Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑΡΑΜΟΣΑΛΑΤΑ???


*zouzounitsa*

Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας!

Να ρωτήσω κάτι άσχετο;

Υπάρχουν τροφές που πρέπει να αποφεύγουμε, όπως συκώτι, τόνο, ωμά αυγά κλπ.

Ταραμοσαλάτα κάνει να φάμε ή όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι να μην επιτρεπεται???Απαπαααα! Μη μου λες τετοια και το περιμενω πως και πως!!!!Φυσικα με μετρο!(Ενα μετρο λαγανα με ταραμα θα φαω!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΕΡΥΣΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ! Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΑΙ ΤΟΝ ΤΑΡΑΜΑ ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΤΡΟΦΕΣ! ΑΠΛΑ ΑΝ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΕΣΥ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΑΣΠΡΟ ΤΑΡΑΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ Ο ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΧΡΩΣΤΙΚΕΣ ΟΥΣΙΕΣ! ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΣ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τροφές που πρέπει να αποφεύγονται κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης είναι το συκώτι (λόγω της υψηλής περιεκτικότητάς του σε βιταμίνη Α), η συχνή κατανάλωση του οποίου μπορεί να οδηγήσει ακόμα και σε αποβολή.

Επίσης τα μισοψημένα κρέατα, τα άπλυτα λαχανικά, τα ωμά αβγά (ή ακόμα και συνταγές με ωμά αβγά, π.χ κάποια είδη γλυκισμάτων), τα ωμά θαλασσινά λόγω της πιθανής επιμόλυνσής τους με βακτήρια και, τέλος, τα μη παστεριωμένα γαλακτοκομικά, αν και στην εποχή μας στα αστικά κέντρα δεν κυκλοφορούν συσκευασμένα γαλακτοκομικά που δεν έχουν παστεριωθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δίκιο έχεις Natural, απλά καμιά φορά σκεφτόμαστε υπερβολικά...

Καλό τριημεράκι σε όλες και καλή ορεξούλα (που την έχουμε)!!!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsares kalhspera kai apo emena!!! Pote den akoustikan epiptoshs apo tarama....kala einai na fate na to euxarisththite kai na kataxarhte to 3hmero auto!!! Kai ego tha etroga polu efxaristos me lagana tha tou edeina na katalabei...alla dysthxos edo den yparxei tipote apo ta 2....kai tha meino me thn agonia....(fate kai gia emena)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

*zouzounitsa* καλησπερα!Εγω οταν ημουν εγκυος ειχα φαει κανονικα. Απλα μου ειχε πει ο γιατρος με μετρο διοτι τα αλμυρα προκαλουν κατακρατηση υγρων και επισης μπορει να εμποδιζουν και την κυκλοφορια του αιματος. Μιλαμε ομως για μεγαλες ποσοτητες ετσι οχι οταν τρωμε σε φυσιολογικα πλαισια. Με μετρο λοιπον και ολα καλα θα πανε! Αλλα αν εχεις καποια απορια κανε και ενα τηλεφωνο στο γιατρο γιατι παιζει ρολο και το ιστορικο του καθενος. Αλλο εγω και αλλο εσυ! Φιλακια σε ολες!Καλο τριημερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ εδώ και 2 εβδομάδες σκέφτομαι την ταραμοσαλάτα και μου τρέχουν τα σάλια..Πώς και πώς περιμένω τη Δευτέρα για να τη φάω..Οπότε κάνει δεν κάνει, εγώ θα την τιμήσω δεόντως...:P :P :P

Δεν έγινε τίποτα να φάμε μια φορά....

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περσι που ημουν εγκυος Καθαρα Δευτερα κι'αν εφαγα ταραμαδες και θαλασσινα... δεν μου ειπε κανεις τιποτα και δεν επαθα και τιποτα... αλλα οπως λεει και η dimitroula παιζει ρολο και το ιστορικο του καθενος... αντε κοριτσια και καλη σαρακοστη να εχουμε...

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΥΤΕ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ:blush: ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΦΤΙΑΞΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΤΑΡΑΜΟΣΑΛΑΤΑ ΜΕ ΑΣΠΡΟ ΤΑΡΑΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!!ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΤΙΜΗΣΩ ΑΥΡΙΟ:P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τετοια ασπρη κανει κι η θεια μου;) τι νοστιμη που ειναι:P :P

κοριτσια φατε και ευχαριστηθειτε το....αλλα να μην ξεχναμε ''παν μετρον...αριστον'',που λεγανε οι αρχαιοι,καλη μας ορεξη!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...