Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Στις 10 Μαΐου έχουμε ραντεβού…Σήμερα πάλι με έχει πιάσει άγχος..εν τω μεταξύ δεν την έχω νιώσει καθόλου και σήμερα σκέφτομαι κάθε τρεις και λίγο πάει μίκρυνε η κοιλιά..κάτι τρελά πράγματα…

Επιτέλους! Αντε να πας να ηρεμήσεις λιγουλάκι!! Να πάνε όλα τέλεια εύχομαι!!!

Μην αγχώνεσαι καθόλου, σε όλες μας κάποιες μέρες είναι πιο ενεργά και κάποιες μέρες όχι και τόσο.. εγώ π.χ. χθες που ήμουν όλη μέρα στο πόδι γτ τρέχαμε με την νύφη μου να βρει νυφικό... βγήκα τελείως εκτός προγράμματος με τις ώρες των γευμάτων και των φαρμάκων μου και από την κούραση δεν τα ένιωσα καθόλου.. προφανώς το βράδυ ένιωθα τύψεις κ με έπιασε τρελή στεναχώρια κ άγχος μην τυχόν και τα έκανα καμία ζημιά.. αλλά ευτυχώς σήμερα με τρόμαξαν κ ολας από τα δυνατά χτυπήματα..😅🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να ρωτήσω και κάτι άλλο βρε κορίτσια, εσας πρηζονται καθόλου τα πόδια σας? Γτ εμένα τις τελευταίες ημέρες σα να τα βλέπω καπως πρησμένα. Και διαβάζω πως βοήθεια να τα βάζεις λίγο ψηλά όταν ξαπλώνεις.. αλλά η γιατρός μού εχει πει να αποφεύγω να ξαπλώνω ανάσκελα.. Έχει κάποια μήπως καμία ιδέα τι βοήθεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nassiκαι το τσάι έχει καφεινη πάντως. Τι τσάι σου επιτρέπει; Όλους τους επιτρέπουν τσάι, μόνο η δική μου είναι κάθετη. 

Αν βάλεις 2-3 μαξιλάρια και ξαπλώσεις λίγο πιο ψηλά δηλαδή ο θώρακας σου να είναι ψηλά και βάλεις τα πόδια ψηλά ; Οπότε θα είσαι σαν v. Δε ξέρω αν κάνει αλλά εγώ αυτό κάνω. Χωρίς πρησμένα πόδια απλά για να χαλαρώνουν. 

Εμένα μου είπε μετά την 28η εβδομάδα ότι θα σταματήσω το ανάσκελα. Ως τότε λέει το εμβρυο είναι πολύ μικρό για να δημιουργήσει θέμα. Μου φαίνεται ο καθένας λέει το δικό του 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

@Nassiκαι το τσάι έχει καφεινη πάντως. Τι τσάι σου επιτρέπει; Όλους τους επιτρέπουν τσάι, μόνο η δική μου είναι κάθετη. 

Αν βάλεις 2-3 μαξιλάρια και ξαπλώσεις λίγο πιο ψηλά δηλαδή ο θώρακας σου να είναι ψηλά και βάλεις τα πόδια ψηλά ; Οπότε θα είσαι σαν v. Δε ξέρω αν κάνει αλλά εγώ αυτό κάνω. Χωρίς πρησμένα πόδια απλά για να χαλαρώνουν. 

Εμένα μου είπε μετά την 28η εβδομάδα ότι θα σταματήσω το ανάσκελα. Ως τότε λέει το εμβρυο είναι πολύ μικρό για να δημιουργήσει θέμα. Μου φαίνεται ο καθένας λέει το δικό του 😢

Μετά την 28η? Όντως? Ίσως επειδή εμένα είναι δίδυμα να μου είπε από τώρα? Ποιος ξέρει..🤷‍♀️ Πράγματι ο καθένας λέει τα δικά του!

Την προσπάθησα μια φορά αυτή την στάση, αλλά νιώθω κάπως σα να πιέζομαι... βέβαια τώρα που το σκέφτομαι, ίσως επειδή είχα βάλει πολλά μαξιλάρια..😅🤣 Ίσως να έχω τον θώρακα πιο χαμηλά.. υποθέτω για κάνα 10λεπτο στο ανάσκελο δεν θα πάθω κ τπτ.. ε? Θα το δοκιμάσω! 

Χαμομηλάκι παίρνω ως συνήθως, μου είπε να το προτιμώ τώρα στην εγκυμοσύνη. Αλλά μην φανταστείς πως πινω και συχνά. Ένα την εβδομάδα ξέρω γω.. η αλήθεια είναι πως μια ζεστή σοκολάτα θα την πιω πιο ευχάριστα. 😊 Αλλιώς φυσικό χυμό πορτοκάλι. Σταθερή αξία πλέον. 🙃 Τσάι γτ δεν σε αφήνει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Μετά την 28η? Όντως? Ίσως επειδή εμένα είναι δίδυμα να μου είπε από τώρα? Ποιος ξέρει..🤷‍♀️ Πράγματι ο καθένας λέει τα δικά του!

Την προσπάθησα μια φορά αυτή την στάση, αλλά νιώθω κάπως σα να πιέζομαι... βέβαια τώρα που το σκέφτομαι, ίσως επειδή είχα βάλει πολλά μαξιλάρια..😅🤣 Ίσως να έχω τον θώρακα πιο χαμηλά.. υποθέτω για κάνα 10λεπτο στο ανάσκελο δεν θα πάθω κ τπτ.. ε? Θα το δοκιμάσω! 

Χαμομηλάκι παίρνω ως συνήθως, μου είπε να το προτιμώ τώρα στην εγκυμοσύνη. Αλλά μην φανταστείς πως πινω και συχνά. Ένα την εβδομάδα ξέρω γω.. η αλήθεια είναι πως μια ζεστή σοκολάτα θα την πιω πιο ευχάριστα. 😊 Αλλιώς φυσικό χυμό πορτοκάλι. Σταθερή αξία πλέον. 🙃 Τσάι γτ δεν σε αφήνει???

Καλύτερα ρωτά και τον γιατρό σου, μη σε πάρω στο λαιμό μου. Δεν ξέρω αν είναι σωστό δηλαδή αυτό που λέω απλά εγώ το κάνω αυτό. 

Πίνεις φυσικό χυμό από έξω δηλαδή έτσι ; Γιατί η γιατρός μου το επιτρέπει απέξω , αλλά διαβάζω εδώ μέσα κορίτσια που λένε να μη πίνουμε απέξω φυσικό χυμό. 

Όσο για το τσάι, μου λέει που ξέρω εγώ τι έχει το κάθε τσάι μέσα. Οπότε καθόλου τσάι μόνο χαμομήλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλύτερα ρωτά και τον γιατρό σου, μη σε πάρω στο λαιμό μου. Δεν ξέρω αν είναι σωστό δηλαδή αυτό που λέω απλά εγώ το κάνω αυτό. 

Πίνεις φυσικό χυμό από έξω δηλαδή έτσι ; Γιατί η γιατρός μου το επιτρέπει απέξω , αλλά διαβάζω εδώ μέσα κορίτσια που λένε να μη πίνουμε απέξω φυσικό χυμό. 

Όσο για το τσάι, μου λέει που ξέρω εγώ τι έχει το κάθε τσάι μέσα. Οπότε καθόλου τσάι μόνο χαμομήλι 

Θα ρωτήσω την επόμενη φορά που θα πάω.. αν κ σήμερα το πρωί έκατσα λίγη ώρα σ αυτή την στάση κ ήταν σχετικά αναπαυτικά μπορώ να πω. 😊

Ναι, πίνω.. και επινα κ σχετικά συχνά βασικά. Γτ απέναντι από την δουλειά μου είχε ένα μαγαζί που έφτιαχναν φρέσκο χυμό κ ανά δεύτερη-τρίτη μέρα έπαιρνα κ ένα μπουκαλάκι.😇 Κ θα συνεχίσω να πίνω να σου πω την αλήθεια. Η γιατρός μού είπε να μην το φοβάμαι κ να πίνω άφοβα.. και πίνω από τις αρχές της εγκυμοσύνης. Άλλα κορίτσια τι λένε δλδ? Γτ να μην πίνουμε απ έξω χυμό??

Καλά ναι, επειδή τα τσάι γενικά πέρα από καφεΐνη εχουν οντως περίεργα πράγματα μεσα κ εγώ όπως σου είπα αν πιω, μόνο χαμομηλάκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Θα ρωτήσω την επόμενη φορά που θα πάω.. αν κ σήμερα το πρωί έκατσα λίγη ώρα σ αυτή την στάση κ ήταν σχετικά αναπαυτικά μπορώ να πω. 😊

Ναι, πίνω.. και επινα κ σχετικά συχνά βασικά. Γτ απέναντι από την δουλειά μου είχε ένα μαγαζί που έφτιαχναν φρέσκο χυμό κ ανά δεύτερη-τρίτη μέρα έπαιρνα κ ένα μπουκαλάκι.😇 Κ θα συνεχίσω να πίνω να σου πω την αλήθεια. Η γιατρός μού είπε να μην το φοβάμαι κ να πίνω άφοβα.. και πίνω από τις αρχές της εγκυμοσύνης. Άλλα κορίτσια τι λένε δλδ? Γτ να μην πίνουμε απ έξω χυμό??

Καλά ναι, επειδή τα τσάι γενικά πέρα από καφεΐνη εχουν οντως περίεργα πράγματα μεσα κ εγώ όπως σου είπα αν πιω, μόνο χαμομηλάκι. 

Επειδή δεν ξέρουμε αν πλένουν τα πορτοκάλια. Έτσι λένε.. αλλά και σε μένα η γιατρός μου είπε φυσικούς χυμούς να πίνεις όσους θέλεις άφοβα.. και από έξω δηλαδή. Και εγώ πίνω από την αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στον καφέ γιατί είναι τόσο κάθετος σε σένα ;

Μπαίνω σε σκέψεις κι εγώ ώρες ώρες...αλλά όλοι λένε ένα καφεδάκι την ημέρα δεν πειράζει. Εγώ πίνω ένα εσπρεσσακι. Καμιά φορά σκέφτομαι μήπως κάνω κακό από την άλλη δε θα το επέτρεπαν αν έκανε.. τι να πω 🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2023 at 7:55 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Στον καφέ γιατί είναι τόσο κάθετος σε σένα ;

Μπαίνω σε σκέψεις κι εγώ ώρες ώρες...αλλά όλοι λένε ένα καφεδάκι την ημέρα δεν πειράζει. Εγώ πίνω ένα εσπρεσσακι. Καμιά φορά σκέφτομαι μήπως κάνω κακό από την άλλη δε θα το επέτρεπαν αν έκανε.. τι να πω 🤷🏻‍♀️

Υποθέτω πως όσοι λένε ένα καφεδάκι την ημέρα δεν πειράζει, είναι εκείνοι που δεν μπορούν χωρίς καφέ.. 😅 Η πεθερά του αδερφού μου γέννησε 10 παιδιά κ σε όλες τις εγκυμοσύνες της κάπνιζε και έπινε 2-3 καφέδες την ημέρα. Όλα τα παιδιά είναι υγιέστατα.. οπότε θεωρώ πως όλα είναι σχετικά.

Νομίζω εν τέλει έχει να κάνει με το τι θεωρεί η καθεμία για την ίδια σωστό. Γιατρός δεν είμαι, ούτε ειδικός, μόνο την γνώμη μου μπορώ να σου πω και αυτή είναι πως αποφεύγεις τόσα και τόσο πράγματα τους 9 μήνες της εγκυμοσύνης...από κρέμες, φαγητά, ποτά κλπ. Γτ θέλεις το καλύτερο για το μπεμπακι σου! Το να αποφύγεις κ κάτι ακόμα δεν είναι δα κ τόσο μεγάλο πρόβλημα.. αν έχεις σκοπό να θηλάσεις εξ άλλου δεν θα πίνεις έτσι κ αλλιώς καφέ.. Οι απόψεις διίστανται προφανώς.. οπότε κάνε αυτο, το οποίο σου φαίνεται εσένα πιο σωστό, και το οποιο δεν σου δημιουργεί δεύτερες σκέψεις.

Γτ και στην τελική, εγώ το σκέφτομαι με την λογική πως αν ήταν ο καφές καλός δεν θα σου έλεγαν πιες, αλλά με μέτρο. Μπορεί να κανω κ λάθος βέβαια, αλλά έτσι το βλέπω προσωπικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2023 at 7:53 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Επειδή δεν ξέρουμε αν πλένουν τα πορτοκάλια. Έτσι λένε.. αλλά και σε μένα η γιατρός μου είπε φυσικούς χυμούς να πίνεις όσους θέλεις άφοβα.. και από έξω δηλαδή. Και εγώ πίνω από την αρχή 

Η αλήθεια είναι πως καθαρισμένα φρούτα, σαλάτες και λοιπά δεν τρώω ποτέ απ έξω. Ο,τι θέλω θα το πάρω, θα το πλύνω στο σπιτάκι μου όπως θέλω εγώ και θα το φάω. Αλλά ο χυμός δεν μου φαίνεται δα κ τόσο πρόβλημα.. 🤷‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nassi ξανά ρώτησα και τη γιατρό και μου είπε ένας καφές την ημέρα δεν πειράζει πουθενά. Προσπαθώ να μη πίνω κάθε μέρα, αλλά ώρες ώρες τον ζητάω πολύ. Εξάλλου ένα εσπρεσσακι είναι τόσο λίγο που ούτε κατλααβαινω ότι πίνω κάτι 😄

Κι εγώ πλένω τα πάντα με ξύδι. Τα πάντα όμως. Αλλά χυμό από έξω πίνω.. τέλος πάντων...στο τέλος θα δείξουν όλα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χθες πήγα για υπέρηχο και πάλι δε μπορέσαμε να δούμε το φύλο😝 κάθεται συνέχεια πάνω στα πόδια του δεν λέει να κουνηθεί από εκεί. Είτε θα μας γυρνάει πλάτη. Στη γέννα βλέπω να μαθαίνω το φύλο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nassi είπε:

Χαχαχα! Θέλει να σας κρατήσει σε αγωνία μάλλον το μικρουλι σας.. Θα το μάθετε στην β επιπέδου..

Ναιιι σε 2 βδομάδες κλείσαμε , ανυπομονώ!!! Ελπίζω όλα να είναι καλά!! Εσύ έχεις κάνει έτσι ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

@Nassi ξανά ρώτησα και τη γιατρό και μου είπε ένας καφές την ημέρα δεν πειράζει πουθενά. Προσπαθώ να μη πίνω κάθε μέρα, αλλά ώρες ώρες τον ζητάω πολύ. Εξάλλου ένα εσπρεσσακι είναι τόσο λίγο που ούτε κατλααβαινω ότι πίνω κάτι 😄

Κι εγώ πλένω τα πάντα με ξύδι. Τα πάντα όμως. Αλλά χυμό από έξω πίνω.. τέλος πάντων...στο τέλος θα δείξουν όλα 😂

@Emily2όλα τα φρούτα κ τα λαχανικά? Είχα βάλει σε κάτι φράουλες ξύδι κ μετά δεν τρωγοντουσαν.  Κάπου διάβασα ότι η σόδα είναι καλύτερη αλλά δεν ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

@Emily2όλα τα φρούτα κ τα λαχανικά? Είχα βάλει σε κάτι φράουλες ξύδι κ μετά δεν τρωγοντουσαν.  Κάπου διάβασα ότι η σόδα είναι καλύτερη αλλά δεν ξέρω. 

Τις φράουλες τις βάζω σε ένα μπολ με νερό και ρίχνω ξύδι για κάνα 15λεπτο και μετά ξεπλενω. Ελπίζω να μη ρίχνεις απλά ξύδι από πάνω για όντως δε θα τρώγονται 😄 

Ναι όλα μα όλα με ξύδι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/5/2023 at 1:17 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Ναιιι σε 2 βδομάδες κλείσαμε , ανυπομονώ!!! Ελπίζω όλα να είναι καλά!! Εσύ έχεις κάνει έτσι ;;

Με το καλό!!! Να έχετε τέλεια αποτέλεσμα!!! Πιστεύω τότε θα μάθετε σίγουρα κ το φύλο!! 

Ναι ναι, την κάναμε εμείς. Τέλος του μήνα θα ξαναπάω βέβαια, γτ μας είχαν πει πως ο πλακούντας του μπέμπη φαίνεται να ναι λίγο πιο κάτω κ ίσως να μην τρέφεται σωστά.. βέβαια τελευταία φορά στην γιατρό μου που κάναμε υπέρηχο ο μικρός είχε φτάσει 400γρ κ πέρασε κ την μπέμπα, η οποία ήταν 368γρ. Σε δυόμιση εβδομάδες θα πάω κ για την καμπύλη ζαχάρου.. μου είπαν από το προηγούμενο απόγευμα να μην φάω κ να μην πιω τπτ - ούτε καν νερό!! - κ από τώρα απορώ πως θα το καταφέρω αυτό!!😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Με το καλό!!! Να έχετε τέλεια αποτέλεσμα!!! Πιστεύω τότε θα μάθετε σίγουρα κ το φύλο!! 

Ναι ναι, την κάναμε εμείς. Τέλος του μήνα θα ξαναπάω βέβαια, γτ μας είχαν πει πως ο πλακούντας του μπέμπη φαίνεται να ναι λίγο πιο κάτω κ ίσως να μην τρέφεται σωστά.. βέβαια τελευταία φορά στην γιατρό μου που κάναμε υπέρηχο ο μικρός είχε φτάσει 400γρ κ πέρασε κ την μπέμπα, η οποία ήταν 368γρ. Σε δυόμιση εβδομάδες θα πάω κ για την καμπύλη ζαχάρου.. μου είπαν από το προηγούμενο απόγευμα να μην φάω κ να μην πιω τπτ - ούτε καν νερό!! - κ από τώρα απορώ πως θα το καταφέρω αυτό!!😒

Ούτε καν νερό;;;; Εγώ δεν αντέχω μισή ώρα χωρίς νερό, όχι από το προηγούμενο απόγευμα 😲 

Θα το κάνουμε κι αυτό όμως, όπως όλες!! Το πολύ πολύ να λιποθυμήσω 😂😂

Εσύ από ότι θυμάμαι είσαι αρχές Σεπτεμβρίου για αυτό είσαι τόσο μπροστά ε ; Γιατί εγώ αυχενική έχω σε 17 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Ούτε καν νερό;;;; Εγώ δεν αντέχω μισή ώρα χωρίς νερό, όχι από το προηγούμενο απόγευμα 😲 

Θα το κάνουμε κι αυτό όμως, όπως όλες!! Το πολύ πολύ να λιποθυμήσω 😂😂

Εσύ από ότι θυμάμαι είσαι αρχές Σεπτεμβρίου για αυτό είσαι τόσο μπροστά ε ; Γιατί εγώ αυχενική έχω σε 17 μέρες. 

Ναι ναι, 5 Σεπτεμβρίου είμαστε.. να δούμε.. 

Το ξερωωω, και εγώ δεν αντέχω με τπτ χωρίς νερό! Βέβαια, διαβάζω πως σε κάποιες κοπέλες είπαν πως μπορούν να πιουν νερό ή να φάνε κάτι ελαφρύ.. ίσως κ εσένα να στο επιτρέψουν. Σε εμένα πάντως ήταν κατηγορηματικοί. Καθόλου φαΐ, καθόλου νερό. Μέχρι να κάνω την εξέταση, τπτ!! Ο Θεός μαζί μου λοιπόν.😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2023 at 9:39 ΠΜ, ο/η Emily2 είπε:

Τις φράουλες τις βάζω σε ένα μπολ με νερό και ρίχνω ξύδι για κάνα 15λεπτο και μετά ξεπλενω. Ελπίζω να μη ρίχνεις απλά ξύδι από πάνω για όντως δε θα τρώγονται 😄 

Ναι όλα μα όλα με ξύδι 

@Emily2 χαχα όχι τις είχα αφήσει σε νερό αλλά μετά ήταν έντονη η γεύση από το ξύδι.  Πρέπει να είμαι πιο σχολαστική με το πλύσιμο νομίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Ναι ναι, 5 Σεπτεμβρίου είμαστε.. να δούμε.. 

Το ξερωωω, και εγώ δεν αντέχω με τπτ χωρίς νερό! Βέβαια, διαβάζω πως σε κάποιες κοπέλες είπαν πως μπορούν να πιουν νερό ή να φάνε κάτι ελαφρύ.. ίσως κ εσένα να στο επιτρέψουν. Σε εμένα πάντως ήταν κατηγορηματικοί. Καθόλου φαΐ, καθόλου νερό. Μέχρι να κάνω την εξέταση, τπτ!! Ο Θεός μαζί μου λοιπόν.😅

@Nassi εγώ που κάνω καμπύλη ζαχάρου συχνά λόγω αντίστασης στην ινσουλίνη νερό μπορώ να πιω. Έχω να κάνω κ εγώ την επόμενη εβδομάδα κ την σιχαίνομαι την εξέταση!! 

Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nassi είπε:

Ναι ναι, 5 Σεπτεμβρίου είμαστε.. να δούμε.. 

Το ξερωωω, και εγώ δεν αντέχω με τπτ χωρίς νερό! Βέβαια, διαβάζω πως σε κάποιες κοπέλες είπαν πως μπορούν να πιουν νερό ή να φάνε κάτι ελαφρύ.. ίσως κ εσένα να στο επιτρέψουν. Σε εμένα πάντως ήταν κατηγορηματικοί. Καθόλου φαΐ, καθόλου νερό. Μέχρι να κάνω την εξέταση, τπτ!! Ο Θεός μαζί μου λοιπόν.😅

Θα τα καταφέρεις!! Σκέψου τα μωράκια σου 😍 όλα καλά θα πάνε !! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Επαφές στην διάρκεια της εγκυμοσύνης εχετε ;;;

Ναι έχουμε, αλλά με προσοχή! 

Κοριτσια εγώ σήμερα μπαίνω στην 20η εβδομάδα, έχω νοιώσει κάποια δείγματα αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι η μπέμπα μου .. έχω αρχίσει και ανησυχώ!! Εσείς ποτέ νοιώσετε τα μωράκια σας για τα καλά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Ναι έχουμε, αλλά με προσοχή! 

Κοριτσια εγώ σήμερα μπαίνω στην 20η εβδομάδα, έχω νοιώσει κάποια δείγματα αλλά δεν είμαι σίγουρη ότι είναι η μπέμπα μου .. έχω αρχίσει και ανησυχώ!! Εσείς ποτέ νοιώσετε τα μωράκια σας για τα καλά;;

Καλημεραααα…Εγώ είμαι 19+4 σήμερα…μου φαίνεται ότι κάτι έχω νιώσει και εχθές δλδ ένιωθα κάτι σαν ψαράκι συνέχεια το απόγευμα αλλά πραγματικά δεν είμαι καθόλου σίγουρη…μα καθόλου…δεν ανησυχώ προς το παρόν…ο γιατρός μ είχε πει την 22η θα καταλάβεις…Όσο για επαφές ο άντρας μου ούτε να το σκεφτεί…μια φορά έγινε κ αυτό ήταν όλο πιστεύω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...