Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβριος, Φθινόπωρο, όπως πέφτουν τα φύλλα έτσι να πέσουν οι δύσκολες στιγμές και να έρθουν νέα σποράκια στις κοιλίτσες και στις αγκαλίτσες🤰🤰🤱🤱🤱👶👶👶🍼🍼🍂🍂🍂


Nandia-

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Εσείς ξέρετε. Δεν είχα να ποτε τα ουρά κάπου (ευτυχως γτ είμαι περίεργη εγώ αναγουλιαζω  με τέτοια) απλά αυτό με τα 10 λεπτά το είχαν αναφέρει στο γυναικολόγικο όταν μου είπαν να δώσω ουρά σε 5 λεπτά γτ δεν είχαν τελειώσει της προηγούμενης κοπέλας. 

Σε εμάς τα ελέγχει επιτόπου στο ιατρείου  του  γυναικολόγος μέχρι να κάνω τον υπερηχο γίνεται και ο έλεγχος.  Στη Γερμανία είναι διαφορετικά ίσως για αυτό.  

Κ εμένα επιτόπου θα τα ελέγξει αλλά μου είπε κάθε φορά θα φέρνεις τα ούρα προτιμότερο με πρωινά ουρα! Τι να πω; Εγώ ξέρω ότι τα κρατάνε στο ψυγείο! Κ την άλλη φορά π είχα πάρει τα ουρα για να τα στείλει η γιατρος στο εργαστήριο για καλλιέργεια πάλι με πρωινά κ είχα καθυστέρηση 1 ώρα σχεδόν + 1 ώρα δρόμο για την γιατρο σύνολο 2 ώρες + κάποια ώρα μέχρι να πάνε στο εργαστήριο! Δεν ξέρω βρε κορίτσια!

Αλλά κ για την ασφάλεια που ήταν να πάρω τα ουρα δεν τα πήρα αμέσως είχα πάει κ δουλεια καθυστέρησα λίγο να τα πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 588
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κ εμένα επιτόπου θα τα ελέγξει αλλά μου είπε κάθε φορά θα φέρνεις τα ούρα προτιμότερο με πρωινά ουρα! Τι να πω; Εγώ ξέρω ότι τα κρατάνε στο ψυγείο! Κ την άλλη φορά π είχα πάρει τα ουρα για να τα στείλει η γιατρος στο εργαστήριο για καλλιέργεια πάλι με πρωινά κ είχα καθυστέρηση 1 ώρα σχεδόν + 1 ώρα δρόμο για την γιατρο σύνολο 2 ώρες + κάποια ώρα μέχρι να πάνε στο εργαστήριο! Δεν ξέρω βρε κορίτσια!

Αλλά κ για την ασφάλεια που ήταν να πάρω τα ουρα δεν τα πήρα αμέσως είχα πάει κ δουλεια καθυστέρησα λίγο να τα πάω 

Γιατί πρέπει να πηγαίνεις ουρα σε κάθε ραντεβού?? Τι βλέπουν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Γιατί πρέπει να πηγαίνεις ουρα σε κάθε ραντεβού?? Τι βλέπουν? 

Θα ελέγχει πρωτεΐνες κ ζάχαρο κετονες! Ελέγχουν Για λεύκωμα!προεκλαμψια! Έχει γιατρους που το ελέγχουν από την αρχή της εγκυμοσύνης, αλλά βασικά στο τρίτο τρίμηνο μπορεί να εμφανιστεί! Η μαμα μου είχε πάθει στον αδερφό μου δεν ξέρω αν αυτά είναι κληρονομικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Θα ελέγχει πρωτεΐνες κ ζάχαρο κετονες! Ελέγχουν Για λεύκωμα!προεκλαμψια! Έχει γιατρους που το ελέγχουν από την αρχή της εγκυμοσύνης, αλλά βασικά στο τρίτο τρίμηνο μπορεί να εμφανιστεί! Η μαμα μου είχε πάθει στον αδερφό μου δεν ξέρω αν αυτά είναι κληρονομικά 

2 εγκυμοσύνες έχω ζήσει... Αυτό πρώτη φορά το ακούω... 🙄 Μόνο γενική ούρων με έβαζε να κάνω που και που 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

2 εγκυμοσύνες έχω ζήσει... Αυτό πρώτη φορά το ακούω... 🙄 Μόνο γενική ούρων με έβαζε να κάνω που και που 

Εξαρτάται γενικά βγάζω ουρολοιμοξη και η γιατρος μου το ήξερε οπότε κάθε φορά έλεγχε παράλληλα και άλλα πράγματα  γιατί στις 40 εβδομάδες μου βρήκε λεύκωμα υψηλό.  Μόνο τότε νου είπε έχουμε θεματακι. 

Αλλα αμα ξερουνβοτι η γυναίκα είναι επιτρέπεις σε κάτι ίσως να θέλουν να το βλέπουν.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εξαρτάται γενικά βγάζω ουρολοιμοξη και η γιατρος μου το ήξερε οπότε κάθε φορά έλεγχε παράλληλα και άλλα πράγματα  γιατί στις 40 εβδομάδες μου βρήκε λεύκωμα υψηλό.  Μόνο τότε νου είπε έχουμε θεματακι. 

Αλλα αμα ξερουνβοτι η γυναίκα είναι επιτρέπεις σε κάτι ίσως να θέλουν να το βλέπουν.  

Στις 40 εβδομαδες σου βρήκε; Και γέννησες αμέσως; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

2 εγκυμοσύνες έχω ζήσει... Αυτό πρώτη φορά το ακούω... 🙄 Μόνο γενική ούρων με έβαζε να κάνω που και που 

Ο κάθε γιατρος έχει την τακτική του…αλλά για να μη σε στέλνει κάθε φορά στο χημείο για γενική γιατί τώρα θα είναι σε κάθε επίσκεψη αυτό θα το βλέπει επιτόπου με κάτι ταινίες! Τώρα άμα θέλει καλλιέργεια θα το πάω στο χημείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ο κάθε γιατρος έχει την τακτική του…αλλά για να μη σε στέλνει κάθε φορά στο χημείο για γενική γιατί τώρα θα είναι σε κάθε επίσκεψη αυτό θα το βλέπει επιτόπου με κάτι ταινίες! Τώρα άμα θέλει καλλιέργεια θα το πάω στο χημείο 

Καλημέρα κορίτσια 

Εγω έκανα κάθε μήνα γενική ούρων σε όλη την εγκυμοσύνη εκτός τον τελευταίο μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Εγω έκανα κάθε μήνα γενική ούρων σε όλη την εγκυμοσύνη εκτός τον τελευταίο μήνα 

Ναι κ εγώ έκανα όχι σε κάθε μήνα αλλά μήνα παρά μήνα σίγουρα! Αλλά τώρα π θα με βλέπει κάθε 2 εβδομαδες είναι κ οικονομικά αδύνατο να παίρνεις κάθε 2 εβδομαδες ουρα στο χημείο…

καλημερα ❤️❤️❤️ Φιλια στην μπουμπου σου!! Χθες ο άντρας μου ένιωσε το μωράκι του έβαλα το χέρι και του λεω κάτσε λίγη ώρα έτσι κ θα ξανά κλωτσήσει χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ναι κ εγώ έκανα όχι σε κάθε μήνα αλλά μήνα παρά μήνα σίγουρα! Αλλά τώρα π θα με βλέπει κάθε 2 εβδομαδες είναι κ οικονομικά αδύνατο να παίρνεις κάθε 2 εβδομαδες ουρα στο χημείο…

καλημερα ❤️❤️❤️ Φιλια στην μπουμπου σου!! Χθες ο άντρας μου ένιωσε το μωράκι του έβαλα το χέρι και του λεω κάτσε λίγη ώρα έτσι κ θα ξανά κλωτσήσει χαχα

Εμάς εδώ πάντως δεν είναι ακριβή εξέταση τώρα εκεί δεν ξέρω τι τιμές έχετε 

❤️ Θα την δώσω.. κοιμάται τώρα μας δυσκολεύει λίγο με τον ύπνο δεν κοιμάται εύκολα η άτιμη αλλά που θα πάει θα το βρούμε 

άντε τι ωραία που ένιωσε την κλοτσιά  είναι πολύ γλυκο όταν το καταλαβαίνουν και οι άντρες μας και μπορούμε  να το μοιραζόμαστε μαζί τους 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Στις 40 εβδομαδες σου βρήκε; Και γέννησες αμέσως; 

Ναι 40 ακριβώς είχα ραντεβού πήγα και μου βρήκε και υψηλή πίεση με έστειλε στην κλινική και εκει τα ίδια.  Μου βάλανε υποθέτω για να γεννήσω φυσιολογικά αλλά ο κύριος δεν ήθελε με τιποτα να βγει και μπήκα έκτακτα για Καίσαρικη έπεσαν τα λευκά μου στο αίμα, ανέβασα πίεση και είχα και λεύκωμα  στα πυρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/9/2022 at 2:37 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ευχαριστώ πολύ 🥰

Σε ευχαριστώ πολύ..

 

Τα ουρά πάντως πάνω από 10 λεπτά δεν κάνει να μένουν.  Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα και απογευματινά ραντεβού  , στις 40 εβδομάδες έδειξε κατευθείαν ότι έχουμε θεματακι ακόμα και που είχα πάει το μεσημέρι. Ρωτήστε τον γιατρό σας για αυτό με τα 10λεπτα.  

Εμενα δεν μου είπε κάτι ακόμα..  όταν μου πει θα την ρωτήσω 

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Όχι πρωί έχω ραντεβού! Μέχρι το μεσημέρι ειναι οκ να τα εχεις ή τα βαζεις ψυγείο 

Όλα τα έχω στο ψυγείο τα ουρα μου λείπουν 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Εμενα δεν μου είπε κάτι ακόμα..  όταν μου πει θα την ρωτήσω 

 

Όλα τα έχω στο ψυγείο τα ουρα μου λείπουν 🤣🤣🤣🤣

Εμενα την περίεργη με κάνω εικόνα να κρατάω αυτό το κουτακι.. είμαι τόσο περίεργη που ικανή με έχω να τα βγάζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρήκα αυτές τις τέλειες κάλτσες και ήθελα να τις μοιραστώ μαζί σας! 

Αν θέλετε να τις βρείτε ψάξτε pregnant lady socks 

Δεν είναι φανταστικες;; 

 

FB_IMG_1663539846375.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Βρήκα αυτές τις τέλειες κάλτσες και ήθελα να τις μοιραστώ μαζί σας! 

Αν θέλετε να τις βρείτε ψάξτε pregnant lady socks 

Δεν είναι φανταστικες;; 

 

FB_IMG_1663539846375.jpg

Τέλειες ❤️❤️ 

 

 

στις πριν 22 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ναι 40 ακριβώς είχα ραντεβού πήγα και μου βρήκε και υψηλή πίεση με έστειλε στην κλινική και εκει τα ίδια.  Μου βάλανε υποθέτω για να γεννήσω φυσιολογικά αλλά ο κύριος δεν ήθελε με τιποτα να βγει και μπήκα έκτακτα για Καίσαρικη έπεσαν τα λευκά μου στο αίμα, ανέβασα πίεση και είχα και λεύκωμα  στα πυρ

Να σε ρωτήσω υψηλή πίεση θυμάσαι ποσό ήταν; Εγώ το σκεφτόμουν κ το ξανά σκεφτόμουν την τελευταία φορά π πήγα γιατρο ήταν 13 η ψηλή κ 8 η χαμηλή κ τώρα αγχώθηκα μήπως είναι ψηλή; Γιατί ως τώρα είχα 10-12 τη ψηλή κ 5-6 την χαμηλή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμάς εδώ πάντως δεν είναι ακριβή εξέταση τώρα εκεί δεν ξέρω τι τιμές έχετε 

❤️ Θα την δώσω.. κοιμάται τώρα μας δυσκολεύει λίγο με τον ύπνο δεν κοιμάται εύκολα η άτιμη αλλά που θα πάει θα το βρούμε 

άντε τι ωραία που ένιωσε την κλοτσιά  είναι πολύ γλυκο όταν το καταλαβαίνουν και οι άντρες μας και μπορούμε  να το μοιραζόμαστε μαζί τους 😊 

Νομίζω είναι γύρω στα 20-25 ευρώ αλλά φαντάσου κάθε 2 εβδομαδες! Κ να στην καλύπτει το κρατος κάθε 2 εβδομαδες δεν θα σε καλύπτει, θα κάνει παρατήρηση στον γιατρο (κάποια στιγμή που θα το ελέγξουν 🤣🤣

Ναι επιτελους να νιώσει κ αυτος ότι κάτι γίνεται εκεί μέσα ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα!!! 
Εγώ χθες έβλεπα κάτι περίεργα όνειρα αλλά ξέρω είναι από τις ορμόνες…

@babyblue94Κοντεύει η ημέρα που θα γνωρίσεις το κοριτσάκι σου!!! ❤️❤️
 

@MyElpidaσημερα δεν εχεις γιατρο; Περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Νομίζω είναι γύρω στα 20-25 ευρώ αλλά φαντάσου κάθε 2 εβδομαδες! Κ να στην καλύπτει το κρατος κάθε 2 εβδομαδες δεν θα σε καλύπτει, θα κάνει παρατήρηση στον γιατρο (κάποια στιγμή που θα το ελέγξουν 🤣🤣

Ναι επιτελους να νιώσει κ αυτος ότι κάτι γίνεται εκεί μέσα ☺️☺️☺️

Καλημέρα κορίτσια

ααα είναι πιο ακριβή εκεί εγω εδώ αν πάω χωρίς τα την γράψω είναι 10 ευρώ αν την γράψω κιολας είναι πιο φτηνή μια φορά το μήνα που την έκανα εγω την έγραφα μπορούσα να την δικαιολογήσω 

Δεν σε συμφέρει να κανείς 2 το μήνα έτσι..  να του το πεις μήπως γλυτώσεις το ένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Τέλειες ❤️❤️ 

 

 

Να σε ρωτήσω υψηλή πίεση θυμάσαι ποσό ήταν; Εγώ το σκεφτόμουν κ το ξανά σκεφτόμουν την τελευταία φορά π πήγα γιατρο ήταν 13 η ψηλή κ 8 η χαμηλή κ τώρα αγχώθηκα μήπως είναι ψηλή; Γιατί ως τώρα είχα 10-12 τη ψηλή κ 5-6 την χαμηλή! 

Αυτό εδώ είχε σημειώσει 125/100 α.. και τώρα που το είδα και πρωτεινγ στα ούρα . Βασικά θα βλέπεις και τα πόδια σου είχα πριστει πάρα πολύ τα δικά μου έβλεπα και μαυρακια στα μάτια σα να έχει σκουπια ο αέρα.  

16635726199531416006636020879465.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια

ααα είναι πιο ακριβή εκεί εγω εδώ αν πάω χωρίς τα την γράψω είναι 10 ευρώ αν την γράψω κιολας είναι πιο φτηνή μια φορά το μήνα που την έκανα εγω την έγραφα μπορούσα να την δικαιολογήσω 

Δεν σε συμφέρει να κανείς 2 το μήνα έτσι..  να του το πεις μήπως γλυτώσεις το ένα 

Για αυτό θα τα παιρνω εκεί κ θα τα ελέγχει επιτόπου με ταινίες για γλυκόζη, πρωτεΐνες 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτό εδώ είχε σημειώσει 125/100 α.. και τώρα που το είδα και πρωτεινγ στα ούρα . Βασικά θα βλέπεις και τα πόδια σου είχα πριστει πάρα πολύ τα δικά μου έβλεπα και μαυρακια στα μάτια σα να έχει σκουπια ο αέρα.  

16635726199531416006636020879465.jpg

Αα κατάλαβα! Εσένα ήταν ψηλή η χαμηλή σου! Θυμάμαι που είχα ρωτησει μια φορά μου είπε ότι η χαμηλή τους ενδιαφέρει πιο πολύ να μην είναι πολύ ψηλή! Ναι μπορεί κ να ετυχε κ να ήταν τόσο! Θα την μετράω κ εγώ καλού κακου! Προς το παρόν δεν έχω πρισμενα πόδια ούτε χέρια…είχες ψηλό ρίσκο για προεκλαμψία; Εμένα μειώθηκε το ρίσκο αλλά συνεχίζω ασπιρίνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου εύχομαι να είστε όλες καλά!!! Εμείς το αφήσαμε το όνειρο για αυτό το μήνα τελείως. Κάτι τα τρεχαματα με τα παιδιά κάτι η απογοήτευση μου είπα να μην τον ξανά προσπαθήσω μέχρι να ανασυνταχθω ψυχολογικά. Θα είμαι εδώ τριγύρω όμως να διαβάζω τα νέα σας φιλιά πολλά σε όλες 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Για αυτό θα τα παιρνω εκεί κ θα τα ελέγχει επιτόπου με ταινίες για γλυκόζη, πρωτεΐνες 

 

Αα κατάλαβα! Εσένα ήταν ψηλή η χαμηλή σου! Θυμάμαι που είχα ρωτησει μια φορά μου είπε ότι η χαμηλή τους ενδιαφέρει πιο πολύ να μην είναι πολύ ψηλή! Ναι μπορεί κ να ετυχε κ να ήταν τόσο! Θα την μετράω κ εγώ καλού κακου! Προς το παρόν δεν έχω πρισμενα πόδια ούτε χέρια…είχες ψηλό ρίσκο για προεκλαμψία; Εμένα μειώθηκε το ρίσκο αλλά συνεχίζω ασπιρίνη 

Δεν είχα υψηλό ρίσκο. Δεν έχω ιδέα μου είχε πει έχουμε υψηλή πίεση φύγε κλινική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα!!! 
Εγώ χθες έβλεπα κάτι περίεργα όνειρα αλλά ξέρω είναι από τις ορμόνες…

@babyblue94Κοντεύει η ημέρα που θα γνωρίσεις το κοριτσάκι σου!!! ❤️❤️
 

@MyElpidaσημερα δεν εχεις γιατρο; Περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου 

Καλή εβδομάδα να έχουμε κορίτσι.. ναι πήγα, όλα πάνε πολύ καλά! Έφυγε ενα αγχος μεχρι να την ξανα δω! 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Καλή εβδομάδα να έχουμε κορίτσι.. ναι πήγα, όλα πάνε πολύ καλά! Έφυγε ενα αγχος μεχρι να την ξανα δω! 🥰 

Καλημέρα κορίτσια 

αντε ωραία όλα καλά πηγαίνουν 😊 κάθε ποτε σε βάζει ραντεβού ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

αντε ωραία όλα καλά πηγαίνουν 😊 κάθε ποτε σε βάζει ραντεβού ; 

Καλημέρα!! Κάθε μήνα πάω! Είμαι ακόμα στον 5ο! Νομίζω μετά τον 7ο θα είναι συχνότερα τα ραντεβού έτσι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...