Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ που με ρωτάς. Έκανα έναν κύκλο, πήρα μόνο ένα ωάριο και το έχω κατάψυξη. Θα κάνω και άλλους ώστε να μαζεψω τουλάχιστον 2-3 εμβρυακια και να κάνω εμβρυομεταφορα. Θα φτάσουμε καλοκαίρι από ό,τι βλέπω. Ελπίζω στο τέλος να πάνε όλα καλά. 

 

Λοιπόν κάποιες βλέπω αντιδράτε με τη συμβουλή που σας έδωσα. Δεν σας κατακρίνω. Προφανώς εδώ είναι ένα ασφαλές μέρος για να λέμε τους προβληματισμούς και να μοιραζόμαστε τα άγχη μας αλλά όχι για να βλέπουμε γραμμές που δεν υπάρχουν και να χαϊδεύουμε αυτάκια. Τις τελευταίες μέρες είναι υπερβολικά όλα αυτά και βλέπω την απογοήτευση σας μετά από αρνητικές χοριακες ή αρνητικά 2 + 3 + 4 τεστ μια εβδομάδα πριν την περίοδο. Δεν είναι λογικό λοιπόν να ψάχνουμε για ανεβασμένη χοριακη άρα θετικό τεστ τόσο σύντομα μετά την ωορρηξία. Δεν γίνεται, η βιολογία δεν το προβλέπει. Σε κάποιες περιπτώσεις που βγαίνουν αχνά θετικά νωρίτερα από την καθυστέρηση ενδεχόμενως να προκύπτουν από ωοηξια και σύλληψη και έμφυτευση που σε εκείνο τον κύκλο έγινε νωρίτερα από το αναμενόμενο. 

Σας καταλαβαίνω, είναι μεγάλη η λαχτάρα για παιδί αλλά δεν τελειώνει εκεί η αξία μας σαν γυναίκες. Αλίμονο αν το άγχος μας μας κάνει παράλογες. Εκτός αν κάποια έχει μεγάλα ψυχικά αποθέματα και κρατιέται από αυτή τη συνεχή αγωνία. 

Ζητώ συγνώμη αν λέω αλήθειες που πονάνε. Είμαστε εδώ για τον ίδιο λόγο. Και δεν το λέω με κακία, με αγαπη το λέω γιατί το άγχος δεν σταματάει πραγματικά ποτέ! ❤️🖤

Κοριτσι μου Ευχομαι όλα να πάνε κατευχην ‘καταλαβαίνω την αγωνία σου να παμε όλα πιο γρήγορα αλλα καλύτερα να γινει σωστα και ας καθυστερήσεις λιγο !!! Να δώσεις όμορφα ωραία ζουμπουρλουδικα ωαριακια!!! Να γίνεις χαμουλης μετα!!! 
τον ξέρω τον δρομο της εξωσωματικής απο την αδερφή μου … θελει υπομονή αλλα το αποτελέσματα μετα θα σε αποζημειωσει με το μεγαλύτερο θαύμα !!! Σου Ευχομαι τα καλύτερα πραγματικά !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Χαχαχ ναι ναι άλλο τόσο όμορφα ηταν και τον προηγούμενο μήνα και τι να σου πω 🤣 Κυριακή είπα να κανω το πρώτο τέστ, θα ειμαι 3 μέρες πριιιν. Αν και εχω 10 τεστακια 😁😁😁 κρίμα δεν είναι να περιμένουν;🤣🤣

Λοιπόν Μαρίνα μου εσύ πρέπει να είσαι έγκυος 🤰🤰🤰!!! Εσύ πρέπει να κάνεις την αρχή για τις υπόλοιπες!!! Κανόνισε ΕΕ?? Περιμένω θετικό τεστ από σένα 😁😁😁 

Δεν ξέρω για τις υπόλοιπες αλλά εσύ θα έχεις θετικό τεστ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evg93 είπε:

Εντομεταξυ τα δικά μου μηνύματα δεν εμφανίζονται 🤔 γιατί ;

Είσαι νέο μέλος κορίτσι μου γιαυτο. Γράψε μηνύματα και κάποια στιγμή θα εμφανίζονται αμέσως☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Χαχαχ ναι ναι άλλο τόσο όμορφα ηταν και τον προηγούμενο μήνα και τι να σου πω 🤣 Κυριακή είπα να κανω το πρώτο τέστ, θα ειμαι 3 μέρες πριιιν. Αν και εχω 10 τεστακια 😁😁😁 κρίμα δεν είναι να περιμένουν;🤣🤣

Περιμένουμε με ανυπομονησία❤️❤️❤️❤️🙏🫶🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια... Εκανα πριν λίγο τεστ πάλι αρνητικό την 16η ημέρα!!! 🙄 Ούτε της ωορρηξίας δεν θέλει να βγει θετικό 😂😂😂😂 

 

Μήπως αργησει αυτή τη φορά κορίτσι μου η ωορρηξια σου μην πέφτεις 🫶 έχεις σταθερό κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Λοιπόν Μαρίνα μου εσύ πρέπει να είσαι έγκυος 🤰🤰🤰!!! Εσύ πρέπει να κάνεις την αρχή για τις υπόλοιπες!!! Κανόνισε ΕΕ?? Περιμένω θετικό τεστ από σένα 😁😁😁 

Δεν ξέρω για τις υπόλοιπες αλλά εσύ θα έχεις θετικό τεστ!!! 

Αχ μακάρι κοριτσάκια μουυυυυ!  Τι να πω, είπα θα αντέξω μέχρι τη Δευτέρα αν και έχω της home test που δεν δείχνουν πάντα πριν την καθυστέρηση και σκέφτομαι μήπως προσγειωθω απότομα... Από την άλλη 10 τεστακια έχω κ δεν ξέρω πως κρατιεμαιιιι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Evg93 είπε:

Άρα αναμένουμε μαζί . Εύχομαι να έχουμε θετικά αποτελέσματα ❤️

Βάλτε κι εμένα μαζί στην ομάδα! Περιμένω περίοδο την Κυριακή 26/3! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου και να γραφετε δεν έχω ασφάλεια όποτε αναγκαστικά θα την πληρώσω😔

Στο λέω εμπειρικά λόγω εργασίας μου δουλεύει στο χορό υγείας  ότι μπορείς να βρεις έναν γιατρό σε δημόσιο φορέα να σου την γράψει και να την εκτέλεσεις πάλι σε δημόσιο φορέα την σαλπιγγογραφία αν σε ενδιαφέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αχ μακάρι κοριτσάκια μουυυυυ!  Τι να πω, είπα θα αντέξω μέχρι τη Δευτέρα αν και έχω της home test που δεν δείχνουν πάντα πριν την καθυστέρηση και σκέφτομαι μήπως προσγειωθω απότομα... Από την άλλη 10 τεστακια έχω κ δεν ξέρω πως κρατιεμαιιιι 

Όσο μπορείς κρατήσου γτ είναι νωρίς να δειξει κάτι και τα τεστ αυτά λένε ότι δεν δείχνουν😏 κάνε υπομονουλα ❤️❤️❤️🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια... Εκανα πριν λίγο τεστ πάλι αρνητικό την 16η ημέρα!!! 🙄 Ούτε της ωορρηξίας δεν θέλει να βγει θετικό 😂😂😂😂 

 

Μήπως απλά αυτή τη φορά κανεις ωορηξιαία αλλά η ορμόνη είναι σε χαμηλό επίπεδο και γι’ αυτό δεν την ανιχνεύει; Μου το είχε πει ο γυναικολόγος μου εμένα ότι κάθε φορά δεν είναι ίδιος στο ίδιο επίπεδο ποιοτικά  η ωορηξια   Δηλαδή μπορεί κάποιο μηνΑ να ειναι αρκετά καλή οπότε η ορμόνη είναι αρκετά αυξημένη και μπορεί κάποιον άλλο μήνα να είναι πιο χαμηλή ποιοτικά οπότε η ορμόνη σου να είναι σε χαμηλό επίπεδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efakii είπε:

Στο λέω εμπειρικά λόγω εργασίας μου δουλεύει στο χορό υγείας  ότι μπορείς να βρεις έναν γιατρό σε δημόσιο φορέα να σου την γράψει και να την εκτέλεσεις πάλι σε δημόσιο φορέα την σαλπιγγογραφία αν σε ενδιαφέρει.

Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ να πάω σε ιδιωτικό και να τελειώνω να μη τρέχω να βρω γιατρό κτλ σίγουρα είναι πολλα τα λεφτά αλλά τι να κάνουμε θα το παλέψουμε! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αχ μακάρι κοριτσάκια μουυυυυ!  Τι να πω, είπα θα αντέξω μέχρι τη Δευτέρα αν και έχω της home test που δεν δείχνουν πάντα πριν την καθυστέρηση και σκέφτομαι μήπως προσγειωθω απότομα... Από την άλλη 10 τεστακια έχω κ δεν ξέρω πως κρατιεμαιιιι 

Εγω πήγα για εμπορεύτηκα σημερα απο online φαρμακείο… 4 early … θα κρατηθώ μεχρι το Σάββατο λεω…. 😋😋😋 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Εγω πήγα για εμπορεύτηκα σημερα απο online φαρμακείο… 4 early … θα κρατηθώ μεχρι το Σάββατο λεω…. 😋😋😋 

Ααααααα εγώ αν πάω τώρα και πάρω,θα τα ξεκινήσω από αύριο 🤣 άντε περιμένουμε το Σάββατοοοοοο και Κυριακή θα κανω και εγώ! Σαββατοκύριακο φωτιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου και να γραφετε δεν έχω ασφάλεια όποτε αναγκαστικά θα την πληρώσω😔

Οποτε στη θέση σου 6α προτιμούσα αφρό.  Έκανα και δεν ένιωσα τίποτα άαααα ούτε χάπι είχα πάρει ούτε τίποτα ένιωσα σαν πως να το πω χωρίς να ακουστεί κάπως. Όταν ο άντρας τελειώνει και νιώθεις μέσα υγρό. Αυτό που πόνο δεν το λες ούτε ενοχλήσει απλά ήξερα ότι πέρασε . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Μήπως απλά αυτή τη φορά κανεις ωορηξιαία αλλά η ορμόνη είναι σε χαμηλό επίπεδο και γι’ αυτό δεν την ανιχνεύει; Μου το είχε πει ο γυναικολόγος μου εμένα ότι κάθε φορά δεν είναι ίδιος στο ίδιο επίπεδο ποιοτικά  η ωορηξια   Δηλαδή μπορεί κάποιο μηνΑ να ειναι αρκετά καλή οπότε η ορμόνη είναι αρκετά αυξημένη και μπορεί κάποιον άλλο μήνα να είναι πιο χαμηλή ποιοτικά οπότε η ορμόνη σου να είναι σε χαμηλό επίπεδο. 

Οοοχιιι ρε συ μην μου λες τέτοια και περιμένω να βγει θετικό για να έχουμε επαφές!!! Μην με τρελαίνεις τώρα 🙄🙄🙄😭😭😭😭 εμένα οπότε τα έχω κάνει αυτά βγάζει φατσουλα κάποια στιγμή... Δεν έχω σταθερό απόλυτα κύκλο.. Από 29 έως 35 ημέρες κανει νερά... Τους τελευταίους 3 μήνες μόνο ήταν σταθερά 29 ημέρες.. Άρα μπορεί να αργήσει λίγο ναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Οοοχιιι ρε συ μην μου λες τέτοια και περιμένω να βγει θετικό για να έχουμε επαφές!!! Μην με τρελαίνεις τώρα 🙄🙄🙄😭😭😭😭 εμένα οπότε τα έχω κάνει αυτά βγάζει φατσουλα κάποια στιγμή... Δεν έχω σταθερό απόλυτα κύκλο.. Από 29 έως 35 ημέρες κανει νερά... Τους τελευταίους 3 μήνες μόνο ήταν σταθερά 29 ημέρες.. Άρα μπορεί να αργήσει λίγο ναι... 

Κορίτσι μου και εγώ τον προηγούμενο μήνα εκανα ωορρηξία στην 28η μέρα του κύκλου! Βέβαια έχω μεγάλο κύκλο όποτε γίνεται ωορρηξία από την δεξιά ωοθήκη. Αλλά και παλι στο λεω για να συνεχίσεις τα τεστακια σου, όμως να έχεις και τις επαφές σου, μην περιμένεις να βγεί το θετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βοήθεια!!!!! Εκπέμπω ΣΟΣ!!!! Με έχει ταράξει στη φαγούρα το στήθος,και ειδικά στις θηλές. Τι είναι αυτό το πράγμα;; Έφυγε για λίγες μέρες και απόψε έχω τρελαθεί. Αν υπάρχει κάποια κοπέλα που το έχει περάσει,αν υπάρχει κάτι που την ανακούφισε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Έλα κορίτσι μου, ναι είμαι 8 μέρες από το θετικό ...  Εγώ έχω πόνο στο στήθος πιο πολύ στις θηλές από την προηγούμενη εβδομάδα! Από το Σάββατο που εκανα εμετό μέχρι και σήμερα έχω ναυτίες και ιδιαίτερα τα πρωινά. Σήμερα είχα πάρει μαζι στη δουλειά αβοκάντο (τα λατρεύω) και μόλις έφαγα ένα κομμάτι πραγματικά ήθελα να το ξερασω συγγνώμη για τις λεπτομέρειες 🤣🤣όπως το πήρα μαζι μου το έφερα πίσω στο σπίτι. Δεν ξέρω...οι γενικές που εκανα βγήκαν όλες σούπερ 🤷

Από συμπτώματα αυτά και κατι τσιμπηματακια αραιά και πού τα οποία είχα και στους προηγούμενους μήνες πριν την αναμενόμενη 

Κάλε εσυ είσαι έγκυος και δν το ξέρεις 🥰🥰🥰🥰 άντε άντε κάνε την αρχή και μόλις βγει το θετικό τεστακι να σκορπίσεις και εσυ λίγο μπεμπεδοσκονη ν καλυφτούμε κ εμείς!!!! 
εμεις κορίτσια από σήμερα ξανά ξεκινάμε προσπάθειες, τελείωσε η περίοδος και βουρ!!! 
Μπήκα στη γνωστή εφαρμογή που έχουμε όλες γ την περίοδο για να σημείωσε την επαφή μας και είδα πως αυτόν τον μήνα δν μ έχει καθόλου τις γόνιμες μέρες 

δειτε τι μ γράφει!!!! 40 μέρες γ την ωορρηξία ! 😳😳😳😳😳 

λες κ με άκουσε που είπα πως αυτόν τον μήνα δν θ κοιτάξω τίποτα και μόνο θ κάνουμε μέρα παρά μέρα μέχρι την περίοδο !!!! 

2A662E08-BA4A-4DE6-A545-73A6DBAD2D24.png

716D2D3F-8E47-45D8-9434-3E3BFBE4A12C.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κάλε εσυ είσαι έγκυος και δν το ξέρεις 🥰🥰🥰🥰 άντε άντε κάνε την αρχή και μόλις βγει το θετικό τεστακι να σκορπίσεις και εσυ λίγο μπεμπεδοσκονη ν καλυφτούμε κ εμείς!!!! 
εμεις κορίτσια από σήμερα ξανά ξεκινάμε προσπάθειες, τελείωσε η περίοδος και βουρ!!! 
Μπήκα στη γνωστή εφαρμογή που έχουμε όλες γ την περίοδο για να σημείωσε την επαφή μας και είδα πως αυτόν τον μήνα δν μ έχει καθόλου τις γόνιμες μέρες 

δειτε τι μ γράφει!!!! 40 μέρες γ την ωορρηξία ! 😳😳😳😳😳 

λες κ με άκουσε που είπα πως αυτόν τον μήνα δν θ κοιτάξω τίποτα και μόνο θ κάνουμε μέρα παρά μέρα μέχρι την περίοδο !!!! 

2A662E08-BA4A-4DE6-A545-73A6DBAD2D24.png

716D2D3F-8E47-45D8-9434-3E3BFBE4A12C.png

Καλημέρα κορίτσι μου! Το πρόγραμμα λογικά στο βγάζει με βάση τα δεδομένα που έδωσες, πόσες μέρες είναι ο κύκλος σ. Και εγώ το είχα πάθει οταν είχα κανείς 40 μέρες να μου έρθει περίοδος. Εσύ άρχισε τεστακια ωορρηξίας και άσε το λεει αυτό, Πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου, θυμισε μου έχεις σταθερό κύκλο; ;  Screenshot_2023-03-23-08-21-36-103_com.popularapp.periodcalendar.thumb.jpg.649665a782873a74e62099951a42cbb2.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! 7 μέρες πριν την περίοδο και είναι η πρώτη φορά που την περιμένω ανυπόμονα, για να τελειώνω και με την επεμβασουλα μου! Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με μπέρδεψε παρά πολύ μετά την τελευταία επίσκεψη στον γιατρό. Να σημειώσω πως τους 3 τελευταίους μήνες έχω πάει σε δυο διαφορετικούς γιατρούς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής (για δεύτερη γνώμη). Ο ένας μου είπε πως έχω πολυκυστικη εικόνα και το έθεσε σαν μικρό πρόβλημα και ο άλλος συμφώνησε με την εικόνα αλλά μου είπε πως είναι ευνοϊκό (;;) λόγω του ότι δεν συνοδεύεται και από το σύνδρομο. Πως μπορεί να ευνοεί κάτι τέτοιο ρε κορίτσια;;; Κανονικά ξέρω πως θα έπρεπε να τον ρωτήσω, αλλά πάνω στον πανικό μας, με ερωτήσεις κλπ εκείνη την ώρα δεν το έκανα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα 

Ε τώρα να πω ..πόσο να κρατηθώ για να μη φωνάξω συγχαρητήρια στην @marinaP???? Πόσο πιαααα????? Άντε δε φωνάζω τίποτα ,από μέσα μου όμως ....

@Rena92,μήπως εννοούσε ότι είναι ευνοϊκό που φάνηκε κάτι τέτοιο τώρα και θα είναι εύκολο στην επεμβασουλα να το διαλευκάνουν?? Δε ξέρω και γω,υποθέσεις κάνω φυσικά...

@Kate1992, δε το έχω ξαναδεί γιατί δε μου έτυχε να έχω τόσο μεγάλο κύκλο ποτέ...μάλλον η εφαρμογή σας λέει κομψά ότι αυτόν τον μήνα θα δουλέψετε υπερερωριες απόλαυσης!!! 

Οι υπόλοιπες τι κανετε κοριτσιαμου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kate1992 είπε:

Κάλε εσυ είσαι έγκυος και δν το ξέρεις 🥰🥰🥰🥰 άντε άντε κάνε την αρχή και μόλις βγει το θετικό τεστακι να σκορπίσεις και εσυ λίγο μπεμπεδοσκονη ν καλυφτούμε κ εμείς!!!! 
εμεις κορίτσια από σήμερα ξανά ξεκινάμε προσπάθειες, τελείωσε η περίοδος και βουρ!!! 
Μπήκα στη γνωστή εφαρμογή που έχουμε όλες γ την περίοδο για να σημείωσε την επαφή μας και είδα πως αυτόν τον μήνα δν μ έχει καθόλου τις γόνιμες μέρες 

δειτε τι μ γράφει!!!! 40 μέρες γ την ωορρηξία ! 😳😳😳😳😳 

λες κ με άκουσε που είπα πως αυτόν τον μήνα δν θ κοιτάξω τίποτα και μόνο θ κάνουμε μέρα παρά μέρα μέχρι την περίοδο !!!! 

2A662E08-BA4A-4DE6-A545-73A6DBAD2D24.png

716D2D3F-8E47-45D8-9434-3E3BFBE4A12C.png

Καλημέρα κορίτσια 

εχω και εγω το ίδιο πρόγραμμα επειδή την τελευταία φορά μου ήρθε η περιοδος στης 44 μερες έκανα ωορρηξία 30 η μέρα του κύκλου(είχα πολλά υγρά εκείνη την μέρα) συνήθως όταν κανείς ωορρηξία μετά από 14 μερες έρχεται η περιοδος 

Και το κρατάει ως δεδομένο το πρόγραμμα αυτο… τώρα ειμαι στην 21 μέρα του κύκλου μου και γραφει ωορρηξία σε 10 μερες δηλαδή στην 31 μέρα του κύκλου.. εγω όμως κατάλαβα αυτήν την φορά ωορρηξία 16 μέρα του κύκλου γιατί είχα υγρά την 18 η μέρα του κύκλου πήγα γυναικολόγο μου έκανε υπέρηχο και μου είπε πως ωορρηξία έκανα αρα μάλλον την κατάλαβα σωστά.. θα φανεί τώρα υπολογίζω δηλαδή σε 10 μερες περίπου από σήμερα θα μου έρθει η περιοδος 

Αρα το πρόγραμμα μην το δίνεις σημασία καθόλου γιατί αυτο αλλάζει ανάλογα με τα δεδομένα που του δίνεις και σε μπερδεύει πιο πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Έλα κορίτσι μου, ναι είμαι 8 μέρες από το θετικό ...  Εγώ έχω πόνο στο στήθος πιο πολύ στις θηλές από την προηγούμενη εβδομάδα! Από το Σάββατο που εκανα εμετό μέχρι και σήμερα έχω ναυτίες και ιδιαίτερα τα πρωινά. Σήμερα είχα πάρει μαζι στη δουλειά αβοκάντο (τα λατρεύω) και μόλις έφαγα ένα κομμάτι πραγματικά ήθελα να το ξερασω συγγνώμη για τις λεπτομέρειες 🤣🤣όπως το πήρα μαζι μου το έφερα πίσω στο σπίτι. Δεν ξέρω...οι γενικές που εκανα βγήκαν όλες σούπερ 🤷

Από συμπτώματα αυτά και κατι τσιμπηματακια αραιά και πού τα οποία είχα και στους προηγούμενους μήνες πριν την αναμενόμενη 

Κοριτσάκι μου εύχομαι να έρχεται το σπορακι σου κ αυτα όλα να είναι σημαδια🙏🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου πως ειστε; ρε κορίτσια σήμερα ξύπνησα με υγρά λευκά κρεμωδη συγγνώμη για την περιγραφή, τα έχω ξανά δει μερικές μέρες πριν μου έρθει περίοδος αλλά τώρα είναι πολλά και είμαι νωρίς! Σας έχει τύχει να ξεκινάνε από τόσο νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! 7 μέρες πριν την περίοδο και είναι η πρώτη φορά που την περιμένω ανυπόμονα, για να τελειώνω και με την επεμβασουλα μου! Ήθελα να ρωτήσω κάτι που με μπέρδεψε παρά πολύ μετά την τελευταία επίσκεψη στον γιατρό. Να σημειώσω πως τους 3 τελευταίους μήνες έχω πάει σε δυο διαφορετικούς γιατρούς υποβοηθούμενης αναπαραγωγής (για δεύτερη γνώμη). Ο ένας μου είπε πως έχω πολυκυστικη εικόνα και το έθεσε σαν μικρό πρόβλημα και ο άλλος συμφώνησε με την εικόνα αλλά μου είπε πως είναι ευνοϊκό (;;) λόγω του ότι δεν συνοδεύεται και από το σύνδρομο. Πως μπορεί να ευνοεί κάτι τέτοιο ρε κορίτσια;;; Κανονικά ξέρω πως θα έπρεπε να τον ρωτήσω, αλλά πάνω στον πανικό μας, με ερωτήσεις κλπ εκείνη την ώρα δεν το έκανα. 

Θα σου πω πώς το καταλαβαίνω εγώ κορίτσι μου,δεν σημαίνει ότι είναι και το σωστό, καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό. Ίσως εννοούσε ότι είναι ευνοϊκο το γεγονός ότι δεν είναι σύνδρομο πολυκυστικων. Είναι απλά πολλές κύστες οι οποίες μπορεί και να διαλυθούν από μόνες τους με τον καιρό. Έτσι έγινε και σε εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...