Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτη φορά μαμα ! Χαρά αλλά Άγχος και φόβος 🤞❤️


Recommended Posts

Καλησπερα !!!

Ξεκινησα να προσπαθούμε με τον σύντροφο μου για μπεμπέ κ περίμενα την πρώτη μ περίοδο ..Η οποία δεν ήρθε ποτέ !Δεν μπορούσα να το πιστέψω ότι έμεινα έτσι εύκολα !!Παρολα αυτά είναι η πρώτη μ φορά δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα ,οι εξετασεις μ είναι όλες καλές είναι όλα όπως πρέπει κ εγώ αγχώνομαι ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά !Σημερα 6 εβδομάδων κ 3 ημερών !!!καποια άλλη σαν κ εμένα ;!!! Την θεόμουρλη 😂🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η SuperSofi είπε:

Καλησπερα !!!

Ξεκινησα να προσπαθούμε με τον σύντροφο μου για μπεμπέ κ περίμενα την πρώτη μ περίοδο ..Η οποία δεν ήρθε ποτέ !Δεν μπορούσα να το πιστέψω ότι έμεινα έτσι εύκολα !!Παρολα αυτά είναι η πρώτη μ φορά δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα ,οι εξετασεις μ είναι όλες καλές είναι όλα όπως πρέπει κ εγώ αγχώνομαι ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά !Σημερα 6 εβδομάδων κ 3 ημερών !!!καποια άλλη σαν κ εμένα ;!!! Την θεόμουρλη 😂🙄

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου ! 

Είσαι από τις πολύ τυχερές που τα κατάφερες αμέσως !!

Όλες αγχωνόμαστε πίστεψε με ! Ακόμη και στη δεύτερη και στη τρίτη εγκυμοσύνη... Γενικά από εδώ και πέρα θα έχεις άγχος αλλά σιγά σιγά θα μάθεις να το διαχειρίζεσαι! Καλύτερα να μάθεις από τώρα ! Αν δεν υπάρχει ομάδα με το μήνα που γέννας μπορείς να φτιάξεις ένα θέμα και να μαζευτείτε! 

Με το καλό όλα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η SuperSofi είπε:

Καλησπερα !!!

Ξεκινησα να προσπαθούμε με τον σύντροφο μου για μπεμπέ κ περίμενα την πρώτη μ περίοδο ..Η οποία δεν ήρθε ποτέ !Δεν μπορούσα να το πιστέψω ότι έμεινα έτσι εύκολα !!Παρολα αυτά είναι η πρώτη μ φορά δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα ,οι εξετασεις μ είναι όλες καλές είναι όλα όπως πρέπει κ εγώ αγχώνομαι ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά !Σημερα 6 εβδομάδων κ 3 ημερών !!!καποια άλλη σαν κ εμένα ;!!! Την θεόμουρλη 😂🙄

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! 

Άγχος έχουμε όλες κακώς η κακώς, προσπάθησε όσο μπορείς να το χαρείς! Έχετε κάνει υπέρηχο;

Και εγώ 5,5 εβδομάδων είμαι χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα. Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη, δυστυχώς οι άλλες δύο δεν προχώρησαν και όπως καταλαβαίνεις το άγχος είναι μεγάλο λόγω ιστορικού. Ωστόσο και εγώ με την πρώτη μένω έγκυος (και τις 3 φορές). 

Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη και να μας γράφεις νέα σου 💕💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα και με το καλό το μωράκι σου ! 

Είσαι από τις πολύ τυχερές που τα κατάφερες αμέσως !!

Όλες αγχωνόμαστε πίστεψε με ! Ακόμη και στη δεύτερη και στη τρίτη εγκυμοσύνη... Γενικά από εδώ και πέρα θα έχεις άγχος αλλά σιγά σιγά θα μάθεις να το διαχειρίζεσαι! Καλύτερα να μάθεις από τώρα ! Αν δεν υπάρχει ομάδα με το μήνα που γέννας μπορείς να φτιάξεις ένα θέμα και να μαζευτείτε! 

Με το καλό όλα ! 

🥰 είσαι γλυκύτατη ευχαριστώ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! 

Άγχος έχουμε όλες κακώς η κακώς, προσπάθησε όσο μπορείς να το χαρείς! Έχετε κάνει υπέρηχο;

Και εγώ 5,5 εβδομάδων είμαι χωρίς ιδιαίτερα συμπτώματα. Είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη, δυστυχώς οι άλλες δύο δεν προχώρησαν και όπως καταλαβαίνεις το άγχος είναι μεγάλο λόγω ιστορικού. Ωστόσο και εγώ με την πρώτη μένω έγκυος (και τις 3 φορές). 

Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη και να μας γράφεις νέα σου 💕💕 

Σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μ να πάνε όλα καλά σε αυτή την εγκυμοσύνη !!εμενα είναι η πρωτη μου φορά γενικά κ γι αυτό με έχει κυριεύσει ο φόβος .πήγα έκανα υπέρηχο στις 5 εβδομάδες ήταν ακριβώς όλα εκεί που έπρεπε .δεν μ είπε κάτι παραπάνω .σε μια βδομάδα έχω ξανά !!!

εσένα οι εγκυμοσύνες σου σε ποιο σημείο διακόπηκαν ;! ( χωρίς να σε φερνω σε δύσκολη θέση ρωτάω ,απόλυτα κατανοητό κ σεβαστο αν δεν θες να απαντήσεις )🫶🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η SuperSofi είπε:

Καλησπερα !!!

Ξεκινησα να προσπαθούμε με τον σύντροφο μου για μπεμπέ κ περίμενα την πρώτη μ περίοδο ..Η οποία δεν ήρθε ποτέ !Δεν μπορούσα να το πιστέψω ότι έμεινα έτσι εύκολα !!Παρολα αυτά είναι η πρώτη μ φορά δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα ,οι εξετασεις μ είναι όλες καλές είναι όλα όπως πρέπει κ εγώ αγχώνομαι ότι κάτι μπορεί να πάει στραβά !Σημερα 6 εβδομάδων κ 3 ημερών !!!καποια άλλη σαν κ εμένα ;!!! Την θεόμουρλη 😂🙄

καλημερα. ετσι ειμουν στην εγκυμοσυνη του γιου μου ειχα περασει μια αποβολη και φοβομουν μην το χασω. εν τελει ολα πηγαν καλα και πριν 7 μηνες ηρθε στην ζωη. με το καλο ευχομαι και ολα να πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vou.95 είπε:

☝️☝️ και εγω εδω !! χαχαχ !! Απο την 1η μερα ελεγα εχω ενα κακο προαισθημα, ολα καλα μεχρι στιγμης (23 εβδομαδες) ισως και εγω επειδη ηρθε πολυ ευκολα αγχωνομουν τοσο πολυ, μπορω να πω εχω ηρεμησει σε σχεση με τοτε αλλα ακομα εχω αγχος 😁

Σου ευχομαι μια τελειομηνη και ευκολη εγκυμοσυνη, να το απολαυσεις και να ερθει το μπεμπινι σου με πολλη πολλη αγαπη και υγεια !!! 

Συγχαρητήρια !με το καλό !!σου ευχομαι να κρατάς το μπεμπέ σου στα χέρια σου κ να το τρελαίνεις στα φιλία !!!Γι αυτό ακριβώς κ εγώ ανησυχώ !!!κ επειδή είναι η πρώτη μ φορά λέω σώνει κ ντε ότι κάτι θα έχω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2023 at 12:28 ΠΜ, ο/η SuperSofi είπε:

Σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μ να πάνε όλα καλά σε αυτή την εγκυμοσύνη !!εμενα είναι η πρωτη μου φορά γενικά κ γι αυτό με έχει κυριεύσει ο φόβος .πήγα έκανα υπέρηχο στις 5 εβδομάδες ήταν ακριβώς όλα εκεί που έπρεπε .δεν μ είπε κάτι παραπάνω .σε μια βδομάδα έχω ξανά !!!

εσένα οι εγκυμοσύνες σου σε ποιο σημείο διακόπηκαν ;! ( χωρίς να σε φερνω σε δύσκολη θέση ρωτάω ,απόλυτα κατανοητό κ σεβαστο αν δεν θες να απαντήσεις )🫶🏻

Η πρώτη ήταν βιοχημική. Δηλαδή η δευτερη χοριακή δεν ανέβηκε ποτέ.

Η δευτερη, είχαμε ακούσει δύο φορές καρδούλα και σταμάτησε την 9η εβδομαδα, χωρίς καμία ενδειξη. Μέχρι και μετά την απόξεση είχα συμπτώματα εγκυμοσύνης. ΄΄΄Ομως μην σε απασχολούν αυτά. ΈΤΥΧΑΝ ΣΕ ΕΜΕΝΑ, και προφανώς δεν εισαι η ιδια περίπτωση!!

Όλα θα πα΄νε καλα, πιστεψέ το και χαιδεψε την κοιλιτσα σου με χαμόγελο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Η πρώτη ήταν βιοχημική. Δηλαδή η δευτερη χοριακή δεν ανέβηκε ποτέ.

Η δευτερη, είχαμε ακούσει δύο φορές καρδούλα και σταμάτησε την 9η εβδομαδα, χωρίς καμία ενδειξη. Μέχρι και μετά την απόξεση είχα συμπτώματα εγκυμοσύνης. ΄΄΄Ομως μην σε απασχολούν αυτά. ΈΤΥΧΑΝ ΣΕ ΕΜΕΝΑ, και προφανώς δεν εισαι η ιδια περίπτωση!!

Όλα θα πα΄νε καλα, πιστεψέ το και χαιδεψε την κοιλιτσα σου με χαμόγελο ❤️

Λυπαμαι παρά πολύ ..πολύ σκληρό ειδικα το δεύτερο που έπαθες .Ελπιζω να έχεις βρει που είναι το πρόβλημα !κ να πάνε όλα καλά ! Να είσαι ήρεμη και να μην σταματήσεις να ελπίζεις !!!στο ευχομαι μέσα από την καρδιά μ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχθές μπήκα στην 7 εβδομάδα ..κ είδα λίγα καφέ υγρά …που μέχρι το βράδυ που ξάπλωσα δεν είχα ξανά ..πήρα την γιατρό κ μ είπε να μείνω ξαπλωμένη ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...