Μετάβαση σε περιεχόμενο

Inofert - Glucophage


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Μετά από μια αποβολή πριν 2 χρόνια. Ακόμα προσπαθούμε και τίποτα. Έχω αλλάξει 4 γιατρούς και όλοι μου έλεγαν αγχώνεσαι. Αφού πήγα στον πέμπτο μου βρήκε ότι έχω Δίκερος Μήτρα. Μου έδωσε να κάνω σαλπιγγογραφία, την έκανα και οι δυο οι σάλπιγγες είναι ανοιχτές αλλά η μήτρα είναι όντως έτσι. Μ έδωσε να παίρνω Glucophage και inofert γιατί δν έχω σταθερό κύκλο και δν κάνω ωορρηξία. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να τν βοήθησαν αυτά τα δυο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Angelvasiliki είπε:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Μετά από μια αποβολή πριν 2 χρόνια. Ακόμα προσπαθούμε και τίποτα. Έχω αλλάξει 4 γιατρούς και όλοι μου έλεγαν αγχώνεσαι. Αφού πήγα στον πέμπτο μου βρήκε ότι έχω Δίκερος Μήτρα. Μου έδωσε να κάνω σαλπιγγογραφία, την έκανα και οι δυο οι σάλπιγγες είναι ανοιχτές αλλά η μήτρα είναι όντως έτσι. Μ έδωσε να παίρνω Glucophage και inofert γιατί δν έχω σταθερό κύκλο και δν κάνω ωορρηξία. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να τν βοήθησαν αυτά τα δυο;

από φίλη μου ξέρω ότι η δικερη μήτρα πρέπει να διορθωθεί, το glucophage το παιρνω και γω γιατι εχω αντίσταση στην ινσουλίνη το βρήκε ο ενδοκρινολόγος με καμπύλη ζαχάρου, πολυ γιατροί δίνουν glucophage κ inofert για βελτίωση των ωαρίων, τι ηλικίες έχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Εγώ 31 ο άντρας μου 32. Εμένα μου τα δίνουν για να φτιάξει ο κύκλος μ. Ο γιατρός θα μ είπε να μν κάνουμε κάτι ακόμα. Θα δούμε σε λίγες μέρες που θα τν πάω την σαλπιγγογραφια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Angelvasiliki είπε:

Καλησπέρα. Εγώ 31 ο άντρας μου 32. Εμένα μου τα δίνουν για να φτιάξει ο κύκλος μ. Ο γιατρός θα μ είπε να μν κάνουμε κάτι ακόμα. Θα δούμε σε λίγες μέρες που θα τν πάω την σαλπιγγογραφια.

Καλημέρα κορίτσι μου! Επερνα και εγώ inofert για σχεδόν ένα χρόνο και μετά μου έδωσε το iofilen που είναι της ίδια λογικής... σε εμενα δε λειτούργησε η αλήθεια είναι... η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική και όπως λέει ο τωρινός γιατρός μου (γιατί και εγώ άλλαξα πολλούς) «στη ιατρική και κυρίως στη γυναικολογία ποτέ το 1+1 δεν κάνει 2»

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...