Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι κορίτσι μου..

7:30 η ώρα έχω ραντεβού, και σήμερα το μόνο που σκέφτομαι ειναι ο τρόμος της καρέκλας και του υπέρηχου. Του τελευταίου εκείνου υπέρηχου που μου πήρε τα πάντα. Δεν ξέρω με τι κου΄ραγιο θα πάω, αλήθεια.. Θα σας γράφω νέα μόλις φύγω, και ελπίζω να είναι ευχάριστα..

Η αγωνία της μάνας δεν σταματάει ποτέ. Ακόμα και όταν γεννήσεις και τότε θα έχεις άγχος μη σου πω περισσότερο από τώρα!! Έτσι είναι η αγάπη κορίτσι μου!! Θυμάμαι την μάνα μου όταν γυρνούσα αργά χωρίς να τηλεφωνήσω και θύμωνε και έλεγε "όταν γίνεις μάνα θα καταλάβεις τι τραβάω" !!! Όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη!! Η Θετική ενέργεια και η σκέψη μου είναι μαζι σου σήμερα!!περιμένουμε νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Θέλω σίγουρα να προσπαθήσω κατευθείαν 😊 να δω αν θα βρω την ωορρηξία με επιτυχία όπως την προηγούμενη φορά 😜 γιατί έχω άστατο κύκλο κ τώρα δεν ξέρω τι να περιμένω 😅! Θα είμαι αγκαλιά με τα τεστ ωορρηξίας 😂😂😂

Και εγώ έχω πολύ άστατο κύκλο αλλά με τα τεστ ωορρηξίας καταφέρνω και βρίσκω την ωορρηξία!! Αυτόν τον μήνα χάλασα 12 ίσως και παραπάνω και εν τέλη δεν κάναμε καν προσπάθειες (λόγο ενός προβλήματος που εμφανίστηκε ξαφνικά) αλλά τουλάχιστον ξέρω πότε να περιμένω περίοδο!! 😁😁 Μόνο και μόνο γι'αυτό χαλάλι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με συγκινείτε τόσο πολύ με όλη αυτή τη θετική σας ενέργεια ❤️ ( δεν εχω άλλες αντιδράσεις για σήμερα 😢 ).

Είστε όλες το πιο υπέροχο στήριγμα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Και εγώ έχω πολύ άστατο κύκλο αλλά με τα τεστ ωορρηξίας καταφέρνω και βρίσκω την ωορρηξία!! Αυτόν τον μήνα χάλασα 12 ίσως και παραπάνω και εν τέλη δεν κάναμε καν προσπάθειες (λόγο ενός προβλήματος που εμφανίστηκε ξαφνικά) αλλά τουλάχιστον ξέρω πότε να περιμένω περίοδο!! 😁😁 Μόνο και μόνο γι'αυτό χαλάλι!! 

😁😁😁 Ε κάτι είναι κ αυτό!!! Θα ξέρεις περίπου πότε θα αδιαθετησεις!!! Στα τεστ χρησιμοποιείς τις ταινίες? Γιατί εγώ έκανα αυτές τις μέρες για να δω πότε θα αδιαθετησω περίπου κ να δω πως δουλεύει αλλά μια ήταν κόκκινο μια ροζ οπότε το παράτησα γιατί λέω τα έχουν παίξει η ορμόνες. Μου είπε ο γιατρός ότι είχα κάνει ωορηξια οπότε υπολογίζω στο περίπου αν μου κάνει βέβαια την χάρη να έρθει κανονικά κ να μην αργησει πολύ. Τι ώρα τα κάνεις εσύ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια του Μάρτη ❤️ 

Στέλνω όλη μου την θετικη σκέψη και την αγάπη και τις θερμοτερες ευχες μου για να πραγματοποιηθουν ολα σας τα ονειρα, να γεμισει η κοιλια σας εμβρυάκια και να ζήσετε όλα αυτα τα ευχαριστα της εγκυμοσυνης, τους εμετους, τις αναγουλες και τις αυπνιες! Αστιευομαι λιγο για να γελασει το χειλάκι σας, να παρετε μια ανασα απο τις αγωνιες και τα αγχη. Διανυουμε ολες τον ιδιο δρομο, αλλες ανεβηκαν την ανηφορα, άλλες ειναι στα πρωτα βηματα. Αλλά καμία δεν ειναι μόνη, ειναι πολύ σημαντικό να πιστέψουμε ότι τον ίδιο αγώνα δινουν πολλές γυναίκες σε όλο τον κόσμο. Ειναι η ζωή τετοια πλέον, άγχος, δουλειές, ειναι η ηλικία που μεταφέρεται σιγα σιγά και κάνουμε ολο και πιο μεγαλες μωρά... Αλλά ειναι στο ιδιο μονοπάτι αμέτρητες ακομα ψυχές που θα πάρουν τα πάνω τους όταν ακουσουν στον υπερηχο την καρδουλα να χτυπαει. Γιατί μια μέρα αυτό θα γίνει!!! Θέλει πίστη ότι θα τα καταφέρεις. Και στο υπογράφω, θα τα καταφέρεις ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2023 at 12:45 ΜΜ, ο/η eva96 είπε:

καλο μηνα κοριτσια. ειμαι καινουργια στην παρεα σας. εχω ηδη ενα μωρακι 7 μηνων και λεμε με τον αντρα μου μετα το καλοκαιρι να  βαλουμε μπρος για δευτερο. ευχομαι σε ολα τα κοριτσια πολλα θετικα τεστ και υψηλες χοριακες.

Καλώς ήρθες είμαστε στην ίδια κατάσταση έχω ένα κοριτσάκι 6 μηνών και σε λίγους μήνες θα ξεκινήσω προσπάθειες για το δεύτερο παιδάκι😊 

Καλησπέρα κορίτσια Έχει πάρει φωτιά το φόρουμ χαχαχα πάω να σας διαβάσω 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@annitakianna εντάξει φοβερή παρατηρητικοτητα❤️😙 ναι αυτή είναι η γραμμούλα!!!

@Rena92 @Girly @Elli13 @cat12 σας ευχαριστώ πολύ!!! Πήρα τηλέφωνο τον γυναικολόγο και μου λέει περίμενε σε παρακαλώ την καθυστέρηση και μετά να κάνεις... Περιμένω Δευτέρα περίοδο και μου λέει Παρασκευή θα κάνεις (την επόμενη)..Να παίρνω felicine μου είπε μόνο. 

Οπότε περιμένω κορίτσια.... Εγώ βέβαια το βλέπω ως θετικό και βλέπουμε... ❣️😙😙😙 Είχα τρομερή διαίσθηση αυτό τον μήνα!! 

 

Εύχομαι μια τεράστια χοριακη την Δευτέρα 💕 θα περιμένουμε με αγωνία τα νέα 

Άντε να πάει καλά αυτός ο μήνας να έρθουν θετικά τεστακιααα 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

😁😁😁 Ε κάτι είναι κ αυτό!!! Θα ξέρεις περίπου πότε θα αδιαθετησεις!!! Στα τεστ χρησιμοποιείς τις ταινίες? Γιατί εγώ έκανα αυτές τις μέρες για να δω πότε θα αδιαθετησω περίπου κ να δω πως δουλεύει αλλά μια ήταν κόκκινο μια ροζ οπότε το παράτησα γιατί λέω τα έχουν παίξει η ορμόνες. Μου είπε ο γιατρός ότι είχα κάνει ωορηξια οπότε υπολογίζω στο περίπου αν μου κάνει βέβαια την χάρη να έρθει κανονικά κ να μην αργησει πολύ. Τι ώρα τα κάνεις εσύ? 

Εγώ τα κάνω πάντα το μεσημέρι και κάνω τις ταινίες one step. Οι οδηγίες λένε να κάνουμε από τις 10 το πρωί έσω 8 το απόγευμα αν δεν κάνω λάθος και να μην έχουμε πιεί πολύ νερό γι'αυτό το κάνω πάντα το μεσημέρι κατά τις 2 όπου γυρίζω από την δουλειά και δεν έχω ουρήσει για αρκετές ώρες και δεν έχω πιει κ υγρά!! Και είναι αρκετά αξιόπιστα είναι η αλήθεια!! Είχα δοκιμάσει και τα ψηφιακά clear blue αλλά είναι πολύ ακριβά και επειδή εγώ χρειάζομαι αρκετά τέστ μέχρι να δω το θετικό ξεκίνησα τις ταινίες!! Και εσύ αν πιστεύεις ότι θα χρειαστείς αρκετα τέστ μεχρι να βρεις την ωορρηξία καλύτερα πάρε τις ταινίες είναι πολύ καλές!!

Άρα δηλαδή και αυτόν μήνα έκανες ωορρηξία κανονικά?? Μια χαρά τότε ο επόμενος μήνας θα είναι πιο στρωμένος θα δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε !! Για μένα ο μήνας, μου έφερε ένα θετικό και ένα αρνητικό. Το θετικό είναι πως το αν έχω ΣΠΩ και θέμα γονιμότητας νομίζω καταρρίφθηκε, καθώς με τον πρώτο μήνα (κουτσών) προσπαθειών, χωρίς να ξέρω ούτε πότε έκανα ωορρηξία και με πολύ άγχος για το ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά η καθυστέρηση που είχα οφειλόταν σε εγκυμοσύνη.

Και πάνω που πήγα να χαρώ κάνω την δεύτερη χορειακή και όχι μόνο δεν ανέβηκε αλλά έπεσε (από 41 πήγε 33). Ωστόσο ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω τα φάρμακα γιατί ήδη την υποστηρίζουμε με utrogestan καθώς μεταξύ άλλων η προγεστερόνη βρέθηκε στα πατώματα, και να πάω την Παρασκευή να την ξαναμέτρηση εφόσον είναι ακόμα θετική και υπάρχει εγκυμοσύνη.

Η αλήθεια όμως είναι πως όπως έπεσε η χοριακή έπεσε και η αυτοπεποίθηση μου. Όλοι μου λένε να μην στεναχωριέμαι και δεν έγινε τίποτα και νέα είμαι και θα προσπαθήσω τον άλλον μήνα και άλλα τέτοια αλλά δεν είναι τόσο απλό, είναι σαν να παίρνεις μια μικρή δόση από το όνειρο και να στο παίρνουν πίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Θέλω πολύ να το πιστέψω! Αλλά σήμερα μια το αρνητικό τυχερό τεστακι και μια που δεν έχω κανένα μα κανένα τράβηγμα όπως είχα τις προηγούμενες 4 μέρες μου λένε πως ίσως και να μην ήταν τόσο τυχερά τα τεστακια μου! Θα παραπονεθω στην εταιρεία! Είπα να μου στείλουν τα ίδια που έστειλαν στην @Elli13 και βγαίνουν πάντα θετικά!!! Τέλος πάντων βλέπουμε...αύριο πραγματικά θα κρατηθώ και δε θα κάνω και θα κάνω το Σάββατο πρωί ξανά. Αν και τότε είναι αρνητικό ε, πρέπει να το πάρω απόφαση!! Περιμένω την ίδια μέρα με την @marinamanoulitsa που είχε το θετικό της σήμερα (wooo hoooo!! 🎉),οπότε οι ελπίδες λιγοστεύουν. 

Έλλη μου ,μόνο καλά νέα θα ακούμε κουκλάκι μου από σένα! Περιμένουμε πως και πως να μας πεις τα νεότερα σου.

 

Λοιπόν μετά από εκτεταμένη έρευνα που έκανα στα αρχεία του mammyland  ανακάλυψα τα εξής στοιχεία!! 

Εσύ είχες θετικό τεστ ωορρηξίας στις 19 Φεβρουαρίου άρα πιθανόν ωορρηξία στις 20-21 Φεβρουαρίου

Η @marinamanoulitsa κατάλαβε την ωορρηξία της στις 17 Φεβρουαρίου δηλαδή αρκετές μέρες νωρίτερα!  Και πρόσεξε ΕΕ? Την ωορρηξία της κατάλαβε όχι τις γόνιμες μέρες που σηματοδοτεί το τέστ ωορρηξίας που είχες εσύ στις 19!! Οπότε μην ξανά ακούσω για ελαττωματικά τέστ μέχρι να δεις αίμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είμαστε φοβερή ομάδα Ε;;; 

@annitakiannaτι δουλειά κάνεις;; αστυνομικός; δικηγόρος; 😜😂 είσαι φοβερή στο ψάξιμο!! Έχεις δίκιο ναι νωρίτερα είχα καταλάβει εγώ ωορρηξία... 

@Elli13 με το καλό σήμερα να ακούσεις μια καρδούλα να χτυπά δυνατά!!!!!! ❣️❣️💞 Εσύ τι θερμοκρασία έχεις τώρα;;; για βάλε και πες μας.. Ισχύει ότι είναι γύρω στο 37 όταν είσαι έγκυος; 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλά είμαστε φοβερή ομάδα Ε;;; 

@annitakiannaτι δουλειά κάνεις;; αστυνομικός; δικηγόρος; 😜😂 είσαι φοβερή στο ψάξιμο!! Έχεις δίκιο ναι νωρίτερα είχα καταλάβει εγώ ωορρηξία... 

@Elli13 με το καλό σήμερα να ακούσεις μια καρδούλα να χτυπά δυνατά!!!!!! ❣️❣️💞 Εσύ τι θερμοκρασία έχεις τώρα;;; για βάλε και πες μας.. Ισχύει ότι είναι γύρω στο 37 όταν είσαι έγκυος; 

 

 

 

 

Τελείωσαν οι αντιδράσεις για σήμερα!! Όχι καλεεε μαγαζί με ξηρούς καρπούς έχω 🤣🤣

Πλάκα έχει που ρωτάς την @Elli13 ενώ εσύ έχεις κάνει 2 παιδιά 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

Γλυκα μου κορασια .....εκει που χαζευα ειδήσεις μεχρι να σχολάσω , μου εμφάνισε αυτο το αρθροοο
Συμπτώματα εγκυμοσύνης εννέα ημέρες μετά την ωορρηξία - Mothersblog.gr

Παμε λιγοοοοοοοοοο ψαχτειτε (ξερω δεν κοιταει καμια συμπτωματα , αλλα λεμε τωρα χαχα) 🤣❤️

Τώρα έβαλες φωτιά 🔥🔥 σε πολλές 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Τελείωσαν οι αντιδράσεις για σήμερα!! Όχι καλεεε μαγαζί με ξηρούς καρπούς έχω 🤣🤣

Πλάκα έχει που ρωτάς την @Elli13 ενώ εσύ έχεις κάνει 2 παιδιά 😁😁

Χαχαχχαχαχα μμμ ωραία νόστιμη δουλειά 😜😜😜 θα έτρωγα τα πάντα εγώ αν δούλευα εκεί μέσα χαχααχα αχ τι με έκανες τώρα μου ήρθε όρεξη για κασιους!!!, 😅😅😅

Ναι αλλά δεν τα θυμάμαι καλά.. Γιατί αν σκεφτείς ότι ο μικρός μου γιος έκλεισε τα 8..καταλαβαινεις...δεν έχω καλή μνήμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Λοιπόν μετά από εκτεταμένη έρευνα που έκανα στα αρχεία του mammyland  ανακάλυψα τα εξής στοιχεία!! 

Εσύ είχες θετικό τεστ ωορρηξίας στις 19 Φεβρουαρίου άρα πιθανόν ωορρηξία στις 20-21 Φεβρουαρίου

Η @marinamanoulitsa κατάλαβε την ωορρηξία της στις 17 Φεβρουαρίου δηλαδή αρκετές μέρες νωρίτερα!  Και πρόσεξε ΕΕ? Την ωορρηξία της κατάλαβε όχι τις γόνιμες μέρες που σηματοδοτεί το τέστ ωορρηξίας που είχες εσύ στις 19!! Οπότε μην ξανά ακούσω για ελαττωματικά τέστ μέχρι να δεις αίμα!!

Χαχαχααχχααχ καλά έχω πάθει την πλάκα μου!!  Είσαι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!!!! Τι έκατσες και έκανες ρε θηριοοοο!!! Ορίστε να δες ...μόλις σου έβγαλα το καπέλο 🙏.  Μόνο και μόνο για αυτό υπόσχομαι να το κλείσω 🤐 τσουπ πέταξα και το κλειδακι! Εντάξει τώρα, δεν έχω λόγια!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Χαχαχχαχαχα μμμ ωραία νόστιμη δουλειά 😜😜😜 θα έτρωγα τα πάντα εγώ αν δούλευα εκεί μέσα χαχααχα

Ναι αλλά δεν τα θυμάμαι καλά.. Γιατί αν σκεφτείς ότι ο μικρός μου γιος έκλεισε τα 8..καταλαβαινεις...δεν έχω καλή μνήμη 

Γι'αυτό έχω βάλει κιλά 🤣🤣 

Ναι λογικό είναι να μην θυμάσαι!! Πάντως αν είναι να σε πιάσει άγχος επειδή δεν έχεις αρκετά υψηλή θερμοκρασία και τέτοια παράλογα πράγματα τότε άσε καλύτερα μην ρωτάς γιατί θα αγχωθεις τζάμπα!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Χαχαχααχχααχ καλά έχω πάθει την πλάκα μου!!  Είσαι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!!!! Τι έκατσες και έκανες ρε θηριοοοο!!! Ορίστε να δες ...μόλις σου έβγαλα το καπέλο 🙏.  Μόνο και μόνο για αυτό υπόσχομαι να το κλείσω 🤐 τσουπ πέταξα και το κλειδακι! Εντάξει τώρα, δεν έχω λόγια!! 

 

♥️♥️♥️♥️♥️ Δεν έχω άλλες αντιδράσεις!! Να μην πεις τίποτα απλά υπομονή να κάνεις λίγες μερουλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Τελείωσαν οι αντιδράσεις για σήμερα!! Όχι καλεεε μαγαζί με ξηρούς καρπούς έχω 🤣🤣

Πλάκα έχει που ρωτάς την @Elli13 ενώ εσύ έχεις κάνει 2 παιδιά 😁😁

Ωωωωωωω σοβαρά μιλάς? Λοιπόν χαραμιζεσαι. Με τέτοια έρευνα θα σε ήθελα υπάλληλο της ΣΔΟΕ!!! Χαχαχαχα. Πάντως πέρα από την πλάκα τι υπέροχη δουλειά! Και τρως και πετάς κανένα στραγάλι σε κανέναν αχονευτο πελάτη!( ..να γιατί δεν έχω μαγαζί εγώ!!χαχαχ)

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλά είμαστε φοβερή ομάδα Ε;;; 

@annitakiannaτι δουλειά κάνεις;; αστυνομικός; δικηγόρος; 😜😂 είσαι φοβερή στο ψάξιμο!! Έχεις δίκιο ναι νωρίτερα είχα καταλάβει εγώ ωορρηξία... 

@Elli13 με το καλό σήμερα να ακούσεις μια καρδούλα να χτυπά δυνατά!!!!!! ❣️❣️💞 Εσύ τι θερμοκρασία έχεις τώρα;;; για βάλε και πες μας.. Ισχύει ότι είναι γύρω στο 37 όταν είσαι έγκυος; 

 

 

 

 

Μετά την ωορρηξία η θερμοκρασία μας ανεβαίνει λιγα δεκατακια μεχρι την ημέρα που ερχεται περιοδος. Αν δεν ερθει περιοδος και υπάρχει εγκυμοσύνη η θερμοκρασια παραμενει ανεβασμενη. Όλο αυτό συμβαίνει εξαιτίας της προγεστερόνης. Ε΄γω τώρα παίρνω utrogestan αρα ειναι αναμενόμενο να εχω υψηλή θερμοκρασια. Ωστόσο μια φίλη μου ήταν έγκυος νομ΄ίζω 3 μηνων και είχε κατι θερμοκρασιες 35 βαθμους και τετοια χωρίς να ειναι τυπου αρρωστη.

Το θέμα της θερμοκρασίας το ειχα ψαξει πολύ για να δω την ωχρινική μου φάση, αν ειναι αρκετη δηλαδή για να υποστηριξει εγκυμοσυνη (ειχα θορυβηθεί με την βιοχημική). Οπότε κρατούσα πρωινό θερμοδιάγραμμα, το οποίο δεν ολοκήρωσα ποτέ λόγω εγκυμοσύνης 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε !! Για μένα ο μήνας, μου έφερε ένα θετικό και ένα αρνητικό. Το θετικό είναι πως το αν έχω ΣΠΩ και θέμα γονιμότητας νομίζω καταρρίφθηκε, καθώς με τον πρώτο μήνα (κουτσών) προσπαθειών, χωρίς να ξέρω ούτε πότε έκανα ωορρηξία και με πολύ άγχος για το ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά η καθυστέρηση που είχα οφειλόταν σε εγκυμοσύνη.

Και πάνω που πήγα να χαρώ κάνω την δεύτερη χορειακή και όχι μόνο δεν ανέβηκε αλλά έπεσε (από 41 πήγε 33). Ωστόσο ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω τα φάρμακα γιατί ήδη την υποστηρίζουμε με utrogestan καθώς μεταξύ άλλων η προγεστερόνη βρέθηκε στα πατώματα, και να πάω την Παρασκευή να την ξαναμέτρηση εφόσον είναι ακόμα θετική και υπάρχει εγκυμοσύνη.

Η αλήθεια όμως είναι πως όπως έπεσε η χοριακή έπεσε και η αυτοπεποίθηση μου. Όλοι μου λένε να μην στεναχωριέμαι και δεν έγινε τίποτα και νέα είμαι και θα προσπαθήσω τον άλλον μήνα και άλλα τέτοια αλλά δεν είναι τόσο απλό, είναι σαν να παίρνεις μια μικρή δόση από το όνειρο και να στο παίρνουν πίσω.

...εγώ θα σου πω το άλλο. Θα σου πω να είσαι θετική και με θετική σκεψη. Τίποτα δεν έχει τελειώσει. Ίσως χρειάζεται μια μικρή βοήθεια,ένα μικρό σπρωξίματακι!! Μένω στα θετικά και εύχομαι η χοριακη να ανέβει κατακόρυφα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μετά την ωορρηξία η θερμοκρασία μας ανεβαίνει λιγα δεκατακια μεχρι την ημέρα που ερχεται περιοδος. Αν δεν ερθει περιοδος και υπάρχει εγκυμοσύνη η θερμοκρασια παραμενει ανεβασμενη. Όλο αυτό συμβαίνει εξαιτίας της προγεστερόνης. Ε΄γω τώρα παίρνω utrogestan αρα ειναι αναμενόμενο να εχω υψηλή θερμοκρασια. Ωστόσο μια φίλη μου ήταν έγκυος νομ΄ίζω 3 μηνων και είχε κατι θερμοκρασιες 35 βαθμους και τετοια χωρίς να ειναι τυπου αρρωστη.

Το θέμα της θερμοκρασίας το ειχα ψαξει πολύ για να δω την ωχρινική μου φάση, αν ειναι αρκετη δηλαδή για να υποστηριξει εγκυμοσυνη (ειχα θορυβηθεί με την βιοχημική). Οπότε κρατούσα πρωινό θερμοδιάγραμμα, το οποίο δεν ολοκήρωσα ποτέ λόγω εγκυμοσύνης 😁

Εσύ πόσο έχεις τώρα;;; για μέτρησε και πες μας 😅😜 εμένα έφτασε έως 36.9 αυτές τις μέρες και έχω πολλές εξάψεις.. Μιλάμε θέλω να είμαι με κοντομάνικο χειμωνιάτικα χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εσύ πόσο έχεις τώρα;;; για μέτρησε και πες μας 😅😜 εμένα έφτασε έως 36.9 αυτές τις μέρες και έχω πολλές εξάψεις.. Μιλάμε θέλω να είμαι με κοντομάνικο χειμωνιάτικα χαχαχαχα 

Εγώ εσπασα καταλάθως το θερμόμετρο, αλλά εφόσον παίρνω προγεστερόνη ξέρω ότι θα είναι γύρω στο 37. Η ανεβασμένη θερμοκρασία σου δείχνει ότι έκανες ωορρηξία προς ώρας, μην της δίνεις σημασία. Πρέπει να την μετράς μόνο το πρωί πριν σηκωθείς από το κρεβάτι (και ΄όχι από μασχάλη). Τις υπολοιπες ωρες της ημερας δεν ειναι αξιόπιστη μέτρηση, καθώς πάντα με την πάροδο των ωρών ανεβαίνει λίγο.

Μην την κοιτάς, θα σε αγχώσει άδικα αν κατέβει κάποια στιγμή. ΒΑΛΕ ΤΟ ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ 😋🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vou.95 είπε:

Γλυκα μου κορασια .....εκει που χαζευα ειδήσεις μεχρι να σχολάσω , μου εμφάνισε αυτο το αρθροοο
Συμπτώματα εγκυμοσύνης εννέα ημέρες μετά την ωορρηξία - Mothersblog.gr

Παμε λιγοοοοοοοοοο ψαξιμο (ξερω δεν κοιταει καμια συμπτωματα , αλλα λεμε τωρα χαχα) 🤣❤️

Εντάξει δεν έχω κανένα🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε !! Για μένα ο μήνας, μου έφερε ένα θετικό και ένα αρνητικό. Το θετικό είναι πως το αν έχω ΣΠΩ και θέμα γονιμότητας νομίζω καταρρίφθηκε, καθώς με τον πρώτο μήνα (κουτσών) προσπαθειών, χωρίς να ξέρω ούτε πότε έκανα ωορρηξία και με πολύ άγχος για το ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά η καθυστέρηση που είχα οφειλόταν σε εγκυμοσύνη.

Και πάνω που πήγα να χαρώ κάνω την δεύτερη χορειακή και όχι μόνο δεν ανέβηκε αλλά έπεσε (από 41 πήγε 33). Ωστόσο ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω τα φάρμακα γιατί ήδη την υποστηρίζουμε με utrogestan καθώς μεταξύ άλλων η προγεστερόνη βρέθηκε στα πατώματα, και να πάω την Παρασκευή να την ξαναμέτρηση εφόσον είναι ακόμα θετική και υπάρχει εγκυμοσύνη.

Η αλήθεια όμως είναι πως όπως έπεσε η χοριακή έπεσε και η αυτοπεποίθηση μου. Όλοι μου λένε να μην στεναχωριέμαι και δεν έγινε τίποτα και νέα είμαι και θα προσπαθήσω τον άλλον μήνα και άλλα τέτοια αλλά δεν είναι τόσο απλό, είναι σαν να παίρνεις μια μικρή δόση από το όνειρο και να στο παίρνουν πίσω.

Εύχομαι τελικά να πάνε όλα καλά 

Δυστηχως θα δεις ότι είναι πολύ συχνό φαίνομαι αυτό είχα και εγω μια βιοχιμικη

ακουσε τον γιατρό σου συνέχισε τα utrogestan και επλιζω να μας στείλεις μνμ και να έχει αναιβει η χοριακη 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μου καλό μήνα να έχουμε !! Για μένα ο μήνας, μου έφερε ένα θετικό και ένα αρνητικό. Το θετικό είναι πως το αν έχω ΣΠΩ και θέμα γονιμότητας νομίζω καταρρίφθηκε, καθώς με τον πρώτο μήνα (κουτσών) προσπαθειών, χωρίς να ξέρω ούτε πότε έκανα ωορρηξία και με πολύ άγχος για το ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά η καθυστέρηση που είχα οφειλόταν σε εγκυμοσύνη.

Και πάνω που πήγα να χαρώ κάνω την δεύτερη χορειακή και όχι μόνο δεν ανέβηκε αλλά έπεσε (από 41 πήγε 33). Ωστόσο ο γιατρός μου είπε να συνεχίσω τα φάρμακα γιατί ήδη την υποστηρίζουμε με utrogestan καθώς μεταξύ άλλων η προγεστερόνη βρέθηκε στα πατώματα, και να πάω την Παρασκευή να την ξαναμέτρηση εφόσον είναι ακόμα θετική και υπάρχει εγκυμοσύνη.

Η αλήθεια όμως είναι πως όπως έπεσε η χοριακή έπεσε και η αυτοπεποίθηση μου. Όλοι μου λένε να μην στεναχωριέμαι και δεν έγινε τίποτα και νέα είμαι και θα προσπαθήσω τον άλλον μήνα και άλλα τέτοια αλλά δεν είναι τόσο απλό, είναι σαν να παίρνεις μια μικρή δόση από το όνειρο και να στο παίρνουν πίσω.

Και ΣΠΩ να έχεις μένεις έγκυος μια χαρά άρα το ένα πρόβλημα λύθηκε!! Το άλλο που είναι η χοριακή που έπεσε θα πρέπει να την επαναλάβεις γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται μπορεί με την προγεστερόνη να ξανά ανέβει και να είναι όλα μια χαρά!! Το θέμα είναι να αποβάλεις όλο αυτό το άγχος που έχεις γιατί νιώθω ότι είσαι φουλ άγχος συνέχεια!! Όλα θα γίνουν κορίτσι μου θα δεις!! Σιγά σιγά ένα ένα τα βήματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...