Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εύχομαι τελικά να πάνε όλα καλά 

Δυστηχως θα δεις ότι είναι πολύ συχνό φαίνομαι αυτό είχα και εγω μια βιοχιμικη

ακουσε τον γιατρό σου συνέχισε τα utrogestan και επλιζω να μας στείλεις μνμ και να έχει αναιβει η χοριακη 🙏

Μακάρι κορίτσια, βαθειά μέσα μου πιστεύω σε ένα μικρό θαύμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

@Rena92 κορίτσι μου εσείς πότε θα πάτε στον ουρολόγο για τα αποτελέσματα??

Πήγαμε χθες και μας είπε δυστυχώς ότι με αυτά τα αποτελέσματα είναι σχεδόν απίθανο να συμβεί φυσική σύλληψη τους επόμενους 3 μήνες, παρόλα αυτά να συνεχίσουμε τις προσπάθειες γιατί έχουν τύχει στο παρελθόν περιπτώσεις.. Βέβαια όταν του είπαμε πως αρρώστησε δυο φορές και δεδομένου ότι ήταν καλύτερο το πρώτο αποτέλεσμα, μας είπε ότι αυτός είναι ο λόγος για την ραγδαία αλλαγή και ότι με συνέχιση των βιταμινών σε 3 μήνες θα έχει βελτιωθεί. Του είπε όμως πως πρέπει να κάνει καρυοτυπο, ώστε να αποκλείσουμε δεδομένα. Τι να σου πω κορίτσι μου.. κλείσαμε τώρα και σε ειδικό υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και θα πάμε σε 1.5 βδομάδα να μας κατευθύνει και να προχωρήσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Αγαπημένες μου φίλες ... Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Το μωράκι είναι καλά, η καρδούλα του χτυπούσε, μας μέτρησε 6+5 που σημαίνει ότι έκανα ωορρηξία τη μέρα του θετικού τεστ. Δεν με έβαλε να ακούσω την καρδιά αλλά φαινόταν που παλλόταν. Επίσης μου είπε να κάνουμε μια συμφωνία.. να μου στείλει τους υπερηχους όταν με το καλό γεννήσω. Είναι πολύ καλός και ξέρω ότι το κάνει για να με προφυλάξει. Τη μέρα της αποξεσης μέχρι και αγκαλιά με πήρε γιατί είχα καταρρεύσει.  Αυτά τα νέα μας προς ώρας. 

Έφυγα, μπήκαμε με τον άντρα μου στο αμάξι και έβαλα τα κλαματα. Είχα τόση ένταση μαζεμένη και τόσο άγχος όλη μέρα. Λυπάμαι που δεν μπορώ να χαρώ ακόμα για αυτό το μωράκι...

Γλυκό μου πλάσμα, όλα θα πάνε καλά τώρα, στο χρωστάει η ζωή, πρέπει να το απολαύσεις το ταξίδι! Εύχομαι μόνο τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Και ΣΠΩ να έχεις μένεις έγκυος μια χαρά άρα το ένα πρόβλημα λύθηκε!! Το άλλο που είναι η χοριακή που έπεσε θα πρέπει να την επαναλάβεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται μπορεί με την προγεστερόνη να ξανά ανέβει και να είναι όλα μια χαρά!! Το θέμα είναι να αποβάλεις όλο αυτό το άγχος που έχεις γιατί νιώθω ότι είσαι φουλ άγχος συνέχεια!! Όλα θα γίνουν κορίτσι μου θα δεις!! Σιγά σιγά ένα ένα τα βήματα!!

Έχεις δίκιο μέσα σε έναν μήνα έχω δεχτεί τόση πολύ πληρόφορια που πνίγομαι στο άγχος. Πρέπει σίγουρα να το αποβάλω και να ξεκίνησω απο την α΄ρχη και χαλα΄ρη τώρα που ξέρω κιόλας ότι μπορώ να συλλ΄άβω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

@Girly κορίτσι μου εσύ όταν έμεινες έγκυος ενώ υπήρχε ακόμη η κιρσοκηλη, το σπερμοδιαγραμμα ήταν καλό;; 

Στη δική μας περίπτωση είχαμε πάρα πολλές ανώμαλες μορφές οι οποίες δεν γονιμοποιούν..επίσης είχαμε θέμα με την κινητικότητα..οπότε όχι το σπερμοδιαγραμμα δεν ήταν καλό...έκανε ο άντρας μου την θεραπεία με τα spermotrend  και αφού τελείωσε πήραμε την απόφαση να αποβεί το χειρουργείο γιατί σε λίγους μήνες θα γινόταν 30. Και ο γιατρός ( και αυτός και άλλοι που επισκέφθηκαμε ,γιατί πήγαμε σε αρκετούς) μας είπε ότι μέχρι 30 ετών έχει αποτέλεσμα η επέμβαση. Μετά τα 30 δεν υπάρχει λόγος να την κάνει..έτσι μπήκε στο χειρουργείο...και εγώ αναρωτιομουν πόσο αγυμναστη είμαι που λαχανιαζα ανεβαίνοντας σκάλες εκείνη τη μέρα...που να ξεραν ότι ήμουν ήδη έγκυος και μάλιστα πολύ!!

Οτι απορία έχετε εσύ η σύζυγος πες μου και θα σου απαντήσω σε ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Στη δική μας περίπτωση είχαμε πάρα πολλές ανώμαλες μορφές οι οποίες δεν γονιμοποιούν..επίσης είχαμε θέμα με την κινητικότητα..οπότε όχι το σπερμοδιαγραμμα δεν ήταν καλό...έκανε ο άντρας μου την θεραπεία με τα spermotrend  και αφού τελείωσε πήραμε την απόφαση να αποβεί το χειρουργείο γιατί σε λίγους μήνες θα γινόταν 30. Και ο γιατρός ( και αυτός και άλλοι που επισκέφθηκαμε ,γιατί πήγαμε σε αρκετούς) μας είπε ότι μέχρι 30 ετών έχει αποτέλεσμα η επέμβαση. Μετά τα 30 δεν υπάρχει λόγος να την κάνει..έτσι μπήκε στο χειρουργείο...και εγώ αναρωτιομουν πόσο αγυμναστη είμαι που λαχανιαζα ανεβαίνοντας σκάλες εκείνη τη μέρα...που να ξεραν ότι ήμουν ήδη έγκυος και μάλιστα πολύ!!

Οτι απορία έχετε εσύ η σύζυγος πες μου και θα σου απαντήσω σε ολα

Σ ευχαριστώ πολυυυ!! ❤️ Μακάρι να συμβεί και σε εμάς κ ας στεναχωρηθήκαμε τόσο! Προς το παρόν είπαμε πετάμε τα τεστ (ποια εγώ!!) και χαλαρώνουμε για ένα τρίμηνο, καθώς και ο καρυοτυπος θα αργήσει να βγει και απλά θα προγραμματίσουμε την δίκη μου υστεροσκοπηση, μήπως τελικά υπάρχει πολύποδας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Σ ευχαριστώ πολυυυ!! ❤️ Μακάρι να συμβεί και σε εμάς κ ας στεναχωρηθήκαμε τόσο! Προς το παρόν είπαμε πετάμε τα τεστ (ποια εγώ!!) και χαλαρώνουμε για ένα τρίμηνο, καθώς και ο καρυοτυπος θα αργήσει να βγει και απλά θα προγραμματίσουμε την δίκη μου υστεροσκοπηση, μήπως τελικά υπάρχει πολύποδας! 

Εγώ είχα πολύποδα!ο οποίος μάλιστα έφραζε την είσοδο των σπερματοζωαρίων! Και έκανα την υστεροσκοπιση και τον αφαίρεσα και αυτόν και κάτι μικρά πολύποδακια. 

Ειλικρινά έμεινα έγκυος τον μοναδικό μήνα που δεν περίμενα να μείνω! Είχαμε στο νου μας μόνο την επέμβαση και επειδή ο γιατρός μας είχε πει ότι μετά για ένα διάστημα όχι σεξ ,κάναμε του σκασμου εκείνο τον μήνα! Και κάπως έτσι έμεινα έγκυος!!!

Σας εύχομαι τα ίδια αλλά χωρίς να χρειαστεί να κάνεις υστεροσκοπιση! Χαλαρώστε και θα ερθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Εγώ τα κάνω πάντα το μεσημέρι και κάνω τις ταινίες one step. Οι οδηγίες λένε να κάνουμε από τις 10 το πρωί έσω 8 το απόγευμα αν δεν κάνω λάθος και να μην έχουμε πιεί πολύ νερό γι'αυτό το κάνω πάντα το μεσημέρι κατά τις 2 όπου γυρίζω από την δουλειά και δεν έχω ουρήσει για αρκετές ώρες και δεν έχω πιει κ υγρά!! Και είναι αρκετά αξιόπιστα είναι η αλήθεια!! Είχα δοκιμάσει και τα ψηφιακά clear blue αλλά είναι πολύ ακριβά και επειδή εγώ χρειάζομαι αρκετά τέστ μέχρι να δω το θετικό ξεκίνησα τις ταινίες!! Και εσύ αν πιστεύεις ότι θα χρειαστείς αρκετα τέστ μεχρι να βρεις την ωορρηξία καλύτερα πάρε τις ταινίες είναι πολύ καλές!!

Άρα δηλαδή και αυτόν μήνα έκανες ωορρηξία κανονικά?? Μια χαρά τότε ο επόμενος μήνας θα είναι πιο στρωμένος θα δεις! 

Μου έχουν μείνει λίγα ψηφιακά από την προηγούμενη αλλά όντως επειδή είναι ακριβά πήρα κ ταινίες για να δω αλλά μου βγήκε μια σκούρο μια ανοιχτό μια σκούρο κ το έχασα λίγο 😅 ο γιατρός είπε ότι είχα ωορηξια τώρα πότε ήταν ποιος ξέρει... Εγώ νόμιζα ότι πρέπει να βγει όσο σκούρα είναι η γραμμή η δίπλα. Ελπίζω να το βρω όταν είναι οι μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..εεε θα σκάσω αν δεν ρωτήσω!! Σήμερα όλη μέρα κανένα μα κανένας τράβηγμα. Τίποτα όμως! Χθες ,προχθές και παραπροχθες τραβήγματα οολη μέρα...να ήταν εμφύτευση βρε κορίτσια? 21-22η-23η μέρα του κύκλου?? 13η είχα το θετικό τεστ ωορρηξίας. Να ήταν της φαντασίας μου ,όχι δεν ήταν. Ήταν έντονα, ειδικά χθες. 

Ουφ,τα είπα και ξεσκασα ! Ευχαριστώ συνάνθρωποι που με ακούσατε άλλη μια φορά αυτόν τον μήνα που μια λογοδιαροοια την έχω είναι η αλήθεια...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Αγαπημένες μου φίλες ... Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Το μωράκι είναι καλά, η καρδούλα του χτυπούσε, μας μέτρησε 6+5 που σημαίνει ότι έκανα ωορρηξία τη μέρα του θετικού τεστ. Δεν με έβαλε να ακούσω την καρδιά αλλά φαινόταν που παλλόταν. Επίσης μου είπε να κάνουμε μια συμφωνία.. να μου στείλει τους υπερηχους όταν με το καλό γεννήσω. Είναι πολύ καλός και ξέρω ότι το κάνει για να με προφυλάξει. Τη μέρα της αποξεσης μέχρι και αγκαλιά με πήρε γιατί είχα καταρρεύσει.  Αυτά τα νέα μας προς ώρας. 

Έφυγα, μπήκαμε με τον άντρα μου στο αμάξι και έβαλα τα κλαματα. Είχα τόση ένταση μαζεμένη και τόσο άγχος όλη μέρα. Λυπάμαι που δεν μπορώ να χαρώ ακόμα για αυτό το μωράκι...

Τι όμορφα νέα!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Αφού το λέει κ ο γιατρός βλέπει ότι είναι καλά το μωράκι να προσπαθήσεις να είσαι ήρεμη κ να το χαρείς! Καταλαβαίνω ότι υπάρχει λίγο άγχος κ είναι φυσιολογικό αλλά να σκέφτεσαι ότι το μωράκι σου πάει καλά 🙏🙏🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 χάρηκα τοοοοσοοο πολύ!! Πρώτον και κύριον ερωτημα... "γιατί να μην χαρείς;;;; το σποράκι σου είναι καλά και μεγάλωνει.."

Και δεύτερον... "γιατί να μην σε βάλει να ακούσεις καρδιά;;;; γιατί να μην χαρείς ακόμα πιο πολύ;;;; δεν το καταλαβαίνω"... Εγώ θα τον έλεγα να το ακούσω... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Girly είπε:

..εεε θα σκάσω αν δεν ρωτήσω!! Σήμερα όλη μέρα κανένα μα κανένας τράβηγμα. Τίποτα όμως! Χθες ,προχθές και παραπροχθες τραβήγματα οολη μέρα...να ήταν εμφύτευση βρε κορίτσια? 21-22η-23η μέρα του κύκλου?? 13η είχα το θετικό τεστ ωορρηξίας. Να ήταν της φαντασίας μου ,όχι δεν ήταν. Ήταν έντονα, ειδικά χθες. 

Ουφ,τα είπα και ξεσκασα ! Ευχαριστώ συνάνθρωποι που με ακούσατε άλλη μια φορά αυτόν τον μήνα που μια λογοδιαροοια την έχω είναι η αλήθεια...

 

Εγώ είχα πονακια έντονα και σουβλιες έντονες για μια εβδομάδα μετά την ωορρηξία... Μετά σταμάτησαν... Μετά άρχισαν κάτι σουβλιες στο στηθος.... Εγώ πιστεύω μπορεί να ήταν η εμφύτευση... Περίμενε λίγο ακόμα και ξανακάνε Δευτέρα τεστ... Υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Μου έχουν μείνει λίγα ψηφιακά από την προηγούμενη αλλά όντως επειδή είναι ακριβά πήρα κ ταινίες για να δω αλλά μου βγήκε μια σκούρο μια ανοιχτό μια σκούρο κ το έχασα λίγο 😅 ο γιατρός είπε ότι είχα ωορηξια τώρα πότε ήταν ποιος ξέρει... Εγώ νόμιζα ότι πρέπει να βγει όσο σκούρα είναι η γραμμή η δίπλα. Ελπίζω να το βρω όταν είναι οι μέρες...

Θα σου βάλω την φωτό από τις δικές μου ταινίες για να έχεις να συγκρίνεις αν θέλεις ενδεικτικά!!  Πάντως δεν είναι ανάγκη να βγει πιο σκούρη από την γραμμή ελέγχου!! Και το ίδιο σκούρη να είναι πάλι θετικό θεωρείται το αποτέλεσμα!!

IMG20230227183649.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tinasardin8689 σε ευχαριστώ κορίτσι μου.. Εσύ τι νέα έχεις;;; μας είχες πει κάθε Παρασκευή θα πηγαίνεις γιατρό... Μεγάλωσε το μωράκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Tinasardin8689 σε ευχαριστώ κορίτσι μου.. Εσύ τι νέα έχεις;;; μας είχες πει κάθε Παρασκευή θα πηγαίνεις γιατρό... Μεγάλωσε το μωράκι; 

Αύριο έχω πάλι…θα σας ενημερώσω..ο,τι και να μου πει…μια πρήζομαι μια ξεπρήζομαι αλλά το έχω αποδεχτεί πια…

@Elli13 congratulations……👏…we have party….❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Αύριο έχω πάλι…θα σας ενημερώσω..ο,τι και να μου πει…μια πρήζομαι μια ξεπρήζομαι αλλά το έχω αποδεχτεί πια…

@Elli13 congratulations……👏…we have party….❣️

Αααα καλά νόμιζα ότι είναι Παρασκευή.. Σορρυ μπέρδεψα τις μέρες 😜 καλό βράδυ κορίτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Θα σου βάλω την φωτό από τις δικές μου ταινίες για να έχεις να συγκρίνεις αν θέλεις ενδεικτικά!!  Πάντως δεν είναι ανάγκη να βγει πιο σκούρη από την γραμμή ελέγχου!! Και το ίδιο σκούρη να είναι πάλι θετικό θεωρείται το αποτέλεσμα!!

IMG20230227183649.jpg

Πραγματικά θα με βοηθήσει να βγάλω άκρη η φωτογραφία... ευχαριστώ πολύ🙏Εμένα δεν έγινε τόσο σκούρα βγήκε έως την δεύτερη από δεξιά... Αλλά κατάλαβα. Φαίνεται η διαφορά της κάθε μέρας.. Κατέβασα κ ένα app που είναι για ταινίες να τις βγάζεις φωτογραφία να τις έχεις κ να τις συγκρίνεις. Premom λέγεται αν θες να το δεις κ εσύ. Εσένα φαίνεται ξεκάθαρα πότε έγινε η ωορρηξία πάντως πολύ καλό αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Πραγματικά θα με βοηθήσει να βγάλω άκρη η φωτογραφία... ευχαριστώ πολύ🙏Εμένα δεν έγινε τόσο σκούρα βγήκε έως την δεύτερη από δεξιά... Αλλά κατάλαβα. Φαίνεται η διαφορά της κάθε μέρας.. Κατέβασα κ ένα app που είναι για ταινίες να τις βγάζεις φωτογραφία να τις έχεις κ να τις συγκρίνεις. Premom λέγεται αν θες να το δεις κ εσύ. Εσένα φαίνεται ξεκάθαρα πότε έγινε η ωορρηξία πάντως πολύ καλό αυτό!

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ναι σε αυτόν τον μήνα φάνηκε πολύ έντονα αλλά την προηγούμενη φορά όχι τόσο έντονα!! Ήταν σκούρο αλλά όχι τόσο όσο αυτό(θα βάλω ξανά φωτό από την προηγούμενη) οπότε είναι ανάλογα και τον μήνα και τον οργανισμό. Δεν έχουμε πάντα τόσο έντονα τέστ και δεν κάνουμε πάντα καλής ποιότητας ωορρηξία και πολλές φορές μπορεί απλά β ορμόνη να μην είναι στην κορύφωση της εκείνη την στιγμή που κάνουμε το τέστ αλλά να γίνει η κορύφωση μετά από 3-4 ώρες!! Οπότε ίσως 1-2 μήνες να σε παιδεύουν τα συγκεκριμένα τέστ αλλά αν το βρεις πως δουλεύουν αξίζουν και λόγο κόστους και γιατί είναι αξιόπιστα!!

IMG20230125153851.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Αγαπημένες μου φίλες ... Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Το μωράκι είναι καλά, η καρδούλα του χτυπούσε, μας μέτρησε 6+5 που σημαίνει ότι έκανα ωορρηξία τη μέρα του θετικού τεστ. Δεν με έβαλε να ακούσω την καρδιά αλλά φαινόταν που παλλόταν. Επίσης μου είπε να κάνουμε μια συμφωνία.. να μου στείλει τους υπερηχους όταν με το καλό γεννήσω. Είναι πολύ καλός και ξέρω ότι το κάνει για να με προφυλάξει. Τη μέρα της αποξεσης μέχρι και αγκαλιά με πήρε γιατί είχα καταρρεύσει.  Αυτά τα νέα μας προς ώρας. 

Έφυγα, μπήκαμε με τον άντρα μου στο αμάξι και έβαλα τα κλαματα. Είχα τόση ένταση μαζεμένη και τόσο άγχος όλη μέρα. Λυπάμαι που δεν μπορώ να χαρώ ακόμα για αυτό το μωράκι...

υπέροχα κορίτσι μου, είναι λογικό να νιώθεις έτσι, όλα όμως θα πάνε καλά αυτή τη φορά, να κάνεις όμορφες σκέψεις κ ας είναι δυσκολο😊🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

υπέροχα κορίτσι μου, είναι λογικό να νιώθεις έτσι, όλα όμως θα πάνε καλά αυτή τη φορά, να κάνεις όμορφες σκέψεις κ ας είναι δυσκολο😊🥰

Καλημέρα Κατερίνα μου!! Πως είσαι εσύ? Είσαι στην αναμονή αν θυμάμαι καλά σωστά?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Girly είπε:

..εεε θα σκάσω αν δεν ρωτήσω!! Σήμερα όλη μέρα κανένα μα κανένας τράβηγμα. Τίποτα όμως! Χθες ,προχθές και παραπροχθες τραβήγματα οολη μέρα...να ήταν εμφύτευση βρε κορίτσια? 21-22η-23η μέρα του κύκλου?? 13η είχα το θετικό τεστ ωορρηξίας. Να ήταν της φαντασίας μου ,όχι δεν ήταν. Ήταν έντονα, ειδικά χθες. 

Ουφ,τα είπα και ξεσκασα ! Ευχαριστώ συνάνθρωποι που με ακούσατε άλλη μια φορά αυτόν τον μήνα που μια λογοδιαροοια την έχω είναι η αλήθεια...

 

Εγω το ακούω θετικό όλο αυτό πάντως, λίγες μέρες έμειναν περίμενε να κάνεις πάλι ένα τεστ αύριο η μεθαύριο, στο εύχομαι να ήταν εμφύτευση🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα Κατερίνα μου!! Πως είσαι εσύ? Είσαι στην αναμονή αν θυμάμαι καλά σωστά?? 

καλημέρα κορίτσι μου, ναι την άλλη Τρίτη είναι να ρθει κανονικά, να σου πω την αλήθεια δεν νιώθω τίποτα😅 είχα πριν λίγες μέρες πονάκια στη μέση αλλά τώρα δεν έχω τπτ! επίσης ενώ πριν την περίοδο έχω υγρά τις περισσότερες φορές υπολευκα τωρα δεν έχω τπτ,και δεν είχα κ στην ωορρηξία πολλά! δεν ξέρω σκέφτομαι ότι ίσως δεν έγινε αυτό το μηνα; θα φανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ναι σε αυτόν τον μήνα φάνηκε πολύ έντονα αλλά την προηγούμενη φορά όχι τόσο έντονα!! Ήταν σκούρο αλλά όχι τόσο όσο αυτό(θα βάλω ξανά φωτό από την προηγούμενη) οπότε είναι ανάλογα και τον μήνα και τον οργανισμό. Δεν έχουμε πάντα τόσο έντονα τέστ και δεν κάνουμε πάντα καλής ποιότητας ωορρηξία και πολλές φορές μπορεί απλά β ορμόνη να μην είναι στην κορύφωση της εκείνη την στιγμή που κάνουμε το τέστ αλλά να γίνει η κορύφωση μετά από 3-4 ώρες!! Οπότε ίσως 1-2 μήνες να σε παιδεύουν τα συγκεκριμένα τέστ αλλά αν το βρεις πως δουλεύουν αξίζουν και λόγο κόστους και γιατί είναι αξιόπιστα!!

IMG20230125153851.jpg

Κατάλαβα... Άρα τις μέρες που μπορεί να βλέπεις ότι πάει να γίνει έντονο μπορούμε να κάνουμε δύο την ημέρα με διάφορα 5ωρες? Έτσι λογικά θα το βρω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Ναι σε αυτόν τον μήνα φάνηκε πολύ έντονα αλλά την προηγούμενη φορά όχι τόσο έντονα!! Ήταν σκούρο αλλά όχι τόσο όσο αυτό(θα βάλω ξανά φωτό από την προηγούμενη) οπότε είναι ανάλογα και τον μήνα και τον οργανισμό. Δεν έχουμε πάντα τόσο έντονα τέστ και δεν κάνουμε πάντα καλής ποιότητας ωορρηξία και πολλές φορές μπορεί απλά β ορμόνη να μην είναι στην κορύφωση της εκείνη την στιγμή που κάνουμε το τέστ αλλά να γίνει η κορύφωση μετά από 3-4 ώρες!! Οπότε ίσως 1-2 μήνες να σε παιδεύουν τα συγκεκριμένα τέστ αλλά αν το βρεις πως δουλεύουν αξίζουν και λόγο κόστους και γιατί είναι αξιόπιστα!!

IMG20230125153851.jpg

Κοίτα εμένα πως έβγαινε... Μπορεί λόγο αποβολής... Το έκανα να δω κ εάν θα κάνω ωορηξια κ πότε περίπου θα αδιαθετησω... Ο γιατρός μου είπε το Σάββατο ότι είχα κάνει κανονικά ωορηξια.. εγώ δεν το βρήκα 😅 ας ελπίσουμε ότι θα συνέλθει μετά από την περίοδο να μου τα βγάλει τα αποτελέσματα σαν εσένα... Δοκίμασα να δω κ πρωί κ απόγευμα να δω διάφορα αλλά τελικά θα το κάνω όπως λες πιο μετά..

IMG_20230303_084055.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...