Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ ΦΑΤΣΑ (ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ) ΚΑΙ ΕΠΑΦΕΣ


efakii

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η efaki90 είπε:

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΑΝΙΧΝΕΥΟΥΝ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΟΡΜΟΝΗ 7ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΑΦΗ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ Κ ΑΥΤΑ?

Εγώ προσωπικά όχι .. Αν σκεφτείς ότι η ορμόνη εκκρίνεται μετα την εμφύτευση.. Η εμφύτευση μπορεί να χρειαστεί μέχρι και 12 μέρες , άρα μαθηματικά δεν βγαίνει 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/10/2022 at 2:32 ΜΜ, ο/η efaki90 είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ! ΕΔΩ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ,ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗ ΦΑΤΣΟΥΛΑ!! 

ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟ ΦΑΤΣΑΚΙ ΕΧΩ ΕΠΑΦΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 2.ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ,ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ.

ΠΟΙΑ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ??ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΑΦΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΘΕΤΙΚΟΥ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΗΜΕΡΕΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ?

Η κάθε μία θα σου πει την εμπειρια της και δεν υπάρχουν συνταγές ακριβώς. Εμας ο γυναικολόγος μας είχε πει να έχουμε επαφές όσο συχνά το επιθυμούμε ώστε να μη μας γίνει βραχνάς. Η σύσταση συνήθως είναι τουλάχιστον μέρα παρά μέρα γύρω από τις γόνιμες αλλά καλύτερα μέρα παρά μέρα σε όλο τον κύκλο ώστε να πεσεις σίγουρα μέσα στις γόνιμες. Εγώ θέλω να πω ότι ένα μήνα είχα επαφές κάθε μέρα στις γόνιμες (ξεκίνησα να τις υπολογίζω στο περίπου από το γενικο μου κύκλο οπότε ξεκίνησα αρκετά πριν την ωορρηξια και παρακολούθησα με τεστ ωορρηξίας οπότε τελικά γύρω στις 8-9 μέρες ήταν το κάθε μέρα) και περίπου μέρα παρά μέρα (αλλά κάποιες φορές και κάθε μέρα) τον υπόλοιπο μήνα. Δεν έπιασα εκείνο το μήνα. Το επανέλαβα και έπιασα. Επειδή έπιασα γρήγορα δεν κουράστηκα με το σεξ και απλά το διασκεδασαμε πάρα πολύ μέχρι την εγκυμοσύνη που όσο να ναι δυσκολεύουν τα πράγματα με το σεξ. Θεωρώ ο γυναικολόγος μου μου έδωσε σωστή συμβουλή. Είναι κρίμα να το σιχαθείς το σεξ επειδή υπερβάλλεις ενώ δεν αυξάνει ιδιαίτερα τις πιθανότητες να συλλάβεις το να κάνεις σεξ πάνω από 1 στις 2 μέρες. Όχι όμως ότι θα μειώσεις και τις πιθανότητες αν επιθυμείς να κάνεις σεξ πιο συχνά. Τα τεστ που ανιχνεύουν στις 7-8 μέρες κι αυτά δίνουν πιθανότητες αν διαβάσεις τα μικρά γράμματα. Κάτι τύπου 50% να ανιχνεύσει 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και μετά κάθε μέρα αυξάνονται μέχρι το 99%. Οπότε το πόσο τα εμπιστεύεσαι μπορεί να προκύψει και από τις πιθανότητες που δίνουν. Κατά τα άλλα επειδή είναι πολύ δύσκολο να προβλέψεις ακριβώς τις ημέρες και μπορεί σε ένα μήνα κάτι να αλλάξει γίνεται ακόμα πιο δύσκολο να υπολογισεις ημέρες. Φαντάζομαι ότι αυτά τα τεστ που λένε τόσες μέρες μετά την επαφή είναι περισσότερο για γυναίκες που αγχώνονται για κάποια συγκεκριμένη επαφή που πήγε λάθος στη φάση της αποφυγής εγκυμοσύνης πάρα για γυναίκες που έχουν επανειλημμένες επαφές για να μείνουν έγκυες. 

@Elli13 Επειδή διάβασα και για το personal trainer με διατροφή να πω ότι οι γυμναστές δεν είναι καταρτισμενοι συνήθως να δίνουν διατροφες (παρότι το κάνουν επανειλημμένα) εκτός αν έχουν κάνει κάποιο μεταπτυχιακό σε πανεπιστήμιο στη διατροφή ή αν έχουν και πτυχίο διαιτολογιας-διατροφής. Επίσης, η διατροφή επηρεάζει τις πιθανότητες να συλλάβεις σε ακραίες περιπτώσεις που σχετίζονται συνήθως με τα κιλά και όχι με υπερτροφες ή δεν ξέρω κι εγώ τι θα πει ο fertility ή ο personal coach. Τα χαρτιά λένε ότι μια γυναίκα υπέρβαρη ή παχύσαρκη και μια γυναίκα λιποβαρης μπορεί όντως να έχουν παραπάνω δυσκολία να μείνουν έγκυες λόγω των ορμονικων επιδράσεων του βάρους στη σύλληψη. Ωστόσο κι αυτά συνήθως προκύπτουν από πιο ακραίες καταστάσεις πχ πολύ πολύ χαμηλό βάρος ή εξαντλητικη δίαιτα που οδηγεί σε απώλεια ωορρηξίας, παχυσαρκία που οδηγεί σε ορμονική διαταραχή κλπ. Τεράστιες αλλαγές από τα γενικά πλαίσια της διατροφής, χωρίς συγκεκριμένη παθολογια, δε θα δει κάποια και σίγουρα όχι βραχυπροθεσμα. Αν μια γυναίκα φυσιολογικού βάρους συλλάβει αμέσως αφού αλλάξει τη διατροφή της είναι μάλλον τυχαίο και δεν προκύπτει από τη συγκεκριμένη αλλαγή. Εγώ είμαι λιποβαρης και μαλιστα το μήνα που έπιασα είχα μόλις πάρει πτυχίο και είχα πάρα πολλά πάρτι να πάω (και δικά μου και φιλων) και έκανα ο, τι να 'ναι ζωή. Ούτε καλή διατροφή, ούτε γυμναστική, ούτε ήμουν πίστη στο αν θα μείνω ξαπλωμένη μετά την επαφή (κάποιες μέρες απλά κοιμόμουν έτσι, άλλες έβγαινα αμέσως μετά). Μόνο χόρευα στα πάρτι και είχα μειώσει το πόσο αλκοόλ έπινα μετά την ωορρηξία με τη σκέψη μήπως έχω μείνει έγκυος (μιλάμε για μείωση ωστόσο, σε καμία περίπτωση δεν το έκοψα μέχρι το θετικό τεστ εγκυμοσύνης). Από την άλλη, καλό είναι να προσαρμόσει μια γυναίκα τη διατροφή της σε μια ισορροπημένη, εύκολη για την ίδια, διατροφή πριν την εγκυμοσύνη, ώστε να ξεκινήσει από ένα καλό επίπεδο και να την ακολουθήσει και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Η κάθε μία θα σου πει την εμπειρια της και δεν υπάρχουν συνταγές ακριβώς. Εμας ο γυναικολόγος μας είχε πει να έχουμε επαφές όσο συχνά το επιθυμούμε ώστε να μη μας γίνει βραχνάς. Η σύσταση συνήθως είναι τουλάχιστον μέρα παρά μέρα γύρω από τις γόνιμες αλλά καλύτερα μέρα παρά μέρα σε όλο τον κύκλο ώστε να πεσεις σίγουρα μέσα στις γόνιμες. Εγώ θέλω να πω ότι ένα μήνα είχα επαφές κάθε μέρα στις γόνιμες (ξεκίνησα να τις υπολογίζω στο περίπου από το γενικο μου κύκλο οπότε ξεκίνησα αρκετά πριν την ωορρηξια και παρακολούθησα με τεστ ωορρηξίας οπότε τελικά γύρω στις 8-9 μέρες ήταν το κάθε μέρα) και περίπου μέρα παρά μέρα (αλλά κάποιες φορές και κάθε μέρα) τον υπόλοιπο μήνα. Δεν έπιασα εκείνο το μήνα. Το επανέλαβα και έπιασα. Επειδή έπιασα γρήγορα δεν κουράστηκα με το σεξ και απλά το διασκεδασαμε πάρα πολύ μέχρι την εγκυμοσύνη που όσο να ναι δυσκολεύουν τα πράγματα με το σεξ. Θεωρώ ο γυναικολόγος μου μου έδωσε σωστή συμβουλή. Είναι κρίμα να το σιχαθείς το σεξ επειδή υπερβάλλεις ενώ δεν αυξάνει ιδιαίτερα τις πιθανότητες να συλλάβεις το να κάνεις σεξ πάνω από 1 στις 2 μέρες. Όχι όμως ότι θα μειώσεις και τις πιθανότητες αν επιθυμείς να κάνεις σεξ πιο συχνά. Τα τεστ που ανιχνεύουν στις 7-8 μέρες κι αυτά δίνουν πιθανότητες αν διαβάσεις τα μικρά γράμματα. Κάτι τύπου 50% να ανιχνεύσει 6 μέρες πριν την καθυστέρηση και μετά κάθε μέρα αυξάνονται μέχρι το 99%. Οπότε το πόσο τα εμπιστεύεσαι μπορεί να προκύψει και από τις πιθανότητες που δίνουν. Κατά τα άλλα επειδή είναι πολύ δύσκολο να προβλέψεις ακριβώς τις ημέρες και μπορεί σε ένα μήνα κάτι να αλλάξει γίνεται ακόμα πιο δύσκολο να υπολογισεις ημέρες. Φαντάζομαι ότι αυτά τα τεστ που λένε τόσες μέρες μετά την επαφή είναι περισσότερο για γυναίκες που αγχώνονται για κάποια συγκεκριμένη επαφή που πήγε λάθος στη φάση της αποφυγής εγκυμοσύνης πάρα για γυναίκες που έχουν επανειλημμένες επαφές για να μείνουν έγκυες. 

@Elli13 Επειδή διάβασα και για το personal trainer με διατροφή να πω ότι οι γυμναστές δεν είναι καταρτησμενοι συνήθως να δίνουν διατροφες (παρότι το κάνουν επανειλημμένα) εκτός αν έχουν κάνει κάποιο μεταπτυχιακό σε πανεπιστήμιο στη διατροφή ή αν έχουν και πτυχίο διαιτολογιας-διατροφής. Επίσης, η διατροφή επηρεάζει τις πιθανότητες να συλλάβεις σε ακραίες περιπτώσεις που σχετίζονται συνήθως με τα κιλά και όχι με υπερτροφες ή δεν ξέρω κι εγώ τι θα πει ο fertility ή ο personal coach. Τα χαρτιά λένε ότι μια γυναίκα υπέρβαρη ή παχύσαρκη και μια γυναίκα λιποβαρης μπορεί όντως να έχουν παραπάνω δυσκολία να μείνουν έγκυες λόγω των ορμονικων επιδράσεων του βάρους στη σύλληψη. Ωστόσο κι αυτά συνήθως προκύπτουν από πιο ακραίες καταστάσεις πχ πολύ πολύ χαμηλό βάρος ή εξαντλητικη δίαιτα που οδηγεί σε απώλεια ωορρηξίας, παχυσαρκία που οδηγεί σε ορμονική διαταραχή κλπ. Τεράστιες αλλαγές από τα γενικά πλαίσια της διατροφής, χωρίς συγκεκριμένη παθολογια, δε θα δει κάποια και σίγουρα όχι βραχυπροθεσμα. Αν μια γυναίκα φυσιολογικού βάρους συλλάβει αμέσως αφού αλλάξει τη διατροφή της είναι μάλλον τυχαίο και δεν προκύπτει από τη συγκεκριμένη αλλαγή. Εγώ είμαι λιποβαρης και μαλιστα το μήνα που έπιασα είχα μόλις πάρει πτυχίο και είχα πάρα πολλά πάρτι να πάω (και δικά μου και φιλων) και έκανα ο, τι να 'ναι ζωή. Ούτε καλή διατροφή, ούτε γυμναστική, ούτε ήμουν πίστη στο αν θα μείνω ξαπλωμένη μετά την επαφή (κάποιες μέρες απλά κοιμόμουν έτσι, άλλες έβγαινα αμέσως μετά). Μόνο χόρευα στα πάρτι και είχα μειώσει το πόσο αλκοόλ έπινα μετά την ωορρηξία με τη σκέψη μήπως έχω μείνει έγκυος (μιλάμε για μείωση ωστόσο, σε καμία περίπτωση δεν το έκοψα μέχρι το θετικό τεστ εγκυμοσύνης). Από την άλλη, καλό είναι να προσαρμόσει μια γυναίκα τη διατροφή της σε μια ισορροπημένη, εύκολη για την ίδια, διατροφή πριν την εγκυμοσύνη, ώστε να ξεκινήσει από ένα καλό επίπεδο και να την ακολουθήσει και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Καλημέρα! Συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες, και μην παρεξηγηθώ, δεν το πήγαινα για διαφήμιση στον άνθρωπο αχαχα

Δεν θέλω να μιλήσω γενικά , γιατί κάθε γυναίκα είναι διαφορετική περίπτωση, αλλά θα πω για ό,τι έχω παρατηρήσει σε εμένα. Έχω υποθυρεοειδισμό από τα 19. Τότε, ο ενδοκρινολόγος μου είχε πει ότι με έσωσε το ότι γυμναζόμουν , γιατί οι τιμές των εξετάσεων μου ήταν χάλια. Έπειτα διαγνώστηκα με υπερινσουλιναιμία. Παρότι παίρνω αγωγή για όλα αυτά, όλοι οι γιατροί μου λένε πάντα διατροφή και γυμναστική ώστε να τα ΄έχεις υπό έλεγχο. Και φυσικά τακτικές εξετάσεις. Ο γυναικολόγος μου την τελευταία φορά μου είπε 100 φορε΄ς ¨πρόσεξε μην παχύνεις, θα γίνουν όλα πολύ χειρότερα". Βέβαια το καλοκαίρι έφτασα στο άλλο άκρο , έχασα πολύ λίπος, έφτασα γύρω στο 15% και σταμάτησα έπειτα από προτροπή του γυμναστή μου, γιατί θα είχα προβλήματα στον κύκλο. Επιπλέον είναι γνωστό ότι η αερόβια ΄άσκηση βοηθάει αρκετά γυναίκες με πολυκυστικές ωοθήκες , καθώς συνδέεται με μεταβολικά σύνδρομα ( η αποφυγή ζάχαρης, απλών υδατανθράκων κλπ) Που θέλω να καταλήξω : ένας υγιεινός τρόπος ζωής ευνοεί την γενικότερη ευεξία μας, και εξομαλύνει τυχόν παθολογικές καταστάσεις. ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΥΜΝΑΖΕΤΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!

Καλή επιτυχία σε όλες όσες ΔΕΝ περιμένουν περίοδο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα! Συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες, και μην παρεξηγηθώ, δεν το πήγαινα για διαφήμιση στον άνθρωπο αχαχα

Δεν θέλω να μιλήσω γενικά , γιατί κάθε γυναίκα είναι διαφορετική περίπτωση, αλλά θα πω για ό,τι έχω παρατηρήσει σε εμένα. Έχω υποθυρεοειδισμό από τα 19. Τότε, ο ενδοκρινολόγος μου είχε πει ότι με έσωσε το ότι γυμναζόμουν , γιατί οι τιμές των εξετάσεων μου ήταν χάλια. Έπειτα διαγνώστηκα με υπερινσουλιναιμία. Παρότι παίρνω αγωγή για όλα αυτά, όλοι οι γιατροί μου λένε πάντα διατροφή και γυμναστική ώστε να τα ΄έχεις υπό έλεγχο. Και φυσικά τακτικές εξετάσεις. Ο γυναικολόγος μου την τελευταία φορά μου είπε 100 φορε΄ς ¨πρόσεξε μην παχύνεις, θα γίνουν όλα πολύ χειρότερα". Βέβαια το καλοκαίρι έφτασα στο άλλο άκρο , έχασα πολύ λίπος, έφτασα γύρω στο 15% και σταμάτησα έπειτα από προτροπή του γυμναστή μου, γιατί θα είχα προβλήματα στον κύκλο. Επιπλέον είναι γνωστό ότι η αερόβια ΄άσκηση βοηθάει αρκετά γυναίκες με πολυκυστικές ωοθήκες , καθώς συνδέεται με μεταβολικά σύνδρομα ( η αποφυγή ζάχαρης, απλών υδατανθράκων κλπ) Που θέλω να καταλήξω : ένας υγιεινός τρόπος ζωής ευνοεί την γενικότερη ευεξία μας, και εξομαλύνει τυχόν παθολογικές καταστάσεις. ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΥΜΝΑΖΕΤΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!

Καλή επιτυχία σε όλες όσες ΔΕΝ περιμένουν περίοδο ❤️

Και ο υπθυρεοειδισμος και οι πολυκυστικες ωοθήκες και το μεταβολικό σύνδρομο είναι συγκεκριμένες παθολογιες βέβαια και η διατροφή και η γυμναστική βοηθούν στη ρύθμισή τους. Συμφωνώ εννοείται ότι ένας υγιεινός τρόπος ζωής ευνοεί τη γενικότερη ευεξία. Απλά το να μείνει έγκυος μια γυναίκα φυσιολογικου βάρους χωρίς παθολογία είναι πιο πολύ τυχαίο παρά σχετιζόμενο με τι τρώει (εκτός αν λιμοκτονει). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/10/2022 at 2:37 ΜΜ, ο/η Vasia_val είπε:

Καλησπερα σας, είμαι νέα στο φόρουμ. 
Ξεκινησαμε τον Σεπτέμβριο με τον σύντροφο προσπάθειες για παιδί (ηλικίες 30 εγώ , 35 εκείνος) 

Τωρα τον Οκτώβρη πηρα και εκανα τεστ ωορηξιας τα hometest και τα clear blue και όλα βγήκαν αρνητικά. 
Περιοδο περίμενα 28/10 αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμη. Έχω σταθερό κύκλο 27-28 ημερών όλα μου τα χρόνια . 
Εκανα τεστ εγκυμοσύνης hometest και βγήκε αρνητικό ; 
Υπαρχει έστω και μια πιθανότητα να έχει γίνει το θαύμα ; 
Υ.Γ : σήμερα πήγα για χωριακη αύριο θα ξέρω αλλά υπάρχει μια κάποια αγωνία 

ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ! 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΙΑΤΕΡΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΑ ΤΕΣΤ HOMEST.μΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ,ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 5 ΗΜΕΡΕΣ ..ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ,ΜΙΑ ΠΟΟΟΟΟΛΥ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ.ΔΕΝ ΑΝΙΧΝΕΥΕΙ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟ πΟΣΟΣΤΟ ΟΡΜΟΝΗΣ ΔΗΛΑΔΗ.

ΕΚΑΝΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗ?? ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 4/11/2022 at 11:00 ΠΜ, ο/η efakii είπε:

ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ! 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΙΑΤΕΡΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΑ ΤΕΣΤ HOMEST.μΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ,ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 5 ΗΜΕΡΕΣ ..ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ,ΜΙΑ ΠΟΟΟΟΟΛΥ ΑΧΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ.ΔΕΝ ΑΝΙΧΝΕΥΕΙ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟ πΟΣΟΣΤΟ ΟΡΜΟΝΗΣ ΔΗΛΑΔΗ.

ΕΚΑΝΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗ?? ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!! 

Καλησπέρα, τελικά δεν ήμουν εγκυος. Είχα κύστη και μετά από 20 μέρες καθυστέρηση μου ήρθε περίοδος. 
Τωρα, μετά απο προσπάθειες πάλι, περιμένω να έρθει η αναμενόμενη μέρα της περιόδου (και ελπίζω να μην έρθει η περίοδος)  :D 
Ευχαριστώ για την απάντηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Vasia_val είπε:

Καλησπέρα, τελικά δεν ήμουν εγκυος. Είχα κύστη και μετά από 20 μέρες καθυστέρηση μου ήρθε περίοδος. 
Τωρα, μετά απο προσπάθειες πάλι, περιμένω να έρθει η αναμενόμενη μέρα της περιόδου (και ελπίζω να μην έρθει η περίοδος)  :D 
Ευχαριστώ για την απάντηση!! 

ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΤΥΧΕΡΟΣ ΣΟΥ!!! ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...