Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένα ή δύο μωράκια;


vickypak16

Recommended Posts

Καλησπέρα! Να σας ρωτήσω έχω μια απορία όποια ξέρει να μου απαντήσει.  Είμαι 5 εβδομάδων μετά από εξωσωματική , καταλαβαίνουμε από τη χοριακή αν είναι ένα ή δυο μωράκια? οι τιμές χοριακής μου ήταν Δευτέρα: 50, Τετάρτη 130, Δευτέρα 800. Τέλος της εβδομάδας έχω ραντεβού με το γυναικολόγο που εκεί θα το δει κιόλας ή είναι πολύ νωρίς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου και με το καλό ! 

Από τη χοριακή καταλαβαίνουμε σίγουρα την πορεία της κύησης εφ όσον διπλασιάζεται όλα είναι καλά . Κι εσένα είναι μια χαρά 👌 

Κάποιες φορές η πολύ μεγάλη χοριακή μας προϊδεάζει για 2 μωράκια αλλά δεν είναι πάντα απόλυτο! 

Γύρω στην 6η- 7η εβδομάδα φαίνονται όλα πολύ πιο καθαρά και ακούμε και καρδούλα συνήθως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη! Οι τιμές της χοριακής δείχνουν το πώς εξελίσσεται μια κύηση. Οι δικές σου είναι μια χαρά. Στη διδυμη κύηση είναι συνήθως πολύ μεγαλύτερες. Για παράδειγμα, είχα πρώτη χοριακή 497 και δεύτερη σχεδόν 2000. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις... Όταν η χοριακή σου ανέβει πάνω από 1500 ο γιατρός θα δει στον υπέρηχο σάκο ή σάκους και εκεί θα ξεκαθαρίσουν όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και με το καλό ! 

Από τη χοριακή καταλαβαίνουμε σίγουρα την πορεία της κύησης εφ όσον διπλασιάζεται όλα είναι καλά . Κι εσένα είναι μια χαρά 👌 

Κάποιες φορές η πολύ μεγάλη χοριακή μας προϊδεάζει για 2 μωράκια αλλά δεν είναι πάντα απόλυτο! 

Γύρω στην 6η- 7η εβδομάδα φαίνονται όλα πολύ πιο καθαρά και ακούμε και καρδούλα συνήθως 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου οπότε σε λίγο καιρό θα ξέρω κ εγώ από το γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

Καλησπέρα, να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη! Οι τιμές της χοριακής δείχνουν το πώς εξελίσσεται μια κύηση. Οι δικές σου είναι μια χαρά. Στη διδυμη κύηση είναι συνήθως πολύ μεγαλύτερες. Για παράδειγμα, είχα πρώτη χοριακή 497 και δεύτερη σχεδόν 2000. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις... Όταν η χοριακή σου ανέβει πάνω από 1500 ο γιατρός θα δει στον υπέρηχο σάκο ή σάκους και εκεί θα ξεκαθαρίσουν όλα!

Αααα κατάλαβα... Μου είπε ο γιατρός πως δε χρειάζεται να κάνω άλλη χοριακή και πως θέλει να με δει αύριο ελπίζω να πάνε όλα καλά που έχουμε ραντεβού αν και έχω φοβερό άγχος, θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...