Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate1992 είπε:

Τι εννοείς αδιαθέτησες;; Είχες κανονικά περίοδο;; 😳😳😳😳

αχ το έγραψα βιάστηκα και δεν βγήκε νόημα. εννοώ τα τεστ ωορρηξίας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 30 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσια μου, παιδεύεστε τόσες μέρες βγάλε φωτο, ανεβασε, κοιτα, έχουν αλοιθωρίσει τα ΄όμορφα ματάκια σας, μην το κάνετε βρε λουλούδια μου αυτό στον εαυτό σας! Μετά την ωορηξία θέλει τουλάχιστον 10 μέρες για να γίνει η εμφύτευση και να αρχίσει να δείχνει το τεστ. Περιμένετε να είστε κοντά στην περίοδο, για να μην πω στην καθυστέρηση... τα έχω κάνει και εγώ και σας καταλαβαίνω, αλλά είναι χάσιμο χρο΄νου και τζάμπα επιπλέον άγχος. ότι είναι να γίνει, θα γίνει, ωμμμμμ ωμμμμμ ανασουλες και θα περάσει ο χρόνος μέχρι την μέρα περιόδου για να έχετε τα καλά και ξεκάθαρα αποτελέσματα... ❤️ 

Σε δουλειά να βρισκόμαστε που λένε 😋😋 δίκιο έχεις αλλά το άγχος χτυπάει κόκκινο... Ξέρεις και εσύ! Αυτές οι 14 ημέρες μετά την γόνιμη αργούν τόσο πολύ κάθε φορά να περάσουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια κάτι άσχετο τώρα...εγώ που είχα θετικό τεστακι 9η μέρα με υγρά μύξες και 10η μέρα ακόμη πιο έντονη γραμμή (χωρίς τόσα υγρά όσο την προηγούμενη μέρα) , θα μετράω 14 μέρες από το θετικό τεστ ? Διάβασα ότι πάντα έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία και ότι αν έχεις καθυστέρηση τότε ίσως έγινε πιο αργά η ωορρηξία σου. Εγώ απλά αναρωτιέμαι..είναι όντως έτσι? Μετράω δλδ όντως 14 μέρες μετά την ωορηξια? Γιατί αν είναι έτσι θα κάνω κύκλο 23-24 ημερών αυτόν τον μήνα..

Κ εγώ 14 με 16 μέρες μετά ξέρω ότι έρχεται, οπότε αν μετρήσει 16 μέρες μετά οκ γύρω στις 26 μέρες κύκλος βγαίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Girly είπε:

??!?! Κορίτσια σας έγραψα ένα μνμ και δεν εμφανίστηκε ποτέ!  Wtf?!  

Τι μνμ καλε; δεν κατάλαβα, έγραψες κάτι κ δεν φάνηκε;🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Ναι κορίτσι μου γίνεται πριν γίνει η ωορρηξία δηλαδή με το που σου τελειώσει η περίοδος!! Ρώτησα και για την διαφορά που έχει ο αφρός με την κλασική σαλπιγγογραφια και μου είπε ότι ο αφρός είναι φιλικός προς τον οργανισμό και γι'αυτό δεν πονάει καθόλου σε αντίθεση με την κλασική που το φάρμακο έχει ακτινοβολία και δημιουργεί μια αίσθηση καψίματος! Στο περίπου τα λέω τώρα @Girly .. τουλάχιστον έτσι το κατάλαβα εγω

Α ωραία μου είχε πει και εμένα ο γιατρός  ότι θα κάνω αλλά τώρα δεν μπυ το ανέφερε ξανά και μου είχε πει ότι υπάρχουν δυο τρόποι ο ένας με το σκιαγραφικό και ο άλλος με τον αφρό. Αν επιτρέπεται ποσό σου κόστισε σύνολο με τον αφρό; Θέλω να έχω μια ιδέα περίπου όταν θα την κάνω 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, τώρα κατάφερα να μπω από το απόγευμα. Ξεράθηκα στο ύπνο 🤣😴 και ξύπνησα από κάτι τσιμπηματακια στην ωοθήκη που έκανα και ωορρηξία, αλλά λίγο έντονα ( για να με ξυπνήσουν εμένα ήταν δυνατά 🤣) είμαι στην 7η μέρα από το θετικό τέστ 🤷

Ωππππ πολύ ωραίο σημάδι αυτοοοοοοοο🙏🙏🙏🙏🙏 κάτι γινετε εκεί κατω😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,πως είστε; εμείς εχθές δεν καταφέραμε να έχουμε επαφή δεν ήταν καλά ο άντρας μου, οπότε δεν έχω ελπίδες για αυτόν τον μήνα, δεν πειράζει όμως συμβαίνουν κ αυτά! Πάμε παρακάτω!!

Κορίτσι μου υπάρχει ελπιδααα🤞 μη σκέφτεσαι αρνητικά 🙏 αλλά αν δεν τον άλλο μήνα ξανά και δυναμικα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Εγώ δεν είμαι ειδική σε αυτά γιατί ο δικός μου κύκλος περίπου έναν χρόνο ήταν ότι να ναι. Απλα θα σου πω ότι αδιαθέτησα στις 26/1 έκανα τεστ στις 5/2 και ηταν θετικο. επαφές είχαμε στις 4-6-7 και 11/2. και τεστ εγκυμοσυνης εκανα 26/2. υπήρχαν μηνες που έκανα ωορηξια και αδιαθετούσα μετά απο 20 μέρες και άλλες μετα από 10 😏

Ξανακάνω παράθεση στο μνμ σου γιατί το προηγούμενο μου ... αγνοείται!!!

Έγραφα λοιπόν ότι είχα ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα θετικό τεστ και ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα επαφή! Και ότι ελπίζω να έχω και θετικό τεστακι φυσικά !!

Επίσης έγραφα ότι ενώ κουνάω το κεφάλι μου πάνω κάτω και συμφωνώ νοερά με ότι γράφουν τα κορίτσια,δλδ να μη δίνουμε σημασία σε συμπτώματα κλπ ,πάλι θα κάνω του κεφαλιού μου και θα σας γράψω εδώ για να σημειωθούν στα πρακτικά οοολα μου τα συμπτώματα! Γιατί κάπου πρέπει να τα πω και να τα παραθέσω! Χαχαχ παμε λοιπόν! 

Αμέσως μετά την ωορηξια είχα για λίγη ώρα έντονη ενόχληση στην αριστερή θηλή μου σαν πόνο έντονο,σαν κάψιμο. 4η μέρα μετά την ωορρηξία (χθες δλδ) είχα το πρωί αμέσως μετά που έφαγα ένα τοστακι φοβερή καούρα. Σήμερα έφαγα μια φετουλα τσουρέκι το πρωί και πάλι όπως χθες με έπιασε καούρα. Επίσης σήμερα ξύπνησα με πόνο στη μέση και στην πλάτη! Αυτααααα 

Για μένα κορίτσια είστε το ημερολόγιο μου εδώ και το μέρος που μπορώ να εκφράσω ελεύθερη την παράνοια μου! Να πω ότι μου ρθει στο μυαλό χωρίς να σκεφτώ αν είναι νωρίς για συμπεράσματα κλπ. Εγώ έτσι νιώθω και έτσι πράττω! Είναι αγχολυτικο για μένα να μπαίνω να βλέπω και τις δικές σας παρανοιες ώστε να μη νιωθω η μόνη τρελή!!χαχαχα 

Οπότε πάρτε τώρα τα συμπτώματα μου ,βάλτε τα αρχείο έτσι ώστε να λέτε μετά  αααααα τα λέγε αυτή από τοτεεεεεε ή άσε μας κουκλίτσα μου τα ίδια είχες και τον προηγούμενο μήνα!! Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τι μνμ καλε; δεν κατάλαβα, έγραψες κάτι κ δεν φάνηκε;🤔

Ναι είχα γράψει ολόκληρο κατεβατο πάτησα να δημοσιευτεί αλλά δε φάνηκε ποτέ πουθενά! Ποιος ξέρει τι να απέγινε? Γι αυτό το ξαναεγραψα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ξανακάνω παράθεση στο μνμ σου γιατί το προηγούμενο μου ... αγνοείται!!!

Έγραφα λοιπόν ότι είχα ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα θετικό τεστ και ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα επαφή! Και ότι ελπίζω να έχω και θετικό τεστακι φυσικά !!

Επίσης έγραφα ότι ενώ κουνάω το κεφάλι μου πάνω κάτω και συμφωνώ νοερά με ότι γράφουν τα κορίτσια,δλδ να μη δίνουμε σημασία σε συμπτώματα κλπ ,πάλι θα κάνω του κεφαλιού μου και θα σας γράψω εδώ για να σημειωθούν στα πρακτικά οοολα μου τα συμπτώματα! Γιατί κάπου πρέπει να τα πω και να τα παραθέσω! Χαχαχ παμε λοιπόν! 

Αμέσως μετά την ωορηξια είχα για λίγη ώρα έντονη ενόχληση στην αριστερή θηλή μου σαν πόνο έντονο,σαν κάψιμο. 4η μέρα μετά την ωορρηξία (χθες δλδ) είχα το πρωί αμέσως μετά που έφαγα ένα τοστακι φοβερή καούρα. Σήμερα έφαγα μια φετουλα τσουρέκι το πρωί και πάλι όπως χθες με έπιασε καούρα. Επίσης σήμερα ξύπνησα με πόνο στη μέση και στην πλάτη! Αυτααααα 

Για μένα κορίτσια είστε το ημερολόγιο μου εδώ και το μέρος που μπορώ να εκφράσω ελεύθερη την παράνοια μου! Να πω ότι μου ρθει στο μυαλό χωρίς να σκεφτώ αν είναι νωρίς για συμπεράσματα κλπ. Εγώ έτσι νιώθω και έτσι πράττω! Είναι αγχολυτικο για μένα να μπαίνω να βλέπω και τις δικές σας παρανοιες ώστε να μη νιωθω η μόνη τρελή!!χαχαχα 

Οπότε πάρτε τώρα τα συμπτώματα μου ,βάλτε τα αρχείο έτσι ώστε να λέτε μετά  αααααα τα λέγε αυτή από τοτεεεεεε ή άσε μας κουκλίτσα μου τα ίδια είχες και τον προηγούμενο μήνα!! Χαχαχαχα 

Μικρό edit  έβγαλα και σπυράκια από προχθές στο πρόσωπο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Μην απογοητεύεσαι μωρε!! Είναι πολύ άδικο να το κάνουμε αυτό στον εαυτό μας, γιατί είναι πολύ νωρίς κ το μόνο που καταφέρνουμε είναι να απογοητευόμαστε!! Αν θυμάμαι σωστά, είσαι 6 μέρες πριν!! Είναι πολύ νωρίς κορίτσι μου…

Είναι πολύ νωρίς κορίτσι μου έχεις πολλές μέρες μπροστά σου για να διαπιστώσεις το σποράκι❤️ έχει πίστη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Να σου πω την αλήθεια μου, αυτό το μήνα είμαι πολύ χαλαρή, δεν μετράω τις μέρες, υπό άλλες συνθήκες θα έκανα από τώρα τεστ 😜 λίγο το οτι αποφασισαμε γ εξωσωματική... λίγο ο γεμάτος μήνας με πολλές υποχρεώσεις. Χαλάρωσα σε αυτό το θέμα. 

Σκέφτομαι και το οτι η αδελφή μου είχε κάνει εμετό πολλές μέρες πριν την καθυστέρηση, έκανε εισαγωγή σε κλινική γιατί πίστευε οτι την πείραξε κατι π έφαγε, τις κάνανε γενικές δεν είχε κατι, και μετά από 10 μέρες μάθαμε Ότι ήταν έγκυος 😁😁. Και με βάζει σε σκεψεις το επεισόδιο που είχα το Σάββατο 🤷 

Η χαλαρότητα φέρνει αυτό που δεν περιμένουμε❤️❤️❤️ μακάρι κορίτσι μου σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστααα❤️ έχει μείνει πολύ στάσιμο το θεματακιιιιιι αντε να εμφανίζονται τα θετικα τεστακιαααα🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου. Πάνω που δυο μερες είχε ισώσει το στομάχι μου, σημερα καθώς ετοιμαζομουν να έρθω για δουλειά, ανοίγοντας την ντουλάπα να πάρω το μπουφάν, κόντεψα να κάνω εμετο πάνω στα παλτό και τα μπουφάν μου. Πρώτη φορά μου ήρθε τοσο απότομα, ευτυχως δεν ειχα φάει τίποτα. Τελικά πρόλαβα να πάω στο μπάνιο. Ανανέωσα το κραγιόν μου και έφυγα κυρία 😂. Συγγνώμη πρωι πρωι για τις λεπτομέριες αλλα είστε οι μόνες που ξέρετε για την εγκυμοσύνη μου. Δεν το έχουμε πει ακόμα πουθενα!!

Επίσης, από όταν έκλεισα την 9η νιώθω ένα περίεργο τράβηγμα πιο ψηλά από εκεί που νιώθουμε τους πόνους περιόδου, δεν πονάει αλλά με κάνει να νιώθω δυσφορία, σαν ένα βάρος, φαντάζομαι είναι η μήτρα που μεγαλώνει. Κάνω υπομονή μέχρι τη Δευτέρα που θα πάω στον γιατρό.. Όσο περνάει ο καιρός τόσο μεγαλώνει το άγχος μου για κάποιο λόγο 😔

Κοριτσάκι μου τα συμπτώματα αυτααα είναι επειδη το σπορακιιιι ριζώνει κάθε μέρα και πιο πολυυυυυ❤️ κανονικά θα έπρεπε να χαιρόσουν και όχι να αγχωνεσαιιι❤️ όλα θα συνεχίσουν να πηγαίνουν τελειααααα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια  εχτε δικιο το ξερω πολυ ψυχοθρορο αυτο με τα τεστ......ειπα θα κανω αν ειναι 2 ημερες πριν και βλεπουμε!!σας ευχαριστω πολυ ολες για το ενδιαφερον!!! 

@Mpourmpoulo εγω εκανα τη κλασσικη σαλπιγγοραφια με το σκιαγραφικο δν πονεσα καθολου!!την εκανα στο ελενα και πληρωσα  μονο τη συμμετοχη μου στο σκιαγραφικο!οι γιατροι θαυμασιοι!!

@marinamanoulitsa πως πας με τα τεστ ωορηξιας εσυ παιδι μου?βγηκε θετικο?

@Κατερίνα!!! νομιζω με αυτες τις επαφουλες εχεις αρκετες πιθανοτητες δεν πηγε χαμενος ο μηνας σου!!λενε πως οι επαφες πριν την ημερα ωορηξιας ειναι εξισου σημαντικες!!

@misofeggaro τι κανεις κοριτσι μου εσυ?ξεκινησες τη διαδικασια εξωσωματικης? σε τι φαση εισαι??

@Παρασκευαιδου σε ευχαριστω για την ενθαρρυνση και τις πολυτιμες πληφοριες!!!καθε φορα λεω πως δεν κανω το ιδιο λαθος , τεστ πριν τη περιοδο,αλλα δυστυχως .....!@#$%^&* δεν συγκρατουμαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!! Εγώ ξεκίνησα να έχω πόνους περιόδου κ εγώ γενικά είχα δέκα μέρες πριν έρθει πόνους... Έχω κ κάτι τσιμπήματα αλλά δεν μπορώ να πω ότι νιώθω διαφορετικά γιατί ακριβώς τα ίδια είχα μέχρι κ την μέρα που είδα το θετικό τεστ εγκυμοσύνης... Φανταστείτε είχα κανονικά πόνους παρόλο που είχε επιβεβαιωθεί η κύηση τότε. Ειναι η έκτη μέρα από την ωορηξια σήμερα... Πολύ νωρίς δλδ αλλά αυτό μου δείχνει ότι σε δέκα μέρες η θα έρθει η περίοδος η θα δω θετικό τεστ...

Κοριτσάκι μου είσαι στη μέρα που γίνεται η εμφύτευση❤️ σου εύχομαι να είναι εμφύτευσης και όχι περιόδου 🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

Ειμαι 6 μέρες πριν τη περίοδο !! Το ξέρω οτι ειναι παααααααρα πολυ νωρίς !! Θα κανω υπομονή και κανω ενα τεστ 2-3 μέρες πριν!!!  

Κορίτσι μου κάνε σε 3 μέρες πάλι είναι πολύ νωρίς όποτε δεν υπάρχει λόγος να πέφτεις  συνήθως από την 10η με 11η μέρα εμφανίζεται πρόωρα μια εγκυμοσυνη δλδ είναι το νωρίτερο που μπορεί να φανεί ! Μέχρι να δεις αίμα δεν χάνετε καμία ελπίδα 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ξανακάνω παράθεση στο μνμ σου γιατί το προηγούμενο μου ... αγνοείται!!!

Έγραφα λοιπόν ότι είχα ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα θετικό τεστ και ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα επαφή! Και ότι ελπίζω να έχω και θετικό τεστακι φυσικά !!

Επίσης έγραφα ότι ενώ κουνάω το κεφάλι μου πάνω κάτω και συμφωνώ νοερά με ότι γράφουν τα κορίτσια,δλδ να μη δίνουμε σημασία σε συμπτώματα κλπ ,πάλι θα κάνω του κεφαλιού μου και θα σας γράψω εδώ για να σημειωθούν στα πρακτικά οοολα μου τα συμπτώματα! Γιατί κάπου πρέπει να τα πω και να τα παραθέσω! Χαχαχ παμε λοιπόν! 

Αμέσως μετά την ωορηξια είχα για λίγη ώρα έντονη ενόχληση στην αριστερή θηλή μου σαν πόνο έντονο,σαν κάψιμο. 4η μέρα μετά την ωορρηξία (χθες δλδ) είχα το πρωί αμέσως μετά που έφαγα ένα τοστακι φοβερή καούρα. Σήμερα έφαγα μια φετουλα τσουρέκι το πρωί και πάλι όπως χθες με έπιασε καούρα. Επίσης σήμερα ξύπνησα με πόνο στη μέση και στην πλάτη! Αυτααααα 

Για μένα κορίτσια είστε το ημερολόγιο μου εδώ και το μέρος που μπορώ να εκφράσω ελεύθερη την παράνοια μου! Να πω ότι μου ρθει στο μυαλό χωρίς να σκεφτώ αν είναι νωρίς για συμπεράσματα κλπ. Εγώ έτσι νιώθω και έτσι πράττω! Είναι αγχολυτικο για μένα να μπαίνω να βλέπω και τις δικές σας παρανοιες ώστε να μη νιωθω η μόνη τρελή!!χαχαχα 

Οπότε πάρτε τώρα τα συμπτώματα μου ,βάλτε τα αρχείο έτσι ώστε να λέτε μετά  αααααα τα λέγε αυτή από τοτεεεεεε ή άσε μας κουκλίτσα μου τα ίδια είχες και τον προηγούμενο μήνα!! Χαχαχαχα 

Εγώ κάπου μπερδευτη΄κα δηλαδή έχεις ένα μήνα καθυστέρηση? 😲

Εγώ στις τελευταίες ωορρηξίες και λίγο μετά πονούσα χαμηλά δεξιά, τον μήνα που πιάσαμε το φασολάκι μας πονούσα πάρα πολύ από την ωορρηξία και μετά και 2-3 μέρες πριν την καθυστέρηση άρχισε να πονάει και η μέση μου χαμηλά δεξιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!! Εγώ ξεκίνησα να έχω πόνους περιόδου κ εγώ γενικά είχα δέκα μέρες πριν έρθει πόνους... Έχω κ κάτι τσιμπήματα αλλά δεν μπορώ να πω ότι νιώθω διαφορετικά γιατί ακριβώς τα ίδια είχα μέχρι κ την μέρα που είδα το θετικό τεστ εγκυμοσύνης... Φανταστείτε είχα κανονικά πόνους παρόλο που είχε επιβεβαιωθεί η κύηση τότε. Ειναι η έκτη μέρα από την ωορηξια σήμερα... Πολύ νωρίς δλδ αλλά αυτό μου δείχνει ότι σε δέκα μέρες η θα έρθει η περίοδος η θα δω θετικό τεστ...

μαλλον ειμαστε μαζι!!! ποτε δεν περιμενεις???εγω στις 28!!! εχω απο τη κυριακη και μετα αρκετους εντονους πονους σαν να εχω περιοδο....δεν μου εχει τυχει ποτε τοσο νωρις πριν τη περιοδο να εχω τετοιες ενοχλησεις...δυσκιλιοτητα ,σπυρακια επισης να συμπληρωσω...και κοριτσια η κοιλια μου ειναι σαν μπαλονι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου κάνε σε 3 μέρες πάλι είναι πολύ νωρίς όποτε δεν υπάρχει λόγος να πέφτεις  συνήθως από την 10η με 11η μέρα εμφανίζεται πρόωρα μια εγκυμοσυνη δλδ είναι το νωρίτερο που μπορεί να φανεί ! Μέχρι να δεις αίμα δεν χάνετε καμία ελπίδα 🙏

εχω ξεμεινει απο αντιδρασεις!!!δν μπορω να βαλω αλλες καρδουλες!! ναι ναι θα περιμενω....απλα το μονο που μου φαινεται περιεργο ειναι πως η κοιλια μου κατω χαμηλα εχει πρηστει κ ειναι σαν μπαλονι....

δεν μου εχει ξανατυχει εγκυμοσυνη οποτε δεν ξερω πως ειναι τα προωρα συμπτωματα και ποτε εμφανιζονται...αν θελει καποια κοπελα να τα μοιραστει μαζι μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Εμένα μου έρχεται περίοδος 16 μέρες μετά το θετικό τεστ, κάθε μήνα! Νομίζω κυμαίνεται από 14-16 μέρες μετά την ωορρηξία. 

Αυτό που λέει η ρενα 14-16 μέρες❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ξανακάνω παράθεση στο μνμ σου γιατί το προηγούμενο μου ... αγνοείται!!!

Έγραφα λοιπόν ότι είχα ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα θετικό τεστ και ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα επαφή! Και ότι ελπίζω να έχω και θετικό τεστακι φυσικά !!

Επίσης έγραφα ότι ενώ κουνάω το κεφάλι μου πάνω κάτω και συμφωνώ νοερά με ότι γράφουν τα κορίτσια,δλδ να μη δίνουμε σημασία σε συμπτώματα κλπ ,πάλι θα κάνω του κεφαλιού μου και θα σας γράψω εδώ για να σημειωθούν στα πρακτικά οοολα μου τα συμπτώματα! Γιατί κάπου πρέπει να τα πω και να τα παραθέσω! Χαχαχ παμε λοιπόν! 

Αμέσως μετά την ωορηξια είχα για λίγη ώρα έντονη ενόχληση στην αριστερή θηλή μου σαν πόνο έντονο,σαν κάψιμο. 4η μέρα μετά την ωορρηξία (χθες δλδ) είχα το πρωί αμέσως μετά που έφαγα ένα τοστακι φοβερή καούρα. Σήμερα έφαγα μια φετουλα τσουρέκι το πρωί και πάλι όπως χθες με έπιασε καούρα. Επίσης σήμερα ξύπνησα με πόνο στη μέση και στην πλάτη! Αυτααααα 

Για μένα κορίτσια είστε το ημερολόγιο μου εδώ και το μέρος που μπορώ να εκφράσω ελεύθερη την παράνοια μου! Να πω ότι μου ρθει στο μυαλό χωρίς να σκεφτώ αν είναι νωρίς για συμπεράσματα κλπ. Εγώ έτσι νιώθω και έτσι πράττω! Είναι αγχολυτικο για μένα να μπαίνω να βλέπω και τις δικές σας παρανοιες ώστε να μη νιωθω η μόνη τρελή!!χαχαχα 

Οπότε πάρτε τώρα τα συμπτώματα μου ,βάλτε τα αρχείο έτσι ώστε να λέτε μετά  αααααα τα λέγε αυτή από τοτεεεεεε ή άσε μας κουκλίτσα μου τα ίδια είχες και τον προηγούμενο μήνα!! Χαχαχαχα 

Κορίτσι μου ωραία συμπτώματα και αν και είναι νωρίς ! Ελπιζω να λέμε το πρώτο ότι τα ελεγεεεεε αυτηηηηηηηη από τοτεεε❤️ αντε μη σας χεσω κάντε την αρχή να είστε έγκυες αντεεεεεεεεεε😂😂😂😂😂 θελουμε και οι υπόλοιπες να πάρουμε σειραααααααα αντεεεεεεε❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η efakii είπε:

εχω ξεμεινει απο αντιδρασεις!!!δν μπορω να βαλω αλλες καρδουλες!! ναι ναι θα περιμενω....απλα το μονο που μου φαινεται περιεργο ειναι πως η κοιλια μου κατω χαμηλα εχει πρηστει κ ειναι σαν μπαλονι....

δεν μου εχει ξανατυχει εγκυμοσυνη οποτε δεν ξερω πως ειναι τα προωρα συμπτωματα και ποτε εμφανιζονται...αν θελει καποια κοπελα να τα μοιραστει μαζι μας!!! 

Αυτό με το βάρος στην κοιλιτσα είναι πάντως συμπτωμα🙏 εμένα η γιαγιά μου που το συζητούσαμε μου έλεγε ότι έκανε 2 χρόνια για να κάνει το πρώτο της παιδί και κατάλαβε ότι είναι έγκυος επειδη ενοιωθε βάρος χαμηλά στην κοιλιά και μάλιστα την πατούσε και ήταν σκληρή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ξανακάνω παράθεση στο μνμ σου γιατί το προηγούμενο μου ... αγνοείται!!!

Έγραφα λοιπόν ότι είχα ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα θετικό τεστ και ακριβώς τις ίδιες μέρες με σένα επαφή! Και ότι ελπίζω να έχω και θετικό τεστακι φυσικά !!

Επίσης έγραφα ότι ενώ κουνάω το κεφάλι μου πάνω κάτω και συμφωνώ νοερά με ότι γράφουν τα κορίτσια,δλδ να μη δίνουμε σημασία σε συμπτώματα κλπ ,πάλι θα κάνω του κεφαλιού μου και θα σας γράψω εδώ για να σημειωθούν στα πρακτικά οοολα μου τα συμπτώματα! Γιατί κάπου πρέπει να τα πω και να τα παραθέσω! Χαχαχ παμε λοιπόν! 

Αμέσως μετά την ωορηξια είχα για λίγη ώρα έντονη ενόχληση στην αριστερή θηλή μου σαν πόνο έντονο,σαν κάψιμο. 4η μέρα μετά την ωορρηξία (χθες δλδ) είχα το πρωί αμέσως μετά που έφαγα ένα τοστακι φοβερή καούρα. Σήμερα έφαγα μια φετουλα τσουρέκι το πρωί και πάλι όπως χθες με έπιασε καούρα. Επίσης σήμερα ξύπνησα με πόνο στη μέση και στην πλάτη! Αυτααααα 

Για μένα κορίτσια είστε το ημερολόγιο μου εδώ και το μέρος που μπορώ να εκφράσω ελεύθερη την παράνοια μου! Να πω ότι μου ρθει στο μυαλό χωρίς να σκεφτώ αν είναι νωρίς για συμπεράσματα κλπ. Εγώ έτσι νιώθω και έτσι πράττω! Είναι αγχολυτικο για μένα να μπαίνω να βλέπω και τις δικές σας παρανοιες ώστε να μη νιωθω η μόνη τρελή!!χαχαχα 

Οπότε πάρτε τώρα τα συμπτώματα μου ,βάλτε τα αρχείο έτσι ώστε να λέτε μετά  αααααα τα λέγε αυτή από τοτεεεεεε ή άσε μας κουκλίτσα μου τα ίδια είχες και τον προηγούμενο μήνα!! Χαχαχαχα 

ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ!!!!!!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η efakii είπε:

κοριτσια  εχτε δικιο το ξερω πολυ ψυχοθρορο αυτο με τα τεστ......ειπα θα κανω αν ειναι 2 ημερες πριν και βλεπουμε!!σας ευχαριστω πολυ ολες για το ενδιαφερον!!! 

@Mpourmpoulo εγω εκανα τη κλασσικη σαλπιγγοραφια με το σκιαγραφικο δν πονεσα καθολου!!την εκανα στο ελενα και πληρωσα  μονο τη συμμετοχη μου στο σκιαγραφικο!οι γιατροι θαυμασιοι!!

@marinamanoulitsa πως πας με τα τεστ ωορηξιας εσυ παιδι μου?βγηκε θετικο?

@Κατερίνα!!! νομιζω με αυτες τις επαφουλες εχεις αρκετες πιθανοτητες δεν πηγε χαμενος ο μηνας σου!!λενε πως οι επαφες πριν την ημερα ωορηξιας ειναι εξισου σημαντικες!!

@misofeggaro τι κανεις κοριτσι μου εσυ?ξεκινησες τη διαδικασια εξωσωματικης? σε τι φαση εισαι??

@Παρασκευαιδου σε ευχαριστω για την ενθαρρυνση και τις πολυτιμες πληφοριες!!!καθε φορα λεω πως δεν κανω το ιδιο λαθος , τεστ πριν τη περιοδο,αλλα δυστυχως .....!@#$%^&* δεν συγκρατουμαι!!!!

Εγώ δυστυχώς δεν έχω ασφάλεια όποτε θα την πληρώσω εξολοκλήρου . Έχω διαβάσει ότι έχει περίπου 150 ευρώ. Αλλά λέω να επιλέξω αυτή με τον αφρό που πιστεύω θα είναι παραπάνω 🙏 περιμενω να αδιαθετησω για να παρω τον γιατρό να δω πως θα συνεχίσουμε. Θα κάνω σαλπιγγογραφια; Θα παρω πάλι κλομιφαινη ; Δεν μου είπε τι θα κάνω θα μου πει όταν τον παρω 🙏 και η περίοδος ακόμη άφαντη η ρουφιανα έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά αλλά τπτ ελπιζω να μη μου κάνει καμία κουτσούβελα και δεν έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...