Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια! Είμαι 18 εβδομάδων και σκέφτηκα να ξεκινήσω αυτή τη συζήτηση για όσες γενναμε εκείνη την περίοδο Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου. Να λέμε τις ανησυχίες μας να ξεσκάμε λίγο γιατί το άγχος πάει σύννεφο!😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/9/2022 at 3:42 ΜΜ, ο/η Markia είπε:

Γειά σας κορίτσια! Είμαι 18 εβδομάδων και σκέφτηκα να ξεκινήσω αυτή τη συζήτηση για όσες γενναμε εκείνη την περίοδο Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου. Να λέμε τις ανησυχίες μας να ξεσκάμε λίγο γιατί το άγχος πάει σύννεφο!😋

Hello!!!

Me to kalo to moraki sas !!! Kai ego eimai 17 +2 evdomadon ! Pote eheis anamenomeni imerominia ??? 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η AfrodiTenia είπε:

Hello!!!

Me to kalo to moraki sas !!! Kai ego eimai 17 +2 evdomadon ! Pote eheis anamenomeni imerominia ??? 😇

1 Φεβρουαρίου έχω ΠΗΤ 😇

ΜΕ το καλό και σε εσάς!! Έχετε μάθει φύλο??? Εμάς είναι αγοράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα! Εγω εμαι...15η με διδυμακια , ειμαι απ το topic της εξωσωματικης.... Καλες εγκυμοσυνες να εχουμε ηρεμες και με το καλο τ μωρακια μας. Εγω πητ εχω 27 φεβρουαριου αλλα μου ειπε ο γιατρος θα τα βγαλουμε νωριτερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Γεια σας κοριτσια και απο μενα! Εγω εμαι...15η με διδυμακια , ειμαι απ το topic της εξωσωματικης.... Καλες εγκυμοσυνες να εχουμε ηρεμες και με το καλο τ μωρακια μας. Εγω πητ εχω 27 φεβρουαριου αλλα μου ειπε ο γιατρος θα τα βγαλουμε νωριτερα... 

Καλημέρα!! Με το καλό τα μωρακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια κι απο μας!!! Εμείς έχουμε ΠΗΤ μέσα Φεβρουαρίου! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας! Εύχομαι να περάσει ο καιρός γρήγορα και με ασφάλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς είμαστε πολύ χαρούμενοι!! Εγώ δυστυχώς αγχώνομαι με το παραμικρο και δεν το ευχαριστιεμαι τόσο όσο θα ήθελα! Βέβαια τώρα που έχω αρχίσει να νιώθω τον μικρούλη μου έχω ηρεμήσει λίγο αλλά και πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Markia είπε:

Εμείς είμαστε πολύ χαρούμενοι!! Εγώ δυστυχώς αγχώνομαι με το παραμικρο και δεν το ευχαριστιεμαι τόσο όσο θα ήθελα! Βέβαια τώρα που έχω αρχίσει να νιώθω τον μικρούλη μου έχω ηρεμήσει λίγο αλλά και πάλι..

Δεν εισαι η μονη και εγω το ιδιο... Με το φοβο θα ειμαστε λογικα , απλα το κακο ειναι οτι χανουμε τις καλες στιγμες της εγκυμοσυνης και μετα θα τις ψαχνουμε....😋😋😋εμεις χτες τα ειδαμε στον υπερηχο.. μεγαλωσαν οι ψυχουλες μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Δεν εισαι η μονη και εγω το ιδιο... Με το φοβο θα ειμαστε λογικα , απλα το κακο ειναι οτι χανουμε τις καλες στιγμες της εγκυμοσυνης και μετα θα τις ψαχνουμε....😋😋😋εμεις χτες τα ειδαμε στον υπερηχο.. μεγαλωσαν οι ψυχουλες μου.. 

@Markia πως ειναι που το νιωθεις??? Δωσε περιγραφες??? Τωρα στη 18η τον ενιωσες?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@Markia πως ειναι που το νιωθεις??? Δωσε περιγραφες??? Τωρα στη 18η τον ενιωσες?? 

Ναι στην 18η σιγουρευτηκα ότι ήταν ο μπέμπης. 🥰 η αίσθηση είναι στην περιοχή της κοιλιάς κάτω από το ύψος του αφαλου. Αισθάνομαι σαν κάτι να με σπρώχνει από μέσα. Φτερουγισματα κλπ δεν έχω νιώσει όπως λένε οι περισσότεροι. 

Σήμερα με προβληματίζει ένα άλλο θέμα όμως καθώς έφαγα αυγα ποσέ και μετά διάβασα ότι υπάρχει κίνδυνος όταν καταναλωνονται στην εγκυμοσυνη και είμαι πολύ αγχωμένη. 😒😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Markia είπε:

Εμείς είμαστε πολύ χαρούμενοι!! Εγώ δυστυχώς αγχώνομαι με το παραμικρο και δεν το ευχαριστιεμαι τόσο όσο θα ήθελα! Βέβαια τώρα που έχω αρχίσει να νιώθω τον μικρούλη μου έχω ηρεμήσει λίγο αλλά και πάλι..

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kateriniwk είπε:

@Markia πως ειναι που το νιωθεις??? Δωσε περιγραφες??? Τωρα στη 18η τον ενιωσες?? 

Γειά σας κορίτσια !! Κι εγώ έχω αρχίσει να το νιώθω! Είμαι στην 17η και το νιώθω από την προηγούμενη εβδομάδα..! οσο για το άγχος...μια απ τα ίδια! Άγχος με τα πάντα... κυρίως αγχώνομαι να μην αρρωστήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Markia είπε:

Ναι στην 18η σιγουρευτηκα ότι ήταν ο μπέμπης. 🥰 η αίσθηση είναι στην περιοχή της κοιλιάς κάτω από το ύψος του αφαλου. Αισθάνομαι σαν κάτι να με σπρώχνει από μέσα. Φτερουγισματα κλπ δεν έχω νιώσει όπως λένε οι περισσότεροι. 

Σήμερα με προβληματίζει ένα άλλο θέμα όμως καθώς έφαγα αυγα ποσέ και μετά διάβασα ότι υπάρχει κίνδυνος όταν καταναλωνονται στην εγκυμοσυνη και είμαι πολύ αγχωμένη. 😒😒

Αχ τι τελεια!!! Αντε να το νιωσω και εγω....δεν εμεινε λογικα πολυ ερσι οπως μου τα λετε .. οχι μωρε μην αγχωνεσαι , ενταξει δν κανει γενικα λενε , οχι με μια φορα να γινει κατι... Απλα απεφυγε τα .. γενικα οτι δν ειναι καλα ψημενο... Αν ηταν με καθετι που δοκιμαζουμε μια φορα να ειχαμε θεματα ...αστο! 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και απο εμενα...Ειμαστε περίπου κοντα.Εχω ΠΗΤ 1 Μαρτίου.Εχω ηδη ενα παιδάκι.❤❤Ευχομαι σε ολες με το καλό τα μωρακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κορίτσια και απο εμενα...Ειμαστε περίπου κοντα.Εχω ΠΗΤ 1 Μαρτίου.Εχω ηδη ενα παιδάκι.❤❤Ευχομαι σε ολες με το καλό τα μωρακια σας!

Γειά σου!! Καλώς ήρθες! Με το καλό το δεύτερο μωράκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια και καλο σαββατοκύριακο!!🥰🥰 Ήθελα να ρωτήσω πως ήσασταν εσείς από ναυτιες, ζαλάδες κλπ. Εγώ είμαι στον 5ο μήνα και ακόμα έχω θέματα με το στομάχι μου. Όλοι μου έλεγαν ότι μετά το 1ο τριμηνο θα περάσουν όλα. Έχω δει βελτίωση αλλά δεν μου έχουν φύγει πλήρως όλα τα συμπτώματα.  Δεν μπορώ να φάω ακόμα καλά και δεν έχω πάρει σχεδόν καθόλου βάρος μέχρι στιγμής. Έχει κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κορίτσια και απο εμενα...Ειμαστε περίπου κοντα.Εχω ΠΗΤ 1 Μαρτίου.Εχω ηδη ενα παιδάκι.❤❤Ευχομαι σε ολες με το καλό τα μωρακια σας!

Καλημέρα! Με το καλό το μωράκι σου! Έχετε δει φύλο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2022 at 4:25 ΜΜ, ο/η Markia είπε:

1 Φεβρουαρίου έχω ΠΗΤ 😇

ΜΕ το καλό και σε εσάς!! Έχετε μάθει φύλο??? Εμάς είναι αγοράκι!

Εμεις 5-10 Φεβ! Και εμάς αγοράκιιι!!! Πολλα υδροχοάκια στην παρέα 😇😇 ανυπομονώ!!!!’

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/9/2022 at 11:39 ΠΜ, ο/η Markia είπε:

Καλημέρα κοριτσια και καλο σαββατοκύριακο!!🥰🥰 Ήθελα να ρωτήσω πως ήσασταν εσείς από ναυτιες, ζαλάδες κλπ. Εγώ είμαι στον 5ο μήνα και ακόμα έχω θέματα με το στομάχι μου. Όλοι μου έλεγαν ότι μετά το 1ο τριμηνο θα περάσουν όλα. Έχω δει βελτίωση αλλά δεν μου έχουν φύγει πλήρως όλα τα συμπτώματα.  Δεν μπορώ να φάω ακόμα καλά και δεν έχω πάρει σχεδόν καθόλου βάρος μέχρι στιγμής. Έχει κάποια από εσάς παρόμοια εμπειρία??

Καλήμερα! Κι εγώ είχα όλα τα συμπτώματα εκτός από τους εμετούς.. σταδιακά ευτυχώς σταμάτησαν μετά την 11η με 12η εβδομάδα. Ελπίζω να σου περάσουν κι εσένα σύντομα για να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου.. Λένε βέβαια ότι στο τριτο τρίμηνο επιστρέφουν ξανά.. 😵💫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...