Μετάβαση σε περιεχόμενο

2023 ευχές θα στείλω για υγεία, τύχη, χαρές και πολλά χαμόγελα στα χείλη από τα θετικά τα τεστ!!!! 😁❤️


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Α δεν είχες εμετούς κ τέτοια μια χαρά!!! Εντάξει τότε... Μα αισθάνομαι τέλεια κ λέω δεν μπορεί όλες λένε ότι έχουν κάτι!! Αφού ξεκινάνε πιο μετά να μην το σκέφτομαι τόσο... Έχω πολύ άγχος για το αν είναι όλα καλά κ σκέφτομαι τα πάντα τώρα...

Εμένα ξεκινησαν οι αναγούλες 7η εβδομάδα κ το στήθος τότε είχε πρηστεί αλλά είχα υπνηλία κούραση από την αρχη…ως τις 13 εβδοαμδες κ εξαφανίστηκαν! Μην αγχώνεσαι όλα καλά πάνε!! Είχα κ εγώ μικρή κοιλια μια μέρα πριν γεννήσω με ρωτούσαν ποσό μηνών είμαι…δεν έχουν τίποτα σχέση μην ακους!!!ευχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 292
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Λοιπόν κορίτσια εγώ περιμένω περίοδο στις 13/01. Ο κύκλος μου τον τελευταίο καιρό είναι 26-28 μέρες. Ξεκίνησαν τα συμπτώματα περιόδου. Είχαμε επαφές 8η κ 14η μέρα του κύκλου. Καλά όχι ότι ελπίζω καθώς εχθές ήρθαν οι βιταμίνες του άντρα μου κ θέλουν ένα 3μηνο για να δράσουν αλλά ποτε δεν ξέρεις. Και μην τρελαθούμε στα δίδυμα προσπαθούμε 2 χρόνια κ κάναμε την εξωσωματική όχι ότι τώρα θα πιάσω από τον 3ο μήνα..

Άννι μου προσπαθείς για τρίτο;;; Χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ λέω για δεύτερο κ το πάω όλο κ πιο πέρα χαχαχαχα

@lactaki ακούς; Άντε βάλε μπρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Άννι μου προσπαθείς για τρίτο;;; Χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ λέω για δεύτερο κ το πάω όλο κ πιο πέρα χαχαχαχα

@lactaki ακούς; Άντε βάλε μπρος...

Είπαμε αν έρθει φυσιολογικά ήρθε. Δεν μπαίνουμε πάλι σε διαδικασία εξωσωματικής. Μετά τα δίδυμα νομίζω ότι αν έρθει ένα μωρακι θα είναι τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Είπαμε αν έρθει φυσιολογικά ήρθε. Δεν μπαίνουμε πάλι σε διαδικασία εξωσωματικής. Μετά τα δίδυμα νομίζω ότι αν έρθει ένα μωρακι θα είναι τίποτα.. 

Καλα θα κάνεις! Μπράβο! Δεν έχεις κατεψυγμένα έμβρυα; Εγώ λέω για ετ γύρω στο Μάη με αυτά που έχω στην άκρη. Κ όπως λες κ συ αν πιάσουν έπιασαν, άλλη διαδικασία διέγερσης δεν κάνω. Φυσιολογικα δεν έχω δοκιμάσει καν... Το πολύ να έχω απλά ελεύθερες επαφες δεν παίζει να κοιτάω ξανά μέρες κλπ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Και εγώ δεν είχα τίποτα μέχρι τις 6 μισή εβδομάδες που με έιδε ο γιατρός για να ακούσουμε καρδιά. Μου λέει από αδιαθεσιες, αναγούλες κτλ πως πας; του λέω τπτ γιατρέ. Ε εντάξει στην 8η ξεκινάνε μου λέει. Με το που μπήκα 8η μου μυριζαν όλα. Ευτυχώς οι εμετοι ξεκίνησαν πολύ μετά. Αλλά ξέρεις τι είναι να ανάβει η ταβέρνα ψησταριά απέναντι από την δουλειά και εσύ να κάνεις αέρα γιατί δεν αντέχεις τη μυρωδιά;;; 

Καλύτερα είσαι ετσι λέμε και θα με θυμηθείς! 

Α οκ😅😁😂 μα να έχεις ψησταριά απέναντι κ να μην μπορείς να το ευχαριστηθεις??? Κατάλαβα οπότε να μην αγχώνομαι είναι νωρίς ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Εμένα ξεκινησαν οι αναγούλες 7η εβδομάδα κ το στήθος τότε είχε πρηστεί αλλά είχα υπνηλία κούραση από την αρχη…ως τις 13 εβδοαμδες κ εξαφανίστηκαν! Μην αγχώνεσαι όλα καλά πάνε!! Είχα κ εγώ μικρή κοιλια μια μέρα πριν γεννήσω με ρωτούσαν ποσό μηνών είμαι…δεν έχουν τίποτα σχέση μην ακους!!!ευχομαι μια εύκολη εγκυμοσύνη!!! 

Υπνηλία κ κούραση έχω κ η αλήθεια είναι αλλά το συνδεσα ότι είχα τρέξιμο στη δουλειά τελευταία... Σε ευχαριστώ πολυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλα θα κάνεις! Μπράβο! Δεν έχεις κατεψυγμένα έμβρυα; Εγώ λέω για ετ γύρω στο Μάη με αυτά που έχω στην άκρη. Κ όπως λες κ συ αν πιάσουν έπιασαν, άλλη διαδικασία διέγερσης δεν κάνω. Φυσιολογικα δεν έχω δοκιμάσει καν... Το πολύ να έχω απλά ελεύθερες επαφες δεν παίζει να κοιτάω ξανά μέρες κλπ...

Καλά εννοείται ότι δεν ψάχνομαι με μέρες κλπ. Δε βγαίνει πρώτα απ όλα. Απλά έχουμε ελεύθερες επαφές (όταν έχουμε κουράγιο🤣🤣🤣) κ αν προλάβω σημειώνω στο ημερολόγιο ποτε ήταν. Όχι δεν έχω κατάψυξη τίποτα. Μόνο αυτά τα 2 είχαν προχωρήσει. Κ ο γιατρός το αποδίδει τώρα που ξέρει στην κιρσοκηλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

σε ευχαριστώ πολύ.. ναι ξαφνικά σαν ξαπλωνα ένοιωσα νσ μου φεύγουν υγρά..  παίρνω τηλ την γιατρό μου λέει πήγαινε στο νοσοκομείο και έρχομαι..τελικά όταν πήγα δεν είχα υγρά αλλά με κράτησε προληπτικά ευτυχως γιατί κατά τις 4ς τα ξημερώματα σηκώθηκα νσ πάω τουαλέτα και έσπασαν κανονικα τα νερα έτσι το πρωί μπήκα για καισαρική..  έκανα επισκληριδιο αντίθετα με τους άλλους δύο που έκανα ολική..  τελικά καλύτερα η επισκληριδιος.. τώρα ακόμα πονάω λίγο αλλά είμαι μέρα με την μέρα πολύ καλύτερα.. ο μικρός είναι μαμ κακά και νάνι μέχρι τώρα..  είναι ήσυχος 

Να σου ζήσει το νινακι 🥰🥰 γερό και δυνατό. 

Η επισκληριδιο πολύ καλύτερη απ την ολική... στην ολική είσαι ΧΑΛΙΑ εγω προσωπικά έχω αναγούλες ζαλάδες και για πολύ καιρό σαν απώλεια μνήμης . 

Στην επισκληριδιο εκείνη την ώρα ίσως νιώσω λιγαλι κρύο αλλά καμία σχέση μια χαρά είσαι μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Υπνηλία κ κούραση έχω κ η αλήθεια είναι αλλά το συνδεσα ότι είχα τρέξιμο στη δουλειά τελευταία... Σε ευχαριστώ πολυυυυ

Εμένα οι εμετοί άρχισαν 8 εβδομάδα μέχρι 16 εβδομάδα μετά σταμάτησα και συνήλθα  

Πιο μετά θα αρχίσουν τα έντονα συμπτώματα αλλά μπορεί και να μη έχεις κάθε κοπέλα αλλά και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

κοπέλες τα φώτα σας..κυρίως όσες γέννησαν με καισαρική.. εχω πρόβλημα με την τουαλέτα.. την τρίτη πριν βγω από το νοσοκομείο μου έκαναν κλισμα.. μέχρι σήμερα δεν πήγα ξανά..  αν δεν πάω ουτε σήμερα αύριο θα στείλω μνμ στην γιατρό μου αλλα τι μπορώ να κάνω για να μην χρειαστώ κλισμα πάλι..  λόγω καισαρικής μου έχει απαγορεύσει πολλά φαγητά μέχρι 10 μέρες 

Θηλαζεις; γτ και στον θηλασμό θέλεις δοπλασια υγρά.  

Το έπαθα και εγώ ΝΕΡΟΟΟΟΟ  , και λαδερά με έσωσαν. 

Αχ παγάκια, ζεστό ντουζ λιγακι λαδάκι στο σημείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nandia-εγω να πω την αλήθεια πήγα τουαλέτα εύκολα δεν με δυσκόλεψε αλλά έτρωγα όμως σχεδόν τα πάντα λίγο τα όσπρια πρόσεχα επειδή θήλαζα και τα πράσινα ολα τα αλλά τα έτρωγα εκτός από την πρώτη μέρα που της καισαρικής που δεν είχα φαει τίποτα 

Πρέπει να είναι ζόρικο το κλισμα.. το προβιο γιαούρτι βοηθάει κεφιρ αργιανι (ξινο γαλα ) αλλά τώρα δεν ξέρω αν στα έχει κόψει τα γαλακτοκομικά λόγο θηλασμού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Άννι μου προσπαθείς για τρίτο;;; Χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ λέω για δεύτερο κ το πάω όλο κ πιο πέρα χαχαχαχα

@lactaki ακούς; Άντε βάλε μπρος...

@annie!τι βλέπουν τα ματάκια μου? 😅😅με το καλό να μείνεις! 💗💗💗 τι κάνουν τα μικρά σου? Εγώ κορίτσια νομίζω έκλεισα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

@annie!τι βλέπουν τα ματάκια μου? 😅😅με το καλό να μείνεις! 💗💗💗 τι κάνουν τα μικρά σου? Εγώ κορίτσια νομίζω έκλεισα 😅

🤣🤣🤣 ναι είπαμε να το τολμήσουμε.. Καλά είναι μια χαρά!! Μεγαλώνουν κ μας παίρνουν το μυαλό ακόμα περισσότερο; Τα αστεράκια σου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2023 at 3:29 ΜΜ, ο/η annie! είπε:

Είπαμε αν έρθει φυσιολογικά ήρθε. Δεν μπαίνουμε πάλι σε διαδικασία εξωσωματικής. Μετά τα δίδυμα νομίζω ότι αν έρθει ένα μωρακι θα είναι τίποτα.. 

Κι εγώ για τρίτο προσπαθώ εδώ και πολυυυ καιρό... Ελπίζω να έρθει επιτέλους!!! Αντε με το καλό να μας έρθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κι εγώ για τρίτο προσπαθώ εδώ και πολυυυ καιρό... Ελπίζω να έρθει επιτέλους!!! Αντε με το καλό να μας έρθει 

Μακάρι κορίτσι μου!! Πόσο χρόνων είναι τα παιδάκια σου; Εμένα 2 ακριβώς. Κ έτσι είπαμε σιγά σιγά να το βάλουμε μπρος (εννοώντας ελεύθερες επαφές όχι πρόγραμμα κλπ) Πιστεύω σε λίγο θα αρχίσουμε να συνεννοούμαστε κ με τα δίδυμα (θα μιλήσουν που θα πάει δε θα μιλήσουν;;) κ αν έρθει το 3ο έχει καλώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Μακάρι κορίτσι μου!! Πόσο χρόνων είναι τα παιδάκια σου; Εμένα 2 ακριβώς. Κ έτσι είπαμε σιγά σιγά να το βάλουμε μπρος (εννοώντας ελεύθερες επαφές όχι πρόγραμμα κλπ) Πιστεύω σε λίγο θα αρχίσουμε να συνεννοούμαστε κ με τα δίδυμα (θα μιλήσουν που θα πάει δε θα μιλήσουν;;) κ αν έρθει το 3ο έχει καλώς 

Να σας ζήσουν να τα χαίρεστε!! Εγώ έχω 2 αγόρια.. 10 ετών και 8 ετών 😁 έγινα μικρή μαμά.. Τώρα είμαι 34,5 εγώ!! 😉 Μία χαρά ξεκινήστε επαφές χαλαρές και θα έρθει.. Όσο το σκέφτεσαι χειρότερα είναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annie! είπε:

🤣🤣🤣 ναι είπαμε να το τολμήσουμε.. Καλά είναι μια χαρά!! Μεγαλώνουν κ μας παίρνουν το μυαλό ακόμα περισσότερο; Τα αστεράκια σου;; 

Καλά κ εμάς μας έχουν τρελάνει! Κάθε μέρα κ κατι νέο! Τις παμε βρεφικο, τρελαίνονται.. Ε έχουν αρχίσει τους τσακωμούς μεταξυ  🤣αλλά κατά τ αλλά η μια δε μπορεί χωρίς την άλλη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2023 at 10:26 ΠΜ, ο/η Tokyo είπε:

Ναντια μου να σου ζήσει ο μπέμπης! Γερός κ τυχερός να είναι κ να τα χαιρεστε κ τα τρία!

Εγώ είχα κάνει καισαρική αλλά από τη δεύτερη τρίτη μέρα έτρωγα κανονικά. Πώς θα ενεργοποιηθει το έντερο αλλιώς; Μήπως είναι λίγο αυστηρός ο γιατρός σου; Έτρωγα ήδη από το μαιευτήριο κ έτσι πήρε μπρος. Φυσικά στην αρχή σιγά σιγά... Δοκιμασε όσο μπορείς λίγο περπάτημα επίσης, βοηθάει! Από τροφές δοκίμασε βρώμη με γιαούρτι ή γάλα!

Καλή ανάρρωση και πάλι να τα χαίρεσαι!

σε ευχαριστώ πολύ.. μάλλον είναι αυστηρή..  βέβαια εγώ γενικά έχω θέμα μετά τον 2ον αλλά αυτό τώρα είναι τραγικό.. 4ς μέρες και ακόμα τπτ 

 

στις On 6/1/2023 at 12:37 ΜΜ, ο/η annie! είπε:

Γιατί δεν τρως κανονικά;!;!;; Κ γω με καισαρική κ από τη 2η μέρα στην κλινική έτρωγα τα πάντα. Οκ έκοψα πολλά αργότερα λόγω κολικών αλλά αυτό είναι άσχετο. Φάε κοριτσάκι μου να στρώσεις 

Ναι την Κυριακή κλείνουν τα 2. Εγώ τα θήλασα μέχρι 7.5 μηνών μετά έγινα πιπίλα κ αποθηλασαμε. Κ μεις ξεκινήσαμε παιδικό αλλά μας έχουν ταράξει οι ιώσεις από το Νοέμβριο. Κατά τα άλλα όλα καλά με τα μικρά είναι απόλαυση!! 

Όχι κορίτσι μου από αυτά τίποτα δεν είχα. Κ σκέψου ότι λένε πως στα δίδυμα έχεις περισσότερα συμπτώματα θεωρητικά. Στον οργανισμό είναι πιστεύω 

τι να πω.. άρχισα να τρώω σιγά σιγά μπας και γίνει τπτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2023 at 5:05 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Να σου ζήσει το νινακι 🥰🥰 γερό και δυνατό. 

Η επισκληριδιο πολύ καλύτερη απ την ολική... στην ολική είσαι ΧΑΛΙΑ εγω προσωπικά έχω αναγούλες ζαλάδες και για πολύ καιρό σαν απώλεια μνήμης . 

Στην επισκληριδιο εκείνη την ώρα ίσως νιώσω λιγαλι κρύο αλλά καμία σχέση μια χαρά είσαι μετά. 

ναι στην ολική και εγώ είχα απώλεια μνήμης και μετά που είχα συνέλθει δεν μπορούσα να κοιμηθώ για ώρες

σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Εσυ σε ποια βδομάδα είσαι τώρα; 

στις On 6/1/2023 at 7:00 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θηλαζεις; γτ και στον θηλασμό θέλεις δοπλασια υγρά.  

Το έπαθα και εγώ ΝΕΡΟΟΟΟΟ  , και λαδερά με έσωσαν. 

Αχ παγάκια, ζεστό ντουζ λιγακι λαδάκι στο σημείο. 

ναι θηλάζω... προσπαθώ να πίνω υγρά.. εξαλλου διψάω κιολας

 

στις On 6/1/2023 at 7:39 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

@Nandia-εγω να πω την αλήθεια πήγα τουαλέτα εύκολα δεν με δυσκόλεψε αλλά έτρωγα όμως σχεδόν τα πάντα λίγο τα όσπρια πρόσεχα επειδή θήλαζα και τα πράσινα ολα τα αλλά τα έτρωγα εκτός από την πρώτη μέρα που της καισαρικής που δεν είχα φαει τίποτα 

Πρέπει να είναι ζόρικο το κλισμα.. το προβιο γιαούρτι βοηθάει κεφιρ αργιανι (ξινο γαλα ) αλλά τώρα δεν ξέρω αν στα έχει κόψει τα γαλακτοκομικά λόγο θηλασμού 

Οχι δεν είναι λογο θηλασμού αλλά καισαρικης η διατροφή.. αν  ήταν λόγο θηλασμού θα ετρωγα κανονικά..  εξάλλου τον 2ο τον θήλαζα 4μιση χρόνια..  ξερω τι και πως στο θηλασμο.. άσε αηδία το κλίσμα αλλά είναι άμεσης δρασης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

ναι στην ολική και εγώ είχα απώλεια μνήμης και μετά που είχα συνέλθει δεν μπορούσα να κοιμηθώ για ώρες

σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Εσυ σε ποια βδομάδα είσαι τώρα; 

ναι θηλάζω... προσπαθώ να πίνω υγρά.. εξαλλου διψάω κιολας

 

Οχι δεν είναι λογο θηλασμού αλλά καισαρικης η διατροφή.. αν  ήταν λόγο θηλασμού θα ετρωγα κανονικά..  εξάλλου τον 2ο τον θήλαζα 4μιση χρόνια..  ξερω τι και πως στο θηλασμο.. άσε αηδία το κλίσμα αλλά είναι άμεσης δρασης

Καλημέρα γιατί σε κάνει ακόμα διατροφη λόγο καισαρικης ; 4,5 χρόνια θήλαζες; Πωπω χαράς το κουράγιο σου εγω σκέφτομαι 8 μήνα να ξεκινήσω σιγά σιγά να σταματάμε τον θηλασμό τώρα είναι 4 μηνών 

εγω μια φορά είχα πάρει σιρόπι για να πάω τουαλέτα γιατί ηθελα να κάνω μια εξέταση και ήταν χάλια αρρώστησα με την βλακεία αυτήν δεν μπορούσα να συνέλθω.. δεν ξέρω βέβαια αν κάνει τώρα που θηλαζεις τέτοιο σιρόπι πάντως κάνει δουλειά 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Να σας ζήσουν να τα χαίρεστε!! Εγώ έχω 2 αγόρια.. 10 ετών και 8 ετών 😁 έγινα μικρή μαμά.. Τώρα είμαι 34,5 εγώ!! 😉 Μία χαρά ξεκινήστε επαφές χαλαρές και θα έρθει.. Όσο το σκέφτεσαι χειρότερα είναι.. 

Να τους χαίρεσαι!!! Ευχαριστώ!! Ναι εννοείται ότι όσο το σκέφτεσαι είναι χειρότερα.

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλά κ εμάς μας έχουν τρελάνει! Κάθε μέρα κ κατι νέο! Τις παμε βρεφικο, τρελαίνονται.. Ε έχουν αρχίσει τους τσακωμούς μεταξυ  🤣αλλά κατά τ αλλά η μια δε μπορεί χωρίς την άλλη 🥰

Κ μεις ξεκινήσαμε βρεφικό κ μας έχουν ταράξει οι ιώσεις. Την προηγούμενη βδομάδα είμασταν μέσα (νοσοκομείο) με τον μικρό.. Τώρα είναι μια χαρά. Να έβλεπες πως έκαναν όταν βρεθήκανε.. Πρώτη φορά χωρίστηκαν 

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα γιατί σε κάνει ακόμα διατροφη λόγο καισαρικης ; 4,5 χρόνια θήλαζες; Πωπω χαράς το κουράγιο σου εγω σκέφτομαι 8 μήνα να ξεκινήσω σιγά σιγά να σταματάμε τον θηλασμό τώρα είναι 4 μηνών 

εγω μια φορά είχα πάρει σιρόπι για να πάω τουαλέτα γιατί ηθελα να κάνω μια εξέταση και ήταν χάλια αρρώστησα με την βλακεία αυτήν δεν μπορούσα να συνέλθω.. δεν ξέρω βέβαια αν κάνει τώρα που θηλαζεις τέτοιο σιρόπι πάντως κάνει δουλειά 🤣

Θα στο δείξει κ το μωρό ποτε θα είναι έτοιμο να απόθηλάσει. Εμένα θήλασαν μέχρι 7.5 μηνών. Μετά τις εισαγωγές θήλαζαν μόνο πρωί βράδυ δε ζητούσαν την υπόλοιπη μέρα. Σε κάποια φάση ενώ κοιμόντουσαν σερί με κάνανε πιπίλα κ ξυπνούσαν κάθε μια ώρα εναλαξ.. Με το που σταμάτησα να προσφέρω στήθος σταμάτησαν κ να ξυπνάνε. Ήταν έτοιμα. Κάθε παιδάκι έχει το χρόνο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Να τους χαίρεσαι!!! Ευχαριστώ!! Ναι εννοείται ότι όσο το σκέφτεσαι είναι χειρότερα.

Κ μεις ξεκινήσαμε βρεφικό κ μας έχουν ταράξει οι ιώσεις. Την προηγούμενη βδομάδα είμασταν μέσα (νοσοκομείο) με τον μικρό.. Τώρα είναι μια χαρά. Να έβλεπες πως έκαναν όταν βρεθήκανε.. Πρώτη φορά χωρίστηκαν 

Θα στο δείξει κ το μωρό ποτε θα είναι έτοιμο να απόθηλάσει. Εμένα θήλασαν μέχρι 7.5 μηνών. Μετά τις εισαγωγές θήλαζαν μόνο πρωί βράδυ δε ζητούσαν την υπόλοιπη μέρα. Σε κάποια φάση ενώ κοιμόντουσαν σερί με κάνανε πιπίλα κ ξυπνούσαν κάθε μια ώρα εναλαξ.. Με το που σταμάτησα να προσφέρω στήθος σταμάτησαν κ να ξυπνάνε. Ήταν έτοιμα. Κάθε παιδάκι έχει το χρόνο του.

αρχές Φεβρουαρίου θα ξεκινήσουμε τροφές όποτε θα δείξει πως θα πάει… νύχτα για να θηλάσει δεν ξυπνάει είναι η αλήθεια.. τώρα αν το κόψει από μόνη της νωρίτερα από 8 μηνών που λέω εγω Δεν με πειράζει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/1/2023 at 5:50 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Εμένα οι εμετοί άρχισαν 8 εβδομάδα μέχρι 16 εβδομάδα μετά σταμάτησα και συνήλθα  

Πιο μετά θα αρχίσουν τα έντονα συμπτώματα αλλά μπορεί και να μη έχεις κάθε κοπέλα αλλά και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική 😊

Άρα γενικά αρχίζουν πιο μετά... Χθες είχα κρυαδες κ είχα δέκατα για 24 ώρες κ τώρα είμαι πολύ καλύτερα... Αλλά χθες δεν πήγα δουλειά γιατί αισθανομουν άρρωστη... Η άρπαξα καμία γρίπη express η ήταν κάποιο σύμπτωμα σύντομο... Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2023 at 2:05 ΠΜ, ο/η vou.95 είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου , είμαι 17 εβδομάδων και δεν έχω νιώσει ότι είμαι έγκυος , το παραμικρο σύμπτωμα . Παρά μόνο συχνοουρία 😂

 

Αχ τι ομορφαααα!!! Σου εύχομαι μια τελειομηνη κ ήρεμη εγκυμοσύνη όπως τώρα!!! Συχνοουρια την είχα από πριν γιατί προσπαθώ να πινω αρκετό νερό!!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Άρα γενικά αρχίζουν πιο μετά... Χθες είχα κρυαδες κ είχα δέκατα για 24 ώρες κ τώρα είμαι πολύ καλύτερα... Αλλά χθες δεν πήγα δουλειά γιατί αισθανομουν άρρωστη... Η άρπαξα καμία γρίπη express η ήταν κάποιο σύμπτωμα σύντομο... Τι να πω...

Και βαριά συμπτώματα να μην έχεις, θεωρώ θα νιώθεις άρρωστη γενικά 😅  Εγώ τουλάχιστον έτσι νιώθω 😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...