Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γράμμα θα στείλω στον Άγιο Βασίλη χαρά να φέρει σε όλα τα χείλη. Αυτόν το Δεκέμβρη κάθε λαμπάκι να γίνει το φως για ένα μωράκι. 🎄🎅🥂🎉👶


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Να ξεκουράζεσαι λίγο υπομονή θα κανείς και όλα καλά ..είσαι συνέχεια ξαπλωμένη Και σηκώνεσαι για τα βασικά μόνο ;

Όταν μπεις στο 2 τρίμηνο θα είναι όλα καλύτερα… μετά στο 3 τρίμηνο δυσκολεύουν πάλι λίγο τα πράγματα 

Εγω όλο το πρώτο τρίμηνο είχα εμετούς πολλούς ήμουν από τον καναπε στο κρεβατι και πίσω ένα τρίμηνο άρρωστη χάλια το πέρασα δυσκοιλιότητα εντάξει είχα αλλά όχι σε πολύ μεγάλο βαθμό αλλά και πως να μην έχω αφού δεν έμενε και τίποτα μέσα στο στομάχι μου 3 κιλά είχα χάσει 

Μου είπε γενικά να κάθομαι και να ξαπλώνω. Ε δεν είμαι όλη μέρα στο κρεβάτι αλλά δουλεύω από το σπίτι καθιστή, μετά καναπέ αραγμα και το πολύ πολύ να πεταχτω μέχρι τον φούρνο. Σπίτι άντε να κάνω κάνα μαγείρεμα. Αλλά καλά πάει. Σε μια εβδομάδα θα επιστρέψω σιγά σιγά σε κανονικούς ρυθμούς πιστεύω.

Ένας μήνα έμεινε... Άντε να περάσει γιατί κι εγώ κάθε μέρα άρρωστη νιώθω, παρόλο που δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 525
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Μου είπε γενικά να κάθομαι και να ξαπλώνω. Ε δεν είμαι όλη μέρα στο κρεβάτι αλλά δουλεύω από το σπίτι καθιστή, μετά καναπέ αραγμα και το πολύ πολύ να πεταχτω μέχρι τον φούρνο. Σπίτι άντε να κάνω κάνα μαγείρεμα. Αλλά καλά πάει. Σε μια εβδομάδα θα επιστρέψω σιγά σιγά σε κανονικούς ρυθμούς πιστεύω.

Ένας μήνα έμεινε... Άντε να περάσει γιατί κι εγώ κάθε μέρα άρρωστη νιώθω, παρόλο που δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα.

Ααα ωραία αφού έχεις την δυνατότητα να δουλεύεις και από το σπίτι μια χαρά 😊

δεν έμεινε πολύ ένας μήνας είναι μετά θα είσαι πιο άνετη το δεύτερο τρίμηνο είναι το πιο ωραιο στην εγκυμοσύνη 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γυρίσαμε και εμείς από το γιατρό. 8+2 μας έβγαλε σήμερα , μια μέρα μεγαλύτερο δηλαδή.. Όλα πάνε καλα προς το παρόν δόξα τω Θεώ. Και το μωράκι έχει μεγαλώσει από την τελευταία φορά , και οι εξετάσεις μου ήταν καλές , νομίζω υπέρηχο με υπέρηχο αρχίζω να ηρεμώ επιτέλους !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μόλις γυρίσαμε και εμείς από το γιατρό. 8+2 μας έβγαλε σήμερα , μια μέρα μεγαλύτερο δηλαδή.. Όλα πάνε καλα προς το παρόν δόξα τω Θεώ. Και το μωράκι έχει μεγαλώσει από την τελευταία φορά , και οι εξετάσεις μου ήταν καλές , νομίζω υπέρηχο με υπέρηχο αρχίζω να ηρεμώ επιτέλους !!

Άντε ωραία 😊 όλα καλά πηγαίνουν 

Να χαλαρώσεις και εσυ να μην έχεις άγχος.. καλά είναι εμένα μου το είχε βγάλει στην αυχενική 3 μερες μικρότερο αλλά εγω πιστεύω ήταν και πιο πισω.. στο περίπου τα υπολογίζουν αυτά όπως και τα γραμμάρια στο περίπου τα βλέπουν.. 

Απο συμπτώματα πως πας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία 😊 όλα καλά πηγαίνουν 

Να χαλαρώσεις και εσυ να μην έχεις άγχος.. καλά είναι εμένα μου το είχε βγάλει στην αυχενική 3 μερες μικρότερο αλλά εγω πιστεύω ήταν και πιο πισω.. στο περίπου τα υπολογίζουν αυτά όπως και τα γραμμάρια στο περίπου τα βλέπουν.. 

Απο συμπτώματα πως πας ; 

Από συμπτώματα τίποτα το σπουδαιο. Εκτός από το πονεμένο και πρησμένο στήθος που είχα από πριν την καθυστέρηση, και την απίστευτη υπνηλία - κούραση  , δεν έχω κάτι ιδιαίτερο. Οι ζαλάδες σχεδόν εξαφανίστηκαν . Αν φάω πολύ η είμαι τελείως νηστική νιώθω καούρες και αναγουλες αλλά είναι διαχερισιμο . Μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές είμαι από τις τυχερές . Πεινάω όλη την ώρα βέβαια και έχω βάλει ήδη κιλακια 🙄 ααα και τα νεύρα μου είναι τσιτωμενα . Τον έχω τρελάνει τον καημένο τον άντρα μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Έχω κάνει ορμονολογικες και είναι καλές. Ξέρω ότι έχω ΣΠΩ αλλα πέρα από την Δ4  που είναι ανεβασμένη δεν έχω κάποιο άλλο θέμα με τις ορμόνες. Έχω άστατο κύκλο χρόνια τώρα αλλά με το inofert έχει σταθεροποιηθεί αρκετά. Από 40+ πήγαμε στις 35 και τώρα μου ήρθε στις 28. Ίσως να είναι και αυτό. Μακάρι δλδ να είναι αυτό( ότι στωνει ο κύκλος μου) και μακάρι να μην την ξαναδώ την ακατανομαστη για τους υπόλοιπους 9 μήνες. Λόγο των πολυκατοικιών ήξερα ότι θα είχα θέμα στην σύλληψη και πήγα κατευθείαν να ψάχτω ευτυχώς. Παρόλα αυτά δεν έχω δει θετικό αποτέλεσμα 

Καλημέρα ελπίζω τότε να έχεις σύντομα θετικό τεστ…

εμείς με Πολυκυστηκες δυσκολευόμαστε είναι η αλήθεια 

την προλακτινη την είδες ; Εμένα ήταν 34 όταν είχα κάνει εξετάσεις που δεν είναι καλό νούμερο πρέπει να είναι κάτω από 20 αν θυμάμαι καλά 

και έπινα inofert είχα δοκιμάσει την σκόνη αλλά και το χάπι… το χάπι πιστεύω βοηθάει πιο πολύ στην σύλληψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Από συμπτώματα τίποτα το σπουδαιο. Εκτός από το πονεμένο και πρησμένο στήθος που είχα από πριν την καθυστέρηση, και την απίστευτη υπνηλία - κούραση  , δεν έχω κάτι ιδιαίτερο. Οι ζαλάδες σχεδόν εξαφανίστηκαν . Αν φάω πολύ η είμαι τελείως νηστική νιώθω καούρες και αναγουλες αλλά είναι διαχερισιμο . Μπορώ να πω ότι σε γενικές γραμμές είμαι από τις τυχερές . Πεινάω όλη την ώρα βέβαια και έχω βάλει ήδη κιλακια 🙄 ααα και τα νεύρα μου είναι τσιτωμενα . Τον έχω τρελάνει τον καημένο τον άντρα μου 😂

Καλά είσαι τότε από συμπτώματα είσαι τυχερή 😊 

Λογικό είναι τώρα οι ορμόνες είναι περίεργες για αυτό έχεις νεύρα θα περάσουν σιγά σιγά όλα 

 καλά αυτοί οι άντρες μας θέλει τώρα πολύ υπομονή και σε όλη την εγκυμοσύνη αλλά και μετά με το μωρο 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα ελπίζω τότε να έχεις σύντομα θετικό τεστ…

εμείς με Πολυκυστηκες δυσκολευόμαστε είναι η αλήθεια 

την προλακτινη την είδες ; Εμένα ήταν 34 όταν είχα κάνει εξετάσεις που δεν είναι καλό νούμερο πρέπει να είναι κάτω από 20 αν θυμάμαι καλά 

και έπινα inofert είχα δοκιμάσει την σκόνη αλλά και το χάπι… το χάπι πιστεύω βοηθάει πιο πολύ στην σύλληψη 

Καλημέρα. Ναι την έχω δει την προλακτίνη 2 φορές. Την μια ήταν 15 την άλλη 17. Ήξερα μέσα μου ότι θα δυσκολευτω όταν ξεκίνησαμε της προσπάθειες αλλά δεν πίστευα τόσο πολύ. Φυσικά είχαμε θέμα κ με ένα μικρόβιο το οποίο μείωνε την κινητικότητα του σπέρματος και κάναμε μήνες για να το ξεπεράσουμε και χάσαμε πολύ χρόνο. Inofert πίνω σε σκόνη αλλά η γιατρός μου είπε ότι αν δεν δω θετιο αποτέλεσμα σύντομα θα μου το κάνει τριπλέτα. Όχι ότι κατάλαβα τι εννοεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα. Ναι την έχω δει την προλακτίνη 2 φορές. Την μια ήταν 15 την άλλη 17. Ήξερα μέσα μου ότι θα δυσκολευτω όταν ξεκίνησαμε της προσπάθειες αλλά δεν πίστευα τόσο πολύ. Φυσικά είχαμε θέμα κ με ένα μικρόβιο το οποίο μείωνε την κινητικότητα του σπέρματος και κάναμε μήνες για να το ξεπεράσουμε και χάσαμε πολύ χρόνο. Inofert πίνω σε σκόνη αλλά η γιατρός μου είπε ότι αν δεν δω θετιο αποτέλεσμα σύντομα θα μου το κάνει τριπλέτα. Όχι ότι κατάλαβα τι εννοεί.

Είναι καλή τότε η προλακτινη σου επειδή επηρεάζεται και από το άγχος μας και δεν βοηθάει αν είναι ανεβασμένη 

η σκόνη βοηθάει να έρθει η περιοδος σωστά αλλά μετά αν τα κόψεις χαλάει πάλι επειδή το ήπια και εγω 

πιστεύω το χάπι inofert plus είναι πιο καλό αυτό βοηθάει στην ωορρηξία 

Προσπαθείς πολύ καιρο ; 

και εμείς είχαμε μικρόβιο στο σπερμα αλλά πείραμα και οι δυο αντιβίωση για 20 μερες και τότε ήταν μου εμένα εγκυος με την αντιβίωση επισης έπινα χάπι για την προλακτινη και το inofert το χάπι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είναι καλή τότε η προλακτινη σου επειδή επηρεάζεται και από το άγχος μας και δεν βοηθάει αν είναι ανεβασμένη 

η σκόνη βοηθάει να έρθει η περιοδος σωστά αλλά μετά αν τα κόψεις χαλάει πάλι επειδή το ήπια και εγω 

πιστεύω το χάπι inofert plus είναι πιο καλό αυτό βοηθάει στην ωορρηξία 

Προσπαθείς πολύ καιρο ; 

και εμείς είχαμε μικρόβιο στο σπερμα αλλά πείραμα και οι δυο αντιβίωση για 20 μερες και τότε ήταν μου εμένα εγκυος με την αντιβίωση επισης έπινα χάπι για την προλακτινη και το inofert το χάπι 

ευτυχώς παρόλο που έχω ΣΠΩ δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με τις ορμόνες. Εμείς κάναμε 4-5 μήνες να ξεπεράσουμε το θέμα με το μικρόβιο και τώρα ξεκινήσαμε ξανά τις προσπάθειες. Σκέφτομαι για το χάπι αλλά η γιατρός δεν το θεωρεί απαραίτητο. Όπως κ φυλλικό οξύ δεν θεώρησε απαραίτητο να παίρνω παρόλο που έχω έλλειψη 2.6 με όριο το 3. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου αυτές τις μέρες έχω φουλ πίεση στο γραφείο και δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω. Πήγα σήμερα το πρωί και έκανα κι άλλες ορμονολογικες που δεν της ξέρω καθόλου. Μου έβαλε Testo,tsh,ανδροστενεδιονη,17-OHPRG,DHEA-S και κάτι άλλες γενικές. Και φυσικά να επαναλάβω E2 LH FSH κλπ. Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Αυτό με το στήθος συμβαίνει σε όλες 2-4 μέρες μετά τον τοκετό. Είναι που κατεβαίνει το γάλα. Αν το μωρό θηλάζει καλύτερα να μη μπλέκεις με θήλαστρο στην αρχή αρχή για να μην κάνεις καμιά υπερπαραγωγή. Έτσι τουλάχιστον μου είχαν πει σε ένα μάθημα για θήλαστρο που είχα κάνει όταν πρωτογεννησα. Εγώ δεν τηρησα βέβαια το 40ημερο που μου είπαν και άρχισα να βγάζω όντως από 10μερες μετά. Ζεστό νεράκι και μαλαξεις και θα περάσει πολύ γρήγορα για τώρα που είναι το πρώτο μπαμ. Ο, τι πει ο παιδίατρος για το γαλατακι γιατί είναι όντως μικρούλης! Εμάς έχασε μέχρι 2800 αλλά γεννήθηκε 3080. Θα αρχίσει γρήγορα να παίρνει βάρος πιστεύω, ειδικά με το συμπλήρωμα. Μια εκδοχή για να το γυρίσεις και σε αποκλειστικό θηλασμό μετά είναι να βγάζεις περίπου όσο γάλα τρώει σε φόρμουλα (οκ λιγότερο γιατί θα ρυθμιστεί αργά αργα αλλά όχι περισσότερο) με το θηλαστρο ώστε να διατηρείς την προσφορά ζήτηση σε σωστό επίπεδο για όταν θες να μειώσεις τη φόρμουλα θυμάμαι όμως ότι έτσι κι αλλιώς δε θα μπορέσεις να θηλάσεις πολύ οπότε ίσως η πιο χαλαρή διαδικασία για να μην πιεζεσαι είναι να δίνεις ελεύθερα στο μωρό, να δίνεις και φόρμουλα όταν χρειάζεται και να δεις αν θα προκύψει αποκλειστικος θηλασμός ή όχι από μόνος του. Εμείς από τους 3 μήνες δίνουμε περίπου ένα γεύμα φόρμουλα (90ml) που τώρα στους 5 επειδή τα γεύματα της έχουν μεγαλώσει είναι μισό γεύμα.

Αυτό που όταν ακουμπήσεις κάτω το μωρό κλαίει το παθαίνει σε κάποιες φάσεις (κυρίως σε άλματα) αλλά ευτυχώς δεν το πολυειχαμε. Επίσης, βολεύει που έχει μάθει από την αρχή να μην κοιμάται πάντα με στήθος, αλλά να την κοιμίζει και ο μπαμπάς της στα χέρια. Λύνει λίγο τα χέρια στη μαμά να ξεκουραστεί σε διάφορες περιπτώσεις. 

Ναι είπα θήλαστρο μπορεί να βάλω από εβδομάδα γιατί θα πάω γιατρο κ θα το αφήσω στη μαμα μου…να έχει κ μητρικό κ φόρμουλα! 
 

νομιζω ήταν η πρώτη ημέρα που κατέβασα γάλα κ ήταν πολύ πρησμένο κ με πονούσε έκανα κομπρέσες όποτε είχα χρόνο μασαζ κ ζεστό μπάνιο 2 φορες! Σήμερα είναι καλύτερο αλλά ανά διαστήματα θα του κάνω μαλάξεις με ζεστό νερό! 
 

θα δω πως θα πάμε με το βάρος κ ανάλογα θα δούμε γιατί οντως δε μπορώ να θηλάσω όσο θα ήθελα όποτε ισως αυτος ο τρόπος μας βοηθήσει μετά να το κόψουμε πιο εύκολα! Εμένα μπουκάλι δίνει κ ο άντρας μ κ η μαμα μου κ χθες ήρθε κ η γιαγιά να μας δει κ τον τάισε! Δεν θέλω να του πολύ δινω για να μάθει ότι το μπουκάλι θα το παίρνει από άλλον! Απλά ο άντρας ν χθες ήταν λίγο κρυωμένος κοιμήθηκε κάτω στον καναπέ κ τον τάισα εγώ τα 2 βραδινά! 
 

χθες κορίτσια άλλο μωρο καθόλου ανήσυχο! Ισως επειδή άλλαξε περιβάλλον να ήθελε χρόνο να προσαρμοστεί! Όλο νάνι φαΐ κ κακά τίποτα άλλο! Το βράδυ εγώ τον ξυπνούσα για να φάει! Ξύπνησε μόνο μια φορά όταν έκανε κακά!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Ευχαριστούμε 😊 Εγώ τώρα μπήκα στην 9η. Ναι κοντά είμαστε!

Δυστυχώς είχα μια μικρή αποκόλληση που επουλώνεται και πρέπει να μην κουράζομαι και με εκνευρίζει αυτό 😅 Από συμπτώματα ευτυχώς είναι ήπια, λίγο ζαλάδες και ανακατοσουρα αλλά ευτυχία όχι εμετοί. Αλλά βρε κορίτσια η δυσκοιλιότητα με έχει πεθάνει... Και τρώω και φρούτα και σαλάτες κάθε μέρα. Φοβάμαι πως θα είμαι τους τελευταίους μήνες που λένε ότι έχεις πολύ δυσκοιλιότητα...

 

 

Κ εγώ είχα τον πρώτο καιρό μάλλον λόγο ορμονών! Έπινα κάτι φυτικά χαπάκια κ προβιοτικά! Μ πέρασε αλλά συνέχισα τα προβιοτικά! Κ στο τελευταίο τρίμηνο με έπιανε που και που κ ξανά αρχισα τα χαπάκια πήγαινα κανονικά χωρις να είναι σκληρά κ όταν πήγα για πρόκληση να μου βάλουν κλισμα μου λέει αυτή είσαι σπάνια περίπτωση ούτε μια αιμορροΐδα!! Το τελευταίο καιρό έτρωγα κ χουρμάδες γιατί λένε βοηθάει να μαλακώσει ο τράχηλος! Κ βοηθούν κ αυτά στην τουαλέτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Μόλις γυρίσαμε και εμείς από το γιατρό. 8+2 μας έβγαλε σήμερα , μια μέρα μεγαλύτερο δηλαδή.. Όλα πάνε καλα προς το παρόν δόξα τω Θεώ. Και το μωράκι έχει μεγαλώσει από την τελευταία φορά , και οι εξετάσεις μου ήταν καλές , νομίζω υπέρηχο με υπέρηχο αρχίζω να ηρεμώ επιτέλους !!

Τι ωραία!! Μια χαρά!! Μολις κανεις κ την αυχενική θα ανακουφιστείς περισσότερο 😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

ευτυχώς παρόλο που έχω ΣΠΩ δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με τις ορμόνες. Εμείς κάναμε 4-5 μήνες να ξεπεράσουμε το θέμα με το μικρόβιο και τώρα ξεκινήσαμε ξανά τις προσπάθειες. Σκέφτομαι για το χάπι αλλά η γιατρός δεν το θεωρεί απαραίτητο. Όπως κ φυλλικό οξύ δεν θεώρησε απαραίτητο να παίρνω παρόλο που έχω έλλειψη 2.6 με όριο το 3. 

Σας κρατησε το μικρόβιο αρκετά εγω δεν ξέρω αν είχε φύγει γιατί έπρεπε να ξανά κάνει καλλιέργεια αλλά αφού έμεινα εγκυος δεν το ξανά κοιτάξαμε 

εγω βιταμίνες έπινα και φιλικό οξύ και d3 και ο αντρας μου έπινε βιταμίνες εντάξει δεν κάνουν και θαύματα ένα μικρό σπρώξιμο μπορεί να δίνουν  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

ευτυχώς παρόλο που έχω ΣΠΩ δεν έχω ιδιαίτερο θέμα με τις ορμόνες. Εμείς κάναμε 4-5 μήνες να ξεπεράσουμε το θέμα με το μικρόβιο και τώρα ξεκινήσαμε ξανά τις προσπάθειες. Σκέφτομαι για το χάπι αλλά η γιατρός δεν το θεωρεί απαραίτητο. Όπως κ φυλλικό οξύ δεν θεώρησε απαραίτητο να παίρνω παρόλο που έχω έλλειψη 2.6 με όριο το 3. 

Φυλλικό οξύ δεν βοηθάει στην σύλληψη απλά προετοιμάζει το σώμα για το μωρό δλδ οι ανάγκες του εμβρύου είναι μεγαλες μέχρι να γίνει η όργανο γένεση, για αυτό το λόγο το πίνουμε πριν μείνουμε έγκυες κ κατά την διάρκεια του πρώτου τριμήνου! Μετά βασικά βοηθάει στην απορρόφηση σιδήρου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pepe le pew είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου αυτές τις μέρες έχω φουλ πίεση στο γραφείο και δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω. Πήγα σήμερα το πρωί και έκανα κι άλλες ορμονολογικες που δεν της ξέρω καθόλου. Μου έβαλε Testo,tsh,ανδροστενεδιονη,17-OHPRG,DHEA-S και κάτι άλλες γενικές. Και φυσικά να επαναλάβω E2 LH FSH κλπ. Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα.  

Περιμένουμε να μας πεις τα αποτελέσματα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vou.95 είπε:

Καλε οι κουμπαροι μου, τους ειπαν κοριτσι στο δευτερο , ηταν και το ενα μετα το αλλο , το πρωτο αγορι . και χαρηκαν που θα ειχαν ενα και ενα .. ειχαν βαλει κ αυτοι αυτο με το φυλο , ροζ παντου κτλ χαχαχ και τελικα στην β' επιπεδου της λεει αγορι ε ? οχι λεει κοριτσι . μα αγορι ειναι της λεει το βλεπω χαχαχα ...Αυτο εχει σημασια να ειναι γερα τα αγγελουδακια ❤️ 

Τωρα εχω εκει στα χριστουγεννα μου ειπε να παω οποτε θελω  αλλα καπου στις 3 εβδομαδες μου εχει πει θα πηγαινουμε. γιατι εως τωρα ελεγε ανα 2 εβδομαδες , πηγαινα καθε εβδομαδα εγω χαχαχα 

Πωπω για αυτό θέλει αυτό το παρτυ να περιμένεις μέχρι την β επιπέδου πριν το κανείς να μην εχεις εκπλήξεις μετά 😋  και εγω ανα 3 βδομαδες με έβαζε ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων τα έχω στείλει στη γιατρό και θα περιμένω να με καλέσει πίσω. Τι ορμόνη είναι αυτή η DHEAS που έχει πιάσει πάτωμα; Επίσης η Ε2 γιατί είναι τόσο ανεβασμένη ενώ είμαι στην 3η μέρα του κύκλου μου; 

IMG_20221213_160514.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Pepe le pew είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων τα έχω στείλει στη γιατρό και θα περιμένω να με καλέσει πίσω. Τι ορμόνη είναι αυτή η DHEAS που έχει πιάσει πάτωμα; Επίσης η Ε2 γιατί είναι τόσο ανεβασμένη ενώ είμαι στην 3η μέρα του κύκλου μου; 

IMG_20221213_160514.jpg

Είναι πολύπλοκες εξετάσεις αυτές και επειδή έχεις πάρει και φάρμακα αυτούς τους μήνες που μπορεί κάποιο να επηρεάζει καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου πώς εξηγούνται. Πες μας κιόλας τι σου είπε. Χάπι για την προλακτινη παίρνεις ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω το ότι θηλάζω με ψευδοθηλη επηρεάζει την παραγωγή;;;

Όχι δεν επηρεάζει... Σε βοηθάει μέχρι να πεταχτεί η θηλή έξω.. Μετά δεν θα την χρειάζεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια... Ήρθε η περίοδος.. Κράτησε 3 μέρες αντί για 4..ναι αλλά ακόμα έχω αναγούλες... Τι συμβαίνει;; 🥴🥴🥴 λες και είμαι έγκυος... Φοβερό!!! Αφού μου ανεβαίνει το φαγητό... Γιατί γίνεται αυτό;;;πρώτη φορά μου συμβαίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/12/2022 at 4:07 ΜΜ, ο/η Pepe le pew είπε:

Μόλις πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων τα έχω στείλει στη γιατρό και θα περιμένω να με καλέσει πίσω. Τι ορμόνη είναι αυτή η DHEAS που έχει πιάσει πάτωμα; Επίσης η Ε2 γιατί είναι τόσο ανεβασμένη ενώ είμαι στην 3η μέρα του κύκλου μου; 

IMG_20221213_160514.jpg

Δεν γνωρίζω καθόλου το μόνο που θα πω σαν παρατήρηση είναι για την προλακτινη σου ότι είναι χαμηλή…βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο 

εγω πάντως που την είχα αυξημένη δυσκόλευε στην σύλληψη 

μίλησες με γιατρό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου σας γράφω στα γρήγορα από το κινητό μιας και στο γραφείο επικρατεί πόλεμος. Την γυναικολόγο δεν την έχω βρει ακόμα από την τρίτη το μεσημέρι που της έχω στείλει τα αποτελέσματα. Γιατί το τηλ το σηκώνει η βοηθός της και εγώ θέλω να μιλήσω με την ίδια αλλά τρέχει λόγω της δουλειάς. Σήμερα όμως θα την ξανά καλέσω και θα επιμείνω να μιλήσω μαζί της επί τόπου. Εντάξει δεν είναι κάτι επείγον όπως εγκυμοσύνη κλπ αλλά δεν παύει και εγώ να έχω το άγχος μου και να σκέφτομαι τα δικά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...