Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2023


Recommended Posts

Καλημέρα στα κορίτσια με τις φουσκωμένες κοιλίτσες! Χαίρομαι πολύ που διαβάζω νέα σας μου αρέσει πολύ αυτή η παρέα εδώ μέσα! Πόσο δύναμη μου δίνει και πόσο μπορεί να μου λύνει προβληματισμούς  ειλικρινά! Συμπάσχω με όλες κορίτσια και εγώ από την πρώτη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος είμαι σε ένα μόνιμο άγχος προσπαθώ να το διαχειριστώ αλλά παρόλαυτα δεν έχω σταματήσει λεπτό να φοβάμαι! Δόξα τω Θεώ όλα πάνε καλά Εύχομαι δύναμη σε όλες και νομίζω ότι σιγά-σιγά πλησιάζει η στιγμή που θα πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας! Με το καλό εύχομαι σε όλες τις εξετάσεις σας! Εμενα με μάλωσε λίγο ο γιατρός γιατί αυξήθηκαν απότομα τα κιλά μου αλλά ευτυχώς οι εξετάσεις είναι καλές. Σύνολο έως τώρα έχω πάρει 9 kg κορίτσια και είμαι 24η εβδομάδα. Η αλήθεια είναι δεν έχω καταλάβει πως μπήκανε! Εσείς που βρίσκεστε με τα κιλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Argi3 είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια με τις φουσκωμένες κοιλίτσες! Χαίρομαι πολύ που διαβάζω νέα σας μου αρέσει πολύ αυτή η παρέα εδώ μέσα! Πόσο δύναμη μου δίνει και πόσο μπορεί να μου λύνει προβληματισμούς  ειλικρινά! Συμπάσχω με όλες κορίτσια και εγώ από την πρώτη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος είμαι σε ένα μόνιμο άγχος προσπαθώ να το διαχειριστώ αλλά παρόλαυτα δεν έχω σταματήσει λεπτό να φοβάμαι! Δόξα τω Θεώ όλα πάνε καλά Εύχομαι δύναμη σε όλες και νομίζω ότι σιγά-σιγά πλησιάζει η στιγμή που θα πάρουμε αγκαλιά τα μωράκια μας! Με το καλό εύχομαι σε όλες τις εξετάσεις σας! Εμενα με μάλωσε λίγο ο γιατρός γιατί αυξήθηκαν απότομα τα κιλά μου αλλά ευτυχώς οι εξετάσεις είναι καλές. Σύνολο έως τώρα έχω πάρει 9 kg κορίτσια και είμαι 24η εβδομάδα. Η αλήθεια είναι δεν έχω καταλάβει πως μπήκανε! Εσείς που βρίσκεστε με τα κιλά;

Γεια σου κορίτσι μου. 

Βρίσκομαι στην 20η εβδομάδα και έχω πάρει 2.5-3 κιλά, τα οποία ελπίζω να διατηρήσω όσο μπορώ, γιατί έκανα και διαβήτη κύησης, οπότε θα μπω σε αυστηρή διατροφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2023 at 1:32 ΜΜ, ο/η vou.95 είπε:

ποτε εχεις την β' επιπεδουυ??? Ηταν η καλυτερη εξεταση κατ'εμε εως τωρα !!! Και εγω εχω αυτο το πρωτογαλα. δεν ειναι υγροο ειναι σα ξερα κομματακια πανω στην ρογα, κυριως στην δεξια βγαζω, και ελαχιστη στην αριστερηη. επισης και στα μαυρα σουτιεν μου βρισκω ετσι σα κομματακι μικρο ξηρο.. 

Ειμαι 24+2 , δλδ διανυω την 25η εβδομαδα!! Κλωτσουσε μονο βραδυ εως και την 20η εβδομαδα για λιγο οταν ξαπλωνα..Τωρα οοολη μερα σχεδον , νομιζω ειναι παραπανω ξυπνιος απο οσο λενε χαχαχα
 

Κορίτσι μου καλησπέρα!

Ερωτησούλα. Πόσα κιλάκια έχεις πάρει έως τώρα (εάν έχεις πάρει καθόλου) ?

Μπήκα 20η εβδομάδα κ έχω πάρει 2.5-3 κιλά. Είναι πολλά?

Θα μπω κ σε διατροφή από βδομάδα για το σάκχαρο, αλλά και για να ισορροπήσω το βάρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες!

Πως πάνε τα μωράκια Ιουλίου? 

Σε ποια εβδομάδα βρίσκεστε τώρα?

Διανύω την 20 εβδομάδα και στην 21η πάω για Β αυχενική. Πως πέρασε ο καιρός? Η αλήθεια βέβαια είναι ότι κατάλαβα την κάθε μέρα, από τις 15 Νοεμβρίου που έμαθα πως είμαι έγκυος - Μου μοιάζει όμως ήδη μακρινό!

Εσείς πως νιώθετε που κοντεύουμε να κλείσουμε 5 μήνες?

Αλήθεια, μάθατε όλες το φύλο του μωρού σας? Εμείς ακόμα στην αναμονή~ 

Και από συμπτώματα, έχετε τπτ? ❤️ για την ώρα εγώ ευαισθησία (κλαίω εύκολα) και λίγες αυπνίες. Που κ που πονοκέφαλος κ καούρα.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Καλησπέρα φίλες!

Πως πάνε τα μωράκια Ιουλίου? 

Σε ποια εβδομάδα βρίσκεστε τώρα?

Διανύω την 20 εβδομάδα και στην 21η πάω για Β αυχενική. Πως πέρασε ο καιρός? Η αλήθεια βέβαια είναι ότι κατάλαβα την κάθε μέρα, από τις 15 Νοεμβρίου που έμαθα πως είμαι έγκυος - Μου μοιάζει όμως ήδη μακρινό!

Εσείς πως νιώθετε που κοντεύουμε να κλείσουμε 5 μήνες?

Αλήθεια, μάθατε όλες το φύλο του μωρού σας? Εμείς ακόμα στην αναμονή~ 

Και από συμπτώματα, έχετε τπτ? ❤️ για την ώρα εγώ ευαισθησία (κλαίω εύκολα) και λίγες αυπνίες. Που κ που πονοκέφαλος κ καούρα.

 

 

 

Γειά σου κορίτσι! Αχ κι εγώ κάπου εκεί έμαθα ότι είμαι έγκυος 😅 νομίζω 12 Νοεμβρίου 😅

Α νωρίς σου έκλεισαν για Β επιπέδου! Μια χαρά! Εγώ σήμερα μπήκα στην 21η και μου έχουν κλείσει σε 2 εβδομάδες περίπου, μόλις μπω 23η δλδ. Ευτυχώς είδαμε το μωράκι πριν μια εβδομάδα και ήταν μια χαρά! 300 γραμμάρια κορίτσι 😁 Σίγουρα στην Β επιπέδου θα μάθεις κι εσύ το φύλο! Περιμένουμε να μας πεις νέα!

Όσο για τα κιλά, έχω πάρει 2,5 μέχρι στιγμής. Πιστεύω καλά είναι! Κάπου διάβασα ότι αν πάρεις μέχρι 5 το δεύτερο τρίμηνο είναι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/3/2023 at 1:46 ΜΜ, ο/η Tasiaa είπε:

Καλό μήνα, κορίτσια με φουσκωμένες γλυκές κοιλιτσες!!!

τι όμορφα νέα!!! Χαίρομαι που είστε τόσες που ανυπομονείτε για τη Β επιπέδου, προσθέστε και εμένα!!! Την άλλη εβδομάδα θα την κάνουμε με το καλό!!! Κάναμε και τον υπέρηχο καρδιάς εμβρυου και πήγαν όλα πολύ καλά!!!

σοβαρα αυτή η φαινομενική ξηροδερμία στις θηλές είναι το πρωτογαλα;; Σοκ!!! Δεν είχε πάει το μυαλό μου!!!

Επιβεβαιωσαμε και εμείς πως έχουμε κοριτσάκι, οπότε αν θέλετε ας προστεθεί στον πίνακα!!!

Όταν μπω από υπολογιστή θα σε βάλω στο πινακακι 😊 Με το καλό να έρθει και σε εσάς το κοριτσάκι σας ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Γειά σου κορίτσι! Αχ κι εγώ κάπου εκεί έμαθα ότι είμαι έγκυος 😅 νομίζω 12 Νοεμβρίου 😅

Α νωρίς σου έκλεισαν για Β επιπέδου! Μια χαρά! Εγώ σήμερα μπήκα στην 21η και μου έχουν κλείσει σε 2 εβδομάδες περίπου, μόλις μπω 23η δλδ. Ευτυχώς είδαμε το μωράκι πριν μια εβδομάδα και ήταν μια χαρά! 300 γραμμάρια κορίτσι 😁 Σίγουρα στην Β επιπέδου θα μάθεις κι εσύ το φύλο! Περιμένουμε να μας πεις νέα!

Όσο για τα κιλά, έχω πάρει 2,5 μέχρι στιγμής. Πιστεύω καλά είναι! Κάπου διάβασα ότι αν πάρεις μέχρι 5 το δεύτερο τρίμηνο είναι καλά.

Καλησπέρα γλυκειά μου!

Πράγματι χρονικά, μαζί μάθαμε ότι περιμένουμε μωράκι. Ήταν οι καλύτερές μου μέρες.

Μια χαρά είναι και την 23η εβδομάδα για αυχενική. Εμάς μας βάζει νωρίς νομίζω. Και την Α αυχενική την 11η εβδομάδα την κάναμε.

Πάνω κάτω τα ίδια κιλά με εσένα έχω πάρει. Άρα λογικά ακόμη είμαστε καλά 😊.

Θα μοιραστώ μαζί σας το φύλο μόλις το μάθουμε! Έπρεπε να φτάσω 5 μηνών 😁

Αλήθεια, 5 μηνών σε πόσες εβδομάδες αντιστοιχεί ακριβώς? Στη 20η είμαι 5?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Γειά σου κορίτσι! Αχ κι εγώ κάπου εκεί έμαθα ότι είμαι έγκυος 😅 νομίζω 12 Νοεμβρίου 😅

Α νωρίς σου έκλεισαν για Β επιπέδου! Μια χαρά! Εγώ σήμερα μπήκα στην 21η και μου έχουν κλείσει σε 2 εβδομάδες περίπου, μόλις μπω 23η δλδ. Ευτυχώς είδαμε το μωράκι πριν μια εβδομάδα και ήταν μια χαρά! 300 γραμμάρια κορίτσι 😁 Σίγουρα στην Β επιπέδου θα μάθεις κι εσύ το φύλο! Περιμένουμε να μας πεις νέα!

Όσο για τα κιλά, έχω πάρει 2,5 μέχρι στιγμής. Πιστεύω καλά είναι! Κάπου διάβασα ότι αν πάρεις μέχρι 5 το δεύτερο τρίμηνο είναι καλά.

300 γραμμάρια κορίτσαρος, ε? Τέλεια και πολύ φυσιολογικά για την εβδομάδα σου! 

Αλήθεια, είχες καθόλου εμετούς στο 1ο τρίμηνο? Γενικά έτρωγες καλά?

Εμάς το μωράκι μας είναι λίγο μεγάλο για την 20η εβδομάδα του, είναι 480 γραμμάρια (και ανησυχήσαμε λίγο), αλλά είμαστε ψηλοί, και ο άντρας μου κ εγώ, κ μας είπε ο γιατρός ότι πάει κ λίγο αναλογικά. Ίσως πάλι ήταν ο διαβήτης κύησης που έκανε το μωρό να μεγαλώσει, τον οποίο θα τιθασεύσω με ειδική διατροφή στην επόμενη επίσκεψή μου στον ενδοκρινολόγο. 

Όλα καλά λοιπόν κ προχωράμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, ερώτηση! 

Όσες διανύουμε το 2ο τρίμηνο, σε ποια εβδομάδα βρίσκεστε και πόσα γραμμάρια είναι το μωράκι σας?

Εμείς είμαστε 20w 4d και είμαστε 480 γρ.

Λογικά το κάθε μωράκι εξελίσσεται με λίγο διαφορετικό ρυθμό, σωστά? Για να μην ανησυχώ το λέω ❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ersi85 είπε:

Καλησπέρα γλυκειά μου!

Πράγματι χρονικά, μαζί μάθαμε ότι περιμένουμε μωράκι. Ήταν οι καλύτερές μου μέρες.

Μια χαρά είναι και την 23η εβδομάδα για αυχενική. Εμάς μας βάζει νωρίς νομίζω. Και την Α αυχενική την 11η εβδομάδα την κάναμε.

Πάνω κάτω τα ίδια κιλά με εσένα έχω πάρει. Άρα λογικά ακόμη είμαστε καλά 😊.

Θα μοιραστώ μαζί σας το φύλο μόλις το μάθουμε! Έπρεπε να φτάσω 5 μηνών 😁

Αλήθεια, 5 μηνών σε πόσες εβδομάδες αντιστοιχεί ακριβώς? Στη 20η είμαι 5?

 

 

Ναι από κιλά καλά είμαστε. 

1ο τρίμηνο δεν έκανα εμετό, παρά μόνο 3 φορές. Αλλά το στομάχι ήταν χάλια. Έχασα μόνο ένα κιλό που το ξαναπήρα. Γενικά ζυγιζομαι κάθε βδομάδα όταν αλλάζω εβδομάδα κύησης 😅

Ένα ημερολόγιο που έχω λέει ότι μέχρι και η 21η είσαι στον 5ο μήνα. Στην 22η μπαίνεις 6ο. 

Όσο για τα γραμμάρια του μωρού μην ανησυχείς. Σίγουρα έχει σχέση και το ύψος των γονιών. Διάβασα ότι από δω και πέρα είναι που θα αρχίσει να παίρνει βάρος το μωρό. Οπότε ετοιμάσου να πάρουμε κι εμείς κιλά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Ersi85 είπε:

Καλησπέρα φίλες!

Πως πάνε τα μωράκια Ιουλίου? 

Σε ποια εβδομάδα βρίσκεστε τώρα?

Διανύω την 20 εβδομάδα και στην 21η πάω για Β αυχενική. Πως πέρασε ο καιρός? Η αλήθεια βέβαια είναι ότι κατάλαβα την κάθε μέρα, από τις 15 Νοεμβρίου που έμαθα πως είμαι έγκυος - Μου μοιάζει όμως ήδη μακρινό!

Εσείς πως νιώθετε που κοντεύουμε να κλείσουμε 5 μήνες?

Αλήθεια, μάθατε όλες το φύλο του μωρού σας? Εμείς ακόμα στην αναμονή~ 

Και από συμπτώματα, έχετε τπτ? ❤️ για την ώρα εγώ ευαισθησία (κλαίω εύκολα) και λίγες αυπνίες. Που κ που πονοκέφαλος κ καούρα.

 

 

 

Εμείς διανύουμε την 22η και την Τετάρτη που αλλάζω εβδομάδα έχω και την β επιπέδου! Ακόμα δε μπορώ να πιστέψω πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός! Σε εμάς είναι ξεκάθαρο ότι πρόκειται για αγοράκι! 

Έχω αρκετές καούρες, ειδικά προς το βράδυ. Εσείς κορίτσια έχετε; Κι αν ναι πως το αντιμετωπίζετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εύχομαι να είστε όλες καλά εσείς κ τα μωράκια σας, θα ήθελα αν γνωρίζει καποιον γιατρό που να ξεγεναει στο Ιπποκράτειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/3/2023 at 11:31 ΜΜ, ο/η Αναστασία28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εύχομαι να είστε όλες καλά εσείς κ τα μωράκια σας, θα ήθελα αν γνωρίζει καποιον γιατρό που να ξεγεναει στο Ιπποκράτειο.

Εγώ δεν ξέρω δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

@peacock έκανες την Β επιπέδου; Πώς πήγε;

Είναι καμιά άλλη κοπέλα που να έκανε την Β;

Πηγα χθες...ο μικρός ήταν γυρισμένος μπρούμυτα.. ο εμβρυομητρικος έκανε μετρήσεις οι οποίες ήταν φυσιολογικές μόνο που δε μπορούσε να δει πρόσωπο και καρδιά λόγω της θέσης του μικρού. Ήμουν 4 ώρες εκεί, με έβαζε να περπατάω, να τρώω μπας και γυρίσει αλλά τίποτα.... Οπότε μου έκλεισε ραντεβού εκ νέου για αύριο το πρωί ελπίζοντας ότι ο μικρός θα είναι πιο συνεργάσιμος 🤣 

Μου μευρησε επίσης τράχηλο κολπικά ο οποίος ευτυχώς ήταν 36,5 , ίδιος με την αυχενική βασικά. 

Αναμονή λοιπόν για αύριο! ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλα καλά με την β επιπέδου round 2 σήμερα! 

Ο μικρός μου σε όλες τις μετρήσεις φυσιολογικός! 

Είδαμε και πρόσωπο σε 3d φωτογραφία! 😍 Δεν έχω σταματήσει να κλαίω από ευτυχία, πραγματικά έχω ερωτευτεί ❤️🥹

Εύχομαι όλες σας να έχετε μόνο όμορφα νέα στην β επιπέδου σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Κορίτσια όλα καλά με την β επιπέδου round 2 σήμερα! 

Ο μικρός μου σε όλες τις μετρήσεις φυσιολογικός! 

Είδαμε και πρόσωπο σε 3d φωτογραφία! 😍 Δεν έχω σταματήσει να κλαίω από ευτυχία, πραγματικά έχω ερωτευτεί ❤️🥹

Εύχομαι όλες σας να έχετε μόνο όμορφα νέα στην β επιπέδου σας! 

Συγχαρητήρια γλυκειά μου!!!

Ο,τι καλύτερο εύχομαι και μια όμορφη τελειόμηνη κύηση!!!

Αυτές είναι οι καλύτερες στιγμές....!

❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

@peacock έκανες την Β επιπέδου; Πώς πήγε;

Είναι καμιά άλλη κοπέλα που να έκανε την Β;

Από βδομάδα θα γίνει και η δική μου Β επιπέδου ❤️ 

Ελπίζω  να πάνε όλα καλά κ να φύγω με ωραίες εικόνες κ αναμνήσεις!

Προμηθεύτηκα ήδη ένα usb memory stick για να μου δώσει τις φωτογραφίες του παιδιού.

Υγεία εύχομαι πάνω από όλα πάντως κ για το μωράκι μου κ για μένα κ ελπίζω όλες μας να καταφέρουμε να τα κρατήσουμε το προσεχές καλοκαιράκι, όπως έχουμε ονειρευτεί κορίτσια μου.

@Eliza Kats,

@peacock και @vou.95 πότε έχετε Π.Η.Τ.? Για να μη ψάχνω το πινακάκι :) 

Να δω αν είμαστε κοντά. 19 Ιουλίου έχω εγώ, σύμφωνα με την Α αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/3/2023 at 10:41 ΠΜ, ο/η vou.95 είπε:

πωωως δεν εχω παρειι χαχα!! Και εγω τοσα ειχα παρει 2μισι-3 κιλα μεχρι τον 5ο! Και τον Φεβρουαριο εβαλα 3-4 κιλα... Φοβηθηκα λιγο για τα αποτομα κιλα, όμως οταν εμαθα οτι ειμαι εγκυος (5 εβδομαδων) προσπαθουσα ηδη απο το καλοκαιρι να παρω κιλα και ημουν 49,9 οταν εκανα το τεστ εγκυμοσυνης,(το καλοκαιρι σκεψου ημουν 47 και ήθελα να φτασω τα 52-53) ... Ο γιατρος με καθησυχασε οτι παιρνουμε μετα στον 5ο και πως λογω των κιλων μου ειναι φυσιολογικη η αυξηση αυτη ! Το μωρο 9/2 ηταν 430γρ- στην β' επιπεδου... Τωρα ειμαι 25ε και 1μ, κλεινω τον 6ο μήνα δηλαδη την αλλη εβδομαδα, ειμαι 56,3 !!! Οποτε λογω και της διαιτας που θα κανεις πιστευω δεν θα αυξηθει πολυ το βαρος σου . Σκεψου ομως πως εγω δεν εχω σταματησει να τρωω (και γλυκα συνεχεια ) αλλα 3 απο τα κιλα αυτα τα ηθελα γιατι ημουν πολυ αδυνατη..Βεβαια η κοιλια τωρα αρχισε να φαινεται, ειναι πολυ μικρη και εγω λεω να κλεισω το στομα σιγα σιγα 🤪
Απο συμπτωματα τιποτα ..μονο συχνοουριαα και εγω κλαμα οπως λεςςς με το παραμικρο, χωρις λογο χαχαχ!
Αν θυμαμαι καλα θα πηγαινες στην ενδοκρινολογο σου εχθες ? Σου εδωσε διατροφη ?
Σιγουρα θα δεις το φυλο στην β επιπεδου, φαε ομως μια σοκολατιτσα πριν πας ή μια πορτοκαλαδα να πιεις να κουνιεται να ειναι ενεργο ❤️ 

Απαντώ πολύ καθυστερημένα λόγω του ότι βρίσκομα εν μέσω μετακόμισης!

Ναι ναι σίγουρα θα φάω σοκολατίτσαα με stevia πριν πάω στον εμβρυομητρικό ❤️ 

Αν και το μωράκι παρατηρώ πως κουνιέται σχεδόν πάντα μετά από ξινόμηλο που έχω φάει :D  Ξινόμηλο!

Έχω πάρει διατροφή από ενδοκρινολόγο λόγω του διαβήτη κύησης κ προσπαθούμε να το ρυθμίσω διαιτητικά για την ώρα, μη καταφύγω ακόμη σε ινσουλίνες. Μου επέτρεψε όμως λίγη σοκολάτα με στεβια~ 

Είναι ωραίο που πήρες τα 3 κιλάκια που ΄ήθελες κ ακόμη πιο ωραίο που φαίνεται η κοιλίτσα. Εμένα αν και αδύνατη η κοιλιά μου λόγω σωματότυπου (σχήμα σώματος αχλάδι), η κοιλιά της εγκυμοσύνης φαίνεται αρκετά και μάλιστα είναι κάπως μυτερή, πάει προς τα μπροστά..

Για του λόγου το αληθές, τις προάλλες πήγα σουπερ μαρκετ και ήταν μια τσιγγανούλα στην είσοδο και αφού μου είπε να της αγοράσω κάτι για το μωρό της, μου λέει στο καπάκι "Καλή λευτεριά!'.. εκεί κατάλαβα ότι πλέον δε κρύβεται και είμαι μόνο στην 21η εβδομάδα μου.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@vou.95 & @Ersi85ευχαριστώ ☺️❤️ με το καλό σε όλες μας τα μωράκια μας! 

ΠΗΤ έχω 12/7!!! 

Είσαι μια εβδομαδούλα νωρίτερα από εμένα! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock τέλεια! 4 ώρες ε; Εγώ έχω στις 22/3 και έχω πει στη δουλειά ότι θα λείψω κάνα 2 ωρο😅 Ελπίζω να μην πάρει τόσο. Η Α αυχενικη ούτε 15' δεν μας είχε μέσα 😅

24/7 έχω ΠΗΤ εγώ! Θα ξανά ποσταρω το πινακακι σύντομα 😅

@Ersi85 εγώ που είχα και τα κιλακια μου φαίνεται φουλ τώρα η εγκυμοσύνη. Θέλω νέες μπλούζες 😅 Πάει κορίτσια δεν μπορούμε να κρυφτούμε πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

Ενα μηνα ακριβως πριν εγω. 19 Ιουνιου !!! ❤️ Να σκεφτεσαι θετικααα και ολα θα πανε καλα για τα μπεμπακια μας ❤️ 

Λίγες μέρες μετά τα γενέθλιά μου δλδ [smilie=icon_sunny.: άψογα! 😊

Εμένα αρχές Ιουλίου πέφτει και η ορκωμοσία του μεταπτυχιακού μου, όχι πείτε μου, πως θα φορέσω τίβενο ετοιμόγεννη ε? Και θα είναι κρίμα να την χάσω, προσπάθησα πολύ για το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό ρε κορίτσια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

@peacock τέλεια! 4 ώρες ε; Εγώ έχω στις 22/3 και έχω πει στη δουλειά ότι θα λείψω κάνα 2 ωρο😅 Ελπίζω να μην πάρει τόσο. Η Α αυχενικη ούτε 15' δεν μας είχε μέσα 😅

24/7 έχω ΠΗΤ εγώ! Θα ξανά ποσταρω το πινακακι σύντομα 😅

@Ersi85 εγώ που είχα και τα κιλακια μου φαίνεται φουλ τώρα η εγκυμοσύνη. Θέλω νέες μπλούζες 😅 Πάει κορίτσια δεν μπορούμε να κρυφτούμε πια!

Α αυχενική μας κράτησε περίπου 45 λεπτά.

Για να δούμε κ η Β...

Είσαι 5 μερουλες μετά απο μένα λοιπόν, πάμε μαζί κ εμείς !!

Το νιώθω αυτό για τις νέες μπλούζες, δεν παλεύεται. Και τωρα ειναι κ ανοιξη κ ειναι περιεργη εποχη για αγορες. Με εχει πιασει κατι να θ΄ελω να κρατησω οτι λεφτακια εχω για το μωρο, κ δε θελω να παρω για μενα, αλλα μου πανε οριακα τα ρουχα μουυυ

Ναι, πλέον ούτε σε εμένα κρύβεται η κοιλιά, εκτός και αν φοράω το μακρύ χειμωνιάτικο μπουφάν μου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...