Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΙΜΟΡΟΙΔΕΣ!!!!!!ΒΟΗΘΕΙΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ?ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ....

ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΗΣΤΙΚΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ...ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΜΟΡΟΙΔΕΣ ΛΕΩ.ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΙΧΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΜΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ..:( :( :ohmy:

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 35 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΧΘΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥΣ.ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΤΟ ΠΑΘΕΙΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΘΕΛΕΙ ΛΕΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ.ΑΧ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΠΕΡΑ!!!ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ????ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΝΤΩΣ ΜΕΤΑ Η ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΝΩΜΑΙ???!!!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΑΚΟΥΩ ΙΔΕΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ. ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΣΟΥΠ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΙΑ! ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΙ ΠΟΝΟ ΤΡΑΒΗΞΑ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ...ΔΕ ΜΟΥ ΕΦΤΑΝΑΝ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΕΙΧΑ Κ ΑΥΤΟ...:( ΕΒΑΖΑ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ BENOSTAN TH ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΣΥΧΝΑ ΝΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ... ΑΥΤΑΑΑ... ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου ονομα κ πραγμα..περαστικουλια σου!

Η κολλητη μου φιλη που ειναι μαια :) μου συνεστησε παλαιοτερα μια αλοιφη με ξυλοκαινη που ανακουφιζει την περιοχη κ ειναι κ για εσωτερικη χρηση..δεν ξερω ομως αν κανει για εγκυες..θα την ρωτησω το απογευμα!

Πολλες φορες παγωμενο νερακι στην περιοχη..φαγητα που αποτρεπουν τη δυσκοιλιοτητα..και υπομονη!!

Το ειχα παθει οχι μετα τη γεννα..αλλα μετα απο μετακομιση!!!η κουραση ,η ορθοστασια ,το αγχος οπως κ η εγκυμοσυνη ..δημιουγουν αυτες τις επιμονες κ επιπονες ελιτσες!!!

Κατσε να γελασεις...μια φιλη μου πηγε στο γιατρο της τρομαγμενη ..δεν ειχε ξαναβγαλει κ νομιζε οτι ειναι....ογκος!!!:P

καλως να δεχθεις το μωρακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια το επαθα τη μερα της γεννας απο το πολυ σφιξιμο... ο γιατρος την ωρα που με εραβε την ξαναβαλε μεσα αλλα απο τοτε μου εμφανιζεται που και που... ασε που μετα τη γεννα το εχω ενα προβληματακι με την τουαλετα... εγω πλενομαι και βαζω baby oil για να μην το αισθανομαι και φευγει μονο του μετα απο 1-2 μερες...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα δυστηχώς και γω έχω βγαλει εδω και καιρο..αλλα δεν με ενοχλεί και τόσο..το προβλημα ειναι οταν ειχα δυσκοιλιότητα...που καταλαβαινεις..επισης οταν σκουπίζομαι βγάζω και λιγο αιματακι(ελάχιστο-μια σταγονα και ουτε)

Για τις αιμοροιδες λενε οτι σε ανακουφιζει ενα χλιαρο μπάνιο με χαμομήλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα καλησπέρα,

Και εγώ έβγαλα αλλά μετά τη γέννα. Σε περιόδους έξαρσης βοηθούν τα εξής:

1) Να τρως φαγητά που καταπολέμούν τη δυσκοιλιότητα

2) Όταν πηγαίνεις τουαλέτα να μην σκουπίζεσαι με χαρτί αλλά τοπικό πλύσιμο με νερό

3) Ξυλοκαίνη (εάν στην επιτρέψει ο γυναικολόγος σου)

Υπομονή και περαστικούλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσι μου ειναι πολυ ενοχλητικο και επωδυνο,τοχω περασει κι εγω δυστυχως.Συμφωνω με τη gioupi,η μονη κρεμα που απαλυνει τον πονο ειναι η ξυλοκαινη,ρωτα το γιατρο σου,επισης πλυσιμο παντα μετα την τουαλετα και οχι σκουπισμα με χαρτι,καθως και παγος στην περιοχη θα σε ανακουφισουν.Ομως το πιο βασικο ειναι η διατροφη,προσθεσε φρουτα καθημερινα 4-5 μεριδες,τα ακτινιδια με λιγο μελι βοηθουν πολυ,λαχανικα,γιαουρτι,μαυρο ψωμι κ.λ.π.Επισης να ξερεις πως η καθιστικη ζωη χειροτερευει το προβλημα γι αυτο περπατα οσο μπορεις.περαστικα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ κορίτσια ποσο σας καταλαβαίνω...εγώ είχα μια και πριν εγκυμοσυνης, τώρα ήρθε και η αδερφούλα της να προστεθεί...τουλάχιστον δεν είναι κατι επικύνδινο, απλά πονάει, τσούζει και καμιά φορά έχω και εγώ λίγο αιματάκι..

πολλά φρούτα λαχανικά και οτι καταπολεμά γενικά την δυσκοιλιότητα. εμένα μ έχουν βοηθήσει πολύ τα αποξηραμένα δαμάσκηνα και ενίοτε και το χαμομήλι με μέλι...

τελευταία φορά που πήγα στο γιατρό μου είπε οτι είναι πολύ σύνηθες στην εγκυμοσύνη, με σωστη διατροφή μπορει να φύγουν μετά τη γέννα, αν και μια φίλη μου ηταν τόσο χαλια που χρειαστηκε επεμβασούλα μετά την γέννα για να τις φύγουν.,.

για την ξυλοκαίνη (procto synalar λέγεται η κρεμα ) μου είπε δεν κάνει στην εγκυμοσύνη και μου έδωσε μια άλλη φυτικη, την nelsons aimo...κατι δεν θυμαμαι πληρως το ονομα τωρα. αν ρωτησεις ομως σε οποιοδηποτε φαρμακείο θα την ξέρουν, είναι της power health. επίσης μου έγραψε και ενα σιροπι, το duphalac για τις πολύ δύσκολες μέρες, κάνει δουλειά ( μια φορά το έχω πάρει) αλλά δεν θέλω να το παίρνω κάθε μέρα..

δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχω ακούσει οτι βοηθάνε τα χλιαρά ατμόλουτρα με αλάτι καθως και κρυες κομπρέσες με τσάι..και εννοείται σχολαστικό πλύσιμο με κρύο νερό και σαπούνι μετά απο κάθε κένωση...:S

αυτά! ελπίζω να βοήθησα σε κάτι !

φιλιάαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα

δυστυχως και γω μπήκα στο group την μέρα που γέννησα.Από τότε με επισκεφτεται το πρόβλημα αραια και που.Εγω χρησιμοποιώ τοπικά την κρέμα Scheriproct,ρώτα τον γιατρό σου την επιτρέπει.

Την τελευταία φορά ηταν πολύ δύσκολα και αναγκαστηκα να πάρω αντιφλεγμονώδες- αμέσως είδα βελτίωση στον πόνο-που εσένα μάλλον θα προσπαθήσει να το αποφύγει ο γιατρός σου.

Σου εύχομαι να γίνεις γρήγορα καλά γιατί ο πόνος αυτος δεν παλευεται.

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

me sygxwreite koritsia

alla tha ithela na rwtisw:

pws akrivws einai i aimoroides?

Eimai stin 18 ebvomada

kai aisthanomai mia xara...

... yparxei periptwsi na vgalw stin poreia

kai na MIN to katalavw

kai na MIN to frontisw

kai na pathw kanena kako?

Eyxaristw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoula έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ?ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ....

ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΗΣΤΙΚΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ...ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΜΟΡΟΙΔΕΣ ΛΕΩ.ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΙΧΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΜΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ..:( :( :ohmy:

ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 35 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΧΘΕΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥΣ.ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΤΟ ΠΑΘΕΙΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.ΘΕΛΕΙ ΛΕΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ.ΑΧ ΠΩΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΠΕΡΑ!!!ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ????ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΝΤΩΣ ΜΕΤΑ Η ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΝΩΜΑΙ???!!!

ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΑΚΟΥΩ ΙΔΕΕΣ..

Efoula εγω με το που γεννησα πριν 12 μερες απεκτησα. Βασικα πρεπει να τις ειχα αλλα δεν το αντιληφθηκα...Η γιατρος μου μου προτεινε την Ρεναπταλ της Φρεζυ Ντερμ αλλα στο φαρμακειο ο αντρας μου βρηκε μια απο βοτανα πολυ πιο αποτελεσματικη! Μεσα σε 10 μερες εγινα πολυ καλυτερα. Σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ.Ποναει και εχεις διαρκως την αισθηση οτι κατι...κρεμεται απο εκει!!:blink:

Δοκιμασε να βαλεις επισης τοπικα μεσα σε ενα επιθεμα και ενα παγακι.

ΝΑΙ! Μπορει να σου φανταζει απαισιο αλλα η επαφη -ΓΙΑ ΛΙΓΟ- με το κρυο

θα σε ανακουφισει. Η εντερικη αυτη μεμβρανουλα θελει κρυα νερα για να συσταλλει...αλλα μην το παρακανεις...

ΦΙΛΑΚΙΑ και καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου.

Με εναν πονο!!!

Α! Να ξερεις οτι θα σου ξαναβγαινει παλι αν δεν προσεξεις λιγο.

Να αποφυγεις την ξηροφαγια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητη mari mari μην ανυσηχεις καθολου... αν βγαλεις αιμοροιδες θα το καταλαβεις 100%. Το θεμα ειναι να το προλαβεις... η εγκυμοσυνη δημιουργει δυσκοιλιοτητα, και αυτη με τη σειρα της αιμοροιδες... η δυσκοιλιοτητα δημιουργειται καθως το μωρο μεγαλωνει και περιοριζεται η κινητικοτητα του εντερου... γι'αυτο οι γιατροι συνηστουν περπατημα, φρουτα, λαχανικα, διαφορες φυτικες ινες κ.τ.λ. και αν αυτα δεν σε πιανουν ρωτα το γιατρο σου να σου πει τι θα κανεις... το χειροτερο κακο που μπορεις να παθεις ειναι πονος, τσουξιμο και να ματωσεις στην περιοχη... αν δεν το παθεις στην εγκυμοσυνη υπαρχει πιθανοτητα να το παθεις μετα τη γεννα... τι να κανουμε... ολα ειναι μεσα στη ζωη...

φιλικα

Μαρινα:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

me sygxwreite koritsia

alla tha ithela na rwtisw:

pws akrivws einai i aimoroides?

Eimai stin 18 ebvomada

kai aisthanomai mia xara...

... yparxei periptwsi na vgalw stin poreia

kai na MIN to katalavw

kai na MIN to frontisw

kai na pathw kanena kako?

Eyxaristw...

Μαριμαρι μου αν πηγαινεις τουαλετα κανονικα και δεν ...ζοριζεσαι δεν θα βγαλεις κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης.

Εγω εβγαλα απο το ζορι του τοκετου και μαλιστα μου το ειπε η γιατρος αφου εβγαλα την μπεμπα - την ωρα που με καθαριζανε την περιοχη...

Μην ανησυχεις. Πρεπει να εχεις και προδιαθεση. Εγω τις ειχα και απο φοιτητρια λογω κακης διατροφης (ετοιματζιδικα φαγητα κτλ)

Οπως προειπα αποφυγετε την ξηροφαγια...και να πηγαινεις τουαλετα καθε μερα αν οχι μερα παρα μερα.

Δεν ειναι τραγικο.

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweetmammy

kai Anniw mou SAS EYXARISTW!!!

Autin tin aporia

(efoson den exw symptwmata)

ntrepomoun na tin ekfrasw ston giatro mou...

Frouta laxanika mavro pswmi

perpatima kai kathe meta toualeta,,, eimai ok!!!

Eyxaristw . . .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου εμφανίστηκαν στον τρίτο μήνα δηλ.πριν κανενα μήνα περίπου.Ήταν πολύ σπαστικό,πονούσα και είχα αρκετό αίμα.Ό γιατρός μου είπε για την Procto synarar.Απο το φαρμακείο πήρα και την Benostan procto αλλα οταν ο άντρας μου πήγε σε ενα άλλο φαρμακείο για να μου την ξανααγοράσει του ειπε οτι αυτή η κρέμα εχει κάποιο συστατικό το οποίο εχει απαγορευτεί εδω και καιρό(καρκινογόνο) και του πρότεινε μια άλλη φυτική τη Nelson Haemorroid.Τι να πω..

Απο διατροφή ότι σου είπαν τα κορίτσια,και τα ακτινίδια είναι καλα.Επίσης είναι καλύτερα στο μπάνιο να χρησιμοποιείς κρυο νερο στο σημείο αυτό!!Δύσκολο ειδικά τωρα που είναι και χειμώνας!!Πάντως θα περάσει δεν θα το έχεις συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX! AX! AX! ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΑΙΜΟΡΟΪΔΕΣ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΗ! ΣΤΑ 16 ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΣΑΒΑΤΟΚΡΙΑΚΟ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ (ΤΟΟΟΟΟΣΟ ΧΑΖΗ!) ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΠΗΚΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΘΟΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΧΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΥΝΘΗΚΕ Η ΠΕΡΙΟΧΗ! 100 ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΑΠΟ ΑΙΜΟΡΟΪΔΕΣ!!! ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΠΟΝΑΩ! ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΓΛΥΤΩΣΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΛΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ? ΑΧ! ΑΧ! ΑΧ! ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΞΑΝΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ! ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ 7Ο ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ! ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΣΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΙΜΟΡΟΪΔΟΚΑΜΕΝΗ, ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ Η ΕΠΙΜΑΧΗ ΠΕΡΙΟΧΗ, ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΝΤΟΥΖΑΚΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΤΕ ΤΟ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ Η ΑΛΟΙΦΗ ΠΡΟΚΤΟΣΙΝΑΛΑΡ ΕΙΝΑΙ ΠΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΙΚΗ! ΜΕΡΙΚΑ ΓΙΑΤΡΟΣΟΦΙΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΙΝΔΥΝΑ! 1) ΑΛΟΙΨΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΓΑΖΟΥΛΑ Ή ΜΕ ΛΙΓΟ ΒΑΜΒΑΚΙ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΜΕΣΑ! 2) ΒΡΕΞΤΕ ΜΙΑ ΓΑΖΟΥΛΑ ΜΕ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΒΑΛΤΕ ΠΑΝΩ ΛΙΓΟ ΑΛΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ (ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΣΟΥΖΕΙ) ΚΑΙ 3) ΑΦΟΥ ΚΑΘΑΡΙΣΕΤΕ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΕΠΙΜΑΧΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΒΑΛΤΕ ΠΑΝΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΒΑΜΒΑΚΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΛΕΜΟΝΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΤΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΤΟ ΒΑΜΒΑΚΙ (ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΖΟΥΟΥΟΥΟΥΖΕΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)! ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΡΟΣΟΦΙΑ ΤΑ ΕΦΑΡΜΟΖΕΤΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΟΧΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ! ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια και νομιζα ημουν η μονη.

κατ΄αρχην να σας ευχαριστησω ολες για τις συμβουλες και τη συμπαρασταση,δεν θα πω ονομαστικα μην ξεχασω καμια.ειστε ολες πολυ καλες και οταν σας χρειαζομαι διπλα μου.

ο γιατρος μου εδωσε μια κρεμα της φρεζιντερμ αλλα μου ειπε δεν μπορει να μου δωσει καμια πιο δυνατη. λογω εγκυμοσυνης

τι νακανω θα κανω υπομονη οσο μπορω.οταν σηκωνομαι το πρωι ειμαι καλυτερα.το προβλημα χειροτερευει οταν θα παω τουαλετα και μετα.μεχρι να κοιμηθω υποφερω.κανω ντουζ με κρυο νερακι και οντως με ανακουφιζει λιγο.ευτυχως γενναω με προγραμματισμενη καισαρικη σε 2 εβδομαδες και ελπιζω να φυγουν μετα.

αχ τι να κανουμε ολα θα τα υποστουμε εμεις οι γυναικες.

οταν σκεφτομαι οτι ειναι για το μωρακι μου δεν με πειραζει λεω χαλαλι

αλλα μερικες φορες οντως δεν αντεχετε ο πονος.

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

Αγαπητή φίλη και φίλες όλου του Φόρουμ

Ονομάζομαι Ελένη Αμπατζή και είμαι Marketing Manager της Benostan Laboratories (www.benostan.gr).

Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι η κρέμα Procto της Benostan, όχι μόνο δεν περιέχει τίποτα καρκινογόνο, άλλα είναι και το μοναδικό φυτικό προϊόν για αιμορροΐδες που είναι εγκεκριμένο από τον ΕΟΦ!

Δυστυχώς ο φίλος φαρμακοποιός μάλλον δεν ήταν σωστά ενημερωμένος!

Εγώ ακόμα δεν έχω υπάρξει μητέρα όμως αντιλαμβάνομαι τα θέματα που αντιμετωπίζετε! Το προϊόν μας για τις αιμορροΐδες δεν είναι το μόνο που εξειδικεύεται στα θέματα της εγκυμοσύνης. Θα σας έλεγα να ρίξετε μια ματιά στις σελίδες μας. Θα μπορούσα επίσης να στείλω και δείγματα, μέσω ταχυδρομείου, σε όσες επιθυμούν να δοκιμάσουν τα προϊόντα μας.

Ο,τι χρειαστείτε σε υποστηρικτικό υλικό με έρευνες, είμαι στη διάθεσή σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΑΙΜΟΡΟΙΔΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ...

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΛΕΝΕΣΕ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΑΠΟΥΝΙ ΧΩΡΙΣ

ΣΦΟΥΓΓΑΡΙ Κ ΘΑ ΤΟ ΞΕΒΓΑΖΕΙΣ ΜΕ ΚΡΥΟ ΝΕΡΟ...ΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ Κ ΘΑ ΜΕ

ΘΥΜΗΘΕΙΣ....

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου και εγώ πρέπει να έχω βγάλει λίγες και τώρα το πρόσεξα! :( απο όσο ξέρω δεν πρέπει να καθόμαστε στην τουαλέτα πάνω απο πέντε λεπτά,σχολαστικό πλύσιμο και καθαριότητα της περιοχής,πολλά φρούτα και λαχανικά και πολύ νερό και πάνω απο όλα υπομονή,θα περάσει τι να κάνουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΛΙΓΕΣ ΠΡΟ ΕΓΥΜΟΣΥΝΗΣ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΩ ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΟ!!!

ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ Κ ΔΕΝ ΜΕ ΣΩΝΕΙ ΤΠΤ !!! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 years later...

Γεια σας κορίτσια! Εμφανίστηκαν και εμένα στην 20η εβδομάδα της εγκυμοσύνης. Στην αρχή πανικοβλήθηκα αλλά η γιατρός με βοήθησε με τις συμβουλές της. Το πρόβλημα μου δεν ήταν ιδιαίτερα μεγάλο και γι’ αυτό το κρύο νερό στην περιοχή και η αντικατάσταση του χαρτιού τουαλέτας με τα μαντηλάκια καθαρισμού της Frezyderm με έσωσαν. Νομίζω αυτά είναι τα μαντηλάκια που σας λέω https://www.frezyderm.com/gr/exidikeumeni-frontida/aimoroides/rectanal-aid-wipes/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...