Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμετοί ναυτία μέχρι πόοοοτε??


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!Βρίσκομαι στην 7η εβδομάδα κ από την 5η έχω εμετούς ναυτίες ζαλάδες αδιαθεσία ούτε νερό δεν μπορώ να πιω σε μια νορμαλ ποσότητα,δοκίμασα χάπια για τις ναυτίες αλλά τίποτα!!εχω χάσει 2.5 κιλά περίπου και αισθητά νιώθω πιο αδύναμη απο την διατροφή που δεν έχω … απογοητεύομαι και δεν ξέρω τι να κάνω πως να βοηθήσω τον εαυτό μου να το χαρεί λίγο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η maraki20 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!Βρίσκομαι στην 7η εβδομάδα κ από την 5η έχω εμετούς ναυτίες ζαλάδες αδιαθεσία ούτε νερό δεν μπορώ να πιω σε μια νορμαλ ποσότητα,δοκίμασα χάπια για τις ναυτίες αλλά τίποτα!!εχω χάσει 2.5 κιλά περίπου και αισθητά νιώθω πιο αδύναμη απο την διατροφή που δεν έχω … απογοητεύομαι και δεν ξέρω τι να κάνω πως να βοηθήσω τον εαυτό μου να το χαρεί λίγο…

με το καλό το μωρακι σου 😊

ειναι μια δύσκολη περίοδο το πρώτο τρίμηνο 

εγω είχα εμετούς από την 8 εβδομάδα έως 16 εβδομάδα μέχρι τότε ήμουν σαν άρρωστη από τον καναπε στο κρεβατι και πίσω δεν μπορούσα να φάω τίποτα δεν μπορούσα να κάνω τίποτα  εχασα σχεδόν 3 κιλά, μέσα στην μέρα έκανε πολλές φορές εμετό.. δεν πήρα τίποτα μόνο ένα τσάι τζίντζερ έπινα αλλά δεν βοήθησε καθόλου..

αρχισα να είμαι οκ μετά την 16 εβδομάδα επλιζω εσενα να σου περάσει νωρίτερα και να μην σε κρατήσει τόσο.. υπομονη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elk είπε:

με το καλό το μωρακι σου 😊

ειναι μια δύσκολη περίοδο το πρώτο τρίμηνο 

εγω είχα εμετούς από την 8 εβδομάδα έως 16 εβδομάδα μέχρι τότε ήμουν σαν άρρωστη από τον καναπε στο κρεβατι και πίσω δεν μπορούσα να φάω τίποτα δεν μπορούσα να κάνω τίποτα  εχασα σχεδόν 3 κιλά, μέσα στην μέρα έκανε πολλές φορές εμετό.. δεν πήρα τίποτα μόνο ένα τσάι τζίντζερ έπινα αλλά δεν βοήθησε καθόλου..

αρχισα να είμαι οκ μετά την 16 εβδομάδα επλιζω εσενα να σου περάσει νωρίτερα και να μην σε κρατήσει τόσο.. υπομονη 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση μακάρι να περάσει τι να πω …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maraki20 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!Βρίσκομαι στην 7η εβδομάδα κ από την 5η έχω εμετούς ναυτίες ζαλάδες αδιαθεσία ούτε νερό δεν μπορώ να πιω σε μια νορμαλ ποσότητα,δοκίμασα χάπια για τις ναυτίες αλλά τίποτα!!εχω χάσει 2.5 κιλά περίπου και αισθητά νιώθω πιο αδύναμη απο την διατροφή που δεν έχω … απογοητεύομαι και δεν ξέρω τι να κάνω πως να βοηθήσω τον εαυτό μου να το χαρεί λίγο…

Δοκίμασε και βραχιόλι για ναυτια αυτά που πουλάνε στα φαρμακεία. 
Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μήπως λειτουργήσει στην περίπτωση σου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Δοκίμασε και βραχιόλι για ναυτια αυτά που πουλάνε στα φαρμακεία. 
Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μήπως λειτουργήσει στην περίπτωση σου.... 

Μπα σκοτούλες δεν βοήθησε και το έχω ακριβό πληρώσει. 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η maraki20 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!Βρίσκομαι στην 7η εβδομάδα κ από την 5η έχω εμετούς ναυτίες ζαλάδες αδιαθεσία ούτε νερό δεν μπορώ να πιω σε μια νορμαλ ποσότητα,δοκίμασα χάπια για τις ναυτίες αλλά τίποτα!!εχω χάσει 2.5 κιλά περίπου και αισθητά νιώθω πιο αδύναμη απο την διατροφή που δεν έχω … απογοητεύομαι και δεν ξέρω τι να κάνω πως να βοηθήσω τον εαυτό μου να το χαρεί λίγο…

Την 11η συνηλθα εγω.ημουν συνεχως κρεβατι κ δεν ηθελα να φαω εμετους δεν εκανα αλλα ημουν χαλια .. δηλαδη με το που εκανα αυχενικη μετα μια χαρα.επινα ανθρακούχο καμια φορα βοηθαγε .. υπομονη !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, επειδή ειμαι παθούσα, ειμαι τώρα στον 4ο μήνα, οι αδιαθεσίες και οι ασταματητοι εμετοι άρχισα περίπου την 7η εβδομάδα και εγιναν εντονοτεροι την 10η, το αποκορύφωμα ωστόσο ήταν στην 13η και 14η εβδομάδα , εφτασα σε σημείο 50 εμετους την ημερα , και ουτε σταγόνα νερο. Λίγο πριν πάω νοσοκομείο για ορούς ο γιατρος μου συστησε το nuperal για ανακούφιση απο τα συμπτώματα και ευτυχως εκεινη τη στιγμη με ηρέμησε σταματησε ο συνεχόμενος εμετος για πανω απο 24ωρο και μπορεσα να κοιμηθώ. Οι οδηγίες χρησεις ήταν ιδιες με αυτές που μου έδωσε ο γιατρος. Αν φτάσεις σε σημείο μη διαχειρίσιμο στο συνιστώ,  δινεται και χωρις συνταγη γιατρού, ωστοσο κανει 20 ευρω. Μπορείς να ρωτήσεις αν μπορούν να σου το γραψουν, να το έχεις σε κάθε περιπτωση, και να πάρεις φυσικά και τη συμβουλή του γιατρού σου για τυχόν αντενδειξεις για την περίπτωση σου. Για κλείσιμο να σε ενημερώσω ότι μετα την 14η εβδομάδα έγινα πολύ καλύτερα και οι εμετοι αραίωσαν πολύ μπορει να έχω κανει απο τότε , 2-3 φορές. Οπότε κανε λίγο υπομονη θα βελτιωθείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Την 11η συνηλθα εγω.ημουν συνεχως κρεβατι κ δεν ηθελα να φαω εμετους δεν εκανα αλλα ημουν χαλια .. δηλαδη με το που εκανα αυχενικη μετα μια χαρα.επινα ανθρακούχο καμια φορα βοηθαγε .. υπομονη !

Έχω χάσει ήδη 3 κιλά σε τέτοιο σημείο δηλαδή ενώ έχω τόση όρεξη να φάω απλά Δεν μπορώ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η maraki20 είπε:

Έχω χάσει ήδη 3 κιλά σε τέτοιο σημείο δηλαδή ενώ έχω τόση όρεξη να φάω απλά Δεν μπορώ !!

Ναι το ξερω κουραγιο.εγω ηθελα ψωμι κ πατατακια κ πείναγα κ  δεν μπορουσα επισης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...