Μετάβαση σε περιεχόμενο

2023 ευχές θα στείλω για υγεία, τύχη, χαρές και πολλά χαμόγελα στα χείλη από τα θετικά τα τεστ!!!! 😁❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια μου ελπίζω να είστε όλες καλά!!μου ήρθα τελικά η περιοδος 8/1 και κανόνισα να πάω στις 17/1 να δω ωορρηξια εύχομαι αυτός να είναι πιο τυχερός μηνας από τον προηγούμενο...είχα μια επαφή στις 13/1!με έχει φάει το τρέξιμο με την δουλεια και δεν προλαβαίνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 292
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Raf123και @Princess28 σας ευχαριστώ που απαντήσατε. Είπαμε με τον άντρα μου λίγο να περιμένουμε, να χάσω κάποια κιλά εγκυμοσύνης, να έρθει η περίοδος, υπάρχει και μια πιθανότητα μέχρι το καλοκαίρι να πάμε σε πιο μεγάλο σπίτι και μετά να βάλουμε μπρος και ότι θέλει ο Θεός. Άλλωστε ναι με ινομυωμα και αρρυθμιστο θυροειδη έμεινα έγκυος την πρώτη φορά. Αν έρθει με το καλό και αν δεν έρθει δεν πειράζει, το ζουλαπακι μας το κάναμε και είμαστε ευτυχισμένοι πάρα την κούραση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Γνωρίζετε αν η έλλειψη βιταμίνης D δημιουργεί πρόβλημα στη σύλληψη; Έχω ανεπάρκεια δλδ 20 με όριο το 30. Η παθολόγος λέει πως είναι μύθος και ο γυναικολόγος της κλινικής που μου έγραψε την εξέταση δεν μου απάντησε ακόμη και αγχώθηκα. Μήπως να ξεκινήσω συμπλήρωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Γνωρίζετε αν η έλλειψη βιταμίνης D δημιουργεί πρόβλημα στη σύλληψη; Έχω ανεπάρκεια δλδ 20 με όριο το 30. Η παθολόγος λέει πως είναι μύθος και ο γυναικολόγος της κλινικής που μου έγραψε την εξέταση δεν μου απάντησε ακόμη και αγχώθηκα. Μήπως να ξεκινήσω συμπλήρωμα;

Ανεπάρκεια είχα και εγώ και συνέλαβα μια χαρά δύο φορές, άσχετα με την εξέλιξη. Τώρα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, μη σου πω και κάτι σίγουρο, γιατρός δεν ειμαι.. Συμπλήρωμα ζήτα απο τον γιατρό να σου γράψει, καλό θα ήταν να το πάρεις γενικά, όχι συγκεκριμένα για τη σύλληψη! Και έγκυος να μείνεις θα πρέπει να πάρεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Ανεπάρκεια είχα και εγώ και συνέλαβα μια χαρά δύο φορές, άσχετα με την εξέλιξη. Τώρα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, μη σου πω και κάτι σίγουρο, γιατρός δεν ειμαι.. Συμπλήρωμα ζήτα απο τον γιατρό να σου γράψει, καλό θα ήταν να το πάρεις γενικά, όχι συγκεκριμένα για τη σύλληψη! Και έγκυος να μείνεις θα πρέπει να πάρεις..

Αα σε ευχαριστώ! Ναι θα περιμένω να μου πει, αν και στο παρελθόν είχα πάρει συμπλήρωμα, αλλά δεν υπήρχε το θέμα παιδί τότε κ δεν έδωσα σημασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Κορίτσια καλησπέρα

Σήμερα είναι η μέρα που πρέπει να μου έρθει περίοδος. 

Εγώ όταν είναι να μου έρθει έχω πολύ αίμα από την πρώτη μέρα. Σήμερα έχω πόνους περιόδου όμως έχω μόνο ροζ αίμα στο σκούπισμα. Ισχύ ότι μπορεί να έχεις αίμα και όμως ν υπάρχει εγκυμοσύνη; είπα να το παρακολουθήσω μέχρι αύριο. Γιατί είναι κάτι πρωτόγνωρο. Δεν Μ εχει συμβεί ξανά.

Υπάρχουν κοπέλες με την ίδια περίπτωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinaP είπε:

 Κορίτσια καλησπέρα

Σήμερα είναι η μέρα που πρέπει να μου έρθει περίοδος. 

Εγώ όταν είναι να μου έρθει έχω πολύ αίμα από την πρώτη μέρα. Σήμερα έχω πόνους περιόδου όμως έχω μόνο ροζ αίμα στο σκούπισμα. Ισχύ ότι μπορεί να έχεις αίμα και όμως ν υπάρχει εγκυμοσύνη; είπα να το παρακολουθήσω μέχρι αύριο. Γιατί είναι κάτι πρωτόγνωρο. Δεν Μ εχει συμβεί ξανά.

Υπάρχουν κοπέλες με την ίδια περίπτωση;

Εγώ την μέρα που ήταν να αδιαθετισω είχα αρκετό αίμα αλλά καφεκόκκινο. Μετά άλλες 2 μέρες μόνο καφέ και τέλος. Είχα και πόνους περιόδου και λέω πάει ήρθε.

Τελικά ήμουν έγκυος!

Αν δεν δεις έντονο κόκκινο και κομματάκια είναι πολύ πιθανό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Εγώ την μέρα που ήταν να αδιαθετισω είχα αρκετό αίμα αλλά καφεκόκκινο. Μετά άλλες 2 μέρες μόνο καφέ και τέλος. Είχα και πόνους περιόδου και λέω πάει ήρθε.

Τελικά ήμουν έγκυος!

Αν δεν δεις έντονο κόκκινο και κομματάκια είναι πολύ πιθανό! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, το πρωί είχα απλά στο σκούπισμα

Το απόγευμα με έντονους πόνους ήρθε κόκκινο αίμα, θα το παρακολουθήσω αν και πιστεύω ότι με τέτοιους πόνους είναι περίοδος 😐

Σε ευχαριστώ πάντως 🤍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κορίτσια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός θα πάμε για το ραντεβού προγραμματισμού στο Embryolab και Φλεβάρη περνάμε επιτροπή.

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής: με ΑΜΗ κοντά στο 0.48 και ηλικία 31 ετών για πόσα ωάρια να ελπίζω; Διαβάζω για 2-3 στην καλύτερη, αλλά ο γιατρός μου είπε οτι ίσως καταφέρουμε και 5. Εχει καμία αντίστοιχη εμπειρία;

Επίσης, αξίζει λέτε να δω προκαταβολικά κάποιον ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής; Οι ορμονολογικές μου μου είπαν πως είναι καλές, αλλά έχω μικρό κύκλο τα τελευταία 2 χρόνια (23-24 μέρες) και σκέφτομαι μήπως μπορώ κάτι πρέπει να τσεκάρω πριν την εξωσωματική. Αν ναι, έχετε καμία πρόταση για Θεσσαλονίκη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα μου ήρθε η πρώτη περίοδος μετά τον τοκετο

Ξέρετε αν επηρεάζεται καθόλου ο θηλασμός τώρα που αδιαθέτησα ; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σήμερα μου ήρθε η πρώτη περίοδος μετά τον τοκετο

Ξέρετε αν επηρεάζεται καθόλου ο θηλασμός τώρα που αδιαθέτησα ; 
 

Ίσως μειωθεί λίγο η ροή και θα θέλει να θηλάζει πιο γρήγορα.. Τίποτα άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ίσως μειωθεί λίγο η ροή και θα θέλει να θηλάζει πιο γρήγορα.. Τίποτα άλλο 

Ευχαριστώ 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η vou.95 είπε:

Κοριτσια καλημερα !!! εχθες υστερα απο επαφη με τον συζυγο μου ειδα ροζ αχνο αιμα ... μονο κατα το σκουπισμα ..υστερα ανα μια φορα που πηγαινα στην τουαλετα εβλεπα . μια εβλεπα ροζ μια οχι ! σημερα ειχα παλι κατι λιγα το πρωι οταν ξυπνησα για δουλεια . τωρα που ξανα πηγα τιποτα ! Ο γυναικολογος μου ειπε ισως καποιος τραυματισμος και να παρω ουτροτζεσταν για 10-15 μερες . αναλογα αν θα δω αιμα και μετα να με δει . Αλλα τοτε εχω και την β επιπεδου !μου ειπε και ξεκουραση να μην ερθω για δουλεια σημερα , αλλα επειδη ελειπα και την προηγουμενη εβδομαδα αναρρωτικη με την γριπη , νωριτερα αδεια χριστουγεννων θα ειχα προβλημα και ηρθα κανονικα... Αν ηταν τραυματισμος θα εβγαινε και σημερα απο εχθες το απογευμα ? βεβαια και στο ιντερνετ (που δεν αντεξα και εψαξα) αναφερει οτι ειναι πολυ ευαισθητα ο τραχηλος  και κολπος με αυξημενη την ροη του αιματοσ τωρα  την εγκυμοσυνη και ματωνουμε απο καποια μικρα αγγεια  απο πιεση κτλ και ειναι συχνο . και πως αν ειναι ροζ η απαλο καφε δεν ειναι ανησυχητικο . δεν ξερω τρομαζω . ειμαι 18 ε+4μ..δεν ξερω εχει τυχει σε καμια σας? 

Καλό είναι να μην ξαναερθετε σε επαφή μέχρι να σε δει ο γυναικολόγος σου... Ισως είναι χαμηλά ο πλακούντας...αλλα δεν θα το είχε δει αυτό ο γιατρός;;; εμένα θυμάμαι μου είχε απαγορέψει επαφές γιατί ήταν χαμηλά ο πλακούντας και δεν ερχομασταν σε επαφή... Με το καλό και ξεκούραση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2023 at 12:52 ΜΜ, ο/η maria124 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός θα πάμε για το ραντεβού προγραμματισμού στο Embryolab και Φλεβάρη περνάμε επιτροπή.

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής: με ΑΜΗ κοντά στο 0.48 και ηλικία 31 ετών για πόσα ωάρια να ελπίζω; Διαβάζω για 2-3 στην καλύτερη, αλλά ο γιατρός μου είπε οτι ίσως καταφέρουμε και 5. Εχει καμία αντίστοιχη εμπειρία;

Επίσης, αξίζει λέτε να δω προκαταβολικά κάποιον ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής; Οι ορμονολογικές μου μου είπαν πως είναι καλές, αλλά έχω μικρό κύκλο τα τελευταία 2 χρόνια (23-24 μέρες) και σκέφτομαι μήπως μπορώ κάτι πρέπει να τσεκάρω πριν την εξωσωματική. Αν ναι, έχετε καμία πρόταση για Θεσσαλονίκη;

Γειά σου Μαρία, ήμουν καποτε στο embryolab μην ανησυχείς πριν ξεκινήσετε πρέπει να κάνετε μια σειρά από εξετάσεις και μέσα σε αυτές είναι κ για τον θυροειδη.  Τώρα αν θες να το δεις νωρίτερα για να αρχίσεις θεραπεία κ αυτο γίνεται.  Όσο για την αμη ότι κ να  λέμε θα το δεις στη πράξη πως θα ανταποκριθείς στα φάρμακα.  Το θετικό είναι ότι κ λίγα να πάρεις, θα είναι ποιοτικα γιατί είσαι μικρή σε ηλικία. Όλα καλά  θα πανε αντε με το καλό να ξεκινήσεις κ γρήγορα εγκύουλα κ εσυ κ όλες μας.❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2023 at 12:52 ΜΜ, ο/η maria124 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εμείς την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός θα πάμε για το ραντεβού προγραμματισμού στο Embryolab και Φλεβάρη περνάμε επιτροπή.

Θέλω να σας ρωτήσω το εξής: με ΑΜΗ κοντά στο 0.48 και ηλικία 31 ετών για πόσα ωάρια να ελπίζω; Διαβάζω για 2-3 στην καλύτερη, αλλά ο γιατρός μου είπε οτι ίσως καταφέρουμε και 5. Εχει καμία αντίστοιχη εμπειρία;

Επίσης, αξίζει λέτε να δω προκαταβολικά κάποιον ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής; Οι ορμονολογικές μου μου είπαν πως είναι καλές, αλλά έχω μικρό κύκλο τα τελευταία 2 χρόνια (23-24 μέρες) και σκέφτομαι μήπως μπορώ κάτι πρέπει να τσεκάρω πριν την εξωσωματική. Αν ναι, έχετε καμία πρόταση για Θεσσαλονίκη;

Καλησπέρα και καλή αρχή! Είσαι σε πολύ καλή ηλικία και όλα θα πάνε καλά. Η ΑΜΗ είναι ένα νούμερο.... Σημασία έχει πόσα ωοθυλακια θα δει ο γιατρός σου στον υπέρηχο μόλις αδιαθετήσεις. Πχ εγώ στα 38+39 μου με αμη 1,4+1,1 κατέληγα με 1 έως 6 ωαρια στην ωοληψια. Πιστεύω πως θα τα πας καλύτερα λόγω ηλικίας. Έχεις παρακολουθήσει καθόλου πόσα ωοθυλακια έχεις μόλις αδιαθετεις? Έχεις κάνει κάποιον υπέρηχο τη δεύτερη ημέρα του κύκλου? Αυτό βοηθά στο να έχεις ένα κριτήριο, ότι πχ βλέπω συνήθως δέκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2023 at 5:56 ΜΜ, ο/η cat12 είπε:

Όντως πολύ ωραία ιδέα!!! Μήπως το κάνω έτσι αν δεν κρατηθώ κ μάθω αμέσως το φύλο!!! Τουλάχιστον να κάνω έκπληξη στους υπόλοιπους 🥰

Εγώ δεν ήθελα να μάθω το φύλο το ήξερε μόνο η νονά του μωρου! Το εγραψε η γιατρος σε φάκελο κ της το έδωσα κ μας έκανε εκείνη το πάρτυ! Πάντως καλύτερα να μη ξερεις  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε??

με έχει φάει η αγωνία περιμένω σε 8 μέρες περίοδο κάνω σαν πρωταρα🤣🤣

πήγα στον γυναικολόγο την 10η μέρα του κύκλου κι είχα αυγουλακι από την δεξια μεριά είχα επαφές πολλές μέρα παρά μέρα.. εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι τυχερός απλά με έχει φάει το άγχος γιατί μ έβαλε την ιδέα ότι λόγω της καισαρικής μπορεί η ανοιχτή σαλπιγγα να ξανά βούλωσε..να είμαι τόσο άτυχη??Ο θυροειδης είναι ρυθμισμένος πίνω κι ινοφερτ πλας είδα ωορρηξια είχα επαφές..δεν ξέρω τι άλλο να κάνω!!

σας φιλώ γλυκα❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasha24 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε??

με έχει φάει η αγωνία περιμένω σε 8 μέρες περίοδο κάνω σαν πρωταρα🤣🤣

πήγα στον γυναικολόγο την 10η μέρα του κύκλου κι είχα αυγουλακι από την δεξια μεριά είχα επαφές πολλές μέρα παρά μέρα.. εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι τυχερός απλά με έχει φάει το άγχος γιατί μ έβαλε την ιδέα ότι λόγω της καισαρικής μπορεί η ανοιχτή σαλπιγγα να ξανά βούλωσε..να είμαι τόσο άτυχη??Ο θυροειδης είναι ρυθμισμένος πίνω κι ινοφερτ πλας είδα ωορρηξια είχα επαφές..δεν ξέρω τι άλλο να κάνω!!

σας φιλώ γλυκα❤️❤️

Εντάξει, το "μπορεί να ξαναβούλωσε" δεν μας λεει τίποτα!! Κάνε λίγο υπομονη, να έχεις θετική πίστη και ενέργεια και όλα θα γίνουν. Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη, μία σάλπιγγα υπάρχει διαθέσιμη;

Κ γω πήγα για υπέρηχο πρώτη φορά μετά την απόξεση την 7η μέρα του κύκλου, είδαμε πολλά αυγουλάκια, 7 από τη μία και 12 από την άλλη. Τώρα έχω πονάκια και τα χαρακτηριστικά υγρά της οωρρηξίας, αλλά τα τεστακια της hometest μου βγαίνουν ακόμα αρνητικά. Που θα πάει, θα γίνει αυτη η άτιμη ωορρηξία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εντάξει, το "μπορεί να ξαναβούλωσε" δεν μας λεει τίποτα!! Κάνε λίγο υπομονη, να έχεις θετική πίστη και ενέργεια και όλα θα γίνουν. Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη, μία σάλπιγγα υπάρχει διαθέσιμη;

Κ γω πήγα για υπέρηχο πρώτη φορά μετά την απόξεση την 7η μέρα του κύκλου, είδαμε πολλά αυγουλάκια, 7 από τη μία και 12 από την άλλη. Τώρα έχω πονάκια και τα χαρακτηριστικά υγρά της οωρρηξίας, αλλά τα τεστακια της hometest μου βγαίνουν ακόμα αρνητικά. Που θα πάει, θα γίνει αυτη η άτιμη ωορρηξία..

μωρέ είμαι ανυπομονη 🤣🤣

λοιπόν ναι έχω μια σαλπιγγα διαβατη έκανα σαλπιγγογραφια το 2019 κι μετά έμεινα εγκυος από 10 μήνες όπου πάλι είχα παρακολουθήσει ωορρηξια με υπέρηχο και ήταν από την δεξια μεριά την "ανοιχτη".

μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε εφόσον έχεις και τόσα αυγουλακια θα γίνει δουλιτσα👌👌🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

μωρέ είμαι ανυπομονη 🤣🤣

λοιπόν ναι έχω μια σαλπιγγα διαβατη έκανα σαλπιγγογραφια το 2019 κι μετά έμεινα εγκυος από 10 μήνες όπου πάλι είχα παρακολουθήσει ωορρηξια με υπέρηχο και ήταν από την δεξια μεριά την "ανοιχτη".

μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε εφόσον έχεις και τόσα αυγουλακια θα γίνει δουλιτσα👌👌🙏🙏

Νιώθω την ανυπομονησία σου. Μετά την παλίνδρομη από τη μία ανυπομονώ κάθε μέρα να ξαναμείνω έγκυος, από την άλλη φοβάμαι όσο τίποτα να ξαναγίνει τόσο συντομα, μήπως και συμβεί το ίδιο.

Καλή επιτυχία, να μας ενημερώσεις όταν έρθει η στιγμή του τεστ!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Νιώθω την ανυπομονησία σου. Μετά την παλίνδρομη από τη μία ανυπομονώ κάθε μέρα να ξαναμείνω έγκυος, από την άλλη φοβάμαι όσο τίποτα να ξαναγίνει τόσο συντομα, μήπως και συμβεί το ίδιο.

Καλή επιτυχία, να μας ενημερώσεις όταν έρθει η στιγμή του τεστ!! ❤️

κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά μπορεί να ήταν απλά ένα τυχαίο γεγονός μην σκέφτεσαι έτσι!!να θυμάσαι ότι εφόσον έμεινες μία φορά εγκυος θα ξανά μείνεις!!!να σκέφτεσαι θετικά γιατί όντως θα πάνε όλα καλά!!!

σκέφτομαι να περιμένω αρκετά για να κάνω τεστ δηλαδή περίοδο περιμένω 2/2 με βάση την ωορρηξια..απλά δεν θέλω να απογοητευτώ από την μια σκέφτομαι ότι οκ δεν με βιάζει κι κατι από την άλλη έχω ανυπομονησία όμως μου έχει καρφωθεί στο μυαλό αυτό που μ είπε ο γιατρός ότι αν δεν μείνω η αυτόν τον μήνα η τον άλλο μπορεί ν βούλωσε κι να πρέπει να κανω πάλι σαλπιγγογραφια και δεν θελωωωωω πονεσα πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε??

με έχει φάει η αγωνία περιμένω σε 8 μέρες περίοδο κάνω σαν πρωταρα🤣🤣

πήγα στον γυναικολόγο την 10η μέρα του κύκλου κι είχα αυγουλακι από την δεξια μεριά είχα επαφές πολλές μέρα παρά μέρα.. εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι τυχερός απλά με έχει φάει το άγχος γιατί μ έβαλε την ιδέα ότι λόγω της καισαρικής μπορεί η ανοιχτή σαλπιγγα να ξανά βούλωσε..να είμαι τόσο άτυχη??Ο θυροειδης είναι ρυθμισμένος πίνω κι ινοφερτ πλας είδα ωορρηξια είχα επαφές..δεν ξέρω τι άλλο να κάνω!!

σας φιλώ γλυκα❤️❤️

Καλησπέρα κορίτσια 

κάθε φορά το ίδιος άγχος ε; 😊 ειτε είναι πρώτο ειτε είναι για δεύτερο παιδάκι 

Εγω πιστεύω μόλις βάλω μπροστά για το δεύτερο θα ειμαι πιο χαλαρή αλλά βλέπω στο τελος  πάλι να αγχώνομαι 😅

ευχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας και να μην αργήσει να έρθει το δεύτερο παιδάκι σας 

Τώρα για την σάλπιγγα δεν γνωρίζω καθόλου.. δεν χρειάστηκε να κάνω σαλμπιγκογραφια… αλλα μην σκέφτεσαι έτσι μωρε όλα καλά θα πάνε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! Μόλις έκανα ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης και θέλω τις γνώμες σας! Περίοδο περιμένω κανονικά σε 3 μέρες. Επίσης, επειδή την έχω πατήσει μια φορά με την γραμμή εξάτμισης, να πω πως αυτό το αποτέλεσμα βγήκε στο 2 λεπτό πάνω. Βλέπετε κάτι ή ιδέα μου πάλι;A804B7F3-1C79-4FA9-92AA-3180C8B7D478.thumb.jpeg.d7984eade29fafabee0425eeff67bae4.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!! Μόλις έκανα ένα τεστ πρώιμης ανίχνευσης και θέλω τις γνώμες σας! Περίοδο περιμένω κανονικά σε 3 μέρες. Επίσης, επειδή την έχω πατήσει μια φορά με την γραμμή εξάτμισης, να πω πως αυτό το αποτέλεσμα βγήκε στο 2 λεπτό πάνω. Βλέπετε κάτι ή ιδέα μου πάλι;A804B7F3-1C79-4FA9-92AA-3180C8B7D478.thumb.jpeg.d7984eade29fafabee0425eeff67bae4.jpeg

Καλημέρα. Εμένα δεν μου φαίνεται για γραμμη εξάτμισης!!! Θετικό μου φαίνεταιιιιιιιιι!!!! Συγχαρητήρια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα. Εμένα δεν μου φαίνεται για γραμμη εξάτμισης!!! Θετικό μου φαίνεταιιιιιιιιι!!!! Συγχαρητήρια!!!!!

Αχ ευχαριστώ μακάρι!! Προς το παρόν φοβαμαι να χαρώ μέχρι να κάνω και δεύτερο αύριο!! Φοβάμαι μην απογοητευτώ πάλι! Έχει σήμερα γενέθλια ο άντρας μου και λέω για να δούμε και τελικά μπερδευτήκαμε 😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...