Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2023


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Θα επανέλθω στο θέμα με τα καροτσια μιας και τα ψάχνω αρκετά αυτό το διάστημα. 

Προσωπικά έχω καταλήξει στης Inglesina γιατί έχουν και το portbebe με τη βάση και λέω να κοιμάται εκεί τον πρώτο καιρό οπότε δεν χρειάζεται λίκνο. Μιλούσα πρόσφατα και με μια ξαδέλφη μου που έχει 2 ζουζουνια πλέον και μου είπε ότι αυτή μετάνιωσε που δεν πήρε σύστημα με portbebe γιατί θα της ήταν χρήσιμο τελικά. Βέβαια αυτά είναι και πως το σκέφτεται η κάθε μία. Εγώ επειδή είναι και καλοκαίρι και σίγουρα θα πάμε κάποιες μέρες σε γονείς θα είναι σούπερ για να κοιμάται το μικρό εκεί μέσα και να μην κουβαλάω κάτι έξτρα.

Το πρόβλημα μου είναι μόνο το μοντέλο, αν θα πάρω το electa που είναι πολύ πιο ελαφρύ ή το aptica που είναι πιο στιβαρό και έχει λίγο πιο μεγάλες ροδες. Αλλά μετά από συζητήσεις με άλλες μαμάδες μου είπαν όλες να πάρω το ελαφρύ γιατί όσες πήραν πιο βαρύ και "καλό" το μετάνιωσαν γιατί τους δυσκόλεψε εν τέλη στην μετακίνηση.

Οπότε από ότι φαίνεται θα καταλήξω στο Inglesina Electa 😅  Θέλω να ψάξω όμως μερικές κριτικές και από εξωτερικό γιατί κάτι λίγες που είδα σε Skroutz δεν με ικανοποίησαν.

Μια χρήσιμη πληροφορία που μου είπαν σε ένα μαγαζί που δεν γνώριζα είναι η εξής: Προσέξτε μην πάρετε μοντέλο καροτσιου που το καταργούν γιατί δεν βγάζουν και τα ανταλλακτικά του μετά ( φαντάζομαι αυτό πάει ανάλογα και την εταιρία). Οπότε είναι κρίμα να πάρεις κάτι πιο φθηνά και αν γίνει κάτι να μην βρίσκεις ανταλλακτικά.

Sorry για το σεντόνι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια . Ελπιζω ολες να στε καλα .

Ηθελα την αποψη σας σε ενα θεμα. Επειδη το σπιτακι μας ειναι εξτρα μικρουλι και συμπαθητικουλι εχει ενα δωματιο οποτε το μωρο θα μπει μαζι μας στ δωματιο. Το δωματιο ειναι κ αυτο μικρουλι οποτε η κουνια θα πρεπει αναγκαστικα να ακουμπαει στο καλοριφερ. Διαβασα οτι δεν πρεπει να γινεται αυτο αλλα δεν εχω αλλη επιλογη ο χωρος ειναι περιορισμενος. Βρηκα ενα "διακοπτη" που μπαινει προσθετος στο σωμα του καλοριφερ με διαβαθμιση απο το 1 εως το 5 για να αυξομειωνεις την θερμοκρασια του εκαστωτε σωματος.αν το εχω διαρκως στο χαμηλοτερο πιστευετε θα ειναι ενταξει ο μπεμπινος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Stauroula_k είπε:

Καλησπερα κοριτσια . Ελπιζω ολες να στε καλα .

Ηθελα την αποψη σας σε ενα θεμα. Επειδη το σπιτακι μας ειναι εξτρα μικρουλι και συμπαθητικουλι εχει ενα δωματιο οποτε το μωρο θα μπει μαζι μας στ δωματιο. Το δωματιο ειναι κ αυτο μικρουλι οποτε η κουνια θα πρεπει αναγκαστικα να ακουμπαει στο καλοριφερ. Διαβασα οτι δεν πρεπει να γινεται αυτο αλλα δεν εχω αλλη επιλογη ο χωρος ειναι περιορισμενος. Βρηκα ενα "διακοπτη" που μπαινει προσθετος στο σωμα του καλοριφερ με διαβαθμιση απο το 1 εως το 5 για να αυξομειωνεις την θερμοκρασια του εκαστωτε σωματος.αν το εχω διαρκως στο χαμηλοτερο πιστευετε θα ειναι ενταξει ο μπεμπινος;

Χμ... Δεν έχω ιδέα, αλλά μπορείς να ρωτήσεις τον παιδίατρο όταν έρθει η ώρα. Μια πρόταση είναι να ανοίγετε το καλοριφέρ όταν δεν θα κοιμάται το μωρό στην κούνια. Γίνεται αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2023 at 11:27 ΠΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Χμ... Δεν έχω ιδέα, αλλά μπορείς να ρωτήσεις τον παιδίατρο όταν έρθει η ώρα. Μια πρόταση είναι να ανοίγετε το καλοριφέρ όταν δεν θα κοιμάται το μωρό στην κούνια. Γίνεται αυτό;

Θα γινοταν ναι να το χω στο 0 φανταζομαι . Πρεπει να ρωτησω .

Εσεις ποτε θα ετοιμασετε τα ρουχα κλπ ; Σε ποια εβδομαδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stauroula_k είπε:

Θα γινοταν ναι να το χω στο 0 φανταζομαι . Πρεπει να ρωτησω .

Εσεις ποτε θα ετοιμασετε τα ρουχα κλπ ; Σε ποια εβδομαδα;

Εμείς παραγγείλαμε καρότσι και κάποια στιγμή μετά το Πάσχα θα μου δώσουν μια κούνια. Ε οπότε Μάιο λέω να έχω έτοιμη μια λίστα τι θα χρειαστώ, για να έχω να πω για δώρα που θα θέλουν να μου κάνουν. Οπότε θα δω τι δώρα θα μου κάνουν και τον Ιούνη περίπου υπολογίζω να κάνω ότι αγορές μου έχουν μείνει. Πάντως έχω πάρει ήδη 2 φορμακια 😛 

Εσείς πως θα το κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Εμείς παραγγείλαμε καρότσι και κάποια στιγμή μετά το Πάσχα θα μου δώσουν μια κούνια. Ε οπότε Μάιο λέω να έχω έτοιμη μια λίστα τι θα χρειαστώ, για να έχω να πω για δώρα που θα θέλουν να μου κάνουν. Οπότε θα δω τι δώρα θα μου κάνουν και τον Ιούνη περίπου υπολογίζω να κάνω ότι αγορές μου έχουν μείνει. Πάντως έχω πάρει ήδη 2 φορμακια 😛 

Εσείς πως θα το κάνετε;

Θα πάω άμεσα να αγοράσω τη βαλίτσα μαιευτηρίου για να είμαι έτοιμη, αφού την επόμενη εβδομάδα μπαίνω στον 7ο μήνα (στην 27η εβδομάδα θα μπω κ τώρα είμαι 26η). Μου έδωσε λίστα αγορών η μαία της γιατρού μου. 

Κούνια θα πάρουμε από τα αδέρφια μας, όπως και πορτ μπεμπε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς έχουμε ξεκινήσει να βάφουμε, τον Μάιο θα έρθει και η κούνια του! Καρότσι κτλ έχω! Ανυπομονώ να στήσουμε το δωμάτιο του! ☺️💙 Θέλω να τα έχω όλα έτοιμα νωρίς γιατί οκ Πητ έχω 12/7 αλλά από 12/6 θεωρητικά μπαίνω στον 9ο. 

Ρουχαλακια μου έδωσαν φίλες μου, πήραμε κι εμείς κάποια πιστεύω πως είμαστε κομπλέ! Πήραμε απορρυπαντικό προδερμ για να πλύνουμε τα πράγματα του και τα ρούχα του και σκεφτόμουν ότι έτσι θα μυρίζει το αγοράκι μου, αυτή τη μυρωδιά της πούδρας 💙 τρελαίνομαι! 😍

Πραγματικά κορίτσια ζω έναν μεγάλο έρωτα! 💙😍

Σχετικά με τα σεμινάρια πήρα τηλ στη Φαιναρέτη και κάνει δια ζώσης σεμινάρια τα οποία εμένα δε με εξυπηρετούν στις ώρες που γίνονται... Οπότε θα ξεκινήσω ιδιωτικά, αν έχετε εσείς κάποια ιδιωτικά να μου προτείνετε θα με βοηθούσε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμεις βαψαμε δωματιο αλλα ακομα δεν μου εχουν δωσει την συρταριερα για να βαλω τα ρουχα οποτε τον Μαιο θα ξεκινησω. Εγω εχω Πητ 26 /7 οποτε εχω χρονο θεωρω.

Να σας ρωτησω (26 εβδομαδα γινομαι τεταρτη),εσεις εχετε πονους; Εντονους χαμηλα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2023 at 9:46 ΜΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Εμείς παραγγείλαμε καρότσι και κάποια στιγμή μετά το Πάσχα θα μου δώσουν μια κούνια. Ε οπότε Μάιο λέω να έχω έτοιμη μια λίστα τι θα χρειαστώ, για να έχω να πω για δώρα που θα θέλουν να μου κάνουν. Οπότε θα δω τι δώρα θα μου κάνουν και τον Ιούνη περίπου υπολογίζω να κάνω ότι αγορές μου έχουν μείνει. Πάντως έχω πάρει ήδη 2 φορμακια 😛 

Εσείς πως θα το κάνετε;

Και καροτσι και κουνια  θα μου τα δωσουνε οποτε δεν εχω αγορες ακομα. Δεν ξερω ποτε να την στησω την κουνια . Εγω θα θελα ηδη χαχαχ

(Τρελομαμα 😋 )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια,

εμεις παραγγείλαμε το καρότσι και το παρκοκρεβατο-λίκνο και τα περιμένουμε σε λίγες μέρες. Πήραμε μπανιέρα και συρταριερα όπου θα βάλω πάνω προέκταση για να μπει η αλλαξιερα. Εγώ επειδή όπως έχω ξανα αναφέρει φεύγουμε σεζόν σε 2-3 εβδομάδες ξεκίνησα ήδη ψώνια να σας πω την αλήθεια γιατί θα γυρίσω όταν μπω στον 9ο (αναλόγως βέβαια τι θα μου πει και η γιατρός) και δεν θέλω να τρέχω τότε. Πήρα ήδη κουβερτάκια (ένα λεπτό και ένα πιο χοντρό), πετσετακια και λαβετες πανακια, σελτεδακια, δυο πετσέτες, λίγες καλτσουλες και 5 κορμάκια. Αχ επίσης πήρα ένα λεπτό ζακετακι, ενα σορτσάκι και ενα καπελάκι τα οποία αλήθεια κορίτσια έλιωσα είναι τόσο μικρά και όμορφα 😍 

Ποσά κορμάκια σκέφτεστε να πάρετε ρε κοριτσια? Έχω προβληματιστεί αρκετά είναι η αλήθεια. Έλεγα ν πάρω καμία δεκαπενταριά κοντομανικα και αμάνικα και 2 μακρυμάνικα μήπως χρειαστούν για το βραδάκι πχ. Τι νούμερο όμως να πάρουμε 50,56 ή 62? 
Η μαμά μου μου πρότεινε αυτά να τα πάρω όταν γυρίσω και να μην τα ανοίξω όλα ώστε να γεννηθεί πρώτα η μικρή και αναλόγως να μπορώ να αλλάξω κάποια αν χρειαστεί. 
Εσεις τι λέτε πως το σκέφτεστε?

 

@Stauroula_k εγώ είναι η αλήθεια κάποιες μέρες νιώθω μια ενόχληση χαμηλά και η κοιλιά μου είναι πέτρα εκείνη τη στιγμή. Δεν είναι όμως έντονος πόνος όπως λες όποτε δεν με έχει αγχώσει και από ότι διάβασα είναι οι συσπάσεις που θα έχουμε στο 3ο τρίμηνο αλλά θα δω τι θα μου πει και η γιατρός. Αν είναι τόσο έντονος ο πόνος σου θα σου πρότεινα να πάρεις το γιατρό σου για να σου φύγει και το άγχος.

@peacock το απορρυπαντικό που λες το προδερμ το έχεις δοκιμάσει εσυ ή καμία φίλη σου? Γιατί και εγώ εκεί έκλεινα αλλά δεν ξέρω αν είναι ωραίο και ήθελα μια γνώμη πριν το πάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2023 at 8:06 ΠΜ, ο/η peacock είπε:

Εμείς έχουμε ξεκινήσει να βάφουμε, τον Μάιο θα έρθει και η κούνια του! Καρότσι κτλ έχω! Ανυπομονώ να στήσουμε το δωμάτιο του! ☺️💙 Θέλω να τα έχω όλα έτοιμα νωρίς γιατί οκ Πητ έχω 12/7 αλλά από 12/6 θεωρητικά μπαίνω στον 9ο. 

Ρουχαλακια μου έδωσαν φίλες μου, πήραμε κι εμείς κάποια πιστεύω πως είμαστε κομπλέ! Πήραμε απορρυπαντικό προδερμ για να πλύνουμε τα πράγματα του και τα ρούχα του και σκεφτόμουν ότι έτσι θα μυρίζει το αγοράκι μου, αυτή τη μυρωδιά της πούδρας 💙 τρελαίνομαι! 😍

Πραγματικά κορίτσια ζω έναν μεγάλο έρωτα! 💙😍

Σχετικά με τα σεμινάρια πήρα τηλ στη Φαιναρέτη και κάνει δια ζώσης σεμινάρια τα οποία εμένα δε με εξυπηρετούν στις ώρες που γίνονται... Οπότε θα ξεκινήσω ιδιωτικά, αν έχετε εσείς κάποια ιδιωτικά να μου προτείνετε θα με βοηθούσε. 

 

Χμ γιατί σου είπαν δια ζώσης; Εγώ γράφτηκα στη Φαιναρετη και μου είπαν ότι για τους μήνες Μάιο Ιούνιο που θα παρακολουθήσω εγώ θα είναι τα περισσότερα διαδικτυακά, και θα έχουμε μάθημα κάθε Παρασκευή 7-9 (αν λέω καλά την ώρα). Δεν ξέρω αν σε εξυπηρετεί μήπως να τους ξαναπάρεις; (Αν υπάρχει θέση ακόμα βέβαια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2023 at 10:56 ΜΜ, ο/η Stauroula_k είπε:

Και εμεις βαψαμε δωματιο αλλα ακομα δεν μου εχουν δωσει την συρταριερα για να βαλω τα ρουχα οποτε τον Μαιο θα ξεκινησω. Εγω εχω Πητ 26 /7 οποτε εχω χρονο θεωρω.

Να σας ρωτησω (26 εβδομαδα γινομαι τεταρτη),εσεις εχετε πονους; Εντονους χαμηλα ; 

Για πόνους έχω παρατηρήσει ότι προς το βράδυ ή αν είμαι ώρα/ώρες όρθια μπορεί να πονάει η κοιλιά μου λίγο, αλλά αν τη βασταω περνάει. Από το βάρος δλδ έχω καταλάβει με πιάνει. Που να μπούμε και στον 9ο δλδ... Δεν ξέρω αν παθαίνεις κι εσύ το ίδιο.

Το ανέφερα και στη γιατρό μου, μην τυχόν είναι συσπάσεις και μου είπε ότι είναι η κοιλιά που μεγαλώνει και ότι λογικά δεν θα πρέπει να καταλαβαίνω συσπάσεις από τώρα. Και ότι νιώσω σύσπαση θα το καταλάβω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Ανάσταση να έχουμε κορίτσια! Υγεία και ευτυχία εύχομαι σε όλες και στις οικογένειές σας! Και του χρόνου να κάνουμε όλες Ανάσταση με τα μωράκια μας αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2023 at 6:57 ΜΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλή Ανάσταση να έχουμε κορίτσια! Υγεία και ευτυχία εύχομαι σε όλες και στις οικογένειές σας! Και του χρόνου να κάνουμε όλες Ανάσταση με τα μωράκια μας αγκαλιά!

 

Χρόνια πολλά σε όλες κορίτσια!! Χριστός Ανέστη! Να έχουμε υγεία άπλετη και τελειόμηνες κυήσεις όλες μας ❤️❤️ Και του χρόνου το Πάσχα να κάνουμε μαζί με τα μωράκια μας, αυτή είναι η ευχή μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2023 at 3:03 ΜΜ, ο/η MMaria είπε:

 

@peacock το απορρυπαντικό που λες το προδερμ το έχεις δοκιμάσει εσυ ή καμία φίλη σου? Γιατί και εγώ εκεί έκλεινα αλλά δεν ξέρω αν είναι ωραίο και ήθελα μια γνώμη πριν το πάρω.

Το έχουν δοκιμάσει φίλες μου και μου έχουν πει τα καλύτερα, όχι ότι τα υπόλοιπα βρεφικά απορρυπαντικά δεν είναι εξίσου καλά! 

Πήρα και το ευρηκα newborn για να πλύνω το αυγό, πορτμπεμπε, ριλαξ κτλ που είναι και πιο οικονομικό και το προδερμ θα το έχω για να πλένω τα ρουχαλακια του. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2023 at 6:52 ΜΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Χμ γιατί σου είπαν δια ζώσης; Εγώ γράφτηκα στη Φαιναρετη και μου είπαν ότι για τους μήνες Μάιο Ιούνιο που θα παρακολουθήσω εγώ θα είναι τα περιστατικά διαδικτυακά, και θα έχουμε μάθημα κάθε Παρασκευή 7-9 (αν λέω καλά την ώρα). Δεν ξέρω αν σε εξυπηρετεί μήπως να τους ξαναπάρεις; (Αν υπάρχει θέση ακόμα βέβαια)

Έλα ντε! Δε ξέρω γιατί μου είπαν δια ζώσης! Θα πάρω τηλ αύριο και θα ζητήσω αν είναι εφικτό διαδικτυακά γιατί αλλιώς δε θα μπορώ να πηγαίνω ως εκεί. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

 

Χρόνια πολλά σε όλες κορίτσια!! Χριστός Ανέστη! Να έχουμε υγεία άπλετη και τελειόμηνες κυήσεις όλες μας ❤️❤️ Και του χρόνου το Πάσχα να κάνουμε μαζί με τα μωράκια μας, αυτή είναι η ευχή μου!

Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη! Να είμαστε καλά κορίτσια να κρατήσουμε αγκαλιά τα μωράκια μας τελειομηνα και γερά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! @Stauroula_k εγώ πόνο δε νιώθω ακριβώς αλλά ένα τράβηγμα στην περιοχή του αφαλού και πάνω...μου είπε πως είναι μάλλον η θέση του μωρου΄ που ευθύνεται και μου είπε να παίρνω μαγνήσιο.Για συσπάσεις μου είπε πως είναι λίγο νωρίς για να τις καταλάβω.Δεν ξέρω, εγώ αυτό το πέτρωμα δεν το έχω καταλάβει πάντως ακόμα νομίζω.

Εμείς από πραγματάκια @MMaria έχουμε πάρει καρότσι,μπανιέρα και μας έχουν δώσει και κάποια ρουχαλάκια και κουβερτούλες.Της πήρα κάποια πανάκια και τα υπόλοιπα σκέφτομαι Μαιο να πάω να τα πάρω!Επίσης θα μας δώσουν λίκνο αλλά περιμένω να βάψουμε το δωμάτιο αρχές του Μαιου και μετά θα το γεμίσω 😁

Ηδη γλυκοκοιτάζω φορμάκια και κάτι απίθανα φορεματάκια με φρου φρου...αχ αχ!!

Στην Φαιναρέτη θα κάνω και εγώ μαθήματα,μου είχαν πει ότι κάποια είναι δια ζώσης και κάποια μέσω Skype,αλλά δεν ξέρω ποια θα είναι από κοντά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/4/2023 at 9:46 ΜΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Εμείς παραγγείλαμε καρότσι και κάποια στιγμή μετά το Πάσχα θα μου δώσουν μια κούνια. Ε οπότε Μάιο λέω να έχω έτοιμη μια λίστα τι θα χρειαστώ, για να έχω να πω για δώρα που θα θέλουν να μου κάνουν. Οπότε θα δω τι δώρα θα μου κάνουν και τον Ιούνη περίπου υπολογίζω να κάνω ότι αγορές μου έχουν μείνει. Πάντως έχω πάρει ήδη 2 φορμακια 😛 

Εσείς πως θα το κάνετε;

Ξεδιαλυνα οσα μου δωσανε τα χωρισα ηλικιακα και αρχες ιουνιου κ εγω λεω να παω να δω τι μ λειπει.Θα την βαλετε την κουνια; Κρατιεμαι να μην την στησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2023 at 2:18 ΜΜ, ο/η Lilaki87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! @Stauroula_k εγώ πόνο δε νιώθω ακριβώς αλλά ένα τράβηγμα στην περιοχή του αφαλού και πάνω...μου είπε πως είναι μάλλον η θέση του μωρου΄ που ευθύνεται και μου είπε να παίρνω μαγνήσιο.Για συσπάσεις μου είπε πως είναι λίγο νωρίς για να τις καταλάβω.Δεν ξέρω, εγώ αυτό το πέτρωμα δεν το έχω καταλάβει πάντως ακόμα νομίζω.

Εμείς από πραγματάκια @MMaria έχουμε πάρει καρότσι,μπανιέρα και μας έχουν δώσει και κάποια ρουχαλάκια και κουβερτούλες.Της πήρα κάποια πανάκια και τα υπόλοιπα σκέφτομαι Μαιο να πάω να τα πάρω!Επίσης θα μας δώσουν λίκνο αλλά περιμένω να βάψουμε το δωμάτιο αρχές του Μαιου και μετά θα το γεμίσω 😁

Ηδη γλυκοκοιτάζω φορμάκια και κάτι απίθανα φορεματάκια με φρου φρου...αχ αχ!!

Στην Φαιναρέτη θα κάνω και εγώ μαθήματα,μου είχαν πει ότι κάποια είναι δια ζώσης και κάποια μέσω Skype,αλλά δεν ξέρω ποια θα είναι από κοντά.

Δυστυχως δεν ειναι απλο τραβηγμα ειναι εντονοι πονοι σ καθε κινηση και μερικες φορες δν μπορω να κουνηθω γτ ποναω τοσο πολυ π καθομαι ακουνητη . 

Κλωτσαει και γυρναει και ο μπεμπης σαν ποδοσφαιριστης . :) Απο συχνοουρια εχετε η μονο εγω παω καθε τρεις κ λιγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Stauroula_k είπε:

Δυστυχως δεν ειναι απλο τραβηγμα ειναι εντονοι πονοι σ καθε κινηση και μερικες φορες δν μπορω να κουνηθω γτ ποναω τοσο πολυ π καθομαι ακουνητη . 

Κλωτσαει και γυρναει και ο μπεμπης σαν ποδοσφαιριστης . :) Απο συχνοουρια εχετε η μονο εγω παω καθε τρεις κ λιγο;

Ο γιατρός σου τι λέει για τους πόνους;Ο μπέμπης σου ζωηρός ζωηρός μπράβο!!😅 Συχνοουρία έχω και εγώ,αρκετή θα έλεγα όχι συνέχεια όμως!Και που είσαι ακόμα,θα γίνει πιο έντονη όσο περνάει ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stauroula_k είπε:

Δυστυχως δεν ειναι απλο τραβηγμα ειναι εντονοι πονοι σ καθε κινηση και μερικες φορες δν μπορω να κουνηθω γτ ποναω τοσο πολυ π καθομαι ακουνητη . 

Κλωτσαει και γυρναει και ο μπεμπης σαν ποδοσφαιριστης . :) Απο συχνοουρια εχετε η μονο εγω παω καθε τρεις κ λιγο;

Η τουαλέτα έχει γίνει η καλύτερη φίλη μου..... Συχνοουρια φουλ! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lilaki87 είπε:

Ο γιατρός σου τι λέει για τους πόνους;Ο μπέμπης σου ζωηρός ζωηρός μπράβο!!😅 Συχνοουρία έχω και εγώ,αρκετή θα έλεγα όχι συνέχεια όμως!Και που είσαι ακόμα,θα γίνει πιο έντονη όσο περνάει ο καιρός!

Μου εχει δωσει προγεστερονη και μαγνησιο και θα πρεπε να χουν μειωθει . Την τριτη θα ξαναπαω να με δει .  Ο μπεμπινος μ πραγματικα νιωθω οτι κανει μακροβουτια μεσα στην κοιλια σημερα ειχα ξαπλωσει και ξαφνικα αριστερα στην κοιλια βλεπω να εξεχει κατι στρογυλλο . Μαλλον τουρλωσε πωπουδι ❤️❤️❤️  ποσο πιο εντονη να γινει η συχνοουρια; Να βαλω στρωμα στην τουαλετα να κοιμαμαι εκει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Η τουαλέτα έχει γίνει η καλύτερη φίλη μου..... Συχνοουρια φουλ! 🤣

Αρα δεν ειμαι η μονη ... Θα μετακομισω τουαλεττα μου φαινεται ... 🤰🏻 Σας εχει τυχει να εχετε διαρροες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/4/2023 at 7:09 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Έλα ντε! Δε ξέρω γιατί μου είπαν δια ζώσης! Θα πάρω τηλ αύριο και θα ζητήσω αν είναι εφικτό διαδικτυακά γιατί αλλιώς δε θα μπορώ να πηγαίνω ως εκεί. 

 

Επανέρχομαι στο θέμα Φαιναρετη. Τελικά μου είπαν χθες το βράδυ ότι τα μαθήματα Απριλίου Μαϊου θα γίνουν κατά βάση διαδικτυακά και ότι για αυτά με έχουν υπολογίσει. Ότι να ναι, γιατί πριν το Πάσχα μου είχαν πει για Μάιο Ιούνιο. Ευτυχώς που έστειλα χθες όλα τα χαρτιά που ήθελαν και με πήραν τηλέφωνο για να κάνω και μια ψυχομετρικη συνέντευξη γιατί τα μαθήματα ξεκινούν σήμερα! Ελπίζω να τα καταφέρεις κι εσύ να μπεις τώρα!

@Lilaki87 θα είσαι κι εσύ σε αυτά τα μαθήματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...