Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβριος, Φθινόπωρο, όπως πέφτουν τα φύλλα έτσι να πέσουν οι δύσκολες στιγμές και να έρθουν νέα σποράκια στις κοιλίτσες και στις αγκαλίτσες🤰🤰🤱🤱🤱👶👶👶🍼🍼🍂🍂🍂


Nandia-

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοιταξε ένιωθα τύψεις πέρσι που έμεινα νοσοκομείο κάπου στις 2 εβδομάδες ήταν και ο κορβιτ και δεν τον έβλεπα κάθε μέρα μου έλειπε. 

Τωρα που όλα πάνε καλά και τον βλέπω και κάνουμε μαζί πράγματα δεν νιώθω ότι θα πάψω να ειμαι όπως ήμουν μαζί του το πρώτο μου παιδί ειναι 5 και επειδή καταλαβαίνει πολλά η ζωή είναι πιο εύκολη στο να τον βάλω να συμμετέχει.  Θα χουν 5.5 χρόνια διαφορά όσο είχα με τον αδελφό μου, δεν μπορώ να πω ότι με επηρέασαν οι γονείς μου (το ίδιο με είχαν) αλλά οι ξένοι που ερχόταν.  Μου έχει μείνει τραύμα. Ερχόταν επίσκεψη αυτό το χαζο με ένα γεια σου ελπίδα και εξαφανιζόταν να πάρουν το μωρο αγκαλιά. Να φέρουν μόνο στο μωρό κάτι. Έστω και με μια σοκολάτα ένα 5 χρόνο είναι ικανοποιημένο  και λίγη προσοχή να ρωτήσει πιο πολλά όπως έκανε παλιά. Αυτά τα ξέρει ο άντρας μου και του είπα έτσι και δω έστω έναν να είναι απέναντι στο πρώτο μου παιδί δε νομίζω ότι θα μας ξανά κάνει επίσκεψη! 

Εχεις απόλυτο δίκιο! Σημασία περισσότερη θέλει το 5χρονο παρά το μωράκι! Κ εμας οι φίλοι μας γέννησαν πρόσφατα έχουν ένα κοριτσάκι 4 χρόνων στο οποίο πήραμε ένα δωράκι κ σε αυτό κ στο νεογέννητο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 588
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Υδροχόος ο μπαμπάκας μου, Αιγόκερως η μαμά μου και καρκίνος εγώ..  σε ένα σπίτι όλοι την παλέψαμε.. αλλα ο παρθένος ο αδελφός μου ήταν το κερασάκι στην τούρτα χαχαχχ 🤣

Κατάλαβα..ωραία θα περνάμε γιατί εκτός από τα ζώδια ο μεγάλος είναι έφηβος 14χρ  ο 2ος προ έφηβος 9χρ και σάντουιτς και το βρέφος.. άσε που ο μεγάλος άρχισε ήδη να ζηλεύει γιατί δεν θα του δίνω σημασία και μου λέει ότι δεν είναι αδελφάκι του (τα μεγάλα είναι από προηγούμενο γαμο) αντε να δούμε όταν γεννηθεί πως θα πάει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια ! 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις , νομίζω πως μου δώσατε να καταλάβω πως η αγάπη πολλαπλασιάζεται 💕

Να σας πω πως έχω 2 θετικά τεστ, έκανα ένα χθες απόγευμα που το έκανα έτσι επειδή είχα 3 κ βγήκε θετικό, κ έκανα άλλο ένα σήμερα το πρωί θετικό κ αυτό .

Τώρα με έχει πιάσει άγχος επειδή είναι νωρίς ακόμη, 2 η μέρα καθυστέρησης .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις , νομίζω πως μου δώσατε να καταλάβω πως η αγάπη πολλαπλασιάζεται 💕

Να σας πω πως έχω 2 θετικά τεστ, έκανα ένα χθες απόγευμα που το έκανα έτσι επειδή είχα 3 κ βγήκε θετικό, κ έκανα άλλο ένα σήμερα το πρωί θετικό κ αυτό .

Τώρα με έχει πιάσει άγχος επειδή είναι νωρίς ακόμη, 2 η μέρα καθυστέρησης .

Συγχαρητήρια είσαι έγκυος 💕 αφού είσαι με 2 μέρες καθυστέρηση είναι πολύ καλό αυτό, να πας αύριο για χοριακη να σου φύγει και το άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις , νομίζω πως μου δώσατε να καταλάβω πως η αγάπη πολλαπλασιάζεται 💕

Να σας πω πως έχω 2 θετικά τεστ, έκανα ένα χθες απόγευμα που το έκανα έτσι επειδή είχα 3 κ βγήκε θετικό, κ έκανα άλλο ένα σήμερα το πρωί θετικό κ αυτό .

Τώρα με έχει πιάσει άγχος επειδή είναι νωρίς ακόμη, 2 η μέρα καθυστέρησης .

Δεν είναι νωρίς καθόλου! Να κάνεις αύριο μια χοριακη να το σιγουρεψεις! Βασικά μιλα με τον γιατρό σου για να σου γράψει και εξέταση προγεστερόνης.. μήπως είναι χαμηλή και χρειαστεί να πάρεις για να το βοηθήσεις! Νωρίς θα ήταν άμα δεν είχες καθυστέρηση! Εύχομαι μια μεγάλη χοριακη! Με το καλό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ ❤️

Δυστυχώς δεν θα έχω μεσον αύριο, θα πάρω τηλ τον γιατρό , ο οποίος βέβαια ποτέ δεν λέει για χοριακη, στον γιο μου από μόνη μου είχα πάει, οπότε ίσως να πάω μεσοβδόμαδα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ ❤️

Δυστυχώς δεν θα έχω μεσον αύριο, θα πάρω τηλ τον γιατρό , ο οποίος βέβαια ποτέ δεν λέει για χοριακη, στον γιο μου από μόνη μου είχα πάει, οπότε ίσως να πάω μεσοβδόμαδα!  

Συγχαρητήρια ❤️❤️❤️ Με το καλό το μωράκι σου!!! Θα παριμενουμε για τη χοριακη ή για ότι σου πει ο γιατρος σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Υδροχόος ο μπαμπάκας μου, Αιγόκερως η μαμά μου και καρκίνος εγώ..  σε ένα σπίτι όλοι την παλέψαμε.. αλλα ο παρθένος ο αδελφός μου ήταν το κερασάκι στην τούρτα χαχαχχ 🤣

Αχ καρκινακι είναι η μικρή μου η αδελφή και τη λένε και Ελπίδα... Δεν ξέρω πως ήσουν εσύ σαν παιδί αλλά η δικιά μας ήταν ο Θεός να σε φυλάει τέτοιες παραξενιές δεν νομίζω να έχει άλλος ανυρωπος βέβαια φταίμε κι εμείς που την είχαμε παρακαλομαθει βλέπεις έχουμε 23 χρόνια διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/9/2022 at 12:53 ΠΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Γέννησαμε 22/09/22. Το νινακι 3.050 και υγιής..

 

Όλα πήγανε καλά. Τρώμε από την πρώτη στιγμή. Κατέβασα γάλα και προσπαθούμε να βρούμε μια χημεία χαχαχα. Όταν το βάζουν οι μαίες ρουφάει καλά , εγώ ακόμα προσπαθώ. Ο άντρας μου πολύ βοηθητικός και ήδη έχει μάθει να το κοιμίζει και να μου το βάζει όπως οι μαίες στο στήθος για να θηλάσει. 

 

Η εμπειρία μου από την καισαρική. : 

το κλισμα δεν είναι τιιιιποτα. Ίσα ίσα νιώθεις ότι πας τουαλέτα και αδειαζεις πολύ εύκολα.

 

η επισκληριδιος εμένα με ενόχλησε η αλήθεια είναι. Πόνεσα. Μου είπε κιόλας να μην κουνηθώ καθόλου που είναι λόγο αδύνατο αλλά εντάξει πιέστηκα και δεν κουνήθηκα.  Την έβαλε την μια φορά και δεν μπήκε σε σωστό σημείο με αποτέλεσμα να πονάω πολύ και την έβγαλε για να την ξανά βάλει. Δύο φορές δηλαδή. Πόνεσα αρκετα. 

 

ο καθετήρας μπήκε μετά την επισκληριδιο οπότε δεν ήταν κάτι και αυτο. 

 

ΠΡιν μπω στο χειρουργείο είδα τον άντρα μου. Πολύ κλάμα έριξε .με έπιασε το παράπονο.εκεινος με λυπόταν έλεγε έλα μην κλαίς..όλα καλά.. στο χειρουργείο με πιέζανε πολύ στην κοιλιά και με ταρακουναγανε..ένιωθα τρομερή πίεση. Αλλά όχι πόνο. Μόνο πίεση. Βγήκε το νινι και ήταν ροδαλο και πανέμορφο δεν σταμάτησε βέβαια να κλαιει. Βγήκε με τον ποπο και έλεγαν εκεί ωωωχ κορίτσι και βγήκε και με ποπο. πρώτη προβολή. Τι έχετε να τραβήξετε. Χαχαχαχα

 

Αφου πήρανε το μωρό να το ετοιμάσουν, ασχολιοντουσαν οι γιατροί με εμένα και με διάφορα στην κοιλιά. Κάποια στιγμή ακούω κάτι λέγανε που δεν καταλάβαινα και άρχισε να λέει ο γιατρός χορήγησης παυσίπονο μέσα από την πεταλούδα , μέσα από την επικσληριοδιο , από κάτω και ένα υπογλωσσιο στο στόμα.

 

4 διαφορετικές δόσεις..εγώ εκείνη την ώρα τρόμαξα λίγο. Με τελείωσαν. Και άρχισα να τρέμω σαν να παθαίνω κρίση πάνω στο κρεβάτι.τους λέω γιατί τρέμω έτσι; Είναι φυσικό;.και μου λένε ναι μην αγχώνεσαι έχεις πάρει πολλά φάρμακα..

 

μετά μίλησα με τον γιατρό του λέω τι πρόβλημα υπήρξε ;. Μου λέει όταν σε άνοιξαμε και βγάλανε το μωρό , η μήτρα σου ήταν πολύ χαλαρή..αυτό γίνεται όταν έχει δουλέψει πολύ και για καιρό δίνει πόνους. Αλλά εσύ λέει δεν είχες πόνους. Ναι του λέω. Πάντως λέει ήταν σαν να είχε εργαστεί πολύ και από την κούραση χαλάρωσε. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να χάσεις πολύ αίμα.και για αυτό σε πλακωσαμε και στα φάρμακα για να μην πονέσεις κιόλας .τέλος καλά όλα καλά λέει. Τα καθαρίσαμε όλα και είσαι εντάξει. Θα τρέμεις για αυτό τον λόγο αλλά σε λιγο θα περάσει. 

 

Αυτά τα νέα μου. Γενικα τα χειρότερα μου ήταν η επισκληριδιος και το τρέμουλο αργότερα. ....μόλις βγήκα από το χειρουργείο έξω ακριβώς που ήταν να με δει ο άντρας μου , μου έκανε και πρόταση γάμου. 🥰🥰 Ο γλυκούλης. Εγώ χτυπιομουν στο κρεβάτι και εκείνος μου έλεγε αν θέλω να γίνω γυναίκα του . Και λέει ήθελα εκείνη την ώρα για να σου φτιάξω το κεφι ❤️❤️

παίρνω παυσίπονα πονάω λίγο στην τομή ...πριν ήμουν καλύτερα. Ήρθε ο γιατρός και με πάτησε και ξανά αρχισα να πονάω. Εντάξει σίγουρα ήθελε να δει πως πάει και ξέρει τι κάνει..ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα 

Να σας ζήσει καλότυχος κι ευτυχισμένος να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Αχ καρκινακι είναι η μικρή μου η αδελφή και τη λένε και Ελπίδα... Δεν ξέρω πως ήσουν εσύ σαν παιδί αλλά η δικιά μας ήταν ο Θεός να σε φυλάει τέτοιες παραξενιές δεν νομίζω να έχει άλλος ανυρωπος βέβαια φταίμε κι εμείς που την είχαμε παρακαλομαθει βλέπεις έχουμε 23 χρόνια διαφορα

Παράξενη;;   είμαι ΠΟΛΥ παράξενη 🤣🤣 .. ο άντρας μου το ξέρει και όλο με ενοχλεί χαχαχ 

Ποια έλεγε για ούρα σε κυπελάκι και ψυγεία 🤣 τι είχα απαντήσει... χαχαχαχχ εγώ η περίεργη 🤣🤣🤣 έχω αυτογνωσία δεν μπορείτε να πείτε. 

Την αδελφή σου τη συμπάθησα από τώρα τους χαιρετισμούς να της πεις 🥰

Αλλα και ειλικρινής δεν μπορώ να κρυφτώ πίσω απ το δάχτυλο μου θα το δεις κατευθείαν αν δεν μου αρέσει κάτι. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσουδια γειά σας τι κάνετε;;; τις γονιμες τις πιάσαμε 😁😁🔊 επιτέλους!!!! Τώρα να δούμε τα αποτελέσματα σε 14 ημέρες...

Συγνωμη που δεν μπαίνω αλλά με τα παιδιά τρέχω όλη την ημέρα, σχολεία, δραστηριότητες, φροντιστήρια, διαβασματα.. Ένας χαμός!!! Και όλα μόνη μου γιατί ο σύζυγος λείπει... 😵🥴🥴

Φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2022 at 9:28 ΜΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Να σας ζήσει καλότυχος κι ευτυχισμένος να είναι!!!

Ευχαριστούμε πολύ. Κοριτσάκι έχουμε ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ευχαριστούμε πολύ. Κοριτσάκι έχουμε ❣️

Ναι το ξέρω το τ9 φταίει τώρα είδα τι έχω γράψει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/9/2022 at 12:53 ΠΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Γέννησαμε 22/09/22. Το νινακι 3.050 και υγιής..

 

Όλα πήγανε καλά. Τρώμε από την πρώτη στιγμή. Κατέβασα γάλα και προσπαθούμε να βρούμε μια χημεία χαχαχα. Όταν το βάζουν οι μαίες ρουφάει καλά , εγώ ακόμα προσπαθώ. Ο άντρας μου πολύ βοηθητικός και ήδη έχει μάθει να το κοιμίζει και να μου το βάζει όπως οι μαίες στο στήθος για να θηλάσει. 

 

Η εμπειρία μου από την καισαρική. : 

το κλισμα δεν είναι τιιιιποτα. Ίσα ίσα νιώθεις ότι πας τουαλέτα και αδειαζεις πολύ εύκολα.

 

η επισκληριδιος εμένα με ενόχλησε η αλήθεια είναι. Πόνεσα. Μου είπε κιόλας να μην κουνηθώ καθόλου που είναι λόγο αδύνατο αλλά εντάξει πιέστηκα και δεν κουνήθηκα.  Την έβαλε την μια φορά και δεν μπήκε σε σωστό σημείο με αποτέλεσμα να πονάω πολύ και την έβγαλε για να την ξανά βάλει. Δύο φορές δηλαδή. Πόνεσα αρκετα. 

 

ο καθετήρας μπήκε μετά την επισκληριδιο οπότε δεν ήταν κάτι και αυτο. 

 

ΠΡιν μπω στο χειρουργείο είδα τον άντρα μου. Πολύ κλάμα έριξε .με έπιασε το παράπονο.εκεινος με λυπόταν έλεγε έλα μην κλαίς..όλα καλά.. στο χειρουργείο με πιέζανε πολύ στην κοιλιά και με ταρακουναγανε..ένιωθα τρομερή πίεση. Αλλά όχι πόνο. Μόνο πίεση. Βγήκε το νινι και ήταν ροδαλο και πανέμορφο δεν σταμάτησε βέβαια να κλαιει. Βγήκε με τον ποπο και έλεγαν εκεί ωωωχ κορίτσι και βγήκε και με ποπο. πρώτη προβολή. Τι έχετε να τραβήξετε. Χαχαχαχα

 

Αφου πήρανε το μωρό να το ετοιμάσουν, ασχολιοντουσαν οι γιατροί με εμένα και με διάφορα στην κοιλιά. Κάποια στιγμή ακούω κάτι λέγανε που δεν καταλάβαινα και άρχισε να λέει ο γιατρός χορήγησης παυσίπονο μέσα από την πεταλούδα , μέσα από την επικσληριοδιο , από κάτω και ένα υπογλωσσιο στο στόμα.

 

4 διαφορετικές δόσεις..εγώ εκείνη την ώρα τρόμαξα λίγο. Με τελείωσαν. Και άρχισα να τρέμω σαν να παθαίνω κρίση πάνω στο κρεβάτι.τους λέω γιατί τρέμω έτσι; Είναι φυσικό;.και μου λένε ναι μην αγχώνεσαι έχεις πάρει πολλά φάρμακα..

 

μετά μίλησα με τον γιατρό του λέω τι πρόβλημα υπήρξε ;. Μου λέει όταν σε άνοιξαμε και βγάλανε το μωρό , η μήτρα σου ήταν πολύ χαλαρή..αυτό γίνεται όταν έχει δουλέψει πολύ και για καιρό δίνει πόνους. Αλλά εσύ λέει δεν είχες πόνους. Ναι του λέω. Πάντως λέει ήταν σαν να είχε εργαστεί πολύ και από την κούραση χαλάρωσε. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να χάσεις πολύ αίμα.και για αυτό σε πλακωσαμε και στα φάρμακα για να μην πονέσεις κιόλας .τέλος καλά όλα καλά λέει. Τα καθαρίσαμε όλα και είσαι εντάξει. Θα τρέμεις για αυτό τον λόγο αλλά σε λιγο θα περάσει. 

 

Αυτά τα νέα μου. Γενικα τα χειρότερα μου ήταν η επισκληριδιος και το τρέμουλο αργότερα. ....μόλις βγήκα από το χειρουργείο έξω ακριβώς που ήταν να με δει ο άντρας μου , μου έκανε και πρόταση γάμου. 🥰🥰 Ο γλυκούλης. Εγώ χτυπιομουν στο κρεβάτι και εκείνος μου έλεγε αν θέλω να γίνω γυναίκα του . Και λέει ήθελα εκείνη την ώρα για να σου φτιάξω το κεφι ❤️❤️

παίρνω παυσίπονα πονάω λίγο στην τομή ...πριν ήμουν καλύτερα. Ήρθε ο γιατρός και με πάτησε και ξανά αρχισα να πονάω. Εντάξει σίγουρα ήθελε να δει πως πάει και ξέρει τι κάνει..ελπίζω αύριο να είμαι καλύτερα 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να σου ζήσει 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Δεν έκανα χοριακή τελικά , μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να κλείσουμε ραντεβού για την άλλη εβδομάδα.

Μου έίπε να μην κουράζομαι πολύ και να αρχίσω φολικό το οποίο είχα ξεκινήσει ήδη.

Βρε κορίτσια μ έχει πιάσει ένα χαζοσυνάχι ήπιο, λίγο γαργάλημα ο λαιμος και λίγο μύτη.

Δεν θυμάμαι αν επιτρέπεται το τσάι του βουνού που πίνω πάντα όταν με γυροφέρνει κάτι.

Νομίζω όταν ξανα ήμουν έγκυος μου είχε πει πως ναι αλλά με μέρο. Θυμαται καμία το έχει ρωτήσει ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Δεν έκανα χοριακή τελικά , μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να κλείσουμε ραντεβού για την άλλη εβδομάδα.

Μου έίπε να μην κουράζομαι πολύ και να αρχίσω φολικό το οποίο είχα ξεκινήσει ήδη.

Βρε κορίτσια μ έχει πιάσει ένα χαζοσυνάχι ήπιο, λίγο γαργάλημα ο λαιμος και λίγο μύτη.

Δεν θυμάμαι αν επιτρέπεται το τσάι του βουνού που πίνω πάντα όταν με γυροφέρνει κάτι.

Νομίζω όταν ξανα ήμουν έγκυος μου είχε πει πως ναι αλλά με μέρο. Θυμαται καμία το έχει ρωτήσει ? 

Έχει φυτικά σιρόπια που επιτρέπονται κορίτσι μου! Αλλά επίσης μια συμφοιτητρια μου όταν είχε πονόλαιμο κ συνάχι έβαζε σε ζεστό νερό μέλι και ηρεμούσε ο λαιμός της!! Για το τσάι δεν ξέρω να σου πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@babyblue94 να σου ζήσει το παιδάκι σου!! 🍼🥰 Ελπίζω να είσαι καλύτερα με την καισαρική😊

Ευχαριστώ πολύ. Ναι είμαι πολύ καλύτερα με την τομή. Δεν παίρνω παυσίπονα. Βάζω ζώνη λοχείας και δεν πονάω με αυτή. Σήμερα την ξεκίνησα και μου αρέσει πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ευχαριστώ πολύ. Ναι είμαι πολύ καλύτερα με την τομή. Δεν παίρνω παυσίπονα. Βάζω ζώνη λοχείας και δεν πονάω με αυτή. Σήμερα την ξεκίνησα και μου αρέσει πολύ. 

Καλημέρααα πηγατε σπίτι σας;;; Πως είστε με το μωράκι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2022 at 1:24 ΜΜ, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις , νομίζω πως μου δώσατε να καταλάβω πως η αγάπη πολλαπλασιάζεται 💕

Να σας πω πως έχω 2 θετικά τεστ, έκανα ένα χθες απόγευμα που το έκανα έτσι επειδή είχα 3 κ βγήκε θετικό, κ έκανα άλλο ένα σήμερα το πρωί θετικό κ αυτό .

Τώρα με έχει πιάσει άγχος επειδή είναι νωρίς ακόμη, 2 η μέρα καθυστέρησης .

Μπραβοοοο το πρώτο θετικό του Σεπτεμβρίου.. εύχομαι να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη ❤️

 

στις On 26/9/2022 at 2:31 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Παράξενη;;   είμαι ΠΟΛΥ παράξενη 🤣🤣 .. ο άντρας μου το ξέρει και όλο με ενοχλεί χαχαχ 

Ποια έλεγε για ούρα σε κυπελάκι και ψυγεία 🤣 τι είχα απαντήσει... χαχαχαχχ εγώ η περίεργη 🤣🤣🤣 έχω αυτογνωσία δεν μπορείτε να πείτε. 

Την αδελφή σου τη συμπάθησα από τώρα τους χαιρετισμούς να της πεις 🥰

Αλλα και ειλικρινής δεν μπορώ να κρυφτώ πίσω απ το δάχτυλο μου θα το δεις κατευθείαν αν δεν μου αρέσει κάτι. 

 

 

Ναό ο μικρός μου που είναι καρκίνος είναι πολύ περίεργος..δεν του ξεφεύγει τίποτα.. μιλάω εγώ με τον αντρα μου πχ και αυτός είναι 2 μέτρα μακριά και παίζει ηλεκτρονικό αλλά μας απαντάει και μπαίνει στην συζήτηση 😱.. είναι ευαισθητουλης αλλά διεκδικεί και αυτό που θέλει.. επίσης πολύ ίσιος.. αυτό που σκέφτεται θα το πει στα ίσια χωρίς να φιλτράρει.. ελπίζω μεγαλώνοντας να σκέφτεται τι λέει γιατί τώρα δεν έχει φάει ξύλο ακόμα γιατί είναι μικρό και χαριτωμένο 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Παρασκευή επιτελους!! Πως είστε;;;

να σας ρωτήσω; Είμαι 27+5 κ το μωράκι έχει 1-2 μερες που το νιώθω μεν αλλά όχι οπως πριν έντονα, τώρα είναι πολύ ήπιες οι κινήσεις του! Αυτό είναι φυσιολογικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Παρασκευή επιτελους!! Πως είστε;;;

να σας ρωτήσω; Είμαι 27+5 κ το μωράκι έχει 1-2 μερες που το νιώθω μεν αλλά όχι οπως πριν έντονα, τώρα είναι πολύ ήπιες οι κινήσεις του! Αυτό είναι φυσιολογικό; 

Φυσιολογικό είναι γιατί μεγαλώνει το μωρό κ δεν έχει τον ίδιο χώρο, αλλά από τη στιγμή που το σκέφτεσαι πήγαινε να κάνεις υπέρηχο. Ειδικά τώρα στο τρίτο τρίμηνο ότι κ να σε ανησυχεί κατευθείαν για υπέρηχο. Χτύπα ξύλο ποτέ δεν ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Παρασκευή επιτελους!! Πως είστε;;;

να σας ρωτήσω; Είμαι 27+5 κ το μωράκι έχει 1-2 μερες που το νιώθω μεν αλλά όχι οπως πριν έντονα, τώρα είναι πολύ ήπιες οι κινήσεις του! Αυτό είναι φυσιολογικό; 

Δηλαδη τι εννοείς ήπια;;;;; δεν δείχνει κλωτσιές;εμένα έως ότου που γέννησα τα ένιωθα πολύ έντονα τα αγοράκια μου.... Έκανε καρουμπαλα η κοιλιά κλπ... Αν βλέπεις τεράστια διαφορά με το πριν και είναι πολύ πιο ήπιες οι κινήσεις του τότε να πάρεις τηλέφωνο τον γυναικολόγο και να πας να σε δει... Όταν κάτι αλλάζει στην συχνότητα και στην ένταση που ακούμε το μωράκι μας πρέπει να το βλέπουμε... 

Κορίτσια Κυριακή βαπτιζουμε την μπέμπα μας.. Την ανηψουλα μου❤️❤️❤️ και σήμερα έχουμε τραπέζι για τον γάμο του αδελφού μου και την βάπτιση.. Θα το κάνουν πριν το γάμο και την βάπτιση το τραπέζι για να μην κουραστεί το μωρό εκείνη την μέρα... (εγώ πάντως τα είχα κάνει μαζί και μια χαρά ήταν αλλά τι να πω ότι θέλουν χαχαχχα) Φιλια😍😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Πολύ ησυχία έχει πέσει στο φορουμ!!

@Raf123 Ραφ μου δεν καταλαβαίνω κι εγώ ακριβώς τι εννοείς, αλλά αν νιώθεις κάτι διαφορετικό καλύτερα να το πεις στο γιατρό σου..αν το νιώθεις κανονικά και δεν αγχώνεσαι τότε οκ! Εσύ ξέρεις πραγματικά, δε θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου. Εγώ τα ένιωθα κανονικά και τα δύο, και μια φορά που είχα διαβάσει κάτι βλακειες απο αυτά που διαβάζεις στο ιντερνετ(για ενδομήτριους θανάτους κλπ) κ ειχα αγχωθεί, νομιζα ότι δεν το νιωθω και πηγα κατευθειαν γιατρό να το δω😆 κ μετά το ένιωθα μια χαρά😆

Πώς είσαι γενικά;; Πώς πάει η εγκυμοσύνη;😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...