Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η γραμμή στο τεστ εγκυμσύνης ήταν αχνή!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Βοηθήστε με λιγάκι σας παρακαλώ. Τελευταία φορά είχα αδιαθετήσει στις 18/06/2009. Ο κύκλος μου είναι σταθερός. 28-30 ημέρες. (Σήμερα 16-7-09 είναι η 28η μέρα του κύκλου). ΄Εχω την υποψία ότι είμαι έγκυος κι έτσι χωρίς να έχω καθυστέρηση έκανα 2 τέστ εγκυμοσύνης (clear blue). Ένα χθες κι ένα σήμερα. Έδειξαν και τα δυο θετικά. Έλεγε στις οδηγίες ότι αν δείξει + είναι θετικό ενώ αν δείξει - είναι αρνητικό. Στη δική μου περίπτωση η οριζόντια γραμμή του συμβόλου ήταν πολύ έντονη ενώ η κάθετη πολύ αχνή. Α! Ρώτησα και την κοπέλα στο μικροβιολογικό πότε να κάνω χοριακή ώστε να το επιβεβαιώσω και μου είπε να περιμένω 10 μέρες. Από την άλλη όμως είπε ότι όσο αχνή κι αν είναι η γραμμή σημαίνει εγκυμοσύνη. Μου φάνηκε τρελό να περιμένω 10 μέρες. Έχω μεγάλη αγωνία! Εσείς τι λέτε; Λέτε να είμαι έγκυος; Πότε να πάω στο γιατρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλώς μας βρήκες!

Είσαι σίγουρα έγκυος!!!!

Η γραμμή είναι αχνή γιατί είσαι στις πρώτες μέρες!

Μπορείς από τώρα να κάνεις χοριάκη. Αν δείξει πάνω από 10 (εξαρτάται και από το εργαστήριο) είσαι έγκυος και κάθε μέρα θα διπλασιάζεται.

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις μία χοριακή.

Περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.....

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΩΡΙΑΚΗ ΑΠΟ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ....

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ....ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ....:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera!!!!!

kai go etsi akrivos eixa ypopsies..stin 28 mera tou kyklou mu ekana 2 testakia...kai ta 2 thetika alla me polu axni grammi..auto egine paraskeui...kai deutera ekana xoriaki kai vgike 368 monades..siga min perimeneis 10 meres...edo edeixe esto kai axna to test ourwn...den tha deixei i xoriaki?????trexaaaaaaaaaa!!!!!!

kali epityxia!!!!!!!:) :) :)

min xexaseis na mas peis!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου ημέρα κοπέλα μου! Πήγαινε κάνε τη χοριακή σου και μίλησε άμεσα με τον γιατρό σου! Εκείνος θα σε κατευθύνει πιο σωστά! Είναι πάάάάρα πολύ να περιμένεις 10 μέρες (!!!!!!!!!!) τη στιγμή που έχεις ήδη 2 θετικά τεστάκια!!! Γρήγορα κορίτσι μου! Και περιμένουμε νέα σου! Καλή επιτυχία! Και πολύ-πολύ-πολύ-πολύ υψηλές τιμές χοριακούλας εύχομαι!!! Να μας πεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,καλώς μας βρήκες.Και εμένα αχνή ήταν και τελικά τώρα έχω και 3ό μωρό. Ο γιατρός σου είπε να την κάνεις σε 10 μέρες γιανα δεί πόσες μονάδες ανεβαίνει όσο προχωράει η εγκυμοσύνη αν την κάνεις τώρα θα την ξανακάνεις και σε 10 μέρες. μπορείς όμως για να μην τρυπιέσαι 2 φορές να κάνεις τώρα εξεταση ούρων. ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΝΕΑ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πιστεύω οτι χρειάζεται να περιμένεις τόσες μέρες για να κάνεις τη χωριακή.

Νομίζω οτι η χωριακή μια βδομάδα μετά τη σύλληψη δείχνει αν κάποια είναι έγκυος ή οχι.Απλά ο γιατρός θα σου πει να την επαναλάβεις μετά απο λίγες μέρες ίσως και για τρίτη φορά για να δεί πόσο ανεβαίνει.Μπορεί και να σου πει να κάνεις και εξέταση της προγεστερόνης να δει σε τι επίπεδα είναι και αυτή η ορμόνη.

Αντε με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! & ΕΜΕΝΑ ΑΧΝΗ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ & ΨΑΧΝΟΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ Ή ΟΧΙ... ΕΚΑΝΑ ΑΜΕΣΩΣ ΧΩΡΙΑΚΗ & ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΛΕΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 6η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ...ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΝΤΗΝ & ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ & ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ.....

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρες κορίτσι μου!! Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!

Άντε γιατί πολύ καιρό έχουμε να ακούσουμε για εγκυμοσύνη. Μακάρι από δω και πέρα να ξεκινήσουν πάλι οι ανακοινώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!!!και γω τα δυο τεστακια τα ειχα κανει μία μέρα πριν την αναμενομενη ημερομηνια περιοδου και ηταν ακριβως ετσι!Δηλαδη η οριζοντια γραμμη πολυ ξεκαθαρη και η καθετη πολύ αχνή!Με το γιατρό μου μιλησα την ιδια μερα και μου εκλεισε ραντεβού περιπου μετα από 6 ημερες. Μιλα με το γιατρό σου!αυτος ξερει καλυτερα, φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ - ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΝΑ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΑΚΟ 4 ΜΗΝΩΝ.ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ 2 CLEAR BLUE 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΚΑΙ ΕΔΕΙΞΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ.ΑΧΝΟ ΘΕΤΙΚΟ. Η ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΗ ΕΝΩ Η ΚΑΘΕΤΗ ΑΧΝΗ. ΑΜΕΣΩΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΧΟΡΙΑΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ 100%.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΟΡΙΑΚΗ.ΑΝ ΕΙΣΑΙ-ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ-ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΜΕΣΩΣ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΝΕΟΤΕΡΑ.ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ, ΜΗ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ. ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα.Είσαι έγκυος και να μην έχεις καμία αμφιβολία.Δεν χρειάζεται να περιμένεις τόσο για να κάνεις χοριακή.Πάντως εγώ στη θέση σου,θα μιλούσα με τον γιατρό μου και θα την έκανα όποτε μου έλεγε για να μην τρυπιέμαι 2 φορές.Εγκυμοσύνη υφίσταται και κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει λόγος να κάνεις χοριακή από μόνη σου απλά για να το επιβεβαιώσεις.

Πράγματι είχαμε καιρό να ακούσουμε εγκυμοσύνη και τα νέα σου 'εδωσαν μια πνοή αισιοδοξίας και χαρά στην παρεούλα μας.Να δεις που όλα θα πάνε τέλεια.Καλή εγκυμοσύνη κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα χωριακή!

Έδειξε 21,20! Και μου είπε ότι είναι θετικό!

Αλλά μου είπε να ξανακάνω σε 3-4 μέρες για να βεβαιωθούμε ότι ανεβαίνει κανονικά!!!

Εύχομαι όλα να πάνε καλα!

Θα σπάσει η καρδιά μου από τους τρελούς χτύπους χαράς! Μου έρχεται να ανέβω στο γραφείο μου και να τσιρίξω από χαρά αλλά φοβάμαι ότι θα με μαζέψουν ως τρελλή!!!

Εύχομαι και σε εσάς τα καλύτερα!

Θα σας ενημερώσω για τη συνέχεια!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θετικό τεστάκι δεν αλλάζει απ'όσο ξέρω! Βέβαια θα έλεγα να κάνεις μια χοριακούλα για να είσαι ακόμα πιο σίγουρη, ή πάρε τον γιατρό σου, εξήγησε του και θα σου πει εκείνος τι πρέπει να κάνετε!! Καλή επιτυχία εύχομαι και με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκια μου μπράβοοοοοοοοοοοο σας. Τι ευχάριστα νέα είναι αυτα άντε να μεγαλώνει το club όντως έχουμε καιρό να ακούσουμε για εγκυμοσύνη εσύ κάνε την αρχή!!!!!

λογικό είναι να είσαι τρελαμένη απο τη χαρά σου όλες έτσι είμασταν όταν το μάθαμε τρομερα συναισθήματα!!!!!!

Σου εύχομαι να έχεις μια τέλει εγκυμοσύνη και όλα να πάνε τελεια αντε θα τα λέμε..

φιλαι πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου!!!!!

Κ μένα αχνή ήτανε κ η μικρούλα μας είναι τώρα 8 ημερών!!!!

Φιλάκια πολλά,κοίτα να το απολαύσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!ΕΙΔΕΣ ΠΟΥ ΣΤΑ ΛΕΓΑΜΕ;;;;;;;

ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΓΛΕΝΤΗΣΕΙΣ ΤΩΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια πότε να ξανακάνω χωριακή για να είμαι σίγουρη;;;; Λέτε να φάω καμιά ήττα; Και πότε πρέπει να πάω στο γιατρό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκεια εγκυουλα!η γνωμη μου ειναι να ξανακανεις μια χωριακουλα τηην τριτη για να δεις αν ανεβηκε οπως πρεπει.καθε 2 μερες αν δεν κανω λαθος υπερδιπλασιαζεται οταν ολα βαινουν καλα που στο ευχομαι απο καρδιας!ολα θα πανε τελεια μονο μην αγχωνεσαι τωρα στην κατασταση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, έχω κι εγώ 9 μέρες καθυστέρηση. Έκανα χτες δύο τεστ. Το πρώτο νόμισα ότι βγήκε αρνητικό και το πέταξα. Μετά από λίγες ώρες το έβγαλα απ' τα σκουπίδια, και είδα ότι είχε σχηματιστεί και μια δεύτερη αχνή γραμμή. Το βράδι έκανα ακόμα ένα τεστ και πάλι εμφανίστηκαν 2 γραμμές, μία έντονη και μία πολύ αχνή. Σχεδόν σιγουρεύτηκα, και σήμερα έκανα μικροβιολογικό τεστ. Δε νομίζω ότι ήταν χοριακή που λέτε, η κοπέλα στο χημείο με ρώτησε αν θέλω τεστ θετικό-αρνητικό και δεν ήξερα ότι υπάρχει και κάτι άλλο. Τελικά βγήκε αρνητικό, αλλά ο γιατρός είπε ότι μπορεί και να είμαι και να μην έδειξε το τεστ και να ξανακάνω σε καμιά βδομάδα.

Έχει τύχει κάτι τέτοιο σε καμία από σας;

Πείτε ρε κορίτσια, γιατί πάω να τρελλαθώ. Είμαι καινούρια στο άθλημα, τον περασμένο μήνα αρχίσαμε προσπάθειες για παιδί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...