Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια βοήθεια!!!!! Εκπέμπω ΣΟΣ!!!! Με έχει ταράξει στη φαγούρα το στήθος,και ειδικά στις θηλές. Τι είναι αυτό το πράγμα;; Έφυγε για λίγες μέρες και απόψε έχω τρελαθεί. Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που το έχει περάσει,αν υπάρχει κάτι που την ανακούφισε...

Έτσι τρελή φαγούρα είχα και εγω στο στήθος, στην πλάτη και στην κοιλιά  στην εγκυμοσύνη αλλα ημουν 2- 2,5 μηνών τότε δεν μου είχε αρχίσει από τόσο νωρίς.. βάλε καμια κρέμα ίσως πεπανθολ εγω είχα βαλει και φενιστιλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

εχω και εγω το ίδιο πρόγραμμα επειδή την τελευταία φορά μου ήρθε η περιοδος στης 44 μερες έκανα ωορρηξία 30 η μέρα του κύκλου(είχα πολλά υγρά εκείνη την μέρα) συνήθως όταν κανείς ωορρηξία μετά από 14 μερες έρχεται η περιοδος 

Και το κρατάει ως δεδομένο το πρόγραμμα αυτο… τώρα ειμαι στην 21 μέρα του κύκλου μου και γραφει ωορρηξία σε 10 μερες δηλαδή στην 31 μέρα του κύκλου.. εγω όμως κατάλαβα αυτήν την φορά ωορρηξία 16 μέρα του κύκλου γιατί είχα υγρά την 18 η μέρα του κύκλου πήγα γυναικολόγο μου έκανε υπέρηχο και μου είπε πως ωορρηξία έκανα αρα μάλλον την κατάλαβα σωστά.. θα φανεί τώρα υπολογίζω δηλαδή σε 10 μερες περίπου από σήμερα θα μου έρθει η περιοδος 

Αρα το πρόγραμμα μην το δίνεις σημασία καθόλου γιατί αυτο αλλάζει ανάλογα με τα δεδομένα που του δίνεις και σε μπερδεύει πιο πολύ

Είμαστε κοντά στο μέρες μας!! Και εγώ περίπου σε τόσο περιμένω! Θα είμαστε παρεούλα!!

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου πως ειστε; ρε κορίτσια σήμερα ξύπνησα με υγρά λευκά κρεμωδη συγγνώμη για την περιγραφή, τα έχω ξανά δει μερικές μέρες πριν μου έρθει περίοδος αλλά τώρα είναι πολλά και είμαι νωρίς! Σας έχει τύχει να ξεκινάνε από τόσο νωρίς;

Κατερινακι μου εγώ έτυχε να έχω τέτοια παχιά λευκά υγρά κάποια φορά .. έχω ακούσει ότι πολλές φορές εκκρίνονται και λόγω εγκυμοσύνης. Εγώ βέβαια δεν είχα τρελή ποσότητα ,φυσιολογική θα έλεγα. Αυτά τα έχω πια κυρίως λίγο πριν μου έρθει περίοδος κάνα δυο μέρες πριν. Εμενα δεν ήταν τίποτα τελικά ,εύχομαι όμως αν είναι πολλά τα δικά σου να είναι ένα όμορφο χαρούμενο μνμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 7 μέρες πριν την περίοδο και είναι η πρώτη φορά που την περιμένω ανυπόμονα, για να τελειώνω και με την επεμβασουλα μου! Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με μπέρδεψε παρά πολύ μετά την τελευταία επίσκεψη στον γιατρό. Να σημειώσω πως τους 3 τελευταίους μήνες έχω πάει σε δυο διαφορετικούς γιατρούς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής (για δεύτερη γνώμη). Ο ένας μου είπε πως έχω πολυκυστικη εικόνα και το έθεσε σαν μικρό πρόβλημα και ο άλλος συμφώνησε με την εικόνα αλλά μου είπε πως είναι ευνοϊκό (;;) λόγω του ότι δεν συνοδεύεται και από το σύνδρομο. Πως μπορεί να ευνοεί κάτι τέτοιο ρε κορίτσια;;; Κανονικά ξέρω πως θα έπρεπε να τον ρωτήσω, αλλά πάνω στον πανικό μας, με ερωτήσεις κλπ εκείνη την ώρα δεν το έκανα. 

Εγω έχω Πολυκυστηκες αλλά δεν είμαι σίγουρη αν έχω το σύνδρομο δεν μου είπαν κάτι οι γιατροί αλλά δεν ρώτησα και ποτε.. ίσως εννοεί ότι επειδή δεν έχεις το σύνδρομο να ειναι κάπως καλύτερα από το να το είχες ; Αυτό καταλαβαίνω και εγω δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Είμαστε κοντά στο μέρες μας!! Και εγώ περίπου σε τόσο περιμένω! Θα είμαστε παρεούλα!!

 

Κατερινακι μου εγώ έτυχε να έχω τέτοια παχιά λευκά υγρά κάποια φορά .. έχω ακούσει ότι πολλές φορές εκκρίνονται και λόγω εγκυμοσύνης. Εγώ βέβαια δεν είχα τρελή ποσότητα ,φυσιολογική θα έλεγα. Αυτά τα έχω πια κυρίως λίγο πριν μου έρθει περίοδος κάνα δυο μέρες πριν. Εμενα δεν ήταν τίποτα τελικά ,εύχομαι όμως αν είναι πολλά τα δικά σου να είναι ένα όμορφο χαρούμενο μνμ!!

Ναι κ εγώ πριν την περίοδο τα έχω στο σκούπισμα κυρίως!! Αλλά τώρα είμαι 12 μέρες πριν γι αυτό μου φάνηκε περίεργο! Ίδωμεν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Είμαστε κοντά στο μέρες μας!! Και εγώ περίπου σε τόσο περιμένω! Θα είμαστε παρεούλα!!

 

Κατερινακι μου εγώ έτυχε να έχω τέτοια παχιά λευκά υγρά κάποια φορά .. έχω ακούσει ότι πολλές φορές εκκρίνονται και λόγω εγκυμοσύνης. Εγώ βέβαια δεν είχα τρελή ποσότητα ,φυσιολογική θα έλεγα. Αυτά τα έχω πια κυρίως λίγο πριν μου έρθει περίοδος κάνα δυο μέρες πριν. Εμενα δεν ήταν τίποτα τελικά ,εύχομαι όμως αν είναι πολλά τα δικά σου να είναι ένα όμορφο χαρούμενο μνμ!!

Εύχομαι λοιπόν σε εσενα να μην έρθει 😊

γιατι σε εμένα θα έρθει σίγουρα 😂 ελπίζω να έρθει και στην ώρα της να μην περιμένω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Θα σου πω πώς το καταλαβαίνω εγώ κορίτσι μου,δεν σημαίνει ότι είναι και το σωστό, καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό. Ίσως εννοούσε ότι είναι ευνοϊκο το γεγονός ότι δεν είναι σύνδρομο πολυκυστικων. Είναι απλά πολλές κύστες οι οποίες μπορεί και να διαλυθούν από μόνες τους με τον καιρό. Έτσι έγινε και σε εμένα.

Κορίτσια δεν ξέρω! Αυτό που καταλάβαμε και εγώ κ ο άντρας μου που το συζητήσαμε δυστυχώς εφόσον φύγαμε, είναι ότι είπε πως όχι μόνο δεν είναι κακό, αλλά είναι και καλό. Τι να πω;;; Μήπως μιλούσε για ενδεχόμενη εξωσωματική ότι θα ήταν βοηθητικό; Δεν έχω ιδέα και γενικά έχω μπερδευτεί παρά πολύ γιατί ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Επίσης, δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, νιώθω πως κανείς δεν ασχολείται σε βάθος μαζί μας και μας θεωρεί χάσιμο χρόνου λόγω ηλικίας.. συγκεκριμένα δυο φορές μας είπαν φράσεις τύπου τι ήρθατε να κάνετε…με ευγενικό τρόπο φυσικά, παρόλο που έχω και εγώ τα θεματάκια μου και το σπερμοδιαγραμμα δεν ήταν καλό! Δεν ξέρω έχω κουραστεί και μετά την επέμβαση δεν ξανά πάω σε γιατρό για 6 μήνες τουλάχιστον 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Εύχομαι λοιπόν σε εσενα να μη έρθει 😊

γιατι σε εμένα θα έρθει σίγουρα 😂 ελπίζω να έρθει και στην ώρα της να μην περιμένω 

Ιιιιιιιιι γρήγορα πιπέρι στο στομαααααα. Αχ πόσο θα ευχςριστηθω να μείνεις έγκυος αυτόν τον μήνα και να σε αρπάξω από την κοτσίδα μετά και να σε φερω δύο σβούρες...αααχχχ ποσοοοοοοο😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κάλε εσυ είσαι έγκυος και δν το ξέρεις 🥰🥰🥰🥰 άντε άντε κάνε την αρχή και μόλις βγει το θετικό τεστακι να σκορπίσεις και εσυ λίγο μπεμπεδοσκονη ν καλυφτούμε κ εμείς!!!! 
εμεις κορίτσια από σήμερα ξανά ξεκινάμε προσπάθειες, τελείωσε η περίοδος και βουρ!!! 
Μπήκα στη γνωστή εφαρμογή που έχουμε όλες γ την περίοδο για να σημείωσε την επαφή μας και είδα πως αυτόν τον μήνα δν μ έχει καθόλου τις γόνιμες μέρες 

δειτε τι μ γράφει!!!! 40 μέρες γ την ωορρηξία ! 😳😳😳😳😳 

λες κ με άκουσε που είπα πως αυτόν τον μήνα δν θ κοιτάξω τίποτα και μόνο θ κάνουμε μέρα παρά μέρα μέχρι την περίοδο !!!! 

2A662E08-BA4A-4DE6-A545-73A6DBAD2D24.png

716D2D3F-8E47-45D8-9434-3E3BFBE4A12C.png

Καλημέρα κορίτσι μου. Μάλλον το μπερδευει η ωορρηξία με την περίοδο. Καλύτερα βάλτο σε μια σημείωση να υπάρχει, και όχι σαν πραγματική ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω! Αυτό που καταλάβαμε και εγώ κ ο άντρας μου που το συζητήσαμε δυστυχώς εφόσον φύγαμε, είναι ότι είπε πως όχι μόνο δεν είναι κακό, αλλά είναι και καλό. Τι να πω;;; Μήπως μιλούσε για ενδεχόμενη εξωσωματική ότι θα ήταν βοηθητικό; Δεν έχω ιδέα και γενικά έχω μπερδευτεί παρά πολύ γιατί ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Επίσης, δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, νιώθω πως κανείς δεν ασχολείται σε βάθος μαζί μας και μας θεωρεί χάσιμο χρόνου λόγω ηλικίας.. συγκεκριμένα δυο φορές μας είπαν φράσεις τύπου τι ήρθατε να κάνετε…με ευγενικό τρόπο φυσικά, παρόλο που έχω και εγώ τα θεματάκια μου και το σπερμοδιαγραμμα δεν ήταν καλό! Δεν ξέρω έχω κουραστεί και μετά την επέμβαση δεν ξανά πάω σε γιατρό για 6 μήνες τουλάχιστον 😝

...το έζησα και γω αυτό συναίσθημα...ένιωθα ότι κανείς δεν ασχολιόταν..παρακαλούσα να μου γράψει κάποιος να κάνω εξετάσεις και μου έλεγαν είναι πολύ νωρίς...θα σας αγχωσουν οι εξετάσεις ..και τους έλεγα να έτσι αγχωνόμαστε εμείς! Επειδή προσπαθούμε 1 χρόνο και ,και δεν έχουμε αποτελέσματα. Ας κάνουμε εξετάσεις τουλάχιστον να δούμε ότι είναι όλα καλά και μετά οκ! Αλλά δεν άκουγαν ..ευτυχώς άλλαξα γιατρό και μου έκανε σαλπιγγογραφια και είδαμε τους πολύποδες και μετά τους αφαίρεσα ..και ευτυχώς έκανε και ο άντρας μου πιο εξειδικευμένες εξετάσεις σπέρματος και είδαμε τις κιρσοκοιλες του...γιατί τα απλά σπερμοδιαγραμματα έδειχναν τέλεια...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Ιιιιιιιιι γρήγορα πιπέρι στο στομαααααα. Αχ πόσο θα ευχςριστηθω να μείνεις έγκυος αυτόν τον μήνα και να σε αρπάξω από την κοτσίδα μετά και να σε φερω δύο σβούρες...αααχχχ ποσοοοοοοο😻

Χαχαχα δεν είχα επαφες εγω μωρέ με το μωρο ήμουν τόσο κουρασμένη που δεν είχα κουράγιο καθόλου ασε που θέλω να πάω βγάλω και τον φρονυμιτη μου πρώτα και μετά ας έρθει ακόμα δεν είμαι έτοιμη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα δεν είχα επαφες εγω μωρέ με το μωρο ήμουν τόσο κουρασμένη που δεν είχα κουράγιο καθόλου ασε που θέλω να πάω βγάλω και τον φρονυμιτη μου πρώτα και μετά ας έρθει ακόμα δεν είμαι έτοιμη 😂

....τέλος πάντων θα σωπάσω δεύτερη φορά σήμερα!!! Χαχαχαχχαχχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έτσι τρελή φαγούρα είχα και εγω στο στήθος, στην πλάτη και στην κοιλιά  στην εγκυμοσύνη αλλα ημουν 2- 2,5 μηνών τότε δεν μου είχε αρχίσει από τόσο νωρίς.. βάλε καμια κρέμα ίσως πεπανθολ εγω είχα βαλει και φενιστιλ 

Και εγώ αυτό διάβασα οτι συμβαίνει στην 6-8η εβδομάδα για αυτό δεν το συνδεσα, μην σου πω αγχωθηκα οτι ειναι τίποτα άλλο. Εβαλα πεπανθολ που είχα στο σπίτι και με ανακούφισε λίγο χθές. Το προβλήμα είναι στη δουλειά 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Μάλλον το μπερδευει η ωορρηξία με την περίοδο. Καλύτερα βάλτο σε μια σημείωση να υπάρχει, και όχι σαν πραγματική ωορρηξία.

Κυρία μου πώς είστε σήμερα? Κραγιονακι και γεια σας? Η είστε καλύτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω! Αυτό που καταλάβαμε και εγώ κ ο άντρας μου που το συζητήσαμε δυστυχώς εφόσον φύγαμε, είναι ότι είπε πως όχι μόνο δεν είναι κακό, αλλά είναι και καλό. Τι να πω;;; Μήπως μιλούσε για ενδεχόμενη εξωσωματική ότι θα ήταν βοηθητικό; Δεν έχω ιδέα και γενικά έχω μπερδευτεί παρά πολύ γιατί ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Επίσης, δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, νιώθω πως κανείς δεν ασχολείται σε βάθος μαζί μας και μας θεωρεί χάσιμο χρόνου λόγω ηλικίας.. συγκεκριμένα δυο φορές μας είπαν φράσεις τύπου τι ήρθατε να κάνετε…με ευγενικό τρόπο φυσικά, παρόλο που έχω και εγώ τα θεματάκια μου και το σπερμοδιαγραμμα δεν ήταν καλό! Δεν ξέρω έχω κουραστεί και μετά την επέμβαση δεν ξανά πάω σε γιατρό για 6 μήνες τουλάχιστον 😝

Κοίτα αυτό μου το είχε πει και μένα κάποια στιγμή όταν είδε μικρές μικρές κυστουλες οτι ειναι πολύ καλό,,αλλά επειδή με ενδιέφερε μόνο η ενδομητριωση που έχω δεν ασχολήθηκα και πολύ. Εγώ στη θέση σου θα έκλεινα ένα ραντεβού. 

Το είχα πει και εγώ πολλές φορές οτι δεν ξαναπαω σε γιατρούς, είχα κουραστεί πολύ να ακούω διάφορα και να μην μου δίνουν σημασία. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Ώσπου είπα δουλειά τους είναι θα τους τρελαίνω στις ερωτήσεις και είναι υποχρεωμένοι να απαντούν! Πλεον μια φορά τον μήνα είμαι εκεί, μου έριξε και εμένα κάτι"τι να σας πω τώρα τα ίδια;" Ναι! τα ίδια του είπα αλλά πιο αναλυτικά, ξανά και ξανά 🤣

Παρε το χρόνο σου να ηρεμήσεις, και κατέληξε μόνο σε ένα γιατρό αυτή είναι η γνώμη μου♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly @marinaP ευχαριστώ βρε κορίτσια γιατί έλεγα μήπως είναι ιδέα μας, αλλά μάλλον συνηθίζουν να φέρονται έτσι και ας τους δίνεις τα ωραία και ζεστά λεφτά σου 😡😡🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

@Girly @marinaP ευχαριστώ βρε κορίτσια γιατί έλεγα μήπως είναι ιδέα μας, αλλά μάλλον συνηθίζουν να φέρονται έτσι και ας τους δίνεις τα ωραία και ζεστά λεφτά σου 😡😡🤣🤣🤣 

Οχι κορίτσι Μ δεν είσαι μόνη σ♥️ πιστεύω όλες μας έχουμε πέσει σε γιατρούς που το μόνο που ήθελαν ηταν το χρήμα. Και εσύ βέβαια μην σταματήσεις να ρωτάς οτι μα οτι θέλεις.αυτη είναι η δουλειά τους είναι υποχρεωμένοι να απαντούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Οχι κορίτσι Μ δεν είσαι μόνη σ♥️ πιστεύω όλες μας έχουμε πέσει σε γιατρούς που το μόνο που ήθελαν ηταν το χρήμα. Και εσύ βέβαια μην σταματήσεις να ρωτάς οτι μα οτι θέλεις.αυτη είναι η δουλειά τους είναι υποχρεωμένοι να απαντούν!

Πάντως τώρα μεταξύ μας, σε κάποια πράγματα όχι ιατρικής φύσης φυσικά, έχω περισσότερη εμπιστοσύνη σε εμάς εδώ που τα ζούμε και ανταλλάσουμε απόψεις τόοοσες πολλές κοπέλες! 😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κυρία μου πώς είστε σήμερα? Κραγιονακι και γεια σας? Η είστε καλύτερα?

Καλύτερα σήμερα, σε ευχαριστώ ❤️ ❤️ Μου φαίνεται αιώνας μεχρι τη Δευτέρα που έχω το ραντεβού.. Και ενώ κιλά δεν εχω πάρει καθόλου, η κοιλιά μου την τελευταία εβδομάδα έχει κάνει ενα φουσκωματάκι.. Εντάξει, ξερω 10η εβδομάδα είναι νωρίς να δω κοιλίτσα, αλλά προσπαθώ από κάπου να πιαστώ ότι όλα είναι καλα. Σε λίγο θα αρχίζω να φαντάζομαι και κλωτσιές, και στο τέλος θα σας γράφω απο το Δαφνί 🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλύτερα σήμερα, σε ευχαριστώ ❤️ ❤️ Μου φαίνεται αιώνας μεχρι τη Δευτέρα που έχω το ραντεβού.. Και ενώ κιλά δεν εχω πάρει καθόλου, η κοιλιά μου την τελευταία εβδομάδα έχει κάνει ενα φουσκωματάκι.. Εντάξει, ξερω 10η εβδομάδα είναι νωρίς να δω κοιλίτσα, αλλά προσπαθώ από κάπου να πιαστώ ότι όλα είναι καλα. Σε λίγο θα αρχίζω να φαντάζομαι και κλωτσιές, και στο τέλος θα σας γράφω απο το Δαφνί 🤪🤪

Χαχαχαχαχ εγώ πάλι είχα κοιλιά από πολυυυ νωρίς και στο τέλος ο κόσμος αναρωτιόταν πόσα μωρά έχω εκεί μέσα...εγώ πάλι τους απαντούσα ότι έχει μεγάλη τσουτσου το μωρό μου και γιναυτο έχω τέτοια κοιλιά ..και εκεί σταματουσαν κάθε είδους σχόλια! Χαχαχα οπότε ναι μπορεί φυσικά να έχεις αρχίσει να έχεις ένα φουσκώματακι! Τι ωραία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Πάντως τώρα μεταξύ μας, σε κάποια πράγματα όχι ιατρικής φύσης φυσικά, έχω περισσότερη εμπιστοσύνη σε εμάς εδώ που τα ζούμε και ανταλλάσουμε απόψεις τόοοσες πολλές κοπέλες! 😜 

Γιατί όχι ιατρικής φύσης??δεν έχουμε τελειώσει όλες με άριστα ιατρική φορουμολογια???εγώ με άριστα τελείωσα πάντως αν και εμπλουτίζω τις γνώσεις μου και από ξένα φόρουμ ..κάνω δλδ και μεταπτυχιακο στο αντικείμενο!! Χαχαχαχχ 

Πάντως και γω όντως εμπιστεύομαι τα κορίτσια εδώ. Τόσα πολλά άτομα με τόσες εμπειρίες να μοιραστούν δεν είναι λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χαχαχαχαχ εγώ πάλι είχα κοιλιά από πολυυυ νωρίς και στο τέλος ο κόσμος αναρωτιόταν πόσα μωρά έχω εκεί μέσα...εγώ πάλι τους απαντούσα ότι έχει μεγάλη τσουτσου το μωρό μου και γιναυτο έχω τέτοια κοιλιά ..και εκεί σταματουσαν κάθε είδους σχόλια! Χαχαχα οπότε ναι μπορεί φυσικά να έχεις αρχίσει να έχεις ένα φουσκώματακι! Τι ωραία!!!!

Μα αν ειναι δυνατον!!! Δεν εχει κοιλια μια γυναικα "που ειναι η κοιλια σου;;;" , έχει μεγάλη κοιλιά " γιατί έχεις τόσο μεγάλη κοιλιά;;" Εεεεε αϊ σιχτίρ πια με την αδιακρισία 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elli13 είπε:

Μα αν ειναι δυνατον!!! Δεν εχει κοιλια μια γυναικα "που ειναι η κοιλια σου;;;" , έχει μεγάλη κοιλιά " γιατί έχεις τόσο μεγάλη κοιλιά;;" Εεεεε αϊ σιχτίρ πια με την αδιακρισία 😂

Ε ναι πια!!! Με όλα να ασχοληθούν και σε όλα να έχουν κάτι να πουν! Η κουμπαρα μου είχε μια παααρα πολύ μικρή κοιλίτσα και ένιωθε τόσο μα τόσο άσχημα όταν της έλεγαν ΟΛΟΙ μα καλά που είναι η κοιλιά σου?? Σίγουρα έχεις μωράκι η παραεφαγες? Και τέτοιους είδους ανεπίτρεπτα σχόλια...τραγικό ειλικρινα..αφού στη δεύτερη εγκυμοσύνη της αγχωνοταν από την αρχή αν θα έχει κοιλιά όπως στη πρώτη η αν θα φαίνεται περισσότερο...δε έφτανε το άγχος μέχρι να μείνει έγκυος, να έχει μετά και το άγχος να είναι και μεγάλη η κοιλιά ... Βρε άι στον κόρακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 7 μέρες πριν την περίοδο και είναι η πρώτη φορά που την περιμένω ανυπόμονα, για να τελειώνω και με την επεμβασουλα μου! Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με μπέρδεψε παρά πολύ μετά την τελευταία επίσκεψη στον γιατρό. Να σημειώσω πως τους 3 τελευταίους μήνες έχω πάει σε δυο διαφορετικούς γιατρούς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής (για δεύτερη γνώμη). Ο ένας μου είπε πως έχω πολυκυστικη εικόνα και το έθεσε σαν μικρό πρόβλημα και ο άλλος συμφώνησε με την εικόνα αλλά μου είπε πως είναι ευνοϊκό (;;) λόγω του ότι δεν συνοδεύεται και από το σύνδρομο. Πως μπορεί να ευνοεί κάτι τέτοιο ρε κορίτσια;;; Κανονικά ξέρω πως θα έπρεπε να τον ρωτήσω, αλλά πάνω στον πανικό μας, με ερωτήσεις κλπ εκείνη την ώρα δεν το έκανα. 

Οι γυναίκες που έχουν πολυκυστικες συνήθως στην εξωσωματική παίρνουν μεγάλο αριθμό ωαρίων με τη διέγερση, οπότε έχουν κ μεγαλύτερες πιθανότητες για περισσότερα έμβρυα, πιστεύω ότι αυτό εννοούσε ο γιατρός 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Και εγώ αυτό διάβασα οτι συμβαίνει στην 6-8η εβδομάδα για αυτό δεν το συνδεσα, μην σου πω αγχωθηκα οτι ειναι τίποτα άλλο. Εβαλα πεπανθολ που είχα στο σπίτι και με ανακούφισε λίγο χθές. Το προβλήμα είναι στη δουλειά 🤣 

Εγώ έχω λιγη φαγούρα στις θηλές και πριν την περίοδο, αλλά πριν την θετική μου χοριακη είχα πολλή φαγούρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω! Αυτό που καταλάβαμε και εγώ κ ο άντρας μου που το συζητήσαμε δυστυχώς εφόσον φύγαμε, είναι ότι είπε πως όχι μόνο δεν είναι κακό, αλλά είναι και καλό. Τι να πω;;; Μήπως μιλούσε για ενδεχόμενη εξωσωματική ότι θα ήταν βοηθητικό; Δεν έχω ιδέα και γενικά έχω μπερδευτεί παρά πολύ γιατί ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του. Επίσης, δεν ξέρω πως να το εξηγήσω, νιώθω πως κανείς δεν ασχολείται σε βάθος μαζί μας και μας θεωρεί χάσιμο χρόνου λόγω ηλικίας.. συγκεκριμένα δυο φορές μας είπαν φράσεις τύπου τι ήρθατε να κάνετε…με ευγενικό τρόπο φυσικά, παρόλο που έχω και εγώ τα θεματάκια μου και το σπερμοδιαγραμμα δεν ήταν καλό! Δεν ξέρω έχω κουραστεί και μετά την επέμβαση δεν ξανά πάω σε γιατρό για 6 μήνες τουλάχιστον 😝

Να σου πω κι εγώ τι πιστεύω ότι εννοεί. Αυτές οι κυστουλες δεν είναι κύστες από αυτές που δημιουργούν προβλήματα (αυτές που τις αφαιρούμε), είναι ωοθυλακια. Είναι δηλαδή δυνητικά ωάρια Αν πάτε ειδικά σε υποβοηθούμενη αυτά θα μεγαλώσουν και αυξάνουν τις πιθανότητες να δώσουν πολλά πολλά ωάρια. Αν είχες το σύνδρομο θα είχες και ορμονική διαταραχή, οπότε παρότι οι ωοθήκες σου είναι γεμάτες θα έχανες ωορρηξίες και σε κύκλους δε θα ωριμαζαν ωοθυλακια. Όταν ήμουν μικρή κι εμένα μου είχε πει ένας γιατρός ότι έχω εικόνα πολυκυστικων. Εμένα αυτό μου είχε γίνει εμμονή ότι θα δυσκολευτώ να κάνω παιδιά και με είχε στρεσάρει από 20 χρονών γιατί πάντα ήθελα κάποτε να κάνω παιδάκι, αλλά σίγουρα όχι τοτε. Ο γιατρός που έχω τώρα που πάω 7 χρόνια μου είπε ότι έχω απλά πλούσιες ωοθήκες με πολλά ωοθυλακια σε κάθε κύκλο που ανυπομουν να γίνουν μωράκια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Gif-e είπε:

Οι γυναίκες που έχουν πολυκυστικες συνήθως στην εξωσωματική παίρνουν μεγάλο αριθμό ωαρίων με τη διέγερση, οπότε έχουν κ μεγαλύτερες πιθανότητες για περισσότερα έμβρυα, πιστεύω ότι αυτό εννοούσε ο γιατρός 

Εγώ έχω λιγη φαγούρα στις θηλές και πριν την περίοδο, αλλά πριν την θετική μου χοριακη είχα πολλή φαγούρα!

Η αλήθεια έχω φαγούρα περισσότερο στην δεξιά, η αριστερή που και πού  αλλά υποφερτή. Ξεκίνησε την περασμένη βδομάδα αλλα για 1 μέρα και κόπηκε. Από χθές με έχει τρελάνει. Θα δείξει σε 5 μέρες 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...