Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άραγε είναι δύσκολο στα 39


Marylou1984

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια. Διαβάζω εδώ και καιρό αλλά τώρα πήρα το θάρρος να γράψω. Καλή χρονιά με υγεία και σύντομα να έχετε τα μωράκια σας! Σκεφτόμαστε για ένα δεύτερο παιδάκι. Με αγχώνει η ηλικία μου και πόσο δύσκολη τελικά θα είναι τώρα πια η σύλληψη. Θα ήθελα τις απόψεις σας. Ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2023 at 6:00 ΜΜ, ο/η Marylou1984 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Διαβάζω εδώ και καιρό αλλά τώρα πήρα το θάρρος να γράψω. Καλή χρονιά με υγεία και σύντομα να έχετε τα μωράκια σας! Σκεφτόμαστε για ένα δεύτερο παιδάκι. Με αγχώνει η ηλικία μου και πόσο δύσκολη τελικά θα είναι τώρα πια η σύλληψη. Θα ήθελα τις απόψεις σας. Ευχαριστώ 

Εγώ δεν ξέρω γιατί είμαι πιο μικρή, στατιστικά πάντως είναι ναι πιο δύσκολο, οπότε μην το σκέφτεστε πολύ και βάλτε μπρος 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2023 at 6:00 ΜΜ, ο/η Marylou1984 είπε:

Γειά σας κορίτσια. Διαβάζω εδώ και καιρό αλλά τώρα πήρα το θάρρος να γράψω. Καλή χρονιά με υγεία και σύντομα να έχετε τα μωράκια σας! Σκεφτόμαστε για ένα δεύτερο παιδάκι. Με αγχώνει η ηλικία μου και πόσο δύσκολη τελικά θα είναι τώρα πια η σύλληψη. Θα ήθελα τις απόψεις σας. Ευχαριστώ 

Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και ένας είναι και η τύχη. Έχω παράδειγμα που έπιασε στα 39 με την πρώτη και άλλο που έπιασε στα 42-43 κατά λάθος (με μεγαλύτερο παιδί 22 ετών). Φυσικά είναι και στο ζευγάρι. Είναι θεωρητικά πιο δύσκολο από μικρότερη ηλικία του ίδιου ζευγαριού. Πριν πόσο καιρό ήταν το προηγούμενο παιδάκι; ήταν εύκολη η σύλληψη; αν επιθυμείτε πάντως καλύτερα να ξεκινήσετε, γιατί όσο πιο γρήγορα ξεκινήσετε τόσο πιο γρήγορα θα έρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Θεωρητικά υπάρχει ένας παραπάνω βαθμός δυσκολίας αλλά αυτό είναι απλά θεωρία! Πολλές μανουλες κάνουν το πρώτο τους παιδί σε αυτή την ηλικία, ισως και λίγο μεγαλύτερες! Ξεκινήστε χαλαρά τις προσπάθειες, χωρίς άγχος και πιστεύω θα τα καταφέρετε! 

Η γυναικολόγος μου λέει ότι όσο μεγαλώνει η γυναίκα αυξάνονται οι πιθανότητες και για δίδυμα γιατί πολλές φορές κάνει διπλή ωορρηξία! 

Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σύντομα! Απόλαυσε την προσπάθεια, με το καλό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Εγώ δεν ξέρω γιατί είμαι πιο μικρή, στατιστικά πάντως είναι ναι πιο δύσκολο, οπότε μην το σκέφτεστε πολύ και βάλτε μπρος 😛

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση κορίτσι μου. Αρχίσαμε δειλά δειλά από το περασμένο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες και ένας είναι και η τύχη. Έχω παράδειγμα που έπιασε στα 39 με την πρώτη και άλλο που έπιασε στα 42-43 κατά λάθος (με μεγαλύτερο παιδί 22 ετών). Φυσικά είναι και στο ζευγάρι. Είναι θεωρητικά πιο δύσκολο από μικρότερη ηλικία του ίδιου ζευγαριού. Πριν πόσο καιρό ήταν το προηγούμενο παιδάκι; ήταν εύκολη η σύλληψη; αν επιθυμείτε πάντως καλύτερα να ξεκινήσετε, γιατί όσο πιο γρήγορα ξεκινήσετε τόσο πιο γρήγορα θα έρθει

Ευχαριστώ πολύ μακάρι. Αρχίσαμε από το περασμενο μήνα. Έχω ήδη ένα παιδί 9 χρονων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα! Θεωρητικά υπάρχει ένας παραπάνω βαθμός δυσκολίας αλλά αυτό είναι απλά θεωρία! Πολλές μανουλες κάνουν το πρώτο τους παιδί σε αυτή την ηλικία, ισως και λίγο μεγαλύτερες! Ξεκινήστε χαλαρά τις προσπάθειες, χωρίς άγχος και πιστεύω θα τα καταφέρετε! 

Η γυναικολόγος μου λέει ότι όσο μεγαλώνει η γυναίκα αυξάνονται οι πιθανότητες και για δίδυμα γιατί πολλές φορές κάνει διπλή ωορρηξία! 

Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σύντομα! Απόλαυσε την προσπάθεια, με το καλό ❤️

Ευχαριστώ πολύ μακάρι. Υπάρχουν αλήθεια πιθανότητες για δίδυμα; έχω ήδη ένα παιδί 9 χρόνων. Δυστυχώς αργήσαμε για δεύτερο για διάφορους λόγους. Αλλά είπαμε αν και έχουν περάσει τα χρόνια αν το στείλει ο θεός. Εύχομαι τα καλύτερα για ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 9/1/2023 at 8:46 ΠΜ, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα! Θεωρητικά υπάρχει ένας παραπάνω βαθμός δυσκολίας αλλά αυτό είναι απλά θεωρία! Πολλές μανουλες κάνουν το πρώτο τους παιδί σε αυτή την ηλικία, ισως και λίγο μεγαλύτερες! Ξεκινήστε χαλαρά τις προσπάθειες, χωρίς άγχος και πιστεύω θα τα καταφέρετε! 

Η γυναικολόγος μου λέει ότι όσο μεγαλώνει η γυναίκα αυξάνονται οι πιθανότητες και για δίδυμα γιατί πολλές φορές κάνει διπλή ωορρηξία! 

Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σύντομα! Απόλαυσε την προσπάθεια, με το καλό ❤️

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου αν και τίποτα ακομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...