Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια μου γλυκά και καλά καλημέρα σας!! Σήμερα εχω κι εγώ τη Β επιπέδου όπως η συνονόματη @irini2 χθες!!(περιμένουμε νέα!!)

Κάντε μια προσευχουλα και για μένα και μια θετική ενέργεια!!

ΘΑ πάω με κλειστή φωνή, πονόλαιμο και καταρροή να την κάνω γιατί μάντεψε!!! Πάλι μας κόλλησε η μικρή, ελπίζω να μην μας διώξουν κλωτσιδων από το μαιευτήριο. Βέβαια θα κάνουμε ραπιντ πριν πάμε να τους το δείξουμε αλλά το έχω ένα άγχος.. Εσείς πως είστε σήμερα;

@Mummy2be Φιλενάδα σε νοιωθω κάτσε να μάθω φύλο και έχει να γίνει χαμός 🤣🤣 Ήδη έχω στο καλάθι του HnM κάτι φορμακια περιμένουν...

Κορίτσια,Έχω αγωνία σαν να πηγαίνω εγώ για β επιπέδου.Πάντως μια ξαδέλφη μου  προχθές μου είπε να μην ανησυχήσω αν μου πουν κάτι, γιατί καμμιά φορά υπερβάλουν. Της είχαν πει δηλαδή ότι κάτι βλέπουν στο κόλπους της καρδιάς , και να κάνει αμνιοπαρακέντηση για να σιγουρευτούν, και ο γυναικολόγος της , της είπε ΟΧΙ να μην κάνει τίποτα. Και το παιδάκι της είναι τώρα 10 χρονών και ουδέποτε ούτε έδειξε , ούτε παρουσίασε κάτι .Για αυτό ψυχραιμία θέλει και προσευχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, μωρέ θα γίνει χαμουλης ειδικά αν είναι αγόρι δεν έχω τίποτα. Αν είναι κορίτσι έχω άπειρα από τις μικρές αλλά κάτι θα πάρω φυσικά για το καλό... 

Shein έχω ψωνίσει εγώ για εμένα κάποια εγκυμοσύνης γτ ήταν φθηνά και έχουν μεγάλα νούμερα γτ έχω και παραπάνω κιλά εγώ και δεν έβρισκα στα μαγαζιά τα κλασσικά. Sinsay έχω πάρει για τη μεγάλη μου κάτι πιτζαμακια καλά βγήκανε όχι ουαου αλλά για την τιμή τους καλά.. Τώρα νομίζω και στα ζαρα υπάρχει παιδική εκμετάλλευση και σε άλλα πολλά που δεν μας πάει καν το μυαλό. Αλλά μωρουδιακα δεν έχω ψωνίσει να σου πω την αλήθεια γιατί βρίσκω οικονομικά σε άλλα σάιτ ,στο H&M και στο LaRedoute έχω πάρει τα πιο ποιοτικά φορμακια με τέλειο υλικό απαλό και δροσερό. 

Αν είναι μπόμπιρας πρέπει να παρεις ενα σωρο πραγματάκια πάλι!! Με αυτη τη σκεψη εγω σκεφτομαι ολα τα ειδη να τα παρω ουδετερα. Πχ φωλια έχω σταμπαρει μια μπεζ. Καροτσι θα παρω παλι ουδετερο χρωμα. Κι αν με το καλο κανω 2ο μωρο και ειναι αγορι να εχω να παρω μονο ρουχαλάκια. Και μετα τα χαριζω, εχω αδερφο 6 χρονια μικροτερο, μεχρι να κανει εκεινος παιδια, θα τους εχω κανει προικα εγω! Αν και προτιμω να τα δωσω καπου που δεν θα μπορουν να τα αγορασουν. Όπως εγω εχω πει, δοξα το θεο, μπορώ να παρω 2 πράγματα. Αν καποιος θελει να χαρισει κατι ας το δωσει καπου που το εχουν αναγκη. Εγω δεν θα παθω τιποτα να παρω τα πραγματα του μωρου μου. Καποιο αλλο ζευγαρι μπορει να μην εχει για τα απαραιτητα. 

Θεωρω πως σε ολες τις αλυσιδες παιζει παιδικη εκμεταλλευση, και δεν μου παει η καρδια να ψωνισω. Ζαρα ψωνιζω,τι να πω ? πως δεν ψωνιζω? 

LaRedoute μου βγαζει συνεχεια διαφημισεις, δεν εχω ψωνισει κατι. Αφου λες οτι ειναι ποιοτικά καλα θα ριξω μια ματια. Προσωπικα σκέφτομαι να κανω μια βολτα και στην αγορα της πολης μου. Δεν μπορεί, θα βρω νορμαλ τιμές κι εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Κορίτσια,Έχω αγωνία σαν να πηγαίνω εγώ για β επιπέδου.Πάντως μια ξαδέλφη μου  προχθές μου είπε να μην ανησυχήσω αν μου πουν κάτι, γιατί καμμιά φορά υπερβάλουν. Της είχαν πει δηλαδή ότι κάτι βλέπουν στο κόλπους της καρδιάς , και να κάνει αμνιοπαρακέντηση για να σιγουρευτούν, και ο γυναικολόγος της , της είπε ΟΧΙ να μην κάνει τίποτα. Και το παιδάκι της είναι τώρα 10 χρονών και ουδέποτε ούτε έδειξε , ούτε παρουσίασε κάτι .Για αυτό ψυχραιμία θέλει και προσευχή!!!

Τώρα που είπες προσευχή, εχω το ζωνάκι της Παναγιάς δεμένο πάνω μου. Μόλις εμαθα οτι ειμαι εγκυος, μετα απο λιγες μερες το εδεσα. Ορκιστηκα θα το βγαλω στον τοκετό, μονο στο μπάνιο το βγαζω. Όλο και στενευει ομως ε? Χαχαχα! Εν πάση περιπτώσει, πείτε με παραλογη αλλά νιώθω πως τίποτα κακό δεν μπορεί να πειράξει το μωρό μου. 

Καποιες στιγμές αναρωτιέμαι βέβαια αν ειναι καλά, αλλά δεν σας κρύβω πως νιώθω και ήρεμη. Το 95% του χρονου νιώθω ηρεμη, οτι εχω το φυλαχτό πάνω απο το μωρό κι όλα βαίνουν καλώς. Δεν εχω άλλο τρόπο να ηρεμήσω. Μονο την πίστη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδακια!!!!
Γλυκούλες μου με περιμένατε απο χθές να πω τα νέα αλλά ξέχασα να σας πω πως το ραντεβου μας ηταν 8 το βραδυ, βάλε και φουλ αναμονή που έχει ο συγκεκριμένος εκεί οπότε 10 εφτασα σπιτι...μεχρι να φαω, να χαζεψω το φακελο που μας εδωσαν κλπ πηγε αργά!!! Σας ευχαριστώ τοσο πολύ για την σκέψη σας!! Ετσι ομορφα θα σας σκεφτομαι και εγω στο δικό σας ραντεβου σιγά σιγά!
Λοιπον, ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΕΝΙΚΑ!!! Μια χαρά δηλαδή!!! Είμαστε 505 γρ!!! Μου έκανε ενα σχολιάκι για το βάρος του μπέμπη. Μου είπε πως είναι ενα τσικ πιο μεγαλο για την εβδομάδα μας...αλλά οριακά οχι ανησυχητικά! Με ρωταει "Τρωμε γλυκάκια??" και λεω " ε ενταξει , τα φυσιολογικα γενικα!" Και μου λεει για εκει γελώντας " Το φυσιολογικο για την εγκυμοσύνη ειναι καθόλου γλυκό!!! " και συνεχίζει με πλακίτσα " Εσεις οι γυναικές έχετε κάνει ενα δικό σας κόμμα οτι ειναι ενταξει ενα γλυκακι μερα παρα με΄ρα, μια σοκολατίτσα, ενα μπισκοτο κλπ αλλα ειναι δικό σας , μονες σας το λετε αυτο μεταξύ σας!!!" και γελασαμε λίγο πριν μου κοπει το γέλιο εντελώς χαχα...γιατι μου λεει "ε ενταξει μπορουμε να προσεξουμε λίγο γλυκά, μακαρονάκια και ψωμια". Οπότε κορίτσιααα, δεν σας κρύβω οτι σήμερα πήγα και πηρα καφεδάκι σκέτο!! χαχα και τυρακια κ κρακερακια για σνακ για να μην ζητάω σοκοφρετα, σοκολατα κλπ... Κατά τ'α΄λλα ΟΛΑ ΣΟΥΠΕΡ!!! ΜΑς έδειξε και το προσωπάκι σε 3d και εχω τρελαθει!!!!!! Είναι απιστευτο πως η τεχνολογία είναι τόσο μπροστά!!! Βλέπεις το προσωπάκι και ειναι σαν κανονικό παιδάκι με τα χαρακτηριστικά του με τα όλα του!!!! 
Κολπίκο υπέρηχο δεν μου έκανε, ωστοσο ο φακελος γραφει 38μμ νομίζω για τράχηλο. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο το οτι εχω εχω κλειστό τραχηλο, για την ακρίβεια ο γυναικολόγος μου την προηγουμενη εβδομάδα τον χαρακτηρησε "θεόκλειστο". Εγω σας εχω πει ειμαι η καισαρικόυλα της παρέας οποτε δεν ξερω αν ολα αυτα σχετίζονται, η αν σου κάνει και κολπικό μόνο αν και εφόσον δει κάτι και θελει πιο λεπτομέρεια. Παντως χθες δεν υπόθηκε τίποτα σχετικά με αυτό. 
Ο μπεμπης ήταν μια χαρά συνεργάσιμος, δεν του έκανε προβλημα οπως καθόταν κλπ ΑΛΛΑ να ξέρετε πως όσο περίμενα μασουλούσα μια halls και επισης στη τσάντα μου είχα και μια σοκολατίτσα σε περίπτωση που κοιμάται και δεν βοηθάει οπως ειναι. Εν τέλει δεν χρειαστηκε οποτε ολα καλα. Νομίζω απλά η καραμελίτσα μου ηταν οτι έπρεπε και το προτείνω σαν τιπ!
Ποιες εχουν σειρά για Β επιπέδου τελικα???  @Eir_ma σιγουρα και θα σε σκεφτόμαι με τη σειρά μου κι εγω σήμερα να πάνε ολα τέλεια!!!!
Αυτο που ήθελα να ρωτησω αν καποια ξερει ειναι αν έχουμε κι αλλη τύπου τετεια εξέταση μεχρι το τελος η τελειωσαμε απο αυτα?? Το doppler που λενε παλι εκεί γινεται?? 

Αααα να σας προετοιμάσω και για κάτι ακόμα αλλα αυτο ειναι πολύ υποκειμενικό. Εγω ξεκινησα την εξεταση πολύ ωραια και ολα καλα, αλλα οσο περναγε η ωρα, είχε και αυτος το χερι του πανω μου με το βαρος του και πίεζε και σε καποια σημεια, στο τελος δεν ημουν πολύ καλα...αισθανομουν δηλαδη πολύ πίεση , σαν να μου εχει ανεβει το στομαχι στο λαιμό...και πανω που ημουν ετοιμη να τον ρωτησω αν εχουμε πολύ ακομα γιατι δεν αισθανομαι καλα...λεει τελειώσαμε!!!!ΟΥΦΦΦΦ... αυτο ομως ίσως ηταν δική μου αδιαθεσία , σιγουρα δεν συμβαινει σε όλες!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η irini02 είπε:

Καλημέρα φιλεναδακια!!!!
Γλυκούλες μου με περιμένατε απο χθές να πω τα νέα αλλά ξέχασα να σας πω πως το ραντεβου μας ηταν 8 το βραδυ, βάλε και φουλ αναμονή που έχει ο συγκεκριμένος εκεί οπότε 10 εφτασα σπιτι...μεχρι να φαω, να χαζεψω το φακελο που μας εδωσαν κλπ πηγε αργά!!! Σας ευχαριστώ τοσο πολύ για την σκέψη σας!! Ετσι ομορφα θα σας σκεφτομαι και εγω στο δικό σας ραντεβου σιγά σιγά!
Λοιπον, ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΕΝΙΚΑ!!! Μια χαρά δηλαδή!!! Είμαστε 505 γρ!!! Μου έκανε ενα σχολιάκι για το βάρος του μπέμπη. Μου είπε πως είναι ενα τσικ πιο μεγαλο για την εβδομάδα μας...αλλά οριακά οχι ανησυχητικά! Με ρωταει "Τρωμε γλυκάκια??" και λεω " ε ενταξει , τα φυσιολογικα γενικα!" Και μου λεει για εκει γελώντας " Το φυσιολογικο για την εγκυμοσύνη ειναι καθόλου γλυκό!!! " και συνεχίζει με πλακίτσα " Εσεις οι γυναικές έχετε κάνει ενα δικό σας κόμμα οτι ειναι ενταξει ενα γλυκακι μερα παρα με΄ρα, μια σοκολατίτσα, ενα μπισκοτο κλπ αλλα ειναι δικό σας , μονες σας το λετε αυτο μεταξύ σας!!!" και γελασαμε λίγο πριν μου κοπει το γέλιο εντελώς χαχα...γιατι μου λεει "ε ενταξει μπορουμε να προσεξουμε λίγο γλυκά, μακαρονάκια και ψωμια". Οπότε κορίτσιααα, δεν σας κρύβω οτι σήμερα πήγα και πηρα καφεδάκι σκέτο!! χαχα και τυρακια κ κρακερακια για σνακ για να μην ζητάω σοκοφρετα, σοκολατα κλπ... Κατά τ'α΄λλα ΟΛΑ ΣΟΥΠΕΡ!!! ΜΑς έδειξε και το προσωπάκι σε 3d και εχω τρελαθει!!!!!! Είναι απιστευτο πως η τεχνολογία είναι τόσο μπροστά!!! Βλέπεις το προσωπάκι και ειναι σαν κανονικό παιδάκι με τα χαρακτηριστικά του με τα όλα του!!!! 
Κολπίκο υπέρηχο δεν μου έκανε, ωστοσο ο φακελος γραφει 38μμ νομίζω για τράχηλο. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο το οτι εχω εχω κλειστό τραχηλο, για την ακρίβεια ο γυναικολόγος μου την προηγουμενη εβδομάδα τον χαρακτηρησε "θεόκλειστο". Εγω σας εχω πει ειμαι η καισαρικόυλα της παρέας οποτε δεν ξερω αν ολα αυτα σχετίζονται, η αν σου κάνει και κολπικό μόνο αν και εφόσον δει κάτι και θελει πιο λεπτομέρεια. Παντως χθες δεν υπόθηκε τίποτα σχετικά με αυτό. 
Ο μπεμπης ήταν μια χαρά συνεργάσιμος, δεν του έκανε προβλημα οπως καθόταν κλπ ΑΛΛΑ να ξέρετε πως όσο περίμενα μασουλούσα μια halls και επισης στη τσάντα μου είχα και μια σοκολατίτσα σε περίπτωση που κοιμάται και δεν βοηθάει οπως ειναι. Εν τέλει δεν χρειαστηκε οποτε ολα καλα. Νομίζω απλά η καραμελίτσα μου ηταν οτι έπρεπε και το προτείνω σαν τιπ!
Ποιες εχουν σειρά για Β επιπέδου τελικα???  @Eir_ma σιγουρα και θα σε σκεφτόμαι με τη σειρά μου κι εγω σήμερα να πάνε ολα τέλεια!!!!
Αυτο που ήθελα να ρωτησω αν καποια ξερει ειναι αν έχουμε κι αλλη τύπου τετεια εξέταση μεχρι το τελος η τελειωσαμε απο αυτα?? Το doppler που λενε παλι εκεί γινεται?? 

Αααα να σας προετοιμάσω και για κάτι ακόμα αλλα αυτο ειναι πολύ υποκειμενικό. Εγω ξεκινησα την εξεταση πολύ ωραια και ολα καλα, αλλα οσο περναγε η ωρα, είχε και αυτος το χερι του πανω μου με το βαρος του και πίεζε και σε καποια σημεια, στο τελος δεν ημουν πολύ καλα...αισθανομουν δηλαδη πολύ πίεση , σαν να μου εχει ανεβει το στομαχι στο λαιμό...και πανω που ημουν ετοιμη να τον ρωτησω αν εχουμε πολύ ακομα γιατι δεν αισθανομαι καλα...λεει τελειώσαμε!!!!ΟΥΦΦΦΦ... αυτο ομως ίσως ηταν δική μου αδιαθεσία , σιγουρα δεν συμβαινει σε όλες!
 

Μπραβο κοριτσι μας !! Υπεροχα ολα τα αποτελεσματα. Να ειναι γερος ο κουκλος σας !!  Σειρα μας οι υπολοιπες τωρα!!  Εγω εχω 6 Απριλιου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Μπραβο κοριτσι μας !! Υπεροχα ολα τα αποτελεσματα. Να ειναι γερος ο κουκλος σας !!  Σειρα μας οι υπολοιπες τωρα!!  Εγω εχω 6 Απριλιου 

Μπράβο  @irini02, ολα τέλεια!! Η επόμενη εξέταση τώρα είναι η doppler που είναι κι αυτό υπερηχογραφημα και γίνεται 28 με 32η εβδομάδα!!σήμερα έχει την β επιπέδου η @Eir_ma  την Τρίτη εγώ 4/4 και 6/4 η @Balak455@Balak455. Να μήν ξεχάσουμε και την καμπύλη σακχάρου που πρέπει να γίνει μεταξύ 24η με 28η!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Τώρα που είπες προσευχή, εχω το ζωνάκι της Παναγιάς δεμένο πάνω μου. Μόλις εμαθα οτι ειμαι εγκυος, μετα απο λιγες μερες το εδεσα. Ορκιστηκα θα το βγαλω στον τοκετό, μονο στο μπάνιο το βγαζω. Όλο και στενευει ομως ε? Χαχαχα! Εν πάση περιπτώσει, πείτε με παραλογη αλλά νιώθω πως τίποτα κακό δεν μπορεί να πειράξει το μωρό μου. 

Καποιες στιγμές αναρωτιέμαι βέβαια αν ειναι καλά, αλλά δεν σας κρύβω πως νιώθω και ήρεμη. Το 95% του χρονου νιώθω ηρεμη, οτι εχω το φυλαχτό πάνω απο το μωρό κι όλα βαίνουν καλώς. Δεν εχω άλλο τρόπο να ηρεμήσω. Μονο την πίστη μου. 

Πόσο συμφωνώ μαζί σου βρε @Mummy2beκαι γω αυτό το ζωνάκι φοράω από την αρχηη και το βγάζω μόνο στο μπανιο!! Πλέον το έχω ανεβάσει ψηλά στο στομάχι γτ δεν μου κάνει, μετά που θα φούσκωσε κι αλλο λέω να το βάζω στο στήθος στο σουτιέν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini02 είπε:

Καλημέρα φιλεναδακια!!!!
Γλυκούλες μου με περιμένατε απο χθές να πω τα νέα αλλά ξέχασα να σας πω πως το ραντεβου μας ηταν 8 το βραδυ, βάλε και φουλ αναμονή που έχει ο συγκεκριμένος εκεί οπότε 10 εφτασα σπιτι...μεχρι να φαω, να χαζεψω το φακελο που μας εδωσαν κλπ πηγε αργά!!! Σας ευχαριστώ τοσο πολύ για την σκέψη σας!! Ετσι ομορφα θα σας σκεφτομαι και εγω στο δικό σας ραντεβου σιγά σιγά!
Λοιπον, ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΕΝΙΚΑ!!! Μια χαρά δηλαδή!!! Είμαστε 505 γρ!!! Μου έκανε ενα σχολιάκι για το βάρος του μπέμπη. Μου είπε πως είναι ενα τσικ πιο μεγαλο για την εβδομάδα μας...αλλά οριακά οχι ανησυχητικά! Με ρωταει "Τρωμε γλυκάκια??" και λεω " ε ενταξει , τα φυσιολογικα γενικα!" Και μου λεει για εκει γελώντας " Το φυσιολογικο για την εγκυμοσύνη ειναι καθόλου γλυκό!!! " και συνεχίζει με πλακίτσα " Εσεις οι γυναικές έχετε κάνει ενα δικό σας κόμμα οτι ειναι ενταξει ενα γλυκακι μερα παρα με΄ρα, μια σοκολατίτσα, ενα μπισκοτο κλπ αλλα ειναι δικό σας , μονες σας το λετε αυτο μεταξύ σας!!!" και γελασαμε λίγο πριν μου κοπει το γέλιο εντελώς χαχα...γιατι μου λεει "ε ενταξει μπορουμε να προσεξουμε λίγο γλυκά, μακαρονάκια και ψωμια". Οπότε κορίτσιααα, δεν σας κρύβω οτι σήμερα πήγα και πηρα καφεδάκι σκέτο!! χαχα και τυρακια κ κρακερακια για σνακ για να μην ζητάω σοκοφρετα, σοκολατα κλπ... Κατά τ'α΄λλα ΟΛΑ ΣΟΥΠΕΡ!!! ΜΑς έδειξε και το προσωπάκι σε 3d και εχω τρελαθει!!!!!! Είναι απιστευτο πως η τεχνολογία είναι τόσο μπροστά!!! Βλέπεις το προσωπάκι και ειναι σαν κανονικό παιδάκι με τα χαρακτηριστικά του με τα όλα του!!!! 
Κολπίκο υπέρηχο δεν μου έκανε, ωστοσο ο φακελος γραφει 38μμ νομίζω για τράχηλο. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο το οτι εχω εχω κλειστό τραχηλο, για την ακρίβεια ο γυναικολόγος μου την προηγουμενη εβδομάδα τον χαρακτηρησε "θεόκλειστο". Εγω σας εχω πει ειμαι η καισαρικόυλα της παρέας οποτε δεν ξερω αν ολα αυτα σχετίζονται, η αν σου κάνει και κολπικό μόνο αν και εφόσον δει κάτι και θελει πιο λεπτομέρεια. Παντως χθες δεν υπόθηκε τίποτα σχετικά με αυτό. 
Ο μπεμπης ήταν μια χαρά συνεργάσιμος, δεν του έκανε προβλημα οπως καθόταν κλπ ΑΛΛΑ να ξέρετε πως όσο περίμενα μασουλούσα μια halls και επισης στη τσάντα μου είχα και μια σοκολατίτσα σε περίπτωση που κοιμάται και δεν βοηθάει οπως ειναι. Εν τέλει δεν χρειαστηκε οποτε ολα καλα. Νομίζω απλά η καραμελίτσα μου ηταν οτι έπρεπε και το προτείνω σαν τιπ!
Ποιες εχουν σειρά για Β επιπέδου τελικα???  @Eir_ma σιγουρα και θα σε σκεφτόμαι με τη σειρά μου κι εγω σήμερα να πάνε ολα τέλεια!!!!
Αυτο που ήθελα να ρωτησω αν καποια ξερει ειναι αν έχουμε κι αλλη τύπου τετεια εξέταση μεχρι το τελος η τελειωσαμε απο αυτα?? Το doppler που λενε παλι εκεί γινεται?? 

Αααα να σας προετοιμάσω και για κάτι ακόμα αλλα αυτο ειναι πολύ υποκειμενικό. Εγω ξεκινησα την εξεταση πολύ ωραια και ολα καλα, αλλα οσο περναγε η ωρα, είχε και αυτος το χερι του πανω μου με το βαρος του και πίεζε και σε καποια σημεια, στο τελος δεν ημουν πολύ καλα...αισθανομουν δηλαδη πολύ πίεση , σαν να μου εχει ανεβει το στομαχι στο λαιμό...και πανω που ημουν ετοιμη να τον ρωτησω αν εχουμε πολύ ακομα γιατι δεν αισθανομαι καλα...λεει τελειώσαμε!!!!ΟΥΦΦΦΦ... αυτο ομως ίσως ηταν δική μου αδιαθεσία , σιγουρα δεν συμβαινει σε όλες!
 

Μπράβο κοπελάρα μας!! Να σου ζησει ο μπεμπαρος ❤️❤️ Τι ωραια νεα!! μονο τετοια να ακουμε ρε κοριτσια, μονο τετοια!!!

Σχετικα με τον τραχηλο εμενα μου εκανε κολπικο η γιατρος μου προχθες και μου ειπε πως ειναι 4 εκατοστα γιατι καθοταν η δικια μου επανω και δεν εβλεπε καλα 😂

Ρε γαμωτο εμενα δεν με αφηνουν να φαω halls λογω ενος στοματικου προβληματος που ειχα, και προχθες πριν τον υπερηχο εφαγα ενα σοκολατακι αλλα χωρις αποτελεσμα. Ειχε ξαπλαρει μπρούμυτα και ειχε βολευτει. Τι να φαω λες?? Θα φαω μια ολοκληρη σοκολατα :D

Αυτο με τα γλυκά πόνεσε φιλενάδα.... Κανε υπομονη, μολις γεννησουμε για λιγες μερες μεχρι να αρχισουμε τις διαιτες θα φαμε οτι θελουμε!!! 

Για την πιεση μου το ειπε η κολλητη μου εμενα οποτε το περιμενω. Μου ειπε πως πιεζει πολυ αλλα πρεπει να δει τοσα... 

Πως ειναι το 3D? το ζητησες ή στο εδειξε ουτως ή αλλως? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Μπράβο  @irini02, ολα τέλεια!! Η επόμενη εξέταση τώρα είναι η doppler που είναι κι αυτό υπερηχογραφημα και γίνεται 28 με 32η εβδομάδα!!σήμερα έχει την β επιπέδου η @Eir_ma  την Τρίτη εγώ 4/4 και 6/4 η @Balak455@Balak455. Να μήν ξεχάσουμε και την καμπύλη σακχάρου που πρέπει να γίνει μεταξύ 24η με 28η!!

Tελεια να λεμε τα νεα μας για να ξερουμε τι να περιμενουμε κ οι υπολοιπες ! Ναι εμενα μου ειπε προς τελη Απριλη να κανω καμπυλη ζαχαρου.  Θα ειμαι 25η εβδομαδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες κορίτσια είχαμε το δεύτερο μάθημα ανωδυνου τοκετού!! Πάλι είπαμε αρκετά ωραία πράγματα γύρω από τον τοκετό, αλλά δεν ξέρω αν θα θέλατε όλες να μάθετε κάποιες λεπτομέρειες!! Σέβομαι ότι για κάποιους η άγνοια είναι ευτυχία αλλά και ότι η γνώση από την άλλη είναι δύναμη!!! Οπότε για την ώρα αυτό που θέλω να μοιραστώ μαζί σας είναι πως έμαθα σε αυτήν την φάση που είμαστε όλες τώρα, δλδ δεύτερο τρίμηνο τα μωρακια μας αν δεν τα ακούσουμε πάνω από 12 ωρες πρέπει να ενημερώσουμε τον γιατρό μας!!! Νομίζω πως όλες σας ενδιαφέρει αυτό! Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι θέλω να αγχωσω καμία, γτ πρέπει να σκέφτουμαι ότι επειδή είναι κ μικρούλια ακόμη δεν τα ακούμε πολύ καλά, δλδ το πιο πιθανό είναι να κουνιούνται και μεις να μην το καταλαβαινουμε, λόγω κίνησης!! Οπότε απλά χαλαρώστε ανάσκελα και πιάστε την κοιλίτσα σας (χωρίς να την χαιδευετε) όταν θα είστε ήρεμες και σίγουρα θα καταλάβετε ότι όλα ειναι καλα😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Μπραβο κοριτσι μας !! Υπεροχα ολα τα αποτελεσματα. Να ειναι γερος ο κουκλος σας !!  Σειρα μας οι υπολοιπες τωρα!!  Εγω εχω 6 Απριλιου 

Με το καλό και τα δικά σας αποτελέσματα! Εσυ που απο οτι θυμάμαι θα πας στον ίδιο με ΄μένα, εχω να σου πω πως αν εχεις προς αργά σαν εμενα το ραντεβου , παρε και ενα τηλεφωνακι πριν τη γραμματεα να πεις αν ειναι οκ να ξεκινήσετε?? κυριως για να μην περιμενεις πολύ εκεί. Αν πατε και εχει αναμονή μπορει να σας πει και η γραμματεας να κανετε λίγο μια βολτα και θα σας καλέσει να ανέβετε σιγά σιγα...Γενικα οπως και στην αυχενική , επειδη το απογευμα πάνε πίσω όλα τα ραντεβου λίγο εχει αυτη την αναμονή. Και οταν μπαινεις δεν του φαινεται, γιατι δεν ειναι κανεις χαχα αλλά στο λεει η γραμματεας. Πχ εμεις οταν φτασαμε μας ειπε " απλα να ξερετε ειναι ενα ζευγαρι πριν απο εσας, τους εχω στειλει για βολτα γιατι ειχε αναμονή, οταν ερθουν μην νομίζετε οτι του περνάω πριν απο εσας!" χαχαχ
Δευτερον, αυτος δεν ειναι και απο τους πιο ομιλητικούς..Μην αγχωθείς , στην αρχή μεχρι να εντοπίσει, να ξεκινήσει κλπ υπα΄ρχει μια σιωπή αλλά μετα αρχιζει και αναλόγως σου εξηγει και τα βασικά... Οταν εμφανισε και την 3d φωτογραφια και λεει "ορίστε, αυτο ειναι το παιδάκι σας" έλιωσα!!! Γενικα ειναι ωραιος τυπος, χαλαρός κλπ απλά εγω εχω συνηθήσει με τον γιατρό μου που ειναι μπουρουμπούρου με το καλημε΄ρα σας και οταν δεν μου μιλας πολύ αγχώνομαι αλλα ειναι μια χαραα!!! Στο τέλος η γραμματέας εξω σου δίνει και τον φακελος σου με τα όλα του μεσα, dvd, υπερηχο, φωτο με φατσουλα..και ολα καλα!
Ευχομαιιι τα καλυτερα αποτελέσματαα!!!!!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Μπράβο  @irini02, ολα τέλεια!! Η επόμενη εξέταση τώρα είναι η doppler που είναι κι αυτό υπερηχογραφημα και γίνεται 28 με 32η εβδομάδα!!σήμερα έχει την β επιπέδου η @Eir_ma  την Τρίτη εγώ 4/4 και 6/4 η @Balak455@Balak455. Να μήν ξεχάσουμε και την καμπύλη σακχάρου που πρέπει να γίνει μεταξύ 24η με 28η!!

Με το καλό λοιπον σε όλα τα κορίτσια μας!!! Αυτη και η επόμενη εβδομάδα θα ειναι γεμάτες νεά!!! Ανυπομονούμε!!!
Αχ αυτη η καμπύλη!! Εχω ακούσει τόσααα για αυτο!!! Φανταζομαι κι εσεις ολες! Ας ανοιξουμε και αυτο το θέμα οταν θα πλησιάζουν οι εβδομάδες μετα τις β επιπέδου όλων φυσικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irini02 είπε:

Με το καλό λοιπον σε όλα τα κορίτσια μας!!! Αυτη και η επόμενη εβδομάδα θα ειναι γεμάτες νεά!!! Ανυπομονούμε!!!
Αχ αυτη η καμπύλη!! Εχω ακούσει τόσααα για αυτο!!! Φανταζομαι κι εσεις ολες! Ας ανοιξουμε και αυτο το θέμα οταν θα πλησιάζουν οι εβδομάδες μετα τις β επιπέδου όλων φυσικά!

Εγω την έχω κάνει ήδη από την 14η και διαγνωστηκα με διαβήτη κύησης, θα την επαναλάβω όμως πάλι στην ώρα της!! Αύριο έχω και 2 αιμοληψίες για να δούμε λίγο τις τιμές!! Προσωπικά δεν την είχα αντέξει, την επανέλαβα 2 φορές γιατί έκανα εμετό την γλυκόζη αλλά άλλο τότε άλλο τώρα.τοτε είχα και τις αναγούλες μου και ήταν πραγματικα ακατόρθωτο!! Οπότε έχω να σας προτείνω ένα μυστικό για αυτό όταν έρθει η ωρα😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Αυτο με τα γλυκά πόνεσε φιλενάδα.... Κανε υπομονη, μολις γεννησουμε για λιγες μερες μεχρι να αρχισουμε τις διαιτες θα φαμε οτι θελουμε!!! 

Και καλά να λες τωρα που απλά θα τα κόψω απο απλή συμβουλή γιατι και αυτος έτσι το ειπε , δεν ειναι οτι είδε τιμές η καποια καμπύλη σαγχάρου....Που να κάνω και την καμπυλη μετααα...Εκεί να δεις μηπως πονέσει περισσότερο και κλαιμε και γελαμε ταυτόχρονα!!!! χαχαχ ! Οτι και να ειναι θα το αντιμετωπίσουμε κορίτσια!!! Λίγο η αγάπη μας για το μπεμπάκι, λίγο και η στήριξη απο περιβάλλον...ολα θα γίνουν σωστά αν χρειαστεί!
 

 

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Για την πιεση μου το ειπε η κολλητη μου εμενα οποτε το περιμενω. Μου ειπε πως πιεζει πολυ αλλα πρεπει να δει τοσα... 

Εγω δεν ημουν προετοιμασμένη για αυτο να σου πω την αλήθεια ή δεν ξέρω, δεν το ειχα παρει σοβαρά αλλά όντως ψηλοπιέζειι. Βεβαια μην το δενετε και κόμπο, η καθε κοιλίτσα ειναι διαφορετικη. Μπορεί να μην καταλάβετε και κατι.

 

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Πως ειναι το 3D? το ζητησες ή στο εδειξε ουτως ή αλλως? 

Ειναι φοβερο!!! Ειναι κανονική φωτογραφία όπως ειναι το προσωπάκι στη κοιλίτσα μέσα...Συνήθως έχουν το χεράκι διπλα στο προσωπάκι τους!!! ειναι τοσο γλυκό, το χαζευω σημερα όλη μερα και δεν το πιστευω! Και βλεπεις ξεκαθαρα πως ειναι χειλια, μύτη κλπ. Ο φιλος μου λέει οτι μαλλον έχει πάρει την μύτη μου!! 
Εγω δεν το ζήτησα, μου τα έδωσαν στο φάκελο όλα όταν τελειώσαμε. Φωτο, dvd, μετρησεις κλπ...Οπως και στην αυχενική δηλαδη, πάλι είχα φύγει με υλικό εκτυπωμένο κλπ.
Στην αρχη στην οθόνη ειναι το γνωστο ασπρομαυρο οταν κανει μετρησεις, αλλα σε καποια στιγμιοτυπα οταν πετυχαίνει την φατσουλα, πατάει ενα άλλο κουμπι και απο ασπρομαυρο γινεται 3d με πορτοκαλοειδή αποχρώσεις όπως ειναι μεσα στη κοιλίτσα μας δηλαδη...Απιστευτο!!!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini02 είπε:

Με το καλό και τα δικά σας αποτελέσματα! Εσυ που απο οτι θυμάμαι θα πας στον ίδιο με ΄μένα, εχω να σου πω πως αν εχεις προς αργά σαν εμενα το ραντεβου , παρε και ενα τηλεφωνακι πριν τη γραμματεα να πεις αν ειναι οκ να ξεκινήσετε?? κυριως για να μην περιμενεις πολύ εκεί. Αν πατε και εχει αναμονή μπορει να σας πει και η γραμματεας να κανετε λίγο μια βολτα και θα σας καλέσει να ανέβετε σιγά σιγα...Γενικα οπως και στην αυχενική , επειδη το απογευμα πάνε πίσω όλα τα ραντεβου λίγο εχει αυτη την αναμονή. Και οταν μπαινεις δεν του φαινεται, γιατι δεν ειναι κανεις χαχα αλλά στο λεει η γραμματεας. Πχ εμεις οταν φτασαμε μας ειπε " απλα να ξερετε ειναι ενα ζευγαρι πριν απο εσας, τους εχω στειλει για βολτα γιατι ειχε αναμονή, οταν ερθουν μην νομίζετε οτι του περνάω πριν απο εσας!" χαχαχ
Δευτερον, αυτος δεν ειναι και απο τους πιο ομιλητικούς..Μην αγχωθείς , στην αρχή μεχρι να εντοπίσει, να ξεκινήσει κλπ υπα΄ρχει μια σιωπή αλλά μετα αρχιζει και αναλόγως σου εξηγει και τα βασικά... Οταν εμφανισε και την 3d φωτογραφια και λεει "ορίστε, αυτο ειναι το παιδάκι σας" έλιωσα!!! Γενικα ειναι ωραιος τυπος, χαλαρός κλπ απλά εγω εχω συνηθήσει με τον γιατρό μου που ειναι μπουρουμπούρου με το καλημε΄ρα σας και οταν δεν μου μιλας πολύ αγχώνομαι αλλα ειναι μια χαραα!!! Στο τέλος η γραμματέας εξω σου δίνει και τον φακελος σου με τα όλα του μεσα, dvd, υπερηχο, φωτο με φατσουλα..και ολα καλα!
Ευχομαιιι τα καλυτερα αποτελέσματαα!!!!!
 

@irini02 πηγες στο κεντρο έμβρυο?? Ααα πολυ χαρηκα τωρα που μια κοπελα  πηγε στον ιδιο κ εισαι ευχαριστημενη!!! Κ εγω θελω τοσο πολυ να δω αυτη τη φατσουλα!! Τοσο τοσο πολυ 🩷🩷🩷🩷🩷🩷 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini02 είπε:

Με το καλό και τα δικά σας αποτελέσματα! Εσυ που απο οτι θυμάμαι θα πας στον ίδιο με ΄μένα, εχω να σου πω πως αν εχεις προς αργά σαν εμενα το ραντεβου , παρε και ενα τηλεφωνακι πριν τη γραμματεα να πεις αν ειναι οκ να ξεκινήσετε?? κυριως για να μην περιμενεις πολύ εκεί. Αν πατε και εχει αναμονή μπορει να σας πει και η γραμματεας να κανετε λίγο μια βολτα και θα σας καλέσει να ανέβετε σιγά σιγα...Γενικα οπως και στην αυχενική , επειδη το απογευμα πάνε πίσω όλα τα ραντεβου λίγο εχει αυτη την αναμονή. Και οταν μπαινεις δεν του φαινεται, γιατι δεν ειναι κανεις χαχα αλλά στο λεει η γραμματεας. Πχ εμεις οταν φτασαμε μας ειπε " απλα να ξερετε ειναι ενα ζευγαρι πριν απο εσας, τους εχω στειλει για βολτα γιατι ειχε αναμονή, οταν ερθουν μην νομίζετε οτι του περνάω πριν απο εσας!" χαχαχ
Δευτερον, αυτος δεν ειναι και απο τους πιο ομιλητικούς..Μην αγχωθείς , στην αρχή μεχρι να εντοπίσει, να ξεκινήσει κλπ υπα΄ρχει μια σιωπή αλλά μετα αρχιζει και αναλόγως σου εξηγει και τα βασικά... Οταν εμφανισε και την 3d φωτογραφια και λεει "ορίστε, αυτο ειναι το παιδάκι σας" έλιωσα!!! Γενικα ειναι ωραιος τυπος, χαλαρός κλπ απλά εγω εχω συνηθήσει με τον γιατρό μου που ειναι μπουρουμπούρου με το καλημε΄ρα σας και οταν δεν μου μιλας πολύ αγχώνομαι αλλα ειναι μια χαραα!!! Στο τέλος η γραμματέας εξω σου δίνει και τον φακελος σου με τα όλα του μεσα, dvd, υπερηχο, φωτο με φατσουλα..και ολα καλα!
Ευχομαιιι τα καλυτερα αποτελέσματαα!!!!!
 

Εγω εχω ραντεβου πρωι οποτε φανταζομαι κ ελπιζω να ειναι μικροτερη η αναμονη!! Αρα λες να κανω ενα τηλ κατα τις 10 πχ? Εχω 11κ30 ραντεβου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Εγω την έχω κάνει ήδη από την 14η και διαγνωστηκα με διαβήτη κύησης, θα την επαναλάβω όμως πάλι στην ώρα της!! Αύριο έχω και 2 αιμοληψίες για να δούμε λίγο τις τιμές!! Προσωπικά δεν την είχα αντέξει, την επανέλαβα 2 φορές γιατί έκανα εμετό την γλυκόζη αλλά άλλο τότε άλλο τώρα.τοτε είχα και τις αναγούλες μου και ήταν πραγματικα ακατόρθωτο!! Οπότε έχω να σας προτείνω ένα μυστικό για αυτό όταν έρθει η ωρα😉

Κοριτσια εγω παλαιοτερα που προσπαθουσαμε εκανα καμπυλη ζαχαρου βεβαια με μιση ωρα αποσταση 3πλη αιμοληψια.  Παροτι νομιζα οτι δεν παλευεται, εμενα η αιματολογος μου ειχε βαλει κ λιγο λεμονι μεσα κ πηγε αμεσως κατω. Ηταν ωραιο σαν γευση. Βεβαια παιζει ρολο νομιζω κ ποσο γραμμαρια γλυκοζης βαζεις. Αρα υποθετω οτι σε αυτη λογω εγκυμοσυνης ειναι πιο πολυ η ποσοτητα αντι για απλο ελεγχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Πόσο συμφωνώ μαζί σου βρε @Mummy2beκαι γω αυτό το ζωνάκι φοράω από την αρχηη και το βγάζω μόνο στο μπανιο!! Πλέον το έχω ανεβάσει ψηλά στο στομάχι γτ δεν μου κάνει, μετά που θα φούσκωσε κι αλλο λέω να το βάζω στο στήθος στο σουτιέν

εχεις δικιο, αρκει να ειναι επανω μας. Και τυλιγμενο καρφιτσωμενο στο σουτιεν την δουλεια που ειναι να κανει θα την κανει. ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η irini02 είπε:

Και καλά να λες τωρα που απλά θα τα κόψω απο απλή συμβουλή γιατι και αυτος έτσι το ειπε , δεν ειναι οτι είδε τιμές η καποια καμπύλη σαγχάρου....Που να κάνω και την καμπυλη μετααα...Εκεί να δεις μηπως πονέσει περισσότερο και κλαιμε και γελαμε ταυτόχρονα!!!! χαχαχ ! Οτι και να ειναι θα το αντιμετωπίσουμε κορίτσια!!! Λίγο η αγάπη μας για το μπεμπάκι, λίγο και η στήριξη απο περιβάλλον...ολα θα γίνουν σωστά αν χρειαστεί!
 

 

Εγω δεν ημουν προετοιμασμένη για αυτο να σου πω την αλήθεια ή δεν ξέρω, δεν το ειχα παρει σοβαρά αλλά όντως ψηλοπιέζειι. Βεβαια μην το δενετε και κόμπο, η καθε κοιλίτσα ειναι διαφορετικη. Μπορεί να μην καταλάβετε και κατι.

 

Ειναι φοβερο!!! Ειναι κανονική φωτογραφία όπως ειναι το προσωπάκι στη κοιλίτσα μέσα...Συνήθως έχουν το χεράκι διπλα στο προσωπάκι τους!!! ειναι τοσο γλυκό, το χαζευω σημερα όλη μερα και δεν το πιστευω! Και βλεπεις ξεκαθαρα πως ειναι χειλια, μύτη κλπ. Ο φιλος μου λέει οτι μαλλον έχει πάρει την μύτη μου!! 
Εγω δεν το ζήτησα, μου τα έδωσαν στο φάκελο όλα όταν τελειώσαμε. Φωτο, dvd, μετρησεις κλπ...Οπως και στην αυχενική δηλαδη, πάλι είχα φύγει με υλικό εκτυπωμένο κλπ.
Στην αρχη στην οθόνη ειναι το γνωστο ασπρομαυρο οταν κανει μετρησεις, αλλα σε καποια στιγμιοτυπα οταν πετυχαίνει την φατσουλα, πατάει ενα άλλο κουμπι και απο ασπρομαυρο γινεται 3d με πορτοκαλοειδή αποχρώσεις όπως ειναι μεσα στη κοιλίτσα μας δηλαδη...Απιστευτο!!!
 

Τελειοοοοοο!!! 

Εγω θα παρω τωρα στικ μαζι μου, δεν μου εδωσε DVD στην αυχενικη και σκοπευω να παραπονεθω. Εσκασα 150 ευρω (μαυρα φυσικα). Αν μου ελεγε ξερω γω 160 με DVD δεν θα εδινα??? 

Νευριασα λιγο τωρα!!! Χαχαχαχα! θα παω προετοιμασμενη αυτη τη φορα και θα ρωτησω αν εχει κι αυτος αυτη τη δυνατοτητα να δουμε 3D. Αν και πιστευω θα μου το ελεγε η γιατρος μου οτι εχει 3d. βεβαια θα παω πριν την β'επιπεδου ξανα, οποτε θα την ρωτησω ;) 

Πολυ χαιρομαι που εχεις την πρωτο φωτο του μωρου ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini02 είπε:

Με το καλό λοιπον σε όλα τα κορίτσια μας!!! Αυτη και η επόμενη εβδομάδα θα ειναι γεμάτες νεά!!! Ανυπομονούμε!!!
Αχ αυτη η καμπύλη!! Εχω ακούσει τόσααα για αυτο!!! Φανταζομαι κι εσεις ολες! Ας ανοιξουμε και αυτο το θέμα οταν θα πλησιάζουν οι εβδομάδες μετα τις β επιπέδου όλων φυσικά!

Κι εγώ την έχω ήδη κάνει μια φορά στις 10/03. Θα σας πούμε όταν έρθει η ώρα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια εγω παλαιοτερα που προσπαθουσαμε εκανα καμπυλη ζαχαρου βεβαια με μιση ωρα αποσταση 3πλη αιμοληψια.  Παροτι νομιζα οτι δεν παλευεται, εμενα η αιματολογος μου ειχε βαλει κ λιγο λεμονι μεσα κ πηγε αμεσως κατω. Ηταν ωραιο σαν γευση. Βεβαια παιζει ρολο νομιζω κ ποσο γραμμαρια γλυκοζης βαζεις. Αρα υποθετω οτι σε αυτη λογω εγκυμοσυνης ειναι πιο πολυ η ποσοτητα αντι για απλο ελεγχο.

Ναι ναι λίγο λεμόνι αυτό ακριβώς είναι το μυστικό!!! 75 γραμμάρια γλυκόζης είναι η κανονική εξέταση, δλδ ένα ποτήρι γεμάτο, εγώ δεν την πάλεψα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα σας!! Διάβασα τα καλά σας λόγια και σας ευχαριστώ

@irini02πολύ χάρηκα με τα νέα σου κοπέλα μου!!!! Μπράβο με το καλό ο μπεμπακος!!

Λοιπόν είναι αγόρι και εμάς τελικά μας έκανε την χάρη να τον δούμε!!!! Όλα πήγαν τέλεια είδαμε και φατσούλα αν και είχε τα χεράκια του στα αυτιά σαν να μην ήθελε να μας ακούει άλλο🤣🤣Όλα καλά δόξα το Θεό ελπίζω σε όλες σας που περιμένετε να πάνε όλα καλά!!!!

@Marika31φίλη μου άστα η καμπύλη ζαχάρου δεν μου αρέσει καθόλου θυμάμαι όταν είχα κάνει είχα λιποθυμήσει μετά από μια ωρα και είχα απίστευτη αναγουλα με το ζόρι δεν έκανα εμετό.... Αλλά δεν είναι για όλες τις κοπέλες το ίδιο κάποιες έχουν διαφορετική εμπειρία... Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες τις εξετάσεις που μας έχουν απομείνει ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας!! Διάβασα τα καλά σας λόγια και σας ευχαριστώ

@irini02πολύ χάρηκα με τα νέα σου κοπέλα μου!!!! Μπράβο με το καλό ο μπεμπακος!!

Λοιπόν είναι αγόρι και εμάς τελικά μας έκανε την χάρη να τον δούμε!!!! Όλα πήγαν τέλεια είδαμε και φατσούλα αν και είχε τα χεράκια του στα αυτιά σαν να μην ήθελε να μας ακούει άλλο🤣🤣Όλα καλά δόξα το Θεό ελπίζω σε όλες σας που περιμένετε να πάνε όλα καλά!!!!

@Marika31φίλη μου άστα η καμπύλη ζαχάρου δεν μου αρέσει καθόλου θυμάμαι όταν είχα κάνει είχα λιποθυμήσει μετά από μια ωρα και είχα απίστευτη αναγουλα με το ζόρι δεν έκανα εμετό.... Αλλά δεν είναι για όλες τις κοπέλες το ίδιο κάποιες έχουν διαφορετική εμπειρία... Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες τις εξετάσεις που μας έχουν απομείνει ❤️❤️

Mπραβο μπράβο μπράβο Ειρηνη!!θα έχεις και ένα αγοράκι τέλεια 😀!! Απόλαυσε αυτή την ημέρα και όλες όσες θα ακολουθησουν❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα σας!! Διάβασα τα καλά σας λόγια και σας ευχαριστώ

@irini02πολύ χάρηκα με τα νέα σου κοπέλα μου!!!! Μπράβο με το καλό ο μπεμπακος!!

Λοιπόν είναι αγόρι και εμάς τελικά μας έκανε την χάρη να τον δούμε!!!! Όλα πήγαν τέλεια είδαμε και φατσούλα αν και είχε τα χεράκια του στα αυτιά σαν να μην ήθελε να μας ακούει άλλο🤣🤣Όλα καλά δόξα το Θεό ελπίζω σε όλες σας που περιμένετε να πάνε όλα καλά!!!!

@Marika31φίλη μου άστα η καμπύλη ζαχάρου δεν μου αρέσει καθόλου θυμάμαι όταν είχα κάνει είχα λιποθυμήσει μετά από μια ωρα και είχα απίστευτη αναγουλα με το ζόρι δεν έκανα εμετό.... Αλλά δεν είναι για όλες τις κοπέλες το ίδιο κάποιες έχουν διαφορετική εμπειρία... Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες τις εξετάσεις που μας έχουν απομείνει ❤️❤️

Μπραβο συγχαρητηρια!!! Ολα καλα!!!! Ολα υπεροχα!!!!  Με το καλο το αγορακι σας 🩵

Σου εκανε κολπικο εσενα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Mπραβο μπράβο μπράβο Ειρηνη!!θα έχεις και ένα αγοράκι τέλεια 😀!! Απόλαυσε αυτή την ημέρα και όλες όσες θα ακολουθησουν❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι πάντα καλά και με ευχάριστα νέα σύντομα κι εσύ!!!

στις πριν 11 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Μπραβο συγχαρητηρια!!! Ολα καλα!!!! Ολα υπεροχα!!!!  Με το καλο το αγορακι σας 🩵

Σου εκανε κολπικο εσενα? 

Σε ευχαριστώ πολυυυυ με το καλό και τα δικά σου ευχαριστα!!

Όχι δεν μου έκανε μέτρησε από πάνω τον τραχηλο μου είπε δεν χρειάζεται που τον ρώτησα.... Ευτυχώς ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...