Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

Με το καλό στα κορίτσια που είδαν το θετικό τεστακι!! Ηθικό ακμαιοτατο και συνεχίζουμε οι υπόλοιπες! ❤️Ένα έχω να πω εγώ....παρήγγειλα τα HomeTest και ωορρηξίας και εγκυμοσύνης!!  ✌️✌️😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χαχαχχα😂 θα δείξει στην πορεία αν δεν μπορώ να περιμενω θα πάρω τεστ πρώιμης ανίχνευσης και θα το κάνω 4 μερες πριν! Μακάρι να είμαι και εγώ τυχερή αυτόν τον μηνα.. περιμένουμε νέα σου από τον γιατρό ❤️αχ το σποράκι σου εδραιώνεται καλά αφού σκούρυνε και το τεστ σου κι άλλο 😘

Ο γιατρός έπαθε σοκ που είμαι ξανά έγκυος! Είχε μιλήσει ήδη με αιματολόγο για την περίπτωσή μου, μου έγραψε να κάνω χοριακή αύριο και μόλις βγουν οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλίας (οι μοριακές) μου είπε να μιλήσω με την αιματολόγο ώστε να με κατευθύνει. Οπότε αυ΄ριο πρωί πάω για χοριακή (με μισή καρδιά, αλλά αφου πρέπει, τι να κάνω).

Καλή επιτυχία εύχομαι, μακάρι να μας πεις πολύ συντομα τα ευχάριστα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Ο γιατρός έπαθε σοκ που είμαι ξανά έγκυος! Είχε μιλήσει ήδη με αιματολόγο για την περίπτωσή μου, μου έγραψε να κάνω χοριακή αύριο και μόλις βγουν οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλίας (οι μοριακές) μου είπε να μιλήσω με την αιματολόγο ώστε να με κατευθύνει. Οπότε αυ΄ριο πρωί πάω για χοριακή (με μισή καρδιά, αλλά αφου πρέπει, τι να κάνω).

Καλή επιτυχία εύχομαι, μακάρι να μας πεις πολύ συντομα τα ευχάριστα ❤️ 

Άντε με το καλό κορίτσι μου εύχομαι ένα μεγάλο νούμερο στην χοριακη 

Και όλα να πάνε καλα να μας ενημερώσεις θα περιμένουμε τα νέα σου 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η elen. είπε:

Με το καλό στα κορίτσια που είδαν το θετικό τεστακι!! Ηθικό ακμαιοτατο και συνεχίζουμε οι υπόλοιπες! ❤️Ένα έχω να πω εγώ....παρήγγειλα τα HomeTest και ωορρηξίας και εγκυμοσύνης!!  ✌️✌️😁

Μπραβο, με το καλό να σου φέρουν γούρι!!! Απλά έχε υπόψιν σου για τα τεστ εγκυμοσύνης, δεν είναι τόσο ευαίσθητα όσο τα one step. Δηλαδή δεν θα δεις αχνη γραμμούλα πριν την καθυστέρηση!! Καλή επιττυχία ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω όλες να είστε καλά.. @Elli13 περιμένουμε τα νέα σου από την χοριακή που θα είναι ένα μεγάλο νούμερο, @Tinasardin8689 σήμερα έχεις επίσκεψη στον γιατρό σωστά??? Καλή επιτυχία κορίτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου, ξέρω ακριβώς πώς νιώθεις... Είναι απίστευτα δύσκολο και ο πόνος είναι αφορητος.  Δεν έχω να σου πω πολλά, ξέρω ότι τίποτα δεν σε παρηγορεί τώρα. Απλά να μιλάς για τα συναισθήματα σου, μην τα κρατας μέσα σου. Οποτε θέλεις μπορείς να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα. Μπορεί τώρα να κρατάω ένα θετικό τεστ, αλλά η καρδιά μου ματώνει ακόμα για το μωρό που έχασα πριν 2 μήνες. Κ αυτό με κάνει να φοβάμαι για την τωρινή μου εγκυμοσύνη. Ξέρω ότι δεν θα ξεπεράσω ποτέ αυτό που έγινε όσος χρόνος και αν περάσει. Σε καταλαβαίνω, είμαι εδώ για ο,τι χρειαστείς, ακόμα και για να μιλήσεις κάπου 💖💖

Σε ευχαριστώ πολύ.. το εκτιμώ πάρα πολύ... Μακάρι να μπορέσω κ εγώ να δω σύντομα ένα θετικό τεστακι να παρηγορηθω... Αλλά αυτή η αναμονή με πεθαίνει... Κ όπως λες πάλι θα σκέφτομαι το μωράκι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

86,04  η χοριακη μου κοριτσια, και ειμαι πριν την καθυστέρηση!!! Πρέπει ΄οπωσδήποτε να βγουν οι μοριακές εξετάσεις θρομβοφιλίας, τώρα που είναι νωρίς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elli13 είπε:

86,04  η χοριακη μου κοριτσια, και ειμαι πριν την καθυστέρηση!!! Πρέπει ΄οπωσδήποτε να βγουν οι μοριακές εξετάσεις θρομβοφιλίας, τώρα που είναι νωρίς!!!!

Τέλειαααα!!!? Κορίτσι μου μήπως να σου δώσει αντιπηκτικες;;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τέλειαααα!!!? Κορίτσι μου μήπως να σου δώσει αντιπηκτικες;;;;;; 

Ναι λογικα θα μου δώσει αλλά περιμένουμε πρωτα να βγουν οι εξετάσεις που είχα κάνει πριν 3 εβδομάδες για 21 μεταλλάξεις της θρομβοφιλίας. Έχω αγχωθεί μήπως γίνει κανενα κακο μεχρι να βγουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@annitakianna πως είσαι;;; 

Καλά είμαι κορίτσι μου μίλησα με την γιατρό μου σήμερα πάλι κ της είπα ότι συνεχίζεται η ροή κανονικά οπότε δεν υπάρχει λόγος για επαναληπτική χοριακή. Θα με δει όταν τελειώσει η περίοδος να δούμε ότι όλα είναι καλά. Μου έκανε και λόγο για εξωμήτρια εμφύτευση με τόσο χαμηλή χοριακή αλλά το είπε απέξω απέξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

86,04  η χοριακη μου κοριτσια, και ειμαι πριν την καθυστέρηση!!! Πρέπει ΄οπωσδήποτε να βγουν οι μοριακές εξετάσεις θρομβοφιλίας, τώρα που είναι νωρίς!!!!

Είναι πάρα πολύ καλή η χορική πριν την καθυστέρηση.. σήμερα δεν είναι να βγουν οι εξετάσεις??? Τίποτα δεν θα γίνει κορίτσι μου προσπάθησε να χαλαρώσεις. Θετική σκέψη μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Είναι πάρα πολύ καλή η χορική πριν την καθυστέρηση.. σήμερα δεν είναι να βγουν οι εξετάσεις??? Τίποτα δεν θα γίνει κορίτσι μου προσπάθησε να χαλαρώσεις. Θετική σκέψη μόνο 

Μίλησα με την γενετίστρια και μου είπε αν όχι σήμερα, τότε τη Δευτέρα. Οσο καθυστερούμε όμως τόσο εμενα αυξάνεται το αγχος μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μίλησα με την γενετίστρια και μου είπε αν όχι σήμερα, τότε τη Δευτέρα. Οσο καθυστερούμε όμως τόσο εμενα αυξάνεται το αγχος μου..

Γιατί δεν σου δίνει προληπτικά;;;; ρώτησε τοβ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου μίλησα με την γιατρό μου σήμερα πάλι κ της είπα ότι συνεχίζεται η ροή κανονικά οπότε δεν υπάρχει λόγος για επαναληπτική χοριακή. Θα με δει όταν τελειώσει η περίοδος να δούμε ότι όλα είναι καλά. Μου έκανε και λόγο για εξωμήτρια εμφύτευση με τόσο χαμηλή χοριακή αλλά το είπε απέξω απέξω. 

Κορίτσι μου εγώ θα σου πω να ξανακάνεις χοριακη!!!! Πότε δεν ξέρεις... Utregostan παίρνεις;;;; μην το σταματήσεις αν δεν κάνεις ξανά χοριακη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Ο γιατρός έπαθε σοκ που είμαι ξανά έγκυος! Είχε μιλήσει ήδη με αιματολόγο για την περίπτωσή μου, μου έγραψε να κάνω χοριακή αύριο και μόλις βγουν οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλίας (οι μοριακές) μου είπε να μιλήσω με την αιματολόγο ώστε να με κατευθύνει. Οπότε αυ΄ριο πρωί πάω για χοριακή (με μισή καρδιά, αλλά αφου πρέπει, τι να κάνω).

Καλή επιτυχία εύχομαι, μακάρι να μας πεις πολύ συντομα τα ευχάριστα ❤️ 

Είσαι πολύ τυχερή που κανεις σύλληψη αμέσως ❤️.. η χοροακη σου είναι πολύ υψηλή μπραβοοο… μην αγχώνεσαι και σήμερα να μην βγουν οι μοριακές μέχρι την Δευτέρα είναι πολύ λίγες οι μέρες .. προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά. Περιμένουμε νέα σου για τις μοριακές. όλα θα πάνε τέλεια έχω καλό προαίσθημα για σένα❤️ εμένα συνεχίζονται από προχθές ανά διαστήματα τα πονάκια σαν περιόδου αλλά πολύ μικρής έντασης (6η μέρα μετά την τελευταία επαφή σημερα) και χθες το βράδυ ενοιωθα κάτι μικροτσιμπιματα για δευτερόλεπτα . Ελπίζω να μην είναι η ιδέα μου😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσι μου εγώ θα σου πω να ξανακάνεις χοριακη!!!! Πότε δεν ξέρεις... Utregostan παίρνεις;;;; μην το σταματήσεις αν δεν κάνεις ξανά χοριακη.... 

Μέχρι και χθες έπαιρνα σήμερα δεν πήρα .. η περίοδος έρχεται κανονικά από χθες οπότε θεωρώ ότι δεν έχω καμία πιθανότητα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μίλησα με την γενετίστρια και μου είπε αν όχι σήμερα, τότε τη Δευτέρα. Οσο καθυστερούμε όμως τόσο εμενα αυξάνεται το αγχος μου..

Συγνώμη που επεμβαίνω στη συζήτηση απλά για να σε καθησυχάσω καμία θρομβοφιλια δε μπορεί να προκαλέσει κάτι σε τόσο πρώιμη κύηση. Επίσης από τις τόσες μεταλλάξεις που γράφουν προς εξέταση μόνο δύο από αυτές θέλουν πιο στενή παρακολούθηση σε εγκυμοσύνη. Ειλικρινά μην αγχώνεσαι γι' αυτό. Εύχομαι να έχεις μια καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

86,04  η χοριακη μου κοριτσια, και ειμαι πριν την καθυστέρηση!!! Πρέπει ΄οπωσδήποτε να βγουν οι μοριακές εξετάσεις θρομβοφιλίας, τώρα που είναι νωρίς!!!!

Καλό είναι το νούμερο αφού και πριν την καθυστέρηση 😊 

Όλα καλα θα πάνε ψυχραιμία αν πιστεύει ότι θα χρειαστεί κάτι ο γιατρός σου θα στο δώσει προληπτικά μέχρι να πάρετε τις απαντήσεις των εξετάσεων  

ευχομαι να τα πάρεις σήμερα όμως για να είσαι και εσυ πιο χαλαρή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

λαλαλαλαλα!!!! εγω θα πω ενα τεραστιο:  συγχαρητηριααααααααααα !!!!!!!!!!!!!!!!!! Ευχομαι αυτη η εγκυμοσυνη να ειναι ευκοληη,να μη καταλαβεις τιποτα απολυτως και να μη συμβει ουυυτε το πιο απλο απροοπτοο!!! Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ  και σε εσενα και στον συζυγο για την υπομονη, επιμονη, δυναμη και επιτυχια σας !!!! 
Ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα ;

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Αν κάτι μου λέει η ψυχολόγος μου μετά την παλίνδρομη είναι να μην αφήσω το φόβο μου να με νικήσει και να πάω κοντρα! Δεν είναι εύκολο, καθόλου, αλλά η επιθυμία μας να γίνουμε μανούλες μας κάνει να προσπαθούμε ξανά και ξανά.. Εγώ και τόσες άλλες κοπέλες εδώ μέσα. Θα μου πείτε μιλάω εκ του ασφαλούς εφόσον έχω 3 τόσο ευκολες συλλήψεις... Το αποτέλεσμα όμως δυστυχως είναι το ίδιο... κάθε φορά βρίσκομαι στο μηδεν και ψυχολογικά ένα ράκος. Αυτή τη φορά όμως είμαι πολύ πιο χαλαρή από την προηγούμενη. Δεν μπορώ να αλλάξω τη ροή των πραγμάτων όσο και να αγχωθώ. Αναμένω σήμερα ή τη Δευτέρα τις εξετάσεις και βουρ στην αιματολόγο να δούμε τι αγωγή θα πρέπει να πα΄ρω έστω και προληπτικά αυτή τη φορά.

Προχτές ονειρευτηκα ενα μωρο-κοριτσακι ήταν- στο κρεβάτι μου. Κάναμε αγκαλίτσες, χαδάκια, μου γελούσε και ήμουν τόσο ευτυχισμένη!! Μακάρι όλες όσες είμαστε στον αγώνα αυτόν να νιώσουμε σύντομα αυτη΄ν την ευτυχία που γεύτηκα στο ονειρό μου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Αν κάτι μου λέει η ψυχολόγος μου μετά την παλίνδρομη είναι να μην αφήσω το φόβο μου να με νικήσει και να πάω κοντρα! Δεν είναι εύκολο, καθόλου, αλλά η επιθυμία μας να γίνουμε μανούλες μας κάνει να προσπαθούμε ξανά και ξανά.. Εγώ και τόσες άλλες κοπέλες εδώ μέσα. Θα μου πείτε μιλάω εκ του ασφαλούς εφόσον έχω 3 τόσο ευκολες συλλήψεις... Το αποτέλεσμα όμως δυστυχως είναι το ίδιο... κάθε φορά βρίσκομαι στο μηδεν και ψυχολογικά ένα ράκος. Αυτή τη φορά όμως είμαι πολύ πιο χαλαρή από την προηγούμενη. Δεν μπορώ να αλλάξω τη ροή των πραγμάτων όσο και να αγχωθώ. Αναμένω σήμερα ή τη Δευτέρα τις εξετάσεις και βουρ στην αιματολόγο να δούμε τι αγωγή θα πρέπει να πα΄ρω έστω και προληπτικά αυτή τη φορά.

Προχτές ονειρευτηκα ενα μωρο-κοριτσακι ήταν- στο κρεβάτι μου. Κάναμε αγκαλίτσες, χαδάκια, μου γελούσε και ήμουν τόσο ευτυχισμένη!! Μακάρι όλες όσες είμαστε στον αγώνα αυτόν να νιώσουμε σύντομα αυτη΄ν την ευτυχία που γεύτηκα στο ονειρό μου !!

Στο εύχομαι κορίτσι μου ❤️❤️❤️💞💞💞💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Είσαι πολύ τυχερή που κανεις σύλληψη αμέσως ❤️.. η χοροακη σου είναι πολύ υψηλή μπραβοοο… μην αγχώνεσαι και σήμερα να μην βγουν οι μοριακές μέχρι την Δευτέρα είναι πολύ λίγες οι μέρες .. προσπάθησε να μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά. Περιμένουμε νέα σου για τις μοριακές. όλα θα πάνε τέλεια έχω καλό προαίσθημα για σένα❤️ εμένα συνεχίζονται από προχθές ανά διαστήματα τα πονάκια σαν περιόδου αλλά πολύ μικρής έντασης (6η μέρα μετά την τελευταία επαφή σημερα) και χθες το βράδυ ενοιωθα κάτι μικροτσιμπιματα για δευτερόλεπτα . Ελπίζω να μην είναι η ιδέα μου😂

Εγώ και τώρα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα τέτοια τσιμπήματα ( σαν να με τρυπουσε καρφίτσα) για δευτερόλεπτα, αλλά ήταν πολύ έντονα, πεταγόμουν πάνω. Πρέπει να ήταν εμφύτευση γιατι και τις 2 φορες μετά από 3 μέρες είχα το πρωτο αχνό θετικό τεστ. Επίσης να σου πω ότι αυτή τη φορά τα ένιωσα 6 μερες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας. Σου εύχομαι ολοψυχα να είναι από το σποράκι σου και εσενα και σε πολύ λιγες μερες να μοιραστούμε τη χαρα σου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ και τώρα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα τέτοια τσιμπήματα ( σαν να με τρυπουσε καρφίτσα) για δευτερόλεπτα, αλλά ήταν πολύ έντονα, πεταγόμουν πάνω. Πρέπει να ήταν εμφύτευση γιατι και τις 2 φορες μετά από 3 μέρες είχα το πρωτο αχνό θετικό τεστ. Επίσης να σου πω ότι αυτή τη φορά τα ένιωσα 6 μερες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας. Σου εύχομαι ολοψυχα να είναι από το σποράκι σου και εσενα και σε πολύ λιγες μερες να μοιραστούμε τη χαρα σου!!

 

Αχ σε ευχαριστώ πολυυυυ ελπίζω να είναι εμφύτευση και εμένα..(σήμερα είναι 7η μέρα μετά το θετικο τεστ ωορυξιας και 6η μέρα μετά την τελευταία επαφή)εμένα βέβαια δεν ήταν έντονα αυτά τα τσιμπήματα αλλα θα δείξει. Σε μια εβδομάδα περίπου (ο κυκλοσ Μου δεν είναι σταθερός )είναι να αδιαθετήσω ανεμενωωω με όσο μπορώ υπομονή. Κάτι άλλο που θα ήθελα να αναφέρω αν γνωρίζεις εσυ ή κάποια κοπέλα 4 μέρες Πριν το θετικο τεστ ωορυξιας πήγα στον γυναικολόγο μου και είχε δει ότι το αυγουλακι ήταν 15 χιλιοστά και το ενδομητριο 7.Κάπου διάβασα ότι για να γίνει σύλληψη πρέπει το ενδομήτριο κατά την ωορυξια να είναι πάνω από 7,5 και το ωοθυλάκιο σπάει όταν φτάσει πάνω από 18-20. Ελπιζω να αυξήθηκαν και τα δυο και να έγινε δουλίτσα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις έλαβα το αποτελεσμα του καρυότυπου ζευγους!!  Φυσιολογικός και για τους 2 μας χωρίς ανωμαλίες!!! 🙏😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσια μου μόλις έλαβα το αποτελεσμα του καρυότυπου ζευγους!!  Φυσιολογικός και για τους 2 μας χωρίς ανωμαλίες!!! 🙏😁

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...