Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόνος στην μέση μετά από βάρος


Recommended Posts

Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Είμαι έγκυος πιθανον 5εβδ κ 6 ημερων. Σε μια εβδομάδα έχω στον γυναικολόγο μου ραντεβού ώστε να μάθω με ακρίβεια. Δυστυχώς σήμερα σήκωσα ένα βάρος στην δουλειά πιθανόν λιγότερο των 5 κιλών κ με πονεσε η μέση κ η κοιλιά μου. Μετά από λίγη ώρα σταμάτησε η κοιλιά μου αλλά η μέση με πονούσε αρκετά. Σαν λουμπαγκο. Τώρα σταμάτησε κ η μέση αλλά φοβήθηκα πολύ. Ευτυχώς δεν είχα ούτε σταγόνα αίμα ούτε πόνους στην κοιλιά μου. Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο? Διαβάζω στο ίντερνετ διάφορα κ φοβάμαι. Αύριο θα μπορέσω να πάρω τον γυναικολόγο μου τηλέφωνο μήπως με δεχτεί πιο νωρίς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου κορίτσι και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Κι εγώ ψιλοσηκωνω βάρη από την αρχή της εγκυμοσύνης 😅 Τώρα για τόσο λίγο βάρος να σε πιάσει η μέση σου, εντύπωση μου κάνει. Μήπως ήταν πιο πολύ σύμπτωμα της εγκυμοσύνης;

Πάντως ειδικά στην αρχή θα έχεις πονακια στην κοιλιά και ειδικά αν βηξεις ή φτερνιστεις μπορεί να σε πιάσει ένας οξύς πόνος για λίγο. Εγώ είχα τρομάξει τότε, αλλά μου είπε η γιατρός ότι είναι φυσιολογικό. 

Όπως και να χει δεν νομίζω να εβλαψες το σπορακι σου με τόσο λίγο βάρος. Πότε θα πας στον γυναικολόγο σου τελικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 13/3/2023 at 8:39 ΜΜ, ο/η Chara92 είπε:

Είναι η πρώτη φορά που γράφω. Είμαι έγκυος πιθανον 5εβδ κ 6 ημερων. Σε μια εβδομάδα έχω στον γυναικολόγο μου ραντεβού ώστε να μάθω με ακρίβεια. Δυστυχώς σήμερα σήκωσα ένα βάρος στην δουλειά πιθανόν λιγότερο των 5 κιλών κ με πονεσε η μέση κ η κοιλιά μου. Μετά από λίγη ώρα σταμάτησε η κοιλιά μου αλλά η μέση με πονούσε αρκετά. Σαν λουμπαγκο. Τώρα σταμάτησε κ η μέση αλλά φοβήθηκα πολύ. Ευτυχώς δεν είχα ούτε σταγόνα αίμα ούτε πόνους στην κοιλιά μου. Σας έχει συμβεί κάτι τέτοιο? Διαβάζω στο ίντερνετ διάφορα κ φοβάμαι. Αύριο θα μπορέσω να πάρω τον γυναικολόγο μου τηλέφωνο μήπως με δεχτεί πιο νωρίς. 

Καλησπέρα!! Λογικά θα έχεις πάει ήδη γυναικολόγο επομένως ελπίζω να ήταν όλα οκ με το μωράκι σας!! Θα σου πρότεινα γενικά να αποφεύγεις τα βάρη και τα σκυψιματα, τουλάχιστον μέχρι τις 12 εβδομάδες. Και εγώ σήκωνα στις αρχές αλλά κατέληγα τα βράδια που ηρεμουσα να έχω έντονους σπασμούς - πόνοι σαν περιόδου - και είχα κατατρομαξει. Σου εύχομαι και πάλι ότι καλύτερο με το μωράκι σας!!! 🤞🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...