Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕ ΕΚΚΡΙΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ


rosios39

Recommended Posts

Καλημέρα και από μένα. είμαι καινούριο μέλος στο φόρουμ και θέλω τη βοήθεια σας. η προηγούμενη περίοδος μου ήταν 24/12/2022 και είναι να αδιαθετήσω στις 21/01/2023. εδώ και μια βδομάδα έχω ροζ και καφέ εκκρίσεις που μια υπάρχουν μια δεν υπάρχουν. έκανα την Τρίτη 17/01/2023 β χοριακή και μου βγήκε 21,1 και είπε ο γιατρός να την επαναλάβω μετά από 2 μέρες. σήμερα το πρωί πήγα και έκανα και περιμένω τα αποτελέσματα.η μικροβιολόγος με ρώτησε αν ήμουν έγκυος και απέβαλλα (λόγω του αποτελέσματος της χοριακης 21.1) . εν τω μεταξύ νιώθω σα να κατεβαίνει η περίοδος σιγά σιγά και όταν πάω στο μπάνιο είναι απλά καφέ εκκρισεις.

έχω αγχωθεί γιατί δε ξέρω τι είναι αυτες οι καφέ εκκρίσεις και μου έχει κολλήσει ότι είναι αποβολή και δε  ξέρω τι να κάνω. τι μπορεί να δείξει η επαναληπτική χοριακή?

 

πριν από ένα χρόνο είχα και μια παλινδρόμηση κύηση και 4,5 μηνών έπρεπε να το βγάλουμε το μωράκι (και ήταν και κοριτσάκι).

ωστόσο έχω ήδη έναν αγόραρο 4 ετών.😀

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η rosios39 είπε:

Καλημέρα και από μένα. είμαι καινούριο μέλος στο φόρουμ και θέλω τη βοήθεια σας. η προηγούμενη περίοδος μου ήταν 24/12/2022 και είναι να αδιαθετήσω στις 21/01/2023. εδώ και μια βδομάδα έχω ροζ και καφέ εκκρίσεις που μια υπάρχουν μια δεν υπάρχουν. έκανα την Τρίτη 17/01/2023 β χοριακή και μου βγήκε 21,1 και είπε ο γιατρός να την επαναλάβω μετά από 2 μέρες. σήμερα το πρωί πήγα και έκανα και περιμένω τα αποτελέσματα.η μικροβιολόγος με ρώτησε αν ήμουν έγκυος και απέβαλλα (λόγω του αποτελέσματος της χοριακης 21.1) . εν τω μεταξύ νιώθω σα να κατεβαίνει η περίοδος σιγά σιγά και όταν πάω στο μπάνιο είναι απλά καφέ εκκρισεις.

έχω αγχωθεί γιατί δε ξέρω τι είναι αυτες οι καφέ εκκρίσεις και μου έχει κολλήσει ότι είναι αποβολή και δε  ξέρω τι να κάνω. τι μπορεί να δείξει η επαναληπτική χοριακή?

 

πριν από ένα χρόνο είχα και μια παλινδρόμηση κύηση και 4,5 μηνών έπρεπε να το βγάλουμε το μωράκι (και ήταν και κοριτσάκι).

ωστόσο έχω ήδη έναν αγόραρο 4 ετών.😀

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Δεν θα σχολιάσω την μικροβιολόγο που πεταχτηκε να πει τη βλακεια της, προκαλώντας ακόμα μεγαλυτερο αγχος!!! Απορώ, δεν σκεφτονται πριν μιλησουν; Φυσικά έχεις μικρή χοριακή, δεν εχεις καν καθυστερηση που σημαινει ειναι πολυ νωρίς!! Δεν συνεπαγεται αποβολη αυτό! Τώρα όσο για τις εκκρίσεις, ίσως είναι αίμα εμφύτευσης, ίσως δεν σημαίνουν και τίποτα. Σε αυτες τις περιπτωσεις συνηθως δινουν outrogestan. Ενημέρωσέ μας όταν βγει η χοριακή, ευχομαι να έχει διπλασιαστεί! Και να μιλήσεις αμεσως με τον γιατρό σου ώστε να σου πει πως να κινηθεις και τι να πάρεις για τα καφε  ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elli13 ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Έκανα σήμερα την επαναληπτική χοριακή και περιμένω τα αποτελέσματα και βλέποντας και κάνοντας. Τουλάχιστον να μου φύγει το άγχος και μετά βλέπουμε τι θα γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η rosios39 είπε:

Καλημέρα και από μένα. είμαι καινούριο μέλος στο φόρουμ και θέλω τη βοήθεια σας. η προηγούμενη περίοδος μου ήταν 24/12/2022 και είναι να αδιαθετήσω στις 21/01/2023. εδώ και μια βδομάδα έχω ροζ και καφέ εκκρίσεις που μια υπάρχουν μια δεν υπάρχουν. έκανα την Τρίτη 17/01/2023 β χοριακή και μου βγήκε 21,1 και είπε ο γιατρός να την επαναλάβω μετά από 2 μέρες. σήμερα το πρωί πήγα και έκανα και περιμένω τα αποτελέσματα.η μικροβιολόγος με ρώτησε αν ήμουν έγκυος και απέβαλλα (λόγω του αποτελέσματος της χοριακης 21.1) . εν τω μεταξύ νιώθω σα να κατεβαίνει η περίοδος σιγά σιγά και όταν πάω στο μπάνιο είναι απλά καφέ εκκρισεις.

έχω αγχωθεί γιατί δε ξέρω τι είναι αυτες οι καφέ εκκρίσεις και μου έχει κολλήσει ότι είναι αποβολή και δε  ξέρω τι να κάνω. τι μπορεί να δείξει η επαναληπτική χοριακή?

 

πριν από ένα χρόνο είχα και μια παλινδρόμηση κύηση και 4,5 μηνών έπρεπε να το βγάλουμε το μωράκι (και ήταν και κοριτσάκι).

ωστόσο έχω ήδη έναν αγόραρο 4 ετών.😀

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Κι εγώ πιστεύω είναι η αρχή μιας εγκυμοσύνης 😊 Μια χαρά η χοριακη για πριν την καθυστέρηση! Και εμένα η πρώτη μου χοριακη ήταν 20, την είχα κάνει πριν την καθυστέρηση κι εγώ. Περιμένουμε τα ευχάριστα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα είμαστε σοβαροί ?

καλά τα λέει η Έλλη!!! Με μια χοριακή χωρίς να έχεις επαναληπτική στα χέρια σου  να δεις τι τιμή έχει και πως προχωράει σου λέει ότι απέβαλες?

Όχι... πιο πιθανό είναι να είναι εμφύτευση.... για δύο μέρες είχα και εγώ ροζο-καφέ υγρά κοντά στην μέρα που περίμενα περίοδο και ήταν εμφύτευση... Ξανακάνε κοπέλα μου χοριακή και πες μας πως είσαι και τι γίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eliza kats &  Βούλα1991 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Περιμένω σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι να βγει η εξέταση. Με το που θα με ενημερώσει θα σας στείλω να σας πω τα νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βούλα1991 η μικροβιολόγος όταν με πήρε να μου πει το αποτέλεσμα της  πρώτης χοριακής με ρώτησε αν ήμουν πριν έγκυος και δε το καταλάβα και απέβαλα και τώρα αυτές οι εκκρίσεις είναι τα καθαρίσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ μην αγχώνεσαι με τα καφέ , στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα 10 μέρες και δεν πήρα και τίποτα (νόμιζα ότι ήταν περίεργη περίοδος και δεν κατάλαβα καν τη καθυστέρηση μετά 🤣

Η χοριακή σου είναι μικρή όπως είπαν και τα κορίτσια γιατί είναι αρχή ! Να μας στείλεις τα αποτελέσματα και της επόμενης! 

Σου εύχομαι μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη! Να σου ζήσει και το αγοράκι σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

καλησπέρα! Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια! Κ εγω ειχα καφε υγρα πριν την περίοδο και τωρα εχω τριδυμα κοριτσάκια! 

Τρίδυμα;;;; Από εξωσωματική; Δεν έχω ξανασυαντήσει τρίδυμα και ενθουσιάστηκα αχαχα Να σου ζήσουν ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Το αποτέλεσμα της χοριακης έδειξε χθες 23.1 από 21.1 την Τρίτη.

μίλησα με το γιατρό μου και σήμερα θα πάω για υπέρηχο για να δούμε τι γίνεται.

η μαία μου μου είπε μήπως ο οργανισμός προσπάθει να το αποβάλλει αλλά τη ρώτησα αν ήταν έτσι η χοριακη θα μειωνόταν δε θα αυξανόταν.

δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Τρίδυμα;;;; Από εξωσωματική; Δεν έχω ξανασυαντήσει τρίδυμα και ενθουσιάστηκα αχαχα Να σου ζήσουν ❤️ 

Οχι φυσιολογική ηταν η σύλληψη! ευχαριστώ πολύ 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Οχι φυσιολογική ηταν η σύλληψη! ευχαριστώ πολύ 🥰🥰🥰

Wooow!! Στον ίδιο σάκο, Σε ξεχωριστούς; 

Να σου ζήσουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Wooow!! Στον ίδιο σάκο, Σε ξεχωριστούς; 

Να σου ζήσουν!!!!

Σε ευχαριστώ! Κ εσυ να χαίρεσαι τα παιδακια σου! Απο το ίδιο ωαριο σε διαφορετικο σακο όμως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια πήγα και στο γιατρό μου σήμερα και μου έκανε ενδοκολπικό υπέρηχο αλλά δεν είδε τίποτα, ούτε σάκο ούτε τίποτα, μόνο λίγο αίμα... μου είπε ότι δεν είναι εξωμήτριο και τη Δευτέρα που θα είναι 2 μέρες καθυστέρηση από την περίοδο (κανονικά είναι να αδιαθετήσω αύριο 21/01/23) να επαναλάβω τη  χοριακή. μου είπε ότι ναι μεν είμαι έγκυος αλλά πάει για αποβολή και περιμένει τη χοριακη για να δούμε αν θα αρχίσει να μειώνεται.

πάντως το συναίσθημα του να περιμένεις να δεις αν θα αδιαθετήσεις ή αν θα είναι αποβολή τελικά είναι άσχημο. ότι και να είναι θα το αντιμετωπίσουμε.

μπορεί να είναι και βιοχημική κύηση από ότι μου είπαν...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η rosios39 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Το αποτέλεσμα της χοριακης έδειξε χθες 23.1 από 21.1 την Τρίτη.

μίλησα με το γιατρό μου και σήμερα θα πάω για υπέρηχο για να δούμε τι γίνεται.

η μαία μου μου είπε μήπως ο οργανισμός προσπάθει να το αποβάλλει αλλά τη ρώτησα αν ήταν έτσι η χοριακη θα μειωνόταν δε θα αυξανόταν.

δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.

Καλησπέρα πηγες στον γιατρό σου; Είχες κανένα νέο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η rosios39 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Το αποτέλεσμα της χοριακης έδειξε χθες 23.1 από 21.1 την Τρίτη.

μίλησα με το γιατρό μου και σήμερα θα πάω για υπέρηχο για να δούμε τι γίνεται.

η μαία μου μου είπε μήπως ο οργανισμός προσπάθει να το αποβάλλει αλλά τη ρώτησα αν ήταν έτσι η χοριακη θα μειωνόταν δε θα αυξανόταν.

δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.

Μήπως είναι εξωμητριο?  Τι να πω !! Όλα καλά να πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα. έκανα σήμερα το πρωί και άλλη χοριακή και βγήκε το αποτέλεσμα, είναι 5.1

θα μιλήσω με το γιατρό γιατί θα πρέπει να δω γιατί έγινε όλο αυτό. 

τι να κάνουμε...αυτά συμβαίνουν...ας ελπίσουμε ότι την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά.☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η rosios39 είπε:

κορίτσια καλημέρα. έκανα σήμερα το πρωί και άλλη χοριακή και βγήκε το αποτέλεσμα, είναι 5.1

θα μιλήσω με το γιατρό γιατί θα πρέπει να δω γιατί έγινε όλο αυτό. 

τι να κάνουμε...αυτά συμβαίνουν...ας ελπίσουμε ότι την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά.☺️

Το πιθανότερο είναι να ήταν βιοχημική.. Είναι πολύ συχνό φαινόμενο και δυστυχω΄ς δεν της δίνουν και πολύ βάση οι γιατροί γιατί δεν θεωρείται καν αποβολή. Εμένα μετά τη βιοχημική δεν με εβαλε κανενας γιατρός να κανω εξετάσεις όσες γνωμες και αν πήρα. Μου είπαν απλά μετά την περιοδο να ξαναπροσπαθησω. Εύχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος και αυτη η εγκυμοσυνη σου να εξελιχθεί τελεια ως το τέλος! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Κρίμα βρε κορίτσι 😕 Κρατά το θετικό: έγινε σύλληψη. Προσπαθείτε καιρό;

έγινε αλλά δε κρατήθηκε και δε ξέρω το λόγο....θα μου πεις τι ψάχνεις να βρεις τώρα.....δεν είναι καιρός που προσπαθούμε αλλά τώρα το βάλαμε καλά στο μυαλό μας.....

ελπίζω να πάνε όλα καλά...😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Το πιθανότερο είναι να ήταν βιοχημική.. Είναι πολύ συχνό φαινόμενο και δυστυχω΄ς δεν της δίνουν και πολύ βάση οι γιατροί γιατί δεν θεωρείται καν αποβολή. Εμένα μετά τη βιοχημική δεν με εβαλε κανενας γιατρός να κανω εξετάσεις όσες γνωμες και αν πήρα. Μου είπαν απλά μετά την περιοδο να ξαναπροσπαθησω. Εύχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος και αυτη η εγκυμοσυνη σου να εξελιχθεί τελεια ως το τέλος! ❤️

αυτό μου είπε και ο γιατρός ότι ήταν βιοχημική. έχω κλείσει ραντεβού να τα πούμε και από κοντά και όταν τελειώσει η περίοδος η οποια ήρθε τελικά ύστερα από όλο αυτο....

ευχαριστώ πολύ Elli13....😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Το πιθανότερο είναι να ήταν βιοχημική.. Είναι πολύ συχνό φαινόμενο και δυστυχω΄ς δεν της δίνουν και πολύ βάση οι γιατροί γιατί δεν θεωρείται καν αποβολή. Εμένα μετά τη βιοχημική δεν με εβαλε κανενας γιατρός να κανω εξετάσεις όσες γνωμες και αν πήρα. Μου είπαν απλά μετά την περιοδο να ξαναπροσπαθησω. Εύχομαι να μείνεις σύντομα έγκυος και αυτη η εγκυμοσυνη σου να εξελιχθεί τελεια ως το τέλος! ❤️

Πως είσαι εσύ κορίτσι μου;;; πως προχωρας;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...