Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! 

Έχουμε εδώ και κάτι ημέρες που λέμε να πάμε στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου στη Λυκόβρυση. Έχω ακούσει για πολλά θαύματα που κάνει. Έχει βοηθήσει πολλές μανουλες να τεκνοποιήσουν. Αν θέλετε θα ήθελα τις δικές σας εμπειρίες όσες έχετε. Έχω πίστη μεγάλη και πιστεύω ότι θα με βοηθήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσι μου!!! Ευχομαι συντομα να ερθει το μωρακι σας!!!🤞

Να πας κοριτσι μου!! θα νιωσεις μεγαλη αγαλλιαση στο μοναστηρι της!! προσπαθουμε κι εμεις με τον αντρα μου 2 χρονια και ολοι μας ελεγαν δεν υπηρχε θεμα.. ειχα παει σε 3 γυναικολογους κι ολοι τα εβλεπαν μια χαρα τα πραγματα...  τλκ εγω ειχα θεμα με φλεγμονη στον κολπο, η αμυνα του κολπου μου ηταν αυξημενη και ολη αυτη η αμυνα (αυξημενα πυοσφαιρα) δεν επετρεπαν να περασουν τα σπερματοζωαρια του αντρα μου.. πηρα 2 φορες αγωγη απο το στομα και εν τελει εκανα και κολπικες πλυσεις και πριν 2 μηνες ειχαμε την πρωτη μας συλληψη.. δεν προχωρησε η κυηση αλλα κατα 99% ηταν λογω χρωμοσωμικων ανωμαλιων... το θεμα ειναι οτι η λυση βρεθηκε μαλλον... 

πιστευω πολυ οτι η αγια ειρηνη μας βοηθησε γτ αφοτου πηγα στο μοναστηρι της και προσκυνησα, εκανα τη νηστεια και εφαγα το μηλο της, αλλαξαμε γιατρο του αντρα μου (εξειδικευμενος ουρολογος ανδρολογος σε υπογονιμοτητα) κι αυτος ασχοληθηκε και με το δικο μου θεμα και τις εξετασεις μου (γιατι εξεταζει την υπογονιμοτητα σαν ζευγαρι και οχι μονο τον αντρα...) και βημα-βημα βρηκαμε τη λυση.. αλλαξε ολη η προσεγγιση που ειχαμε....

η αγια ειρηνη κανει θαυματα!!!! εχε πιστη και ολα θα πανε καλα!!! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/5/2023 at 11:23 ΠΜ, ο/η stepmother είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Έχουμε εδώ και κάτι ημέρες που λέμε να πάμε στην Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου στη Λυκόβρυση. Έχω ακούσει για πολλά θαύματα που κάνει. Έχει βοηθήσει πολλές μανουλες να τεκνοποιήσουν. Αν θέλετε θα ήθελα τις δικές σας εμπειρίες όσες έχετε. Έχω πίστη μεγάλη και πιστεύω ότι θα με βοηθήσει!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου! Εγώ θα σου πω την εμπειρία μου, δεν ξέρω αν είναι πολύ αντιπροσωπευτική αλλά προσωπικά πιστεύω ότι μας βοήθησε. Παντρευτηκαμε το περασμένο καλοκαίρι αλλά δεν είχαμε ποτέ προσπαθήσει για παιδι. Όταν είπαμε να προσπαθήσουμε εγώ έφυγα από το σπίτι και την πόλη μας λόγω δουλειάς. Οπότε οι ελευθερες επαφές  μας ξεκίνησαν από Σεπτέμβρη μεν αλλά γινόταν ανά μία ή δύο εβδομάδες ανάλογα πότε θα βρισκόμασταν γιατί ήμουν αρκετά μακριά. Όπως καταλαβαίνεις δεν ήταν στοχευμένες οι επαφές, κάθε άλλο. Τέλη Σεπτεμβρίου περάσαμε από το μοναστήρι πηγαίνοντας σε μια βάφτιση και αυτό επειδή το είδα τυχαία στην ταμπέλα στον δρόμο. Δεν ήξερα καν τη διαδικασία με το μήλο, το πήρα επειδή μου είπε μια άλλη κοπέλα εκεί ότι μια μοναχή δίνει τα μήλα και μετά το έψαξα. Μέσα Οκτωβρίου κάναμε τη νηστεία και κοινωνησαμε με τον άντρα μου. Από τότε είχα μια χαμένη περίοδο και τον Νοέμβριο έμεινα έγκυος . Τον Αύγουστο με το καλό περιμένουμε το αγοράκι μας💙

δεν ξέρω τι θα γινόταν αν δεν πήγαινα, δεν είχαμε προσπαθήσει ιδιαίτερα όπως είπα, αλλά όταν πήγα εκεί και το ζήτησα επειδή το θέλαμε πολύ και ήξερα τη δυσκολία λόγω απόστασης ένιωσα πραγματικά ότι μας βοήθησε. :)

Θα σου πρότεινα να πας... Βέβαια η πίστη είναι πολύ προσωπικό θέμα. Αλλά εύχομαι, ελπίζω και πιστεύω να σε βοηθήσει η Αγία 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Εχω επισκεφθει κι εγω το μοναστηρι αυτό. Προσωπικά, επειδη νιώθω μεγαλη αγαλλίαση στον Αγιο Εφραίμ στην νεα Μάκρη, δεν ξερω αν ειναι αμαρτία που το λέω, αλλά εκείνο το μοναστηρι μου φάνηκε απρόσωπο και κάπως διαφορετικό. 

Πήρα μήλο, το εχω στο σπιτι μου αλλά για κάποιο λόγο δεν το φάγαμε με τον αντρα μου. 

Ειναι πολύ προσωπικο θέμα... Εγω θα έλεγα να πάτε κι οπως σας βγει. Όπως νιώσεις. Η πίστη μας οδηγει,ο Θεος μας δειχνει το δρομο προς το που θα ζητησουμε τη βοηθειά μας. 

Και γιατι λεω οτι ειναι προσωπικο... Γιατι εγώ μόλις έμεινα έγκυος έβαλα το ζωνάκι απο την Αγια Ζώνη της Παναγίας κι ειπα Παναγια μου εσυ μπορεις μονο να κρατας το μωρο μου γερό εκει που βρίσκεται, εσυ που είσαι μάνα ολων μας προστάτευσε κι αυτο το πλάσμα. Επίσης σταυρώνω την κοιλιά μου με λάδι απο το καντήλι του Αγιου Εφραιμ. Γιατι εγω έτσι νιωθω, εκει με παει η καρδια μου. Κατι ακομα που έκανα, ισως ειναι λίγο παιδικό, αλλα βαζω σε ενα φακελο ολους τους υπερηχους κι εχω μεσα μια χαρτινη εικονα απο την Αγια Ζώνη ❤️ 

Ο κάθε άνθρωπος γέρνει το κεφάλι του στην εικόνα του Αγιου που νιώθει οτι αγγιζει την ψυχη του και αντλεί δύναμη. 

Εχε πίστη και η Παναγια μας θα σου στειλει το μωράκι που λαχταράς. Κανέναν δεν αφηνει παραπονεμένο, παιδια της ειμαστε ολοι και για ολους μας θα κανει τα αδυνατα δυνατα! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουμε πάει και εμείς στο μοναστήρι αυτό. Πήραμε την ζώνη, κάναμε την νηστεία και οι δύο και φάγαμε το μήλο μετά. Σε εκείνον τον κύκλο έτυχε να έχω βιοχημική κύηση. Μετά από 1-2 κύκλους έμεινα έγκυος στο μωρακι που έχω τώρα και που ανυπομονώ να γεννήσω. Δεν είχαμε πρόβλημα με την γονιμότητα για να σου πω ότι άλλαξε κάτι. 

Όμως επειδή έχω διαβάσει την ιστορία της και επειδή εξαρχής πίστευα ότι θα μας βοηθήσει , φέτος κάποια στιγμή που ήμουν στην δουλειά και αποφάσισα να κάνω μια εκκαθάριση σε κάτι ντουλάπες που έχουμε με ένα σωρό πράγματα, είδα μια εικονιτσα, γυρτη, ετοιμη να πέσει (από αυτές τις πλαστικοποιημένες). Πήγα να την σηκώσω και πώς την κοιτάω λίγο καλύτερα και ήταν η Αγία ❤️

δεν ξέρω πως βρέθηκε εκεί, ποιος και πότε ενδεχομένως την έφερε , αλλά εγώ την κράτησα στο πορτοφόλι μου.  Για εμένα ήταν σημάδι ότι όλα θα πάνε καλά. Εξαρχής, πριν ξεκινήσει αυτή η κύηση είχα ταξει το παιδί που θα γεννιόταν στην Αγία. Και έτσι θα γίνει πρώτα ο Θεός. Για εμένα ήταν ένα σημάδι, πολύ δυνατό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...