Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβρυομεταφορα σε επόμενο κύκλο


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια !!

Έχω κάνει ωοληψια και θα κάνουμε εμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο. 

Ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζετε την διαδικασία; Θα πάρω πάλι φάρμακα ; Κι αν ναι ποια ; ( Από αυτά που μου είχε δώσει  δεν είχα πάρει τις prolutex και το utrogestan). Πάλι θα κάνω ενέσεις αυτές τις prolutex? 

Επίσης ποια ημέρα του κύκλου γίνεται ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!

Έχω κάνει ωοληψια και θα κάνουμε εμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο. 

Ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζετε την διαδικασία; Θα πάρω πάλι φάρμακα ; Κι αν ναι ποια ; ( Από αυτά που μου είχε δώσει  δεν είχα πάρει τις prolutex και το utrogestan). Πάλι θα κάνω ενέσεις αυτές τις prolutex? 

Επίσης ποια ημέρα του κύκλου γίνεται ; 

Καλημέρα κορίτσι μου είναι αναλόγως αν κάνεις εμβρυομεταφορα σε φυσικό ή τεχνητό κύκλο!αν κάνεις σε φυσικό παρακολουθήστε ποτέ γίνεται η ωορρηξία και μόλις έρθει η ώρα κάνεις την ένεση για γίνει η ωορρηξία σε 36 ώρες και πας και βάζεις τα έμβρυα εγώ τότε επερνα μόνο προγεστερόνη και φυλλικό οξύ.τωρα που έκανα σε τεχνητό κύκλο ξεκίνησα στην αρχή του κύκλου να παίρνω cyclacur στην αρχή 2 και μετά 4 πήγα να με δει ο γιατρός μια εβδομάδα μετά και αφού είδαμε ότι είναι καλό το ενδομήτριο  κανονίσαμε την εμβρυρτσφορα.μετα έπαιρνα και σαλοσπιρ μια ένεση prolutex και μια κρέμα vasclor κολπικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!

Έχω κάνει ωοληψια και θα κάνουμε εμβρυομεταφορα στον επόμενο κύκλο. 

Ήθελα να ρωτήσω, γνωρίζετε την διαδικασία; Θα πάρω πάλι φάρμακα ; Κι αν ναι ποια ; ( Από αυτά που μου είχε δώσει  δεν είχα πάρει τις prolutex και το utrogestan). Πάλι θα κάνω ενέσεις αυτές τις prolutex? 

Επίσης ποια ημέρα του κύκλου γίνεται ; 

Καλησπερα και καλή επιτυχία!!

Θα σου πω για τη δίκη μου περίπτωση!

2η-3η μέρα της περιόδου έκανα αιματολογικές, έπειτα ξεκινησα cyclacur  τα οποία και συνέχισα μέχρι και μετά την μεταφορά. Ακολούθησαν πάλι αιματολογικές εξετάσεις και υπέρηχος για τη μέτρηση του πάχος του ενδομητρίου (περίπου 10-12 μέρες μετά την περίοδο, θα σου πει και ο γιατρός γιατί μάλλον εξαρτάται και από τον κύκλο της καθεμιάς).

Στη συνέχεια μπαίνει στο παιχνίδι η προγεστερονη!!! Έκανα κάθε πρωί την  prolutex και έβαζα κολπική τζελ vasclor. Όλα αυτά τα συνεχίζεις μαζί με τα χαπάκια μέχρι και τη χοριακη και ευχομαι να τα συνεχίσεις και μετά από εκεί!! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Vicky84 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου είναι αναλόγως αν κάνεις εμβρυομεταφορα σε φυσικό ή τεχνητό κύκλο!αν κάνεις σε φυσικό παρακολουθήστε ποτέ γίνεται η ωορρηξία και μόλις έρθει η ώρα κάνεις την ένεση για γίνει η ωορρηξία σε 36 ώρες και πας και βάζεις τα έμβρυα εγώ τότε επερνα μόνο προγεστερόνη και φυλλικό οξύ.τωρα που έκανα σε τεχνητό κύκλο ξεκίνησα στην αρχή του κύκλου να παίρνω cyclacur στην αρχή 2 και μετά 4 πήγα να με δει ο γιατρός μια εβδομάδα μετά και αφού είδαμε ότι είναι καλό το ενδομήτριο  κανονίσαμε την εμβρυρτσφορα.μετα έπαιρνα και σαλοσπιρ μια ένεση prolutex και μια κρέμα vasclor κολπικά!

Η εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο εχει Λιγότερες πιθανότητες;

Γιατί από ότι βλέπω χίλια πράγματα παιρνουμε και σε αυτό το στάδιο 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλησπερα και καλή επιτυχία!!

Θα σου πω για τη δίκη μου περίπτωση!

2η-3η μέρα της περιόδου έκανα αιματολογικές, έπειτα ξεκινησα cyclacur  τα οποία και συνέχισα μέχρι και μετά την μεταφορά. Ακολούθησαν πάλι αιματολογικές εξετάσεις και υπέρηχος για τη μέτρηση του πάχος του ενδομητρίου (περίπου 10-12 μέρες μετά την περίοδο, θα σου πει και ο γιατρός γιατί μάλλον εξαρτάται και από τον κύκλο της καθεμιάς).

Στη συνέχεια μπαίνει στο παιχνίδι η προγεστερονη!!! Έκανα κάθε πρωί την  prolutex και έβαζα κολπική τζελ vasclor. Όλα αυτά τα συνεχίζεις μαζί με τα χαπάκια μέχρι και τη χοριακη και ευχομαι να τα συνεχίσεις και μετά από εκεί!! 🙂

Τα φάρμακα δεν σταματούν ποτέ 😂😂

Ευχαριστώ για την απάντηση ❤️

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Η εμβρυομεταφορα σε φυσικό κύκλο εχει Λιγότερες πιθανότητες;

Γιατί από ότι βλέπω χίλια πράγματα παιρνουμε και σε αυτό το στάδιο 😢

Όχι δεν έχει λιγότερες πιθανότητες μπορείς να το συζητήσεις με τον γιατρό σου αν δεν υπάρχει θέμα με το ενδομήτριο μπορείς να κάνεις φυσικό πάλι κάποια φάρμακα θα πάρεις δεν την γλιτώνεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vicky84 είπε:

Όχι δεν έχει λιγότερες πιθανότητες μπορείς να το συζητήσεις με τον γιατρό σου αν δεν υπάρχει θέμα με το ενδομήτριο μπορείς να κάνεις φυσικό πάλι κάποια φάρμακα θα πάρεις δεν την γλιτώνεις

Θα το συζητήσω και με τη γιατρό ναι! Δεν ήξερα ότι μπορείς και σε φυσικό! 

Ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Θα το συζητήσω και με τη γιατρό ναι! Δεν ήξερα ότι μπορείς και σε φυσικό! 

Ευχαριστώ πολύ!!

Ναι φυσικά αν δεν έχεις κάποιο θέμα μπορείς!! Εγώ έκανα τρεις εμβρυομεταφορες  σε φυσικό κύκλο  συζητήστετο με την γιατρό σου και θα δείτε να γίνεται.ευχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vicky84 είπε:

Ναι φυσικά αν δεν έχεις κάποιο θέμα μπορείς!! Εγώ έκανα τρεις εμβρυομεταφορες  σε φυσικό κύκλο  συζητήστετο με την γιατρό σου και θα δείτε να γίνεται.ευχομαι τα καλύτερα 

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...