Μετάβαση σε περιεχόμενο

εαν και εχω ενα παιδι δεν πιανω με τιποτα το 2 !


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3,5 ΕΤΩΝ .ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ 2 ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΗΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΗΜΕΡΩΝ, ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΣΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΤΙΠΟΤΑ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπητή μου φίλη πριν ακριβως ενα χρονο αρχισα τις προσπαθειες για την αποκτηση 2ου παιδιου.τελικά μετα απο 7 μηνες τα καταφερα αλλα η χαρα μου κρατησε για λιγο. το εχασα πριν καλα καλα καταλαβω την εγκυμοσυνη μου.τωρα μαζευω τις δυναμεις μου και ξαναρχιζω... ολα θα πανε καλα αλλα δεν πρεπει να εχουμε αγχος!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλως ορισες στην παρεα του mammy.

Μηπως δεν πετυχαινετε τις γονιμες μερες; καμια φορα μπορει να εχεις σταθερο κυκλο αλλα οι γονιμες μερες να μην ειναι αυτες που ειναι συνηθως.. Το εχεις ψαξει;;;;

Ευχομαι το mammy να σου φερει τυχη και να εχεις συντομα ενα μικρο "φασολακι" μεσα σου.

Εγω ειμαι η Λενα και εχω μια κορη 15 μηνων την Μαριετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για το κουραγιο κοριτσια. αρχικα επειδη εχω ηδη ενα παιδι δεν αγχοθηκα. τα πρωτα 2,5 προφυλαγομασταν με αντισλιπιτικα. οταν βαλαμε σκοπο να αποκτησουμε το δευτερο αρχικα δεν αγχωθηκα. αλλα μετα απο ενα χρονο σκεφτομαι πωσ ισως δεν ειναι γραφτω να γινει και ευχαριστω τον θεο που εστω εχω το ενα παιδι.παρολα αυτα θελω και 2 οσο να ναι...

λυπαμαι πολι για την αποβολη σου vanesa. να παριγοριεμαστε που εχουε εστω το ενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melen

κι εγω στην ιδια φαση με σενα ειμαι...:dry:

Μονο που εμεις δεν φυλαχτηκαμε καθολου και παλι τζιφος, η μικρη μας ειναι 3 χρ και 4 μηνων.

Καναμε και μια εξωσωματικη πριν 4 μηνες αλλα τιποτε...:unsure:

Εχθες εκανα και μια επεμβαση και μετα απο κανα διμηνο αν δεν κατσει εγκυμοσυνη...ξανα εξωσωματικη.

Τι να πω ... υπομονη, δε μπορει θα μας ερθει καποια στιγμη ...αφου καναμε το πρωτο...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ και εγω τα ιδια κοριτσια...εχω ενα αγορακι 2 χρονων....απο οταν πηγε εναμισυ προσπαθω αλλα τιποτα ..βεβαια εγω εχω πολυκυστικες που οσο να ειναι δυσκολευουν τα πραγματα...ευχαριστω το θεο που μου εδωσε ενα αλλα δεν το βαζω κατω...δευτερα θα παω στο γιατρο να ρυθμισω τις κυστες και βλεπουμε...το θελω πολυ....ευχομαι σε ολες να πετυχουμε το στοχο μας...χωρις αγχος ομως...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη τυχη melen μου σε σενα αλλα και σε ολες τις κοπελες που προσπαθουν!!!Σας το ευχομαι ολοψυχα να μεγαλωσει κι αλλο η αγκαλια σας!!Μην απογοητευεστε!!Με χαμογελο και παμε παλι ξανα!!!Θα ρθει....μην χανετε την πιστη σας!!!Και μακρια απο το αγχος!!!Φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ κορίτσια έχω ένα παιδάκι αλλά το δεύτερο δεν λέει να έρθει, κλείνουμε χρόνο αυτό τον μήνα.

Το πρώτο το έπιασα μετά από 9 μήνες. Εσείς το πρώτο το πιάσατε εύκολα?Δεν έχω πολυκυστικές, αλλά έχω ασταθή κύκλο.

Κι εγώ σκέφτομαι καμιά φορά ότι ίσως δεν είναι γραφτό να κάνουμε δεύτερο, ξέρω γω τι να πω?ο επιμένων νικά?Εσείς έχετε αρχίσει να το ψάχνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχ ποσα συμβαινουν σε αυτον το κοσμο!! μη χανετε ελπιδες κοριτσια!!

Κι ενω εχετε και ενα παιδακι..

Ειμαι η Εφη αλλα εχω αλλαξει nick name λογω προβληματος με το mail moy!!

οπως εχω γραψει κ παλιοτερα ειμαι 38 χρ με ενα γιο 13,5 ...!!

μετα απο χρονια ..ανομβριας..κι ενω το ΄΄ελευθερα΄΄συνεχιζοταν χωρις καμια ελπιδα..ο ουρανος επεσε στο κεφαλι μου..

εκει που εκλεινα ραντεβου με υποψηφιες νυφες για το γιο μου...εμεινα εκυος!!!

Παντα υπαρχει ελπιδα για ολους!!! Απλα μην αγχωνεστε!!!

πολλα φιλακια κ συντομα τα κοριτσια που δεν εχουν παιδακι ..μαμαδες..κ εκεινες που θελουν κιαλλο..πολυτεκνες!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε melen μου μη στεναχωριεσαι..αφου εκανες ενα θα ερθει με το καλο κ το αλλο!! και θα μαστε εδω πρωτα ο Θεος και θα χαιρομαστε με την ευτυχια σου!!

εγω πριν κανω το γιο μου ειχα δυο αποβολες..22 και 23 χρονων..

Το πρωτο το επιασα αμεσως..το δευτερο μετα απο καποιους μηνες..στο γιο μου εμεινα μετα απο ενα χρονο κ μετα απο πολλες προσπαθειες με χαπια , ενεσεις και κλαματα..κ μετα απο πολλα πολλααα χρονια ελευθερης..αγαπης :P ηθελε να ρθει τωρα!!! τωρα που ο γιος μου ειναι μεγαλος !! αλλα τι να κανουμε?;)

μην αγχωνεσαι !! Ειμαι σιγουροτατη οτι σε λιγο καιρο θα εισαι εγκυος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεαγχωσου και θα δεις τι καλα που θα μεινεις..και η κουμπαρα μου το ιδιο. Το πρωτο το πιασε κατα λαθος και το δευτερο δεν της καθοτανε με τιποτα. Στο τελος μετα απο 2 χρονια προσπαθειων το πηρε αποφαση οτι θα μεινει με ενα και τσουυυπ της εκατσε ο κοριτσαρος. Τωρα εχει 2 με διαφορα 4 χρονια μεταξυ τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melen mou geia sou...

Kai kalos mas vrikes agapi mou...

Na sou zisei to koritsaki sou...

Agapi mou kitakse to 2 mwraki tha erthei opote thelei...

Afou leme,,,to kalo pragma argei na erthei PANTA,,,kai mas erxetai ekei pou den to perimenoume PANTA...

Sou euxwme oti kalitero...

O theos mazi sou...

Kai suntoma ena DEYTERO mwraki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melen μου, να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Η Παναγία σύντομα να βάλει το χεράκι της να γίνεις για δεύτερη φορά μανούλα! Μην απογοητεύεσαι όμως. Σκέψου θετικά! Ότι θα τα καταφέρεις.. Αλλά και στην αντίθετη περίπτωση, σκέψου πάλι θετικά. Έχεις ήδη ένα μπουμπούκι!

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ ΚΛΠ.ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ.ΕΠΕΙΤΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΜΑΣ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΚΑΡΠΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ,ΕΝΩ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΤΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΤΟ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ? ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΤΕ Κ ΕΜΑΣ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΖΑΜΠΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΕΤΕ ΕΤΣΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΕΜΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΜΕ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ?ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΠΑΥΣΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΕΤΟΙΜΟ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ..ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΥΚΛΟΙ ΜΑΣ ΓΟΝΙΜΟΙ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΩΟΡΗΞΙΑ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΤΕΛΕΙΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΦΤΟ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ.Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΣΑΣ ΧΑΡΙΣΕ ΟΤΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ.ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΕΣΤΕ ΣΑΥΤΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΑΝΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ.ΣΥΝΤΟΜΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΧΑΡΙΣΕΙ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΑΔΙΚΑ ΑΝΥΣΗΧΟΥΣΑΤΕ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΤΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΦΩΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΤΑ ΕΨΑΛΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ακριβως το ιδιο βιωνω melen.Εχω ενα κοριτσακι 5,5 ετων το οποιο ουτε καταλαβα πως το επιασα.Ειχα απο μικρη ενδομητριωση σε ηπια μορφη,τον περασμενο μαιο ομως αναγκαστηκα να αφαιρεσω την μια ωοθηκη λογω μιας ενδομητριακης κυστης.Ε...απο τοτε προσπαθω κ τωρα πλεον ξεκινησα σπερματεγχυνσεις.Ο θεος βοηθος.Αν δεν συντρεχουν λογοι υγειας,τοτε σιγουρα ειναι το αγχος σου κ μονο.Χαλαρωσε λιγακι.Ειναι το μεγαλυτερο κακο που κανουμε στους εαυτους μας απο μονες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! είμαι καινούρια και σας γράφω το πρόβλημα μου: Έχω ένα γιο 3 ετών και προσπαθούμε εδώ και δύο χρόνια για δεύτερο. Ξαφνικά πέρυσι το καλοκαίρι ανακάλυψα ότι έχω κλειστές σάλπιγγες. Είμαι τυχερή που κατάφερα να κάνω το γιο μου. Τώρα προσπαθώ με εξωσωματική. Έχω ήδη κάνει τρεις αποτυχημένες προσπάθειες. Μετά το Πάσχα ετοιμάζομαι για την τέταρτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα melen καλωσηρθες στη παρεα μας. Ειμαι η Ελενη κι εχω ενα κοριτσακι δυομιση χρονων. Η μικρη μας ηρθε σαν δωρο Θεου οταν ημουν ακομα αρραβωνιασμενη. Ηταν η πιο ευτυχισμενη περιοδος της ζωης μου αυτο το εννιαμηνο. Στην αρχη δεν ηθελα αλλο παιδακι, ελεγα "δεν υπαρχει περιπτωση να αγαπησω αλλο παιδακι ετσι". Οταν εκλεισε η μικρη χρονο αρχισα να το ξανασκεφτομαι, για τον αντρα μου δε το συζητω, αν μπορουσε θα εκανε καθε μηνα και παιδι τοσο πολυ αγαπαει τα παιδια. Ξεκινησαμε τις προσπαθειες και γυρω στο εξαμηνο εμεινα παλι εγκυος. Ομως δε κρατησε και πολυ η χαρα μας, την 11η εβδομαδα απεβαλα(παλινδρομη κυηση. Τωρα εχουν περασει σχεδον τρεις μηνες απο τοτε, θελω ενα μεινω παλι εγκυος αλλα φοβαμαι οτι θα γινει παλι το ιδιο. Εχω συχνες επαφες με τον αντρα μου(ακομα δεν εχει σταθεροποιηθει ο κυκλος μου μετα την αποξυση) αλλα δε το σκεφτομαι και πολυ για να μην αγχωθω. Τωρα περιμενω να αδιαθετησω. Melen μην αγχωνεσαι το αγχος ειναι ο μεγαλυτερος εχθρος του ανθρωπου, χαλαρωσε και ολα θα γινουν. Εχε πιστη στο Θεο. Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Elk @Raf123 σας ευχαριστώ πολύ!! Αντε να βγουν γρήγορα να φύγει από το κεφάλι μου να ξεμπερδευω!!
    • Κατ μου γλυκια θα προτεινα κι εγω αν κανεις αυριο τεστακι να προμηθευτεις ενα πρωιμης ανιχνευσης απο το φαρμακειο.. νομιζω θα σε βοηθησει καλυτερα να δεις τι γινεται ωστε να μην αγχωνεσαι αδικα..😊
    • Έχεις πολύ καλά αποτελέσματα νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να κάνεις μονο και μονο για την ηλικία.  Οι τιμές σου είναι παρά πολύ καλές. Ενώ μόλις έκανα νιπτ, στη θέση σου δεν θα έκανα. 
    • Αχ κοριτσια μου!!!!!! ❤️🥰❤️🥰❤️🥰❤️ δεν υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα σμρ!!!!! φαντασου δλδ να δω θετικη χοριακη, να ακουσω καρδουλα τι εχει να γινει.... (το ξερω το παω πολυ μακρυα και ισως βιαζομαι αλλα σμρ πραγματικα θελω να αφησω λιγο την ευτυχια να με συνεπαρει και να χαρω την πρωτη μας επιτυχια!!!! εχω να νιωσω ετσι απο περυσι που ειχα την πρωτη θετικη χοριακη!!!!) Να ειστε ολες καλα!!! 🙏 Σας ευχαριστω τοοοοσο πολυ για τις ευχες, τη στηριξη και την αγαπη σας!!!!! 🥰 με βοηθησατε ολες παρα πολυ (κι εσυ @Nicol🦩 μου ακομη πιο πολυ που με βοηθουσες σε οοοο,τι χρειαστηκα, οποιαδηποτε ωρα, σ' εχω μεσα στην καρδια μου γτ δεν ειναι μονο η βοηθεια, ειναι αυτη η στηριξη που νιωθεις οτι ειναι καποιος εκει που θα στηριχτεις και που το εχει περασει... το εχει βιωσει οπως εσυ...) Μακαρι να ερθουν σε ολες μας τα παιδακια μας και να ειναι γερα!!!! να φωτισουν τις ζωες μας!!!!
    • Ωορρηξίας έκανα κ γω στον προηγούμενο κύκλο μια μέρα πριν την περίοδο κ ήταν αρκετά σκούρο όποτε δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λένε. Αλλά αν είσαι 15η μέρα κ βλέπεις γραμμούλα μάλλον κάτι καλό έχει γίνει..🙏🏻🙏🏻 Η σημερινή είναι ίδια με τη χθεσινή; Ανέβασε να δούμε καλε!!!!!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...