Μετάβαση σε περιεχόμενο

:(δεν ξερω τι να κανω:(


Recommended Posts

Καλησπερα σας., ειμαι η Ελενη, και μπηκα στο φορουμ για να βρω λιγη παρηγορια και να μοιραστω μαζι σας την ιστορια μου…Ειμαι 22 χρονων και εχω ένα γιο πεντε χρονων…το ξερω ειμαι αρκετα μικρη για μητερα πενταχρονου παιδιου αλλα ετσι τα εφερε η μοιρα…εμενα σε χωριο και στα 17 μου εμεινα εγκυος από έναν επιπολαιο ερωτα τον οποιο και παντρευτικα…Εμενα σαν κοριτσακι μου αρεσαν και αλλα αγορια και μαλιστα διατηρουσα και σχεσεις με έναν άλλο αγορι όταν εμεινα εγκυος…αναμφηβολα το παιδι είναι του Κωστα(τον οποιο παντρευτικα)αλλα εγω κατά βαθος ήμουν και ειμαι πολύ ερωτευμενη με τον Τακη…Τον Τακη τον εβλεπα πολύ συχνα αλλωστε μεναμε και στο ιδιο χωριο…μια μερα λοιπον με πλησιασε και με καλεσε για φαι σπιτι του (στον αντρα μου ειχα πει ότι θα παω με τις φιλες μου)μετα το φαι ακολουθησαν και αλλα…και μετα από εκεινη την μερα ακολουθησαν και άλλες μερες οσπου εμεινα ξανα εγκυος…ο αντρας μου εγινε εξαλος γιατι δεν διατηρουσα μαζι του σεξουαλικες σχεσεις…εφυγε από το σπιτι και εγω εμεινα με ένα παιδι και μια ¨γεματη κοιλια¨…όλα αυτά που σας λεω εγιναν τελος Νοεμβριου…τωρα ειμαι 8 μηνων…ο Κωστας εξαφανισμενος και ο Τακης μετακομισε στην Αθηνα…δεν ξερει τιποτα για την εγκυμοσυνη μου…σκεφτομαι να παω να τον βρω πριν ερθει στον κοσμο το παιδι!

Κάθε σας συμβουλη ευπροσδεκτη!!!

Ευχαριστω που με ακουσατε…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 103
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλα βρε 8 μηνες και δεν του ειπες τιποτα? αν του ελεγες το πιο πιθανον τωρα να εισασταν μαζι στην Αθηνα. Δεν μας ειπες.. ηξερε οτι εισουν παντρεμενη με παιδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπη μου καλησπέρα.

Πραγματικά είναι πολύ δύσκολο αυτό που σου συμβαίνει και οπωσδήποτε χρειάζεσαι βοήθεια.

Άποψή μου είναι να πας να βρεις τον Τάκη και να του μιλήσεις.Αν,αναμφίβολλα είναι εκείνος ο πατέρας του αγέννητου παιδιού σου,διατηρεί το αναφαίρετο διακαίωμα να το μάθει.

Ναι,να πας να τον βρεις και να του το πεις αγάπη μου.Κι από κει και πέρα,έχει ο Θεός.

Θα διαβάσεις βέβαια με προσοχή και τις συμβουλές των άλλων κοριτσιών και από κει και πέρα αποφασίζεις.

Γνώμη μου πάντως είναι να πας να βρεις τον πατέρα του παιδιού,το οποίο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι γερό.

Γιατί,για φαντάσου (θα φτάσω στην υπερβολή τώρα,αλλά με τόσα που ακούμε... ) να μεγαλώσει το μωρό και ο Τάκης να έχει κάνει οικογένεια και τα παιδιά σας να συναντηθούν...και ΦΥΣΙΚΑ δε θα ξέρουν ότι είναι αδέρφια (σου είπα,θα φτάσω στην υπερβολή,αλλά συμβαίνουν και αυτά) .

Τέλος πάντων,εύχομαι όλα να πάνε καλά καλή μου...Θα περιμένω νέα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΗ ΝΕΑ ΖΩΟΥΛΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ (ΗΣΟΥΝ ΜΙΚΡΗ)ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΛΙΓΑΚΙ...ΑΝΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΝΟΜΙΖΩ...ΔΕΝ ΣΕ ΚΡΙΝΩ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΑΠΛΑ ΣΤΑ 17 ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΦΛΟΥ...ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΑΛΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΕΝΑ ΤΗΛ. ΣΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ 2ΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ?ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ?ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΝΑΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ?ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΜΩΡΑΚΙ!:P
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΛΕΝΗ!:) ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΟΣΩΡΙΣΩ!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ!:P

ΤΩΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΣΟΥ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΣΗΜΕΙΑ ΖΩΗΣ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ?:blink: ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΝΑ ΘΥΜΩΣΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ:unsure: ?ΕΣΥ ΠΩς ΤΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΠΕΡΑ?ΣΕ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ?ΓΙΑΤΙ Ο ΤΑΚΗΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ?ΔΙΑΚΟΨΑΤΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ?ΕΧΕΤΕ ΤΣΑΚΩΘΕΙ?ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ.ΤΟΝ ΑΦΟΡΑ.ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΕΓΚΥΟΣ!ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ!;) ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ..ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ.:huh: ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΗ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΛ ΤΟΝ ΤΑΚΗ & ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΣ ΦΑΝΤΗΣ ΜΠΑΣΤΟΥΝΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ & ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ ΜΟΛΙΣ ΣΕ ΔΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ!!!

ΠΑΝΤΩΣ & ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ....

ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ & ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΜΑΖΙ...

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ ΓΙΑ ΟΛΑ!!!ΦΙΛΙΑ & ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΑΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια ->Nαι το ηξερε αλλα εχει παει στην Αθηνα εδω και 7 μηνες και δεν μου δοθηκε η ευκαιρια να του το πω...

μανιαμουνιας ->θελω και εγω να παω να του μιλησω και μαλλον θα το κανω το συντομοτερο

purple->δηλιαζα να τον παρω...ειμαι πολυ στεναχωρημενη και εχω κλαψει παρα πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε πρέπει να στεναχωριέσαι!Σκέψου το μωράκι σου που κουβαλάς και το παιδάκι σου το μεγάλο που σε βλέπει σ'αυτά τα χάλια!

Περιμένω εναγωνίως νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρο ->ακριβως ετσι οπως το ειπες δεν εχει δωσει σημεια ζωης

kalypso->δεν εχει προχωρησει την ζωη του τωρα πριν λιγες μερες χωρισε με την κοπελια του τα μαθαινω απο την μητερα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως πιστεύεις ότι θα αντιδράσει ο Τάκης όταν μάθει ότι το παιδί είναι δικό του;

Πως πιστεύεις πως θα αντιδράσει η πεθερά αν μάθει ότι το παιδί δεν είναι του γιού της;

Πως είναι ο μικρός σου που έφυγε ο μπαμπάς;

Πως νιώθεις εσύ για την απόφαση αυτή;

Πολύ μπέρδεμα.Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω ειλικρινά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

helen.simi έγραψε:

μωρο ->ακριβως ετσι οπως το ειπες δεν εχει δωσει σημεια ζωης

kalypso->δεν εχει προχωρησει την ζωη του τωρα πριν λιγες μερες χωρισε με την κοπελια του τα μαθαινω απο την μητερα του...

Ελενίτσα καλησπέρα. Είσαι σε πολύ δύσκολη κατάσταση. Μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα. Δεν έχω βιώσει κάτι ανάλογο, αλλά έχω βιώσει το τι είναι να είσαι μέσα σε έναν κυκαιώνα (αν το γράφω καλά) και να ψάχνεις εναγωνίως τρόπο να βγείς.

Καλά ρε Ελένη, τι σόι σχέση είχες με αυτό τον Τάκη που σε αγαπούσε κατά τα άλλα, και παρόλα αυτά πήγε στην Αθήνα και μαθαίνεις (!!!!!) τα νέα του από την μάνα του ? Τι ανωρημότητες είναι αυτές, να είσαι έγκυος στο παιδί του και να μην του το έχεις πει ακόμα ????!!!!!!!!!! Μεγαλώνεις ένα παιδί και πρέπει να έχεις την ωριμότητα να σκεφτείς για τον εαυτό σου ποια θα είναι η πιο σωστή και πιο αναίμακτη κίνηση και κυρίως για τα παιδιά σου.

Έκανες το λάθος να προχωρήσεις σε έναν γάμο με έναν άνθρωπο που δεν αγάπησες, γιατί προέκυψε ένα παιδί που είναι σήμερα αισίως, 5 ετών το καημένο και δεν χρωστάει τίποτα. Δεν του φέρθηκες σωστά με το να κάνεις μια άλλη σχέση πάντως. Ακόμα και αν ο Κώστας ήταν ο χειρότερος του κόσμου, μπορεί να τον πήρες από ανάγκη, μπορει, μπορεί, αλλά το να του βάλεις κέρατο (γιατί έτσι είναι η αλήθεια), δεν ήταν σωστό. Αν έπαψες να τον αγαπάς, ή αν δεν τον αγάπησες ποτέ, είχες την επιλογή να τον αφήσεις και να βρείς τον τρόπο να σταθείς στα πόδια σου, να μεγαλώσετε μαζί(γιατί είναι συχαμερό και άνανδρο να μην βλέπει έστω το παιδί του) το παιδί σας έστω και χώρια. Είναι πολλές οι κοπέλες που τα καταφέρνουν και ας μην έχουν τίποτα στα χέρια τους. Θα έβρησκες μια αξιοπρεπη δουλειά κ θα προσπαθούσε να σε στηρίξει κ η οικογένειά σου(αν έχεις απο εκείνους βοήθεια).

Είναι πληγωμένος ο Κώστας, αλλά δεν έχει ελαφρυντικό στο να μην βλέπει τον γιό σας. Αλλά αν δεν είχατε ποτε τον γιο στην ζωή σας και εισασταν μόνοι, οφείλω να σου πώ πως ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΙ ΕΦΥΓΕ.

Και εσύ τι σόι μυαλό έχεις ρε κοριτσάκι μου που, στοιχειωδώς, δεν πληροφόρησες τον Τάκη για το ότι σε άφησε έγκυο ? Και ανέχεσαι να μαθαίνεις νέα του απο την μάνα του? Αξιοπρέπεια δεν έχεις ? Πως ανέχεσαι εσύ να "τραβας τέτοιο κουπί" και ο Τακούλης να κοιμάται τον ύπνο του δικαίου ?

Τι θα πεί σκέεεεφτεσαι να πάς να τον βρείς ? Έπρεπε ήδη να έχεις πάει. Πάντα υπάρχει μια λύση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ δεν το ξέρει ο ίδιος, η μάνα του είναι το πρόβλημά σου που δεν το ξέρει ?

Είσαι ανώριμη όμως. Το πρόβλημα αυτό είναι. Οι γονείς σου το γνωρίζουν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι γονεις μου το γνωριζουν και πηγα με τον Τακη γιατι δεν αντεχα αλλο με τον κωστα μου συμπεριφερονταν πολυ ασχημα...Κοριτσια ευχαριστω πολυ για το κουραγιο πηρα μολις τον Τακη τηλεφωνο (δεν μιλησαμε παρα πολυ του ειπα οτι θελω κατι να του πω και μου ειπε να μην του πω τιποτα απο το τηλεφωνο γιατι το απογευμα θα ερθει εδω(στο χωριο )για κατι δουλειες...και μου ειπε να συναντηθουμε..ετσι δεν προχωρησα την συζητηση θα μπω το βραδυ να σας πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δύσκολη κατάσταση αλλά μπορείς ακόμα και τώρα να ξεκαθαρίσεις τα πράγματα!

Καταρχήν, πρέπει να είσαι σίγουρη ότι με τον Κώστα θα χωρίσεις ανεξάρτητα με το τι θα γίνει με τον Τάκη. Στον Τάκη σήμερα θα πεις την αλήθεια και εννοείτε ότι θα πρέπει να αναλάβει τις ευθύνες του (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα πρέπει να είναι μαζί σου χωρίς να το θέλει! το τελευταίο που χρειάζεσαι τώρα είναι άλλη μία σχέση λόγω εγκυμοσήνης!). Τέλος εάν τα πράγματα με τον Τάκη δεν εξελιχτούν όπως τα φαντάζεσαι εσύ μην το βάλεις κάτω. Θα μιλήσεις στους γονείς σου και θα κάνεις ό,τι περνάει από το χέρι σου για να έχουν τα παιδιά σου μία φυσιολογική ζωή.

Αυτή είναι η γνώμη μου. Εύχομαι όλη αυτή η ιστορία να έχει καλό τέλος.

Περιμένουμε νέα σου το συντομότερο δυνατόν.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαβασα την ιστορια σου με πολυ προσοχη και ελπιζω αποψε να βρεθει μια νορμαλ και ωριμη λυση στο ΘΕΜΑ σου διοτι υπαρχουν και δυο παιδια στη μεση...

Περιμενουμε νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ελενη...Κοριτσια κοιταξτε εμενα η ιστορια μου φαινεται πολυ τραβηγμενη ...μακαρι να κανω λαθος αλλα τετοια πλοκη...συγνωμη αν παρεξηγηθεις ελενακι μακαρι να μην βγω αληθινη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσι μου πως τα μπέρδεψες ετσι τα πραγματα μου λες? Με τον Κωστα δηλαδη πως γινετε ενω είσαστε παντρεμενοι να μην ερχεστε σε επαφη? Τι του λες δηλαδη τοσους μήνες οτι απλά δεν θελεις?

Τελος πάντων επειδη τα γιατι και τα πως είναι λιγο δυσκολο να τα αναλυσουμε η αποψη μου είναι να βρεις τον Τακη, να του μιλήσεις , να του πεις για το παιδί του και οτι τον αγαπάς.

Περιμένουμε τα νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα κι εμένα με χτύπησε η μυρωδιά κορίτσια.απλά κάποιοι τα φτύνουν κάποιοι τα τρώνε κ κάποιοι τα κατεβάζουν αμασητα.

Κ μια ερώτηση κρίσεως:Η ΗΛΙΑΝΑ ΠΟΥ ΕΊΝΑΙ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...