Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΑΘΗ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΜΑΝΑ....ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙΣ???


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σας!!!!

Ζoglag και simone, όταν διάβασα το σχόλιό σας για τη θηλή, κάπως σαν να ηρέμησα λιγάκι. :whistle: Αν η τρυπίτσα στη θηλή είναι τόσο μικρή, τότε μάλλον είναι πολύ λαίμαργο και πίνει τόσο γρήγορα το γάλα. Αυτό διορθώνεται, υπάρχει τρόπος να το χειριστείς με το μωρό για να μάθει να τρώει πιο αργά. Σε αυτή τη περίπτωση η προσέγγισή μου θα είναι διαφορετική. Πάντως συμφωνώ μαζί σας οτι διακριτικά και όταν δοθεί η ευκαιρία θα το συζητήσω για αλλαγή της θηλής, χωρίς να φανώ "η κακιά της υπόθεσης" και κυρίως για να βοηθήσει το μωρό να σταματήσουν οι εμετοί.

Είχα την εντύπωση οτι η τρυπίτσα ήταν πιο μεγάλη γιατί αυτά τα μωράκια δυσκολεύονται τα θηλάσουν. Τουλάχιστον έτσι το είχα καταλάβει, γιαυτό και το είχα πάρει έτσι το θέμα!! :angry:

Σήμερα νιώθω πιό ήρεμη.......

Σας ευχαριστώ πολύ!!!! :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σας!!!!

Ζoglag και simone, όταν διάβασα το σχόλιό σας για τη θηλή, κάπως σαν να ηρέμησα λιγάκι. :whistle: Αν η τρυπίτσα στη θηλή είναι τόσο μικρή, τότε μάλλον είναι πολύ λαίμαργο και πίνει τόσο γρήγορα το γάλα. Αυτό διορθώνεται, υπάρχει τρόπος να το χειριστείς με το μωρό για να μάθει να τρώει πιο αργά. Σε αυτή τη περίπτωση η προσέγγισή μου θα είναι διαφορετική. Πάντως συμφωνώ μαζί σας οτι διακριτικά και όταν δοθεί η ευκαιρία θα το συζητήσω για αλλαγή της θηλής, χωρίς να φανώ "η κακιά της υπόθεσης" και κυρίως για να βοηθήσει το μωρό να σταματήσουν οι εμετοί.

Είχα την εντύπωση οτι η τρυπίτσα ήταν πιο μεγάλη γιατί αυτά τα μωράκια δυσκολεύονται τα θηλάσουν. Τουλάχιστον έτσι το είχα καταλάβει, γιαυτό και το είχα πάρει έτσι το θέμα!! :angry:

Σήμερα νιώθω πιό ήρεμη.......

Σας ευχαριστώ πολύ!!!! :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σας!!!!

Ζoglag και simone, όταν διάβασα το σχόλιό σας για τη θηλή, κάπως σαν να ηρέμησα λιγάκι. :whistle: Αν η τρυπίτσα στη θηλή είναι τόσο μικρή, τότε μάλλον είναι πολύ λαίμαργο και πίνει τόσο γρήγορα το γάλα. Αυτό διορθώνεται, υπάρχει τρόπος να το χειριστείς με το μωρό για να μάθει να τρώει πιο αργά. Σε αυτή τη περίπτωση η προσέγγισή μου θα είναι διαφορετική. Πάντως συμφωνώ μαζί σας οτι διακριτικά και όταν δοθεί η ευκαιρία θα το συζητήσω για αλλαγή της θηλής, χωρίς να φανώ "η κακιά της υπόθεσης" και κυρίως για να βοηθήσει το μωρό να σταματήσουν οι εμετοί.

Είχα την εντύπωση οτι η τρυπίτσα ήταν πιο μεγάλη γιατί αυτά τα μωράκια δυσκολεύονται τα θηλάσουν. Τουλάχιστον έτσι το είχα καταλάβει, γιαυτό και το είχα πάρει έτσι το θέμα!! :angry:

Σήμερα νιώθω πιό ήρεμη.......

Σας ευχαριστώ πολύ!!!! :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...