Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μωρέ μακάρι να πάνε ολα καλα και ας έχω και τρίδυμα (όχι ενταξει πλάκα κάνω 😂 ) Δεν ξερω για χοριακή, υποτίθεται θα μου ελεγε ο γιατρος, αλλά αφοτου του εξεφρασα το τρελο αγχος που μου προκαλούν οι χοριακές δεν ξερω αν θα με στειλει για αλλη. Μεταξυ μας τωρα, με τρωει να κανω αυριο μια να δω τι γινεται... Αν ανεβαινει φυσιολογικά ή τα τεστ αυτα τα χουν παίξει 😜

 αν είναι έτσι πηγαινε να κανείς μια  χοριακη αυτό είναι χειρότερο που κανείς να σκέφτεσαι τέτοια 

εγω αυτό θα έκανα και εμένα με άγχωναν αλλά ήταν καλύτερο να πάω να δω τι γίνεται να τελειώνει και σκέψου εμένα τα αποτελέσματα έκαναν πάνω από 24 ώρες για τα μάθω από να με τρώει λίγο λίγο όμως το προτιμούσα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα είσαι για δέσιμο @Elli13!!  Εγώ λέω ότι οολα πάνε υπέροχα αλλά τώρα που δεν χρειάζεται να κάνεις τεστακια σκας!! Σου βγάζω γλώσσα και σου λέω ότι εγώ σήμερα ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξίας για να ζηλεύεις!! Χαχαχα .

Κατερίνα νομίζω μαζί είμαστε! Σου τελείωσε η περίοδος χθες ? Εμένα χθες αλλά είπα να ξεκινήσω από σήμερα για να δω πότε κάνω ωορηξια . ( Και γιατί είμαι και αφόρητα ανυπόμονη)..από σήμερα θα ξεκινήσουμε και επαφές..κάποιος δε κρατιέται χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Σαν γνησια τρελή που είμαι ξερω ολα τα κακα στραβα και αναποδα που μπορει να συμβουν. Ξερω λοιπον οτι αααααν ανεβαινει πολυ η χοριακη παιζει να ειναι και μυλη κυηση... Εγώ απλά το ανέφερα 🤐🤫

Ένα θα σου πω. Είχα κάνει ολόκληρο 2ωρο μάθημα για τη μυλη κύηση μια εβδομάδα πριν τις χοριακες που από 156 ήταν 1200 σε 4 μέρες και μάλιστα η δεύτερη τη μέρα της καθυστέρησης 😂 χωρίς δίδυμα στην οικογένεια ήμουν σίγουρη πια ότι ήταν αυτό και μάλιστα σε καρκινικη περίπτωση και είχα το θράσος να το αναφέρω στο γιατρό μου ο οποίος είναι έτσι κι αλλιώς ενάντια του να κάνεις χοριακες. Αυτός είχε προτείνει απλά μετά το θετικό τεστ να πάω για υπέρηχο σε 10 μέρες. Με έβρισε και μου είπε αν είναι να τρελαθώ ας πάω νωρίτερα για υπέρηχο και ότι σε όλη του την καριέρα έχει δει μερικώς μυλη 1 φορά και πλήρως μυλη καμία. Φυσικά δεν ήταν ούτε μυλη ούτε δίδυμα. Ήταν το κοριτσάκι μου που είναι μια χαρά και μάλλον σε κανένα μήνα που θα γίνει 8 μηνών θα πάει πανεπιστήμιο γιατί είναι βιαστικό στην ανάπτυξη από την πρώτη μέρα μέχρι σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και συγχαρητήρια στις κοπέλες με τα θετικά τεστ 😊 και εύχομαι σε όλες εμάς που ακομα δεν είδαμε τις 2 γραμμουλες να τις δούμε πολύ σύντομα 😊

Εσείς που είστε γνωστριες των τεστ ταινίας, εχω home test ειμαι 2 μέρες πριν την περίοδο, δεν έχω καθόλου πόνους στο στήθος, χθες ένιωθα τσίμπημα κατω αριστερά, πόνους περίοδου πολύ ήπιους. Παρόλα αυτα αν κάνω το συγκεκριμένο τέστ, θα δείξει; Είπα οτι θα κρατηθώ αυτό το μήνα και δεν θα κάνω τίποτα ( εδώ γελάμε)🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και συγχαρητήρια στις κοπέλες με τα θετικά τεστ 😊 και εύχομαι σε όλες εμάς που ακομα δεν είδαμε τις 2 γραμμουλες να τις δούμε πολύ σύντομα 😊

Εσείς που είστε γνωστριες των τεστ ταινίας, εχω home test ειμαι 2 μέρες πριν την περίοδο, δεν έχω καθόλου πόνους στο στήθος, χθες ένιωθα τσίμπημα κατω αριστερά, πόνους περίοδου πολύ ήπιους. Παρόλα αυτα αν κάνω το συγκεκριμένο τέστ, θα δείξει; Είπα οτι θα κρατηθώ αυτό το μήνα και δεν θα κάνω τίποτα ( εδώ γελάμε)🤣

Αχ κι εγώ τα ίδια έλεγα !! Εγώ κανονικά περιμένω σήμερα περίοδο. Επειδή παρήγγειλα για πρώτη φορά τα hometest όταν τα παρέλαβα δεν αντεξα και το επόμενο πρωί έκανα ένα . Κααατι φαινόταν ελάχιστα. Αυτό έγινε το Σάββατο και χθες δεν έκανα τεστακι. Σήμερα πρωί έκανα πάλι και φαίνεται γραμμουλα την οποία επιβεβαίωσε και ο σύντροφός μου. Σκέφτομαι να κάνω χοριακη αλλα λόγω δουλειάς μπορώ μόνο το απόγευμα να πάω . Από συμπτώματα δεν μπορώ να πω ότι έχω κάτι που να κάνει μπαμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elen. είπε:

Αχ κι εγώ τα ίδια έλεγα !! Εγώ κανονικά περιμένω σήμερα περίοδο. Επειδή παρήγγειλα για πρώτη φορά τα hometest όταν τα παρέλαβα δεν αντεξα και το επόμενο πρωί έκανα ένα . Κααατι φαινόταν ελάχιστα. Αυτό έγινε το Σάββατο και χθες δεν έκανα τεστακι. Σήμερα πρωί έκανα πάλι και φαίνεται γραμμουλα την οποία επιβεβαίωσε και ο σύντροφός μου. Σκέφτομαι να κάνω χοριακη αλλα λόγω δουλειάς μπορώ μόνο το απόγευμα να πάω . Από συμπτώματα δεν μπορώ να πω ότι έχω κάτι που να κάνει μπαμ. 

Καλησπέρα είπα? Δεν είπα....κάνω διαλειμματακι και μπήκα λίγο στα γρήγορα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Αχ κι εγώ τα ίδια έλεγα !! Εγώ κανονικά περιμένω σήμερα περίοδο. Επειδή παρήγγειλα για πρώτη φορά τα hometest όταν τα παρέλαβα δεν αντεξα και το επόμενο πρωί έκανα ένα . Κααατι φαινόταν ελάχιστα. Αυτό έγινε το Σάββατο και χθες δεν έκανα τεστακι. Σήμερα πρωί έκανα πάλι και φαίνεται γραμμουλα την οποία επιβεβαίωσε και ο σύντροφός μου. Σκέφτομαι να κάνω χοριακη αλλα λόγω δουλειάς μπορώ μόνο το απόγευμα να πάω . Από συμπτώματα δεν μπορώ να πω ότι έχω κάτι που να κάνει μπαμ. 

Συγχαρητήρια!!!! Λοιπόν το θεματακι μας εδώ είναι φουλ γόνιμο βλέπω!! Και το ποσό χαίρομαι δε λέγεται!!! Με το καλό η εγκυμοσύνη σου να είσαι ήρεμη και όλα να έρθουν βολικά! 

Άντε να παίρνουμε και εμείς σειραααα.

@marinaP πιστεύω θα δείξει μια χαρά! Κάνε ένα και μας λες. Εγώ μεσημέρι το είχα κάνει και έδειξε όταν ήμουν έγκυος. Και επίσης δεν είχα κανένα σύμπτωμα και το στήθος μου πρήστηκε πριν γεννήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Συγχαρητήρια!!!! Λοιπόν το θεματακι μας εδώ είναι φουλ γόνιμο βλέπω!! Και το ποσό χαίρομαι δε λέγεται!!! Με το καλό η εγκυμοσύνη σου να είσαι ήρεμη και όλα να έρθουν βολικά! 

Άντε να παίρνουμε και εμείς σειραααα.

@marinaP πιστεύω θα δείξει μια χαρά! Κάνε ένα και μας λες. Εγώ μεσημέρι το είχα κάνει και έδειξε όταν ήμουν έγκυος. Και επίσης δεν είχα κανένα σύμπτωμα και το στήθος μου πρήστηκε πριν γεννήσω..

 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Αχ κι εγώ τα ίδια έλεγα !! Εγώ κανονικά περιμένω σήμερα περίοδο. Επειδή παρήγγειλα για πρώτη φορά τα hometest όταν τα παρέλαβα δεν αντεξα και το επόμενο πρωί έκανα ένα . Κααατι φαινόταν ελάχιστα. Αυτό έγινε το Σάββατο και χθες δεν έκανα τεστακι. Σήμερα πρωί έκανα πάλι και φαίνεται γραμμουλα την οποία επιβεβαίωσε και ο σύντροφός μου. Σκέφτομαι να κάνω χοριακη αλλα λόγω δουλειάς μπορώ μόνο το απόγευμα να πάω . Από συμπτώματα δεν μπορώ να πω ότι έχω κάτι που να κάνει μπαμ. 

Ευχαριστώ κορίτσια για την απάντηση!

Δεν ξερω καθε φορά απογοητεύομαι τι να πω .. μια έχω πόνους περιόδου μια δεν έχω 🤦🏽‍♀️ παίζει και αυτή με τα νεύρα μου( που παρεμπιπτόντως είναι μπόλικα 🤣) θα κάνω ένα αύριο με τα πρωινά και βλέπουμε!

Άντε και με μια τέλεια χορική εύχομαι κορίτσι μου @elen.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και συγχαρητήρια στις κοπέλες με τα θετικά τεστ 😊 και εύχομαι σε όλες εμάς που ακομα δεν είδαμε τις 2 γραμμουλες να τις δούμε πολύ σύντομα 😊

Εσείς που είστε γνωστριες των τεστ ταινίας, εχω home test ειμαι 2 μέρες πριν την περίοδο, δεν έχω καθόλου πόνους στο στήθος, χθες ένιωθα τσίμπημα κατω αριστερά, πόνους περίοδου πολύ ήπιους. Παρόλα αυτα αν κάνω το συγκεκριμένο τέστ, θα δείξει; Είπα οτι θα κρατηθώ αυτό το μήνα και δεν θα κάνω τίποτα ( εδώ γελάμε)🤣

Και εγώ κρατιέμαι να μην κάνω με νύχια και με δόντια (της home test έχω και εγώ) αλλά είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο και φοβάμαι ότι δεν θα δείξει. Λένε ότι δεν είναι τόσο ευαίσθητα σε σχέση με τα one step. Εγώ έχω ελάχιστο πόνο  στο στήθος και πονάκια περιόδου παροδικά και ήπια. Εσένα βέβαια που είσαι μόνο δυο μέρες πριν την περίοδο ίσως να δείξει αλλά και αρνητικό να είναι μην απογοητευτείς γτ δεν είναι τόσο ευαίσθητα αυτά τα τεστ από ότι έχω διαβάσει από άλλες κοπέλες. Σου εύχομαι να είσαι έγκυουλα😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

 

Ευχαριστώ κορίτσια για την απάντηση!

Δεν ξερω καθε φορά απογοητεύομαι τι να πω .. μια έχω πόνους περιόδου μια δεν έχω 🤦🏽‍♀️ παίζει και αυτή με τα νεύρα μου( που παρεμπιπτόντως είναι μπόλικα 🤣) θα κάνω ένα αύριο με τα πρωινά και βλέπουμε!

Άντε και με μια τέλεια χορική εύχομαι κορίτσι μου @elen.

Καταρχην θα πω ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑ! Ελα να μαζευόμαστε πολλές ❤️ Τα hometest δεν ειναι πολυ ευαισθητα, αρα πριν τη περιοδο και αχνη γραμμη εισαι σουπερρρρρ ❤️ Με το καλό!!

Ο,τι θελετε για τεστ εδω εμενα θα ρωτάτε, εχω τερματισει τις πίστες όλες, έχω σώσει και την πριγκίπισσα 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elen. είπε:

Αχ κι εγώ τα ίδια έλεγα !! Εγώ κανονικά περιμένω σήμερα περίοδο. Επειδή παρήγγειλα για πρώτη φορά τα hometest όταν τα παρέλαβα δεν αντεξα και το επόμενο πρωί έκανα ένα . Κααατι φαινόταν ελάχιστα. Αυτό έγινε το Σάββατο και χθες δεν έκανα τεστακι. Σήμερα πρωί έκανα πάλι και φαίνεται γραμμουλα την οποία επιβεβαίωσε και ο σύντροφός μου. Σκέφτομαι να κάνω χοριακη αλλα λόγω δουλειάς μπορώ μόνο το απόγευμα να πάω . Από συμπτώματα δεν μπορώ να πω ότι έχω κάτι που να κάνει μπαμ. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μουυυ σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη ❤️αχ όσο περνάνε οι μερες αυξάνονται οι εγκυουλες!! Τι ωραιαααα😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μουυυ σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη ❤️αχ όσο περνάνε οι μερες αυξάνονται οι εγκυουλες!! Τι ωραιαααα😍

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!! 🥰🥰🥰 Είναι η πρώτη φορά που θα πάω για χοριακη μιας και προσπαθούμε ένα 5μηνο και δεν έχει τύχει ξανά να δω 2η γραμμουλα για να μπω στην διαδικασία να το ψάξω περισσότερο. Φοβάμαι να μην απογοητευτω είναι η αλήθεια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλημερα😀 ανάλογα τον κύκλο σου. Αν έχεις μικρό κύκλο ξεκινήσετα την επόμενη ημέρα από όταν τελειώσει η περίοδο σου. Εγώ ας πούμε που έχω μεγάλο κύκλο περίπου 32-35 μερεσ τα ξεκινάω από την 16η μέρα του κύκλου μου και μου βγαίνει θετικο το τεστ ωορυξιας την (18η -21η) μια απο αυτές τις μέρες.

ευχαριστώ για την απάντηση🙂 γύρω στις 28 με 30 το περισσότερο παει, οπότε λογικά αμέσως πρέπει να τα ξεκινήσω! αν δεν πάει καλά αυτός ο μήνας θα πάρω τον επόμενο γτ αργά το σκεφτηκα😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elen. είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!! 🥰🥰🥰 Είναι η πρώτη φορά που θα πάω για χοριακη μιας και προσπαθούμε ένα 5μηνο και δεν έχει τύχει ξανά να δω 2η γραμμουλα για να μπω στην διαδικασία να το ψάξω περισσότερο. Φοβάμαι να μην απογοητευτω είναι η αλήθεια .

Από τι στιγμή που είδες δεύτερη γραμμουλα σημαίνει ότι είναι θετικο❤️ όλα θα πανε τέλεια 😁περιμένουμε την χοριακη σου😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Και εγώ κρατιέμαι να μην κάνω με νύχια και με δόντια (της home test έχω και εγώ) αλλά είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο και φοβάμαι ότι δεν θα δείξει. Λένε ότι δεν είναι τόσο ευαίσθητα σε σχέση με τα one step. Εγώ έχω ελάχιστο πόνο  στο στήθος και πονάκια περιόδου παροδικά και ήπια. Εσένα βέβαια που είσαι μόνο δυο μέρες πριν την περίοδο ίσως να δείξει αλλά και αρνητικό να είναι μην απογοητευτείς γτ δεν είναι τόσο ευαίσθητα αυτά τα τεστ από ότι έχω διαβάσει από άλλες κοπέλες. Σου εύχομαι να είσαι έγκυουλα😍

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και σε σενα εύχομαι να δεις αυτό που επιθυμείς. Πλεον μονο εδώ μεσα μπαίνω να εκφράσω την αγωνία μου, την απογοήτευση μου, τις απορίες μου. Χωρίς να φοβάμαι οτι θα κατακρίθω. Πραγματικά σας ευχαριστώ όλες! Μου δίνετε φοβερή δύναμη να ελπίζω!

Και εγώ αυτό ξέρω οτι δεν είναι τοσο ευαίσθητα...θα κανω αύριο και θα ενημερώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

ευχαριστώ για την απάντηση🙂 γύρω στις 28 με 30 το περισσότερο παει, οπότε λογικά αμέσως πρέπει να τα ξεκινήσω! αν δεν πάει καλά αυτός ο μήνας θα πάρω τον επόμενο γτ αργά το σκεφτηκα😅

Ξεκινησετα την επόμενη μέρα από όταν σου τελειώσει η περίοδος για να είσαι σίγουρη και να δεις πως λειτουργεί ο κύκλος σου. Εγώ την πρώτη φορά που τα  πήρα τα ξεκίνησα την επόμενη από όταν μου τελείωσε η περίοδος και έτσι τον επόμενο μήνα ήξερα περίπου από ποτέ να τα ξεκινήσω και να μη χαλάω τόσα πολλα τεστ 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!! 🥰🥰🥰 Είναι η πρώτη φορά που θα πάω για χοριακη μιας και προσπαθούμε ένα 5μηνο και δεν έχει τύχει ξανά να δω 2η γραμμουλα για να μπω στην διαδικασία να το ψάξω περισσότερο. Φοβάμαι να μην απογοητευτω είναι η αλήθεια .

Συγχαρητήρια κορίτσι μου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη.. ήρθε και η δίκη σου σειρά να δεις την δεύτερη γραμμή! 💕

Θα περιμένουμε νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και σε σενα εύχομαι να δεις αυτό που επιθυμείς. Πλεον μονο εδώ μεσα μπαίνω να εκφράσω την αγωνία μου, την απογοήτευση μου, τις απορίες μου. Χωρίς να φοβάμαι οτι θα κατακρίθω. Πραγματικά σας ευχαριστώ όλες! Μου δίνετε φοβερή δύναμη να ελπίζω!

Και εγώ αυτό ξέρω οτι δεν είναι τοσο ευαίσθητα...θα κανω αύριο και θα ενημερώσω!

Σε ευχαριστώ πολυυυ😍 και εγώ το ίδιο γιατί όταν το λέω στους άλλους μου λένε μην αγχώνεσαι όσο το σκέφτεσαι δεν ερχετε κτλ κτλ.. ενώ εδώ μέσα η μια καταλαβαίνει την άλλη γτ είμαστε στην ίδια φάση που ποθούμε ένα μωράκι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

καλημέρα σας, κορίτσια τα τεστ ωορρηξιας ποια μέρα τα ξεκινατε; 

Εγω δεν έχω σταθερό κύκλο τα ξεκινούσα 10 μέρα του κύκλου και έκανα μέχρι να την βρω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

καλημέρα σας, κορίτσια τα τεστ ωορρηξιας ποια μέρα τα ξεκινατε; 

Εγώ δεν έχω καθόλου σταθερο κύκλο, ωστόσο καταλαβαίνω την ωορρηξία με πολύ πόνο, και κανω clear Blue για να την επιβεβαιώσω συνήθως την 14-15η μέρα του κύκλου και βγαίνει θετικό. Σε αυτά στις οδηγίες λεει την 11-12 μέρα του κύκλου, αλλά πάντα εξαρτάται αν εχεις σταθερο κύκλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ξεκινησετα την επόμενη μέρα από όταν σου τελειώσει η περίοδος για να είσαι σίγουρη και να δεις πως λειτουργεί ο κύκλος σου. Εγώ την πρώτη φορά που τα  πήρα τα ξεκίνησα την επόμενη από όταν μου τελείωσε η περίοδος και έτσι τον επόμενο μήνα ήξερα περίπου από ποτέ να τα ξεκινήσω και να μη χαλάω τόσα πολλα τεστ 😂 

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Εγώ δεν έχω καθόλου σταθερο κύκλο, ωστόσο καταλαβαίνω την ωορρηξία με πολύ πόνο, και κανω clear Blue για να την επιβεβαιώσω συνήθως την 14-15η μέρα του κύκλου και βγαίνει θετικό. Σε αυτά στις οδηγίες λεει την 11-12 μέρα του κύκλου, αλλά πάντα εξαρτάται αν εχεις σταθερο κύκλο 

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω δεν έχω σταθερό κύκλο τα ξεκινούσα 10 μέρα του κύκλου και έκανα μέχρι να την βρω 😊

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα! Εγώ με κύκλο 30 ημερών, τα ξεκινάω την 13η μέρα και συνήθως έχω θετικό την 15η. Την πρώτη φορά που αγόρασα όμως, έκανα από την 10η, ώστε να είμαι σίγουρη. 

Τελεια κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και συγχαρητήρια στις κοπέλες με τα θετικά τεστ 😊 και εύχομαι σε όλες εμάς που ακομα δεν είδαμε τις 2 γραμμουλες να τις δούμε πολύ σύντομα 😊

Εσείς που είστε γνωστριες των τεστ ταινίας, εχω home test ειμαι 2 μέρες πριν την περίοδο, δεν έχω καθόλου πόνους στο στήθος, χθες ένιωθα τσίμπημα κατω αριστερά, πόνους περίοδου πολύ ήπιους. Παρόλα αυτα αν κάνω το συγκεκριμένο τέστ, θα δείξει; Είπα οτι θα κρατηθώ αυτό το μήνα και δεν θα κάνω τίποτα ( εδώ γελάμε)🤣

Προσωπικά το hometest μου έδειξε πολύ άχνη γραμμή τη μέρα που περίμενα περίοδο. Οπότε αν θες κάνε ένα αύριο με τα πρωινά που θα είσαι μια μέρα πριν την περίοδο, αλλά αν δεν δεις θετικό μην απογοητευτείς αμέσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τι έχουμε εδώ?? Κι άλλη εγκυμοσύνη?? Καλά ο μήνας πάει τρένο 🚆🚆🚆 μπράβο ρε κορίτσια συνεχίστε έτσι!! Κορίτσια και εγώ σήμερα τελείωσα με την περίοδο και δεν ξέρω πότε να ξεκινήσω τα τεστ ωορρηξίας.. αλλά καλύτερα νωρίς παρά αργά σκέφτομαι.. τον προηγούμενο μήνα το βρήκα με την 2η προσπάθεια.. ευτυχώς έχω αρκετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Ένα θα σου πω. Είχα κάνει ολόκληρο 2ωρο μάθημα για τη μυλη κύηση μια εβδομάδα πριν τις χοριακες που από 156 ήταν 1200 σε 4 μέρες και μάλιστα η δεύτερη τη μέρα της καθυστέρησης 😂 χωρίς δίδυμα στην οικογένεια ήμουν σίγουρη πια ότι ήταν αυτό και μάλιστα σε καρκινικη περίπτωση και είχα το θράσος να το αναφέρω στο γιατρό μου ο οποίος είναι έτσι κι αλλιώς ενάντια του να κάνεις χοριακες. Αυτός είχε προτείνει απλά μετά το θετικό τεστ να πάω για υπέρηχο σε 10 μέρες. Με έβρισε και μου είπε αν είναι να τρελαθώ ας πάω νωρίτερα για υπέρηχο και ότι σε όλη του την καριέρα έχει δει μερικώς μυλη 1 φορά και πλήρως μυλη καμία. Φυσικά δεν ήταν ούτε μυλη ούτε δίδυμα. Ήταν το κοριτσάκι μου που είναι μια χαρά και μάλλον σε κανένα μήνα που θα γίνει 8 μηνών θα πάει πανεπιστήμιο γιατί είναι βιαστικό στην ανάπτυξη από την πρώτη μέρα μέχρι σήμερα 

και εγώ παρόμοια περίπτωση, πρώτη χοριακή 190, κ 4 μέρες αργότερα 1700. είχα τρελαθεί από το άγχος, τελικά όλα ήταν μια χαρά! ούτε δίδυμα, ούτε μύλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα εχθές το στήθος μου είχε ανεβεί δυο νούμερα ξαφνικά….και σήμερα τίποτα…και δεν έχω πού να πω τον πόνο μου….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...