Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβρυομεταφορα


Koun86

Recommended Posts

ΥΚαλησπέρα, θέλω να κάνω εμβρυομεταφορα στα Γιάννενα στο νοσοκομείο με έμβρυα που έχω στην κατάψυξη, μήπως κάποια κοπέλα μπορεί να με βοηθήσει; Τι φάρμακα δίνει συνήθως ο γιατρός; Επίσης χρειάζεται να ξανακάνω όλα τα χαρτιά που είχα κάνει και την πρώτη φορά που έκανα ωοληψια;

σας ευχαριστώ πολυπολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου @Koun86

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα με μια θετική χοριακη !! 

δεν χρειάζεται να ξανά κάνεις τα χαρτιά. Τα φάρμακα τα παίρνεις μόνη σου. Από την επιτροπή παίρνεις μόνο τα φάρμακα της διέγερσης νομίζω.

Εγώ έπαιρνα στην εμβρυομεταφορα: utrogestan, prolutex (προγεστερόνη και τα 2 ) , prezolon (κορτιζόνη), salospir, innohep, filicine. Επίσης έκανα ένεση ovitrelle νομίζω τη μέρα της εμβρυομεταφορας και πήρα buscopan την προηγούμενη μέρα και τη μέρα την εμβρυομεταφορας.  

Δεν σου είπαν από εκεί τι πρέπει να προμηθευτείς ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εύχομαι να πάνε όλα καλά, αυτή να είναι η τυχερή σου εμβρυομεταφορά! 

Εγώ σε μεταφορά σε φυσικό κύκλο πήρα προγεστερόνη, οιστραδιόλη και κορτιζόνη. Τα ξεκίνησα περίπου μια βδομάδα πριν. Το λογικό είναι να παίρνεις και αντιθρομβωτικά αν έχεις σχετικό θέμα. Επίσης, έναν περίπου μήνα πριν τη μεταφορά, για να με προετοιμάσει, μ' έβαλε να ξεκινήσω φυλλικό οξύ και βιταμίνες κύησης, αφού μέτρησε βιταμίνες και tsh. Δίνει μεγάλη σημασία στο να είναι δυνατός ο οργανισμός πριν γίνει η μεταφορά. 

Για τα διαδικαστικά δεν γνωρίζω τι ζητείται σε δημόσιο νοσοκομείο. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/4/2023 at 11:01 ΜΜ, ο/η Koun86 είπε:

ΥΚαλησπέρα, θέλω να κάνω εμβρυομεταφορα στα Γιάννενα στο νοσοκομείο με έμβρυα που έχω στην κατάψυξη, μήπως κάποια κοπέλα μπορεί να με βοηθήσει; Τι φάρμακα δίνει συνήθως ο γιατρός; Επίσης χρειάζεται να ξανακάνω όλα τα χαρτιά που είχα κάνει και την πρώτη φορά που έκανα ωοληψια;

σας ευχαριστώ πολυπολύ

@Blue_Lillyδεν ξέρω αν είναι στον ίδιο γιατρό αλλά επειδή θες για Γιάννενα μήπως μπορεί η κοπέλα να σε βοηθήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2023 at 11:19 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

@Blue_Lillyδεν ξέρω αν είναι στον ίδιο γιατρό αλλά επειδή θες για Γιάννενα μήπως μπορεί η κοπέλα να σε βοηθήσει. 

@misofeggaro σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! @Koun86αν έχεις κάποιες πληροφορίες να μου δώσεις για τη μονάδα του πανεπιστημιακού στα Ιωάννινα και τον κύριο Ζηκόπουλο θα το εκτιμούσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...