Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Έχω και πολυκυστικές οι οποίες προέκυψαν τον προηγούμενο μήνα, κάνω κύκλους 30 με 38 μέρες το σύνηθες και σε όλα τα χρόνια που έχω περίοδο μόνο 2 φορές έχω κάνει και 42 μέρες, τον προηγούμενο μήνα που είχα την βιοχημική δεν έχω ιδέα πότε έκανα ωορρηξία όποτε δεν μπορώ να τον υπολογίσω αλλά νομίζω πως η ωορρηξία πρέπει στην 25 ή 26 ημέρα του κύκλου.

 

Αυτό τον μήνα ξεκίνησα τα Inofert και η διαφορά που έχω δει είναι ότι δεν έχω πολλά υγρά που εγώ είχα σε όλες τις μέρες του κύκλου μου, το οποίο δεν είναι καλό σημάδι σύμφωνα με τον γυναικολόγο μου. Είτε τα έχουν παίξει οι ορμόνες μου λόγω της βιοχημικής και των συμπληρωμάτων ή δεν ξέρω τι γίνεται. Αλλά ρε παιδί μου λέω δεν με θέλει καθόλου, πρώτη φόρα τα δοκιμάζω αυτά τα τεστ και αντί να έρθει νωρίς μια φορά η ωορρηξία για να μην αγχωθώ πρέπει να την ψάχνω μέχρι τελευταία μέρα. Έχουν σπάσει τα νευρά μου και πάλι φοβάμαι μην δεν κάνω ωορρηξία. Για το όποιο θέμα, ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε ότι εφόσον έχω κάθε μήνα περίοδο και κανονική ροή κάνω κανονικά αν είχα ανά 60 ή 90 μέρες περίοδο τότε θα είχα ανοωρρηκτους κύκλους.

Κοίτα θα σου πω τι κατάλαβα εγώ. Οπότε κάνω ωορρηξία από την ωοθήκη που εχωω την ενδομητριωση κανω κύκλο πάνω από 40 μέρες, οπότε κάνω ωορρηξία από την καλή ωοθήκη έχω κύκλο μέχρι 30 μέρες. Και αυτό το έμαθα με τα χρόνια μην νομίζεις.. έτυχε να πάω στον γιατρο να μου πει α θα κάνεις από την κακη ωοθήκη αυτό τον μήνα, οπότε έβλεπα οτι είχα πολύ κακη ωορρηξία εκείνο το μήνα. Και εννοείται συνέχιζα τα τεστ ωορρηξίας και όντως εκανα ωορρηξία την 30η μέρα του κύκλου. Ξέρω είναι ψυχοφθόρο να περιμένεις και σου μπαίνουν οι σκέψεις μήπως δεν κάνεις και παει χαμένος ο κύκλος. Πάρε το χρόνο σου, μάθε τον κύκλο σου σιγά σιγά,με πρόγραμμα και προσπάθησε να χαλαρώσεις, αν δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα και σε παίρνει χρονικά. Αφου έτυχε να έχεις κύκλο 42 μέρες, ίσως και αυτός ο κύκλος να είναι λίγο μεγαλύτερος. Συνέχισε τα τεστακια σου, κάνε τα καλύτερα 3-4 το απόγευμα χωρίς να έχεις καταναλώσει πολλά υγρά και είμαι σίγουρη θα έρθει το θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Και ας δούμε άλλη μια γραμμή φάντασμα 👻!! Γιατι μπορούμε! Γιατί πρέπει να τις βλέπουμε μέχρι να χωνέψουμε ότι όντως υπάρχουν και αυτές!! Δεν ξέρω αν μεταφέρεται και μπορείτε να τη δείτε αλλά μου αν ήμουν στην Αμερική και κατά σύμπτωση και δικηγόρος θα έκανα μηνυσεις για πλάκα 

IMG_20230328_125254.jpg

Αυτήν είχα και εγώ χθες για πρώτη φορά! Λέω ρε δεν γίνεται όλες να την βλέπουν και εγώ όχι; Τόση μυωπία έχω πια; ( Έχω🤣)  και τσουπ την είδα 😁 εννοείται σήμερα δεν την είδα 🤣🤣🤣 αν και το σημερινό το κοίταξα στα 3 λεπτά και έφυγα για τη δουλειά,τώρα που θα παω σπίτι θα δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Και ας δούμε άλλη μια γραμμή φάντασμα 👻!! Γιατι μπορούμε! Γιατί πρέπει να τις βλέπουμε μέχρι να χωνέψουμε ότι όντως υπάρχουν και αυτές!! Δεν ξέρω αν μεταφέρεται και μπορείτε να τη δείτε αλλά μου αν ήμουν στην Αμερική και κατά σύμπτωση και δικηγόρος θα έκανα μηνυσεις για πλάκα 

IMG_20230328_125254.jpg

Μάλλον ανήκω στη κατηγορία που με στοίχειωσαν τα φαντάσματα αυτο το μήνα 🤤😂😂😂👻👻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η efakii είπε:

@Mpourmpoulo σε 2 μέρες περιμένω τα νέα σου !!!! 
@marinamanoulitsa κοριτσι μου πως πήγαν οι επαφές τωρα με το χαμογελακι σου;;; 
καταλαβατε Τωρα ετσι…. Αδιαθέτησα και Ηρθα στα ίσα μου …. Λίγες μέρες πριν με πιάνει κατάθλιψη ,μαύρη μαυριλα 

Μία χαρά τις κάναμε τις επαφές μας με το χαμόγελο την προηγούμενη Πέμπτη και Παρασκευή .. Τώρα αυτές οι ακόμα 11 ημέρες να δω πως θα περάσουν... Μου φαίνεται αιώνας κάθε φορά...εχω τσιμπήματακια κάτω ήδη.. Αλλά νωρίς μου φαίνεται.. Και υγρα νιώθω πολλά... Για να δούμε αν έγινε κάτι!!αδιαθετησες είδα ε;; δεν πειράζει πάμε για τον άλλον μήνα.. Τι να κάνουμε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Η αλήθεια είναι πως όταν νιώθω ότι πέφτω προσπαθώ να εστιάσω στο γεγονός ότι τουλάχιστον έπιασα εύκολα όποτε θα ξαναγίνει απλά είναι και αυτό που λες είναι ότι το θέλουμε τόσο πολύ που η αναμονή μοιάζει με αβάστακτο γεγονός.

 

Λοιπόν θα σας πω κάτι που έγινε και σας σκέφτηκα όλες, την παρασκευή που μας πέρασε είχα πάει στους χαιρετισμούς και έξω από την εκκλησία υπήρχε μια μονοκατοικία σαν ερείπιο, γκρεμισμένη, μέσα στα σκουπίδια, χωρίς φώτα, χωρίς ρεύμα, χωρίς τις βασικές ανάγκες και άκουσα ήχους από μέσα, τότε λέω μα πως γίνεται να ζουν εδώ μέσα και εκείνη την ώρα βγαίνει μια γυναικά γύφτισσα (δεν μου αρέσει σαν λέξη αλλά τι να κάνουμε που υπάρχει) και ένα νεογέννητο στην αγκαλιά. Τότε  θύμωσα πολύ σκεφτόμουν πως γίνεται αυτές οι γυναίκες που δεν έχουν καμία ιατρική παρακολούθηση και κυριολεκτικά θεωρώ πως δεν τους ενδιαφέρουν τα παιδιά που φέρνουν στον κόσμο, να αποκτάνε τόσο ευκολά παιδιά που τα μεγαλώνουν στους δρόμους ενώ υπάρχουν τόσες οικογένειες που παλεύουν μια ζωή να φέρουν στον κόσμο ένα μωράκι και να του δώσουν όλη την αγάπη του κόσμου. Πως γίνετε ρε παιδί μου, μπορεί να ακούγεται ρατσιστικό και μπορεί και να είναι κιόλας αλλά πιστεύω πως θα έπρεπε να τους απαγορεύουν να κάνουν παιδιά κάτω από αυτές τις συνθήκες. Τι φταίει εκείνο το πλασματακι να ζήσει και να μεγαλώσει σε ένα τέτοιο περιβάλλον χωρίς την ύπαρξη απλά των απαραίτητων.

Πολύ ανθρώπινη η σκέψη σου κορίτσι μου.μπηκα και εγώ σε αυτό το τριπακι κάποτε όταν άκουγα από φίλες μου οτι εμεναν έγκυος αλλα δεν το ήθελαν κτλ, η από κοπέλες που απλά είχαν μια περιπέτεια μιας βραδιάς και εμεναν έγκυος και έλεγα εγώ που το θέλω τοσοοοοοο πολύ γτ δεν έρχεται. Όπως Μ είπε και ο πνευματικός μου αυτές οι σκέψεις είναι ανθρώπινες... Ο θεός όμως έχει σχέδιο για όλους και αν έχουμε πίστη και υπομονή θα μάθουμε και το σχέδιο του και τα γιατί που μας τρώνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Έτσι σε θέλω 🥰 αλλά και πάλι εγώ  μέχρι να έρθει δεν χάνω τις ελπίδες μου ούτε για σένα 🤞 αυτό με το στήθος είδα ότι πολλές κοπέλες ξεπρηστηκε το στήθος και όμως είχαν θετικό τεστακι. Ορμόνες είναι αυτές 😊 την Πέμπτη περιμένεις σωστά;

Εμένα έκανε ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα χθές. Με αυτά και με αυτά ξέχασα να σας το αναφέρω.ευτυχως όλα καλά, βγήκε πολύ καλό 🙏🏻 εγώ μόλις προμηθεύτηκα τα πρώτα φάρμακα της εξωσωματικής και απλά περιμένω να έρθει η ανεπιθύμητη για ακόμα μια φορά...και να ξεκινήσουμε σιγά σιγά.

Έτσι όπως μου το εξήγησαν από την κλινική χθές θα γίνουν όλα πολύ γρήγορα, πίστευα οτι θα πάρει αρκετό χρόνο η όλη διαδικασία🙏🏻

 

Φυσικά και δεν χάνετε τις ελπίδες σας μέχρι να δείτε αίμα κοριτσια μου🙏❤️ Μαρινάκη μου αν έρθει έχετε το πλάνο σας και όλα θα πανε καλά με την εξωσωματική🙏 

@Girlyμου να κάνετε το σπερμοδιαγραμμα αν και πιστεύω είναι όλα καλά και το καλοκαίρι πιστεύω πως όλες μας θα εχουμε κοιλιτσα στρουμπουλη❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, θέλω πάλι την ψυχολογική σας υποστήριξη! Χθες ουσιαστικά έχασα όλη μου την μέρα στο να ψάχνω για τα τεστ ωορρηξίας. Είμαι στην 23 μέρα και ακόμα τίποτα, ενώ το βράδυ της 21 είχε ανέβει η δεύτερη γραμμή και λέω ναα ναα κάτι πάει να γίνει χθες ξανά έπεσε η LH.

Δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ, πάλι χθες με πήραν τα κλάματα με είδε ο άντρας μου μου την είπε γιατί αγχώνομαι που ουσιαστικά έχουμε κάνει 1 μήνα προσπάθειες και πιάσαμε πριν καν το καταλάβουμε και πάλι με απείλησε πως αν με δει να κλαίω θα μου τα πετάξει όλα τα τεστ -_- 

Από χθες έχω έναν οξύ πόνο μάλλον στην δεξιά ωοθήκη, πρώτη φόρα με έπιασε τον προηγούμενο μήνα αυτός ο πόνος που είχαμε και την βιοχημική. Επίσης πίστευα πως με τις βιταμίνες που ξεκίνησα (Inofert plus) θα δω μια μικρή διαφορά από τον πρώτο μήνα. Δεν ξέρω είναι όλα μέσα στο κεφάλι μου και προσπαθώ μάταια να τα βάλω σε τάξη.

Κάνει καμία άλλη τόσο αργά ωορρηξία ή είναι all alone στην τρέλα;

Κοριτσι μου μη στεναχωριέσαι, ίσως ανέβηκε και έπεσε γρήγορα και δεν πρόλαβες να την πιάσεις με το τεστ, να είχε πέσει ήδη δλδ, αν διαβάσεις θα δεις πως συμβαίνει αυτό σε κάποιες γυναίκες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, θέλω πάλι την ψυχολογική σας υποστήριξη! Χθες ουσιαστικά έχασα όλη μου την μέρα στο να ψάχνω για τα τεστ ωορρηξίας. Είμαι στην 23 μέρα και ακόμα τίποτα, ενώ το βράδυ της 21 είχε ανέβει η δεύτερη γραμμή και λέω ναα ναα κάτι πάει να γίνει χθες ξανά έπεσε η LH.

Δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ, πάλι χθες με πήραν τα κλάματα με είδε ο άντρας μου μου την είπε γιατί αγχώνομαι που ουσιαστικά έχουμε κάνει 1 μήνα προσπάθειες και πιάσαμε πριν καν το καταλάβουμε και πάλι με απείλησε πως αν με δει να κλαίω θα μου τα πετάξει όλα τα τεστ -_- 

Από χθες έχω έναν οξύ πόνο μάλλον στην δεξιά ωοθήκη, πρώτη φόρα με έπιασε τον προηγούμενο μήνα αυτός ο πόνος που είχαμε και την βιοχημική. Επίσης πίστευα πως με τις βιταμίνες που ξεκίνησα (Inofert plus) θα δω μια μικρή διαφορά από τον πρώτο μήνα. Δεν ξέρω είναι όλα μέσα στο κεφάλι μου και προσπαθώ μάταια να τα βάλω σε τάξη.

Κάνει καμία άλλη τόσο αργά ωορρηξία ή είναι all alone στην τρέλα;

Βρε αγάπη μου αν εσύ κάνεις 40αρι κύκλο λογικό να γίνεται αργά ή ωορρηξία σου... Η καθεμία έχει τον δικό της κύκλο... Εσένα τώρα μετά την αποβολή θα γίνει ακαταστατος

Και είναι λογικό και εγώ έτσι μετά την αποξεση έκανα την πρώτη φορά μεγάλο κύκλο... Συνέχισε τα τεστ σου και θα δεις...θα βγει θετικό!!!! Μην συγκρίνεις τον κύκλο σου με κάποια από εμάς.. Εγώ έκανα ωορρηξία 18η και 19η αυτό το κύκλο.. Ενώ άλλες κοπέλες 10η...δεν πάει να πει κάτι αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Φυσικά και δεν χάνετε τις ελπίδες σας μέχρι να δείτε αίμα κοριτσια μου🙏❤️ Μαρινάκη μου αν έρθει έχετε το πλάνο σας και όλα θα πανε καλά με την εξωσωματική🙏 

@Girlyμου να κάνετε το σπερμοδιαγραμμα αν και πιστεύω είναι όλα καλά και το καλοκαίρι πιστεύω πως όλες μας θα εχουμε κοιλιτσα στρουμπουλη❤️❤️❤️❤️

Ναι κορίτσι μου και είναι η πρώτη φορά που ανυπομονω ν έρθει η περίοδος να ξεκινήσω!! Έχω μια ανεξήγητη αισιοδοξία σαν να το έχω ήδη στη κοιλίτσα μου♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Και ας δούμε άλλη μια γραμμή φάντασμα 👻!! Γιατι μπορούμε! Γιατί πρέπει να τις βλέπουμε μέχρι να χωνέψουμε ότι όντως υπάρχουν και αυτές!! Δεν ξέρω αν μεταφέρεται και μπορείτε να τη δείτε αλλά μου αν ήμουν στην Αμερική και κατά σύμπτωση και δικηγόρος θα έκανα μηνυσεις για πλάκα 

IMG_20230328_125254.jpg

Και για πες μου γιατί να είναι φάντασμα;;; και όχι κανονική;;;; 😁😁😁😁 ρε συ έτσι γίνεται... Βγαίνουν αρνητικά μέχρι να φανεί κάτι και μετά σκουραινει!!! Φίλη είσαι έγκυος να ξες.. Στο λέω εγώ 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat96 είπε:

Τι να σου πω βρε κορίτσι μου, δεν έχω ιδέα πως λειτουργούν τα τεστ είναι πρώτη φορά που τα δοκιμάζω, γενικά έχω τις επαφούλες μου δεν στηρίχτηκα καθεαυτο στα τεστ αλλά τι να πω δεν ξέρω… έχω λίγο στεναχωρηθεί παίρνω όμως την αγκαλιά σου και νιώθω καλύτερα. ❤️

Κορίτσι μου είναι λίγος ο καιρός που προσπαθείτε θα πρέπει να πάρεις μια βαθιά ανάσα και να είσαι λίγο πιο ήρεμη να μην προκαλέσεις άγχος και τον αντρα σου 

τα τεστ δεν είναι πολύ δύσκολα μπορείς να μας στέλνεις καμία φωτο να τα βλέπουμε παρέα να σε βοηθάμε 

Όσο για την ωορρηξία δεν γνωριζω πολλά αλλά θα σου πω πως εγω είχα θετικό τεστ ωορρηξιας αλλά δεν έκανα ποιοτική ωορρηξία και δεν μπορούσα να μεινω εγκυος.. έχω και Πολυκυστηκες  είχα κάνει ορμονικές εξετάσεις (δεν θυμάμαι αν στο έχω ξανά πει) και είχα ανεβασμένη προλακτινη και για αυτό τον λόγο δεν έκανα ωορρηξία την έχεις δει εσυ ; Επισης έχεις πάει σε ενδοκρινολόγο για κάνεις έλεγχο τις ορμόνες σου ; Επειδή πιστεύεις ότι δεν κανείς ωορρηξία στο λέω.. αν και η γνωμη μου είναι σε πέρνει να περιμενεις να κανείς λίγους μήνες προσπάθεια και μετά να δεις τις ορμόνες σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, θέλω πάλι την ψυχολογική σας υποστήριξη! Χθες ουσιαστικά έχασα όλη μου την μέρα στο να ψάχνω για τα τεστ ωορρηξίας. Είμαι στην 23 μέρα και ακόμα τίποτα, ενώ το βράδυ της 21 είχε ανέβει η δεύτερη γραμμή και λέω ναα ναα κάτι πάει να γίνει χθες ξανά έπεσε η LH.

Δεν ξέρω έχω αγχωθεί πολύ, πάλι χθες με πήραν τα κλάματα με είδε ο άντρας μου μου την είπε γιατί αγχώνομαι που ουσιαστικά έχουμε κάνει 1 μήνα προσπάθειες και πιάσαμε πριν καν το καταλάβουμε και πάλι με απείλησε πως αν με δει να κλαίω θα μου τα πετάξει όλα τα τεστ -_- 

Από χθες έχω έναν οξύ πόνο μάλλον στην δεξιά ωοθήκη, πρώτη φόρα με έπιασε τον προηγούμενο μήνα αυτός ο πόνος που είχαμε και την βιοχημική. Επίσης πίστευα πως με τις βιταμίνες που ξεκίνησα (Inofert plus) θα δω μια μικρή διαφορά από τον πρώτο μήνα. Δεν ξέρω είναι όλα μέσα στο κεφάλι μου και προσπαθώ μάταια να τα βάλω σε τάξη.

Κάνει καμία άλλη τόσο αργά ωορρηξία ή είναι all alone στην τρέλα;

Κορίτσι μου μη πέφτεις γτ υπηρξε συλληψη και αυτό είναι πολύ θετικοοο🥰 ίσως αργήσεις αυτόν τον μήνα να κανεις ωορρηξια μη το βάζεις κατω ! Και εγώ αργα κάνω ωορρηξια κάνω 18η-20η τους τελευταίους μήνες! Παλιότερα κάποιους μήνες έκανα και 25η μέρα! Τα ινοφερτ αργούν να δράσουν μου το είχε πει και ο γιατρός ότι ξεκινάνε να δρουν μετά τον 3ο μήνα!  Όλα θα πανε μια χαρα συνέχισε τα τεστακια αν δεν σε στρεσααρουν! Αν όμως αγχώνεσαι σταματήσετε και κάντε ανά δεύτερη μέρα σεξ μέχρι την περίοδο 🤞 συνέχισε δυναμικα όπως και εμείς οι υπόλοιπες και θα ερθειιιι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κοίτα θα σου πω τι κατάλαβα εγώ. Οπότε κάνω ωορρηξία από την ωοθήκη που εχωω την ενδομητριωση κανω κύκλο πάνω από 40 μέρες, οπότε κάνω ωορρηξία από την καλή ωοθήκη έχω κύκλο μέχρι 30 μέρες. Και αυτό το έμαθα με τα χρόνια μην νομίζεις.. έτυχε να πάω στον γιατρο να μου πει α θα κάνεις από την κακη ωοθήκη αυτό τον μήνα, οπότε έβλεπα οτι είχα πολύ κακη ωορρηξία εκείνο το μήνα. Και εννοείται συνέχιζα τα τεστ ωορρηξίας και όντως εκανα ωορρηξία την 30η μέρα του κύκλου. Ξέρω είναι ψυχοφθόρο να περιμένεις και σου μπαίνουν οι σκέψεις μήπως δεν κάνεις και παει χαμένος ο κύκλος. Πάρε το χρόνο σου, μάθε τον κύκλο σου σιγά σιγά,με πρόγραμμα και προσπάθησε να χαλαρώσεις, αν δεν υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα και σε παίρνει χρονικά. Αφου έτυχε να έχεις κύκλο 42 μέρες, ίσως και αυτός ο κύκλος να είναι λίγο μεγαλύτερος. Συνέχισε τα τεστακια σου, κάνε τα καλύτερα 3-4 το απόγευμα χωρίς να έχεις καταναλώσει πολλά υγρά και είμαι σίγουρη θα έρθει το θετικό!

Θα συνεχίσω τα τεστάκια και βλέπουμε τι να πω, πάντως αυτός ο πόνος σήμερα είναι χειρότερος ελπίζω να είναι η ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cat96 είπε:

Θα συνεχίσω τα τεστάκια και βλέπουμε τι να πω, πάντως αυτός ο πόνος σήμερα είναι χειρότερος ελπίζω να είναι η ωορρηξία.

Κάνε και το απόγευμα ένα να δείς μήπως και κανείς σήμερα αφού έχεις  αυτό το πόνο 🙏🏻♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Και ας δούμε άλλη μια γραμμή φάντασμα 👻!! Γιατι μπορούμε! Γιατί πρέπει να τις βλέπουμε μέχρι να χωνέψουμε ότι όντως υπάρχουν και αυτές!! Δεν ξέρω αν μεταφέρεται και μπορείτε να τη δείτε αλλά μου αν ήμουν στην Αμερική και κατά σύμπτωση και δικηγόρος θα έκανα μηνυσεις για πλάκα 

IMG_20230328_125254.jpg

Επίσης για να δεις ότι έχω δίκιο.. Η γραμμή φάντασμα είναι λεπτή και γκρι.. Αυτή είναι παχιά όπως η άλλη και έχει και χρώματακι.. Πάρε επεξεργασία να δεις.. 😘😋😋💞💞💞Άιντε πήραμε φορα.. Όπως έλεγε και η Τσαπανιδου... "παμεεεε παμεεεε με φόρα" 🤣🤣🤣

Screenshot_20230328_131705_com.android.chrome_edit_102250454530230.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα !!! 
εγω τελικα αδιαθέτησα κανονικα στην ωρα μου όπως και το περίμενα … πρώτον ειπα δεν πρόκειται να ξανακάνω τεστ αν δεν εχω καθυστέρηση … και δεύτερον σκέφτομαι πια την εξωσωματική… είχαμε πει πως μετα το καλοκαίρι αν δεν ερθει , θα βάλουμε μπρος. Εχουμε στη τσέπη μας ήδη μια αποτυχημένη σπερματέγχυση και 2 χρόνια προσπάθειας γενικα. 
εσυ μαρινα μου ειδα πηρες τα φάρμακα σου. Ευχομαι για αρχή να μην αδιαθετησεις κ να ερθει το ευχάριστο αλλα και αν δεν ερθει ,θα ξεκινήσεις την όμορφη σου προσπάθεια και θα ερθει το μωράκι σου. Αν επιτρέπεται ποσο καιρό προσπαθείτε ; 
@Girly επειδή σε εχω καταλάβει εσενα ,δεν το βάζεις κατω με τιιιιιιιποτα και σε χαίρομαι απίστευτα … εγω κάθε φορά που νιώθω πως θα αδιαθετησω κατεβάζω ρολά … και λεω δν θελω να ξαναπροσπαθησω με προγραμμα ούτε τεστ ωορηξιας ούτε τιποτα και μετα μου περνάει. 
οποτε ας παμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα !!! Όλες μαζι#girlpower 🥰🥰

Κορίτσι μου πάρε μια βαθιά ανασααα και προχωρά ❤️ αν θέλεις να κανεις εξωσωματικη να κανεις! Όπως και να έχει το σπορακι θα έρθει! Μη το βάζεις κατω! Πάρε παράδειγμα και από την ρενα που της είχαν αποκλείσει την φυσική αυλληψη και θα πήγαινε και αυτή για εξωσωματικη και τσουπ ήρθε το σπορακι της!🫶 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Θα συνεχίσω τα τεστάκια και βλέπουμε τι να πω, πάντως αυτός ο πόνος σήμερα είναι χειρότερος ελπίζω να είναι η ωορρηξία.

Ααα ξεχασα να πω και εγω έκανα αργά ωορρηξία 18-20 κάπου εκεί 

Inofert plus πήρα και εγω νομίζω θέλει ένα 3 μηνο για να κάνει δουλίτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

@Mpourmpoulo σε 2 μέρες περιμένω τα νέα σου !!!! 
@marinamanoulitsa κοριτσι μου πως πήγαν οι επαφές τωρα με το χαμογελακι σου;;; 
καταλαβατε Τωρα ετσι…. Αδιαθέτησα και Ηρθα στα ίσα μου …. Λίγες μέρες πριν με πιάνει κατάθλιψη ,μαύρη μαυριλα 

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου για το ενδιαφέρον❤️ περιμενω πως και πως τι θα μου πει! Αν και πιστεύω ότι μονο απλά θέλει να με δει και να συνεχίσουμε με επαφές όπως πριν χωρίς χάπια! Με τα χάπια στον προηγούμενο κύκλο ήμουν πιο αισιόδοξη γτ περίμενα ότι θα βοηθήσουν και θα έρθει το σπορακι αλλά δυστυχώς τπτ! Δεν πειράζει όμως συνεχίζουμε δυναμικα ! Όλες μαζί εδώ θα μείνουμε έγκυος μέχρι το καλοκαίρι έχω αυτό το προαίσθημα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Και για πες μου γιατί να είναι φάντασμα;;; και όχι κανονική;;;; 😁😁😁😁 ρε συ έτσι γίνεται... Βγαίνουν αρνητικά μέχρι να φανεί κάτι και μετά σκουραινει!!! Φίλη είσαι έγκυος να ξες.. Στο λέω εγώ 😍😍

Θα σου πω γιατί! Γιατί αν υπήρχε κάτι θα ήταν έστω και αμυδρά χρωματισμένη! ενώ εδώ υπάρχει διαφάνεια. Σκιά. Απλά επειδή όλο την πατάμε τις ανεβάζω για αν δούμε τι δεν είναι θετικό...θα ήθελα άπειρα να είναι θετικό αλλά δεν είναι δυστυχώς.. φυσικά αύριο θα κάνω άλλο ένα δε σταματώ εδώ! Είναι η γραμμή που έλεγε η Έλλη. Είναι ουσιαστικά το αυλάκι που θα χρωνατιζμοταν αν ήμουν έγκυος. Τώρα είναι κενό και σε κάποιες ταινίες φαίνεται. Αν είμαι πάντως χρωστάω κεράσματα να ξέρεις!!!χαχαχαχ

 

IMG_20230328_132624.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Επίσης για να δεις ότι έχω δίκιο.. Η γραμμή φάντασμα είναι λεπτή και γκρι.. Αυτή είναι παχιά όπως η άλλη και έχει και χρώματακι.. Πάρε επεξεργασία να δεις.. 😘😋😋💞💞💞Άιντε πήραμε φορα.. Όπως έλεγε και η Τσαπανιδου... "παμεεεε παμεεεε με φόρα" 🤣🤣🤣

Screenshot_20230328_131705_com.android.chrome_edit_102250454530230.jpg

Γμτ δεν έχω αντιδράσεις απόθεμα να στείλω χαλογελακιιιι. Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Και ας δούμε άλλη μια γραμμή φάντασμα 👻!! Γιατι μπορούμε! Γιατί πρέπει να τις βλέπουμε μέχρι να χωνέψουμε ότι όντως υπάρχουν και αυτές!! Δεν ξέρω αν μεταφέρεται και μπορείτε να τη δείτε αλλά μου αν ήμουν στην Αμερική και κατά σύμπτωση και δικηγόρος θα έκανα μηνυσεις για πλάκα 

IMG_20230328_125254.jpg

Την βλέπουμε την ρουφιανα, την ψεύτρα 😞 

ομως θα εμφανιστεί και η κανονική όσο νου πω!🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Επίσης για να δεις ότι έχω δίκιο.. Η γραμμή φάντασμα είναι λεπτή και γκρι.. Αυτή είναι παχιά όπως η άλλη και έχει και χρώματακι.. Πάρε επεξεργασία να δεις.. 😘😋😋💞💞💞Άιντε πήραμε φορα.. Όπως έλεγε και η Τσαπανιδου... "παμεεεε παμεεεε με φόρα" 🤣🤣🤣

Screenshot_20230328_131705_com.android.chrome_edit_102250454530230.jpg

Μας αλλάζει τα συμπεράσματα το μαρινακη! @Girly σημερινό είναι αυτό το τεστ;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Πολύ ανθρώπινη η σκέψη σου κορίτσι μου.μπηκα και εγώ σε αυτό το τριπακι κάποτε όταν άκουγα από φίλες μου οτι εμεναν έγκυος αλλα δεν το ήθελαν κτλ, η από κοπέλες που απλά είχαν μια περιπέτεια μιας βραδιάς και εμεναν έγκυος και έλεγα εγώ που το θέλω τοσοοοοοο πολύ γτ δεν έρχεται. Όπως Μ είπε και ο πνευματικός μου αυτές οι σκέψεις είναι ανθρώπινες... Ο θεός όμως έχει σχέδιο για όλους και αν έχουμε πίστη και υπομονή θα μάθουμε και το σχέδιο του και τα γιατί που μας τρώνε...

@marinaP και εγώ κορίτσι μου πιστεύω πως δεν θα μας αφήσει ο Θεός, θα έρθει η ώρα μας και υπάρχει σίγουρα λόγος που γίνονται όλα , το μόνο που μπορούμε να κάνουμε προς ώρας εμείς έιναι να πιστεύουμε να ελπίζουμε και να υπομένουμε ❤️ 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσι μου μη στεναχωριέσαι, ίσως ανέβηκε και έπεσε γρήγορα και δεν πρόλαβες να την πιάσεις με το τεστ, να είχε πέσει ήδη δλδ, αν διαβάσεις θα δεις πως συμβαίνει αυτό σε κάποιες γυναίκες!

@Κατερίνα!!! Το σκέφτηκα και αύτο, τι να πω μάκαρι έστω να εγινε και αυτό.

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Βρε αγάπη μου αν εσύ κάνεις 40αρι κύκλο λογικό να γίνεται αργά ή ωορρηξία σου... Η καθεμία έχει τον δικό της κύκλο... Εσένα τώρα μετά την αποβολή θα γίνει ακαταστατος

Και είναι λογικό και εγώ έτσι μετά την αποξεση έκανα την πρώτη φορά μεγάλο κύκλο... Συνέχισε τα τεστ σου και θα δεις...θα βγει θετικό!!!! Μην συγκρίνεις τον κύκλο σου με κάποια από εμάς.. Εγώ έκανα ωορρηξία 18η και 19η αυτό το κύκλο.. Ενώ άλλες κοπέλες 10η...δεν πάει να πει κάτι αυτό.. 

@marinamanoulitsa έχεις απόλυτο δίκιο η κάθε μια μας είναι μοναδική ❤️ 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου είναι λίγος ο καιρός που προσπαθείτε θα πρέπει να πάρεις μια βαθιά ανάσα και να είσαι λίγο πιο ήρεμη να μην προκαλέσεις άγχος και τον αντρα σου 

τα τεστ δεν είναι πολύ δύσκολα μπορείς να μας στέλνεις καμία φωτο να τα βλέπουμε παρέα να σε βοηθάμε 

Όσο για την ωορρηξία δεν γνωριζω πολλά αλλά θα σου πω πως εγω είχα θετικό τεστ ωορρηξιας αλλά δεν έκανα ποιοτική ωορρηξία και δεν μπορούσα να μεινω εγκυος.. έχω και Πολυκυστηκες  είχα κάνει ορμονικές εξετάσεις (δεν θυμάμαι αν στο έχω ξανά πει) και είχα ανεβασμένη προλακτινη και για αυτό τον λόγο δεν έκανα ωορρηξία την έχεις δει εσυ ; Επισης έχεις πάει σε ενδοκρινολόγο για κάνεις έλεγχο τις ορμόνες σου ; Επειδή πιστεύεις ότι δεν κανείς ωορρηξία στο λέω.. αν και η γνωμη μου είναι σε πέρνει να περιμενεις να κανείς λίγους μήνες προσπάθεια και μετά να δεις τις ορμόνες σου

@Elk τα έχω δει όλα τα ορμονικά μου κοριτσάκι μου λόγω των πολυκυστικών που ανακαλύψαμε τον Φεβρουάριο, η προλακτίνη είναι οκ 16,99. Ούτε εγώ ήθελα ακόμα να πάω σε ενδοκρινολόγο από την άποψη ότι είναι νωρίς και είχα μια επιτυχημένη σύλληψη αλλά αν δω ότι συνεχίζω να έχω τόσο άγχος ίσως τον επισκεφτώ νωρίτερα.

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου μη πέφτεις γτ υπηρξε συλληψη και αυτό είναι πολύ θετικοοο🥰 ίσως αργήσεις αυτόν τον μήνα να κανεις ωορρηξια μη το βάζεις κατω ! Και εγώ αργα κάνω ωορρηξια κάνω 18η-20η τους τελευταίους μήνες! Παλιότερα κάποιους μήνες έκανα και 25η μέρα! Τα ινοφερτ αργούν να δράσουν μου το είχε πει και ο γιατρός ότι ξεκινάνε να δρουν μετά τον 3ο μήνα!  Όλα θα πανε μια χαρα συνέχισε τα τεστακια αν δεν σε στρεσααρουν! Αν όμως αγχώνεσαι σταματήσετε και κάντε ανά δεύτερη μέρα σεξ μέχρι την περίοδο 🤞 συνέχισε δυναμικα όπως και εμείς οι υπόλοιπες και θα ερθειιιι❤️

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ξεχασα να πω και εγω έκανα αργά ωορρηξία 18-20 κάπου εκεί 

Inofert plus πήρα και εγω νομίζω θέλει ένα 3 μηνο για να κάνει δουλίτσα 

@Elk @Mpourmpoulo θα τα συνεχίσω και τα τεστακια μέχρι να δω περίοδο δεν σταματάω και εφόσον λετε ότι θέλουν χρόνο τα inofert να κάνουν δούλειακ ια ίσως λόγω της βιοχημικής πάλι να κάνω μεγάλο κυκλό, ποιός ξέρει... θα δείξει!

 

Όπως και να έχει σας ευχαριστώ όλες μία προς μία που μου απαντάτε και δίνεται προσοχή στις ανησυχίες μου. Ότι και αν γίνει δεν σταματάμε μέχρι να πέτυχουμε τον στόχο μας όπου δεν είναι άλλος από το να γίνουμε όλες μανουλίτσες! Σας λατρεύω όλες!! ❤️ ❤️ ❤️ Αν δεν έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα αυτό τον μήνα για τον επόμενο θα είμαι πιο καλά προετοιμασμένη κι θα σας δείχνω ανά τεστ να δω τι λέτε και εσείς γιατί τώρα έχω μπλέξει τα μπούτια μου ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μας αλλάζει τα συμπεράσματα το μαρινακη! @Girly σημερινό είναι αυτό το τεστ;;;;;;;;;;;;;;

Σημερινό είναι κουκλάκι μου αλλά είναι αχρωμοοοο. Η εγω έχω αχρωματοψία!!! Θα ήθελα τοοοοοσο πολύ να ήταν θετικό αλλά δεν είναι. Κ για αυτό το κάνω όλο αυτό. Για να μάθουμε να τα ξεχωρίζουμε επιτέλους!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Σημερινό είναι κουκλάκι μου αλλά είναι αχρωμοοοο. Η εγω έχω αχρωματοψία!!! Θα ήθελα τοοοοοσο πολύ να ήταν θετικό αλλά δεν είναι. Κ για αυτό το κάνω όλο αυτό. Για να μάθουμε να τα ξεχωρίζουμε επιτέλους!! 

Μακάρι να έχει δίκιο η μαρίνα🙏❤️ μέχρι να δεις αίμα υπάρχει ελπιδα🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...