Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

@Girly μου να σε ρωτήσω .. χθες σκεφτόμουν ότι θα ήθελα να φτιάξω μια κουβέρτα που γινετε με τα χέρια με χοντρό μαλλί μερινο. Αλλά δεν ξερω από που να αγοράσω! Λίγο έψαξα στο Ίντερνετ και μου έβγαλε σε ένα σάιτ ότι έχει 52 ευρώ το κιλό 😳 εσυ απο που προμηθεύεται; Μου φαινετε ακριβό αυτό το μαλλί και δεν ξερω αν θα φτάσει μόνο ένα κιλό για μια κουβέρτα 2χ2 ! Μάλλον έχω ακριβά γούστα😂 αλλά μου αρέσουν παρά πολύ αυτές οι κουβέρτες και για αρχάρια είναι πολύ εύκολη είδα βιντεάκια στο YouTube 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Εγώ κάπου μπερδευτη΄κα δηλαδή έχεις ένα μήνα καθυστέρηση? 😲

Εγώ στις τελευταίες ωορρηξίες και λίγο μετά πονούσα χαμηλά δεξιά, τον μήνα που πιάσαμε το φασολάκι μας πονούσα πάρα πολύ από την ωορρηξία και μετά και 2-3 μέρες πριν την καθυστέρηση άρχισε να πονάει και η μέση μου χαμηλά δεξιά.

Εμ έτσι όπως τα έγραψα και γω που να καταλάβεις! Έχεις δίκιο!!! Το είχα γράψει στο μνμ που χάθηκε και μετά μου φάνηκε αυτονόητο να μη γράψω ημερομηνίες!! Χαχαχα όχι όχι δε έχω καθυστέρηση! Εννοούσα ότι τις ίδιες μέρες που είχες εσύ ωορηξια μετά την περίοδο είχα και εγώ αυτόν τον μήνα και επίσης τις ίδιες μέρες που είχες επαφή μετά την ωορηξια σου είχα τυχαία, ακριβώς τις ίδιες και εγώ αυτόν τον μήνα!! Δλδ με περίοδο στις  8/3 καιωορηξια στις 16-17 είχα επαφή στις 15-16-18 και 21/3! Αυτό εννοούσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@Girly μου να σε ρωτήσω .. χθες σκεφτόμουν ότι θα ήθελα να φτιάξω μια κουβέρτα που γινετε με τα χέρια με χοντρό μαλλί μερινο. Αλλά δεν ξερω από που να αγοράσω! Λίγο έψαξα στο Ίντερνετ και μου έβγαλε σε ένα σάιτ ότι έχει 52 ευρώ το κιλό 😳 εσυ απο που προμηθεύεται; Μου φαινετε ακριβό αυτό το μαλλί και δεν ξερω αν θα φτάσει μόνο ένα κιλό για μια κουβέρτα 2χ2 ! Μάλλον έχω ακριβά γούστα😂 αλλά μου αρέσουν παρά πολύ αυτές οι κουβέρτες και για αρχάρια είναι πολύ εύκολη είδα βιντεάκια στο YouTube 😛

αχχ αυτές οι κουβέρτες...είναι υπεροχες μου αλλα λυπάμαι να δώσω τοοοσα λεφταα. Και ναι το μαλλί τους είναι πανάκριβο .και όχι ,φυσικά και ένα κιλό θα σου φτάσει μόνο για να κάνεις τους πρώτους δύο κόμπους!!! Άστα κλαφτα είναι οανακριβα. Εγώ έπαιρνα από ένα μαγαζί στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Πολύ καλή ποιότητα στα νήματα,λίγο τσιμπημενα αλλά ήθελα υποαλλεργικα νήματα για τα μωράκια που επλεκα τότε για φίλους κλπ. 

Φιλενάδα ακριβά γούστα έχεις όντως!!! Μόνο αν βρεις σε κανένα amazon πχ πιο φθηνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εγώ δυστυχώς δεν έχω ασφάλεια όποτε θα την πληρώσω εξολοκλήρου . Έχω διαβάσει ότι έχει περίπου 150 ευρώ. Αλλά λέω να επιλέξω αυτή με τον αφρό που πιστεύω θα είναι παραπάνω 🙏 περιμενω να αδιαθετησω για να παρω τον γιατρό να δω πως θα συνεχίσουμε. Θα κάνω σαλπιγγογραφια; Θα παρω πάλι κλομιφαινη ; Δεν μου είπε τι θα κάνω θα μου πει όταν τον παρω 🙏 και η περίοδος ακόμη άφαντη η ρουφιανα έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά αλλά τπτ ελπιζω να μη μου κάνει καμία κουτσούβελα και δεν έρθει!

Εγώ 170€ έδωσα με τον αφρό κορίτσι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Girly είπε:

αχχ αυτές οι κουβέρτες...είναι υπεροχες μου αλλα λυπάμαι να δώσω τοοοσα λεφταα. Και ναι το μαλλί τους είναι πανάκριβο .και όχι ,φυσικά και ένα κιλό θα σου φτάσει μόνο για να κάνεις τους πρώτους δύο κόμπους!!! Άστα κλαφτα είναι οανακριβα. Εγώ έπαιρνα από ένα μαγαζί στο κέντρο της Θεσσαλονίκης. Πολύ καλή ποιότητα στα νήματα,λίγο τσιμπημενα αλλά ήθελα υποαλλεργικα νήματα για τα μωράκια που επλεκα τότε για φίλους κλπ. 

Φιλενάδα ακριβά γούστα έχεις όντως!!! Μόνο αν βρεις σε κανένα amazon πχ πιο φθηνα..

Καταλαβααα όποτε άκυρο καλύτερα να την αγοράσω έτοιμη 100 ευρώ έχει 🤣 αλλά είναι υπέροχες. Τεσπα δεν πειράζει αν μείνω έγκυος όμως θα παρω για να φτιάξω μωρουδιακη 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ 170€ έδωσα με τον αφρό κορίτσι μου..

Χωρίς συμμετοχή έδωσες τόσο; Εγώ θα την πληρώσω εξολοκλήρου γ αυτό σε ρωτάω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χωρίς συμμετοχή έδωσες τόσο; Εγώ θα την πληρώσω εξολοκλήρου γ αυτό σε ρωτάω !

Ναι ολόκληρη! Δεν χρησιμοποίησα δλδ παραπεμπτικό γιατί ξέρω ότι δεν το δέχονται σε πολλά ιδιωτικά κ είπα να μην παιδεύομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καταλαβααα όποτε άκυρο καλύτερα να την αγοράσω έτοιμη 100 ευρώ έχει 🤣 αλλά είναι υπέροχες. Τεσπα δεν πειράζει αν μείνω έγκυος όμως θα παρω για να φτιάξω μωρουδιακη 🙏

Τότε ξεκινά να βάζεις στην άκρη τίποτα γιατί πολύ σύντομα εύχομαι να ξεκινήσεις την κουβερτουλα σου!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Ξανακάνω παράθεση στο μνμ σου γιατί το προηγούμενο μου ... αγνοείται!!!

Έγραφα λοιπόν ότι είχα ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα θετικό τεστ και ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα επαφή! Και ότι ελπίζω να έχω και θετικό τεστακι φυσικά !!

Επίσης έγραφα ότι ενώ κουνάω το κεφάλι μου πάνω κάτω και συμφωνώ νοερά με ότι γράφουν τα κορίτσια,δλδ να μη δίνουμε σημασία σε συμπτώματα κλπ ,πάλι θα κάνω του κεφαλιού μου και θα σας γράψω εδώ για να σημειωθούν στα πρακτικά οοολα μου τα συμπτώματα! Γιατί κάπου πρέπει να τα πω και να τα παραθέσω! Χαχαχ παμε λοιπόν! 

Αμέσως μετά την ωορηξια είχα για λίγη ώρα έντονη ενόχληση στην αριστερή θηλή μου σαν πόνο έντονο,σαν κάψιμο. 4η μέρα μετά την ωορρηξία (χθες δλδ) είχα το πρωί αμέσως μετά που έφαγα ένα τοστακι φοβερή καούρα. Σήμερα έφαγα μια φετουλα τσουρέκι το πρωί και πάλι όπως χθες με έπιασε καούρα. Επίσης σήμερα ξύπνησα με πόνο στη μέση και στην πλάτη! Αυτααααα 

Για μένα κορίτσια είστε το ημερολόγιο μου εδώ και το μέρος που μπορώ να εκφράσω ελεύθερη την παράνοια μου! Να πω ότι μου ρθει στο μυαλό χωρίς να σκεφτώ αν είναι νωρίς για συμπεράσματα κλπ. Εγώ έτσι νιώθω και έτσι πράττω! Είναι αγχολυτικο για μένα να μπαίνω να βλέπω και τις δικές σας παρανοιες ώστε να μη νιωθω η μόνη τρελή!!χαχαχα 

Οπότε πάρτε τώρα τα συμπτώματα μου ,βάλτε τα αρχείο έτσι ώστε να λέτε μετά  αααααα τα λέγε αυτή από τοτεεεεεε ή άσε μας κουκλίτσα μου τα ίδια είχες και τον προηγούμενο μήνα!! Χαχαχαχα 

Εγώ δεν θα μπορου΄σα να μην συμφωνήσω, θα ήμουν η μεγαλύτερη υποκρίτρια 😂 Ολες ξέρουμε ότι εκτός από την βιοχημική που όντως δεν το περίμενα με τ ι π ο τ α!! τις επομενες δύο φορές ξεκινησα τα τεστ πολυυυυυ νωρίς. Και είχα και φουλ αγχος. Δεν γινόταν αλλιώς, το ηθελα τόσο πολύ, δεν αντεχα να περιμενω. Εννοειται σημειωνα και τις 2 φορες όοοολα τα συμπτώματα μετά την ωορρηξία σε ημερολογιο στο κινητο. Τουλάχιστον θα εχω κατι να βλεπω και να συγκρινω στο μελλον (αν θελησει ο Θεος να πανε ολα καλα και να δοκιμασω για δευτερο μωρακι). Κ νομίζω καταβάθως ότι έχουμε όλο το δικιο του κοσμου να παραλογιζομαστε και λιγο.. Μπραβο σε όσες το διαχειρίζονται καλύτερα και έχουν υπομονή μεχρι την καθυστέρηση, αλλά καλώς ή κακώς είμαστε πολύ διαφορετικές, και μεταξύ μας η συμβουλή ¨χαλάρωσε, μην αγχώνεσαι¨κλπ δεν βοηθάει.

Τα λεω τελειως καλοπροαιρετα όλα αυτά και με πολλή αγάπη προς όλα τα κορίτσια, απλά καταλαβαίνω και τη μια αλλά και την άλλη πλευρά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ναι ολόκληρη! Δεν χρησιμοποίησα δλδ παραπεμπτικό γιατί ξέρω ότι δεν το δέχονται σε πολλά ιδιωτικά κ είπα να μην παιδεύομαι! 

Α ωραίαααα να έχω έναν μπούσουλα ❤️σε ευχαριστώ κορίτσι μου🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τότε ξεκινά να βάζεις στην άκρη τίποτα γιατί πολύ σύντομα εύχομαι να ξεκινήσεις την κουβερτουλα σου!!!❤️❤️❤️

Αχ μακάρι κοριτσάκι μου❤️ έχετε εσείς σειρά τώρα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ δεν θα μπορου΄σα να μην συμφωνήσω, θα ήμουν η μεγαλύτερη υποκρίτρια 😂 Ολες ξέρουμε ότι εκτός από την βιοχημική που όντως δεν το περίμενα με τ ι π ο τ α!! τις επομενες δύο φορές ξεκινησα τα τεστ πολυυυυυ νωρίς. Και είχα και φουλ αγχος. Δεν γινόταν αλλιώς, το ηθελα τόσο πολύ, δεν αντεχα να περιμενω. Εννοειται σημειωνα και τις 2 φορες όοοολα τα συμπτώματα μετά την ωορρηξία σε ημερολογιο στο κινητο. Τουλάχιστον θα εχω κατι να βλεπω και να συγκρινω στο μελλον (αν θελησει ο Θεος να πανε ολα καλα και να δοκιμασω για δευτερο μωρακι). Κ νομίζω καταβάθως ότι έχουμε όλο το δικιο του κοσμου να παραλογιζομαστε και λιγο.. Μπραβο σε όσες το διαχειρίζονται καλύτερα και έχουν υπομονή μεχρι την καθυστέρηση, αλλά καλώς ή κακώς είμαστε πολύ διαφορετικές, και μεταξύ μας η συμβουλή ¨χαλάρωσε, μην αγχώνεσαι¨κλπ δεν βοηθάει.

Τα λεω τελειως καλοπροαιρετα όλα αυτά και με πολλή αγάπη προς όλα τα κορίτσια, απλά καταλαβαίνω και τη μια αλλά και την άλλη πλευρά ❤️

Τα λες πολύ σωσταααα❤️ και αυτό το μην αγχώνεσαι γτ γιαυτο δεν μένεις έγκυος που το ακούω απόν περίγυρο μου με τρελένειιιι🙄 αλλά δυστυχώς όλοι το λέμε! Σίγουρα μπορεί να είναι ανασταλτικός παράγοντας αλλά δεν γινετε να πατήσουμε το κουμπί και να φύγει το άγχος μας! Η κάθε μια το βιώνει και το ζει διαφορετικά αλλά πιστεύω οι περισσότερες με άγχος! Κατά την γνωμη μου όλα αυτά τα στάδια θα τα περάσουμε μέχρι να έρθει το σποράκι μας θελουμε δεν θελουμε ! Όμως πιστεύω πως όλες μας θα ανταμειφτούμε 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τα λες πολύ σωσταααα❤️ και αυτό το μην αγχώνεσαι γτ γιαυτο δεν μένεις έγκυος που το ακούω απόν περίγυρο μου με τρελένειιιι🙄 αλλά δυστυχώς όλοι το λέμε! Σίγουρα μπορεί να είναι ανασταλτικός παράγοντας αλλά δεν γινετε να πατήσουμε το κουμπί και να φύγει το άγχος μας! Η κάθε μια το βιώνει και το ζει διαφορετικά αλλά πιστεύω οι περισσότερες με άγχος! Κατά την γνωμη μου όλα αυτά τα στάδια θα τα περάσουμε μέχρι να έρθει το σποράκι μας θελουμε δεν θελουμε ! Όμως πιστεύω πως όλες μας θα ανταμειφτούμε 🤞

Το άγχος νομίζω δεν φεύγει ποτέ. Εγώ ήμουν λιγότερο αγχωμένη όταν είπα στον εαυτό μου ότι αυτός ο μήνας θα είναι και ο τελευταίος που προσπαθούμε χωρίς ιατρική παρέμβαση, και εκεί μου ήρθε το σποράκι μου. Βέβαια και τώρα άγχος έχω να πάνε όλα καλά. για αυτό λέω πως το άγχος δεν θα φύγει ποτέ.

να πάνε όλα καλά σε όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ δεν θα μπορου΄σα να μην συμφωνήσω, θα ήμουν η μεγαλύτερη υποκρίτρια 😂 Ολες ξέρουμε ότι εκτός από την βιοχημική που όντως δεν το περίμενα με τ ι π ο τ α!! τις επομενες δύο φορές ξεκινησα τα τεστ πολυυυυυ νωρίς. Και είχα και φουλ αγχος. Δεν γινόταν αλλιώς, το ηθελα τόσο πολύ, δεν αντεχα να περιμενω. Εννοειται σημειωνα και τις 2 φορες όοοολα τα συμπτώματα μετά την ωορρηξία σε ημερολογιο στο κινητο. Τουλάχιστον θα εχω κατι να βλεπω και να συγκρινω στο μελλον (αν θελησει ο Θεος να πανε ολα καλα και να δοκιμασω για δευτερο μωρακι). Κ νομίζω καταβάθως ότι έχουμε όλο το δικιο του κοσμου να παραλογιζομαστε και λιγο.. Μπραβο σε όσες το διαχειρίζονται καλύτερα και έχουν υπομονή μεχρι την καθυστέρηση, αλλά καλώς ή κακώς είμαστε πολύ διαφορετικές, και μεταξύ μας η συμβουλή ¨χαλάρωσε, μην αγχώνεσαι¨κλπ δεν βοηθάει.

Τα λεω τελειως καλοπροαιρετα όλα αυτά και με πολλή αγάπη προς όλα τα κορίτσια, απλά καταλαβαίνω και τη μια αλλά και την άλλη πλευρά ❤️

Και εγω τα ίδια έκανα μην νομίζεις την πρώτη φορά μου είχα θετικό τεστ που κατέληξε σε βιοχιμικη επειδή δεν είχα σταθερό κύκλο δεν έκανα νωρίς τεστ άφηνα να περάσουν αρκετές μερες για να κάνω και έτσι έκανα στην 39 μέρα του κύκλου μου που βγήκε θετικό και 2 μερες μετά ήρθε περιοδος..

από τότε κάνω νωρίς τεστ γιατί λέω μια στο εκατομμύριο μπορούσα να κάνω κάτι να βοηθησω λίγο τα πράγματα δεν πρόβαλα αφού άφηνα τις μερες να φεύγουν έτσι γιατί φοβόμουν μην δω αρνητικό αποτέλεσμα

Για πιο έγκυρο αποτελεσμα καλά είναι να περιμενεις λίγο το σωστό είναι αυτό αλλα κάθε κοπέλα είναι διαφορετική εγω καταλαβαίνω και τις δυο πλευρές είναι εύκολο να λες σε μια κοπέλα να περιμενει αλλα οταν πρόκειται για τον εαυτό σου δεν είναι εύκολο να το διαχειριστείς 😊💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Pepe le pew είπε:

Το άγχος νομίζω δεν φεύγει ποτέ. Εγώ ήμουν λιγότερο αγχωμένη όταν είπα στον εαυτό μου ότι αυτός ο μήνας θα είναι και ο τελευταίος που προσπαθούμε χωρίς ιατρική παρέμβαση, και εκεί μου ήρθε το σποράκι μου. Βέβαια και τώρα άγχος έχω να πάνε όλα καλά. για αυτό λέω πως το άγχος δεν θα φύγει ποτέ.

να πάνε όλα καλά σε όλες μας.

Έτσι κορίτσι μου ναι❤️ όλα καλά θα πανε σε όλες μας ❤️ για ολους έχει ο θεός και η Παναγία 🙏 για την κάθε μια μας το όνειρο μπορεί να είναι κοντά ή και λίγο μακριά αλλά θα πραγματοποιηθεί σε όλες μας!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τα λες πολύ σωσταααα❤️ και αυτό το μην αγχώνεσαι γτ γιαυτο δεν μένεις έγκυος που το ακούω απόν περίγυρο μου με τρελένειιιι🙄 αλλά δυστυχώς όλοι το λέμε! Σίγουρα μπορεί να είναι ανασταλτικός παράγοντας αλλά δεν γινετε να πατήσουμε το κουμπί και να φύγει το άγχος μας! Η κάθε μια το βιώνει και το ζει διαφορετικά αλλά πιστεύω οι περισσότερες με άγχος! Κατά την γνωμη μου όλα αυτά τα στάδια θα τα περάσουμε μέχρι να έρθει το σποράκι μας θελουμε δεν θελουμε ! Όμως πιστεύω πως όλες μας θα ανταμειφτούμε 🤞

Εγω πάλι είμαι από αυτές που έχω αντίθετη άποψη για το άγχος δεν πιστεύω ότι μπορεί αυτό από μόνο του να εμποδίσει την σύλληψη 

εγω πάλι έμεινα εγκυος με φουλ άγχος νεύρα κακή ψυχολογία κούραση και σεξ με πρόγραμμα 

Κοπέλες που καταφέρνουν να διώχνουν αυτό το αναθεματισμένο άγχος πραγματικά της θαυμάζω και μπράβο τους αλλά δεν είναι εύκολο για όλες μας 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Τα λες πολύ σωσταααα❤️ και αυτό το μην αγχώνεσαι γτ γιαυτο δεν μένεις έγκυος που το ακούω απόν περίγυρο μου με τρελένειιιι🙄 αλλά δυστυχώς όλοι το λέμε! Σίγουρα μπορεί να είναι ανασταλτικός παράγοντας αλλά δεν γινετε να πατήσουμε το κουμπί και να φύγει το άγχος μας! Η κάθε μια το βιώνει και το ζει διαφορετικά αλλά πιστεύω οι περισσότερες με άγχος! Κατά την γνωμη μου όλα αυτά τα στάδια θα τα περάσουμε μέχρι να έρθει το σποράκι μας θελουμε δεν θελουμε ! Όμως πιστεύω πως όλες μας θα ανταμειφτούμε 🤞

Κορίτσι μου ίσως και να λειτουργεί κατασταλτικά το άγχος σε καποιες γυναίκες. Εγώ και τις 2 φορε΄ς (που ήταν εγκυμοσύνη απο τον πρώτο μήνα προσπάθειας) είχα άγχος ως το ταβάνι! Και παρόλο που κανω ψυχοθεραπεια δεν μπροουσα να το διαχειριστώ. Δεν λέω ότι ειναι σωστό, αλλά δεν γίνεται πάντα να το καταστείλουμε, και σε μένα, σαν Ελλη, όπως φάνηκε, δεν με επηρρέασε στο να μείνω έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια . Είμαι καινούργια εδώ . Να σας πω αρχικά πως δεν έχω πολλές Εμπειρίες Μιας και τώρα ξεκίνησα προσπάθειες για μωράκι είναι δηλαδή ο πρώτος μήνας ουσιαστικά προσπαθειών. Έγινε μία φορά τυχαία τον Δεκέμβριο Και τυχαία είχα δει ότι ήμουν στις γόνιμες μέρες, εν τέλει αδιαθέτησα τότε. Πριν όμως αδιαθετήσω από την ημέρα της επαφής και μετά είχα έντονους πόνους περιόδου κ λιγες Μέρες μετά είχε πρηστεί το στήθος μ κ πονούσε ασυνήθιστα . Μέχρι π μ ήρθε περιοδος τελικα . Μετά από επίσκεψη στο γιατρό υπέρηχο και τεστ Παπ ήταν όλα καλά. Κ χαλάρωσα γτ είχα αγχωθεί  μήπως ήταν κάτι άλλο. Τους επόμενους  μήνες  έκανα ελεύθερα στις μη γόνιμες και ήταν όλα φυσιολογικά. 1 Μαρτίου Μου ήρθε περίοδος κ είπαμε να ξεκινήσουμε τις προσπαθειες και είπα να δοκιμάσω τα τεστ ωορρηξίας ξεκίνησα στις 10 του μηνός έχω σταθερό κύκλο 25 με 29 μέρες συνήθως έρχεται στις 26-27 μέρες . Απ’ ό,τι κατάλαβα στις 11 και 12 του μηνός Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας. Παρόλαυτα συνέχισα τα τεστ μέχρι τις 15 του μηνός για να είμαι σίγουρη ομως έβγαιναν αρνητικά. Επαφές είχα στις 10,11&12 του μηνός. Παρατηρώ πάλι ότι μετά τις επαφές μέχρι και σήμερα που είμαι στην 22η μέρα του κύκλου μου Έχω πόνους περιόδου. Επίσης από τις 14 μέχρι τις 20/3 είχα απίστευτα πολλά υγρά σαν νερό που δεν είχα ξανά δει σε άλλους κύκλους η δεν είχα δώσει σημασία . Άρα περιμένω περίοδο σε 5-7 ημέρες έκανα σήμερα ένα τεστ της one step κ ήταν αρνητικό . Έχω ψιλό απογοητευτεί να πω την αλήθεια . Συνέχεια σκέφτομαι έπεσα μέσα στις μέρες ; Μήπως η ωορρηξία έγινε αργότερα όταν είχα αυτά τα υγρά ; Μήπως ηταν τα τεστ ωορρηξιας λάθος ; Δεν ξέρω πάντως πραγματικά είχα πει πως δεν θα αγχωθώ κ δεν θα το έχω στο μυαλό μ αλλά το σκέφτομαι συνέχεια ειδικά όταν με πιάνουν αυτοί οι έντονοι πόνοι . Εντάξει δεν περίμενα να γίνει και με την πρώτη αλλά το ήλπιζα .
 

συγγνώμη αν κούρασα  🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα θα γίνουν κορίτσια μου..έγκυες θα μείνουμε όλες. Όλες! Και θα κάνουμε reunion όλες κάποτε και θα λέμε τα νέα μας! Πιστέψτε με γιατί το έζησα καμία δεν έμεινε έτσι! Όλες κάναμε παιδιά από την τότε παρεούλα μας! Αυτά τα φόρουμ σκοπό έχουν με την ανωνυμία που δίνουν να σε κάνουν να νιώθεις ελεύθερη! Ελεύθερη να ρωτήσεις πράγματα που δε θα ρωτούσες ποτέ αλλού,ελεύθερη να πεις τις πιο βαθιές σου σκέψεις και ότι σε απασχολει! Άλλες είμαστε πιο ανυπομονες άλλες λιγότερο! Καταλαβαίνω απόλυτα τι λένε τα πιο παλιά κορίτσια για τα τεστ κλπ αλλά επειδή και γω η ίδια το έχω βιώσει ,όταν δεις το θετικό τεστ τα ξεχνάς όλα! Και σου φαίνονται τόσο κουτά όλα αυτά που έκανες! Διαβάζω προηγούμενα ποστ μου και γελάω μόνη μου! Λέω καλέ που βλέπαμε όλες μαζί γραμμή?!αφού τώρα δε τη βλέπω καν!! Και όμως τους την έβλεπα! Η επιθυμία είναι μεγάλη και το μυαλό παίζει μαζί μας! Ας αφήσουμε ελεύθερους τους εαυτούς μας εδώ να λέμε ότι θέλουμε..σε έναν κόσμο γεμάτο ανασφάλειες ας είναι το μικρό μέρος μας που θα είναι ασφαλέις οι σκέψεις μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω πάλι είμαι από αυτές που έχω αντίθετη άποψη για το άγχος δεν πιστεύω ότι μπορεί αυτό από μόνο του να εμποδίσει την σύλληψη 

εγω πάλι έμεινα εγκυος με φουλ άγχος νεύρα κακή ψυχολογία κούραση και σεξ με πρόγραμμα 

Κοπέλες που καταφέρνουν να διώχνουν αυτό το αναθεματισμένο άγχος πραγματικά της θαυμάζω και μπράβο τους αλλά δεν είναι εύκολο για όλες μας 😅

Κορίτσια όλες εσείς που προσπαθείτε και για όσο προσπαθούσατε τόσο εσείς όσο και οι άντρες σας κάνατε κάποιες εξετάσεις για να γλυτωσετε χρόνο αλλά και απογοήτευση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω πάλι είμαι από αυτές που έχω αντίθετη άποψη για το άγχος δεν πιστεύω ότι μπορεί αυτό από μόνο του να εμποδίσει την σύλληψη 

εγω πάλι έμεινα εγκυος με φουλ άγχος νεύρα κακή ψυχολογία κούραση και σεξ με πρόγραμμα 

Κοπέλες που καταφέρνουν να διώχνουν αυτό το αναθεματισμένο άγχος πραγματικά της θαυμάζω και μπράβο τους αλλά δεν είναι εύκολο για όλες μας 😅

Την ίδια άποψη έχω και εγώ. Και επειδή ο άντρας μου έλεγε οτι από το άγχος μας δεν έρχεται, τον άφησα να ρωτήσει τον γιατρό να του φύγει η απορία... Και εν τέλει ο γιατρός μας είπε οτι το άγχος είναι από τους πιο μικρούς παράγοντες που μπορούν να επηρεασουν τη σύλληψη! Έτσι πλεον αγχώνομαι χωρίς τύψεις 🤣 πλακα κάνω, αλλά ναι και εγώ θεωρώ οτι αν το άγχος έπαιζε σημαντικό ρόλο πολλές κοπέλες δεν θα τα κατάφερναν ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Την ίδια άποψη έχω και εγώ. Και επειδή ο άντρας μου έλεγε οτι από το άγχος μας δεν έρχεται, τον άφησα να ρωτήσει τον γιατρό να του φύγει η απορία... Και εν τέλει ο γιατρός μας είπε οτι το άγχος είναι από τους πιο μικρούς παράγοντες που μπορούν να επηρεασουν τη σύλληψη! Έτσι πλεον αγχώνομαι χωρίς τύψεις 🤣 πλακα κάνω, αλλά ναι και εγώ θεωρώ οτι αν το άγχος έπαιζε σημαντικό ρόλο πολλές κοπέλες δεν θα τα κατάφερναν ποτέ!

Και πολυ σωστα ειπε ο δόκτωρ!!!! 😂😂😂

επιτελους να μας πει κάποιος οτι δν ειναι κακο που αγχωνόμαστε φοβούμενοι οτι κανουμε κακο στη σύλληψη!!!! 
κοριτσι μου εσυ πως εισαι;;;; Εισαι λίγες μέρες μετα την ωορηξια σωστα;; Πως παμε απο συμπτώματα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Evg93 είπε:

Γεια σας κορίτσια . Είμαι καινούργια εδώ . Να σας πω αρχικά πως δεν έχω πολλές Εμπειρίες Μιας και τώρα ξεκίνησα προσπάθειες για μωράκι είναι δηλαδή ο πρώτος μήνας ουσιαστικά προσπαθειών. Έγινε μία φορά τυχαία τον Δεκέμβριο Και τυχαία είχα δει ότι ήμουν στις γόνιμες μέρες, εν τέλει αδιαθέτησα τότε. Πριν όμως αδιαθετήσω από την ημέρα της επαφής και μετά είχα έντονους πόνους περιόδου κ λιγες Μέρες μετά είχε πρηστεί το στήθος μ κ πονούσε ασυνήθιστα . Μέχρι π μ ήρθε περιοδος τελικα . Μετά από επίσκεψη στο γιατρό υπέρηχο και τεστ Παπ ήταν όλα καλά. Κ χαλάρωσα γτ είχα αγχωθεί  μήπως ήταν κάτι άλλο. Τους επόμενους  μήνες  έκανα ελεύθερα στις μη γόνιμες και ήταν όλα φυσιολογικά. 1 Μαρτίου Μου ήρθε περίοδος κ είπαμε να ξεκινήσουμε τις προσπαθειες και είπα να δοκιμάσω τα τεστ ωορρηξίας ξεκίνησα στις 10 του μηνός έχω σταθερό κύκλο 25 με 29 μέρες συνήθως έρχεται στις 26-27 μέρες . Απ’ ό,τι κατάλαβα στις 11 και 12 του μηνός Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας. Παρόλαυτα συνέχισα τα τεστ μέχρι τις 15 του μηνός για να είμαι σίγουρη ομως έβγαιναν αρνητικά. Επαφές είχα στις 10,11&12 του μηνός. Παρατηρώ πάλι ότι μετά τις επαφές μέχρι και σήμερα που είμαι στην 22η μέρα του κύκλου μου Έχω πόνους περιόδου. Επίσης από τις 14 μέχρι τις 20/3 είχα απίστευτα πολλά υγρά σαν νερό που δεν είχα ξανά δει σε άλλους κύκλους η δεν είχα δώσει σημασία . Άρα περιμένω περίοδο σε 5-7 ημέρες έκανα σήμερα ένα τεστ της one step κ ήταν αρνητικό . Έχω ψιλό απογοητευτεί να πω την αλήθεια . Συνέχεια σκέφτομαι έπεσα μέσα στις μέρες ; Μήπως η ωορρηξία έγινε αργότερα όταν είχα αυτά τα υγρά ; Μήπως ηταν τα τεστ ωορρηξιας λάθος ; Δεν ξέρω πάντως πραγματικά είχα πει πως δεν θα αγχωθώ κ δεν θα το έχω στο μυαλό μ αλλά το σκέφτομαι συνέχεια ειδικά όταν με πιάνουν αυτοί οι έντονοι πόνοι . Εντάξει δεν περίμενα να γίνει και με την πρώτη αλλά το ήλπιζα .
 

συγγνώμη αν κούρασα  🙂

Ειμαστε ακριβως στις ίδιες μέρες!!! Αδιαθέτησα 1/3 ,θετικό τεστ 13/3 με κύκλο 27 μέρες!!!  Έκανα one step χθες με μια ποοοοολυ άχνη ίσα που την έβλεπα εγω κ μονο… σημερα τιποτα τελείως αρνητικό!!! 
Σιγουρα ειναι σχετικά νωρίς για να δεις θετικό κάνε λιγο υπομονή!! 
τα συμπτώματα σου ειναι αρκετα ενθαρρυντικά για μια πιθανή εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η gelia είπε:

Καλημέρα κοριτσια. Είμαι 9η μέρα μετά την εμβρυιμεταφορα με 3 εμβρυακια.. Χθες είχα πονακια περιόδου κ κρυωνα. Σήμερα τίποτα. Δευτέρα είναι να κάνω την χοριακη κ η αγωνία εντείνεται. 🙃

Με το καλό κορίτσι! Θα περιμένουμε κι εμείς με αγωνία τα αποτελέσματα της χοριακης σου! Εσύ μέχρι τότε χαλάρωσε και περιποιησου τον εαυτό σου 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Evg93 είπε:

Γεια σας κορίτσια . Είμαι καινούργια εδώ . Να σας πω αρχικά πως δεν έχω πολλές Εμπειρίες Μιας και τώρα ξεκίνησα προσπάθειες για μωράκι είναι δηλαδή ο πρώτος μήνας ουσιαστικά προσπαθειών. Έγινε μία φορά τυχαία τον Δεκέμβριο Και τυχαία είχα δει ότι ήμουν στις γόνιμες μέρες, εν τέλει αδιαθέτησα τότε. Πριν όμως αδιαθετήσω από την ημέρα της επαφής και μετά είχα έντονους πόνους περιόδου κ λιγες Μέρες μετά είχε πρηστεί το στήθος μ κ πονούσε ασυνήθιστα . Μέχρι π μ ήρθε περιοδος τελικα . Μετά από επίσκεψη στο γιατρό υπέρηχο και τεστ Παπ ήταν όλα καλά. Κ χαλάρωσα γτ είχα αγχωθεί  μήπως ήταν κάτι άλλο. Τους επόμενους  μήνες  έκανα ελεύθερα στις μη γόνιμες και ήταν όλα φυσιολογικά. 1 Μαρτίου Μου ήρθε περίοδος κ είπαμε να ξεκινήσουμε τις προσπαθειες και είπα να δοκιμάσω τα τεστ ωορρηξίας ξεκίνησα στις 10 του μηνός έχω σταθερό κύκλο 25 με 29 μέρες συνήθως έρχεται στις 26-27 μέρες . Απ’ ό,τι κατάλαβα στις 11 και 12 του μηνός Είχα θετικό τεστ ωορρηξίας. Παρόλαυτα συνέχισα τα τεστ μέχρι τις 15 του μηνός για να είμαι σίγουρη ομως έβγαιναν αρνητικά. Επαφές είχα στις 10,11&12 του μηνός. Παρατηρώ πάλι ότι μετά τις επαφές μέχρι και σήμερα που είμαι στην 22η μέρα του κύκλου μου Έχω πόνους περιόδου. Επίσης από τις 14 μέχρι τις 20/3 είχα απίστευτα πολλά υγρά σαν νερό που δεν είχα ξανά δει σε άλλους κύκλους η δεν είχα δώσει σημασία . Άρα περιμένω περίοδο σε 5-7 ημέρες έκανα σήμερα ένα τεστ της one step κ ήταν αρνητικό . Έχω ψιλό απογοητευτεί να πω την αλήθεια . Συνέχεια σκέφτομαι έπεσα μέσα στις μέρες ; Μήπως η ωορρηξία έγινε αργότερα όταν είχα αυτά τα υγρά ; Μήπως ηταν τα τεστ ωορρηξιας λάθος ; Δεν ξέρω πάντως πραγματικά είχα πει πως δεν θα αγχωθώ κ δεν θα το έχω στο μυαλό μ αλλά το σκέφτομαι συνέχεια ειδικά όταν με πιάνουν αυτοί οι έντονοι πόνοι . Εντάξει δεν περίμενα να γίνει και με την πρώτη αλλά το ήλπιζα .
 

συγγνώμη αν κούρασα  🙂

Καλησπερα κορίτσι μου ❤️ τίποτα δεν κανεις λάθος. Εύχομαι να είσαι εγκυουλα ❤️ είναι νωρίς ακόμη να φανεί κάτι ! Κάνε υπομονή και κάνε ένα τεστακι 2 μέρες πριν την αναμενόμενη ή ακόμα καλύτερα την αναμενόμενη μέρα ή την καθυστέρηση ❤️ αν όμως δεν είσαι συνεχισε να κανεις τεστακια ωορρηξιας και θα έρθει το σποράκι σου❤️ οι περισσότερες από εμάς προσπαθούμε πολλούς μήνες ωστόσο κάποια κοριτσια εχουν μείνει πολύ γρήγορα έγκυος ! Όλα θα πανε καλά❤️ καλώς ήρθες ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...