Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Τώρα μόλις πήρα τα αποτελέσματα κ μπήκα να σας τα γράψω!! Είπα από μόνη μου να επαναλάβω γιατί ο γιατρός δεν είπε κάτι.. βγήκε 203 και την έκανα στις 12 το μεσημέρι! Η πρώτη που βγήκε προχθές 76 έγινε στις 6 το απόγευμα… είναι οκ λετε κορίτσια;; Μήπως είναι μεγάλη αύξηση ; Σήμερα η μέρα που περίμενα περίοδο. 

Τέλεια είναιιιιι….🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Τώρα μόλις πήρα τα αποτελέσματα κ μπήκα να σας τα γράψω!! Είπα από μόνη μου να επαναλάβω γιατί ο γιατρός δεν είπε κάτι.. βγήκε 203 και την έκανα στις 12 το μεσημέρι! Η πρώτη που βγήκε προχθές 76 έγινε στις 6 το απόγευμα… είναι οκ λετε κορίτσια;; Μήπως είναι μεγάλη αύξηση ; Σήμερα η μέρα που περίμενα περίοδο. 

Νομίζω πως είναι τέλεια η αύξηση, εμένα μου είχε πει ότι πρέπει ανά 2 24ωρα να διπλασιάζεται για να πούμε ότι εξελίσσεται σωστά, άρα πάει τέλεια κοριτσάκι μου.

Την προγεστερόνη σου την είδες; Εμένα με είχε βάλει να την κάνω μαζί με την χορειακή και είχα πολύ χαμηλή οπότε και με ξεκίνησε κατευθείαν χάπι και τώρα που είδα ότι ξεκινάω με χαμηλή δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο γεγονός ή ήξερε ο οργανισμός ήδη ότι θα κατέληγε σε βιοχημική αλλά στην επόμενη εγκυμοσύνη θα τρέξω να κάνω πρώτα αυτήν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Τέλεια είναιιιιι….🥰

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Cat96 είπε:

Νομίζω πως είναι τέλεια η αύξηση, εμένα μου είχε πει ότι πρέπει ανά 2 24ωρα να διπλασιάζεται για να πούμε ότι εξελίσσεται σωστά, άρα πάει τέλεια κοριτσάκι μου.

Την προγεστερόνη σου την είδες; Εμένα με είχε βάλει να την κάνω μαζί με την χορειακή και είχα πολύ χαμηλή οπότε και με ξεκίνησε κατευθείαν χάπι και τώρα που είδα ότι ξεκινάω με χαμηλή δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο γεγονός ή ήξερε ο οργανισμός ήδη ότι θα κατέληγε σε βιοχημική αλλά στην επόμενη εγκυμοσύνη θα τρέξω να κάνω πρώτα αυτήν.

Αχ σας ευχαριστώ πολύ, γιατί ανησύχησα μου φάνηκε μεγάλη αύξηση κ λέω μήπως δεν είναι καλό! Ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα παραπάνω, μόνο να ξεκινήσω φυλλικό. Επειδή γενικά είμαι φοβητσιάρα, θα κάνω υπομονή στις απορίες όσο μπορώ, γιατί πιστεύω στο μέλλον θα έχω παραπάνω και δε θέλω από τώρα να τον βομβαρδίσω με τηλέφωνα 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

 

Αχ σας ευχαριστώ πολύ, γιατί ανησύχησα μου φάνηκε μεγάλη αύξηση κ λέω μήπως δεν είναι καλό! Ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα παραπάνω, μόνο να ξεκινήσω φυλλικό. Επειδή γενικά είμαι φοβητσιάρα, θα κάνω υπομονή στις απορίες όσο μπορώ, γιατί πιστεύω στο μέλλον θα έχω παραπάνω και δε θέλω από τώρα να τον βομβαρδίσω με τηλέφωνα 😛

Κοριτσάκι μου γλυκό όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις, και ο γιατρός σου εφόσον είδε πόσο καλή χορειακή είχες στην αρχή για αυτό δεν σου είπε να την επαναλάβεις, πιστεύω πως τώρα πρέπει να ηρεμήσεις και μην πέσει στην λούπα με τις χορειακές. Μείνε ήρεμη και μην κουράζεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

 

Εγώ πάντως κορίτσια μου τον προηγούμενο μήνα με την βιοχημική είχα πρησμένο στήθος αλλά σε πολύ άσχημο βαθμό, μιλάμε την μπλούζα έβαζα και πόναγα και ένιωσα δυο φορές τα τσιμπήματα της περιόδου και έλεγα τώρα έρχεται, μετα πέρασαν τελείως αυτά και έμεινε το στήθος.

 

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Εμένα αυτήν την φορά το στήθος ανύπαρκτο! Ενώ κάθε φορά πριν την περίοδο πρήξιμο κ πόνος! Θεωρώ πως τα συμπτώματα αυτά ποικίλουν κ δεν αποκλείουν το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης κορίτσι μου! 

Ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες. Τώρα που έκανα κατι δουλειές στο σπίτι και κουράστηκα λίγο σαν να νιώθω λίγο πόνο περιόδου,άρα μάλλον έρχεται για αυτό και ξεπρηστηκε μάλλον. Θα δούμε μέχρι το βράδυ 

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Τώρα μόλις πήρα τα αποτελέσματα κ μπήκα να σας τα γράψω!! Είπα από μόνη μου να επαναλάβω γιατί ο γιατρός δεν είπε κάτι.. βγήκε 203 και την έκανα στις 12 το μεσημέρι! Η πρώτη που βγήκε προχθές 76 έγινε στις 6 το απόγευμα… είναι οκ λετε κορίτσια;; Μήπως είναι μεγάλη αύξηση ; Σήμερα η μέρα που περίμενα περίοδο. 

Μπράβο κορίτσι μου μια χαρά είναι ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου αυτό είναι πολύ καλό σημάδι ειδικά αν δεν σου έχει ξανασυμβεί!!!!! Λοιπόν έχουμε και λέμε, αν είχες θετικό ωορρηξίας την περασμένη Πέμπτη σήμερα είσαι στην 6η μέρα,η εμφύτευση γίνεται από την 6-12η μέρα αραααααααααααααααα ναιιι είναι σούπερ σημάδι!!!!

Λες ε;;; μακάριιιιιιιιιι αντε να περάσει ακόμα μια εβδομάδα και μετά να κάνω τεστ 🙏 εσύ βλέπω δεν σου ήρθε ακόμα.. Μακάρι να μην σου έρθει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις, και ο γιατρός σου εφόσον είδε πόσο καλή χορειακή είχες στην αρχή για αυτό δεν σου είπε να την επαναλάβεις, πιστεύω πως τώρα πρέπει να ηρεμήσεις και μην πέσει στην λούπα με τις χορειακές. Μείνε ήρεμη και μην κουράζεσαι

Αυτό θα κάνω ❤️❤️❤️ Στο μεταξύ κορίτσια έκανα και σήμερα τεστ κ η γραμμή ήταν ελάχιστα πιο έντονη αλλά σε καμία περίπτωση ίδια με την γραμμή ελέγχου, παρόλο που αυξήθηκε η χοριακή. Δεν με ανησυχεί φυσικά, αλλά το λέω σαν παρατήρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena92

Τελειααααα αα μπράβοοοο με το καλοοοοοο!! Πόσο καιρό προσπαθούσες εσύ;;; έχεις άλλα παιδάκια;;; για πες μας για εσένα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Τώρα μόλις πήρα τα αποτελέσματα κ μπήκα να σας τα γράψω!! Είπα από μόνη μου να επαναλάβω γιατί ο γιατρός δεν είπε κάτι.. βγήκε 203 και την έκανα στις 12 το μεσημέρι! Η πρώτη που βγήκε προχθές 76 έγινε στις 6 το απόγευμα… είναι οκ λετε κορίτσια;; Μήπως είναι μεγάλη αύξηση ; Σήμερα η μέρα που περίμενα περίοδο. 

Η χοριακη σου είναι τέλεια 😁 πάει πολύ καλά 

εμενα ήταν 157 και πήγε μετά 451 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να μην έγραφα αλλά σας διάβαζα καιρό.

@Rena92 Χάρηκα παρά πολύ με την εξέλιξη σου κορίτσι μου♥️

@Girly Μην απογοητεύεσαι με τα αρνητικά τεστ γιατί από ότι είδα ακόμα δεν έχεις καθυστέρηση. Όποτε υπάρχουν ακόμα ελπίδες 😍

Εγώ 11.4 περιμένω περίοδο και δεν ξέρω αν θέλω να έρθει ή όχι. Δεν το έχω διαχειριστεί ακόμα μέσα μου ώστε να κάνουμε και επίσημα προσπάθειες.

Υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να έμεινα γιατί είχαμε μια ελεύθερη επαφή στην αρχή των γόνιμων ημερών και η αλήθεια είναι ότι τώρα το σκέφτομαι έντονα.

Να δω πως θα περάσουν οι μέρες μέχρι τότε !!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Τώρα μόλις πήρα τα αποτελέσματα κ μπήκα να σας τα γράψω!! Είπα από μόνη μου να επαναλάβω γιατί ο γιατρός δεν είπε κάτι.. βγήκε 203 και την έκανα στις 12 το μεσημέρι! Η πρώτη που βγήκε προχθές 76 έγινε στις 6 το απόγευμα… είναι οκ λετε κορίτσια;; Μήπως είναι μεγάλη αύξηση ; Σήμερα η μέρα που περίμενα περίοδο. 

Ειναι τέλεια η χοριακη σου !!!! 👏🏼👏🏼👏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια; Δεν μου έχει έρθει περίοδος ακόμη... Απο τα περίεργα,δεν έχω ούτε ίχνος πόνου περιόδου. Και το στήθος μέχρι το πρωί ήταν οχι απλά πρησμένο...κάτι άλλο! Τώρα ξεπρηστηκε🥺 άρα να το βγάλω από το μυαλό μου λετε το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης; Μπερδεύτηκα τώρα με το στήθος...

Άμα μπορεις να κρατηθείς μαρίνα μου κάνε αυριο το πρωι!! Να εισαι σίγουρη !!! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

 

VideoCapture_20230328-225840.jpg

Κορίτσια μέχρι να βρω θετικό ωορρηξίας θα σας πρήξω. 24η και σήμερα μόλις έκανα.

Μόλις έκανα για σήμερα πως τα βλέπετε εσείς οι ειδικές. Σύμφωνα και με την εφαρμογή premom το clearblue είναι πιο σκούρα από όλα τα προηγούμενα, δεν είναι θετικό το ξέρω είμαι έστω σε καλό δρόμο; 

Για το homotest δεν θα μιλήσω...αλλά θα ρωτήσω τι προτείνεται ως καλύτερα εσείς οι ειδικές τα homotest ή τα one step?

20230329_190726.jpg

20230329_185526.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Rena92

Τελειααααα αα μπράβοοοο με το καλοοοοοο!! Πόσο καιρό προσπαθούσες εσύ;;; έχεις άλλα παιδάκια;;; για πες μας για εσένα ❤️❤️❤️

Ευχαριστωω!! ❤️❤️ Δεν έχω αλλά παιδάκια! Προσπαθούσαμε 1 χρόνο γενικά, αλλά σωστά με τεστ ωορρηξίας και στοχευμένες μέρες 10 μήνες! 🙏🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μέχρι να βρω θετικό ωορρηξίας θα σας πρήξω. 24η και σήμερα μόλις έκανα.

Μόλις έκανα για σήμερα πως τα βλέπετε εσείς οι ειδικές. Σύμφωνα και με την εφαρμογή premom το clearblue είναι πιο σκούρα από όλα τα προηγούμενα, δεν είναι θετικό το ξέρω είμαι έστω σε καλό δρόμο; 

Για το homotest δεν θα μιλήσω...αλλά θα ρωτήσω τι προτείνεται ως καλύτερα εσείς οι ειδικές τα homotest ή τα one step?

20230329_190726.jpg

20230329_185526.jpg

Πιστεύω μεθαύριο θα βγει θετικό με βάση αυτό που βλέπω στο ψηφιακό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Πιστεύω μεθαύριο θα βγει θετικό με βάση αυτό που βλέπω στο ψηφιακό! 

Αχχ λες κορίτσι μου;; μακάρι!! Χαλάει και η ανάλυση των φωτογραφιών και πάλι δεν φαίνεται καλά αλλά σίγουρα είναι πιο έντονο από όλα τα που έχω κάνει, καλά για της homotest ούτε καν δεν μπαίνω σε συζήτηση αυτά σε κάνα χρόνο θα έχουν θετικοποιηθεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μέχρι να βρω θετικό ωορρηξίας θα σας πρήξω. 24η και σήμερα μόλις έκανα.

Μόλις έκανα για σήμερα πως τα βλέπετε εσείς οι ειδικές. Σύμφωνα και με την εφαρμογή premom το clearblue είναι πιο σκούρα από όλα τα προηγούμενα, δεν είναι θετικό το ξέρω είμαι έστω σε καλό δρόμο; 

Για το homotest δεν θα μιλήσω...αλλά θα ρωτήσω τι προτείνεται ως καλύτερα εσείς οι ειδικές τα homotest ή τα one step?

20230329_190726.jpg

20230329_185526.jpg

@Girly περιμένω και τον σημερινό σου σχολιασμό αλλιώς δεν γίνεται !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Αχχ λες κορίτσι μου;; μακάρι!! Χαλάει και η ανάλυση των φωτογραφιών και πάλι δεν φαίνεται καλά αλλά σίγουρα είναι πιο έντονο από όλα τα που έχω κάνει, καλά για της homotest ούτε καν δεν μπαίνω σε συζήτηση αυτά σε κάνα χρόνο θα έχουν θετικοποιηθεί

Έτσι πιστεύω κορίτσι μου, γιατί κ εγώ αυτά έκανα. Για τις ταινίες δεν ξέρω καθόλου! Στείλε κ το αυριανό να δούμε σίγουρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Έτσι πιστεύω κορίτσι μου, γιατί κ εγώ αυτά έκανα. Για τις ταινίες δεν ξέρω καθόλου! Στείλε κ το αυριανό να δούμε σίγουρα! 

Να σε ρωτήσω λοιπόν αφού το γνωρίζεις το ηλεκτρονικό, το έκανες μια φόρα την μέρα και πότε πρωί μεσημέρι ή βράδυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Άμα μπορεις να κρατηθείς μαρίνα μου κάνε αυριο το πρωι!! Να εισαι σίγουρη !!! 🤞🤞🤞

Θα κρατηθώ κορίτσι μου μέχρι αύριο αν δεν έρθει βέβαια γιατί με εχει τσακίσει ο πόνος εδώ και δύο ώρες, ειναι λες και έχει έρθει περίοδος... Δεν ξέρω πονάω πάρα πολύ, στη σερβιετα βέβαια έχω μόνο μια κουκίδα καφε μάλλον κατεβαίνει 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ευχαριστωω!! ❤️❤️ Δεν έχω αλλά παιδάκια! Προσπαθούσαμε 1 χρόνο γενικά, αλλά σωστά με τεστ ωορρηξίας και στοχευμένες μέρες 10 μήνες! 🙏🏼

Με το καλό λοιπόν το πρώτο σας παιδάκι ❤️ όλα να πάνε καλά και να το κρατήσετε αγκαλιά σας🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat96 είπε:

Κορίτσια μέχρι να βρω θετικό ωορρηξίας θα σας πρήξω. 24η και σήμερα μόλις έκανα.

Μόλις έκανα για σήμερα πως τα βλέπετε εσείς οι ειδικές. Σύμφωνα και με την εφαρμογή premom το clearblue είναι πιο σκούρα από όλα τα προηγούμενα, δεν είναι θετικό το ξέρω είμαι έστω σε καλό δρόμο; 

Για το homotest δεν θα μιλήσω...αλλά θα ρωτήσω τι προτείνεται ως καλύτερα εσείς οι ειδικές τα homotest ή τα one step?

20230329_190726.jpg

20230329_185526.jpg

Θέλει λίγο πιο εντονο αλλά φαίνεται να άρχισε να ανεβαίνει γενικά τι κύκλο έχεις ;
εγω το home test χρησιμοποιώ καλά μου φαίνονται  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Θέλει λίγο πιο εντονο αλλά φαίνεται να άρχισε να ανεβαίνει γενικά τι κύκλο έχεις ;
εγω το home test χρησιμοποιώ καλά μου φαίνονται  

Το σύνηθες είναι 30 με 35 και καμιά φορά έκανε και κάνα 38, αλλά από τον Νοέμβριο και μετά έχει πάρει την κάτω βόλτα. Αν κάνω ωορρηξία αύριο θα ‘ρθει στις 38 μέρες αν αργήσει και άλλο δεν έχω ιδέα πότε θα ‘ρθει. Με κούρασε και λίγο πάνω από 10 μέρες προσπαθώ να ρυθμίσω την τουαλέτα πότε να πίνω νερό ποτέ να μην πίνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Cat96 είπε:

Το σύνηθες είναι 30 με 35 και καμιά φορά έκανε και κάνα 38, αλλά από τον Νοέμβριο και μετά έχει πάρει την κάτω βόλτα. Αν κάνω ωορρηξία αύριο θα ‘ρθει στις 38 μέρες αν αργήσει και άλλο δεν έχω ιδέα πότε θα ‘ρθει. Με κούρασε και λίγο πάνω από 10 μέρες προσπαθώ να ρυθμίσω την τουαλέτα πότε να πίνω νερό ποτέ να μην πίνω

Ναι για αυτό ρωταω αν κανείς ωορρηξία τώρα θα έρθει στις 38 μερες  ( ελπίζω να μην έρθει καθόλου ) και εγω κάπως έτσι είμαι αν έκανα ωορρηξία εχτές θα μου έρθει στις 40 μερες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...