Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα! Στην 7η εβδομάδα κύησης είχα δει ροζ βλέννα και η γυναικολόγος μου συνέστησε τα utrogestan.. τα πήρα μια εβδομάδα και εφόσον την επισκέφθηκα ξανά λόγω του ότι με πείραξαν στο στομάχι μου είπε να τα σταματήσω και αν τυχόν χρειαστεί θα τα ξανά πάρω.. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν πρέπει να τα παίρνουμε για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα η δεν είναι απαραίτητο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maria.m είπε:

Καλησπέρα! Στην 7η εβδομάδα κύησης είχα δει ροζ βλέννα και η γυναικολόγος μου συνέστησε τα utrogestan.. τα πήρα μια εβδομάδα και εφόσον την επισκέφθηκα ξανά λόγω του ότι με πείραξαν στο στομάχι μου είπε να τα σταματήσω και αν τυχόν χρειαστεί θα τα ξανά πάρω.. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν πρέπει να τα παίρνουμε για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα η δεν είναι απαραίτητο;

Κορίτσι εγώ παίρνω  utrogestan (38 εβδομάδων σήμερα) από την αρχή της εγκυμοσύνης μου, λόγω του ότι είχα καφέ στην αρχή κ μετά χρειάστηκε να κάνω περίδεση τραχήλου, αλλά τα βάζω πάντα κολπικά γιατί απορροφούνται καλύτερα. Προσωπικά θα έπαιρνα κ μία δεύτερη γνώμη καθώς η προγεστερόνη είναι σωτήρια, ειδικά στην αρχή της εγκυμοσύνης. Με το καλό εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι εγώ παίρνω  utrogestan (38 εβδομάδων σήμερα) από την αρχή της εγκυμοσύνης μου, λόγω του ότι είχα καφέ στην αρχή κ μετά χρειάστηκε να κάνω περίδεση τραχήλου, αλλά τα βάζω πάντα κολπικά γιατί απορροφούνται καλύτερα. Προσωπικά θα έπαιρνα κ μία δεύτερη γνώμη καθώς η προγεστερόνη είναι σωτήρια, ειδικά στην αρχή της εγκυμοσύνης. Με το καλό εύχομαι!!!

Ευχαριστώ πολύ!!! Εύχομαι και σε εσένα με το καλό!!! ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Maria.m είπε:

Καλησπέρα! Στην 7η εβδομάδα κύησης είχα δει ροζ βλέννα και η γυναικολόγος μου συνέστησε τα utrogestan.. τα πήρα μια εβδομάδα και εφόσον την επισκέφθηκα ξανά λόγω του ότι με πείραξαν στο στομάχι μου είπε να τα σταματήσω και αν τυχόν χρειαστεί θα τα ξανά πάρω.. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν πρέπει να τα παίρνουμε για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα η δεν είναι απαραίτητο;

Καλημέρα εγω επαιρνα ένα χάπι απο το στομα το βράδυ πριν κοιμηθώ δεν είχα πρόβλημα με υγρά πιο πολύ προληπτικά το πήρα γιατι ειχα και μια βιοχιμικη πριν 

το πήρα περίπου μέχρι 10 εβδομάδων ; Κάπου εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, λόγω απορρόφησης διδύμου έπαιρνα όλο το πρώτο τρίμηνο στην εγκυμοσύνη μου , κολπικά κι εγώ . Ρώτησε μήπως μπορείς κολπικά κι εσύ. Εναλλακτικά υπάρχει και κρέμα απ' όσο ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικα το παιρνεις και κολπικα το συγκεκριμενο! Εγω ετσι το επαιρνα γιατι με ζαλιζε..

Γνωμη μου κι εμενα ειναι  να μιλησεις και με καποιον αλλον γιατι μονο καλο κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...