Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

@ΙΩΑΝΝΑ1972 βρηκα τυχαια ενα ποστ για υιοθεσία το 2021 όπου έγραφες οτι προσπαθουσες καιρο για μωρό αλλά δεν ερχοταν και σκεφτοσουν την υιοθεσία αλλά τωρα καταλαβαινω πως περιμενεις μωρο! 

Δεν μπορω να σου πω ποσο όμορφα ένιωσα ❤️ τι υπέροχο!! Δεν ξέρεις πόσο χάρηκα για εσένα, ειλικρινά συγκινήθηκα και σκέφτηκα ποσο πολύ σου αξιζει αυτό το μωράκι!! Με το καλο γλυκιά μου, με το καλο ❤️❤️❤️ 

Σε ευχαριστώ πολύ.Το επιδίωξα με όλους τους πιθανους τρόπους και καλοδεχούμενος όποιος  προέκυπτε πρώτα. Όλες οι γυναίκες να είναι αισιόδοξες και να κυνηγούν όλα τα όνειρά τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Να σας ρωτησω... κάνετε σκέψεις για την επισκληριδιο? Δεν ξερω γιατί, αλλά με τρομάζει αρκετά η ιδέα... 

Γειά σου φίλη!!! Εγώ την γλίτωσα στο τσακ την επισκληριδιο για την περιδεση που έκανα πρόσφατα, τελευταία στιγμή αποφασίσαμε ότι θα κάνουμε ολική αναισθησία μιας και η επέμβαση θα κρατούσε μόλις 15 λεπτά οπότε δεν θα υπήρχε πρόβλημα!! Δεν την ήθελα με τίποτα, φοβόμουν πολύ για τους ίδιους λόγους που ανέφερεις παρακατω!!επίσης η νύφη μου που έκανε στο πρώτο της παιδάκι πριν 2 χρόνια έχει ακόμα κάποια πονακια και ενοχλήσεις σε εκείνο το σημείο αν και ο γιατρός την καθησυχάζει και της λέει ότι θα υποχωρήσουν καααποια στιγμή! Έτσι επέλεξε στο δεύτερο παιδάκι της να πάει χωρίς επισκληριδιο και πήγαν όλα τελεια!!Εγώ επειδή γέννησα ήδη μια φορά πριν 1,5 χρόνο το μωράκι μου στον 6ο μήνα και ήταν πολύ επίπονη και δύσκολη εμπειρία δεν έκανα φυσικά επισκληριδιο γιατί δεν προλάβαιναμε να κάνουμε κάτι τετοιο, δεν θα επέλεγα επισκληριδιο τώρα που βίωσα τους πόνους μια γέννας και την όλη εμπειρία, είμαστε γεννημένες γιαυτο και όλα αντέχονται εκείνη την στιγμή!! Βέβαια όμως από την άλλη αυτό που λέω είναι ότι αν δεν είσαι καθόλου γενικά ψύχραιμος σαν άνθρωπος είναι μια σωστή επιλογή η επισκληριδιος γτ όπως είπες είναι πολιτισμός και εκείνη τη στιγμή είναι πολύ σημαντικη η συνεργασία που έχεις με τον γιατρό. Προσωπικά είμαι ψυχραιμη και παρόλο την θλίψη μου, είχα άψογη συνεργασία με τον γιατρό και δεν κινδύνεψε τότε !!! Έχουμε πάντα αγγέλους δίπλα μας όσο μάλλον σε μια γεννα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Να σας ρωτησω... κάνετε σκέψεις για την επισκληριδιο? Δεν ξερω γιατί, αλλά με τρομάζει αρκετά η ιδέα... 

Να σου πω την αληθεια, εγω δεν σκεφτομαι καθολου τι με περιμενει..! Ξέρω βεβαια πολλα γιατι πριν μεινω εγκυος τα ειχα διαβασει αλλά σκεφτομαι οτι δεν θα θελα τωρα να τα ψαχνω.

Λεω οτι εκεινη την ωρα θέλωντας κ μη, θα κανω οτι μου πουν...! Οπότε? Θα αγχωθω οταν μπω στον 8ο πιστευω. Προς το παρον θα κατσω ηρεμη!  

Φοβαμαι την επισκληριδιο οχι ομως τοσο οσο φοβαμαι την καισαρικη... κ ουτε θεωρω οτι θελω να υποφερω απο πονο σε φυσιολογική γεννα χωρις τη βοηθεια της επισκληριδιου.. γιατι καλως κακως θα παρει ωρες κ το σωμα μου θα ποναει. Δεν ξερω.. εφόσον υπαρχει αυτη η βοηθεια, θεωρω οτι θα το κανω! 

Η άγνοια ειναι ευτυχια!!!  Μην σκεφτεσαι απο τωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!! Καλό σκ να έχουμε!! Σήμερα είμαι 18+1, θεωρητικά δηλαδή μπήκα στον 5ο μηνα. Αλήθεια βάση Πητ δεν πάει η αλλαγή μήνα? Έχω 18/8 Πητ. Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?Πόσο συχνά νιώθετε τα μωρά μέσα στη μέρα? Εγώ σχεδόν κάθε μέρα 1-2 φορές το πολυ. Οι κινήσεις είναι πιο δυνατές και ξεκάθαρες πλέον σε σχέση με προηγούμενες εβδομάδες. Μερικές φορές όμως  μόνο κάθε 2η μέρα δίνει σημάδια, μέχρι τότε λίγο αγχώνομαι αλλά οκ περιμένω... Ξέρετε σε ποια εβδομάδα ξεκινάμε να νιώθουμε πιο συχνά? Σε άλλα νέα περιμένω τέλος του μήνα να με ξαναδεί ο γιατρός στο τακτικό μας ραντεβού και πάλι έχουν "κολλήσει" οι μέρες. Από την άλλη σκέφτομαι και συνειδητοποιώ πρώτα  ο Θεός πάντα-ότι σε 4-5 μήνες το πολύ θα έχουμε τα μωράκια μας δίπλα μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tonia40 είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Καλό σκ να έχουμε!! Σήμερα είμαι 18+1, θεωρητικά δηλαδή μπήκα στον 5ο μηνα. Αλήθεια βάση Πητ δεν πάει η αλλαγή μήνα? Έχω 18/8 Πητ. Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?Πόσο συχνά νιώθετε τα μωρά μέσα στη μέρα? Εγώ σχεδόν κάθε μέρα 1-2 φορές το πολυ. Οι κινήσεις είναι πιο δυνατές και ξεκάθαρες πλέον σε σχέση με προηγούμενες εβδομάδες. Μερικές φορές όμως  μόνο κάθε 2η μέρα δίνει σημάδια, μέχρι τότε λίγο αγχώνομαι αλλά οκ περιμένω... Ξέρετε σε ποια εβδομάδα ξεκινάμε να νιώθουμε πιο συχνά? Σε άλλα νέα περιμένω τέλος του μήνα να με ξαναδεί ο γιατρός στο τακτικό μας ραντεβού και πάλι έχουν "κολλήσει" οι μέρες. Από την άλλη σκέφτομαι και συνειδητοποιώ πρώτα  ο Θεός πάντα-ότι σε 4-5 μήνες το πολύ θα έχουμε τα μωράκια μας δίπλα μας ❤️

Καλημέρα Τονια μου!! Το πρώτο παιδι τ νιώθουμε 21η εβδομάδα, το δευτερο από 17η συνήθως αλλά κάποιες φορές ίσως και νωρίτερα! Εγώ σε αυτή την φάση το νιώθω όπως και εσύ, η πολύ συχνά η ανά 2η μέρα! Ρώτησα τον γιατρό μου για όλα αυτά  χθες που ειχα ραντεβου και μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό είναι μικρούλια ακόμα τα μωρακια μας, γιαυτό σου τα λέω!!! Εγώ σήμερα είμαι 19+1 και τελικά έχουμε κοριτσάκι😁😀!! Καλό σαββατοκύριακο να έχουμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Καλημέρα Τονια μου!! Το πρώτο παιδι τ νιώθουμε 21η εβδομάδα, το δευτερο από 17η συνήθως αλλά κάποιες φορές ίσως και νωρίτερα! Εγώ σε αυτή την φάση το νιώθω όπως και εσύ, η πολύ συχνά η ανά 2η μέρα! Ρώτησα τον γιατρό μου για όλα αυτά  χθες που ειχα ραντεβου και μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό είναι μικρούλια ακόμα τα μωρακια μας, γιαυτό σου τα λέω!!! Εγώ σήμερα είμαι 19+1 και τελικά έχουμε κοριτσάκι😁😀!! Καλό σαββατοκύριακο να έχουμε ❤️

Και ναι βάση Πητ πάει η αλλαγή!! Δλδ 18/7 εσύ μπαίνεις στον 9ο 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Και ναι βάση Πητ πάει η αλλαγή!! Δλδ 18/7 εσύ μπαίνεις στον 9ο 😃

Τέλεια 🥰🥰 Αμήν Παναγία μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Καλημέρα Τονια μου!! Το πρώτο παιδι τ νιώθουμε 21η εβδομάδα, το δευτερο από 17η συνήθως αλλά κάποιες φορές ίσως και νωρίτερα! Εγώ σε αυτή την φάση το νιώθω όπως και εσύ, η πολύ συχνά η ανά 2η μέρα! Ρώτησα τον γιατρό μου για όλα αυτά  χθες που ειχα ραντεβου και μου είπε ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό είναι μικρούλια ακόμα τα μωρακια μας, γιαυτό σου τα λέω!!! Εγώ σήμερα είμαι 19+1 και τελικά έχουμε κοριτσάκι😁😀!! Καλό σαββατοκύριακο να έχουμε ❤️

@Marika31 κ εμεις κοριτσακι!! 🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

@Marika31 κ εμεις κοριτσακι!! 🩷🩷🩷

Εχουμε ξετρελαθεί!!! Φαντάζομαι και σεις το ίδιο!!! Έχω ήδη 5 ανιψουλες και άκομη μιια γυναίκα θα προστεθεί στην οικογένεια μας!! Γεμίσαμε κοριτσακια❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπε΄ρα! Ξερεί καμία αν ειναι στην Β επιπέδου που βλέπουμε το προσωπάκι πιο καθαρα και έγχρωμα?? θε΄λω να πω αυτες οι φωτο που βλέπω που ειναι σε πορτοκαλοειδή αποχρρώσεις με το μουτρακι ετσι λ΄γιο πατηκομενο αλλα πιο ξεκαθαρο πλεον, ειναι απο την Β επιπέδου? Γιατι αν ειναι ετσι ανυπομονώ ακόμα περισσότερο, δεν κρατιεμαιι χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Εχουμε ξετρελαθεί!!! Φαντάζομαι και σεις το ίδιο!!! Έχω ήδη 5 ανιψουλες και άκομη μιια γυναίκα θα προστεθεί στην οικογένεια μας!! Γεμίσαμε κοριτσακια❤️

Πηρα ρουχαλακια! Κατι φορεματακια... δεν φαντάζεσαι.  Αν σε ενδιαφερει σου προτεινω το prenatal! Απο εκει πηρα εγω κ ηρθαν σημερα κ ειναι... πω πω ονειρο!! Τα αλλα βεβαια θα τα παρω απο Αθηνα οταν παμε για β επιπεδου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η irini02 είπε:

Κορίτσια καλησπε΄ρα! Ξερεί καμία αν ειναι στην Β επιπέδου που βλέπουμε το προσωπάκι πιο καθαρα και έγχρωμα?? θε΄λω να πω αυτες οι φωτο που βλέπω που ειναι σε πορτοκαλοειδή αποχρρώσεις με το μουτρακι ετσι λ΄γιο πατηκομενο αλλα πιο ξεκαθαρο πλεον, ειναι απο την Β επιπέδου? Γιατι αν ειναι ετσι ανυπομονώ ακόμα περισσότερο, δεν κρατιεμαιι χαχα

Ναι λογικα !! Πρεπει να μας δωσουν!!! Να δουμε πως είναι το παιδακι μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η irini02 είπε:

Κορίτσια καλησπε΄ρα! Ξερεί καμία αν ειναι στην Β επιπέδου που βλέπουμε το προσωπάκι πιο καθαρα και έγχρωμα?? θε΄λω να πω αυτες οι φωτο που βλέπω που ειναι σε πορτοκαλοειδή αποχρρώσεις με το μουτρακι ετσι λ΄γιο πατηκομενο αλλα πιο ξεκαθαρο πλεον, ειναι απο την Β επιπέδου? Γιατι αν ειναι ετσι ανυπομονώ ακόμα περισσότερο, δεν κρατιεμαιι χαχα

Ναι ακριβώς αυτό ειναι!!!😀😀Θα το δούμε πεντακάθαρα και θα μας φαίνεται και τεράστιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Πηρα ρουχαλακια! Κατι φορεματακια... δεν φαντάζεσαι.  Αν σε ενδιαφερει σου προτεινω το prenatal! Απο εκει πηρα εγω κ ηρθαν σημερα κ ειναι... πω πω ονειρο!! Τα αλλα βεβαια θα τα παρω απο Αθηνα οταν παμε για β επιπεδου! 

Τέλειο!!!! Με γεια ❤️!! Το ξέρω το prenatal έχω ρίξει και γω μια ματιά, έχει ωραία πράγματα, αφού λες ότι είναι και καλά, κάτι θα πάρουμε σίγουρα 😃!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Τέλειο!!!! Με γεια ❤️!! Το ξέρω το prenatal έχω ρίξει και γω μια ματιά, έχει ωραία πράγματα, αφού λες ότι είναι και καλά, κάτι θα πάρουμε σίγουρα 😃!!! 

Ναι. Απλα να ξερεις. Εγω πληρωσα 15 με 30  ευρω δεν θυμαμαι ακριβως για να γινω μελος κ ολα μετα τα παιρνεις πιο οικονομικα! Εχει πχ 10 ευρω κ αν εισαι μελος το παιρνεις 6 ευρω. 

Εχει πολυ καλες τιμες κ ποιοτητα.  

Εχω παρει κ 2 παντελονια εγκυμοσυνης απο εκει. Πολυ ωραια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Ναι λογικα !! Πρεπει να μας δωσουν!!! Να δουμε πως είναι το παιδακι μας!! 

αχ ανυπομονωωω!!!! Λογικά εσύ πας στον Μαλιγιάννη λίγο πριν από εμένα.. Πότε έκλεισες τελικα? Θα μας πεις και πως ειναι οι 3d φωτογραφίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Ναι. Απλα να ξερεις. Εγω πληρωσα 15 με 30  ευρω δεν θυμαμαι ακριβως για να γινω μελος κ ολα μετα τα παιρνεις πιο οικονομικα! Εχει πχ 10 ευρω κ αν εισαι μελος το παιρνεις 6 ευρω. 

Εχει πολυ καλες τιμες κ ποιοτητα.  

Εχω παρει κ 2 παντελονια εγκυμοσυνης απο εκει. Πολυ ωραια

Νομίζω το ίδιο προγραμμα και εκπτωσεις έχει και το orhestra, να δειτε κι εκεί με την κάρτα.
Εμείς ακόμα τίποτα από ρουχαλάκια...Δεν ξέρω τι να πα΄ρω γιατι δεν ξερω πως πρέπει να ντυθεί το μωρο τον Αύγουστο. Εσείς πήρατε κοντομάνικάκια?? δεν εχω καταλάβει τι θερμοκρασίες θα έχει το νεογέννητο και αυτο με κρατάει προς το παρόν στο να ξεχυθώ στα μαγαζιά χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini02 είπε:

Νομίζω το ίδιο προγραμμα και εκπτωσεις έχει και το orhestra, να δειτε κι εκεί με την κάρτα.
Εμείς ακόμα τίποτα από ρουχαλάκια...Δεν ξέρω τι να πα΄ρω γιατι δεν ξερω πως πρέπει να ντυθεί το μωρο τον Αύγουστο. Εσείς πήρατε κοντομάνικάκια?? δεν εχω καταλάβει τι θερμοκρασίες θα έχει το νεογέννητο και αυτο με κρατάει προς το παρόν στο να ξεχυθώ στα μαγαζιά χαχχα

@Balak455 οντως από ότι είδα με κάρτα μέλους συμφέρει καλύτερα αλλά έχω βγάλει ήδη κάρτα για τα orchestra μιας και μόνο αυτά έχουμε στην περιοχή, αλλά δεν πειράζει όλο και κάτι θα πάρουμε 😀 @irini02 εγώ ξερω ότι πρέπει να πάρουμε  σίγουρα κοντομάνικά φορμακια και λίγα μακρυμανικα  ψιλά για τα βράδια, θα τα χρειαστούν σίγουρα γτ τα μωρακια ζεσταίνονται και κρυώνουν λίγο περισσότερο από εμάς! Επίσης μια κουβερτουλα πικε και όλα τα παρελκόμενα, σελτεδακια κτλπ κτλπ

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini02 είπε:

Νομίζω το ίδιο προγραμμα και εκπτωσεις έχει και το orhestra, να δειτε κι εκεί με την κάρτα.
Εμείς ακόμα τίποτα από ρουχαλάκια...Δεν ξέρω τι να πα΄ρω γιατι δεν ξερω πως πρέπει να ντυθεί το μωρο τον Αύγουστο. Εσείς πήρατε κοντομάνικάκια?? δεν εχω καταλάβει τι θερμοκρασίες θα έχει το νεογέννητο και αυτο με κρατάει προς το παρόν στο να ξεχυθώ στα μαγαζιά χαχχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η irini02 είπε:

αχ ανυπομονωωω!!!! Λογικά εσύ πας στον Μαλιγιάννη λίγο πριν από εμένα.. Πότε έκλεισες τελικα? Θα μας πεις και πως ειναι οι 3d φωτογραφίες...

6 Απριλιου θα παω! Ναι εκει θα παω. Φυσικα θα σας πω. Εσύ πότε θα πας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


Καλημέρα Κορίτσιααα!!!!Αν δεν κάνω λάθος σήμερα η φίλη μας η @Mummy2be έχει γενέθλια όπως ανέφερε μια άλλη στιγμή!!!!
@Mummy2be Εύχομαι τα πιο όμορφα γενέθλια!!!!! Χρόνια πολλά!, πολύχρονη, με υγεία και πολλές πολλές μαγικές και όμορφες στιγμές με αυτή την νέα ζωή που έρχεται να μας μάθει τόσα πράγματα!!!! 
Κορίτσια γιορτάζουμε κι εμείς την μέλλουσα μανούλα σήμερα, ας φάμε ένα γλυκάκι παραπάνω όσες μπορούμε ακόμα!!!!💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

6 Απριλιου θα παω! Ναι εκει θα παω. Φυσικα θα σας πω. Εσύ πότε θα πας ?

Καλημέρα, 
δεν μου έχουν κλείσει ραντεβού ακόμα. θα το μάθω την τετάρτη που έχω τον γυναικολόγο μου και αυτος το κανονίζει απευθείας. Πιστεύω κι εγω κάπου αρχές Απριλίου θα με βάλουν.. Για να δουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini02 είπε:


Καλημέρα Κορίτσιααα!!!!Αν δεν κάνω λάθος σήμερα η φίλη μας η @Mummy2be έχει γενέθλια όπως ανέφερε μια άλλη στιγμή!!!!
@Mummy2be Εύχομαι τα πιο όμορφα γενέθλια!!!!! Χρόνια πολλά!, πολύχρονη, με υγεία και πολλές πολλές μαγικές και όμορφες στιγμές με αυτή την νέα ζωή που έρχεται να μας μάθει τόσα πράγματα!!!! 
Κορίτσια γιορτάζουμε κι εμείς την μέλλουσα μανούλα σήμερα, ας φάμε ένα γλυκάκι παραπάνω όσες μπορούμε ακόμα!!!!💛

Χρόνια πολλά και χαρούμενα γενέθλια @mummytobe ! Το καλύτερο δώρο το κουβαλάς πάνω σου, οπότε εύχομαι μια τελειόμηνη κύηση κ όλα τα καλά για μαμά και μωρό❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!

Χάθηκα κ εγώ με τη μετακόμιση, αλλά τώρα ηρεμήσαμε..

Να σας πω ότι προχθές έκανα αγορές για ρούχα εγκυμοσύνης και συγκεκριμένα έβγαλα κάρτα μέλους με 15 ευρώ στο Prenatal και πήρα πολύ οικονομικές denim πουκαμίσες εγκυμοσύνης (με μαλακό ζωνάκι που δένει μπροστά σα κορδελίτσα) και μπλούζες κύησης/θηλασμού. Όλα βαμβακερά και απαλά και πολύ καλές τιμές.

Επίσης, έκανα επιτέλους την αυχενική Β επιπέδου (διανύω την 22η εβδομάδα τώρα) και ευτυχώς πήγαν καλά τα πράγματα. Το πιο σημαντικό είναι ότι το μωρό δείχνει υγιές και για μένα μειώθηκε ο υψηλός κίνδυνος προεκλαμψίας (από 1/94 σε 1/938). Συνεχίζω salospir, αλλά έφυγε το πολύ άγχος. Το λέω για όσα κορίτσια είχαν "περίεργα" νούμερα στην Α αυχενική τους, να ξέρουν πως τα νούμερα αυτά αλλάζουν ΠΟΛΥ στη Β αυχενική! Ευτυχώς!

Ωστόσο συνεχίζω με τις προγεστερόνες μου 3 φορές την ημέρα ενδοκολπικά (από την 15η εβδομάδα έως σήμερα..) και ενώ ο τράχηλος έχει καλό μήκος, η γιατρός δε μου τις κόβει :( Μου λέει θέλει να φτάσω 28η εβδομάδα και μετά το συζητάμε. Όμως, η προγεστερόνη, όπως είπε ο ενδοκρινολόγος, ανεβάζει την τιμή του σακχάρου και επειδή έχω διαβήτη κύησης, δε μπορούμε εύκολα να το ρυθμίσουμε διαιτητικά και είμαι οριακά πρίν την ινσουλίνη.

Εσείς κορίτσια είχατε καθόλου συσπάσεις ως τώρα? Έχει κάνει καμία καρδιοτοκογράφημα? Και όσα κορίτσια παίρνετε ακόμα προγεστερόνη, για ποιον λόγο εσάς σας τις χορηγεί ο γιατρός?  

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini02 είπε:


Καλημέρα Κορίτσιααα!!!!Αν δεν κάνω λάθος σήμερα η φίλη μας η @Mummy2be έχει γενέθλια όπως ανέφερε μια άλλη στιγμή!!!!
@Mummy2be Εύχομαι τα πιο όμορφα γενέθλια!!!!! Χρόνια πολλά!, πολύχρονη, με υγεία και πολλές πολλές μαγικές και όμορφες στιγμές με αυτή την νέα ζωή που έρχεται να μας μάθει τόσα πράγματα!!!! 
Κορίτσια γιορτάζουμε κι εμείς την μέλλουσα μανούλα σήμερα, ας φάμε ένα γλυκάκι παραπάνω όσες μπορούμε ακόμα!!!!💛

Πολυ σωστα!! Χρονια Πολλα στην @Mummy2be 🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳   Τα πιο γλυκα γενέθλια να ειναι κ η σημερινή ευχη που θα κανεις να γινει πραγματικότητα!!!!   Να σε χαιρονται ολοι κ το υπεροχο μωρακι θαυματακι σας !!! Πολυχρονη κ ευτυχισμενη!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini02 είπε:

Καλημέρα, 
δεν μου έχουν κλείσει ραντεβού ακόμα. θα το μάθω την τετάρτη που έχω τον γυναικολόγο μου και αυτος το κανονίζει απευθείας. Πιστεύω κι εγω κάπου αρχές Απριλίου θα με βάλουν.. Για να δουμε!!!

Ανυπομονω να ειναι πρωτα ολα οκ να ηρεμησω παλι κ φυσικα να καταφερουμε να δουμε το προσωπακι της 🩷🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...