβδομάδων κ είδαμε το σάκο ,η χοριακή ήταν καλή κ ο γιατρός με καθυσήχασε.Καρδούλα ακούσαμε στην επόμενη επίσκεψη 7,5 εβδομάδων.

Ισως ο γιατρός σου να είναι πιο συγκρατιμένος, να είναι τι στιλ του έτσι, μην ανησυχείς.Εύχομαι όλα καλά να πάνε κ με ενα γερό μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΡΘΑ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΠΑΝΤΑ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΤΕΤΟΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. Η 5η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙς ΤΟΤΕ ΒΛΕΠΕΙς ΤΟ ΣΑΚΟ. ΕΜΕΙς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΙΑ ΣΤΗΝ 6 Η 7 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η 6 ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙς ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ. ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ SITE ΟΤΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ 8 ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΑΓΧΩΘΕΙ ΜΗΠΩς ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ. ΟΠΟΤΕ ΗΡΕΜΙΣΕ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙς ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ. ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ ΤΧΑΜΠΑ ΚΑΙ ΤΑΡΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω 1ο υπέρηχο εκανα 5εβδ+2ημ. (βαση τ.ε.ρ.)και δεν ειδα τίποτα ,ουτε σακο.

τρελάθηκα και έτρεχα για χοριακες.

καρδούλα είδαμε 6εβδ+6ημερ.

μην αγχώνεσαι ειναι ανάλογα και ποτε έγινε η σύλληψη.

με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρθουλα μου ειναι νωρις ακομη εγω ακουσα καρδια στην 8η εβδομαδα.ειχα παει και εγω νωρις εκει γυρω στην 5η και μου λεει δεν βλεπω ακομη τιποτα πρεπει να περιμενουμε!!!

πηρα μια απογοητευση αφου αρχισα να λεω μα ειμαι εγκυος τι δεν βλεπει???

ηταν ομως πολυ νωρις δεν φαινοταν καν το μωρο οποτε περιμενα και οταν πηγα και το ειδα (μια κουκιδα ηταν)και το ακουσα

ο γιατρος μου μου ειπε οτι ηθελε να βεβαιωθει οτι υπαρχει εμβρυο και οχι γιατι κατι δεν πηγαινε καλα αλλα γιατι πολυ απλα δεν το εβλεπε!!!

ολα θα σου πανε καλα αυτην την φορα μην ανυσηχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ,ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ

ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΗΜΟΥΝΑ 6ΜΙΣΗ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΡΔΟΥΛΑ!

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ

ΘΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ!!!!!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι καλή μου!

Εγώ είδα το σάκο την 5η εβδομάδα και ακούσαμε καρδούλα την 6η εβδομάδα.

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι φυσιολογικό να μην ακούσετε καρδούλα από τώρα!!

Εμείς είδαμε τον σάκο στην 5η εβδομάδα, στην 6η είδαμε μία μικρή κουκίδα μέσα στον σάκο και στην 7η ακούσαμε καρδούλα και μάλιστα μου είχε πει ο γιατρός να μην αγχωθώ εάν δεν ακούσουμε γιατί σίγουρα ακούγεται 7-8 βδομαδών.

Χοριακή έκανα μόνο όταν βγήκε το τεστ θετικό και μετά από 2 ημέρες την επανέλαβα. Δεν ξανάκανα μετά, μόνο υπέρηχους.

Μην αγχώνεσαι και προσπάθησε να ευχαριστηθείς τις πρώτες επισκέψεις στον γιατρό γιατί είναι μαγικές....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι γλυκιά μου.

Εγώ είδα την καρδούλα να πάλλεται στην 6η εβδομάδα.

Την άκουσα στην επόμενη επίσκεψη.

Είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα καλά.

Κάνε λίγη υπομονή.....

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρθα μου καλημερα καταρχην.....μην αγχωνεσαι καθολου....οι 5 εβδομαδες ειναι πολυ νωρις για να δειτε καρδουλα.....εμεις την ειδαμε πριν δυο εβδομαδες ακριβως.....μην ανυσυχεις.....φιλακια και ολα θα σου πανε καλα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

martha kalimera!!!kai se emena kapos etsi egine..piga tin proti fora..kai me to zori eidame ton sako...mou eipe tin epomeni fora an ola pane kala tha akusoume kai kardia...ekneuristika..tou leo ti ennoeis an ola pane kala????mou apantise oti einai polu noris...kai apo tora den mporei na mou pei tipota...tin epomeni 6 evdomadon to akousame..min agxonesai oloi oi giatroi ta idia lene..den simainei kati..apla einai arketa epifilaktikoi exoun dei polla ta matia tous kai theloun na einai kalimenoi...min trelenesai genika..ola kala tha pane...exe pisti kai na skeftesai polu thetika..kai tha deis,,oti ola tha einai kala...

se filo kai kala apotelesmata!!!

maria

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα Μάρθα!

Σου ευχομαι και εγώ καλή εγκυμοσύνη και καλά αποτελέσματα για σήμερα!

Και μη στεναχωριέσαι και εγώ 6 εβδομάδων έμαθα οτι είμαι εγκυος και στην 8η άκουσα και είδα την καρδούλα....

Είναι όλα όσα λες φυσιολογικά και όλα θα πάνε πολύ καλά!

Απολαυσέ το....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ... ΕΓΩ ΕΙΔΑ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΝ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΩ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΜΕΤΑ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΑΔΙΚΑ, ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΤΣΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΘΑ ΔΕΙΣ...

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μάρθα κι από μένα.Εγώ την είδα πρώτη φορά(και την άκουσα) 7 εβδομάδων...Βέβαια,δεν είχα πάει νωρίτερα από τις 7 εβδομάδες στον γιατρό για να πω αν προϋπήρχε.:S

Για να πάνε όλα καλά μην περιμένεις να το ακούσεις από τον γιατρό σου.Κι αυτοί έχουν πάθει ανοσία!Πες το εσύ στον εαυτό σου,πίστεψέ το,και να δεις που θα τα καταφέρεις!

Ελπίζω να σου πάνε όλα κατ'ευχήν!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα, εύχομαι ήδη να έχεις καλύτερα αποτελέσματα και να μην σε αγχώνει, αν και δύσκολο λιγάκι... Θυμάμαι όταν ήμουν έγκυος, είχα πολύ άγχος! Είναι καλά; Θα πάνε όλα καλά; Και τα σχετικά! Κι εγώ καρδιά άκουσα κι είδα πρώτη φορά στον γυναικολόγο αλλά ήμουν ήδη 7μιση εβδομάδων εγκυούλα! Καλή συνέχεια εύχομαι και μ'ένα γερό μωράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την είδαμε την καρδιά την πέμπτη. Δεν άκουσα κάτι άλλα την είδαμε. Ξεκίνησα και τις ενέσεις ηπαρίνης που ευτυχώς τις πληρώνει όλες το ταμείο χωρίς δική μου συμμετοχή. Ευτυχώς γιατί έχουν 2 ευρώ οι δέκα. Τ¨ωρα θα πάω ξανά αυτή την πέμπτη. Θέλει να με βλέπει συχνά λόγω τις περυσινής παλλινδρόμησης. Τα utrogestan, salospir , prezolor τα συνεχίζω κανονικά. Ας βάλει το χ΄΄ερι του ο θεός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...