Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Ειμαστε ακριβως στις ίδιες μέρες!!! Αδιαθέτησα 1/3 ,θετικό τεστ 13/3 με κύκλο 27 μέρες!!!  Έκανα one step χθες με μια ποοοοολυ άχνη ίσα που την έβλεπα εγω κ μονο… σημερα τιποτα τελείως αρνητικό!!! 
Σιγουρα ειναι σχετικά νωρίς για να δεις θετικό κάνε λιγο υπομονή!! 
τα συμπτώματα σου ειναι αρκετα ενθαρρυντικά για μια πιθανή εγκυμοσύνη. 

Άρα αναμένουμε μαζί . Εύχομαι να έχουμε θετικά αποτελέσματα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η lahesis είπε:

Κορίτσια όλες εσείς που προσπαθείτε και για όσο προσπαθούσατε τόσο εσείς όσο και οι άντρες σας κάνατε κάποιες εξετάσεις για να γλυτωσετε χρόνο αλλά και απογοήτευση?

Κορίτσι μου οι εξετάσεις που έχω κάνει εγώ και ο σύντροφος μου ήταν αρχικά ορμονολογικές, σπερμοδιαγραμμα ο σύντροφος και θα κάνω και σαλπιγγογραφια και φυσικά το τσεκ απ που κάνουμε στον γυναικολόγο υπερηχο και τεστ παπ. Σε επόμενο στάδιο δεν ξερω αν χρειαστεί κάτι άλλο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Με το καλό κορίτσι! Θα περιμένουμε κι εμείς με αγωνία τα αποτελέσματα της χοριακης σου! Εσύ μέχρι τότε χαλάρωσε και περιποιησου τον εαυτό σου 😘

Καλή επιτυχια κορίτσι μου❤️❤️❤️❤️❤️ περιμένουμε την χοριακη σου🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Και πολυ σωστα ειπε ο δόκτωρ!!!! 😂😂😂

επιτελους να μας πει κάποιος οτι δν ειναι κακο που αγχωνόμαστε φοβούμενοι οτι κανουμε κακο στη σύλληψη!!!! 
κοριτσι μου εσυ πως εισαι;;;; Εισαι λίγες μέρες μετα την ωορηξια σωστα;; Πως παμε απο συμπτώματα;;

Μπραβο στον δόκτωρ 🥰 να μην έχουμε και τύψεις που αγχωνομαστε 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η efakii είπε:

κοριτσια  εχτε δικιο το ξερω πολυ ψυχοθρορο αυτο με τα τεστ......ειπα θα κανω αν ειναι 2 ημερες πριν και βλεπουμε!!σας ευχαριστω πολυ ολες για το ενδιαφερον!!! 

@Mpourmpoulo εγω εκανα τη κλασσικη σαλπιγγοραφια με το σκιαγραφικο δν πονεσα καθολου!!την εκανα στο ελενα και πληρωσα  μονο τη συμμετοχη μου στο σκιαγραφικο!οι γιατροι θαυμασιοι!!

@marinamanoulitsa πως πας με τα τεστ ωορηξιας εσυ παιδι μου?βγηκε θετικο?

@Κατερίνα!!! νομιζω με αυτες τις επαφουλες εχεις αρκετες πιθανοτητες δεν πηγε χαμενος ο μηνας σου!!λενε πως οι επαφες πριν την ημερα ωορηξιας ειναι εξισου σημαντικες!!

@misofeggaro τι κανεις κοριτσι μου εσυ?ξεκινησες τη διαδικασια εξωσωματικης? σε τι φαση εισαι??

@Παρασκευαιδου σε ευχαριστω για την ενθαρρυνση και τις πολυτιμες πληφοριες!!!καθε φορα λεω πως δεν κανω το ιδιο λαθος , τεστ πριν τη περιοδο,αλλα δυστυχως .....!@#$%^&* δεν συγκρατουμαι!!!!

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ που με ρωτάς. Έκανα έναν κύκλο, πήρα μόνο ένα ωάριο και το έχω κατάψυξη. Θα κάνω και άλλους ώστε να μαζεψω τουλάχιστον 2-3 εμβρυακια και να κάνω εμβρυομεταφορα. Θα φτάσουμε καλοκαίρι από ό,τι βλέπω. Ελπίζω στο τέλος να πάνε όλα καλά. 

 

Λοιπόν κάποιες βλέπω αντιδράτε με τη συμβουλή που σας έδωσα. Δεν σας κατακρίνω. Προφανώς εδώ είναι ένα ασφαλές μέρος για να λέμε τους προβληματισμούς και να μοιραζόμαστε τα άγχη μας αλλά όχι για να βλέπουμε γραμμές που δεν υπάρχουν και να χαϊδεύουμε αυτάκια. Τις τελευταίες μέρες είναι υπερβολικά όλα αυτά και βλέπω την απογοήτευση σας μετά από αρνητικές χοριακες ή αρνητικά 2 + 3 + 4 τεστ μια εβδομάδα πριν την περίοδο. Δεν είναι λογικό λοιπόν να ψάχνουμε για ανεβασμένη χοριακη άρα θετικό τεστ τόσο σύντομα μετά την ωορρηξία. Δεν γίνεται, η βιολογία δεν το προβλέπει. Σε κάποιες περιπτώσεις που βγαίνουν αχνά θετικά νωρίτερα από την καθυστέρηση ενδεχόμενως να προκύπτουν από ωοηξια και σύλληψη και έμφυτευση που σε εκείνο τον κύκλο έγινε νωρίτερα από το αναμενόμενο. 

Σας καταλαβαίνω, είναι μεγάλη η λαχτάρα για παιδί αλλά δεν τελειώνει εκεί η αξία μας σαν γυναίκες. Αλίμονο αν το άγχος μας μας κάνει παράλογες. Εκτός αν κάποια έχει μεγάλα ψυχικά αποθέματα και κρατιέται από αυτή τη συνεχή αγωνία. 

Ζητώ συγνώμη αν λέω αλήθειες που πονάνε. Είμαστε εδώ για τον ίδιο λόγο. Και δεν το λέω με κακία, με αγαπη το λέω γιατί το άγχος δεν σταματάει πραγματικά ποτέ! ❤️🖤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου ❤️ τίποτα δεν κανεις λάθος. Εύχομαι να είσαι εγκυουλα ❤️ είναι νωρίς ακόμη να φανεί κάτι ! Κάνε υπομονή και κάνε ένα τεστακι 2 μέρες πριν την αναμενόμενη ή ακόμα καλύτερα την αναμενόμενη μέρα ή την καθυστέρηση ❤️ αν όμως δεν είσαι συνεχισε να κανεις τεστακια ωορρηξιας και θα έρθει το σποράκι σου❤️ οι περισσότερες από εμάς προσπαθούμε πολλούς μήνες ωστόσο κάποια κοριτσια εχουν μείνει πολύ γρήγορα έγκυος ! Όλα θα πανε καλά❤️ καλώς ήρθες ❤️❤️❤️

Καλώς  σας βρήκα ❤️

Σ´ευχαριστω πολύ για την ενθάρρυνση! Μακάρι να είναι απλά ακόμα νωρίς κ να μην φαίνεται . Απλά με βάζουν σε σκέψεις αυτά τα υγρά που είδα μετά την ωορρηξία κ σκέφτομαι μήπως έγινε αργότερα τελικά . Και αυτοί οι πόνοι περιόδου που έχω συνέχεια κ το είχε κ την προηγουμενη φορά που τελικά δεν ήμουν . Εννοείται πως θα συνεχίσω μέχρι να έρθει . Και εύχομαι σε όλες τις κοπέλες εδώ που προσπαθούν να έχουν σύντομα χαρμόσυνα νέα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ που με ρωτάς. Έκανα έναν κύκλο, πήρα μόνο ένα ωάριο και το έχω κατάψυξη. Θα κάνω και άλλους ώστε να μαζεψω τουλάχιστον 2-3 εμβρυακια και να κάνω εμβρυομεταφορα. Θα φτάσουμε καλοκαίρι από ό,τι βλέπω. Ελπίζω στο τέλος να πάνε όλα καλά. 

 

Λοιπόν κάποιες βλέπω αντιδράτε με τη συμβουλή που σας έδωσα. Δεν σας κατακρίνω. Προφανώς εδώ είναι ένα ασφαλές μέρος για να λέμε τους προβληματισμούς και να μοιραζόμαστε τα άγχη μας αλλά όχι για να βλέπουμε γραμμές που δεν υπάρχουν και να χαϊδεύουμε αυτάκια. Τις τελευταίες μέρες είναι υπερβολικά όλα αυτά και βλέπω την απογοήτευση σας μετά από αρνητικές χοριακες ή αρνητικά 2 + 3 + 4 τεστ μια εβδομάδα πριν την περίοδο. Δεν είναι λογικό λοιπόν να ψάχνουμε για ανεβασμένη χοριακη άρα θετικό τεστ τόσο σύντομα μετά την ωορρηξία. Δεν γίνεται, η βιολογία δεν το προβλέπει. Σε κάποιες περιπτώσεις που βγαίνουν αχνά θετικά νωρίτερα από την καθυστέρηση ενδεχόμενως να προκύπτουν από ωοηξια και σύλληψη και έμφυτευση που σε εκείνο τον κύκλο έγινε νωρίτερα από το αναμενόμενο. 

Σας καταλαβαίνω, είναι μεγάλη η λαχτάρα για παιδί αλλά δεν τελειώνει εκεί η αξία μας σαν γυναίκες. Αλίμονο αν το άγχος μας μας κάνει παράλογες. Εκτός αν κάποια έχει μεγάλα ψυχικά αποθέματα και κρατιέται από αυτή τη συνεχή αγωνία. 

Ζητώ συγνώμη αν λέω αλήθειες που πονάνε. Είμαστε εδώ για τον ίδιο λόγο. Και δεν το λέω με κακία, με αγαπη το λέω γιατί το άγχος δεν σταματάει πραγματικά ποτέ! ❤️🖤

Αρχικά καλή επιτυχια κορίτσι μου και σου εύχομαι να τελειώσει αυτή η διαδικασία όσο πιο νωρίς γινετε και να πανε όλα Κατευχην❤️ δεν αντιδράμε κορίτσι μου στη συμβουλή που μας έδωσες για κανένα λόγο και  ξερουμε ότι το λες για καλό μας και όχι με κακιά! Όμως πολλές από εμάς δυστυχώς δεν μπορούμε να μετριάσουμε το άγχος μας τουλάχιστον τώρα! Αν περάσει κιαλλο ο καιρός και δεν έχουμε μείνει έγκυος ίσως να πούμε δεν ασχολούμαι άλλο αν ειναι να έρθει θα έρθει! Εγώ προσωπικά ακόμη δεν μπορώ να καταλαγιάζω το άγχος μου όσο και αν προσπαθώ! Τώρα όσο αναφορά τα τεστακια που κάνουμε νωρίτερα κτλ σίγουρα ειναι λάθος γτ πέφτουμε ψυχολογικά αφού βλέπουμε αρνητικο  καθως θα ήταν νωρισ να δειξει θετικο ουτος η άλλος,αλλά εχουμε περιέργεια δεν ξερω πως να το εξηγήσω 😂 σε καμία περίπτωση τουλάχιστον εγώ προσωπικά δεν πήρα κάπως την συμβουλή σου και πιστεύω και τα αλλά κοριτσια☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ που με ρωτάς. Έκανα έναν κύκλο, πήρα μόνο ένα ωάριο και το έχω κατάψυξη. Θα κάνω και άλλους ώστε να μαζεψω τουλάχιστον 2-3 εμβρυακια και να κάνω εμβρυομεταφορα. Θα φτάσουμε καλοκαίρι από ό,τι βλέπω. Ελπίζω στο τέλος να πάνε όλα καλά. 

 

Λοιπόν κάποιες βλέπω αντιδράτε με τη συμβουλή που σας έδωσα. Δεν σας κατακρίνω. Προφανώς εδώ είναι ένα ασφαλές μέρος για να λέμε τους προβληματισμούς και να μοιραζόμαστε τα άγχη μας αλλά όχι για να βλέπουμε γραμμές που δεν υπάρχουν και να χαϊδεύουμε αυτάκια. Τις τελευταίες μέρες είναι υπερβολικά όλα αυτά και βλέπω την απογοήτευση σας μετά από αρνητικές χοριακες ή αρνητικά 2 + 3 + 4 τεστ μια εβδομάδα πριν την περίοδο. Δεν είναι λογικό λοιπόν να ψάχνουμε για ανεβασμένη χοριακη άρα θετικό τεστ τόσο σύντομα μετά την ωορρηξία. Δεν γίνεται, η βιολογία δεν το προβλέπει. Σε κάποιες περιπτώσεις που βγαίνουν αχνά θετικά νωρίτερα από την καθυστέρηση ενδεχόμενως να προκύπτουν από ωοηξια και σύλληψη και έμφυτευση που σε εκείνο τον κύκλο έγινε νωρίτερα από το αναμενόμενο. 

Σας καταλαβαίνω, είναι μεγάλη η λαχτάρα για παιδί αλλά δεν τελειώνει εκεί η αξία μας σαν γυναίκες. Αλίμονο αν το άγχος μας μας κάνει παράλογες. Εκτός αν κάποια έχει μεγάλα ψυχικά αποθέματα και κρατιέται από αυτή τη συνεχή αγωνία. 

Ζητώ συγνώμη αν λέω αλήθειες που πονάνε. Είμαστε εδώ για τον ίδιο λόγο. Και δεν το λέω με κακία, με αγαπη το λέω γιατί το άγχος δεν σταματάει πραγματικά ποτέ! ❤️🖤

Είναι πολύ σημαντικό να ερχόμαστε στην πραγματικότητα. Εγώ τώρα που μπήκα στη διαδικασια πραγματικά εκτιμώ όλες τις συμβουλές και όλες είναι καλοδεχούμενες😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ που με ρωτάς. Έκανα έναν κύκλο, πήρα μόνο ένα ωάριο και το έχω κατάψυξη. Θα κάνω και άλλους ώστε να μαζεψω τουλάχιστον 2-3 εμβρυακια και να κάνω εμβρυομεταφορα. Θα φτάσουμε καλοκαίρι από ό,τι βλέπω. Ελπίζω στο τέλος να πάνε όλα καλά. 

 

Λοιπόν κάποιες βλέπω αντιδράτε με τη συμβουλή που σας έδωσα. Δεν σας κατακρίνω. Προφανώς εδώ είναι ένα ασφαλές μέρος για να λέμε τους προβληματισμούς και να μοιραζόμαστε τα άγχη μας αλλά όχι για να βλέπουμε γραμμές που δεν υπάρχουν και να χαϊδεύουμε αυτάκια. Τις τελευταίες μέρες είναι υπερβολικά όλα αυτά και βλέπω την απογοήτευση σας μετά από αρνητικές χοριακες ή αρνητικά 2 + 3 + 4 τεστ μια εβδομάδα πριν την περίοδο. Δεν είναι λογικό λοιπόν να ψάχνουμε για ανεβασμένη χοριακη άρα θετικό τεστ τόσο σύντομα μετά την ωορρηξία. Δεν γίνεται, η βιολογία δεν το προβλέπει. Σε κάποιες περιπτώσεις που βγαίνουν αχνά θετικά νωρίτερα από την καθυστέρηση ενδεχόμενως να προκύπτουν από ωοηξια και σύλληψη και έμφυτευση που σε εκείνο τον κύκλο έγινε νωρίτερα από το αναμενόμενο. 

Σας καταλαβαίνω, είναι μεγάλη η λαχτάρα για παιδί αλλά δεν τελειώνει εκεί η αξία μας σαν γυναίκες. Αλίμονο αν το άγχος μας μας κάνει παράλογες. Εκτός αν κάποια έχει μεγάλα ψυχικά αποθέματα και κρατιέται από αυτή τη συνεχή αγωνία. 

Ζητώ συγνώμη αν λέω αλήθειες που πονάνε. Είμαστε εδώ για τον ίδιο λόγο. Και δεν το λέω με κακία, με αγαπη το λέω γιατί το άγχος δεν σταματάει πραγματικά ποτέ! ❤️🖤

Με το καλό να έρθουν και τα υπόλοιπα παχουλα και όμορφα ωάρια! Το καλό πράμα αργεί να γίνει καμιά φορά οπότε ας είναι ως το καλοκαίρι η αναμονή και έπειτα εύχομαι όλα τα όνειρα να πραγματοποιηθούν! 

Όπως είπε και το @Mpourmpoulo σίγουρα καμία κοπέλα εδώ δεν το παίρνει ούτε προσωπικά ούτε προσβλητικά! Η κάθε συμβουλή είναι καλοδεχούμενη! Ειδικότερα από παλιές κοπέλες (μια από αυτές είναι και εγώ ,είμαι από το 2016 σε αυτό το φόρουμ). Απλά ο καθένας έχει την οπτική του! Αυτό που ήθελα εγώ να εκφράσω με το μνμ μου ήταν να δωσω την ελευθερία σε κάθε κοπέλα (παρανοϊκή σαν εμένα ή μη) να νιώσει την ασφάλεια να ανεβάσει μια φωτογραφία αν θέλει ! Αν δεν ήθελε προφανώς και θα το έλεγε και προφανώς θα απέφυγε ίσως στην συγκεκριμένη ομάδα να πει ότι έκανε νωρίτερα τεστακι(γιατί εμείς παραμονεύμε στη γωνία αναμένοντας τεστακια,χαχαχχα). Δε θα ήθελα λοιπόν κάποια να ντραπει να ρωτήσει κάτι,να ντραπει να εκφράσει ίσως ένα συναίσθημα της πως νιώθει έγκυος ρε παιδί μου και ας είναι η 3η μέρα μετά την ωορηξια, φοβούμενη μήπως την πούμε παράλογη! Θα ήθελα σε αυτήν τη συζήτηση τουλάχιστον να είναι όλοι ελεύθεροι να λένε ότι τους έρθει ,οποία μέρα του κύκλου τους και με όποιο τρόπο επιθυμεί! 

όσο αφορά τις ανύπαρκτες γραμμές ,δε ξέρω αν είναι η επιθυμία μας να το δούμε ή όντως τις βλέπαμε,σίγουρα όμως δεν είμαστε εδώ για να πούμε σε κάποια με αρνητικό τεστ ότι είναι θετικό! Αλίμονο αν πρατταμε έτσι! 

έτσι λοιπόν οποία κοπέλα δε νιώθει ρακκος όταν της έρθει η περίοδος της τελικά  ή μπορεί να διαχειριστεί την κατάσταση δεν βρίσκω λάθος εγώ προσωπικά να τεσταρει και ας είναι νωρίς και να ανεβάζει εδώ τη φωτογραφία της! Γι αυτό είμαστε εδώ! 

οι αλήθειες μπορεί να πονάνε όντως,και όταν κάποια έρθει αντιμέτωπη με μια τέτοια αλήθεια θα είμαστε εκεί να την αγκαλιάσουμε όλες. Με πολλή αγάπη και κατανόηση γράφω αυτές τις γραμμές, είμαι σίγουρη ότι οι προθέσεις σου είναι απόλυτα προστατευτικές και να είσαι και εσύ σίγουρη ότι καμία κοπέλα εδώ δε θα έπαιρνε ποτέ κατακριτέα τα όσα με αγάπη μας μετέφερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε συμμετέχω πια στο θεματακι σας αλλά σας παρακολουθώ και θέλω να πω κι εγώ τη γνώμη μου για το άγχος που είναι ότι αν έπαιζε τόσο ρόλο δε θα είχα μείνει έγκυος ποτέ. Κατά τα άλλα για τα τεστ και τις θετικές γραμμές εξάτμισης και τις φανταστικες γραμμούλες το καταλαβαίνω. Το έχω κάνει κι εγώ και μπορεί να το ξαναέκανα φαντάζομαι αν αρχίσω πάλι προσπάθειες αλλά είναι σημαντικό να λαμβάνουμε υπόψη μας και τι τεστ κάνουμε. Δηλαδή αν παίρνουμε αυτά που είναι πολύ πρώιμης ανίχνευσης πιάνουν χοριακες και κάτω από το θετικό, πχ βιοχημικης ή μόλις έχει αρχίσει να έχει ανοδική τάση. Οπότε ένα αχνό σε επίπεδα που δε διακρίνεται με κανονικό φως τεστ δεν έχει μεγάλη σημασία γιατί σημαίνει χοριακη αρκετά κάτω από 10. Ενα τεστ όπως της hometest αχνό μπορεί να σημαίνει αρκετά ψηλότερη τιμή χοριακης από την άλλη οπότε εκεί να το καταλάβω να τα κοιτάμε καλά καλά. Οπότε αν κάνετε πρώιμης μην τα κοιτάτε με τις ώρες γιατί στην πραγματικότητα για να μας ενδιαφέρουν πρέπει να είναι ευδιάκριτα θετικά. Άλλωστε λέγαμε σε άλλο θέμα το πόσες πιθανότητες έχει σύλληψη ή άρχουσα εγκυμοσύνη να μην προχωρήσει τελικά. 

Το είδα και με τη δική μου κύηση. Είχα ξεστραβωθει να κοιτάζω τεστ και το μήνα που ήμουν έγκυος έκανα ένα τεστ πρώιμης Παρασκευή ενώ περίμενα περίοδο Δευτέρα και έδειξε η δεύτερη γραμμούλα πεντακάθαρα πριν καν εμφανιστεί η γραμμή ελέγχου. Καμία αμφιβολία είναι - δεν είναι θετικο. Επίσης, τότε ήμουν στις τρελές που είχα τελειώσει τα τεστ εγκυμοσύνης και έκανα πριν 2 και πριν 1 μέρα τεστ ωορρηξιας (και έκανα και σεξ μήπως έχω ωορρηξία ξανά για καλό και για κακο) και όταν λέμε ήταν θετικά τα τεστ δεν εννοούμε απλά φαινόταν και άχνη δεύτερη. Ηταν 2 φορές πιο έντονη η γραμμή ωορρηξιας από την ελέγχου. Άλλης κοπέλας εδώ με αρκετά ψηλή χοριακη της είχε βγει το τεστ ωορρηξιας εντελώς αρνητικό σε τεστ στην παλιά μας συζήτηση.

Να σας πω ότι εδώ στο φόρουμ έχουμε περίπτωση που έχει κάνει 2 θετικοτατα τεστ εγκυμοσύνης, αρνητική χοριακη και τελικά ήταν έγκυος και τι λάθος ήταν στη χοριακη. Ή άλλες κοπέλες είχαν αίμα και ήταν έγκυες οπότε κυκλοφορεί το γίνεται να αδιαθετησεις και να έχεις περίοδο κλπ. Με όλα αυτά μπορεί να τρελαθούμε τελικά και να είμαστε κατά φαντασίαν έγκυες με αρνητικές εξετάσεις. Κάτι πρέπει να βγει θετικό πάντως αν καποια κοπέλα είναι έγκυος. Με αίμα και αρνητικό τεστ δε γίνεται, με 2-3 αρνητικά τεστ πρώιμης δε γίνεται, με τεστ να αχνοφαίνεται και μετά να μη φαίνεται και μετά πάλι να αχνοφαίνεται επίσης δυστυχώς ή είναι αρνητικό ή δεν προχωράει ή είναι πολύ νωρίς και το πρώτο που αχνοφαινοταν ήταν εξάτμισης. Αλλιώς αφού διπλασιάζεται η χοριακη ανεβαίνει πολύ γρήγορα στην αρχή, ειδικά σε επίπεδα να είναι ανιχνεύσιμη. Αν φανεί λίγο και μετά προχωράει καλά, θα φανεί τέλεια στο τεστ σε 2 μέρες. 

Τέλος, για τα συμπτώματα όποια πέτρα του φόρουμ και να σηκώσεις θα δεις ότι είναι ίδια τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου, ότι ξεγελούν, ότι όταν έχουμε ελεύθερες επαφές αρχίζουμε να έχουμε έτσι κι αλλιώς περίεργα συμπτώματα κλπ. Κι εγώ είχα ακριβώς τα ίδια όταν άρχισα προσπάθειες και δεν ήμουν έγκυος και οταν ήμουν. Ήταν διαφορετικά από τα κανονικά μου της περιόδου πριν τις προσπάθειες αλλά ίδια μεταξύ τους όσο είχα ελεύθερες επαφές. 

Ελπίζω να μη δείτε αυτό μου το μήνυμα σαν μαλωμα γιατί δεν έχω καμία τέτοια πρόθεση. Προσπαθώ να εξηγήσω το πώς λειτουργούν αυτά τα τεστακια που όλες έχουμε λιώσει στο κατουρημα και η χοριακη μας! Ας κάνουμε και κάθε μέρα αλλά μην τα κοιτάμε με τις ώρες μήπως δούμε κάτι που μας ξέφυγε, γιατί και να δούμε οι πιθανότητες λένε ότι δε σημαίνει κάτι ακόμα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Δε συμμετέχω πια στο θεματακι σας αλλά σας παρακολουθώ και θέλω να πω κι εγώ τη γνώμη μου για το άγχος που είναι ότι αν έπαιζε τόσο ρόλο δε θα είχα μείνει έγκυος ποτέ. Κατά τα άλλα για τα τεστ και τις θετικές γραμμές εξάτμισης και τις φανταστικες γραμμούλες το καταλαβαίνω. Το έχω κάνει κι εγώ και μπορεί να το ξαναέκανα φαντάζομαι αν αρχίσω πάλι προσπάθειες αλλά είναι σημαντικό να λαμβάνουμε υπόψη μας και τι τεστ κάνουμε. Δηλαδή αν παίρνουμε αυτά που είναι πολύ πρώιμης ανίχνευσης πιάνουν χοριακες και κάτω από το θετικό, πχ βιοχημικης ή μόλις έχει αρχίσει να έχει ανοδική τάση. Οπότε ένα αχνό σε επίπεδα που δε διακρίνεται με κανονικό φως τεστ δεν έχει μεγάλη σημασία γιατί σημαίνει χοριακη αρκετά κάτω από 10. Ενα τεστ όπως της hometest αχνό μπορεί να σημαίνει αρκετά ψηλότερη τιμή χοριακης από την άλλη οπότε εκεί να το καταλάβω να τα κοιτάμε καλά καλά. Οπότε αν κάνετε πρώιμης μην τα κοιτάτε με τις ώρες γιατί στην πραγματικότητα για να μας ενδιαφέρουν πρέπει να είναι ευδιάκριτα θετικά. Άλλωστε λέγαμε σε άλλο θέμα το πόσες πιθανότητες έχει σύλληψη ή άρχουσα εγκυμοσύνη να μην προχωρήσει τελικά. 

Το είδα και με τη δική μου κύηση. Είχα ξεστραβωθει να κοιτάζω τεστ και το μήνα που ήμουν έγκυος έκανα ένα τεστ πρώιμης Παρασκευή ενώ περίμενα περίοδο Δευτέρα και έδειξε η δεύτερη γραμμούλα πεντακάθαρα πριν καν εμφανιστεί η γραμμή ελέγχου. Καμία αμφιβολία είναι - δεν είναι θετικο. Επίσης, τότε ήμουν στις τρελές που είχα τελειώσει τα τεστ εγκυμοσύνης και έκανα πριν 2 και πριν 1 μέρα τεστ ωορρηξιας (και έκανα και σεξ μήπως έχω ωορρηξία ξανά για καλό και για κακο) και όταν λέμε ήταν θετικά τα τεστ δεν εννοούμε απλά φαινόταν και άχνη δεύτερη. Ηταν 2 φορές πιο έντονη η γραμμή ωορρηξιας από την ελέγχου. Άλλης κοπέλας εδώ με αρκετά ψηλή χοριακη της είχε βγει το τεστ ωορρηξιας εντελώς αρνητικό σε τεστ στην παλιά μας συζήτηση.

Να σας πω ότι εδώ στο φόρουμ έχουμε περίπτωση που έχει κάνει 2 θετικοτατα τεστ εγκυμοσύνης, αρνητική χοριακη και τελικά ήταν έγκυος και τι λάθος ήταν στη χοριακη. Ή άλλες κοπέλες είχαν αίμα και ήταν έγκυες οπότε κυκλοφορεί το γίνεται να αδιαθετησεις και να έχεις περίοδο κλπ. Με όλα αυτά μπορεί να τρελαθούμε τελικά και να είμαστε κατά φαντασίαν έγκυες με αρνητικές εξετάσεις. Κάτι πρέπει να βγει θετικό πάντως αν καποια κοπέλα είναι έγκυος. Με αίμα και αρνητικό τεστ δε γίνεται, με 2-3 αρνητικά τεστ πρώιμης δε γίνεται, με τεστ να αχνοφαίνεται και μετά να μη φαίνεται και μετά πάλι να αχνοφαίνεται επίσης δυστυχώς ή είναι αρνητικό ή δεν προχωράει ή είναι πολύ νωρίς και το πρώτο που αχνοφαινοταν ήταν εξάτμισης. Αλλιώς αφού διπλασιάζεται η χοριακη ανεβαίνει πολύ γρήγορα στην αρχή, ειδικά σε επίπεδα να είναι ανιχνεύσιμη. Αν φανεί λίγο και μετά προχωράει καλά, θα φανεί τέλεια στο τεστ σε 2 μέρες. 

Τέλος, για τα συμπτώματα όποια πέτρα του φόρουμ και να σηκώσεις θα δεις ότι είναι ίδια τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου, ότι ξεγελούν, ότι όταν έχουμε ελεύθερες επαφές αρχίζουμε να έχουμε έτσι κι αλλιώς περίεργα συμπτώματα κλπ. Κι εγώ είχα ακριβώς τα ίδια όταν άρχισα προσπάθειες και δεν ήμουν έγκυος και οταν ήμουν. Ήταν διαφορετικά από τα κανονικά μου της περιόδου πριν τις προσπάθειες αλλά ίδια μεταξύ τους όσο είχα ελεύθερες επαφές. 

Ελπίζω να μη δείτε αυτό μου το μήνυμα σαν μαλωμα γιατί δεν έχω καμία τέτοια πρόθεση. Προσπαθώ να εξηγήσω το πώς λειτουργούν αυτά τα τεστακια που όλες έχουμε λιώσει στο κατουρημα και η χοριακη μας! Ας κάνουμε και κάθε μέρα αλλά μην τα κοιτάμε με τις ώρες μήπως δούμε κάτι που μας ξέφυγε, γιατί και να δούμε οι πιθανότητες λένε ότι δε σημαίνει κάτι ακόμα. 

 

Πέθανα με την τελευταία παράγραφο που λες έχουμε λιώσει τα τεστ στο κατούρημα!!! Χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα 

Όχι ρεεε σε καμία περίπτωση δεν το παίρνει καμια έτσι. Είμαι σίγουρη! Κρατάμε όλες τις συμβουλές και πολύ καλά έκανες που μας είπες τόσα για τα τεστακια γιατί μη σου πω μας ξςμπερδεψες κιόλας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@Girly μου να σε ρωτήσω .. χθες σκεφτόμουν ότι θα ήθελα να φτιάξω μια κουβέρτα που γινετε με τα χέρια με χοντρό μαλλί μερινο. Αλλά δεν ξερω από που να αγοράσω! Λίγο έψαξα στο Ίντερνετ και μου έβγαλε σε ένα σάιτ ότι έχει 52 ευρώ το κιλό 😳 εσυ απο που προμηθεύεται; Μου φαινετε ακριβό αυτό το μαλλί και δεν ξερω αν θα φτάσει μόνο ένα κιλό για μια κουβέρτα 2χ2 ! Μάλλον έχω ακριβά γούστα😂 αλλά μου αρέσουν παρά πολύ αυτές οι κουβέρτες και για αρχάρια είναι πολύ εύκολη είδα βιντεάκια στο YouTube 😛

Κορίτσι μου εγώ την έκανα με αφρό σε μια γιατρό ιδιωτικά!! Διάλεξα τον αφρό γιατί δεν πονάει ενώ το σκιαγραφικό πονάει πολύ. Τουλάχιστον εμένα με πόνεσε αρκετά την 1η φορα. Ενώ τώρα με τον αφρό ένιωσα απλά ελάχιστους πόνους περιόδου!! Επισεις το σκιαγραφικό έχει ακτινοβολία ενώ ο αφρός όχι και γενικά δεν είναι τόσο φιλικό προς τον οργανισμό! Η τιμή είναι ίδια νομίζω αλλά δεν παίρνω και όρκο!! Εγω πλήρωσα 170 ευρώ. Αρκετά ακριβά αλλά δυστυχώς εδώ στην επαρχία δεν κάνουν από πέρσι πλέον σαλπιγγογραφια και Θεσσαλονίκη δεν ήξερα πού να απευθυνθώ για να γλιτώσω χρήματα!! Αν κάνουν στα νοσοκομεία η κάπου αλλού πιο οικονομικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Ξανακάνω παράθεση στο μνμ σου γιατί το προηγούμενο μου ... αγνοείται!!!

Έγραφα λοιπόν ότι είχα ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα θετικό τεστ και ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα επαφή! Και ότι ελπίζω να έχω και θετικό τεστακι φυσικά !!

Επίσης έγραφα ότι ενώ κουνάω το κεφάλι μου πάνω κάτω και συμφωνώ νοερά με ότι γράφουν τα κορίτσια,δλδ να μη δίνουμε σημασία σε συμπτώματα κλπ ,πάλι θα κάνω του κεφαλιού μου και θα σας γράψω εδώ για να σημειωθούν στα πρακτικά οοολα μου τα συμπτώματα! Γιατί κάπου πρέπει να τα πω και να τα παραθέσω! Χαχαχ παμε λοιπόν! 

Αμέσως μετά την ωορηξια είχα για λίγη ώρα έντονη ενόχληση στην αριστερή θηλή μου σαν πόνο έντονο,σαν κάψιμο. 4η μέρα μετά την ωορρηξία (χθες δλδ) είχα το πρωί αμέσως μετά που έφαγα ένα τοστακι φοβερή καούρα. Σήμερα έφαγα μια φετουλα τσουρέκι το πρωί και πάλι όπως χθες με έπιασε καούρα. Επίσης σήμερα ξύπνησα με πόνο στη μέση και στην πλάτη! Αυτααααα 

Για μένα κορίτσια είστε το ημερολόγιο μου εδώ και το μέρος που μπορώ να εκφράσω ελεύθερη την παράνοια μου! Να πω ότι μου ρθει στο μυαλό χωρίς να σκεφτώ αν είναι νωρίς για συμπεράσματα κλπ. Εγώ έτσι νιώθω και έτσι πράττω! Είναι αγχολυτικο για μένα να μπαίνω να βλέπω και τις δικές σας παρανοιες ώστε να μη νιωθω η μόνη τρελή!!χαχαχα 

Οπότε πάρτε τώρα τα συμπτώματα μου ,βάλτε τα αρχείο έτσι ώστε να λέτε μετά  αααααα τα λέγε αυτή από τοτεεεεεε ή άσε μας κουκλίτσα μου τα ίδια είχες και τον προηγούμενο μήνα!! Χαχαχαχα 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο τώρα...εγώ που είχα θετικό τεστακι 9η μέρα με υγρά μύξες και 10η μέρα ακόμη πιο έντονη γραμμή (χωρίς τόσα υγρά όσο την προηγούμενη μέρα) , θα μετράω 14 μέρες από το θετικό τεστ ? Διάβασα ότι πάντα έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία και ότι αν έχεις καθυστέρηση τότε ίσως έγινε πιο αργά η ωορρηξία σου. Εγώ απλά αναρωτιέμαι..είναι όντως έτσι? Μετράω δλδ όντως 14 μέρες μετά την ωορηξια? Γιατί αν είναι έτσι θα κάνω κύκλο 23-24 ημερών αυτόν τον μήνα..

Εσενα σε είδα και στον ύπνο μου αρα ξες.. 

Είναι 14 με 16 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Εσενα σε είδα και στον ύπνο μου αρα ξες.. 

Είναι 14 με 16 μέρες. 

Χαχαχα κορίτσια ήταν να μη με δει,να ξέρετε! Άπαξ και με είδε, είμαι η επόμενη!  Δεν την λέγαμε τυχαία μαντάμ Ζαιρα!χαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χαχαχα κορίτσια ήταν να μη με δει,να ξέρετε! Άπαξ και με είδε, είμαι η επόμενη!  Δεν την λέγαμε τυχαία μαντάμ Ζαιρα!χαχαχαχαχαχ

Καλά ε.. είσαι και γαιδουρα άφησες εμένα να τρίβω τα χάλια και εσύ εκεί κυρία πήγες μόνο στον γιατρό 😅😅😅😅🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02euJRsufRkvRivTvRHGaKgnhtz7p4a4aTnjwmg1wwGg6fuVwn6ppakGR9843WCUoml&id=100063975575947

 

Επειδή ρωτάτε για τον αφρό. 

Ο γιατρός γράφει ότι η εξέταση γράφετε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Και πολυ σωστα ειπε ο δόκτωρ!!!! 😂😂😂

επιτελους να μας πει κάποιος οτι δν ειναι κακο που αγχωνόμαστε φοβούμενοι οτι κανουμε κακο στη σύλληψη!!!! 
κοριτσι μου εσυ πως εισαι;;;; Εισαι λίγες μέρες μετα την ωορηξια σωστα;; Πως παμε απο συμπτώματα;;

Έλα κορίτσι μου, ναι είμαι 8 μέρες από το θετικό ...  Εγώ έχω πόνο στο στήθος πιο πολύ στις θηλές από την προηγούμενη εβδομάδα! Από το Σάββατο που εκανα εμετό μέχρι και σήμερα έχω ναυτίες και ιδιαίτερα τα πρωινά. Σήμερα είχα πάρει μαζι στη δουλειά αβοκάντο (τα λατρεύω) και μόλις έφαγα ένα κομμάτι πραγματικά ήθελα να το ξερασω συγγνώμη για τις λεπτομέρειες 🤣🤣όπως το πήρα μαζι μου το έφερα πίσω στο σπίτι. Δεν ξέρω...οι γενικές που εκανα βγήκαν όλες σούπερ 🤷

Από συμπτώματα αυτά και κατι τσιμπηματακια αραιά και πού τα οποία είχα και στους προηγούμενους μήνες πριν την αναμενόμενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εγώ την έκανα με αφρό σε μια γιατρό ιδιωτικά!! Διάλεξα τον αφρό γιατί δεν πονάει ενώ το σκιαγραφικό πονάει πολύ. Τουλάχιστον εμένα με πόνεσε αρκετά την 1η φορα. Ενώ τώρα με τον αφρό ένιωσα απλά ελάχιστους πόνους περιόδου!! Επισεις το σκιαγραφικό έχει ακτινοβολία ενώ ο αφρός όχι και γενικά δεν είναι τόσο φιλικό προς τον οργανισμό! Η τιμή είναι ίδια νομίζω αλλά δεν παίρνω και όρκο!! Εγω πλήρωσα 170 ευρώ. Αρκετά ακριβά αλλά δυστυχώς εδώ στην επαρχία δεν κάνουν από πέρσι πλέον σαλπιγγογραφια και Θεσσαλονίκη δεν ήξερα πού να απευθυνθώ για να γλιτώσω χρήματα!! Αν κάνουν στα νοσοκομεία η κάπου αλλού πιο οικονομικά!!

Νομίζω ότι με σκιαγραφικό κάνει 150 από ότι έχω διαβάσει όποτε προτιμώ να κάνω με τον αφρό❤️ 20 ευρώ παραπάνω είναι όποτε θα επιλέξω αυτόν τον τρόπο και για να μη παρω και ακτινοβολία ❤️ σε ευχαριστώ κορίτσι μου😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Χαχαχα κορίτσια ήταν να μη με δει,να ξέρετε! Άπαξ και με είδε, είμαι η επόμενη!  Δεν την λέγαμε τυχαία μαντάμ Ζαιρα!χαχαχαχαχαχ

Χαχχαχαχ κάλε δες και εμένα 😂😂😂😂😂 είμαι 1.64 68 κιλά μαύρο μαλλί καρέ κάστανα μάτια 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02euJRsufRkvRivTvRHGaKgnhtz7p4a4aTnjwmg1wwGg6fuVwn6ppakGR9843WCUoml&id=100063975575947

 

Επειδή ρωτάτε για τον αφρό. 

Ο γιατρός γράφει ότι η εξέταση γράφετε.  

Κορίτσι μου και να γραφετε δεν έχω ασφάλεια όποτε αναγκαστικά θα την πληρώσω😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Έλα κορίτσι μου, ναι είμαι 8 μέρες από το θετικό ...  Εγώ έχω πόνο στο στήθος πιο πολύ στις θηλές από την προηγούμενη εβδομάδα! Από το Σάββατο που εκανα εμετό μέχρι και σήμερα έχω ναυτίες και ιδιαίτερα τα πρωινά. Σήμερα είχα πάρει μαζι στη δουλειά αβοκάντο (τα λατρεύω) και μόλις έφαγα ένα κομμάτι πραγματικά ήθελα να το ξερασω συγγνώμη για τις λεπτομέρειες 🤣🤣όπως το πήρα μαζι μου το έφερα πίσω στο σπίτι. Δεν ξέρω...οι γενικές που εκανα βγήκαν όλες σούπερ 🤷

Από συμπτώματα αυτά και κατι τσιμπηματακια αραιά και πού τα οποία είχα και στους προηγούμενους μήνες πριν την αναμενόμενη 

Καλεεεεε τι διαβαζωωωωωωω; Τη ωραία πράγματα είναι αυταααααα❤️αντε κορίτσι μου να μάθουμε τα ευχάριστα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλεεεεε τι διαβαζωωωωωωω; Τη ωραία πράγματα είναι αυταααααα❤️αντε κορίτσι μου να μάθουμε τα ευχάριστα🙏

Τι*.  Σορρυ για το ορθογραφικό το κινητό μου γράφει ότι να ναι😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλεεεεε τι διαβαζωωωωωωω; Τη ωραία πράγματα είναι αυταααααα❤️αντε κορίτσι μου να μάθουμε τα ευχάριστα🙏

Χαχαχ ναι ναι άλλο τόσο όμορφα ηταν και τον προηγούμενο μήνα και τι να σου πω 🤣 Κυριακή είπα να κανω το πρώτο τέστ, θα ειμαι 3 μέρες πριιιν. Αν και εχω 10 τεστακια 😁😁😁 κρίμα δεν είναι να περιμένουν;🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια... Εκανα πριν λίγο τεστ πάλι αρνητικό την 16η ημέρα!!! 🙄 Ούτε της ωορρηξίας δεν θέλει να βγει θετικό 😂😂😂😂 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...