Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

Ακουσα νωρίτερα στις ειδήσεις οτι από σήμερα αίρονται όλα τα μέτρα κατά του κοβιντ. Πλέον μπορεις να πας παντου χω΄ρις μάσκα...

Λέτε να επιτρέψουν την εισοδο στα μαιευτήρια?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα κοριτσια! Καλη εβδομαδα σε όλες! 

Εγω κοριτσια μου εχω τον άντρα μου με κόβιντ απο την Παρασκευή. Είχαν κολλησει όλοι στη δουλειά του, ευτυχώς απο Πέμπτη είχε μετακομίσει στον καναπε στο ισόγειο. Ωραιο σ/κ περάσαμε. Με τη μάσκα συνεχεια και σε 2 σπίτια ουσιαστικά, ο ένας πάνω ο άλλος κάτω... Ευτυχώς χθες ήρθαν οι γονείς μου και με πήραν πήγαμε μια βόλτα και βγήκα λίγο έξω γτ ειχα αρχίσει να τρελαίνομαι. 

Με είχαν ζώσει και τα φίδια μην κολλήσω και δεν καταφερω να παω να δω το μικρο μου μωράκι. Εχω επιτελους ραντεβου!!! Μέρα μέρα τις μετρουσα. Τώρα θα της πω να μην με βάλει μήνα, θα της πω σε 3 εβδομάδες θα έρθω. Δεν πληρώνω? Πληρώνω! Χαχαχαχα!!

Σε άλλα νέα, βρήκα ένα site, το https://jukki.gr/ κι εχει ωραια πραγματακια. Εχει ψωνισει καμια σας? Εμεις είπαμε με τον άντρα μου, τη μερα που θα πάμε για Β επιπεδου, αν το φυλο ειναι 100% σίγουρο να παμε να δουμε για κουνια και καροτσι που είναι πιο ακριβά να τα παραγγείλουμε να έρχονται σιγά σιγά, υπόγειο έχουμε να μπουν μέχρι να έρθει η ώρα να τα στήσουμε στο δωμάτιο του μωρού. 

Τετάρτη μπαίνω στην 18η εβδομάδα εγω κι ακομα δεν ακουσα το μωράκι μου :(

Ούτε εγώ το έχω ακούσει ακόμη. Και είμαι 18+4 .. ειναι φυσιολογικό από όσο μου λένε ..και ο γιατρός έτσι μου είπε. Αν κ τις τελευταίες δύο μέρες όλο κ έχω μια αίσθηση ότι κάτι καταλαβαίνω. Αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου 😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Ακουσα νωρίτερα στις ειδήσεις οτι από σήμερα αίρονται όλα τα μέτρα κατά του κοβιντ. Πλέον μπορεις να πας παντου χω΄ρις μάσκα...

Λέτε να επιτρέψουν την εισοδο στα μαιευτήρια?? 

Δεν το νομίζω καλή μου γιατί για τα νοσοκομεία δεν αλλάζει κάτι!!εξακολουθεί να ισχύει η μάσκα και τα τεστ, όσο μάλλον για τα μαιευτήρια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα κοριτσια! Καλη εβδομαδα σε όλες! 

Εγω κοριτσια μου εχω τον άντρα μου με κόβιντ απο την Παρασκευή. Είχαν κολλησει όλοι στη δουλειά του, ευτυχώς απο Πέμπτη είχε μετακομίσει στον καναπε στο ισόγειο. Ωραιο σ/κ περάσαμε. Με τη μάσκα συνεχεια και σε 2 σπίτια ουσιαστικά, ο ένας πάνω ο άλλος κάτω... Ευτυχώς χθες ήρθαν οι γονείς μου και με πήραν πήγαμε μια βόλτα και βγήκα λίγο έξω γτ ειχα αρχίσει να τρελαίνομαι. 

Με είχαν ζώσει και τα φίδια μην κολλήσω και δεν καταφερω να παω να δω το μικρο μου μωράκι. Εχω επιτελους ραντεβου!!! Μέρα μέρα τις μετρουσα. Τώρα θα της πω να μην με βάλει μήνα, θα της πω σε 3 εβδομάδες θα έρθω. Δεν πληρώνω? Πληρώνω! Χαχαχαχα!!

Σε άλλα νέα, βρήκα ένα site, το https://jukki.gr/ κι εχει ωραια πραγματακια. Εχει ψωνισει καμια σας? Εμεις είπαμε με τον άντρα μου, τη μερα που θα πάμε για Β επιπεδου, αν το φυλο ειναι 100% σίγουρο να παμε να δουμε για κουνια και καροτσι που είναι πιο ακριβά να τα παραγγείλουμε να έρχονται σιγά σιγά, υπόγειο έχουμε να μπουν μέχρι να έρθει η ώρα να τα στήσουμε στο δωμάτιο του μωρού. 

Τετάρτη μπαίνω στην 18η εβδομάδα εγω κι ακομα δεν ακουσα το μωράκι μου :(

Περαστικα να ειναι!! Θετικη σκεψη κ ολα θα πανε καλα !!! Κ εμεις μολις γινει η β επιπεδου θα παμε για ψωνια!!!

 

Θα ακουσεις το μωρουλινι συντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Δεν το νομίζω καλή μου γιατί για τα νοσοκομεία δεν αλλάζει κάτι!!εξακολουθεί να ισχύει η μάσκα και τα τεστ, όσο μάλλον για τα μαιευτήρια!!! 

Ας γεννησουμε μονο με τους αντρες μας.δεν πειραζει. Αρκει που θα εχουμε τα μωρακια μας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Ευτυχώς!! Εγω το ειχα περασει το καλοκαιρι, Αυγουστο μήνα, με την αντλία να δουλεύει κι εγω να ψήνομαι! Τουλάχιστον ηταν ευκολο το καλοκαιρι, καθομασταν στη βεραντα, ήταν αλλιω΄ς. Τώρα περναμε τις μερες με εμενα στην κρεβατοκάμαρα (τώρα δουλευω οποτε οκ, ειμαι στο δωματιο που ειναι γραφειο) και το ενα μπανιο κι ο αντρας μου κατασκήνωση στον καναπε απο Πέμπτη, να μου εχει κανει το WC χάλια και το καθιστικό με διαφορετική διαρρυθμιση για να βολευτει! Καλός, νοικοκύρης, αλλά αν δεν περνάς και μια από πίσω τους σε ότι κάνουν, μισά τα αφηνει!! Ευτυχώς το πρωι δεν πηγε φυσικά στη δουλειά, αλλά πήγε σε κάτι δέντρα στον κάμπο να κλαδέψει και με αφησε να βαλω μια σχετική τάξη. 

Αχ αύριο είναι το ραντεβού μας. Δεν μπορώ να σας περιγράψω πόση αγωνία έχω! (εν τω μεταξυ΄ σίγουρα καταλαβαινετε, κι εσεις το ιδιο αγχος περνατε 🤣) Αλλά δεν μπορωωωω έτσι μου έρχεται να την παρω να της πω να ερθω σημερα να τελειωνουμε??

Το αστειο ποιο ειναι? Η μάνα μου εύχεται ο άντρας μου να βγαινει αρνητικός αυριο για να μην έρθει αυτός μαζί, να έρθει εκεινη!! Στην αναμονή είναι και ο πατερας μου που εχουν συνεννοηθεί να περιμένει απο κα΄τω, κι αν η γιατρός πει ναι, να του πούμε να ανεβει να δει το υπερηχογραφημα! Το οποίο ειναι σίγουρο ότι θα πει ναι η γιατρός μου... Τι τραβάω??? Από τη μια χαιρομαι που στα 33 μου ο πατερας μου ειναι μόλις 56 ακόμα, απο την άλλη δεν μπορώ να ακολουθήσω την τρέλα του!! 

Αχ κορίτσι μου οι γονείς σου ειναι αξιαγάπητοι. Θέλουν να με υιοθετήσουν;🤣🤣 

Περαστικά σε όλους και ήρθε η μερααα για το μπεμπέ!! Πολλά φιλιά καλή τυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Amp92 είπε:

Ούτε εγώ το έχω ακούσει ακόμη. Και είμαι 18+4 .. ειναι φυσιολογικό από όσο μου λένε ..και ο γιατρός έτσι μου είπε. Αν κ τις τελευταίες δύο μέρες όλο κ έχω μια αίσθηση ότι κάτι καταλαβαίνω. Αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου 😅😅

Μακαρι να ειναι το μπεμπινι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Δεν το νομίζω καλή μου γιατί για τα νοσοκομεία δεν αλλάζει κάτι!!εξακολουθεί να ισχύει η μάσκα και τα τεστ, όσο μάλλον για τα μαιευτήρια!!! 

Να σου πω την αληθεια καλυτερα! Δεν θα ηθελα παρελαση απο φιλους και συγγενεις, ο καθενας με την αποψαρα του, τις ερωτησεις του και τα σχόλια του μετα! Τουλάχιστον αυτο θα το αποφυγω για τις πρώτες 40 μέρες!! Χαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Περαστικα να ειναι!! Θετικη σκεψη κ ολα θα πανε καλα !!! Κ εμεις μολις γινει η β επιπεδου θα παμε για ψωνια!!!

 

Θα ακουσεις το μωρουλινι συντομα!!

Ευχαριστω αγαπημενη μου!! ❤️ 

Μακαρι, ανυπομονω τοσο πολυ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Αχ κορίτσι μου οι γονείς σου ειναι αξιαγάπητοι. Θέλουν να με υιοθετήσουν;🤣🤣 

Περαστικά σε όλους και ήρθε η μερααα για το μπεμπέ!! Πολλά φιλιά καλή τυχη

Αν δεν ζητησεις προικα ελα! Χαχαχαχα!!! 🤣

Καλοι ειναι, δεν εχω παραπονο, δοξα το θεο. 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Αν δεν ζητησεις προικα ελα! Χαχαχαχα!!! 🤣

Καλοι ειναι, δεν εχω παραπονο, δοξα το θεο. 🙏 

@Eir_ma και @Mummy2be  αχαχαχαχα  μου φτιαξατε την μερα βρε κορίτσια ! Τι αλλο θα ακουσω!!!  Καλημερα !! 🩷🩷 

Εγω ανευ ιδιαιτερου λογου σημερα ειχα κλαματα 😅 αν με ακουγε κανεις θα έλεγε τρελη ειναι αυτη? Γιατι κλαιει για τοσο ασημαντο λόγο... κι ομως.. εγω εδωσα ρεσιταλ 🤣🤣🤣 μάλλον αυτο ειναι που λενε ορμονες...! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

@Eir_ma και @Mummy2be  αχαχαχαχα  μου φτιαξατε την μερα βρε κορίτσια ! Τι αλλο θα ακουσω!!!  Καλημερα !! 🩷🩷 

Εγω ανευ ιδιαιτερου λογου σημερα ειχα κλαματα 😅 αν με ακουγε κανεις θα έλεγε τρελη ειναι αυτη? Γιατι κλαιει για τοσο ασημαντο λόγο... κι ομως.. εγω εδωσα ρεσιταλ 🤣🤣🤣 μάλλον αυτο ειναι που λενε ορμονες...! 

Σε νιώθω ❤️ ήμουν αναισθητη, έβλεπα τον αντρα μου να βουρκώνει σε κανα σοβαρό ζητημα κι εγώ απαθέστατη. Έλεγα στη ψυχολογο μου οτι εχω καρδια αγγινάρα! Εκεινη βεβαια υποστηριζε πως εκφραζω και ζω ολα τα συναισθηματά μου οποτε ειναι περιττό να κλάψω με μια ταινία για παράδειγμα.

Πλέον, κλαιω με το παραμικρό. Πρόσφατα κάτι γλυκούλι μαμαδιστικο διαβαζα στο ινσταγκραμ και οπως ηταν δίπλα μου, μου λεει "πως και δεν κλαις? ααα οχι οχι κλαις στο βουβο, ειπα κι εγω" 😂 🤣 

Επίσης να ξερεις πως ένα απογευμα, στις αρχές της εγκυμοσύνης έβαλα το βιντεο του γάμου μας και μπλάνταξα! 

Ελπίζω να νιώθεις λίγο καλύτερα τώρα, είμαστε πολλές οι χτυπημένες απο τις ορμονες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Balak455 Εγώ είχα μπλαντάξει και με αυτό. Μου το εστειλε η πεθερα μου. Δεν το διαβασα ποτε στον αντρα μου, εκλαιγα με λυγμους. Παρτε χαρτομαντηλα, προειδοποιω. 

 

Μαμά 

""Πρώτος μήνας

Γεια σου μαμά, εδώ είμαι μέσα σου, η καρδιά μου άρχισε να χτυπάει με την δική σου και είναι ένα υπέροχο πράγμα, είναι ένα νανούρισμα για μένα.

 

Δεύτερος μήνας

Γεια σου μανούλα είμαι ακόμα μικρό αλλά σε νιώθω, ακούω τη φωνή σου, αυτή του μπαμπά και των παππούδων, πόσο με κάνει ευτυχισμένο, συγγνώμη αν μερικές φορές σε κάνω να νιώθεις αδύναμη, δεν θα το ήθελα αλλά μεγαλώνω.

 

Τρίτος μήνας

Γεια σου μαμά τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω πώς λειτουργούν οι κινήσεις, εγώ μετακινώ τα πόδια μου και τα μικρά χέρια, δεν με νιώθεις γιατί είμαι ακόμα ένα κολοκυθακι αλλά σε διαβεβαιώνω ότι σε νιώθω.

 

Τέταρτος μήνας

Μεγαλώνω καλά μαμά; Δεν σου δίνω τόσες πολλές αδιαθεσίες και τώρα είμαι χαρούμενο γι ' αυτό, δεν θέλω να σε κάνω να υποφέρεις, στην πραγματικότητα αφήνω τα κύτταρα για να βελτιώσω τη ζωή σου.

 

Πέμπτος μήνας

Γεια σου μαμά, είσαι ανήσυχη για μένα, σωστά; Μην ανησυχείς έχω δύο μικρά χέρια, δύο πόδια, δύο μάτια που είναι ίδια με τα δικά σου, έχω μια καρδιά, έχω 20 δάχτυλα. Σύντομα θα μάθεις τι είμαι, αν είμαι αγοράκι ή κοριτσάκι, το ξέρω ήδη αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω αλλά πάντα μου λες ό, τι κι αν είμαι, το σημαντικό είναι ότι εγώ είμαι ένας άγγελος Μαμά.

 

Έκτος μήνας

Γεια σου μαμά κάνω τούμπες μέσα σου τώρα, περνάω καλά παίζοντας μαζί σου και τον μπαμπά όταν τρέχει το χέρι τους να με νιώσουν... Αλλά είμαι έξυπνο τρέχω τώρα!

 

Έβδομος μήνας

Γεια σου μαμά εδώ ξεκινάμε και είμαστε δεμένοι, είσαι κουρασμένη το ξέρω αλλά είσαι υπομονετική μαζί μου, πες μου για τον έξω κόσμο, πες μου για τον ήλιο και το φεγγάρι, τη βροχή και το χιόνι.. Πόσο υπέροχο πρέπει να είναι εκεί έξω, μου μιλάς γι ' αυτό με τόση χαρά ακόμα και αν μερικές φορές κάνεις θλιβερή τη φωνή για τα κακά πράγματα που συμβαίνουν.. αλλά δεν τρομάζω γιατί ξέρω θα με προστατέψεις, μαζί σου νιώθω ασφάλεια.

 

Όγδοος μήνας

Εδώ είμαι μαμά, είμαι σχεδόν τώρα με το κεφάλι μου κάτω αλλά είμαι μια χαρά, μερικές φορές σπρώχνω να βγω αλλά δεν είναι η ώρα, υποθέτω ότι πρέπει να περιμένω....

Σ ' ευχαριστώ μαμά για ό, τι κάνεις, Για το πρήξιμο που έχεις.. Η αγάπη σου προς το μέρος μου πρέπει να είναι υπέροχη, περισσότερη από ότι νιώθω.

 

Ένατο μήνα

Γεια σου μαμά εδώ είμαστε, λείπει πολύ λίγο είμαι ενθουσιασμένο μαμά ξέρεις ανυπομονώ να σε δω, ανυπομονώ να με κρατήσεις και να πω ευχαριστώ, σ ' ευχαριστώ για αυτούς τους εννέα μήνες που περάσαμε μαζί, καρδιά στην καρδιά!

Μαμά είσαι εκεί; Μπορείς να με ακούσεις ότι σπρώχνω και ελπίζω να μην σε πληγώσω, νιώθω τον πόνο σου αλλά περισσότερο την αγάπη σου για μένα.

Μαμά εδώ είμαι τώρα κλαίω γιατί γεννήθηκα, γιατί σε έχω και κλαίω για να πω ευχαριστώ! ❤"

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

@Balak455 Εγώ είχα μπλαντάξει και με αυτό. Μου το εστειλε η πεθερα μου. Δεν το διαβασα ποτε στον αντρα μου, εκλαιγα με λυγμους. Παρτε χαρτομαντηλα, προειδοποιω. 

 

Μαμά 

""Πρώτος μήνας

Γεια σου μαμά, εδώ είμαι μέσα σου, η καρδιά μου άρχισε να χτυπάει με την δική σου και είναι ένα υπέροχο πράγμα, είναι ένα νανούρισμα για μένα.

 

Δεύτερος μήνας

Γεια σου μανούλα είμαι ακόμα μικρό αλλά σε νιώθω, ακούω τη φωνή σου, αυτή του μπαμπά και των παππούδων, πόσο με κάνει ευτυχισμένο, συγγνώμη αν μερικές φορές σε κάνω να νιώθεις αδύναμη, δεν θα το ήθελα αλλά μεγαλώνω.

 

Τρίτος μήνας

Γεια σου μαμά τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω πώς λειτουργούν οι κινήσεις, εγώ μετακινώ τα πόδια μου και τα μικρά χέρια, δεν με νιώθεις γιατί είμαι ακόμα ένα κολοκυθακι αλλά σε διαβεβαιώνω ότι σε νιώθω.

 

Τέταρτος μήνας

Μεγαλώνω καλά μαμά; Δεν σου δίνω τόσες πολλές αδιαθεσίες και τώρα είμαι χαρούμενο γι ' αυτό, δεν θέλω να σε κάνω να υποφέρεις, στην πραγματικότητα αφήνω τα κύτταρα για να βελτιώσω τη ζωή σου.

 

Πέμπτος μήνας

Γεια σου μαμά, είσαι ανήσυχη για μένα, σωστά; Μην ανησυχείς έχω δύο μικρά χέρια, δύο πόδια, δύο μάτια που είναι ίδια με τα δικά σου, έχω μια καρδιά, έχω 20 δάχτυλα. Σύντομα θα μάθεις τι είμαι, αν είμαι αγοράκι ή κοριτσάκι, το ξέρω ήδη αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω αλλά πάντα μου λες ό, τι κι αν είμαι, το σημαντικό είναι ότι εγώ είμαι ένας άγγελος Μαμά.

 

Έκτος μήνας

Γεια σου μαμά κάνω τούμπες μέσα σου τώρα, περνάω καλά παίζοντας μαζί σου και τον μπαμπά όταν τρέχει το χέρι τους να με νιώσουν... Αλλά είμαι έξυπνο τρέχω τώρα!

 

Έβδομος μήνας

Γεια σου μαμά εδώ ξεκινάμε και είμαστε δεμένοι, είσαι κουρασμένη το ξέρω αλλά είσαι υπομονετική μαζί μου, πες μου για τον έξω κόσμο, πες μου για τον ήλιο και το φεγγάρι, τη βροχή και το χιόνι.. Πόσο υπέροχο πρέπει να είναι εκεί έξω, μου μιλάς γι ' αυτό με τόση χαρά ακόμα και αν μερικές φορές κάνεις θλιβερή τη φωνή για τα κακά πράγματα που συμβαίνουν.. αλλά δεν τρομάζω γιατί ξέρω θα με προστατέψεις, μαζί σου νιώθω ασφάλεια.

 

Όγδοος μήνας

Εδώ είμαι μαμά, είμαι σχεδόν τώρα με το κεφάλι μου κάτω αλλά είμαι μια χαρά, μερικές φορές σπρώχνω να βγω αλλά δεν είναι η ώρα, υποθέτω ότι πρέπει να περιμένω....

Σ ' ευχαριστώ μαμά για ό, τι κάνεις, Για το πρήξιμο που έχεις.. Η αγάπη σου προς το μέρος μου πρέπει να είναι υπέροχη, περισσότερη από ότι νιώθω.

 

Ένατο μήνα

Γεια σου μαμά εδώ είμαστε, λείπει πολύ λίγο είμαι ενθουσιασμένο μαμά ξέρεις ανυπομονώ να σε δω, ανυπομονώ να με κρατήσεις και να πω ευχαριστώ, σ ' ευχαριστώ για αυτούς τους εννέα μήνες που περάσαμε μαζί, καρδιά στην καρδιά!

Μαμά είσαι εκεί; Μπορείς να με ακούσεις ότι σπρώχνω και ελπίζω να μην σε πληγώσω, νιώθω τον πόνο σου αλλά περισσότερο την αγάπη σου για μένα.

Μαμά εδώ είμαι τώρα κλαίω γιατί γεννήθηκα, γιατί σε έχω και κλαίω για να πω ευχαριστώ! ❤"

 

Υπέροχο 🙂❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mummy2be Αχχχχ μα τι ωραιοοο!!!!!! Εκλαψα κι εγω εννοειται!!!!

Ελα και εφτασε επιτέλους και η μερούλα σου κι εσένα!!!!Τέλος η ανυπομονησία!!! Τώρα ανυπομονούμε εμείς να μάθουμε τα νεάκια σας!!!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάναμε τον υπέρηχο μας!!!

Κοράκλα έχω, ίσα με 11 εκατοστά 🥰 161 παλμούς αλλά καθόταν μπρούμυτα, πλάτη βλέπαμε κυρίως, καποια στιγμή μας γύρισε το πωπουδακι, είχε τα πόδια μαζεμένα γτ μάλλον το μικρό μου κοιμόταν. Κούνα κούνα γύρισε λίγο κ είδαμε περισσότερα, είδαμε καρδούλα, είδαμε το εντερακι της 😂😂😂 κ το κινητό στο χέρι να τραβάμε βίντεο για το μπαμπά στο σπίτι 😅

παμε για β επιπέδου στις 24 Απρίλη, πρώτα ο θεός να δούμε αν είναι όλα καλά στο σωματάκι της ❤️

μου έφυγε ένα βάρος, δεν σας το κρύβω. Ααα επίσης μου είπε να κλείσει κ η 18η εβδομάδα κ τότε θα αρχίσω να την καταλαβαινω. 16+6 σήμερα, αύριο κλείνει η 17η δλδ. Θέλω ενα δεκαήμερο πες περίπου μέχρι να την καταλάβω… για να δούμε για να δούμε 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Κορίτσια κάναμε τον υπέρηχο μας!!!

Κοράκλα έχω, ίσα με 11 εκατοστά 🥰 161 παλμούς αλλά καθόταν μπρούμυτα, πλάτη βλέπαμε κυρίως, καποια στιγμή μας γύρισε το πωπουδακι, είχε τα πόδια μαζεμένα γτ μάλλον το μικρό μου κοιμόταν. Κούνα κούνα γύρισε λίγο κ είδαμε περισσότερα, είδαμε καρδούλα, είδαμε το εντερακι της 😂😂😂 κ το κινητό στο χέρι να τραβάμε βίντεο για το μπαμπά στο σπίτι 😅

παμε για β επιπέδου στις 24 Απρίλη, πρώτα ο θεός να δούμε αν είναι όλα καλά στο σωματάκι της ❤️

μου έφυγε ένα βάρος, δεν σας το κρύβω. Ααα επίσης μου είπε να κλείσει κ η 18η εβδομάδα κ τότε θα αρχίσω να την καταλαβαινω. 16+6 σήμερα, αύριο κλείνει η 17η δλδ. Θέλω ενα δεκαήμερο πες περίπου μέχρι να την καταλάβω… για να δούμε για να δούμε 🥰🥰🥰🥰

Oooo υπεροχο!!! Μπράβο ολα τελεια!!!!  Μην φοβασαι θα ειναι σουπερ η κουκλιτσα σας!! Αλλο ενα κοριτσακι! Αλλη μια πριγκιπισσουλα!! 🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Oooo υπεροχο!!! Μπράβο ολα τελεια!!!!  Μην φοβασαι θα ειναι σουπερ η κουκλιτσα σας!! Αλλο ενα κοριτσακι! Αλλη μια πριγκιπισσουλα!! 🩷🩷🩷

Ευχαριστω πολυ ❤️ 

Σε ολες μας να πανε ολα δεξιά, να περασει ο καιρος μας ηρεμα και να παρουμε τα μωρακια μας σπιτι μας ❤️❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Oooo υπεροχο!!! Μπράβο ολα τελεια!!!!  Μην φοβασαι θα ειναι σουπερ η κουκλιτσα σας!! Αλλο ενα κοριτσακι! Αλλη μια πριγκιπισσουλα!! 🩷🩷🩷

Μπράβο στα μωράκια μας!!! Κορίτσια έχει κάνει κάποια β επιπέδου ?Έχω ραντεβού στις 5 του Απρίλη και η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο.Μετράω τις ημέρες 7 ακόμα.Έχει  κάποια  κοπέλα νωρίτερα ραντεβού?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια μου εχει ανοιξει η ορεξη παλι....

Μου είπε η διατροφολόγος τελευταιο γεύμα μέχρι 8, 8:30. Οκ, τρώω ολα καλα. Μετά με πιανει πεινα. Μου είπε τοτε αν πεινας, μια κουπα γαλα προ υπνου ειναι οκ. Εχθές καλα κρατηθηκα, αλλά προχθές κατε΄βηκα και γέμισα την κουπα μου 2 φορες! Γουργουριζα, δεν το εκανα για τη λιγουρα! Σημερα ξύπνησα νωρις να παω για εξετασεις, ηπια ενα χυμο μολις βγει απο το ιατρειο, εφαγα ενα κουλουρι θεσσαλονικης και περιμενα να περασει η ωρα να φαω το δεκατιανο μου... Μπουκωσα το δεκατιανο σαν λυσσασμενη!!! τι πραγματα ειναι αυτα?? 

 

Επισης εμαθα κατι χθες. Στα μαιευτηρια λεει κατα τη διαρκεια του τοκετου μπαινουν καποιες μαμαδες στο διαδρομο ομως. Ο ελεγχος γινεται κυριως στα δωματια... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/3/2023 at 11:36 ΠΜ, ο/η Balak455 είπε:

@Eir_ma και @Mummy2be  αχαχαχαχα  μου φτιαξατε την μερα βρε κορίτσια ! Τι αλλο θα ακουσω!!!  Καλημερα !! 🩷🩷 

Εγω ανευ ιδιαιτερου λογου σημερα ειχα κλαματα 😅 αν με ακουγε κανεις θα έλεγε τρελη ειναι αυτη? Γιατι κλαιει για τοσο ασημαντο λόγο... κι ομως.. εγω εδωσα ρεσιταλ 🤣🤣🤣 μάλλον αυτο ειναι που λενε ορμονες...! 

Ναι καλέ ορμόνες! Εγώ καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μισώ τον σύζυγό και έχω νεύρα, ευτυχώς τα ξέρει πλέον κάνει υπομονή γτ μετά μου περνάει 🤣🤣 και κλάμα εννοειται όλη την ώρα❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Κορίτσια κάναμε τον υπέρηχο μας!!!

Κοράκλα έχω, ίσα με 11 εκατοστά 🥰 161 παλμούς αλλά καθόταν μπρούμυτα, πλάτη βλέπαμε κυρίως, καποια στιγμή μας γύρισε το πωπουδακι, είχε τα πόδια μαζεμένα γτ μάλλον το μικρό μου κοιμόταν. Κούνα κούνα γύρισε λίγο κ είδαμε περισσότερα, είδαμε καρδούλα, είδαμε το εντερακι της 😂😂😂 κ το κινητό στο χέρι να τραβάμε βίντεο για το μπαμπά στο σπίτι 😅

παμε για β επιπέδου στις 24 Απρίλη, πρώτα ο θεός να δούμε αν είναι όλα καλά στο σωματάκι της ❤️

μου έφυγε ένα βάρος, δεν σας το κρύβω. Ααα επίσης μου είπε να κλείσει κ η 18η εβδομάδα κ τότε θα αρχίσω να την καταλαβαινω. 16+6 σήμερα, αύριο κλείνει η 17η δλδ. Θέλω ενα δεκαήμερο πες περίπου μέχρι να την καταλάβω… για να δούμε για να δούμε 🥰🥰🥰🥰

Αντεεε ευχάριστα νέα!!! Με το καλό να σας έρθει η πριγκίπισσα ❤️❤️ με το καλό και η β επιπέδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Μπράβο στα μωράκια μας!!! Κορίτσια έχει κάνει κάποια β επιπέδου ?Έχω ραντεβού στις 5 του Απρίλη και η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο.Μετράω τις ημέρες 7 ακόμα.Έχει  κάποια  κοπέλα νωρίτερα ραντεβού?

 

Καλημέρα!!!! ΝΑΙΙΙΙ εγω εχω αύριο την β επιπέδου και με εχει πάει νααααααα....!! χαχαχ 
Απο την μια ειμαι καρα-χεσμενη για τα αποτελεσματααα και δεν θελω να παω με τιποτααα, ασε που απο ότι εμαθα σε κοιτάνε και από κάτω, κολπικά και δεν ειναι το καλύτερο μου!!!! Από την άλλη όμως ανυπομονώ να δω αυτη τη φατσούλα που όλες περιμένουμεεε πως και πως με την 3d φωτογραφια!!!!! Αχχ πανω κατωωω τα συναισθήματαααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Μπράβο στα μωράκια μας!!! Κορίτσια έχει κάνει κάποια β επιπέδου ?Έχω ραντεβού στις 5 του Απρίλη και η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο.Μετράω τις ημέρες 7 ακόμα.Έχει  κάποια  κοπέλα νωρίτερα ραντεβού?

 

Κορίτσι μου καλημερα εμείς πάμε μαζί στο περίπου. Έχουμε και ίδια ΠΗΤ αν θυμάμαι καλά;;;10-8..

Εμένα μου είχε κλείσει ο γιατρός τη Δευτέρα στις 3/4 αλλα επειδή θα περνούσαν τρεις ολόκληρες εβδομάδες δεν θα άντεχα και πήρα και το άλλαξα, το έβαλα αυτή την Παρασκευή μεθαύριο. Στην 21 εβδομάδα θα είμαι και πάλι δλδ, αλλά όσο πιο νωρίς να μου φύγει το βάρος. Οπότε την Παρασκευή θα επανέλθω με νέα, ευχάριστα ελπίζω. 

Υπομονηηηη θα περάσουν οι μέρες γρήγορα και περιμένουμε και τα δικά σου ευχαριστα νέα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η irini02 είπε:

Καλημέρα!!!! ΝΑΙΙΙΙ εγω εχω αύριο την β επιπέδου και με εχει πάει νααααααα....!! χαχαχ 
Απο την μια ειμαι καρα-χεσμενη για τα αποτελεσματααα και δεν θελω να παω με τιποτααα, ασε που απο ότι εμαθα σε κοιτάνε και από κάτω, κολπικά και δεν ειναι το καλύτερο μου!!!! Από την άλλη όμως ανυπομονώ να δω αυτη τη φατσούλα που όλες περιμένουμεεε πως και πως με την 3d φωτογραφια!!!!! Αχχ πανω κατωωω τα συναισθήματαααα!!!!!

Ααααα εσύ αύριο κιόλας θα μας έχεις τα ευχάριστα!! Άντε με το καλό θετική ενέργεια να πάνε όλα καλά. 

Δεν είναι απαραίτητο ότι κάνουν κολπικά τον υπέρηχο, νομίζω εξαρτάται από το πόσο καλά μπορούν να δουν τον τράχηλο με τον κοιλιακο. Αλλά καλό είναι να είμαστε προετοιμασμένες για ολα🤣🤣. Αν και ελπίζω να το αποφύγουμε γτ δεν μου αρέσει καθόλου, νοιωθω τόσο άβολα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...