Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγωνία για εξέλιξη


Recommended Posts

Γεια σας, θέλω να μοιραστώ την αγωνία που έχω! Έκανα αυχενική και ήταν οι μετρήσεις καλές με ρινικό οστό ορατό και οι πιθανότητες μετά τον υπέρηχο για ντάουν 1/600 και βα΄σει ηλικίας 1/136, μετά τις αίματος πήγαμε στο 1/95. Ευτυχω΄ς για τα ΄΄αλλα σύνδρομα είμαστε πολύ καλά αλλά έχω θορυβηθεί. Θ κάνω για αρχή μη επεμβατικό έλεγχο και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας, θέλω να μοιραστώ την αγωνία που έχω! Έκανα αυχενική και ήταν οι μετρήσεις καλές με ρινικό οστό ορατό και οι πιθανότητες μετά τον υπέρηχο για ντάουν 1/600 και βα΄σει ηλικίας 1/136, μετά τις αίματος πήγαμε στο 1/95. Ευτυχω΄ς για τα ΄΄αλλα σύνδρομα είμαστε πολύ καλά αλλά έχω θορυβηθεί. Θ κάνω για αρχή μη επεμβατικό έλεγχο και βλέπουμε.

Εύχομαι το καλύτερο ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας, θέλω να μοιραστώ την αγωνία που έχω! Έκανα αυχενική και ήταν οι μετρήσεις καλές με ρινικό οστό ορατό και οι πιθανότητες μετά τον υπέρηχο για ντάουν 1/600 και βα΄σει ηλικίας 1/136, μετά τις αίματος πήγαμε στο 1/95. Ευτυχω΄ς για τα ΄΄αλλα σύνδρομα είμαστε πολύ καλά αλλά έχω θορυβηθεί. Θ κάνω για αρχή μη επεμβατικό έλεγχο και βλέπουμε.

Αυτά είναι απλά πιθανότητες, το ξέρεις. 

Να ελπίζεις για το καλύτερο, και να προσπαθείς να είσαι ήρεμη. 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας, θέλω να μοιραστώ την αγωνία που έχω! Έκανα αυχενική και ήταν οι μετρήσεις καλές με ρινικό οστό ορατό και οι πιθανότητες μετά τον υπέρηχο για ντάουν 1/600 και βα΄σει ηλικίας 1/136, μετά τις αίματος πήγαμε στο 1/95. Ευτυχω΄ς για τα ΄΄αλλα σύνδρομα είμαστε πολύ καλά αλλά έχω θορυβηθεί. Θ κάνω για αρχή μη επεμβατικό έλεγχο και βλέπουμε.

Εύχομαι να λάβεις τα καλύτερα αποτελέσματα ever! Όπως ήρθε αυτό το μωρό ξαφνικά σαν δώρο έτσι να συνεχίσει μέχρι το τέλος!! Γερό και τυχερό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας, θέλω να μοιραστώ την αγωνία που έχω! Έκανα αυχενική και ήταν οι μετρήσεις καλές με ρινικό οστό ορατό και οι πιθανότητες μετά τον υπέρηχο για ντάουν 1/600 και βα΄σει ηλικίας 1/136, μετά τις αίματος πήγαμε στο 1/95. Ευτυχω΄ς για τα ΄΄αλλα σύνδρομα είμαστε πολύ καλά αλλά έχω θορυβηθεί. Θ κάνω για αρχή μη επεμβατικό έλεγχο και βλέπουμε.

Καλή τύχη! Υπομονή και αισιοδοξία μέχρι να βγουν και να σκέφτεσαι ότι ειναι ποσοστά και εξαρτάται από το από πού ξεκινάς το πού μπορείς να φτάσεις. Σε κάθε περίπτωση το 1/95 σημαίνει ότι στις 95 τέτοιες περιπτώσεις η 1 θα νοσεί οπότε είναι με το μέρος σου και πάλι οι πιθανότητες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σας, θέλω να μοιραστώ την αγωνία που έχω! Έκανα αυχενική και ήταν οι μετρήσεις καλές με ρινικό οστό ορατό και οι πιθανότητες μετά τον υπέρηχο για ντάουν 1/600 και βα΄σει ηλικίας 1/136, μετά τις αίματος πήγαμε στο 1/95. Ευτυχω΄ς για τα ΄΄αλλα σύνδρομα είμαστε πολύ καλά αλλά έχω θορυβηθεί. Θ κάνω για αρχή μη επεμβατικό έλεγχο και βλέπουμε.

Γεια σου!!! Εγω στη μικρη μου, ειχα αυχενικη οριακη, στο 2.7. Οι υπολοιπες μετρησεις καθως και οι αιματος ηταν μια χαρα. Παρολα αυτα, μπηκα στη διαδικασια να κανω αμνιο, κυριως γιατι ειχαμε αυτη την τυπου «ενδειξη» στον υπερηχο. Η αμνιο ηταν οκ και γενικα γεννησα ενα υγιεστατο κοριτσακι. Οντως εδω μιλαμε για πιθανοτητες και καταλαβαινω απολυτως το αγχος σου, εγω ημουν στα καγκελα μεχρι να βγει η αμνιο. 
Αλλα ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Εύχομαι να λάβεις τα καλύτερα αποτελέσματα ever! Όπως ήρθε αυτό το μωρό ξαφνικά σαν δώρο έτσι να συνεχίσει μέχρι το τέλος!! Γερό και τυχερό!! 

Καλημέρα φίλη μου, σε ευχαριστώ για την αισιοδοξία! Αχ μακάρι γιατί όταν οι μετρήσεις είναι καλές και μετά στα χαλάει το αίμα είναι λίγο κάπως. Να φανταστείς σκέφτομαι μήπως έχει κάτι το αίμα μου, η ηληκία που είμαι 38. Ωστόσο, ελπίζω ότι στο τέλος όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα φίλη μου, σε ευχαριστώ για την αισιοδοξία! Αχ μακάρι γιατί όταν οι μετρήσεις είναι καλές και μετά στα χαλάει το αίμα είναι λίγο κάπως. Να φανταστείς σκέφτομαι μήπως έχει κάτι το αίμα μου, η ηληκία που είμαι 38. Ωστόσο, ελπίζω ότι στο τέλος όλα θα πάνε καλά!

Έψαξα βρήκα τη δική μου αυχενική, ήταν 1/145 και ήμουν 36.

Και εμένα με το αίμα έπεσαν τόσο οι πιθανότητες και είχα σοκαριστεί. Μάλιστα στα αποτελέσματα της αμνιοπαρακεντησης, παρόλο που ήταν όλα μια χαρά, από κάτω έγραφε ότι συνίσταται αμνιο σε κάθε επόμενη κύηση. 

Δεν φταίει ούτε το αίμα σου ούτε η ηλικία σου. Συμβαίνουν πολλά και σε πολύ μικρότερες ηλικίες και ευτυχώς έχουμε την ιατρική να μπορεί να μας ελέγχει και να μας βοηθά. 

Ξέρεις πότε θα κάνεις την εξέταση;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Έψαξα βρήκα τη δική μου αυχενική, ήταν 1/145 και ήμουν 36.

Και εμένα με το αίμα έπεσαν τόσο οι πιθανότητες και είχα σοκαριστεί. Μάλιστα στα αποτελέσματα της αμνιοπαρακεντησης, παρόλο που ήταν όλα μια χαρά, από κάτω έγραφε ότι συνίσταται αμνιο σε κάθε επόμενη κύηση. 

Δεν φταίει ούτε το αίμα σου ούτε η ηλικία σου. Συμβαίνουν πολλά και σε πολύ μικρότερες ηλικίες και ευτυχώς έχουμε την ιατρική να μπορεί να μας ελέγχει και να μας βοηθά. 

Ξέρεις πότε θα κάνεις την εξέταση;; 

Καλημέρα κορίτσι, με το καλό αυριο θα δώσω αίμα! Ελπίζω να είναι όλα καλά, σε ευχαριστώ για τη στήριξη και που μπήκες στον κόπο να ψάχνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2022 at 11:24 ΠΜ, ο/η kaounmar είπε:

Καλημέρα κορίτσι, με το καλό αυριο θα δώσω αίμα! Ελπίζω να είναι όλα καλά, σε ευχαριστώ για τη στήριξη και που μπήκες στον κόπο να ψάχνεις!

Καλό μου;; Πότε θα έχουμε νεότερα για το παιδάκι σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλό μου;; Πότε θα έχουμε νεότερα για το παιδάκι σου;;

Έλα κορίτσι μου, τι κάνεις; έδωσα τη Δευτέρα αίμα οπότε θέλει μου είπαν περίπου 15 μέρες! Ελπίζω όλα καλά!

 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλό μου;; Πότε θα έχουμε νεότερα για το παιδάκι σου;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...