Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφέ υγρά στην 10 εβδομαδα


Recommended Posts

Γεια σας ! Ειμαι σχετικά καινουργια στο φορουμ! Διανυω την 10 εβδομαδα και σημερα ειδα καφε υγρα οχι αιμα αιμα και εχω ψηλοπονακια στην μεση και κατω χαμηλα ! Ειχα ξανα αιμα αιμα πολυ για 3 -4 ημερες στην 5 εβδομαδα και απο τοτε παιρνω 3 utrogestan, 2 cyclogest και εβαζα και μερα παρα μερα proludex ένεση ! Εχω παει στον ιατρο μ εχθες και ηταν ολα μια χαρα μου ειπε .. ειχα καποια κοπελα κατι παρόμοιο; Γτ με εχει πιασει ο πανικος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η loukia94 είπε:

Γεια σας ! Ειμαι σχετικά καινουργια στο φορουμ! Διανυω την 10 εβδομαδα και σημερα ειδα καφε υγρα οχι αιμα αιμα και εχω ψηλοπονακια στην μεση και κατω χαμηλα ! Ειχα ξανα αιμα αιμα πολυ για 3 -4 ημερες στην 5 εβδομαδα και απο τοτε παιρνω 3 utrogestan, 2 cyclogest και εβαζα και μερα παρα μερα proludex ένεση ! Εχω παει στον ιατρο μ εχθες και ηταν ολα μια χαρα μου ειπε .. ειχα καποια κοπελα κατι παρόμοιο; Γτ με εχει πιασει ο πανικος !

Καλησπέρα και με το καλό ! 

Το καφέ υγρό είναι αίμα που δεν είναι φρέσκο, ίσως ήταν υπολείμματα από το αιματακι που είχες δει τις προηγούμενες μέρες που αποβλήθηκε τώρα . Να ακολουθείς ευλαβικά τις συμβουλές του γιατρού σου,να τον ενημερώνεις για οτιδήποτε νέο συμβαίνει ή σε ανησυχεί! Να τον εμπιστεύεσαι και όλα θα πάνε καλά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η loukia94 είπε:

Γεια σας ! Ειμαι σχετικά καινουργια στο φορουμ! Διανυω την 10 εβδομαδα και σημερα ειδα καφε υγρα οχι αιμα αιμα και εχω ψηλοπονακια στην μεση και κατω χαμηλα ! Ειχα ξανα αιμα αιμα πολυ για 3 -4 ημερες στην 5 εβδομαδα και απο τοτε παιρνω 3 utrogestan, 2 cyclogest και εβαζα και μερα παρα μερα proludex ένεση ! Εχω παει στον ιατρο μ εχθες και ηταν ολα μια χαρα μου ειπε .. ειχα καποια κοπελα κατι παρόμοιο; Γτ με εχει πιασει ο πανικος !

Κ στις δύο μου εγκυμοσύνες είχα καφέ, ειδικά τώρα στην δεύτερη νομίζω 3-4 φορές. Έβαζα τα utrogestan κ όλα μια χαρά. Γενικά να προσέχεις, ειδικά με τα βάρη. Όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2022 at 5:21 ΠΜ, ο/η loukia94 είπε:

Γεια σας ! Ειμαι σχετικά καινουργια στο φορουμ! Διανυω την 10 εβδομαδα και σημερα ειδα καφε υγρα οχι αιμα αιμα και εχω ψηλοπονακια στην μεση και κατω χαμηλα ! Ειχα ξανα αιμα αιμα πολυ για 3 -4 ημερες στην 5 εβδομαδα και απο τοτε παιρνω 3 utrogestan, 2 cyclogest και εβαζα και μερα παρα μερα proludex ένεση ! Εχω παει στον ιατρο μ εχθες και ηταν ολα μια χαρα μου ειπε .. ειχα καποια κοπελα κατι παρόμοιο; Γτ με εχει πιασει ο πανικος !

Ναι είχα εγώ στην 9 εβδομάδα ελάχιστο και με υπερηχο είδαμε ένα μικρό αιματωμα . Μου είπε να καθυσω στο κρεβάτι 2 μέρες προγεστερονη και μαγνήσιο στην 3 μεερα είδα πάλι έπεφτε κυριακη και πήγα στην κλινική όπου είδανε ότι δεν υπήρχε τίποτα μου είπε για αυτό το αιματακι έκλεισε  😉 καφέ σημαίνει παλιό αρα δεν μας πολύ αγχώνει. Παρόλα αυτά πάντα ενημερώνεις τον γιατρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/11/2022 at 5:21 ΠΜ, ο/η loukia94 είπε:

Γεια σας ! Ειμαι σχετικά καινουργια στο φορουμ! Διανυω την 10 εβδομαδα και σημερα ειδα καφε υγρα οχι αιμα αιμα και εχω ψηλοπονακια στην μεση και κατω χαμηλα ! Ειχα ξανα αιμα αιμα πολυ για 3 -4 ημερες στην 5 εβδομαδα και απο τοτε παιρνω 3 utrogestan, 2 cyclogest και εβαζα και μερα παρα μερα proludex ένεση ! Εχω παει στον ιατρο μ εχθες και ηταν ολα μια χαρα μου ειπε .. ειχα καποια κοπελα κατι παρόμοιο; Γτ με εχει πιασει ο πανικος !

Κορίτσι μ καλό είναι να μιλήσεις με τον γιατρό σου αλλά πιστεύω δεν είναι τίποτα βέβαια έτσι ακριβώς αγχωνόμουν και εγώ στην δωδέκατη εβδομάδα είχα δει και εγώ αρκετό αίμα βέβαια για καμία ώρα το πολύ αλλά μου είπαν ότι ίσως είχα μια μικρή αποκόλληση αλλά δεν ήταν και σίγουρο 🤷🏻‍♀️, αλλά λόγω φόβου σηκωνόμουν από το κρεβάτι μόνο για τουαλέτα  μου έγραψε ο γιατροσ μου προγεστερονη την έπαιρνα για κάνα μήνα περίπου αλλά από την ημέρα που είδα το αίμα μέχρι και όταν σχεδόν σταμάτησα την προγεστερονη  είχα πολλά καφέ υγρά και βλέννα. 

τα πονάκια που αναφαιρεις αν δεν κάνω λάθος τα είχα και εγώ στις αρχές νομίζω είναι σύμπτωμα! Όπως και να έχει ρωτά τον γιατρό σου εννοείται και αν θες την συμβουλή μου ξεκούραση όσο πιο πολύ μπορείς και να αφυδατώνεσαι συχνά, επίσης γνώμη μου αυτή μην την ακολουθήσεις αλλά τα utrogestan πιστεύω ότι είναι ότι πιο σωτήριο σε τέτοιες περιπτώσεις στην εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...