Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια και εγώ αυτό πιστεύω ότι θα έχω θετικό τεστ αυτό τον μήνα... Γιατί έχω συμπτώματα που θυμίζουν την τελευταία φορά που έμεινα έγκυος... Αλλά μέχρι να δω θετικό τεστ δεν είμαι σίγουρη.. Το ημερολόγιο περιόδου γράφει "ακόμα 6 ημέρες για περίοδο" 

Από εχθές το βράδυ και όταν κοιμόμουν μιλάμε τρελό πόνο στο στήθος... ✔️Πρησμένο και πονάει στο άγγιγμα πολύ...✔️ Επίσης δεν έχω βγάλει τα σπυριά με πυον ακόμα όπως βγάζω πριν την περίοδο και ✔️εχθές με πέθανε στο πόνο κάτω χαμηλά.. Με έριξε και σουβλιες μπόλικες.. ✔️Και ζάλη.... Πολύ ζάλη εχθές το απόγευμα..

Καλα πάμε νομίζω 😍😍

@efakii καλά έκανες και έκανες χοριακη εφόσον θα έκανες εξέταση με ακτινοβολία!! 

 

Άντε μακάρι να είναι θετικό είναι πολύ ενθαρρυντικά τα συμπτώματα που έχεις 

σε μια βδομαδουλα θα ξέρεις λίγο έμεινε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσια μου γλυκά τι κάνετε?? Ξέρω ότι χάθηκα αλλά δεν σας ξέχασα καθόλου!! Κάθε μέρα διαβάζω τα νέα σας και αγωνιώ και εγώ για τα δικά σας αποτελέσματα!! Καλό μήνα λοιπόν να έχουμε και πολλά θετικά τέστ σύντομα όλες μας και γερά σπορακια.. εγώ κορίτσια μετά την σαλπιγγογραφια ξεκίνησα να κάνω τέστ ωορρηξίας για να μπω δυναμικά στην love zone αλλά ένα πρόβλημα υγείας στο οικογενειακό περιβάλλον που μας έτυχε ανέτρεψε τα σχέδιά μας δυστυχώς!! Αυτός ήταν και ο λόγος που δεν ήθελα να γράφω στο θέμα γιατί δεν είχα την όρεξη και το κουράγιο και ούτε ήθελα να φέρω αρνητικη νότα στο όμορφο θέμα μας .Παρόλα αυτά σας διάβαζα συνέχεια όπως είπα και πιο πάνω! Τώρα όλα δείχνουν να παίρνουν τον δρόμο τούς ευτυχώς και εμείς είμαστε πολύ καλύτερα ψυχολογικά...  @marinamanoulitsa περιμένω θετικό τεστ από σένα 😁

@marinaP σε είχα στο μυαλό μου συνέχεια και αγωνιούσα για το αποτέλεσμα. Παρόλαυτα είμαι σίγουρη ότι με την 1η εξωσωματική θα τα καταφέρεις..σου στέλνω αγκαλιά ♥️♥️

@Elli13 ένα βήμα την φορά κορίτσι μου σε φέρνει πιο κοντά στο μωράκι σου. Όλα καλά θα πάνε με την αυχενική

@Girly τρελό κοριτσο δεν το χωράει ο νους μου ότι κρατήθηκες και δεν έκανες τέστ σήμερα 🤣🤣🤣

@Rena92 σου ευχήθηκα ήδη αλλά θα σου ξανά ευχηθώ να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και γερό μωράκι κορίτσι μου!!

Εύχομαι να ξεπεράστηκε το θέμα υγείας και να είναι όλα καλά!! Ας είμαστε καλά στην υγεία μας εμείς και οι οικογένειες μας και όλα θα γίνουν ❣️❣️ 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Καλημερούδια στην αγαπημένη μου κοινότητα! Εύχομαι έναν όμορφο μήνα με μόνο ευχάριστες ειδήσεις και νέα! Διαβάζω τα νέα σας εδώ και δυο τρεις μέρες δυστυχώς έχω πάρα πολλή πίεση στη δουλειά και δυσκολεύομαι να συγχρονιστώ! Θέλω να πω καλή επιτυχία στο κορίτσι μας το οποίο εχει ξεκινήσει την προσπάθεια @marinaP!!! Όλα θα πάνε υπέροχα!

Ελπίζω εδώ το κορίτσι μας με την φρέσκια κοιλίτσα του να μας φέρει πολύ πολύ γούρι μιας και άνοιξε το θέμα του μήνα @Rena92

Αναμένω νεωτέρα καυτά νέα  απο @marinamanoulitsa!!! 
@Elli13 Μη μου πεις πως ακόμα δε σου έχουνε κάνει το κόλπο με το σταυρό για να δεις αν θα κάνεις κορίτσι αγόρι;! 😋😋😋 

@Mpourmpoulo εχω χάσει τα νέα του γιατρού . Κατι πηρε το μάτι μου πως δεν σε στέλνει ακομα για σαλπιγγογραφια. Γιατι;;;;

@Girlyανετα πιστεύω Πως θα μπορούσαμε εμείς οι δύο να είμαστε κολλητές χα χα χα χα!!  Το έχεις καταπληκτικά με το γραπτό λόγο το χιούμορ σου μας εμπνέει όλες με δύναμη και χαμόγελο!! 
Εγώ κατά τα άλλα να σας πω ότι η ροή μου έχει σταματήσει  έχω κάποια μικρά Υπολείμματα! Αυτό το μήνα είπα να το παίξω τρελίτσα και να μην κάνω ούτε τεστ ωορηξιας ! Να απομακρύνω όσο μπορώ το άγχος να κάνω τις επαφές που απλά θα τύχει να έρθουν και είδωμεν!

Σε αυτήν την εγκυμοσύνη δεν το έχουμε πει σε κανέναν!! Δύο άτομα το ξέρουν όλα κ όλα και γενικά αποφευγω να το συζητάω, εκτός από εδώ, που νιώθω ασφάλεια να πω ακόμα και την πιο κρυφή μου σκέψη και φόβο!! Ωστόσο, μετά την παλινδρομη και πριν ξαναμεινω έγκυος (ναι αυτές τις 35 μέρες που μεσολάβησαν 😂 ) η μαμά ενός συναδέλφου του άντρα μου που είναι πολύ θρησκόληπτη έκανε ένα κόλπο που λέει πιάνει πάντα και σε όλους όσους το έχει κάνει και βρήκε ότι εμείς θα κάνουμε 2 κορίτσια και ένα αγόρι. Μέσα σε αυτά τα 3 μωράκια πιανεται λέει και αυτό που χάσαμε. Όλως τυχαίως εμείς, πρώτα ο Θεός, δύο παιδάκια θα θέλαμε ❣️❣️ Μετά από όσα έχουμε περάσει βέβαια λέμε ας είναι υγιές και να έρθει στην αγκαλιά μας και ας είναι ο,τι θέλει!!

Για μένα, καλά έκανες και έδωσες αίμα για χοριακη!! Καλύτερα να είσαι 100% σίγουρη!!

 

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια και εγώ αυτό πιστεύω ότι θα έχω θετικό τεστ αυτό τον μήνα... Γιατί έχω συμπτώματα που θυμίζουν την τελευταία φορά που έμεινα έγκυος... Αλλά μέχρι να δω θετικό τεστ δεν είμαι σίγουρη.. Το ημερολόγιο περιόδου γράφει "ακόμα 6 ημέρες για περίοδο" 

Από εχθές το βράδυ και όταν κοιμόμουν μιλάμε τρελό πόνο στο στήθος... ✔️Πρησμένο και πονάει στο άγγιγμα πολύ...✔️ Επίσης δεν έχω βγάλει τα σπυριά με πυον ακόμα όπως βγάζω πριν την περίοδο και ✔️εχθές με πέθανε στο πόνο κάτω χαμηλά.. Με έριξε και σουβλιες μπόλικες.. ✔️Και ζάλη.... Πολύ ζάλη εχθές το απόγευμα..

Καλα πάμε νομίζω 😍😍

@efakii καλά έκανες και έκανες χοριακη εφόσον θα έκανες εξέταση με ακτινοβολία!! 

 

Εγώ εκτός από όλα αυτά τα συμπτώματα που περιγράφεις, εμπιστεύομαι πολύ το ένστικτο!! Και εφόσον το νιώθεις, θα είσαι ❣️❣️❣️❣️🙏🤞🙏🍼 Κάνε την αρχή και γέμισε μας χαρά!!

 

Εγώ κορίτσια μου σε άλλα νέα, περνάω ακόμα μια πολύ δύσκολη ημέρα. Μου φάνηκε ότι είδα λίγο αίμα στον εμετό που έκανα (συγγνώμη για τις λεπτομέρειες), καθώς ήμουν νηστική και δεν υπήρχε φαγητο. Είδα λοιπόν λίγο κόκκινο και έχω τρομάξει πολύ. Είχα καμία εβδομάδα να κάνω εμετό, και σήμερα που κλείνω την 11η μάλλον ήταν επετειακός 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εύχομαι να ξεπεράστηκε το θέμα υγείας και να είναι όλα καλά!! Ας είμαστε καλά στην υγεία μας εμείς και οι οικογένειες μας και όλα θα γίνουν ❣️❣️ 

 

Σε αυτήν την εγκυμοσύνη δεν το έχουμε πει σε κανέναν!! Δύο άτομα το ξέρουν όλα κ όλα και γενικά αποφευγω να το συζητάω, εκτός από εδώ, που νιώθω ασφάλεια να πω ακόμα και την πιο κρυφή μου σκέψη και φόβο!! Ωστόσο, μετά την παλινδρομη και πριν ξαναμεινω έγκυος (ναι αυτές τις 35 μέρες που μεσολάβησαν 😂 ) η μαμά ενός συναδέλφου του άντρα μου που είναι πολύ θρησκόληπτη έκανε ένα κόλπο που λέει πιάνει πάντα και σε όλους όσους το έχει κάνει και βρήκε ότι εμείς θα κάνουμε 2 κορίτσια και ένα αγόρι. Μέσα σε αυτά τα 3 μωράκια πιανεται λέει και αυτό που χάσαμε. Όλως τυχαίως εμείς, πρώτα ο Θεός, δύο παιδάκια θα θέλαμε ❣️❣️ Μετά από όσα έχουμε περάσει βέβαια λέμε ας είναι υγιές και να έρθει στην αγκαλιά μας και ας είναι ο,τι θέλει!!

Για μένα, καλά έκανες και έδωσες αίμα για χοριακη!! Καλύτερα να είσαι 100% σίγουρη!!

 

Εγώ εκτός από όλα αυτά τα συμπτώματα που περιγράφεις, εμπιστεύομαι πολύ το ένστικτο!! Και εφόσον το νιώθεις, θα είσαι ❣️❣️❣️❣️🙏🤞🙏🍼 Κάνε την αρχή και γέμισε μας χαρά!!

 

Εγώ κορίτσια μου σε άλλα νέα, περνάω ακόμα μια πολύ δύσκολη ημέρα. Μου φάνηκε ότι είδα λίγο αίμα στον εμετό που έκανα (συγγνώμη για τις λεπτομέρειες), καθώς ήμουν νηστική και δεν υπήρχε φαγητο. Είδα λοιπόν λίγο κόκκινο και έχω τρομάξει πολύ. Είχα καμία εβδομάδα να κάνω εμετό, και σήμερα που κλείνω την 11η μάλλον ήταν επετειακός 😂😂

Έλλη μου έχω ακούσει και από μια γνωστή που έκανε εμετό με λίγο αίμα οτι αυτο συμβαίνει καμιά φορά όταν τραυματίζεται ο οισοφάγος, δεν είναι κατι ανησυχητικό δλδ. Παρόλα αυτά να το πεις στο γιατρό σου που αυτός θα ξέρει σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,καλό μήνα με υγεία και πολλά θετικά τεστακια ευχομαι❣️❣️δεν ξέρω τι συμβαίνει τις τελευταίες μέρες πολλές φορές γράφω κ δεν φαίνονται δεν μπορώ να δω όλες τις σελίδες και έχω χαθεί λίγο! Εύχομαι να είστε όλες καλά και προσεχώς καλύτερα🩷💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna κορίτσι μου σ ευχαριστώ και πάλι και χαίρομαι πολύ που τα πράγματα μπαίνουν σε μια σειρά και είστε καλύτερα!! Ελπίζω να έρθει και να σας βρει και το θαυματακι σας και να είναι όλα υπέροχα! 
@efakiiελπίζω να φέρω γούρι μέσα απ την καρδιά μου! Να εξελιχθούν για όλες μας τα πράγματα καλά, γιατί όπως είπαμε, είμαστε καταδικασμένες να γίνουμε μανούλες!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου,καλό μήνα με υγεία και πολλά θετικά τεστακια ευχομαι❣️❣️δεν ξέρω τι συμβαίνει τις τελευταίες μέρες πολλές φορές γράφω κ δεν φαίνονται δεν μπορώ να δω όλες τις σελίδες και έχω χαθεί λίγο! Εύχομαι να είστε όλες καλά και προσεχώς καλύτερα🩷💙

Καμια φορά κολλάει η σελίδα και θελει ανανέωση δεν φταις εσυ που δεν βγαίνουν τα μνμ το έχω πάθει και εγω συνήθως κάνω μια αντιγραφή το κείμενο μου πριν πατήσω αποστολή γιατί βαριέμαι να το ξανά γράφω μετά αν δεν εμφανιστεί 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καμια φορά κολλάει η σελίδα και θελει ανανέωση δεν φταις εσυ που δεν βγαίνουν τα μνμ το έχω πάθει και εγω συνήθως κάνω μια αντιγραφή το κείμενο μου πριν πατήσω αποστολή γιατί βαριέμαι να το ξανά γράφω μετά αν δεν εμφανιστεί 😂

Αα ναι; δεν μου είχε τύχει ξανά, θα της κάνω μια ανανέωση να δω αν συνέλθει😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα ναι; δεν μου είχε τύχει ξανά, θα της κάνω μια ανανέωση να δω αν συνέλθει😜

Εμένα μου έχει τύχει πολλές φορές ισως να φταίει και η σύνδεση μου δεν ξέρω 😋  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Αντεεε καλώς την!!! Κορίτσι μου εύχομαι περαστικά σε όποιον ταλαιπωρήθηκε και σύντομα γερός και σιδερένιος! Οι προσπάθειες δε πειράζει να μένουν πίσω για τέτοιους λόγους! Σημασία έχει να είμαστε γεροί!!και όλα θα έρθουν!!

Μωρέ δεν είχα ελπίδες για αυτό δεν έκανα! Τελικά κατάφερα να πάω στοκ το τυχερό μου τεστακι και θέλω να πιστεύω ότι το κράτησα για καλό!!!

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Η αλήθεια είναι ότι δεν σκέφτηκα την εγκυμοσύνη καθόλου με όλα αυτά αλλά τώρα που πέρασαν τα άσχημα την σκέφτομαι πάλι 🤣🤣 

Είχα την τρίτη κάτι τσιμπήματα και νομίζω ήταν ωορρηξία δεν έκανα τεστ για επιβεβαίωση αλλά επαφές δεν είχαμε καθόλου. Είχαμε δηλαδή 2 μέρες πριν την ωορρηξία!!  Οπότε και εγώ θα περιμένω την περίοδο για τον καινούργιο κύκλο και ελπίζω να μην μας βρουν αλλά κακά!! Τον προηγούμενο μήνα είχαμε αιματουρία τώρα είχαμε αυτό με την πεθερά μου!! Μάλλον πρέπει να κάνω κανα ευχέλαιο!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η efakii είπε:

@marinamanoulitsa σου εχω καλύτερο ! Επειδή Έπρεπε να κάνω μία εξέταση που θα είχε ακτινοβολία για να είμαι σίγουρη πήγα και έδωσα τα 15 μου ευρώ για να κάνω χοριακή. Εννοείται πως βγήκε αρνητική. Και εννοείται πως έβριζα τον εαυτό μου τη στιγμή που πήγα να δώσω αίμα γιατί λέω είσαι πολύ παλαβή. Με δύο ημέρες αίμα πας να κάνεις αυτή την εξέταση!!!! Καμία   λογική. 
εσυ Όμως από ότι διαβάζω έχουμε πολλά συμπτώματα, πολλά θετικά συμπτώματα τι γίνεται;;;;;; 
@marinaP Κορίτσι μου γλυκό εδώ θα είμαστε να διαβάζουμε τα νέα σου ,να μας λες τις αγωνίες σου!!!! Και εννοείται πως όλα θα Καταπληκτικά και θα έχεις ωραιότατα και σφριγηλά αυγουλάκια το Μάιο!!! 
@misofeggaro εσυ τι κανεις; Πως εισαι;; Σε τι φάσης Σε βρίσκουμε; Θέλω να μάθω τα νέα σου

Κορίτσι μου ❤️ 
Αδιαθέτησα χθες βράδυ οποτε σήμερα πρωτη μέρα περιόδου μίλησα με την συντονίστρια και την Δευτέρα κάνω εξεταση Ε2 και προγεστερόνη ώστε να μου πει μετά πως θα πάρω τα χάπια αυτό το μήνα!
Μαζευω εμβρυάκια ώστε να βάλουμε 2-3 . 
Καλή επιτυχία στην εξέταση σου, καλά αποτελέσματα! 
Και καλό μήνα, καλό και καρπερό !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλόοοο μήνα κορίτσια!!!! Εύχομαι αυτός ο μήνας να μας χαρίσει πολλά θετικά τεστακια🙏🙏🙏 

@Rena92 εύχομαι να είσαι γουρλού και εσυ όπως η @Elli13 ❤️❤️😇😇😌 σαν φρέσκια εγκυουλα!! 

@efakii έκανες τεστ ;;;; κάνε ρε συ ένα.. 

@marinaP το καλοκαιρακι θα σε βρει φουσκωμένη και εσένα και την @misofeggaro που πάτε για εξωσωματική 😍😘

@Girly κάνε τεστ ρε συ εφόσον δεν σου ήρθε ακόμα... 

 

εμένα η κοιλιά είναι φουσκωμένη από το φαί έτσι και αλλιώς , θα την χαιδεύω στην παραλία είμαι δεν είμαι έγκυος, μερικές φορε΄ς πιάνει ως δικαιολογία 🤣 άντε εσύ θα είσαι πιο φουσκωμένη απο εμάς, θα έχουμε 2-3 μήνες διαφορά ❤️ 
@marinaP καλή μας επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλό μήνα και από έμενα! Εύχομαι αυτός ο μήνας να εκπληρώσει τις πιο δυνατές επιθυμίες τις κάθε μιας οποίες και αν είναι αυτές ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου την καλησπέρα μου!!!! Εγώ σήμερα είχα πόνο δεξιά στην ωοθηκών όποτε λογικά εκανα ωορρηξια!!! Μιας και κάθε φορά που θα έχω πόνο και θ κανω τεστακι θα βγει θετικό!!! 
Τεστακι δν εκανα γιατί είμαστε εκδρομουλα αλλά αυτές τις μέρες τ έχουμε δώσει κ έχει καταλάβει!!! Έχουμε ξεκινήσει και με το τέλος της περιόδου επαφές μέρα παρά μέρα και από προχθές κάνουμε κάθε μέρα μια δορά την ημέρα !!!! ΕλπιΩ ν μην αδυνατΙζει το σπερμα !!! Γιατί λογικά θ το συνεχίσουνε και Τία επόμενες μέρες και μετά ξανά μερα παρά μερα μέχρι ν ρθει περίοδος !!

για πείτε εσείς ποτέ έχετε επαφές ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου την καλησπέρα μου!!!! Εγώ σήμερα είχα πόνο δεξιά στην ωοθηκών όποτε λογικά εκανα ωορρηξια!!! Μιας και κάθε φορά που θα έχω πόνο και θ κανω τεστακι θα βγει θετικό!!! 
Τεστακι δν εκανα γιατί είμαστε εκδρομουλα αλλά αυτές τις μέρες τ έχουμε δώσει κ έχει καταλάβει!!! Έχουμε ξεκινήσει και με το τέλος της περιόδου επαφές μέρα παρά μέρα και από προχθές κάνουμε κάθε μέρα μια δορά την ημέρα !!!! ΕλπιΩ ν μην αδυνατΙζει το σπερμα !!! Γιατί λογικά θ το συνεχίσουνε και Τία επόμενες μέρες και μετά ξανά μερα παρά μερα μέχρι ν ρθει περίοδος !!

για πείτε εσείς ποτέ έχετε επαφές ;;; 

Καθόλου δεν αδυνατίζει το σπέρμα το αντίθετο μάλιστα.. δυναμώνει μου είπε η γυναικολόγος και ανεβαίνει και η κινητικότητα.. έτσι λέει έδειξαν οι καινούργιες μελέτες.. η θεωρία ότι αδυνατίζει το σπέρμα και ότι το σεξ μέρα παρά μέρα δίνει περισσότερες πιθανότητες σύλληψης είναι παλιά άποψη δηλαδή περίπου του 2014.. μετά βρήκαν καινούριες μελέτες που τα ανατρέπουν όλα αυτά και λένε ότι ειδικά στις γόνιμες θέλει κάθε μέρα για καλύτερα αποτελέσματα.. οπότε κοίτα να χαρείς τον έρωτα και που ξέρεις?? Πιθανόν να το πιάσεις το σπορακι!!♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καθόλου δεν αδυνατίζει το σπέρμα το αντίθετο μάλιστα.. δυναμώνει μου είπε η γυναικολόγος και ανεβαίνει και η κινητικότητα.. έτσι λέει έδειξαν οι καινούργιες μελέτες.. η θεωρία ότι αδυνατίζει το σπέρμα και ότι το σεξ μέρα παρά μέρα δίνει περισσότερες πιθανότητες σύλληψης είναι παλιά άποψη δηλαδή περίπου του 2014.. μετά βρήκαν καινούριες μελέτες που τα ανατρέπουν όλα αυτά και λένε ότι ειδικά στις γόνιμες θέλει κάθε μέρα για καλύτερα αποτελέσματα.. οπότε κοίτα να χαρείς τον έρωτα και που ξέρεις?? Πιθανόν να το πιάσεις το σπορακι!!♥️♥️♥️

Όντως τώρα;;;; Αχ τι καλά που μου το είπες αυτό γιατί η αλήθεια είναι πως έχω ξεαγχωθει αυτό το μήνα , είπα δν θ κάνω ούτε τεστ ωορρηξιας και ότι γίνει!!! Και μπορώ ν σ πω πως έχω συνέχεια ορεξουλες 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Όντως τώρα;;;; Αχ τι καλά που μου το είπες αυτό γιατί η αλήθεια είναι πως έχω ξεαγχωθει αυτό το μήνα , είπα δν θ κάνω ούτε τεστ ωορρηξιας και ότι γίνει!!! Και μπορώ ν σ πω πως έχω συνέχεια ορεξουλες 😂😂

Δυστυχώς πολλές φορές όταν θέλουμε μωράκι εμείς οι γυναίκες αρχίζουμε και βλέπουμε το σεξ σαν υποχρέωση για να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα.. νομίζω το παθαίνουν πολλές. Εγώ τουλάχιστον το έπαθα!! Το άγχος δεν μπορούμε να το διώξουμε τελείως αλλά τουλάχιστον ας απολαύσουμε τον έρωτα!! Ναι έτσι μου είπε η γυναικολόγος πριν 2 βδομάδες που έκανα σαλπιγγογραφια κατά λέξη!! Και εγώ είχα άγχος για το καθημερινό και γι'αυτό έκανα μέρα παρά μέρα και στις γόνιμες έκανα 2 μέρες σερί και μετά πάλι μέρα παρά μέρα!! Ακόμα εγκυμοσύνη δεν ήρθε αλλά ελπίζω να έρθει τον επόμενο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Δυστυχώς πολλές φορές όταν θέλουμε μωράκι εμείς οι γυναίκες αρχίζουμε και βλέπουμε το σεξ σαν υποχρέωση για να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα.. νομίζω το παθαίνουν πολλές. Εγώ τουλάχιστον το έπαθα!! Το άγχος δεν μπορούμε να το διώξουμε τελείως αλλά τουλάχιστον ας απολαύσουμε τον έρωτα!! Ναι έτσι μου είπε η γυναικολόγος πριν 2 βδομάδες που έκανα σαλπιγγογραφια κατά λέξη!! Και εγώ είχα άγχος για το καθημερινό και γι'αυτό έκανα μέρα παρά μέρα και στις γόνιμες έκανα 2 μέρες σερί και μετά πάλι μέρα παρά μέρα!! Ακόμα εγκυμοσύνη δεν ήρθε αλλά ελπίζω να έρθει τον επόμενο μήνα 

Και για μένα ισχύει αυτο!!! Το έβλεπα σαν αγγαρεία και σαν κατι που με στρεσάρει και με αγχώνει !!!! Όποτε τ είδα αλλιώς και νομίζω πως τώρα θέλω ακόμα και κάθε μέρα !!! 😋😋 όπως δλδ στις αρχές της γνωριμίας μας 🥰

ευχομαι γρήγορα με ένα θετικό τεράστιο 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κορίτσια μου την καλησπέρα μου!!!! Εγώ σήμερα είχα πόνο δεξιά στην ωοθηκών όποτε λογικά εκανα ωορρηξια!!! Μιας και κάθε φορά που θα έχω πόνο και θ κανω τεστακι θα βγει θετικό!!! 
Τεστακι δν εκανα γιατί είμαστε εκδρομουλα αλλά αυτές τις μέρες τ έχουμε δώσει κ έχει καταλάβει!!! Έχουμε ξεκινήσει και με το τέλος της περιόδου επαφές μέρα παρά μέρα και από προχθές κάνουμε κάθε μέρα μια δορά την ημέρα !!!! ΕλπιΩ ν μην αδυνατΙζει το σπερμα !!! Γιατί λογικά θ το συνεχίσουνε και Τία επόμενες μέρες και μετά ξανά μερα παρά μερα μέχρι ν ρθει περίοδος !!

για πείτε εσείς ποτέ έχετε επαφές ;;; 

Κοριτσάκι μου και εγώ έχω διαβάσει σε ξένες δημοσιεύσεις Πανεπιστήμιών ότι το σεξ μέχρι 7 συνεχόμενες μέρες δεν αδυνατίζει αλλά ταυτόχρονα ενδυναμώνει το σπέρμα, άλλα μέχρι εκεί μια βδομάδα μετά φαντάζομαι όσο να πεις θα θέλει και ένα διάλλειμα.

Η έρευνα έγινε με σπερματοδιαγραμμα έκαναν σε άντρες πριν ξεκινήσουν επαφές, κάποιο έκαναν το μέρα πάρα μέρα και άλλοι το κάθε μέρα. Στα  μισά της εβδομάδας νομίζω είδαν σε ένα μεγάλο ποσοστών αντρών που συμμετείχαν στις καθημερινές επαφές αύξηση της κινητικότητας και της μορφολογίας (γενικότερα της ποιότητας) του σπέρματος, υπήρχε βέβαια και ποσοστό που είχε τα αντίθετα αποτελέσματα αλλά αν θυμάμαι καλά κάτι λιγότερο από το 15%, αλλά δεν παίρνω όρκο για το ποσοστό.

Επίσης καλό είναι να υπάρχουν συχνές επαφές και πριν τις γόνιμες μέρες, δλδ μην περιμένουν τα ζευγάρια που θέλουν να συλλάβουν μόνο τις ημέρες ωορρηξίας, γιατί το σπέρμα μαζεύεται και οξειδώνεται όσο μένει όποτε η ποιότητα του χαλάει, μέχρι 3 μέρες θα πρέπει να μένει λένε (μαξ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα κορίτσια μου... Το στήθος με σουβλιζει σε βαθμό υπερβολικό... Μιλάμε τι να σας πω...πολυ πόνος... 

Επίσης εχθές κόντεψα να λιποθύμησω... Ήμασταν και στο σούπερ μάρκετ.. Και μου λέει ο σύζυγος "τι έπαθες ξαφνικά;;" λέω δεν ξέρω για μια στιγμή με έπιασε έντονη ζάλη και ταχυκαρδία.. Σαν να χάνομαι και μετά πέρασε....

Δεύτερη φορά το παθαίνω.. Αυτά άρχισαν από Παρασκευή.. Παρασκευή και Σαββατο οι ζαλες... Και σήμερα είμαι 10η ημέρα από την ωορρηξία.. Περιμένω την Παρασκευή να κάνω τεστ.. (ημέρα που πρέπει να μου έρθει) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρααα κορίτσια μου... Το στήθος με σουβλιζει σε βαθμό υπερβολικό... Μιλάμε τι να σας πω...πολυ πόνος... 

Επίσης εχθές κόντεψα να λιποθύμησω... Ήμασταν και στο σούπερ μάρκετ.. Και μου λέει ο σύζυγος "τι έπαθες ξαφνικά;;" λέω δεν ξέρω για μια στιγμή με έπιασε έντονη ζάλη και ταχυκαρδία.. Σαν να χάνομαι και μετά πέρασε....

Δεύτερη φορά το παθαίνω.. Αυτά άρχισαν από Παρασκευή.. Παρασκευή και Σαββατο οι ζαλες... Και σήμερα είμαι 10η ημέρα από την ωορρηξία.. Περιμένω την Παρασκευή να κάνω τεστ.. (ημέρα που πρέπει να μου έρθει) 

Καλημερα κορίτσι μουυυυυυυ❤️❤️❤️❤️ μήπως να κανεις από τώρα ένα τεστακι;;;; Εδώ μιλάμε για βαρβάτα συμπτωματαααα🙏🙏🙏 αντε να ανακαλυφθεί το πασχαλινό σπορακιιι🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααα

Καλή Κυριακή κορίτσια μου!!!! Καταρχήν να σας πω πως έχουμε νέα στο παλιό μας θεματακι του προηγούμενου μήνα!!!!εγώ δεν το είχα δει,μάλλον άργησε το ποσταρισμα. Κορίτσια θυμάστε την κοπέλα που μας είπε ότι έκανε σπιτική σπερματεγχυση???? Εμεινε έγκυος!!!!!!!  

@marinamanoulitsa εδώ υπάρχουν τρανταχτες αποδείξεις βλέπω!!!! Πότε θα κάνεις τεστ????????!!!! Νομίζω στο μυαλό όλων μας πια "είσαι έγκυος" αλλά παλεύουμε να το κρατήσουμε μέχρι να μας δείξεις το τεστ!!!!! 

@Cat96 και εγώ το έχω διαβάσει και όσο για τα αντίθετα αποτελέσματα που είχαν κάποιοι είχα διαβάσει πως δεν βοηθάει όσους έχουν μικρή ποσότητα σπέρματος σε κάθε εκσπερμάτιση. Σε αυτούς δλδ το μέρα παρά μέρα πάει καλύτερα . 

@Kate1992 με τέτοιες ορεξουλες δε μπορεί να μη δέσει το γλυκό!!!!!!! Σταμάτα μόνο όταν πει παραδίνομαι!!! Χαχαχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Καλημερααααα

Καλή Κυριακή κορίτσια μου!!!! Καταρχήν να σας πω πως έχουμε νέα στο παλιό μας θεματακι του προηγούμενου μήνα!!!!εγώ δεν το είχα δει,μάλλον άργησε το ποσταρισμα. Κορίτσια θυμάστε την κοπέλα που μας είπε ότι έκανε σπιτική σπερματεγχυση???? Εμεινε έγκυος!!!!!!!  

@marinamanoulitsa εδώ υπάρχουν τρανταχτες αποδείξεις βλέπω!!!! Πότε θα κάνεις τεστ????????!!!! Νομίζω στο μυαλό όλων μας πια "είσαι έγκυος" αλλά παλεύουμε να το κρατήσουμε μέχρι να μας δείξεις το τεστ!!!!! 

@Cat96 και εγώ το έχω διαβάσει και όσο για τα αντίθετα αποτελέσματα που είχαν κάποιοι είχα διαβάσει πως δεν βοηθάει όσους έχουν μικρή ποσότητα σπέρματος σε κάθε εκσπερμάτιση. Σε αυτούς δλδ το μέρα παρά μέρα πάει καλύτερα . 

@Kate1992 με τέτοιες ορεξουλες δε μπορεί να μη δέσει το γλυκό!!!!!!! Σταμάτα μόνο όταν πει παραδίνομαι!!! Χαχαχ

 

Ναι ναι σωστά, σε κάποιους υπήρχε παθολογία έτσι και αλλιώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

εμένα η κοιλιά είναι φουσκωμένη από το φαί έτσι και αλλιώς , θα την χαιδεύω στην παραλία είμαι δεν είμαι έγκυος, μερικές φορε΄ς πιάνει ως δικαιολογία 🤣 άντε εσύ θα είσαι πιο φουσκωμένη απο εμάς, θα έχουμε 2-3 μήνες διαφορά ❤️ 
@marinaP καλή μας επιτυχία!!! 

Καλή μας επιτυχία κοριτσάκι μου ✌️♥️♥️🤞🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα ένα εναπομεινοντα τεστ ωορρηξίας στο ντουλάπι και λέω δεν κάνω να δω αν θα βγει γραμμή;;; γιατί κάποιες λένε βγαίνει κι αυτό με γραμμή όταν είσαι έγκυος.. Και για δείτε... Δεν είναι τελείως αρνητικό!!!

@Girly @Mpourmpoulo έχω πει δεν ξανακάνω τεστ από νωρίς... Θα περιμένω μετα κόπο και βασάνων έως Παρασκευή... Μέχρι να δούμε θετικό τεστ δεν παίρνουμε τίποτα ως δεδομένο!! Μακάρι αυτή την φορά να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης όντως!!! 

IMG_20230402_122605.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια @Marylo για την εγκυμοσύνη δεν το είχα ξανά ακούσει στο σπίτι σπερματέγχυση μπράβο είδες από εκεί που δεν το περίμενες και η χοριακη σου καλή μου φαίνεται

εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη αν θέλεις να μας γράφεις τα νέα σου 💕🍼 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...