Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γράμμα θα στείλω στον Άγιο Βασίλη χαρά να φέρει σε όλα τα χείλη. Αυτόν το Δεκέμβρη κάθε λαμπάκι να γίνει το φως για ένα μωράκι. 🎄🎅🥂🎉👶


misofeggaro

Recommended Posts

στις On 6/12/2022 at 12:24 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

κορίτσια να ρωτήσω…σημάδια ότι κοντεύεις για να γεννήσεις εκτός από το πονο κ το σπάσιμο των νερών υπάρχει;; 

Εγω στον 2ο πήγα τουαλέτα και στο σκούπισμα είδα αίμα..μετά άρχισα να νοιώθω ελαφριά πονακια σαν της περιόδου..  όταν πήρα τηλ τον γιατρό και του το είπα μου λέει όπως είσαι πάρε τα πράγματα σου και έλα..  αν και είχα προγραμματισμένη καισαρική 6 μέρες μετά τελικά με γέννησε μόλις πήγα γιατί είχε ξεκινήσει η διαδικασία τοκετου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 525
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια είμαι με γαστρεντεριτιδα 😢😢😢😢 με κόλλησε ο μικρός μου.... Ήταν έτσι το Σαββατοκύριακο... Αχ είμαι χάλια... Το χειρότερο μου είναι. Δεν μπορώ να φάω τίποτα 

ωχ δεν έχω χειρότερο.. εγω μόνο με ένεση μπορώ να ξεπεράσω την γαστρεντεριτιδα..χάπια δεν μου κάνουν τπτ .. περαστικα σας❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΡΑΦΙΑ.. Ο ΣΥΖΥΓΟΣ 1-2 ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΩΣ  ΚΥΛΟΥΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΔΙΚΕΥΕΤΑΙ ΣΕ IVF.ME ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΡΕΝΑΡΩ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ KAI MΑΣ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΣΕ  ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΔΙΧΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΒΕΒΑΙΑ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ,Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ...

Δηλαδή την εγκυμοσύνη την έχουμε αποκλείσει; δεν έχουμε καμία ελπίδα;; θα έρθει σίγουρα περίοδος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Πήγα για τον 2ο υπέρηχο σήμερα 😊 Όλα τέλεια. Ακούσαμε καρδιά, είδαμε και πλακούντα και εμβρυακι. Μεγάλωσε μια χαρά μας είπε. Βγαίνει ακριβώς σχεδόν στις εβδομάδες κύησης.

@marinamanoulitsa περαστικά βρε κορίτσι... Ελπίζω να σου περάσει γρήγορα!

@efakii εγώ θα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης καλού κακού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efakii είπε:

ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΡΑΦΙΑ.. Ο ΣΥΖΥΓΟΣ 1-2 ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΩΣ  ΚΥΛΟΥΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΔΙΚΕΥΕΤΑΙ ΣΕ IVF.ME ΒΑΣΗ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΡΕΝΑΡΩ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ KAI MΑΣ ΠΑΡΕΠΕΜΨΕ ΣΕ  ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΔΙΧΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΒΕΒΑΙΑ.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ,Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΚΑΤΙ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ...

Ευχομαι σύντομα με ένα θετικό τεστακι κορίτσι μου!! Εφόσον περιμένεις ακόμα την περίοδο σου πρότεινε μήπως ο γιατρός να ξανακανεις χοριακη?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγαμε γιατρο σήμερα! Είχα κ το πρώτο μου καρδιοτοκογραφημα! Μια χαρά όλα μια σύσπαση είχα μόνο στο μισάωρο! Όλα καλά το μωράκι μου 2720 είμαι 37+4! Απλα εγώ πάλι είχα ψηλή πίεση!! Βέβαια της το είπα πριν την μετρήσει! Ενιωθα άγχος φουλ η καρδιά μου θα έσπαγε!! 15 με 9!! Μου λέει πήγαινε σπίτι ηρεμησε κ ξανά μέτρα! Πάω στον αδερφό μου για να πάρω την αποστείρωση την μετράω ξανά 14 με 7, κ η δεύτερη φορά 13 με 8! Της στέλνω τα νούμερα σε φωτό… μου λέει η γιατρος να την μετρήσω ξανά αύριο το πρωί κ να πάω ξανά αύριο να με ξανά δει! Έρχομαι σπίτι μετράω 12 με 7 το ένα πιεσόμετρο, 11 με 6 το άλλο!! Σίγουρα ήμουν αγχωμένη το καταλάβαινα…αφού στο νστ δεν μπορούσα να πάρω ανάσα δεν ξέρω τι έπαθα αγχώθηκα παρά πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πήγαμε γιατρο σήμερα! Είχα κ το πρώτο μου καρδιοτοκογραφημα! Μια χαρά όλα μια σύσπαση είχα μόνο στο μισάωρο! Όλα καλά το μωράκι μου 2720 είμαι 37+4! Απλα εγώ πάλι είχα ψηλή πίεση!! Βέβαια της το είπα πριν την μετρήσει! Ενιωθα άγχος φουλ η καρδιά μου θα έσπαγε!! 15 με 9!! Μου λέει πήγαινε σπίτι ηρεμησε κ ξανά μέτρα! Πάω στον αδερφό μου για να πάρω την αποστείρωση την μετράω ξανά 14 με 7, κ η δεύτερη φορά 13 με 8! Της στέλνω τα νούμερα σε φωτό… μου λέει η γιατρος να την μετρήσω ξανά αύριο το πρωί κ να πάω ξανά αύριο να με ξανά δει! Έρχομαι σπίτι μετράω 12 με 7 το ένα πιεσόμετρο, 11 με 6 το άλλο!! Σίγουρα ήμουν αγχωμένη το καταλάβαινα…αφού στο νστ δεν μπορούσα να πάρω ανάσα δεν ξέρω τι έπαθα αγχώθηκα παρά πολυ

Άντε ωραία μεγάλωσε το μωρακι σου 😄

τωρα για την πίεση δεν ξέρω καθόλου θα το παρακολουθείτε 

γιατι είχες αγχος για την εξέταση βρε κορίτσι μου δεν είναι τίποτα εγω μια φορά την έκανε αυτήν εξέταση την μέρα που γεννούσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία μεγάλωσε το μωρακι σου 😄

τωρα για την πίεση δεν ξέρω καθόλου θα το παρακολουθείτε 

γιατι είχες αγχος για την εξέταση βρε κορίτσι μου δεν είναι τίποτα εγω μια φορά την έκανε αυτήν εξέταση την μέρα που γεννούσα 

Αγχώθηκα ότι θα έχω συσπάσεις κ ότι θα γεννήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αγχώθηκα ότι θα έχω συσπάσεις κ ότι θα γεννήσω 

Εντάξει ίσως επειδή εγω την έκανα πολύ αργά την εξέταση αυτήν για αυτό μάλλον δεν μου φάνηκε αγχωτική γιατί μετά από λιγες ώρες γέννησα 

Αν είχα πάει σαν εσενα μπορεί και εγω να είχα άγχος 

Όλα καλά πήγαν την επομενη φορά να είσαι πιο χαλαρή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Είναι δύσκολη αυτή η αναμονή. Ευτυχώς αυτές τις μέρες είχα αρκετή δουλειά κ ξεχάστηκα λίγο αλλιώς δεν περνάνε με τίποτα. Και εσύ στην αναμονή είσαι κορίτσι μου? Εγώ περιμένω στις 12-12 να μου έρθει (μακάρι να μην έρθει δηλαδή) 

Και εγώ στην αναμονή 🙏 εμενα ο κύκλος μ είναι πολύ ασταθής. Μου εδωσε femara o γιατρός για να στρώσει ο κύκλος και να βοηθήσει στην ωορρηξία...  Έχω κύκλο 30-45 μέρες. 

Τον προηγούμενο κύκλο με τα χαπια ήρθε περίοδος στις 29 μέρες... 

Τώρα αυτόν το μήνα δεν ξέρω τι να περιμένω. Σύμφωνα με την εφαρμογή περιμένω 20/12🤷

Σου εύχομαι ότι καλύτερο 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Πήγα για τον 2ο υπέρηχο σήμερα 😊 Όλα τέλεια. Ακούσαμε καρδιά, είδαμε και πλακούντα και εμβρυακι. Μεγάλωσε μια χαρά μας είπε. Βγαίνει ακριβώς σχεδόν στις εβδομάδες κύησης.

@marinamanoulitsa περαστικά βρε κορίτσι... Ελπίζω να σου περάσει γρήγορα!

@efakii εγώ θα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης καλού κακού...

Καλημέρα ! Μπράβο κορίτσι μου , όλα πάνε κατά ευχήν !! Τώρα έχεις να κανεις τις εξετάσεις του προγεννητικου ? 

Εγώ θα πάω την Δευτέρα στο γιατρό μιας και τις έκανα όλες και φυσικά να δούμε το θαυματακι μου ❤️ Πάλι αγωνία έχω εννοείται αν εξελίσσονται όλα καλά , αν θα έχει μεγαλώσει όσο πρέπει , αν θα χτυπάει ακόμα η καρδούλα του τόσο δυνατά ...  Μου έρχονται κάτι τέτοιες σκέψεις αλλά προσπαθώ να τις διωχνω με άλλες πιο όμορφες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πήγαμε γιατρο σήμερα! Είχα κ το πρώτο μου καρδιοτοκογραφημα! Μια χαρά όλα μια σύσπαση είχα μόνο στο μισάωρο! Όλα καλά το μωράκι μου 2720 είμαι 37+4! Απλα εγώ πάλι είχα ψηλή πίεση!! Βέβαια της το είπα πριν την μετρήσει! Ενιωθα άγχος φουλ η καρδιά μου θα έσπαγε!! 15 με 9!! Μου λέει πήγαινε σπίτι ηρεμησε κ ξανά μέτρα! Πάω στον αδερφό μου για να πάρω την αποστείρωση την μετράω ξανά 14 με 7, κ η δεύτερη φορά 13 με 8! Της στέλνω τα νούμερα σε φωτό… μου λέει η γιατρος να την μετρήσω ξανά αύριο το πρωί κ να πάω ξανά αύριο να με ξανά δει! Έρχομαι σπίτι μετράω 12 με 7 το ένα πιεσόμετρο, 11 με 6 το άλλο!! Σίγουρα ήμουν αγχωμένη το καταλάβαινα…αφού στο νστ δεν μπορούσα να πάρω ανάσα δεν ξέρω τι έπαθα αγχώθηκα παρά πολυ

Να την παρακολουθήσεις λίγες μέρες την πίεση για σιγουριά. Θα σου είπε και ο γιατρός φαντάζομαι. Κατά τα άλλα βρε τώρα στο τέλος αγχώθηκες; τώρα και να γεννήσεις, τελειομηνο είναι το μωράκι, αλλά και να έχεις συσπάσεις στο nst δε σημαίνει ότι γεννάς. Τυπική εξέταση ειναι να δουν πόσο στρεσάρεται το μωρουλι και αν ετοιμάζεσαι. Πρέπει να έρθουν οι πόνοι που λέγαμε ότι δε θα περάσουν απαρατήρητοι. Επίσης και το χωρίς συσπάσεις στο nst δε σημαίνει ότι δεν παίζει να σου σπάσουν τα νερα κάποια στιγμή. Απλά τώρα είσαι στην τελική ευθεία και απλά περιμένετε να έρθει. Έχεις κάποιο συγκεκριμένο λόγο που θες να έρθει πιο μετά ή σε αγχώνει ο τοκετός; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

 

Πήγα για τον 2ο υπέρηχο σήμερα 😊 Όλα τέλεια. Ακούσαμε καρδιά, είδαμε και πλακούντα και εμβρυακι. Μεγάλωσε μια χαρά μας είπε. Βγαίνει ακριβώς σχεδόν στις εβδομάδες κύησης.

@marinamanoulitsa περαστικά βρε κορίτσι... Ελπίζω να σου περάσει γρήγορα!

@efakii εγώ θα έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης καλού κακού...

Τα πάτε τέλεια! Μπράβο! 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια είμαι με γαστρεντεριτιδα 😢😢😢😢 με κόλλησε ο μικρός μου.... Ήταν έτσι το Σαββατοκύριακο... Αχ είμαι χάλια... Το χειρότερο μου είναι. Δεν μπορώ να φάω τίποτα 

Περαστικά σας μαρίνα μου!. Όταν έχεις και παιδάκια είναι πιο δύσκολο να αρρωσταίνεις. Το έζησα τώρα με τον κοβιντ με το μωρό. Πολύ κουραστικό!  Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Και εγώ στην αναμονή 🙏 εμενα ο κύκλος μ είναι πολύ ασταθής. Μου εδωσε femara o γιατρός για να στρώσει ο κύκλος και να βοηθήσει στην ωορρηξία...  Έχω κύκλο 30-45 μέρες. 

Τον προηγούμενο κύκλο με τα χαπια ήρθε περίοδος στις 29 μέρες... 

Τώρα αυτόν το μήνα δεν ξέρω τι να περιμένω. Σύμφωνα με την εφαρμογή περιμένω 20/12🤷

Σου εύχομαι ότι καλύτερο 🙏

Και εμένα ήταν ασταθής αλλά έχει ένα χρόνο παίρνω inofert και έχει στρώσει πολύ. Από 45 μέρες πήγε σιγά σιγά 35 και τώρα πήγε 31. Έχω ΣΠΩ και με ταλαιπωρεί αρκετά αν και οι ορμονολογικες εξετάσεις ήταν καλές. Αν είναι να σου έρθει στις 20 τότε αυτές της μέρες είχες ωορρηξία σωστά? Εύχομαι να έπιασε το σπορακι σου. Εγώ είμαι λίγο απογοητευμένη μάλλον δεν πετύχαμε ούτε αυτόν τον μήνα. Έχω τα ίδια συμπτώματα με τις περιόδου. Μόνο που το σκέφτομαι βάζω τα κλάματα κάθε πρωί με κλάματα ξυπνάω αυτές τις μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια είμαι με γαστρεντεριτιδα 😢😢😢😢 με κόλλησε ο μικρός μου.... Ήταν έτσι το Σαββατοκύριακο... Αχ είμαι χάλια... Το χειρότερο μου είναι. Δεν μπορώ να φάω τίποτα 

Περαστικά σου εύχομαι. Και η μικρή μου ανιψιά κόλλησε γαστρεντερίτιδα στο παιδικό σταθμό. Γίνεται χαμός φέτος από ίωσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Σας Ευχαριστώ όλες!!! Από εχθές το βράδυ δεν ξαναπήγα τουαλέτα...οπότε είμαι καλύτερα. Κοιμήθηκα και καλά απλά νιώθω αδύναμη ακόμα... 

@Raf123 καρδιοτοκογραφημα γιατί να νιώθεις άγχος; εγώ είχα κάνει δεκάδες πριν γεννησω.. Μόλις ένιωθα πόνο με έλεγε ο γιατρός πάνε κλινική για καρδιοτοκογραφημα.. Ειδικά ως πρωτάρα στον τελευταίο μήνα συνέχεια πήγαινα.. 😘 Ωραία εξέταση είναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Εγώ αυτόν τον μήνα πήρα μεγάλη απογοήτευση… είχα 2 μέρες καθυστέρηση και κανένα σημάδι ότι μου έρχεται περίοδος , ενώ κάθε μήνα τα συμπτώματα αρχίζουν 10 μέρες πριν!  Παίρνω και κάνω ένα τεστ γρηγορης ανίχνευσης και ενώ ήταν αρνητικό, μετά από μισή ώρα γίνεται θετικό! Ξέρω ότι πρέπει να το κοιτάμε μόνο στην αρχή, αλλά προφανώς κ δε μπορούσα να το αγνοήσω… βέβαια πήγα για χοριακη και ήταν αρνητική.. αλλά δεν πίστευα ότι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο!! 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!

τα νεα σας ειναι τοσο ευχαριστα πραγματικα μου αλλαζουν τη διαθεση !!!

σημερα το πρωι η περιοδος εκανε αισθητα την παρουσια της!παλι καλα γιατι το ειχα αγχος!!

δεν πειραζει ,ειπα πως θελω να παρω λιγο το χρονο μου και να μπω back to the game με τη νεα χρονια!!

@marinamanoulitsa περαστικα !!δεν εχω χειροτερο απο τη γαστρεντεριδιτα!!😪

@Raf123 ολα βαινουν καλως!! μην αγχνωνεσαι!σε λιγο καιρο θα εχεις τη πιο ομορφη χριστουγεννιατικη εκπληξη στα χερια σου!!🥰🎄

@Eliza Kats κοριτσι μου ολα τελεια τα νεα σου και σενα!!!μην αγχνωνεστε και απολαυστε τη στιγμη!θα τα σκεφτεστε μετα και θα γελατε!! 😝

@misofeggaro πως πανε οι προσπαθειες μετα τη σαλπιγγοραφια??ελπιζω να δινεις πονο,λενε πως ειναι πολυ σημαντικες οι επαφουλες μετα 😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!

τα νεα σας ειναι τοσο ευχαριστα πραγματικα μου αλλαζουν τη διαθεση !!!

σημερα το πρωι η περιοδος εκανε αισθητα την παρουσια της!παλι καλα γιατι το ειχα αγχος!!

δεν πειραζει ,ειπα πως θελω να παρω λιγο το χρονο μου και να μπω back to the game με τη νεα χρονια!!

@marinamanoulitsa περαστικα !!δεν εχω χειροτερο απο τη γαστρεντεριδιτα!!😪

@Raf123 ολα βαινουν καλως!! μην αγχνωνεσαι!σε λιγο καιρο θα εχεις τη πιο ομορφη χριστουγεννιατικη εκπληξη στα χερια σου!!🥰🎄

@Eliza Kats κοριτσι μου ολα τελεια τα νεα σου και σενα!!!μην αγχνωνεστε και απολαυστε τη στιγμη!θα τα σκεφτεστε μετα και θα γελατε!! 😝

@misofeggaro πως πανε οι προσπαθειες μετα τη σαλπιγγοραφια??ελπιζω να δινεις πονο,λενε πως ειναι πολυ σημαντικες οι επαφουλες μετα 😋😋

Αύριο περιμένω περίοδο. Ήθελα να κάνω ένα τεστ σήμερα αλλά ξεχαστηκα το πρωί. Αύριο είναι της Αγίας Άννης και ίσως είναι σημαδιακό 😊🎅🎄👶🙏🏼

@Raf123σε καταλαβαίνω, είναι το άγχος της άσπρης ποδιάς. Εξάλλου κανονικά την πίεση μας πρέπει να την παίρνουμε σε ηρεμία αφού έχουμε κάτσε 2-3 λεπτά ήσυχες. Σε καταστάσεις που είμαστε δραστήριες ή αγχωμενες για τον οποιοσδήποτε λόγο είναι φυσιολογικό να ανεβαίνει. Σήμερα πήγες να σε δει;

@marinamanoulitsa Περαστικά! Θα γίνεις κορμαρα για τα Χριστούγεννα! 😂❤️

@Eliza Kats μια χαρά προχωράτε!όλα θα πάνε καλά μέχρι το τέλος, θα δεις!

@Elli13 καλέ μια χαρά θα χτυπάει και η δική του καρδιά, μην σκέφτεσαι χαζά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro αντε κάνε τεστ..μεγαλη η Χάρη Της Αγίας Αννης...ειδα στο όνειρο μου μια έγκυο άγνωστη και έμενε Αθήνα... Και έλεγα Θεέ μου εγώ τι κάνω στην Αθήνα, είχα χάσει το κινητό μου, είχε φύγει ο άντρας μου, δεν είχα λεφτά και βλέπω μια έγκυο και μου λέει έλα εδώ Μαρίνα άφησε αυτό για εσένα ο άντρας σου... Και λέω ποια είναι αυτή;;; λες βρε να ήσουν εσύ;;; για περιέγραψε τον εαυτό σου πως είσαι εξωτερικα;;; 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορε΄ί να έχω απομακρυνθεί από τα Θεία, αλλά μαρέσει να ακούσω ύμνους και λειτουργία.
Τώρα έχω βάλει και ακούω την παράκληση της Αγίας Άννης... 
@marinamanoulitsa αύριο θα κάνω. Είμαι αφρατούλα, οπότε γιαυτό μπορεί να σου φαινόμουν έγκυος 😆
Κανονικό ύψος, πράσινα μάτια, φοράω γυαλιά, κατσαρά μαλλιά. Μονδέλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Μπορε΄ί να έχω απομακρυνθεί από τα Θεία, αλλά μαρέσει να ακούσω ύμνους και λειτουργία.
Τώρα έχω βάλει και ακούω την παράκληση της Αγίας Άννης... 
@marinamanoulitsa αύριο θα κάνω. Είμαι αφρατούλα, οπότε γιαυτό μπορεί να σου φαινόμουν έγκυος 😆
Κανονικό ύψος, πράσινα μάτια, φοράω γυαλιά, κατσαρά μαλλιά. Μονδέλο!!! 

Όχι όχι είχε αρκετά μεγάλη κοιλιά.. Κοιλιά εγκύου.. Χμμ όχι δεν ήταν έτσι ακριβώς.. Τώρα δεν ξέρω αν σήμαινε κάτι... Θα δείξει.. 

Μακαρι να μας πεις καλά νέα.. Έχεις καθυστέρηση εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι όχι είχε αρκετά μεγάλη κοιλιά.. Κοιλιά εγκύου.. Χμμ όχι δεν ήταν έτσι ακριβώς.. Τώρα δεν ξέρω αν σήμαινε κάτι... Θα δείξει.. 

Μακαρι να μας πεις καλά νέα.. Έχεις καθυστέρηση εσύ; 

Αυριο δεν περιμένω. Γιαυτό ειπα να κανω αυριο, μπας και βοηθησει η Αγία Άννα... ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@misofeggaro αντε κάνε τεστ..μεγαλη η Χάρη Της Αγίας Αννης...ειδα στο όνειρο μου μια έγκυο άγνωστη και έμενε Αθήνα... Και έλεγα Θεέ μου εγώ τι κάνω στην Αθήνα, είχα χάσει το κινητό μου, είχε φύγει ο άντρας μου, δεν είχα λεφτά και βλέπω μια έγκυο και μου λέει έλα εδώ Μαρίνα άφησε αυτό για εσένα ο άντρας σου... Και λέω ποια είναι αυτή;;; λες βρε να ήσουν εσύ;;; για περιέγραψε τον εαυτό σου πως είσαι εξωτερικα;;; 😁😁

Πωωω τι ειπες τωρα.. Και γω στον υπνο μου ειδα μια κοπελα που μου ελεγε οτι εχασε το κινητο της.. Ανατρίχιασα αληθεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...