Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυξημενη προγεστερονη


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η elli24 είπε:

Τι γινεται στην περιπτωση αυξημενης προγεστερονης και ανδροστενεδιονης; 

Ποια μερα του κυκλου εκανες εξετασεις; Τι ηλικια εχεις; 
Συνηθως οταν ειναι κ οι 2 αυξημενες στην αρχη του κυκλου ενδεχομενα να δειχουν πολυκυστικες ωοθηκες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Ποια μερα του κυκλου εκανες εξετασεις; Τι ηλικια εχεις; 
Συνηθως οταν ειναι κ οι 2 αυξημενες στην αρχη του κυκλου ενδεχομενα να δειχουν πολυκυστικες ωοθηκες. 

Ευχαριστω για την απαντηση σου. 27 χρονων ειμαι στη 3η μερα του κυκλου την ειχα κανει. Πολυκιστικες δεν εχω γτ εχω κυκλο ρολόι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η elli24 είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση σου. 27 χρονων ειμαι στη 3η μερα του κυκλου την ειχα κανει. Πολυκιστικες δεν εχω γτ εχω κυκλο ρολόι.


τις πολυκυστικες μονο με υπερηχο μπορεις να τις εντοπισεις (βεβαια σε καποιες περιπτωσεις μπορει να υπαρχει εικονα πολυκυστικων αλλα να μην εχουν το συνδρομο). Εγω για παραδειγμα σε μια ωοθηκη εχω εικονα πολυκυστικων αλλα δεν εχω το συνδρομο. Μπορει ο κυκλος να ειναι πανω κατω φυσιολογικος. Περα απο τις πολυκυστικες, η υπαρξη κυστης στις ωοθηκες ταιριαζει με το ορμονικο προφιλ που εβγαλαν οι εξετασεις σου. 
Σε καθε περιπτωση μην αχγωνεσαι, σιγουρα θα ειναι κατι που λυνεται. Εισαι νεα και εχεις πολλα περιθωρια. Τις εξετασεις σου να μην τις δει μονο ο γυναικολογος αλλα κ ενδοκρινολογος ωστε να εχεις μια πιο εμπεριστατωμενη γνωμη. 
Προσπαθεις καιρο για εγκυμοσυνη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 15/11/2022 at 12:29 ΠΜ, ο/η elli24 είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση σου. 27 χρονων ειμαι στη 3η μερα του κυκλου την ειχα κανει. Πολυκιστικες δεν εχω γτ εχω κυκλο ρολόι.

καλησπέρα έχω την ιδια απορία αλλα με πολυκυστικες, η ηλικια μου ειναι μετα μετα τα 35

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια και εγώ έχω την Δ4 αυξημένη αλλά προγεστερόνη καλή  έχω ΣΠΩ φυσικά. Ο γιατρός μου είπε ότι δεν μας πειράζει η Δ4 από μόνη της που είναι λίγο αυξημένη. Ίσως όμως σε συνδιασμό να είναι διαφορετικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...